ᐅ Sanki drewniane. Opinie i recenzje

Sanki drewniane ranking

Ostatnio aktualizowane: 11.12.19

 

Zastanawiasz się jaki model sanek wybrać? W poniższym rankingu zaprezentowaliśmy najlepsze produkty, które pomogą Ci w dokonaniu odpowiedniego wyboru. Najchętniej kupowane przez konsumentów są sanki Axer Sport. Szeroko i mocno zamontowane płozy zapewniają wygodę i stabilność oraz dobry ślizg na śniegu. Sanki mają zamocowany sznurek, co zapewnia komfort ciągnięcia pociechy. Sprzęt jest przeznaczony zarówno dla małych, jak i starszych dzieci do zjazdów z łagodnych stoków. Drugie miejsce zajmują sanki Yaro 26027, które mają wzmocnioną konstrukcję, dlatego nasza pociecha siedząca na sankach będzie czuła wygodę i przyjemność z jazdy. Model wyposażone jest również w sznurek do ciągnięcia. Plastikowe nakładki chroniące oraz pręt zabezpieczający sprawiają, że jazda będzie bezpieczniejsza. Model jest przeznaczony dla dzieci powyżej 7 roku życia. Solidność wykonania sprzętu pozwoli cieszyć się nim przez kilka sezonów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie sanki drewniane kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zima to czas, kiedy maluchy mogą beztrosko bawić się na śniegu. Niezależnie od wieku, dzieci lubią nie tylko lepić bałwany, ale i zjeżdżać na sankach. Aby zapewnić swoim pociechom komfort i bezpieczeństwo, musimy kupić solidny pojazd, np. z drewna, który będzie odporny na działanie wilgoci, mrozu oraz innych niekorzystnych czynników zewnętrznych. Przekonaj się, czym powinny wyróżniać się dobre, drewniane sanki dla dzieci.

 

 

Rodzaje

Obecnie sanki możemy zaklasyfikować do kilku grup, biorąc pod uwagę ich budowę. Wyróżnia się modele do: ciągnięcia po śniegu, zjeżdżania z górki, a także uniwersalne. Te pierwsze mają lekko spłaszczone płozy o szerokości do 3 cm, dlatego nie ma ryzyka, że będą kołysać się na boki podczas jazdy przez wysokie zaspy. Modele do ciągnięcia po śniegu powinny mieć wygodny podnóżek, na którym maluch może ustawić stopy. Z tyłu może natomiast znajdować się wysoki popychacz nierzadko w kształcie baranich rogów. Tego typu pojazdy są lekkie, ale i wytrzymałe, pozwalają uzyskać stosunkowo dużą prędkość jazdy.

Sanki uniwersalne to takie, które można wykorzystać zarówno do jazdy przez zaspy, jak i zjeżdżania z wysokich górek. Płozy w tym przypadku nie powinny być szersze niż 3 cm, zwykle także są wygięte jak rogi barana.

 

Sznurek

Żeby móc wygodnie ciągnąć sanki, do ich przedniej części musi być przywiązany mocny sznurek. Jeśli będzie on zakończony uchwytem, wówczas pewnie go chwycimy, nawet mając na dłoniach grube rękawice. Sznurek powinien mieć ponadto odpowiednią długość, wynoszącą ponad 50 cm. To zapewnia komfort prowadzenia sanek i daje pewność, że płozy nie będą uderzały o nasze nogi.

 

Oparcie

Modele uniwersalne i do ciągnięcia po śniegu często są wyposażone w wygodne oparcie. Zapobiega ono przypadkowemu ześlizgnięciu się pociechy na ziemię i pozwala maluchowi usiąść w komfortowej pozycji. Niekiedy oparcie nie jest zamontowane na stałe, dlatego w razie konieczności można je łatwo zdjąć, wykręcając kilka śrubek. Tego typu rozwiązanie stosowane jest w sankach dla najmłodszych dzieci, które szybko rosną (przez demontaż oparcia pociecha zyskuje nieco więcej miejsca).

 

Maksymalne obciążenie

Ułatwieniem w podjęciu decyzji, jakie sanki drewniane wybrać, z pewnością będzie sprawdzenie maksymalnego obciążenia. To da nam informację, czy pojazd jest odpowiedni dla naszego dziecka. Dobrze jest wybrać taki model, który wytrzyma obciążenie 30 kg lub większe, ponieważ wtedy pociecha będzie mogła na nim jeździć nawet przez kilka lat.

