Najlepsze buty narciarskie w rozmiarze 43

Ostatnio aktualizowane: 03.08.20

 

Jakie buty narciarskie w rozmiarze 43 wybrać?

 

Profesjonalni sportowcy przekonują, że ważniejsze od doboru odpowiednich nart jest znalezienie właściwych butów. Wszystko przez to, że od tego elementu stroju sportowego zależy komfort i precyzja jazdy. Umieszczony poniżej poradnik dedykujemy osobom, które chcą znaleźć dobre obuwie narciarskie w rozmiarze 43. Wbrew pozorom, zadanie to nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać (choćby z uwagi na różnorodność oferty sklepów). Mamy nadzieję, że ułatwieniem zakupu będą nie tylko liczne wskazówki, ale też umieszczony na końcu ranking 3 popularnych wśród konsumentów modeli.

 

 

To, czy wybrane buty okażą się wygodne zależy m.in. od ich twardości. Produkty miękkie (z tzw. flexem o indeksie od 40 do 70) dedykowane są osobom początkującym i średniozaawansowanym, dla których liczy się przede wszystkim wygoda jazdy. Z kolei obuwie twarde (o indeksie flexu od 80 do 120) przeznaczone jest dla zaawansowanych narciarzy chcących osiągać duże prędkości, a jednocześnie precyzyjnie omijać pojawiające się na drodze przeszkody.

Aby znaleźć najlepsze buty narciarskie w rozmiarze 43 w 2020 roku, musimy się upewnić, że wybrany model jest dobrze dopasowany do stopy. Na to wpływa m.in. zastosowana wkładka wewnętrzna, a także system zapinania. Pamiętajmy, że podczas pierwszej przymiarki obuwie może wydawać się nie do końca wygodne. Niemniej jednak nie powinniśmy w tej sytuacji kupować większego rozmiaru. Aby prawidłowo ocenić, czy dokonaliśmy dobrego wyboru należy zapiąć wszystkie klamry i stanąć tak, jakbyśmy jechali na nartach (nogi powinny być lekko ugięte).

Przy wyborze idealnych butów narciarskich kluczową kwestią jest sprawdzenie wagi produktu. Zakupiony model nie powinien być zbyt ciężki, gdyż nadmiernie obciąży nogi i tym samym nie będziemy czerpać przyjemności z jazdy (już po chwili może pojawić się nieprzyjemny ból łydek).

Najlepsze buty narciarskie w rozmiarze 43 są wyposażone w udogodnienia, za których sprawą jazda na stoku może stać się naszą ulubioną formą rozrywki. Do nich możemy zaliczyć np. termoaktywną wkładkę. Element ten skutecznie izoluje stopy od chłodu podłoża i tym samym pozwala zapomnieć o nieprzyjemnym uczuciu przemarzniętych palców. Według wielu osób ułatwieniem jest również bieżnikowana podeszwa, która nie tylko zwiększa przyczepność, ale też umożliwia komfortowe chodzenie po stoku po odpięciu nart.

 

 

Buty narciarskie w rozmiarze 43 – ranking

 

 

Salomon X Access 70 Wide 

 

Chcielibyśmy zaprezentować obuwie Salomon X Access 70 Wide. To model o średnim poziomie twardości (indeks flexu wynosi 70), dlatego doskonale sprawdza się w przypadku średniozaawansowanych narciarzy. Produkt ma specjalne strefy odkształcania umieszczone w okolicy śródstopia, w efekcie czego dobrze dopasowuje się do stopy.

Wewnętrzny but jest termoformowalny, co oznacza, że można nadać mu odpowiedni kształt używając w tym celu nagrzewnicy. Model marki Salomon zapewnia dobrą termoizolację, dlatego nie ma ryzyka, że stopy szybką zmarzną i będziemy zmuszeni zejść ze stoku wcześniej niż planowaliśmy.

Konsumenci chwalą obuwie za lekkość i łatwe zakładanie (za sprawą skorupy Overlap). Produkt ma dwumateriałową cholewkę wzmocnioną dodatkiem polipropylenu, a także 4 aluminiowe klamry z regulacją. Wspomniane rozwiązania powodują, że przedstawiony model jest wytrzymały i niezwykle wygodny. Istotnym atutem produktu dla wielu osób jest też modny design.

 

 

 

 

Fischer Cruzar X 8.5 

 

Model Fischer Cruzar X 8.5 na pewno zainteresuje osoby chcące znaleźć buty narciarskie w rozmiarze 43 w dobrej cenie. Indeks flexu wynosi 85, co oznacza, że jest to idealne obuwie dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy.

Buty wyposażono w aluminiowe klamry z regulacją, a także w system Soma Tec. Stopy układają się w kształt litery „V” (zgodnie z naturalną postawą), co zwiększa komfort jazdy. Wkładka termiczna zapewnia ochronę przed mrozem, a dodatkowo dobrze dopasowuje się do nogi. Możemy więc uniknąć bolesnych obtarć stóp czy łydek. Z kolei odpowiednio wyprofilowane podeszwy zwiększają przyczepność podczas chodzenia.

Podstawową zaletą modelu Fischer Cruzar X 8.5 jest szybkie i łatwe zakładanie. Wszystko za sprawą specjalnych pasków umieszczonych na języku i w tylnej części wkładki. Ze względu na sposób ułożenia stóp obuwie pozwala na lepszą kontrolę nad nartami i tym samym bardziej precyzyjną jazdę.

 

 

 

 

Dalbello Panterra 100 

 

Buty narciarskie Dalbello Panterra 100 wyposażono w system VFF Fit umożliwiający regulację szerokości wkładki (w zakresie od 100 mm do 102 mm). To sprawia, że buty są doskonale dopasowane do stopy. Flex o indeksie 100 powoduje, że produkt bardzo dobrze sprawdza się w przypadku bardziej doświadczonych osób.

Prezentowany model pozwala na przyjęcie wygodnej, bardziej pionowej postawy podczas jazdy, w efekcie czego precyzyjniej balansujemy ciałem (bez zbyt dużego wysiłku). Na podeszwie umieszczono specjalną gumę, która ułatwia chodzenie po stoku i zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się. Produkt waży ok. 2 kg.

Po zapoznaniu się z licznymi komentarzami na temat opisywanego obuwia można wywnioskować, że najistotniejszym atutem w tym przypadku jest termoizolacja. But wewnętrzny Trufit nie tylko chroni stopy przed odmrożeniem, ale też dostosowuje się do ich kształtu. Poza tym model Dalbello Panterra 100 gwarantuje optymalną stabilizację pięty i większą kontrolę nad nartami.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status