Najlepsza latarka czołowa Petzl

Ostatnio aktualizowane: 14.08.20

 

Jaką latarkę czołową Petzl wybrać?

 

Latarka czołowa pozwala nam na wykonywanie różnych czynności bez trzymania źródła światła w rękach. W ten sposób możemy bez problemu naprawić samochód, wybrać się na wycieczkę nocną, biegać lub uprawiać inny sport, jak jazda na rowerze. Dzięki latarce czołowej możemy wykonywać te wszystkie czynności po zmroku. Uważasz, że taki sprzęt byłby przydatny? Przed zakupem przeczytaj nasz poradnik. Umieściliśmy w nim kilka ciekawych porad.

Kiedy dojdziesz do dalszej części artykułu, zauważysz, że opisane latarki to produkty Petzl. Nie bez powodu wybraliśmy tę właśnie firmę. Jest to przedsiębiorstwo znane już od ponad 60 lat z produkowania sprzętu górskiego. Wśród wielu produktów znajdziemy również latarki czołowe. Konsumenci potwierdzają, że są one dobrze wykonane.

Najlepsza latarka czołowa Petzl w 2020 roku ma dużą moc, gdyż tylko wtedy jest w stanie wygenerować jaśniejsze światło, które znacznie poprawia naszą widoczność. Wiele osób wybiera latarki, które mają co najmniej 300 lumenów (jednostka, którą określa się moc światła). Jest to wystarczające, aby oświetlić nam drogę na stosunkowo dużą odległość.

Latarka czołowa ma różne tryby oświetlania. Czerwone światło przyda nam się podczas biwaków w lesie. Może być używane jako alarm. Z kolei żółta wiązka światła służy do oświetlania drogi oraz dalszych przedmiotów. Ciekawą opcją jest funkcja Boost, która sprawia, że przez kilka sekund latarka emituje bardzo jasne światło.

Najlepsze latarki czołowe Petzl są wygodne. Dlatego dokładnie przyjrzyj się paskowi danego modelu. Powinien on być wystarczająco gruby, aby noszenie latarki przez dłuższy czas nie było uciążliwe. Regulacja paska pozwala na dopasowanie modelu do głowy użytkownika, więc nie spadnie on podczas biegania lub uprawiania innych sportów. Warto również wybrać produkt, który nie jest zbyt ciężki, wtedy noszenie będzie przyjemniejsze.

Jeżeli zamierzasz uprawiać sport w każdych warunkach, to warto wybrać produkt, który jest wodoodporny. Dobrze wykonana obudowa również sprawia, że latarka nawet na skutek upadku nie ulegnie zniszczeniu. Dokładnie sprawdź, czy wszystkie łączenia są solidnie wykonane.

 

 

Latarki czołowe Petzl – ranking

 

 

Petzl Actik Core 


Jeżeli szukasz latarki o bardzo dużej mocy, to mamy dla Ciebie odpowiedni produkt – Petzl Actik Core. Prezentowana latarka czołowa ma moc 350 lumenów. Z jej pomocą możemy widzieć na odległość nawet 150 m. Jest to dobry sprzęt na wyprawę nocną po lesie lub biwakowanie. Model jest zasilany akumulatorowo. Musimy więc pamiętać o regularnym ładowaniu go.

Jest to produkt wodoodporny. Możemy więc go ze sobą zabrać nad wodę oraz bez problemu uprawiać sport w deszczu. Dzięki klasie wodoszczelności IPX 4 latarka nie ulegnie uszkodzeniu pod wpływem wody. Waga modelu wynosi jedynie 82 g. Wygodne noszenie umożliwiają nam również paski, które są grube, a co najważniejsze mają regulację.

Latarka ma 5 trybów oświetlania. Wśród nich znajdziemy rozpraszanie oraz światło czerwone, które służy do tego, aby nadać sygnał ratunkowy. Oprócz tego możemy ustawić kąt świecenia. Użytkownikom podoba się, że model możemy używać w trudnych warunkach (latarka może pracować w skrajnych temp. od -30 st C do +60 st. C). Doceniają oni również dobrze wykonaną obudowę.

 

 

 

 

Petzl Actik Hybrid Blue 

 

Petzl Actik Hybrid Blue to latarka czołowa, która ma na celu zapewnić nam bezpieczeństwo. Jest ona wyposażona w gwizdek, który możemy użyć w momencie, kiedy się zgubimy. Z kolei czerwone światło, jakie możemy włączyć z pomocą jednego z guzików, zwiększa szanse, że ktoś nas zauważy. Wiązkę światła można dostrzec z 700 m.

Jedno naładowanie akumulatora gwarantuje nam, że ta latarka czołowa Petzl w dobrej cenie działa przez 260 godzin. Jest to wystarczający czas, abyśmy nie musieli zabierać ze sobą ładowarki na krótkie wakacje. Model ma 5 różnych trybów pracy. Możemy wybrać jeden z nich bazując na naszych preferencjach. Latarka waży tylko 90 g, więc noszenie jej na głowie nie będzie zbytnim obciążeniem.

Obudowa sprzętu jest mocna, a przy tym wodoodporna. Często wspominają o niej osoby, które już zakupiły latarkę. Często mówią oni także o możliwości wyboru specjalnego trybu oświetlania.

 

 

 

 

Petzl Pixa 3 E78CHB 


Chcielibyśmy zaprezentować latarkę czołową Petzl Pixa 3 E78CHB. Latarka jest odporna na uderzenia oraz zgniecenia. Oprócz tego nie ulega ona uszkodzeniu nawet po upadku z dwóch metrów. Jeżeli chodzi o świecenie, to mamy do wyboru kilka trybów oświetlenia. Zmieniamy je z pomocą małego pokrętła na boku latarki.

Gadżet możemy założyć na głowę lub ustawić go na ziemi. Regulacja kąta nachylenia pozwala nam dokładnie oświetlić wybrane miejsce. Pasek latarki jest bardzo wygodny. Możemy go dowolnie regulować, więc z pewnością nie spadnie nam z głowy. Wodoodporna obudowa jest na tyle szczelna, że nawet po zanurzeniu (1 m pod wodą) latarka będzie wciąż działać.

Jest to sprzęt odpowiedni na wycieczki po jaskiniach lub podmokłych terenach. Użytkownicy są zadowoleni, że produkt jest bardzo wytrzymały, a do tego chwalą wygodę jego noszenia.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status