 

Podpórka pod nogi

Podpórka pod nogi nie jest obowiązkowym elementem budowy sanek, jednak może znacząco podnosić bezpieczeństwo zabawy. Jeżeli maluch będzie miał gdzie położyć stopy, znacząco zmniejsza się ryzyko, że przypadkowo włoży je pod płozy (co mogłoby zakończyć się upadkiem na śnieg i bolesnym urazem).

 

Jakość drewna

Nie wszystkie sanki drewniane są tak samo solidne i wytrzymałe. Dużo zależy od jakości materiału. Najczęściej wykorzystywane jest lite drewno bukowe lub dębowe, ponieważ jest wyjątkowo mocne (drewno drzew iglastych uznawane jest za bardziej podatne na uszkodzenia).

Jeżeli dbamy o środowisko naturalne i staramy się żyć ekologicznie, możemy poszukać modelu z certyfikatem FSC. Takie pojazdy produkowane są z zachowaniem zasad Dobrej Praktyki Leśnej. Oznacza to, że drewno pochodzi z lasu, który jest zarządzany w taki sposób, aby utrzymać w nim różnorodność biologiczną, zdolność do regeneracji i produktywność.

 

Wytrzymałość – jakie sanki drewniane są najlepsze?

To, że kupujemy sanki wykonane z drewna, nie oznacza, że będą służyć naszym dzieciom przez długi czas. Materiał powinien być w odpowiedni sposób zabezpieczony przed działaniem wilgoci, mrozu itp., aby drewno nie zniszczyło się. Dla wielu konsumentów najlepsze sanki drewniane to te, które są pomalowane bezbarwnym lakierem ekologicznym. W jego składzie nie ma szkodliwych i toksycznych substancji, które mogłyby być niebezpieczne dla dzieci.

 

 

Wymiary i waga

Na podstawie całkowitych wymiarów sanek (zwłaszcza siedziska) możemy łatwo wywnioskować, czy model jest odpowiedni dla naszych pociech. Średnio długość takich pojazdów wynosi ok. 90 cm, szerokość – 35 cm, a wysokość nieco ponad 20 cm. Ważne jest także to, ile sanki ważą, ponieważ zbyt ciężki produkt może okazać się kłopotliwy we wnoszeniu po schodach do domu czy prowadzeniu pod górkę. Modele z drewna ważą przeciętnie nie więcej niż 5 kg.

 

Śpiworek

Kupując sanki dla małego dziecka, najlepiej wybrać produkt z ocieplanym śpiworkiem. To da nam pewność, że maluch nie zmarznie podczas spaceru i nie przeziębi się. Ze względu na to, że śpiworek można w razie potrzeby szybko zdjąć, sanki przydadzą się dziecku także później, gdy podrośnie.

 

Sanki drewniane w dobrych cenach

Sanki z litego, dobrego gatunkowo drewna kosztują od 100 zł do 300 zł. Jednak biorąc pod uwagę to, że wykonany z tego materiału produkt nie zniszczy się po jednym sezonie użytkowania, nie jest to bardzo duży wydatek. Jeśli kupimy model renomowanej marki i będziemy o niego dbać, bez wątpienia będzie nadawał się do zabawy na śniegu nawet po kilku latach.

 

 

Najlepsze sanki drewniane w 2019 roku

 

Z myślą o osobach szukających odpowiedniego produktu, stworzyliśmy ranking sanek drewnianych. Znajdują się w nim opisy modeli, które będą idealne dla każdej pociechy.

 

Nasze zalecenia

 

Axer Sport 

 

Sanki Axer Sport, to polski produkt, którego siedzisko wykonane jest z drewna bukowego. Sprzęt jest polakierowany przyjaznym dla dzieci, bezbarwnym lakierem ekologicznym. Metalowa listwa na płozach, sprawia, że ślizg jest dużo lepszy. Długość siedziska to 86 cm, a szerokość – 32 cm, maksymalne obciążenie wynosi 30 kg.

Te dobre i tanie sanki Axer są bardzo lekkie, bez problemu możemy je kilka razy dziennie przenosić. Dodatkowo model ma mocny sznurek o długości 92 cm. Dobra jakość zastosowanego do produkcji materiału gwarantuje nam to, że sanki będą wyglądały jako nowe przez kilka sezonów.

Opinie na ich temat wśród konsumentów są pochlebne – ze względu na oparcie, w które jest wyposażony ten model, to bardzo przydatny element, zwłaszcza dla maluchów, gdyż zapewnia bezpieczeństwo i komfort jazdy. 18-centymetrowe oparcie możemy również łatwo zdemontować, co umożliwi zabranie dwóch pociech na wspólną przejażdżkę.

