Najlepsze narty zjazdowe damskie

Ostatnio aktualizowane: 03.07.20

 

Jakie narty zjazdowe damskie wybrać?

 

Panie szukające dobrych nart zjazdowych powinny zwrócić uwagę nie tylko na cenę czy design, ale również długość, profil i kilka innych, istotnych cech produktu. Miejmy na uwadze, że tylko dobrze dobrany model pozwoli czerpać przyjemność z jazdy na stoku. Przygotowaliśmy poradnik, który może być dużym ułatwieniem zakupu. Znajduje się tu kilka najważniejszych wskazówek dotyczących wyboru idealnych nart. Na końcu umieściliśmy ranking trzech produktów, które są odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych narciarek.

Narty przeznaczone dla kobiet są przede wszystkim lżejsze i bardziej elastyczne w porównaniu do modeli męskich. Często różnią się one także długością, choć w tej kwestii wszystko zależy od tego, ile mamy wzrostu oraz jaki styl jazdy preferujemy. Im krótsze narty wybierzemy, tym bardziej skrętne się okażą. Z kolei na bardzo długim modelu łatwiej uda nam się zachować stabilność. Jeśli nie mamy pewności, które wśród dostępnych na rynku nart będą nam pasować wystarczy odjąć 10 cm od wartości swojego wzrostu. Bardzo niskie Panie mogą niekiedy otrzymać zaskakujący wynik wynoszący np. 140 cm. Niemniej jednak nie należy się obawiać, że dobrany na tej podstawie model jest zbyt krótki. Pamiętajmy, że za długie narty utrudniają skręcanie i omijanie przeszkód, co może doprowadzić do bolesnego upadku lub zderzenia z innym narciarzem.

Robiąc zakupy możemy natrafić na obco brzmiące określenia, takie jak Rocker. Tym mianem określamy profil boczny nart powstający w wyniku zwiększenia wygięcia tylnej części oraz dziobów. Za jego  sprawą produkt nadaje się do jazdy zarówno na dobrze ubitym, jak i bardzo mokrym śniegu. Rocker może zastąpić Camber, w przypadku którego narta jest wygięta ku górze, a z podłożem styka się w miejscu noska i piętki.

Najlepsze damskie narty zjazdowe w 2020 roku mają mocną konstrukcję. Wewnątrz powinien znaleźć się drewniany rdzeń, który zwiększa wytrzymałość produktu i zapobiega przypadkowemu pęknięciu. Nowoczesne modele dedykowane głównie zawodowym narciarzom często produkuje się z takich materiałów, jak włókno węglowe i stopy aluminium. Wszystko przez to, że profesjonalni sportowcy jeżdżą z prędkością powyżej 100 km/h, dlatego ich narty muszą być wyjątkowo solidne.

Warto pamiętać, że w przypadku Pań środek ciężkości ciała jest umieszczony nieco niżej niż u Panów. Dlatego w większości damskich nart mocowania wiązań są przesunięte do przodu. Przez to kobietom znacznie łatwiej jest utrzymać równowagę i przyjąć dobrą pozycję do jazdy.

 

 

Damskie narty zjazdowe – ranking

 

 

Atomic Redster S7 + XT 12

 

Produkt Atomic Redster S7 + X 12 jest odpowiedni dla bardziej doświadczonych narciarek. Powyższy model wyposażono w krótszy promień skrętu (slalomowy), w efekcie czego wyróżnia go precyzja sterowania i większa dynamika jazdy. Konstrukcja oparta jest na rdzeniu wykonanym z drewna jesionowego i topolowego. To powoduje, że narty są wytrzymałe i elastyczne.

Model Atomic Redster S7 + XT 12 pokryto dwiema warstwami laminatu. Zastosowanie takiego rozwiązania wpływa na absorpcję drgań i wysoki poziom stabilności. Zamiast Rockera narty posiadają tradycyjny Camber, co powoduje, że krawędzie mają pełny kontakt ze śniegiem, a my zachowujemy podczas jazdy pełną kontrolę.

Większość konsumentów doceniło produkt głównie za wytrzymałość i ciekawy design. Czarno-czerwona kolorystyka sprawia, że opisywany model świetnie się prezentuje. Do kompletu dołączono klasyczne wiązania, które można łatwo wyregulować (bez użycia narzędzi).

 

 

 

 

Volkl Adora + 3Motion Tp Light 10.0 

 

Volkl Adora + 3Motion Tp Light 10.0 to model idealny dla konsumentek, które interesują damskie narty zjazdowe w dobrej cenie. Produkt ma bardzo lekki rdzeń. Zastosowany profil Tip Rocker pozwala zwiększyć zwrotność i stabilność.

Wspomniany model jest doskonałym wyborem dla początkujących i średniozaawansowanych narciarek. Narty wyróżnia lekko uniesiony dziób, który umożliwia zainicjowanie skrętu, również podczas bardzo wolnej jazdy. Z uwagi na to, że osoby uczące się jazdy na nartach często obciążają nadmiernie tył nart zwiększono elastyczność tej części konstrukcji. Z tego względu uda nam się uniknąć niekontrolowanego wzrostu prędkości, który często doprowadza do upadku.

Na podstawie opinii konsumentów wydawanych na temat modelu marki Volkl można wywnioskować, że są to lekkie i wytrzymałe narty. Produkt jest dostępny w białym kolorze. Widnieją na nim geometryczne zdobienia dodające mu nowoczesności.

 

 

 

 

Fischer Progressor 800 

 

Narty Fischer Progressor 800 zostały wykonane z lekkiego i solidnego włókna węglowego. Z tego względu powyższy model wyróżnia duża elastyczność i wysoki współczynnik amortyzacji drgań. To pozwala czerpać więcej radości z jazdy, a dodatkowo poprawić swoje umiejętności (z uwagi na możliwość osiągnięcia większych prędkości).

Aluminiowe ochraniacze na dziobach skutecznie zapobiegają uszkodzeniu i rozwarstwieniu się produktu. Profil On-Piste Rocker gwarantuje większą stabilność. Najlepsze damskie narty zjazdowe umożliwiają zachowanie kontroli podczas jazdy bez większego wysiłku. Z tego powodu przedstawiony model ma dwa promienie skrętu (na dziobie i piętkach) i unikalny kształt.

Konsumenci chwalą produkt za ciekawy wygląd oraz zachowanie dużego poziomu bezpieczeństwa, nawet w przypadku osiągnięcia bardzo dużej prędkości jazdy. Narty doskonale nadają się do wykonywania małych i średnich łuków. Przez to są one polecane Paniom ćwiczącym slalom. Z uwagi na rozmieszczenie wiązań możliwe jest przyjęcie wygodnej postawy.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status