Najlepsza deska snowboardowa Burton

Ostatnio aktualizowane: 14.07.20

 

Jaką deskę snowboardową Burton wybrać?

 

Jednym z popularniejszych sportów zimowych jest snowboard – jazda na jednej desce jeszcze do niedawna uznawana była za trudną i niebezpieczną, ale coraz więcej osób czerpie radość z takiej aktywności. Jak twierdzą snowboardziści, jazda na snowboardzie nie jest trudna i niebezpieczna pod warunkiem, że mamy dobrą deskę. Dla fanów tego sportu przygotowaliśmy artykuł o deskach snowboardowych. Podpowiadamy w nim, co powinno wyróżniać dobry sprzęt. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem, na końcu którego umieściliśmy zestawienie prezentujące najlepsze deski snowboardowe Burton.

Burton to jeden z najpopularniejszych producentów desek snowboardowych. Wszystko dlatego, że oferuje produkty wytrzymałe, stabilne, bezpieczne i atrakcyjne. Snowboardziści bardzo chętnie wybierają produkty tej firmy, ponieważ deski Burton wyglądają bardzo nowocześnie i bardzo łatwo się nimi kieruje.

Na początku musimy zdecydować, który rodzaj deski snowboardowej chcemy kupić. Dla początkujących najlepszą opcją jest typ Allround’owy. Prowadzenie takiego sprzętu jest bardzo łatwe również, jeżeli chodzi o skręty, które są największym wyzwaniem dla początkujących osób. Jest to szeroki model i możemy na nim jeździć zarówno przodem, jak i tyłem. Deska Freestyl’owa przygotowana została dla osób, które wolą skakać na rampach, wykonywać triki i akrobacje w powietrzu – ale do tego potrzebne jest nam pewne doświadczenie. Model twardy, czyli Alpejski został przygotowany dla zaawansowanych snowboardzistów.

Przyjrzyjmy się ślizgowi – według wielu osób najlepsza deska snowboardowa Burton w 2020 roku skierowana do początkujących ma ślizg tłoczony. Jest on szybki, a poza tym możemy łatwo go naprawiać maszynowo. Dodatkowo ślizg tego typu jest wytrzymały. Z kolei ślizg grafitowy jest szybszy i przeznaczony raczej dla profesjonalistów. Kolejny to ślizg spiekany, którego nie możemy naprawić specjalistycznymi maszynami. Ponadto jest bardzo cienki. Nadaje się dla bardziej zaawansowanych snowboardzistów.

Jeżeli chodzi o talię deski, to wyróżniamy wąską i szeroką. Wąska talia pozwala nam na szybką jazdę oraz na częste skręty. Na takim sprzęcie możemy także często zmieniać krawędź. Przeciwieństwem jest talia szeroka – umożliwia nam robienie rzadkich, dużych skrętów. Deski tego typu używane są raczej na skoczniach.

Wybierając budowę mamy dwie opcje. Pierwsza z nich to budowa kanapkowa. Polega ona na układaniu kilku warstw i sklejaniu ich ze sobą. Jest to bardzo stabilny typ, który polecany jest zaawansowanym snowboardzistom. Drugą opcją jest budowa skrzynkowa. W tym wypadku boki i górna warstwa wykonane są z jednego materiału, a w środku są ukryte warstwy deski. Jest to lekki typ, którym łatwo manewrować. Taki model przeznaczony jest raczej dla początkujących.

Przy wyborze deski powinniśmy kierować się jej długością. Najlepszą opcją dla początkujących jest model sięgający brody – aby to sprawdzić, musimy ustawić deskę w pionie. Jeżeli mamy trochę doświadczenia w jeździe, to warto kupić sprzęt dłuższy – sięgający naszego nosa. Przy bardzo szybkiej jeździe zainwestujmy w sprzęt, który przekracza linię naszych oczu.