 

 

 

 

Yaro 26027

 

Sanki Yaro 26027 to wzmocniony konstrukcyjnie model przeznaczony dla dzieci powyżej 7. roku życia, maksymalne obciążenie to nawet 100 kg, więc dorośli również mogą korzystać z tego produktu. Długość sanek to 90 cm, dlatego spokojnie może na nich usiąść więcej niż jedna osoba. Szerokość również zbliżona jest do standardowych rozmiarów i wynosi 32,5 cm.

Sanki nie mają żadnych gwoździ, gdyż wszędzie gdzie jest taka potrzeba, zostały użyte wkręty, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowników. Płozy są klejone warstwo na gorąco, a listwy siedziska wykonane są z litego drewna bukowego. Stalowe listwy przykręcone na płozach malowane są proszkowo, co dodatkowo zabezpiecza je przed nadmiernym ścieraniem.

Dla konsumentów, którzy wybrali ten model, ważne jest wykonanie z wysokiej jakości drewna bukowego. Z przodu sanek znajduje się okrągły pręt, który zapobiega przecieraniu się sznurka do ciągnięcia. Cały sprzęt jest pokryty lakierem ekologicznym.

 

 

 

 

SD-A204 

 

Prezentujemy sanki drewniane SD-A204 o długości 95 cm, z siedzeniem wykonanym z wielokolorowych pasków tekstylnych, a także z metalowymi okuciami na płozach. Sprzęt jest przeznaczony do jazdy rekreacyjnej. Maksymalne obciążenie wynosi 95 kg, a sama waga sanek to 7 kg.

Model jest przeznaczony dla starszych dzieci, ponieważ nie ma w nim zamontowanego oparcia. Siedzisko jest mocno przymocowane za pomocą wkrętów, co sprawia, że na deskach nie ma żadnych nierówności. Sanki wykonane są z drewna bukowego, co znacznie podnosi ich wytrzymałość, gdyż drewno to jest doskonałym izolatorem przed zimnem i bezpośrednim kontaktem ze śniegiem.

Konsumentom spodobało się to, że sanki mają drążek, co umożliwia dzieciom ich pchanie nawet po mniej zaśnieżonej ziemi. Model jest gięty na gorąco, a drewno impregnowane i lakierowane, co sprawia, że są bardziej wytrzymałe.

 

 

 

 

Nijdam 0263-BEU

 

Sanki Nijdam 0263-BEU są wykonane z wytrzymałego drewna bukowego. System składania zastosowany w tym modelu pozwala na szybki transport oraz przechowywanie sanek w domu. Po złożeniu produkt ma tylko 9 cm szerokości. Szeroko zamontowane płozy ze stali nierdzewnej sprawiają, że pojazd jest bardziej stabilny i bezpieczniejszy. Zastosowane nakładki ochronne z przodu sanek dodatkowo zabezpieczają użytkownika.

Model ten jest bardzo długi (długość wynosi 110 cm, a samo siedzisko ma 73 cm), co umożliwia zabrnie więcej niż jednej osoby. Sanki są lekkie, gdyż ich waga to 5 kg, a maksymalna waga użytkownika wynosi 90 kg.  

Opinie o tych sankach drewnianych są pozytywne, Internauci twierdzą, że produkt jest bardzo komfortowy podczas jazdy, a także trwały ze względu na wysokiej jakości materiał, z którego jest wykonany. Dużym atutem jest sznurek z drewnianą rączką, którego długość wynosi 105 cm. Sanki przeznaczone są dla dzieci powyżej 3. roku życia.

 

 

 

 

Axer Drewniane Kinga A0904

 

Sanki firmy Axer – model Kinga A0904 – zostały wykonane z wytrzymałego drewna bukowego i dębowego. Pojazd sprawdzi się doskonale podczas zimowych spacerów z dziećmi. Dobry ślizg zapewnią płozy podbite metalową listwą, a mocna konstrukcja pozwoli cieszyć się sprzętem przez kilka sezonów. Sanki są pomalowane lakierem ekologicznym, co dodatkowo zwiększa ich odporność na działanie wilgoci i mrozu.

Sanki mają długość – 86 cm i szerokość – 35 cm, co oznacza, że model jest przeznaczony również dla starszych dzieci. Waga sanek to niewiele ponad 3 kg, więc możemy je przenosić na duże odległości. Sznurek o długości 96 cm jest wyposażony w rączkę do ciągnięcia.

Konsumenci w swoich opiniach zwracają szczególną uwagę na wyprofilowane oparcie, co zapewni dodatkowy komfort dzieciom. Oparcie  to ma wysokość 17 cm.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status