Najlepszy wykrywacz metali Rutus

Ostatnio aktualizowane: 23.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jeśli szukasz wykrywacza metali, który spełni Twoje oczekiwania, przejdź do naszego rankingu. Prezentujemy w nim dokładne opisy modeli cieszących się popularnością wśród konsumentów. Wybrane przez nas sprzęty zyskały wiele pozytywnych ocen Internautów, co daje pewność, że są solidnie wykonane i dobrze spełniają swoje zadanie. Rutus Proxima v.5.0 to wykrywacz do metali, który znalazł się na pierwszym miejscu w zestawieniu. Produkt wyróżnia łatwy system obsługi, dzięki czemu urządzenie spełnia oczekiwania nie tylko zaawansowanych, ale także początkujących użytkowników. Wykrywacz ma dobrze wyprofilowaną rączkę, dzięki której utrzymanie go w dłoni jest nie tylko proste, ale też wygodne. W związku z tym możemy korzystać ze sprzętu nawet przez wiele godzin. Użytkownik ma do wyboru kilka ustawień. Najważniejsze informacje wyświetlane są na ekranie. Jeśli jednak szukasz czegoś innego, poznaj opisy pozostałych modeli. Na drugim miejscu uplasował się wykrywacz do metali Rutus Argo v.3.0. Produkt wykonano z odpornych na uszkodzenia materiałów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki wykrywacz metali Rutus wybrać?

 

Wykrywacze metali firmy Rutus, to jedne z najbardziej poszukiwanych wykrywaczy na rynku polskim. Dlatego przygotowaliśmy ranking zawierający najlepsze wykrywacze metali Rutus. Opisaliśmy ich funkcje i rozmaite cechy, które czynią je tak poszukiwanymi modelami. Aby jednak wiedzieć, na jakie cechy wykrywacza należy zwracać uwagę, najpierw prezentujemy mini przewodnik po wykrywaczach metali Rutus.

Waga urządzenia: To niezwykle istotna sprawa. Poszukiwanie to przecież wiele godzin trzymania urządzenia w ręce nieco powyżej gruntu. Gdy waży zbyt dużo bardzo szybko ręka się zmęczy. Dobrym też rozwiązaniem jest zainstalowanie w wykrywaczu podłokietnika, który przenosi część obciążeń z nadgarstka na łokieć, dzięki czemu łatwiej jest manipulować urządzeniem przy mniejszym zmęczeniu.

Tryby pracy: Większość wykrywaczy metali ma dwa tryby pracy statyczny i dynamiczny. W trybie statycznym sygnał znalezienia przedmiotu pojawia się w momencie zbliżania sondy do przedmiotu, jednak ruch sondy nie jest konieczny. Sygnał ciągły utrzymuje się tak długo, jak długo przedmiot znajduje się w zasięgu sondy. W trybie statycznym wykrywacz jest lepiej przystosowany do szukania większych przedmiotów, które znajdują się na znacznej głębokości.

Detektor dynamiczny wymaga ciągłego poruszania. Gdy sonda zatrzyma się, będąc nawet bezpośrednio nad znaleziskiem, dźwięk ustanie. W tym trybie wykrywacze wyposażone w dalsze ustawienia bardzo dobrze selekcjonują i dyskryminują nieinteresujące nas metale. Tryb ten doskonale wyszukuje zakopane monety.

Dobrze jest, jeśli wykrywacz metali może pracować w obu trybach na raz, czyli w tak zwanym trybie jednoczesnym. Wówczas łączy funkcje obu trybów.

Dyskryminacja: To bardzo ważna funkcja pozwalająca na to, aby wykrywacz ignorował znalezienie przedmiotów o określonych parametrach. Gdy szukamy metali kolorowych, łatwo będzie wyeliminować wszystkie przedmioty żelazne, aby wykrywacz nie alarmował każdorazowego ich odnalezienia. Do pełnego korzystania z tej funkcji potrzeba nieco praktyki.

Najprostszym ustawieniem będzie praca w trybie jednotorowej selektywnej. W takim przypadku, gdy wykrywacz znajdzie metal kolorowy sygnał będzie charakteryzował się wzrostem natężenia dźwięku, w przypadku odnalezienia przedmiotu żelaznego natężenie będzie spadać. Nowoczesne urządzenia pracują wielotorowo, sygnalizując różnymi dźwiękami różne, wykryte metale, a te urządzenia, które są zaopatrzone w wyświetlacz LCD prezentują na nim rodzaj wykrytego przedmiotu i wiele jego cech.

 

 

Wykrywacz metali Rutus – Ranking

 

 

Rutus Proxima V.5.0

 

Rutus Proxima V.5.0, to wykrywacz metali pracujący w częstotliwości 6300 Hz do 6940 Hz w 15 skokach. Posiada on obok identyfikacji trójtonowej znaleziska (niski ton – stal, średni „słaby kolor”, wysoki – „dobry kolor”), wizualną identyfikację znalezionego przedmiotu.  

Model ten automatycznie dostraja się do rodzaju gruntu, a także użytkownik może w urządzeniu zaprogramować ustawienia dotyczące czułości w 39 poziomach lub dyskryminacji 20 określonych przedmiotów. Rutus Proxima V.5.0 ma trzy podstawowe tryby pracy dynamiczny, statyczny „all metal” i jednoczesny. Każdy z tych trybów ma również dalsze ustawienia dotyczące poziomu i tonu wiodącego.

Dodatkowo użytkownik znajdzie tu funkcję „pinpoint”, dzięki której dowie się o głębokości, na jakiej znajduje się znaleziona moneta. Mamy tu również możliwość regulacji głośności dźwięków. Wykrywacz rozkłada się na trzy elementy, dzięki czemu łatwiej go przewozić.

Waga urządzenia bez baterii wynosi 1,6 kg. A zasilane jest sześcioma bateriami typu AA, które wystarczają na 30 godzin pracy. Użytkownicy chwalą czułość urządzenia, zwłaszcza przy poszukiwaniu zagubionych monet, a także opisują, że jest to wykrywacz metali Rutus w dobrej cenie.

Proxima v.5.0 to bardzo dobry wykrywacz do metali Rutus do 1500 zł. Urządzenie jest zasilane bateriami. Waga sprzętu wynosi 1,6 kg.

Zalety
Obsługa:

Produkt jest łatwy w obsłudze. Model automatycznie dobiera ustawienia do rodzaju badanego gruntu, dzięki czemu użytkowanie wykrywacza jest proste nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z tego typu sprzętów.

Wyświetlacz:

Prezentowane urządzenie wyposażono w odpowiednio duży ekran, na którym wyświetlane są wszystkie najważniejsze informacje. Konsumenci zapewniają, że nie ma problemu z odczytaniem danych.

Budowa:

Użytkownicy pochlebnie wypowiadają się na temat budowy produktu. Zdaniem wielu osób model ma dobrze wyprofilowaną rączkę. W związku z tym mamy gwarancję odpowiedniego komfortu w trakcie pracy.

Tryby:

Urządzenie ma 3 tryby pracy: dynamiczny, statyczny All metal i jednoczesny. W związku z tym można łatwo dostosować ustawienia wykrywacza do naszych aktualnych potrzeb, co przekłada się na większą funkcjonalność.

Regulacja głośności:

Użytkownik może wybrać jeden z 10 poziomów głośności modelu.

Wady
Obudowa:

Niektóre osoby twierdzą, że jakość wykonania produktu mogłaby być nieco lepsza. Na obudowie pojawiają się niewielkie zarysowania.

 

 

 

 

Rutus Argo v.3.0

 

Drugi, opisywany model to Rutus Argo v.3.0, który jest przeznaczony dla zaawansowanych poszukiwaczy skarbów. Mamy tu częstotliwość pracy od 6329 Hz do 6944 Hz  i jest ona regulowana w 15 skokach. Wykrywacz ma duży, czytelny wyświetlacz, a także inteligentne menu pozwalające łatwo posługiwać się urządzeniem.

Model ten posiada automatyczne strojenie do gruntu oraz podaje informację o parametrach gruntu, jest to ważne, gdyż użytkownik ma możliwość samodzielnej korekty ustawień. Do podstawowych regulacji należy dyskryminacja klasyczna i wybiórcza do 20 pozycji. Użytkownik może tu również ustawić własny program dźwięków, a także może regulować poziom ich głośności, jak również poziom czułości w zakresie 48 poziomów.

Trzy podstawowe tryby pracy: dynamiczny, statyczny „all metal” i jednoczesny można regulować w zakresie poziomu i tonu sygnału wiodącego, ilości tonów, czy maskowania krótkich sygnałów. W trybie dynamicznym i jednoczesnym dodatkowo mamy do wyboru rodzaj filtracji i regulację szybkości analizy sygnałów.

