Najlepsze narty zjazdowe męskie

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Jakie narty zjazdowe męskie wybrać?

 

Gdy nadchodzą ferie zimowe wiele osób marzy o wyjeździe na narty i w tym celu planuje zakup odpowiedniego sprzętu. Podstawowym elementem wyposażenia każdego miłośnika sportów zimowych są oczywiście narty. Ponieważ nie nabywamy ich co sezon, gdy przychodzi czas na ich wymianę wiele osób stoi przed dylematem, na co zwrócić uwagę podczas zakupu. W niniejszym artykule przedstawiamy przydatne wskazówki oraz prezentujemy ranking, w którym znajdziesz najlepsze męskie narty zjazdowe w 2020 roku.

Wyróżnia się kilka rodzajów nart zjazdowych, wśród których najpopularniejsze to Allround, Freeride, Allmountain, Freestyle oraz Race. Pierwszy typ przeznaczony jest do jazdy po przygotowanych szlakach i mogą z niego korzystać zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani narciarze. Drugi rodzaj to narty do jazdy poza wyznaczonymi trasami dla bardziej doświadczonych użytkowników. Wersja Allmountain nada się zarówno do jazdy na wcześniej przygotowanych trasach, jak i po nieutwardzonym śniegu. Typ Freestyle to narty do trików, skoków, jazdy tyłem czy piruetów. Z kolei wersja Race przeznaczona jest do rozwijania prędkości.

Podczas wyboru nowych nart powinniśmy zwrócić uwagę na ich taliowanie oraz sztywność. Pierwszy parametr dotyczy kształtu. Zasada jest taka, że im narty są bardziej wcięte, tym łatwiej wprowadzić je w zakręt. Najwygodniejsze modele posiadają promień skrętu (inaczej nazywany radiusem) od 11 do 17 m. Z kolei sztywność nart określa stabilność w czasie jazdy. Ogólnie im narty są sztywniejsze, tym są bardziej stabilne, jednak wymagają włożenia więcej siły do wprowadzenia ich w zakręt.

Istotna jest również długość nart, którą należy dobrać w zależności od wzrostu, umiejętności i preferowanego stylu narciarskiego. Dla początkujących narciarzy zaleca się długość wynoszącą maksymalnie od 10 cm do 15 cm poniżej ich wzrostu. Z kolei profesjonalni sportowcy śmiało mogą wybierać modele równe swojemu wzrostowi.

Najlepsze męskie narty zjazdowe są także wyposażone w dedykowane wiązania odpowiednie dla danego modelu. Takie rozwiązanie sprawia, że przy zakupie unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek. Warto pamiętać również o doborze odpowiednich kijków.

 

 

Narty zjazdowe męskie – Ranking

 

 

Fischer Progressor F18 

 

Jeśli szukasz uniwersalnych nart o mocnej konstrukcji z drewnianym rdzeniem koniecznie zapoznaj się z modelem Fischer Progressor F18 – 800 Rocker + RS11 Powerrail.

Zastosowanie technologii, takich jak Razor Shape i Air Tec Ti sprawia, że jest to bardzo lekki model, przeznaczony do skrętów o średnim i krótkim promieniu. Dzięki systemowi Dual Radius produkt bardzo dobrze sprawdza się na średnich i krótkich łukach. Narty są bardzo bezpieczne i wyjątkowo trwałe, nawet przy ekstremalnych prędkościach.

Narty wyposażone są w aluminiowe ochraniacze dziobów, które chronią je przed uszkodzeniem i rozwarstwieniem się. W zestawie otrzymujemy również wiązania, które wypinają się w promieniu 180 stopni redukując w ten sposób ryzyko urazów wiązadeł i ścięgien.

Opinie konsumentów o modelu Fischer Progressor F18 – 800 Rocker + RS11 Powerrail są pozytywne. Użytkownicy doceniają jego solidne wykonanie, właściwe dopasowanie oraz wygodę użytkowania.

 

 

 

 

Head Supershape I.Rally + PRD 12 

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Head Supershape I.Rally + PRD 12. Są to męskie narty zjazdowe w dobrej cenie, które zapewnią szybką jazdę zarówno na przygotowanym stoku, jak i po nieutwardzonym śniegu. Jest to typ Speed, dlatego przednia część nart jest delikatnie podniesiona.  

Narty wykonane są w technologii Graphene, dzięki której użytkownik ma zapewnione doskonałe przyspieszenie i sterowanie we wszystkich warunkach. Z kolei zastosowanie technologii KERS polegającej na usztywnieniu tyłu narty podczas wyjścia ze skrętu pozwala wprowadzić narciarza w łagodny łuk.

Narty wyposażone są w wiązania PRD 12 z diagonalnym tyłem, które gwarantują maksymalne bezpieczeństwo i możliwość wypięcia w zakresie 150 stopni. Osoby, które zakupiły narty Head Supershape I.Rally + PRD 12  sądzą, że bardzo dobrze sprawdzają się w każdych warunkach i dają maksymalną radość z szusowania na stoku.

 

 

 

 

Rossignol Pursuit 100 + Xpress 10 B83 

 

W naszym ranking nie mogło zabraknąć modelu Rossignol Pursuit 100 + Xpress 10 B83. Są to narty przeznaczone dla początkujących i średniozaawansowanych użytkowników.

Model ten obsługuje technologię Power Turn Rocker oraz Prop Tip, dzięki którym łatwo wchodzi w zakręt i zapewnia precyzyjną jazdę nawet na nierównym terenie. Narty doskonale tłumią drgania oraz gwarantują lepsze trzymanie krawędzi i panowanie. Są także bardzo lekkie, co umożliwia szybsze reakcje narciarza.

Narty mają drewniany rdzeń, a dzięki długim wypukleniom są również bardzo skrętne, a użytkownik ma nad nimi kontrolę. W zestawie otrzymujemy również wysokiej jakości wiązania, dzięki którym szusowanie na stoku jest bezpieczne.

Warto mieć na uwadze pozytywne komentarze konsumentów na temat modelu Rossignol Pursuit 100 + Xpress 10 B83. W swoich opiniach podkreślają oni, że produkt jest wytrzymały, zapewnia precyzję jazdy i dobrą przyczepność.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status