ᐅ Dobre maty samopompujące Thermarest – rankingi i opinie 

Najlepsza mata samopompująca Thermarest

Ostatnio aktualizowane: 16.11.19

 

Jaką matę samopompującą Thermarest wybrać?

 

Wybierając się na wycieczkę musimy zadbać o wygodne miejsce do spania. Co, jeżeli wybieramy się na kemping, w którym nie ma odpowiednich warunków na odpoczynek? W takim wypadku warto zabrać ze sobą matę samopompującą. Takie akcesorium nie zabiera zbyt dużo miejsca, a co więcej, nie musimy tracić czasu na napompowanie go, kiedy jesteśmy w podróży. Przymierzasz się do wyjazdu, lecz nie wiesz, jaką matę wybrać? Przeczytaj nasz poradnik, a zdobędziesz kilka cennych wskazówek na temat zakupu maty samopompującej.

Thermarest to firma, która produkuje przedmioty związane z komfortowym odpoczynkiem. W ofercie przedsiębiorstwa znajdziemy poduszki, śpiwory, krzesła, maty oraz materace. Większość produktów Thermarest jest przystosowana do użytku podczas ekstremalnych podróży w góry lub kempingów.

Najlepsza mata samopompująca Thermarest w 2019 roku ma odpowiednie wymiary. Zazwyczaj na rynku znajdziemy produkty o długości 180 cm, 190 cm lub 160 cm. Dostosuj matę do swojego wzrostu, tak, aby było Ci wygodnie. Często są wybierane modele o długości 120 cm. Ich popularność związana jest z tym, że takie sprzęty są lekkie i po zwinięciu zajmują mało miejsca. Szerokość zazwyczaj wynosi od 50 cm do 65 cm. Niemniej ważne są wymiary maty po złożeniu. Aby produkt nie zabierał zbyt dużo miejsca, wybierz taki, którego wymiary, gdy jest złożony nie przekraczają 30 cm x 15 cm.

Osoby, które często podróżują uważają, że najlepsze maty samopompujące Thermarest mają odpowiedni materiał zewnętrzny. Położony na macie śpiwór nie może się z niej ześlizgiwać ani przemieszczać się po namiocie, więc materiał zewnętrzny powinien być antypoślizgowy, a także odporny na przebicie.

Ważnym parametrem jest izolacja maty. Jeżeli mata jest zbyt cienka, to możemy bardzo łatwo się przeziębić, szczególnie jeżeli pod nią znajduje się jedynie spód namiotu. Wiele producentów określa izolację współczynnikiem R-value. Jeżeli wynosi on więcej niż 2, to oznacza to, że mata bardzo dobrze izoluje nas od ziemi. Pamiętaj jednak, że produkt z większym współczynnikiem R może być grubszy, więc z pewnością będzie cięższy, co może utrudnić jego przenoszenie.

 

 

Maty samopompujące Thermarest- ranking

 

 

Thermarest Trail Scout 

 

Thermarest Trail Scout to mata, która pozwoli Ci na spokojny sen nawet podczas dalekiej wycieczki i nocy w namiocie. Izolacja produktu wynosi R-3,4, co oznacza, że mata bardzo dobrze izoluje nas od podłoża. Nie musimy się martwić, że będzie nam zimno podczas wypoczywania.

Waga produktu wynosi 630 g. Oznacza to, że nie będzie on zbyt ciążyć w plecaku. Wymiary maty po spakowaniu to zaledwie 28 cm x 14 cm. Model bez problemu zmieści się w dużym, turystycznym plecaku. Natomiast wymiary maty po rozłożeniu to 51 x cm x 183 cm x 2,5 cm, jest to więc jednoosobowy model odpowiedni dla osoby o średnim wzroście.

Prezentowana mata samopompująca Thermarest w dobrej cenie jest wypełniona pianką, która szybko nabiera powietrza. Jest to produkt przeznaczony do użytku w okresie wiosennym, letnim oraz jesiennym. Do zestawu dołączono pokrowiec. Użytkownicy szczególnie chwalą dobrą izolację maty oraz jej duże wymiary.

 

 

 

 

Thermarest Evolite

 

Thermarest Evolite to materac ze specjalną, szorstką powierzchnią. Dzięki takiemu wykończeniu śpiwór, który położymy na macie, nie przesuwa się po niej, a ona sama nie zmienia swojego miejsca położenia w namiocie. Jest to produkt, którego jedną część trzeba w połowie nadmuchać, a druga połowa nadmuchuje się sama.

Przenoszenie akcesorium w plecaku jest bardzo łatwe. Wymiary maty wynoszą 51 cm x 183 cm, lecz po złożeniu jest to jedynie 23 cm x 10 cm. Dlatego model nie będzie zajmował dużo miejsca. Co więcej, jego waga wynosi tylko 480 g. Izolacyjność maty wynosi 2,1, co oznacza, że nie czujemy zimna z podłoża. Grubość modelu to 5 cm.

Użytkownicy wybierają produkt ze względu na to, że nie przesuwa się on po podłożu i pozostaje cały czas w miejscu. Według użytkowników jest to bardzo wygodna mata, która zapewni nam dobry sen.

 

 

 

 

Thermarest Mondoking 

 

Thermarest Mondoking to mata, która nadaje się do użytku domowego, jak i podczas wycieczki. Jest to stosunkowo duże akcesorium, więc polecamy zabranie go ze sobą jedynie w przypadku, kiedy masz dużo wolnego miejsca w plecaku. Po spakowaniu wymiary maty wynoszą 66 cm x 18 cm.

Wymiary po rozłożeniu to 63 cm x 196 cm x 10 cm. Oznacza to, że możemy wygodnie rozłożyć się na całej powierzchni maty. Jej izolacyjność, czyli współczynnik R to 11. Jest to bardzo wysoki współczynnik, który sprawia, że  osoba śpiąca na macie jest bardzo dobrze chroniona przed zimnym podłożem. Dzięki temu możemy być zupełnie pewni, że podczas snu będzie nam ciepło. Jednak dlatego też jest to mniej kompaktowa mata.

Materiał zewnętrzny maty ma właściwości antypoślizgowe. Dlatego śpiwór na niej położony nie zmieni swojego miejsca. Również sama mata nie będzie się przemieszczać w namiocie lub na podłodze. Materiał jest odporny na zniszczenia, co bardzo podoba się wielu użytkownikom. Wspominają oni również o dużym współczynniku izolacji.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status