Najlepszy wykrywacz metali Fisher

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jaki wykrywacz metali Fisher wybrać?

 

Dobrze mieć wykrywacz metali w swoim gospodarstwie domowym. Warto go również czasem zabierać ze sobą np. do lasu czy na działkę – może się przydać nie tylko przy sprzątaniu terenu czy przygotowywaniu go np. do budowy altany lub szopy, ale również podczas poszukiwań zagubionych, drobnych rzeczy. Aby pomóc Ci wybrać model, który spełni Twoje oczekiwania posłużyliśmy się produktami marki Fisher. Zapraszamy do lektury.

Amerykańska firma Fisher jest jednym z najpopularniejszych producentów wykrywaczy metali na świecie. Z produktów marki korzystają profesjonaliści, jak i osoby poszukujące tego typu urządzeń na użytek prywatny. Modele cechują się wytrzymałością oraz dużą ilością akcesoriów dodatkowych, które ułatwiają i uatrakcyjniają poszukiwania.

Wykrywacze metali dzielimy na statyczne i dynamiczne. Pierwsze z wymienionych są czułe na przedmioty, które są bardzo głęboko ukryte. Natomiast dynamiczne wykrywają tylko przedmioty znajdujące się blisko nich. Najlepsze wykrywacze metali Fisher dobrze dyskryminują niechciane metale i łączą w sobie te dwa tryby pracy – statyczny i dynamiczny. Gwarantuje to owocne poszukiwania.

Ważna jest wielkość cewki. Jeśli planujesz poszukiwać drobnych przedmiotów, takich jak np. monety, nie powinieneś wybierać modeli ze zbyt dużą cewką. W efekcie sprzęt może być niewystarczająco czuły na tak małe elementy. Dobrze, aby urządzeniem udało się dostać w trudno dostępne miejsca. Bardzo ważna jest również waga wykrywacza. Na rynku dostępne są modele o wadze od 1 kg do 25 kg. Najlepszy wykrywacz metali Fisher w 2021 roku ma wagę około 1-2 kg, dzięki czemu nawet długotrwałe poszukiwania nie zakończą się bólem w okolicy barków i kręgosłupa. Uchwyt sprzętu powinien pewnie leżeć w dłoni i nie wyślizgiwać się z niej. Przydatnym elementem w wykrywaczach metali jest podłokietnik zmniejszający przeciążenie w nadgarstku. Jedną z najważniejszych cech wykrywaczy jest wcześniej wspomniana dyskryminacja niewielkich obiektów (o ile to one nie stanowią przedmiotu naszych poszukiwań) oraz metali kolorowych i żelaznych przedmiotów. Te cechy pozwolą nam zawęzić obszar poszukiwań i skrócić czas ich trwania.

 

 

Wykrywacze metali Fisher – ranking

 

 

Fisher F75 Ltd 

 

Fisher F75 Ltd to sprzęt z dwiema funkcjami, które są bardzo praktyczne dla każdego poszukiwacza – Boost Process (zwiększa zasięg detekcji w warunkach terenowych) oraz Cache Locating – pozwala na zwiększenie skuteczności wykrywania nieco większych przedmiotów, które są ukryte dość głęboko pod ziemią. Wykrywacz jest również wyposażony w wodoodporną sondę DD 11”.

Osoby zajmujące się poszukiwaniami bardziej profesjonalnie, jak i amatorsko, docenią  regulację czułości oraz dyskryminację metali kolorowych. Wycinanie niektórych przedmiotów (funkcja NOTCH) przydaje się na bardzo zaśmieconych terenach. Dane możemy sprawdzić na dużym wyświetlaczu, na którym znajdziemy również między innymi informacje na temat cyfrowej identyfikacji znaleziska (w skali od 1 do 99).

Posiadacze tego urządzenia doceniają możliwość zmiany częstotliwości poszukiwań, która pozwala na wysoką skuteczność poszukiwań. Można dostosować urządzenie do terenu, na którym aktualnie się znajdujemy, np. do jego ukształtowania. Wszystko odbywa się bez utraty zasięgu.

 

 

 

 

Fisher F44

 

Fisher F44 jest wodoodpornym sprzętem dla wymagających poszukiwaczy. Model został wyposażony w eliptyczną, koncentryczną sondę 11”. Co ważne, produkt sam może dostroić się do gruntu. Wedle uznania możemy również ustawić ten parametr sami.

Oprócz informacji na wyświetlaczu, w razie wykrycia znaleziska zostaniemy o tym poinformowani sygnałem dźwiękowym. Do urządzenia można również podpiąć słuchawki. Przydatna funkcja PinPoint pomaga w precyzyjnym lokalizowaniu metalu. Sprzęt ma 5 trybów pracy – biżuterię, relikty, wszystkie metale oraz monety. Dźwięk detekcji żelaza możemy regulować na aż 20 poziomach. Wbudowana latarka LED ułatwia wieczorne poszukiwania.

Użytkownikom bardzo podoba się opcja zapamiętywania ustawień przez urządzenie, nawet po jego wyłączeniu. Ułatwia to kontynuowanie poszukiwań po przerwie, jeśli poszukiwania przerwie deszcz lub zrobi się zbyt ciemno. Dzięki wskaźnikowi zużycia baterii wiemy, kiedy musimy podłączyć urządzenie do stacji ładującej. Dużą zaletą sprzętu jest jego waga – wynosi ona jedynie 1,15 kg. Część zestawów zawiera również czapeczkę z logo producenta.

 

 

 

 

Fisher F11

 

Wykrywacz metali Fisher F11 w dobrej cenie zawiera wiele przydatnych funkcji, w tym również wodoodporną, koncentryczną sondę 7”, która umożliwia poszukiwania niemal przy każdej pogodzie.

Regulacja czułości i dyskryminacji pozwala zawęzić zakres poszukiwań skracając przez to znacznie ich czas. Wszystkie dane, które są nam potrzebne odczytamy na dużym wyświetlaczu. Przez wycinanie niektórych przedmiotów (NOTCH) możemy precyzyjnie określić, czego poszukujemy. Wykrywacz ma opcję automatycznego strojenia do gruntu na 6 poziomach. Sprzęt wydaje dźwięki w 4 segmentach. Do modelu można podpiąć słuchawki. Sprzęt pracuje na częstotliwości 7,69 kHz, co umożliwia precyzyjne poszukiwania. Dyskryminacja wybiórcza pozwala na podzielenie poszukiwań na określone zakresy przedmiotów.

Poszukiwacze za jedną z największych zalet urządzenia uznali wagę sprzętu (1, 15 kg), która jest przystosowana do długich poszukiwań, nawet na najbardziej wyboistym terenie. Przez to nie musimy się ograniczać przy naszych działaniach i ryzykować, że nasze barki lub kręgosłup zostaną nazbyt obciążone.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir