Najlepsze buty snowboardowe męskie

Ostatnio aktualizowane: 22.01.20

 

Jakie męskie buty snowboardowe wybrać?

 

Udany wyjazd w góry to nie tylko odpowiednia pogoda i dobre warunki na stoku. Duża część sukcesu to odpowiednio dobrane akcesoria. Nasz poradnik poświęcamy obuwiu, którego zadaniem jest pomoc w opanowaniu jazdy na desce, jak i czerpanie z niej przyjemności. Jeśli planujesz zakup butów w najbliższym czasie dobrze trafiłeś. Kierując się naszymi wskazówkami wybierzesz najlepsze męskie buty snowboardowe, dostosowując je do własnych potrzeb.

 

 

Najważniejszym parametrem obuwia jest sztywność. Modele snowboardowe dzielimy na miękkie i twarde, o indywidualnie określonych stopniach twardości (flexindex), mieszczących się w dziesięciostopniowej skali. Wyższy flex to twardszy but. Wybór zależy w tym wypadku od umiejętności konsumenta. Obuwie twarde powstało z myślą o osobach zaawansowanych. Pozwala na lepsze czucie deski i jej wygodne prowadzenie, co przydaje się zwłaszcza przy rozwijaniu wysokich prędkości oraz jeździe w trudnych warunkach. Modele twarde są znacznie cięższe i mniej komfortowe w czasie chodzenia. Często jednak posiadają systemy ułatwiające poruszanie. Posiadają około 3-4 klamry usztywniające nogę, co pozwala na ochronę stawu skokowego, śródstopia czy kostek, skuteczniej niż ich mniej sztywne odpowiedniki. Buty miękkie również zapewniają odpowiednią stabilność poszczególnym partiom stopy, jednak są z założenia o wiele bardziej elastyczne. Dzięki nim można swobodnie manewrować deską, a także poruszać się w nich w wygodny sposób. Te modele świetnie nadają się dla początkujących snowboardzistów, ale także dla amatorów freestyle’u czy freeride’u.

Ważne są wiązania, które przymocowują but do deski. Istnieją różne typy wiązań, których wybór często zależy od tego, na jakie obuwie zdecydował się konsument. Do każdego typu buta dopasowane są odpowiednie mocowania, stąd też to kryterium warto mieć na uwadze już na samym początku. Najczęściej występujące pośród nich to: tradycyjne sznurówki, system BOA oraz szybki system wiązań.

Nawet najlepsze obuwie nie będzie w stanie pomóc snowboardziście, jeśli nie dobierze odpowiedniego rozmiaru. Buty powinny być dopasowane do stopy. Nie mogą być zbyt duże, ponieważ tak, czy inaczej rozbiją się w trakcie użytkowania.

Najlepsze męskie buty snowboardowe w 2020 roku będą bez zarzutu spełniać Twoje wymagania zapewniając przy tym wysoki komfort jazdy. Poniżej przedstawiamy ranking produktów, które mogą Cię zainteresować.

 

 

Męskie buty snowboardowe – ranking

 

 

Head Scout Pro Boa

 

Obuwie Head Scout Pro Boa kierowane jest do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze snowboardem. Decyduje o tym miękki typ buta oraz niski poziom jego flexu – równy 1. Model posiada wygodną cholewkę i miękkie wykończenie, a przy tym bardzo dobrze utrzymuje stopę w miejscu.

But ma podeszwę Trace, która wpływa na jego przyczepność, tłumienie przez niego nadmiaru drgań oraz poprawia stabilność. Producent wykorzystał w tym modelu  technologię Perfect Fit pozwalającą na dobre dopasowanie butów do stopy użytkownika zapewniając mu wysoki komfort jazdy. Dodatkowo, produkt korzysta z 7 st. pochylenia Forward Lean pozwalającego na popełnianie większej ilości błędów technicznych, aniżeli modele o twardym profilu. Cholewka Comfort Cuff nadaje produktowi flexu w jego środkowej części, co w jeszcze większym stopniu zwiększa wygodę.

W swoich opiniach użytkownicy zwracają uwagę na zastosowanie w butach systemu sznurowania BOA, doceniają wysoki komfort tej rewolucyjnej technologii wiązania, a także uważają ją za łatwą w użyciu.

 

 

 

 

Northwave Freedom

 

Northwave Freedom to buty snowboardowe o solidnym wykończeniu i wysokiej jakości. Ich zewnętrzna część – skorupa – została wykonana z mocnej, syntetycznej skóry pozwalającej na odpowiednie dopasowanie się obuwia do stopy, jak również dostosowanie się do niskich temperatur poprzez utrzymywanie odpowiedniego poziomu ciepła. Wewnętrzna część produktu to termoformowalny wkład, którego zadaniem jest utrzymanie stopy w jej miejscu i ochrona przed kontuzjami spowodowanymi jej nieprawidłowym ułożeniem.

Model Freedom jest odpowiedni dla bardziej doświadczonych snowboardzistów, gdyż pozwala im na lepszą sterowność deską oraz jej odpowiednie czucie. Poziom flexu obuwia wynosi 7, co czyni je produktem o średnim poziomie twardości. Przy produkcji butów zastosowano szybkie wiązanie typu WEB ułatwiające odpowiednią regulację zapięcia.

Produkt ten zapewnia wysoki komfort użytkowania i wygodę jazdy na stoku. Konsumenci uznają, że Northwave Freedom to męskie buty snowboardowe w dobrej cenie wyróżniające się solidnym wykonaniem.

 

 

 

 

Burton Highline Boa

 

Produkt Highline Boa marki Burton zaskakuje swoją wygodą i wysoką jakością wykonania. Wyprodukowano go z myślą o osobach początkujących, które chcą doszlifować swoją technikę jazdy oraz zaawansowanych, chcących opanować podstawowe triki. O takim przeznaczeniu buta decyduje niski poziom jego twardości wynoszący 4.

Zastosowane w bucie technologie pozwalają na idealne dopasowanie produktu do stopy konsumenta. Total Comfort Construction dba o to, by okres „rozchodzenia” obuwia w ogóle nie miał miejsca. Zadaniem technologii jest zapewnienie, by model tak samo układał się 1-go, jak i 100-go dnia użytkowania. Również język produktu został tak skonstruowany, żeby odpowiednio dostosować się do potrzeb użytkownika.

Highline Boa posiada zaawansowany system wiązań BOA uznawany za niezniszczalny i wyjątkowo mocny oraz niesamowicie solidny w porównaniu do podobnych propozycji innych producentów. Elementy wiążące zostały tak zaprojektowane, by użytkownik mógł bez większego problemu wpiąć buty w każdym miejscu i czasie.

Dzięki specjalnej konstrukcji model jest lekki. Został wyposażony w części mające za zadanie zminimalizowanie wpływu czynników zewnętrznych na stopę.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status