Najlepsze narty 120 cm

Ostatnio aktualizowane: 03.12.20

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jakie narty 120 cm wybrać?

 

Dla każdego zapalonego narciarza sprzęt to bardzo ważna sprawa. Nieprawidłowo dobrane narty potrafią uprzykrzyć jazdę, a nawet zwiększyć ryzyko kontuzji. Jak wiemy, sporty zimowe uwielbiają także dzieci. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nart dla swoich pociech, to zdecydowanie warto przyjrzeć się każdemu z produktów. Podczas jazdy na nartach na jakimś poziomie tracimy kontrolę nad dziećmi. Dlatego też należy wybrać dla nich odpowiedni sprzęt. Takie narty nie tylko powinny być dobrane według wzrostu i wagi. Przede wszystkim przed kupnem nart, należy upewnić się, że będą one odpowiednie i bezpieczne dla dziecka.

 

 

W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić wcześniej wspomniane wymiary nart. Sprzęt dla najmłodszych dzieci powinien mieć długość w przedziale 60 do 80 centymetrów. Natomiast starsze dzieci muszą mieć narty o 5 – 10 centymetrów dłuższe od ich wzrostu. Przekroczenie tych wartości poskutkuje tym, że dziecko będzie musiało użyć więcej energii i siły podczas jazdy. Oczywiście wybierając narty do wzrostu należy także dobrać je pod względem wagi pociechy. Jeśli dziecko waży mniej niż powinno w stosunku do swojego wzrostu, to powinniśmy zakupić krótsze narty. Natomiast dla dzieci, które ważą więcej, dłuższe.

Następną istotną cechą nart jest ich taliowanie, czyli promień skrętu. Czynnik ten pokazuje jaka jest różnica w szerokości nart między dziobami a ich środkiem. Najlepsze narty 120 cm w 2020 roku powinny mieć taliowanie, które jest głębokie i wynosi coś między 65 a 75 milimetrów. Wartości takie wynikają z faktu, że dzieci w większości przypadków jeżdżą po równych stokach. Dla starszych dzieci, które są nieco bardziej zaawansowane w jeździe, można zakupić narty o mniejszym taliowaniu. Zdecydowanie rdzeń sprzętu powinien być bardzo elastyczny. Najlepsze narty 120 cm powinny mieć rdzeń wykonany z takich materiałów, jak kompozyt lub spieniona żywica.

Oprócz tego należy bardzo uważnie dobrać buty dla dziecka. But narciarski powinien być przede wszystkim wygodny. Nie może uciskać na stopy ani być zbyt luźny. Najlepsze narty nie zagwarantują nam bezpieczeństwa, jeśli nie zadbamy o odpowiednie buty. Także wiązania mają istotne znaczenie dla bezpieczeństwa podczas jazdy. Dzieci powinny mieć wiązania takie, które są przeznaczone też dla dorosłych. Dla pociech w wieku 3 – 5 lat, zaleca się dobranie wiązań, które mają skalę wypięcia wynoszącą maksymalnie 2,5. Natomiast starsze dzieci powinny mieć wiązania od 2,5 do 4,5 skali wypięcia. Czynnik ten jest dobierany według wagi użytkownika sprzętu.

 

 

Narty 120 cm – ranking

 

 

Atomic Redster Junior II + XTE 045

 

Atomic Redster Junior II z wiązaniami XTE 045 to jedna z naszych propozycji na zakup nart typu race dla dzieci. Produkt ten pozwala rozwinąć talenty młodym fanom narciarstwa alpejskiego. Narty wzorowane są na modelach sławnych zawodników, takich jak Marcela Hirschera, czy Mikaeli Shiffrin.

