Najlepsza deska snowboardowa 150 cm

Ostatnio aktualizowane: 12.08.20

 

Jaką deskę snowboardową 150 cm wybrać?

 

Zaczynając przygodę na stoku stajemy przed bardzo trudnym pytaniem: “jakie narty lub deskę wybrać?”. Udając się do sklepu nie zawsze wiemy, czym się kierować podczas zakupów. Dlatego postanowiliśmy przygotować krótki poradnik skupiając się na modelach o długości 150 cm. Na wybór deski ma wpływ przede wszystkim nasz wzrost. Jak więc dobierać sprzęt? Dla kogo jest odpowiedni model 150 cm? Wiele osób uważa, że najlepiej jest postawić pionowo deskę przed sobą i zobaczyć dokąd nam sięga – na początek lepsze są krótsze modele sięgające do brody, potem możemy sięgać po dłuższe, aczkolwiek wiele też zależy od tego, czy chcemy wykonywać tricki. Z racji tego, że każdy człowiek jest inny, 150 cm deska może być dobra zarówno dla nastolatka czy dorosłej osoby. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wybrać najlepsze deski snowboardowe 150 cm, zapraszamy do dalszej części artykułu.

Deski snowboardowe różnią się flexem, czyli innymi słowy twardością. Dla początkujących zdecydowanie poleca się opcję miękką. Pozwala wybaczyć wiele błędów popełnianych podczas nauki, przez co użytkownicy takich sprzętów znacznie rzadziej upadają i  mniej się męczą. Twarde modele szczegółowo wyłapują każdy niewłaściwy ruch i są znacznie trudniejsze w prowadzeniu, wymagają bardziej subtelnego sterowania i dobrego poziomu technicznego.

Kupując model dla siebie musimy pamiętać, by zapytać o jego przeznaczenie, czyli typ jazdy, do którego jest zalecany. Najczęstszy podział to: Freeride, Freestyle, Boardercross i All Mountain. Freeride to deska szersza, dłuższa i bardziej wcięta w talii od Fresstyle’owej – jest podobna do typu All Mountain i polecana do jazdy na świeżym śniegu. Na tym typie można jeździć przodem i tyłem. Deski Freestylowe są szerokie i bardzo miękkie, o nieznacznie wciętej talii. Zostały stworzone z myślą o skakaniu po rampach i wykonywaniu akrobacji. Produkt nadaje się do jazdy w obie strony i ułatwia poruszanie się również poza trasą. Większość osób decyduje się na model All Mountain – to wybór dobry dla początkujących i średnio-zaawansowanych. Jest to model uniwersalny i dość tani, który prowadzi się dość łatwo.

Niezależnie od tego, na jaki sprzęt się zdecydujemy zwrócimy uwagę na to, jak jest wykonany, czy wytrzyma duże przeciążenie. Istotną rolę odgrywają też typy wpięć – pod nie dobieramy obuwie snowboardowe. Wiele osób podkreśla też, że najlepsza deska snowboardowa 150 cm w 2020 roku ma dobry i szybki ślizg, który można łatwo smarować.

 

 

Deski snowboardowe 150 cm – ranking

 

 

Raven Laura 

 

Raven Laura to damska deska snowboardowa w dobrej cenie – jest to według wielu osób typ wszechstronny o umiarkowanej sztywności. Sprzęt został stworzony na profilu camrocker, dzięki czemu poradzi sobie zarówno w jeździe po przygotowanych trasach, jak i poza nimi. Jest to idealny wybór dla osób, które nie ograniczają się do jednego typu jazdy – to model All Mountain.

Dobry ślizg gwarantuje użytkownikowi bardzo dużą prędkość. Dodatkowo deska utrzymuje smar przez bardzo długi czas, więc nie wymaga częstego smarowania. Budowa sidewall zapewnia stabilność i maksymalną precyzję prowadzenia.

Produkt cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród użytkowników. Jak zauważają konsumenci, jest to deska, która idealnie nadaje się dla początkujących, jak i średnio zaawansowanych snowboardzistów. Warto też podkreślić solidne wykonanie sprzętu oraz jego atrakcyjny design, który zachęcił wiele osób do zakupu tego konkretnego modelu.

 

 

 

 

Head Rush + NX One 

 

Model RUSH+ NX One to idealna deska dla początkujących snowboardzistów, która nie tylko ułatwi rozwój umiejętności, ale także umili proces nauki. Sprzęt idealnie nadaje się do jazdy również poza trasą.  Deska ta zapewni aspirującym nowicjuszom progresywną jazdę bez łapania krawędzi.

Jest to sprzęt szybki i precyzyjny, odpowiedni do jazdy typu All Mountain. Wyjątkowo lekki rdzeń zwiększa komfort jazdy. Dzięki takiemu rozwiązaniu deska jest łatwiejsza w prowadzeniu. Jej symetryczny kształt pozwala na jazdę w obu kierunkach bez wpływu na nasz komfort. Deska bardzo łatwo skręca, a tłoczony ślizg zapewnia trwałość oraz doskonałą szybkość.

Wiązania modelu można regulować bez użycia narzędzi – jest to możliwe dzięki nowoczesnemu systemowi Auto Open. Flex został tak zaprojektowany, że nawet jeśli popełniamy błędy, nie uszkodzimy sprzętu. Deska Head Rush + NX One cieszy się bardzo dobrymi opiniami nie tylko wśród nowicjuszy, ale również wśród doświadczonych snowboardzistów. Uważana jest za solidną i wygodną.

 

 

 

 

 

Head True 

 

Head TRUE to deska w konstrukcji Twin Tip zaprojektowana głównie z myślą o początkujących snowboardzistach. Jej elastyczna i wytrzymała konstrukcja sprawia, że deska reaguje szybko i zwinnie na nasze polecenia, dzięki czemu szybciej nabędziemy pewności siebie na stoku. Konstrukcja camber zapewnia nam świetną przyczepność.

Wygięcie daje doskonałą sterowność i przyczepność. Wyjątkowo lekki rdzeń maksymalizuje komfort jazdy, co z kolei ułatwia nam prowadzenie deski. Uniwersalność kierunku jazdy zapewnia nam podwójny, kierunkowy kształt. Deska została przystosowana do jazdy w parku i poza wyznaczonymi szlakami. Elastyczność sprawia, że sprzęt doskonale wykorzystuje energię na skrętach.

Trwałość oraz szybkość zapewnia nam tłoczony ślizg. Standardowe mocowanie wiązań oparto na rdzeniu deski. Sprzęt ceniony jest za solidną konstrukcję i dobry ślizg. Osoby, które kupiły ten model uważają, że jazda na nim jest bardzo komfortowa.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status