fbpx

Najlepszy kask narciarski Uvex

Ostatnio aktualizowane: 16.10.19

 

Jaki kask narciarski Uvex wybrać?

 

Niemiecka firma Uvex (od Ultra Violet Excluded) funkcjonuje już na rynku od 1926 roku. Jest to ceniona marka przez wielu sportowców. Zajmuje się ona produkcją kasków narciarskich, gogli i butów.

W Polsce jest obowiązek jazdy na nartach w kasku do 16 roku życia. Oczywiście sporty zimowe często wiążą się z kontuzją, ponieważ na stoku jest wiele ludzi. Wystarczy, że osoba dopiero ucząca się jazdy straci równowagę. Ale może się to także zdarzyć zaawansowanym narciarzom. Kask zmniejszy ryzyko nieprzyjemności podczas upadku i będzie chronił głowę. Jazdę w nim zaleca się każdemu. Nie tylko początkującym narciarzom, ale również tym, którzy jeżdżą na zaawansowanym poziomie. Używanie kasku jest po prostu mądrym i odpowiedzialnym zachowaniem.

Kaski dzielą się według 3 kategorii: przeznaczenia,  wieku, rodzaju budowy. W pierwszej z nich możemy wyróżnić: sportowe, snowboardowe freestylowe oraz turystyczne. Druga kategoria dzieli kaski na: dziecięce, młodzieżowe i dla dorosłych. Według rodzaju budowy kasku możemy wyróżnić: pełne i z miękkimi uszami.

Ponieważ kask służy naszemu zdrowiu i bezpieczeństwu podczas zimowego szaleństwa, należy bardzo uważnie dobrać produkt według potrzeb. Ponadto zdecydowanie powinno się przymierzyć kask, szczególnie jeśli ma być on przeznaczony dla dzieci. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, to należy dokładnie dokonać pomiarów. W każdym opisie produktu powinna być możliwość sprawdzenia jego rozmiaru. Należy zatem zmierzyć obwód głowy w jej najszerszych miejscach. Kask powinien być przylegający. W dodatku trzeba tak go dopasować, aby jego koniec był nad brwiami. Najlepsze kaski narciarskie Uvex mają zdejmowaną wyściółkę. Umożliwia to wypranie jej po całym dniu na stoku. Tym sposobem pozbędziemy się bakterii i nieprzyjemnego zapachu. Niektóre wyściółki są antybakteryjne, co jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ wtedy nie musimy ich tak często prać. Przy zakupie kasku należy zwrócić uwagę, aby materiał z zewnątrz był wysokiej jakości i był wytrzymały. Najlepszy kask narciarski Uvex w 2019 roku powinien posiadać specjalny uchwyt na gogle. W dodatku taki produkt z reguły jest zaopatrzony w nowoczesną technologię, która ma zamykany system wentylacji.

 

 

Kaski narciarskie Uvex – Ranking

 

 

Uvex Hlmt 300 Visor 

 

Uvex Hlmt 300 Visor to kask wykonany z najwyższej jakości materiałów, gwarantujący komfort i bezpieczeństwo. Jeżeli nie możesz się od dłuższego czasu przekonać do noszenia tego typu nakrycia głowy, to ten produkt z pewnością pomoże Ci się przekonać, że warto w coś takiego zainwestować. Kask nie tylko jest bezpieczny, ale także posiada wspaniały design. Produkt został wykonany z zastosowaniem technologii Hard Shell. Jest ona najbezpieczniejsza oraz odporna na uderzenia.

Tym samym gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa użytkownika. Ponadto w kasku zainstalowane zostały specjalne kanały wentylacyjne, które umożliwiają regulację temperatury. Do konstrukcji kasku wlicza się także specjalną membranę w nausznikach. Jest to tak zwany natural sound system, który sprawia, że dźwięki z otoczenia dostają się do uszu użytkownika bez żadnych zakłóceń. Same nauszniki są wyjmowane, zaś wyściółka kasku została wykonana z antyalergicznego materiału. Uvex Hlmt 300 Visor posiada także system regulacji. Możesz spokojnie dopasować szerokość kasku do głowy.

Użytkownicy chwalą sobie ten produkt za wygodę noszenia oraz jego trwałość.

 

 

 

 

Uvex P1Us 2.0 

 

Kask narciarski Uvex P1Us 2.0 to wytrzymały i komfortowy sprzęt. Polecany jest nie tylko dla narciarzy, ale także snowboardzistom. W kasku została wykorzystana najnowsza technologia, tak zwane Technology+. Polega ona na połączeniu lekkości z wysoką trwałością produktu. Kask waży jedyne 410 g. Jego konstrukcja została wykonana z uwzględnieniem najnowszej technologii Harf Shell. Produkt został wykonany z lekkiego i bardzo trwałego polimeru, zapewniającego najwyższe bezpieczeństwo użytkowania.

Technologia natural sound system umożliwia niezakłócony odbiór dźwięków z otoczenia. Oczywiście będą one trochę przyciszone, ale jak najbardziej wyraźne. Dodatkowy komfort zapewnia możliwość regulacji temperatury w kasku przez zawarte w nim kanały wentylacyjne. Wewnątrz kask został opatulony antyalergiczną ściółką, z możliwością jej wyjęcia. Umożliwia to późniejsze wypranie materiału. System IAS pozwala nam na regulację szerokości oraz głębokości kasku. Ponadto produkt posiada także paski, które także można dostosować do własnych potrzeb tak, aby kask nie ześlizgiwał się z głowy.

Klienci są zachwyceni kaskiem. Według nich jest trwały i komfortowy.

 

 

 

 

Uvex Gamma 

 

Kask narciarski Uvex Gamma jest bardzo wytrzymałym i bezpiecznym sprzętem. Idealnie nadaje się dla każdego miłośnika narciarstwa. Jest on uniwersalny oraz posiada świetny, przyciągający oko design. W dodatku kask jest bardzo lekki, a jego waga jest równa 350 g. Nie zmniejsza to jednak jego bezpieczeństwa. Kask został wykonany z najwyższej jakości materiałów. Wewnątrz jego skorupy znajduje się pianka EPS, czyli wysokiej jakości polistyren. Sama skorupa została wykonana z polikarbonu.

Połączenie takich materiałów, to technologia Inmould. Przez to kask jest lekki, ale jego konstrukcja jest bardzo wytrzymała. Produkt posiada system wentylacji, co pozwala na regulację odpowiedniej do warunków na stoku temperatury. Wyściółka kasku jest antyalergiczna i wyjmowana, co daje możliwość jej wyprania. System monomatic pozwoli na bezpieczną jazdę, a w razie kolizji zablokuje możliwość samoczynnego odpięcia się kasku. Uvex Gamma posiada także przydatne zapięcie na gogle, które znajduje się w jego tylnej części. System regulacji IAS pozwoli na dopasowanie szerokości i głębi kasku do głowy.

Konsumenci twierdzą, iż Uvex Gamma to kask narciarski w dobrej cenie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status