Atomic Redster Junior II pozwalają na wykonywanie precyzyjnych skrętów. W dodatku dzięki specjalnie zaprojektowanej strefie elastycznej, znajdującej się pod wiązaniami, dziecko może wygiąć narty przy mniejszym nakładzie sił. Dzieje się tak, ponieważ sprzęt został wykonany z użyciem technologii Bend-X. Narty sprawiają, że jazda staje się łatwiejsza, a prowadzenie bezpieczniejsze. Atomic Redster Junior II mają nieco szerszą talię umożliwiającą wykonanie agresywnych skrętów, jednocześnie pomagając użytkownikom zachować lepszą stabilność. Konstrukcja narty jest pozbawiona ścianki bocznej.

Posiada ona wierzchni płaszcz, który sięga do jej krawędzi. Rdzeń Atomic Redster Junior II został wykonany ze spienionych żywic. Taka konstrukcja sprawia, że sprzęt zachowuje niską masę oraz dobre wytłumienie. Dzięki temu wysiłek, jaki musi wykonać użytkownik, jest mniejszy. Użytkownicy, którzy zakupili swoim dzieciom narty, docenili ich lekką konstrukcję. Młodzi fani jazdy na nartach mogli bezpiecznie i bez większego wysiłku szaleć po stokach.

 

 

 

 

Atomic Redster Junior 

 

Atomic Redster Junior to produkt przeznaczony dla młodych fanów narciarstwa alpejskiego. Model nart wzorowany jest na sprzęcie gwiazd jazdy alpejskiej, takich jak Marcel Hirscher, Benjamin Raich i innych. Atomic Redster Junior powstały z zastosowaniem technologii Bend-X. Pozwala ona wykonać pierwsze skręty dzieciom w bezpieczny i łatwy sposób. W strefie wiązań został zastosowany specjalny, giętki materiał.

Dzięki temu narta ugina się pod niewielkim ciężarem w bardzo łatwy sposób, przez co zapewnia stabilną jazdę. Produkt jest profilowany w kształcie litery V. Atomic Redster Junior mają tzw. piste rocker, czyli ich rocker jest delikatnie podgięty w okolicach dziobów. Tym sposobem narty są idealne do jazdy po przygotowanych stokach. Konstrukcja tego modelu umożliwia łatwe skręcanie oraz minimalizuje ryzyko łapania krawędzi.

Dzieci, które jeżdżą na tych nartach nie muszą używać wiele siły, aby wykonać podstawowe i średniozaawansowane ruchy. Użytkownicy, którzy zakupili taki sprzęt swoim dzieciom twierdzą, że Atomic Redster Junior to narty 120 cm w dobrej cenie.

 

 

 

 

Salomon X-Max Junior & EZY5

 

Salomon X-Max Junior & EZY5 to wysokiej jakości narty dla dzieci. Sprzęt jest przeznaczony do jazdy na przygotowanych stokach, tzw. on-piste. Narty zostały wyprodukowane przez francuską firmę Salomon. Marka ta jest rozpoznawalna z produkcji najwyższej jakości odzieży sportowej i sprzętu narciarskiego.

Model X-Max Junior posiada profil Carve Rocker, który pozwala na łatwe i szybkie wchodzenie w zakręt, a jednocześnie stabilne trzymanie krawędzi. Został on wykonany z miękkiego i elastycznego materiału z wykorzystaniem technologii Easy Flex, która jest przeznaczona dla mniejszych narciarzy. Dzięki niej jazda carvingowa staje się łatwiejsza, a dzieci nie potrzebują wykorzystywać dużej ilości energii do jazdy. Wiązania E Ezy5 można bez najmniejszego problemu dopasować do wagi użytkownika, jego butów narciarskich oraz poziomu umiejętności.

Czynnik ten jest decydujący, ponieważ dobrze dopasowane wiązania pozwalają zwiększyć komfort podczas jazdy. Klienci, którzy zdecydowali się zakupić swoim dzieciom Salomon X-Max Junior & EZY5 są zadowoleni z produktu. Młodsi narciarze bez problemu śmigali po stokach. Narty pozwalają na bezpieczną naukę jazdy. Bardziej zaawansowani narciarze mogą także wykorzystać potencjał sprzętu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status