Użytkownicy potwierdzają, że jest to sprzęt dla zaawansowanych i jednocześnie chwalą czułość sprzętu, oraz możliwość wykrycia przedmiotów na wyjątkowo dużej głębokości.

Wykrywacz metali Rutus Argo v.3.0 jest zasilany bateriami. Waga sprzętu wynosi 1,6 kg. Model ma 2 częstotliwości pracy: 6.6 kHz lub 16 kHz.

Zalety
Konstrukcja:

Na uwagę zasługuje dobrze przemyślana konstrukcja wykrywacza metali. Odpowiednie wyprofilowanie sprawia, że utrzymanie sprzętu w dłoniach jest łatwe, a nasze ręce nie męczą się zbyt szybko.

Cewka:

Wodoodporna cewka jest wykonana z mocnych materiałów, co daje gwarancję, że nie zniszczy się zbyt szybko. Konsumenci zapewniają, że cewka charakteryzuje się precyzją i wykazuje dużą czułość na metal.

Nadajnik audio:

Zdaniem Internautów bezprzewodowy nadajnik audio jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie musimy się martwić, że kable będą krępowały nasze ruchy i odwracały uwagę w trakcie pracy.

Ustawienia:

Sprzęt ma wiele ustawień, dlatego każdy może dopasować produkt do swoich potrzeb. W związku z tym możesz mieć pewność, że model spełni Twoje oczekiwania.

Wady
Obsługa:

Pewna grupa użytkowników zaznacza, że na początku obsługa urządzenia może okazać się skomplikowana. Utrudnieniem okazuje się także mało czytelna instrukcja obsługi.

 

 

 

 

Rutus Alter 71

 

Model Rutus Alter 71 jest najdroższy w naszym zestawieniu, ale jednocześnie jest to model, który został wyjątkowo wyposażony. Dzięki wielu, zaawansowanym funkcjom jest on przeznaczony dla użytkowników mających doświadczenie z wykrywaczami metali, ale wyposażony w programy fabryczne, pozwala na użytkowanie sprzętu również amatorom.

Mamy tu duży, podświetlany wyświetlacz LCD, na którym możemy odczytać identyfikację obiektu przy pomocy cyfrowego ID oraz graficznego wykresu. Model ten został wyposażony w bezprzewodowe słuchawki, co znacznie ułatwia pracę. Ma on też możliwość zmiany ustawień częstotliwości pracy w rastrze 0,2 kHz w zakresie 4,4-18,4 kHz.

Dzięki takim ustawieniom użytkownik łatwo nastawi urządzenie na odpowiednią częstotliwość do poszukiwanych przez siebie przedmiotów. Dla osób mało zaawansowanych producent wyposażył model w 7 programów automatycznych: „bardzo głęboko”, „głęboko”, „duże srebro”, „podstawowy”, „monety”, „szybko”, „bardzo szybko”.

Zawartość zestawu obok wykrywacza to sonda DD 28 cm, sonda CC 23 cm, pokrowce, saszetka biodrowa, oraz instrukcja w języku polskim. Użytkownicy chwalą zwłaszcza sondę CC 23 cm, która doskonale się sprawdza w mocno zaśmieconych miejscach. Klienci oceniają ten model, jako najlepszy wykrywacz metali Rutus w 2021 roku.

Rutus Alter 71 to wykrywacz do metali zasilany bateriami. Waga modelu wynosi ok. 1,6 kg. Użytkownik ma możliwość regulacji częstotliwości w zakresie od 4,4 kHz do 18,4 KHz.

Zalety
Jakość:

Do produkcji prezentowanego wykrywacza metalu wykorzystano najlepsze gatunkowo tworzywa. To daje pewność, że model wykazuje odporność na uszkodzenia, a w konsekwencji będzie nam służył przez długi czas.  

Regulacja:

Użytkownik może swobodnie regulować częstotliwość bez konieczności wymiany cewki. Stanowi to dużą oszczędność czasu, a także jest sporym ułatwieniem.

Pokrowce:

Do zestawu dołączono pokrowce na poszczególne elementy stanowiące skuteczne zabezpieczenie przed uszkodzeniem sprzętu w trakcie transportu.

Wady
Panel sterujący:

Część osób uważa, że panel sterujący nie jest czytelny, przez co na początku wybranie preferowanych ustawień okazuje się trudne.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status