 

 

Deski snowboardowe Burton – ranking

 

 

Burton Blunt 

 

Jeżeli szukasz dobrej deski do wykonywania akrobacji, to polecamy Burton Blunt. Jest to rodzaj Freestyl’owy, który umożliwi nam robienie ciekawych trików w powietrzu. Model ten pozwala nam na swobodne skakanie na rampach. Jest to idealna opcja dla osób, które nie lubią utartych szlaków. Prezentowana deska została wyposażona w specjalną technologię Squeezebox Low. Dzięki niej możemy łatwiej utrzymać sprężystość nawet na wymagającym podłożu, a poza tym możemy bardzo wysoko się wybijać.

Jednym z największych atutów tej deski są krawędzie Frostbite Edges. Zostały one wykonane w taki sposób, że utrzymamy stabilność nawet na podłożu, które jest oblodzone. Model został wygięty w kształt o nazwie Flying V. Zapewnia nam on lepszą kontrolę nad deską podczas wykonywania skomplikowanych akrobacji. Pomaga w tym także specjalna technologia Scoop. Co więcej, jest to produkt przygotowany do tego, aby jeździć na nim przodem i tyłem.

Użytkownicy szczególnie cenią wysokiej jakości wykonanie prezentowanej deski. Oprócz tego zadowoleni są z zastosowania nowoczesnej technologii w jej produkcji, dzięki którym sprzęt jest nie tylko mocny, ale też pozwala na wykonywanie wielu trików.

 

 

 

 

Burton Deja Vu Smalls

 

Burton Deja Vu Smalls to deska przeznaczona dla dzieci. Pozwala ona naszym maluchom poznać powoli wszystkie tajniki jazdy na snowboardzie. Model ma specjalny kształt twin przystosowany dla mniej doświadczonych snowboardzistów. Oba końce deski wyglądają zupełnie tak samo. Zapewnia nam to utrzymanie równowagi podczas jazdy lub podczas wykonywania pierwszych akrobacji, a także zwiększa mobilność sprzętu.

Prezentowana deska snowboardowa Burton w dobrej cenie ma ślizg tłoczony. Nie wymaga on wielu napraw i smarowania, a do tego przystosowany jest do potrzeb początkujących. Zapewnia nam szybką i płynną jazdę. Krawędzie tego modelu są bardzo wytrzymałe. Nie musimy się martwić, gdy dziecko kolejny raz upadnie podczas jazdy.  Poza tym manewrowanie modelem nie sprawi nam żadnego problemu. Dzieje się tak, ponieważ grubość produktu jest mniejsza na dziobie i na ogonie.

Jeżeli chodzi o długość tego modelu, to możemy wybrać jedną z wersji – od 125 cm do 138 cm. Prostota manewrowania, a także możliwość użytkowania przez początkujących zapewniły tej desce dużą popularność. Użytkownicy szczególnie chwalą kształt, a także atrakcyjny design Burton Deja Vu Smalls.

 

 

 

 

Burton Instigator

 

Jeżeli szukasz deski, którą możesz zabrać ze sobą na utarte szlaki, jak i na górkę do parku, to dobrze trafiłeś. Burton Instigator pozwala nam swobodnie jeździć bez względu na rodzaj powierzchni i miejsca. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które dopiero uczą się jazdy na snowboardzie. Manewrowanie tym modelem jest bardzo łatwe. Co najważniejsze, jest on lekki. Potrzeba nam więc niewiele siły, aby zmienić kierunek jazdy.

To, co może zwrócić naszą uwagę to dość nietypowy dobór kolorów na desce – jak twierdzi wiele osób, dzięki temu sprzęt wygląda nowocześnie. Ślizg prezentowanego produktu jest tłoczony. Zapewnia nam to dużą prędkość – jeżeli tylko będziemy regularnie nasmarowywać deskę. Konstrukcja tego sprzętu pomaga w szybkim uczeniu się i opanowaniu podstaw snowboardu.

Model jest przeznaczony raczej do jazdy na płaskiej powierzchni, a nie do wykonywania akrobacji i trików. Użytkownikom najbardziej podoba się proste manewrowanie produktem oraz jego ciekawy, nowoczesny design.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status