Najlepsze aminokwasy rozgałęzione

Ostatnio aktualizowane: 24.01.20

 

Jakie aminokwasy rozgałęzione wybrać?

 

Aminokwasy rozgałęzione to związki chemiczne, które znajdują zastosowanie podczas budowania masy mięśniowej, poprawy wytrzymałości organizmu, redukcji tkanki tłuszczowej czy przyspieszenia procesów regeneracyjnych. Tego typu suplementy cieszą się dużą popularnością wśród osób aktywnych fizycznie. Jednak na rynku znaleźć można różnorodne preparaty zawierające wspomniane substancje w różnych formach, proporcjach oraz wzbogaconych o rozmaite dodatki, przez co wybór odpowiedniego produktu nie jest łatwy. W niniejszym artykule podpowiadamy, co mieć na uwadze podczas zakupów.

Aminokwasy rozgałęzione, zwane również BCAA (ang. Branched Chained Amino Acids), dostarczają organizmowi siły do ćwiczeń i ułatwiają wzrost mięśni, przez co mają szerokie zastosowanie w kulturystyce i innych sportach. Najlepsze aminokwasy rozgałęzione w 2020 roku powinny zawierać trzy składniki. Pierwszym z nich jest leucyna, która pomaga utrzymać zdrowe i silne mięśnie. Kolejna substancja to izoleucyna dodająca energii. Trzecim składnikiem jest walina pomagająca wrócić do formy po urazach. Bardzo ważne są proporcje trzech wymienionych substancji w preparacie. Według większości ekspertów, ich idealny stosunek to 2:1:1.

Warto również zastanowić się nad formą preparatu, która może występować w płynie, proszku, tabletkach lub kapsułkach. Pamiętajmy, że forma podania nie ma wpływu na skuteczność działania suplementu, a jej wybór powinien być uzależniony od preferencji użytkownika. Warto jednak mieć na uwadze, że zazwyczaj proszek jest najtańszy, gdyż proces kapsułkowania i formowania w tabletki wiąże się z dodatkowymi kosztami.

W sprzedaży spotkać możemy BCAA wzbogacone licznymi dodatkami, takimi jak glutamina, glukoza czy kreatyna. Pamiętajmy jednak, że dodanie innych związków do suplementu może doprowadzić do obniżenia zawartości aminokwasów w preparacie. Dlatego lepiej jest wybierać preparaty aminokwasowe bez ulepszaczy, które często nie wnoszą żadnego działania, lecz powodują zwiększenie dziennej porcji przyjmowanych witamin. Skoro już wiesz, jakie cechy wyróżniają najlepsze aminokwasy rozgałęzione , zapraszamy do zapoznania się z rankingiem.

 

 

Aminokwasy rozgałęzione – Ranking

 

 

Ostrovit Bcaa 2-1-1

 

Ostrovit Bcaa 2-1-1 to preparat zawierający wysokogatunkowe aminokwasy rozgałęzione BCAA występujące w korzystnym stosunku 2:1:1. Są one bardzo popularnym suplementem diety wśród sportowców, szczególnie tych, którzy uprawiają sporty siłowe.

Preparat hamuje katabolizm mięśniowy, wykazuje działanie anaboliczne oraz zwiększa syntezę białek. Stanowi on również bardzo dobre źródło energii podczas dłuższego wysiłku fizycznego, a także zmniejsza uczucie zmęczenia po treningu.

Te aminokwasy rozgałęzione w dobrej cenie występują w opakowaniu 500 g, które zawiera 50 porcji. Jedną porcję, stanowiącą 3 miarki, należy wymieszać w 100 ml wody lub soku i pić 2 razy dziennie w dni treningowe (zaraz po przebudzeniu oraz po treningu).

Sportowcy, którzy zdecydowali się zakupić ten produkt doceniają go za brak zawartości sztucznych dodatków. Za zaletę uważany jest również bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Konsumenci uważają również, że produkt świetnie nadaje się do regeneracji po treningu. Podkreślają, że po zażyciu tego preparatu nie czuć osłabienia po treningu, nawet wtedy, gdy był bardzo intensywny.

 

 

 

 

Activlab Bcaa Xtra

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci produkt Activlab Bcaa Xtra. Preparat zawiera 5 g aminokwasów rozgałęzionych w porcji i dodatkowo wzmocniony jest glutaminą.

Działanie produktu sprowadza się do ograniczania procesów katabolicznych oraz przyspieszenia regeneracji mięśni po treningu. Preparat przeznaczony jest dla osób aktywnych fizycznie, które chcą zwiększyć masę mięśniową z równoczesną redukcją tkanki tłuszczowej.

Dwie łyżeczki produktu należy rozpuścić w 250 ml wody, dokładnie wymieszać i spożywać dwa razy dziennie: 30 minut przed treningiem oraz po treningu. W dni bez aktywności fizycznej wystarczy zaaplikować jedną porcję przed posiłkiem. Opakowanie zawiera 500 g proszku, czyli około 10 porcji. Jedna dawka suplementu składa się z 7,6 g białka, 2,5 g leucyny, 1,25 g waliny, 1,25 g izoleucyny oraz 3,5 g glutaminy.

Według opinii konsumentów Activlab Bcaa Xtra to bardzo dobry suplement diety, który przyspiesza procesy regeneracyjne oraz ułatwia redukcję tkanki tłuszczowej.

 

 

 

 

Holistic BCAA

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez preparatu Holistic BCAA. Jest to mieszanka trzech aminokwasów rozgałęzionych, którą zaleca się przede wszystkim osobom trenującym fizycznie, w szczególności wykonującym wymagające ćwiczenia siłowe.

Produkt szybko i efektywnie trafiania wprost do mięśni, dzięki czemu ciało ma możliwość szybszej regeneracji, a masa mięśniowa bardzo szybko przyrasta. Produkt charakteryzuje się bardzo szybką przyswajalnością zawartych w nim składników, co sprawia, że każdy trening jest bardziej wydajny.

Preparat należy spożywać trzy razy dziennie: rano, zaraz przed treningiem oraz po treningu. Jedną porcję 10 g (2 łyżeczki) należy rozpuścić w 200 ml wody i wypić przed lub w trakcie wysiłku. Pamiętajmy, żeby nie przekraczać zalecanej dawki. Jedna porcja zawiera około 6,6 g leucyny, 1,6 g izoleucyny i 1,6 g waliny.

Sportowcy, którzy często zażywają preparat Holistic BCAA w czasie treningów twierdzą, że zwiększa on ilości energii podczas ćwiczeń siłowych. Poza tym podkreślają, że produkt skutecznie regeneruje mięśnie po wysiłku oraz zmniejsza efekty zmęczenia.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status