Najlepsze gogle narciarskie dla mężczyzn

Ostatnio aktualizowane: 12.08.20

 

Jakie gogle narciarskie dla mężczyzn wybrać?

 

Gogle to jeden z niezbędnych elementów stroju narciarskiego. Znalezienie pasującego modelu sprawia wielu osobom trudność. Wynika to z różnorodności produktów pod względem konstrukcji, rodzaju soczewek czy wskaźnika przepuszczalności światła. Ten poradnik dedykujemy mężczyznom szukającym wygodnych i praktycznych gogli. Mamy nadzieję, że zebrane przez nas informacje, w tym także ranking 3 godnych uwagi modeli, będą ułatwieniem zakupu.

Dobrze dobrane gogle wpływają nie tylko na komfort, ale również bezpieczeństwo jazdy. Dzięki nim możemy odpowiednio ochronić oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a także przed urazami powstającymi w wyniku uderzenia o gałąź lub kijki narciarskie. Podstawowym elementem konstrukcji jest szybka, która może być płaska lub sferyczna. Wybór zależy od tego, jakim budżetem dysponujemy i jak bardzo zależy nam na szerokim polu widzenia. Modele z płaską szybką są tańsze, jednak nosząc je widzimy tylko to, co dzieje się przed nami. Choć produkty sferyczne zwykle okazują się droższe zapewniają znacznie szersze pole widzenia. To sprawia, że nie musimy obracać głowy, aby rozejrzeć się na boki.

Równie istotny, co kształt szybki, jest materiał wykonania. Konsumenci najchętniej sięgają po modele z soczewkami z tworzywa lub poliwęglanu. Wszystko przez to, że tego typu produkty są odporne na pęknięcia i zarysowania, a więc mogą dłużej nam służyć. Robiąc zakupy upewnijmy się, że wybrane gogle zapewnią właściwy poziom ochrony przed promieniami UV. Poniżej znajduje się kategoria filtrów ze współczynnikiem przepuszczalności światła, która może pomóc w podjęciu decyzji:

Kategoria 0 – przepuszczalność światła – 80%-100%,

Kategoria 1 – przepuszczalność światła – 43%-80%,

Kategoria 2 – przepuszczalność światła – 18%-43%,

Kategoria 3 – przepuszczalność światła – 8%-18%,

Kategoria 4 – przepuszczalność światła – 3%-8%.

Produkty zaliczane do kategorii 0 idealnie nadają się do użytku w nocy, z kolei modele należące do kategorii 4 doskonale sprawdzają się w bardzo słoneczne dni.

Najlepsze gogle narciarskie dla mężczyzn w 2020 roku mają miękką wyściółkę, która nie podrażnia skóry. To powoduje, że możemy bez przeszkód nosić produkt przez cały dzień i tym samym swobodnie jeździć na nartach. Wyściółkę zwykle stanowi kilkuwarstwowa gąbka. Tego typu rozwiązanie sprawia, że gogle dobrze przylegają do twarzy i chronią oczy przed śniegiem oraz wiatrem.

 

 

Gogle narciarskie dla mężczyzn – ranking

 

 

Arctica G-100C 

 

Arctica G-100C to gogle bez ramki, które zostały wyposażone w podwójną szybkę. Warstwa zewnętrzna została wykonana z poliwęglanu, co zwiększa wytrzymałość modelu, z kolei warstwa wewnętrzna powstała z octanu celulozy. Z uwagi na pokrycie powłoką anti-fog, soczewki nie parują nawet przy wyjątkowo niskiej temperaturze powietrza. Ze względu na konstrukcję wspomniany model zapewnia szerokie pole widzenia.

Produkt wyróżnia się zastosowaniem filtra UV 400 chroniącym oczy przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC. Współczynnik przepuszczalności światła soczewek mieści się w zakresie od 8% do 18% (kategoria 3). Oznacza to, że prezentowany model można bez przeszkód nosić w słoneczne dni.

Konsumenci przekonują, że najlepsze gogle narciarskie dla mężczyzn są dobrze dopasowane i nie zsuwają się w czasie jazdy. Z opinii opublikowanych w Internecie wynika, że produkt marki Arctica spełnia te wymagania. Co więcej, 3-warstwowa gąbka antyalergiczna pełniąca funkcję wyściółki pozwala skórze oddychać, a jednocześnie zapewnia dobrą izolację od chłodu.

 

 

 

 

Uvex Downhill 2000 VP X 

 

Gogle UVEX Downhill 2000 VP X mają sferyczną szybkę z filtrem polaryzacyjnym i powłoką fotochromową. Z tego względu produkt doskonale sprawdza się w słoneczne dni i chroni oko przed szkodliwym działaniem promieni UV. Model ten wyposażono w antypoślizgowy pasek wykonany z gumy, który nie zsuwa się z kasku.

Zastosowanie technologii Decentred Lens gwarantuje szerokie pole widzenia bez powstawania zniekształceń utrudniających jazdę. Z uwagi na kształt i miękką wyściółkę z welurowej pianki produkt dobrze dopasowuje się do wszystkich kasków marki UVEX. Duża ramka sprawia natomiast, że gogle pasują mężczyznom i kobietom.

Wskaźnik przepuszczalności światła opisanego wyżej modelu mieści się w zakresie od 3% do 43%, dlatego jest to odpowiedni produkt do jazdy w słoneczne, jak i zachmurzone dni. Oddychająca membrana wykazuje wodoodporne i wiatroszczelne właściwości, a do tego zatrzymuje wilgoć na zewnątrz.

 

 

 

 

4F H4Z17-GGM001 

 

Chcielibyśmy zaprezentować model 4F H4Z17-GGM001, który należy do 3 kategorii filtra przepuszczalności światła. Soczewki zostały pokryte powłoką anti-fog, dlatego szybka z pewnością nie zaparuje, nawet w bardzo mroźny dzień. Oprawka z systemem wentylacji zapewnia swobodną cyrkulację powietrza, a to zwiększa wygodę noszenia.

Szybka została wykonana z poliwęglanu, a oprawka z termoplastycznego poliuretanu. Z tego względu gogle są wytrzymałe i z pewnością nie ulegną zbyt szybko uszkodzeniu. Szerokie pole widzenia powoduje, że doskonale widzimy wszystko, co dzieje się wokół nas. To wpływa na nasze bezpieczeństwo na stoku i pozwala zminimalizować ryzyko zderzenia z innymi narciarzami.

Konsumenci uważają, że to gogle narciarskie dla mężczyzn w dobrej cenie, które są wygodne, a do tego świetnie się prezentują. Produkt można użytkować w zachmurzone i słoneczne dni. Warto dodać, że model marki 4F dobrze dopasowuje się do twarzy i nie zsuwa się nawet podczas jazdy z dużą prędkością.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status