Ranking 5 najlepszych kijków do Nordic Walking w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Kije do Nordic Walking – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem kijków do Nordic Walking, to dobrze trafiłeś. Aby pomóc Ci w znalezieniu właściwego modelu, dopasowanego do Twoich potrzeb, stworzyliśmy poradnik. Ponadto znajdziesz tu także zestawienie składające się z 5 wybranych produktów, które cieszą się największą popularnością wśród użytkowników. Na pierwszym miejscu znalazł się model Fizan Runner. Ułatwi Ci on osiągnięcie bardzo dobrej kondycji. Co więcej, przyrząd ten sprawdzi się, jeżeli chcesz schudnąć. Jakość wykonania sprzętu jest bardzo wysoka. Do produkcji wykorzystano włókna węglowe i szklane. Dzięki temu kijki są lekkie, a jednocześnie wytrzymałe. Natomiast rączka jest gumowa i ergonomicznie wyprofilowana. Takie rozwiązanie pozwoli Ci na wygodne uprawianie sportu. Końcówkę wykonano z gumy. Pomaga to w amortyzacji i nie niszczy sprzętu przy chodzie po twardej nawierzchni. W przypadku, gdy chcesz lepiej się rozeznać wśród kijków do Nordic Walking, zachęcamy do zapoznania się z produktami z kolejnych miejsc. Na drugiej pozycji znalazł się model Fizan NW Speed. Z dokładnym jego opisem możesz zapoznać się poniżej.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Grot jest odporny na ścieranie, więc kijki można używać na asfalcie. Sprzęt jest lekki, jeden kijek waży jedynie 155 g. Rękawiczki są zapinane na rzep, więc podczas biegu się nie odpinają, co zapewnia komfort.

Wady

W odróżnieniu od innych modeli pojedynczy kijek ma tylko jedną długość, której nie można regulować. Dlatego uważaj, kiedy wybierasz sprzęt, ponieważ później nie będziesz miał szansy dostosować go do swoich potrzeb.

Podsumowanie

Kijki mają kolor grafitowo - złoty. Są one wykonane z carbonu oraz z włókna szklanego. Z kolei rękojeść to połączenie korka oraz tworzywa sztucznego. Kijki są dostępne w różnych wersjach rozmiarowych.

Drugi wybór

Zalety

Kijki są bardzo dobrze wykonane. Flexy Locking System pozwala na szybką zmianę długości sprzętu. Kijki są bardzo lekkie, ważą one jedynie 175 g. Dzięki otworom wentylacyjnym dłoń się nie poci.

Wady

Podczas poruszania się po różnego rodzaju powierzchni kijki generują specyficzne dźwięki, które mogą przeszkadzać podczas dłuższej przechadzki.

Podsumowanie

Sprzęt jest wykonany z aluminium, rękojeść to połączenie gumy oraz korka, a rękawiczki to poliester. Wysokość kijków można regulować w zakresie od 85 cm do 125 cm. Rękawiczki, jeżeli są niepotrzebne, można łatwo zdemontować.

Rozważ też

Zalety

W zestawie znajduje się płyta, na której pokazano, jak korzystać z kijków. Jest ona bardzo pomocna dla początkujących. Kijki mają ciekawy design, który podoba się większości użytkownikom. Końcówki grotów zostały zabezpieczone trwałymi nakładkami, więc się nie niszczą.

Wady

Niektórzy użytkownicy uważają, że na początku korzystania z kijków paski umieszczone na ich szczycie mogą trochę uwierać w ręce. Jednak większość osób wyjawia, że jest to kwestia przyzwyczajenia.

Podsumowanie

Długość kijków reguluje się w zakresie od 105 cm do 135 cm wysokości. Można je złożyć i wtedy mają długość jedynie 82 cm. Sprzęt jest wykonany z aluminium oraz masy korkowej. Do zestawu są dołączone rękawiczki.

 

 

5 najlepszych kijków do Nordic Walking. Opinie w 2024 roku

 

Poniżej znajdziesz ranking kijów do Nordic Walking, który stworzyliśmy na podstawie opinii użytkowników. Sport ten pozytywnie wpływa na zdrowie i pozwala na osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Szczególną zaletą przyrządu jest odciążenie kolan i stawów, co zachęca do częstszych marszów po lesie.

 

1. Fizan Kije Nordic Walking Runner

 

Wiele osób ceni sobie model Fizan Runner. Sprzęt ten służy do uprawiania Nordic Walking. Sprawi on, że będziesz fit.

Produkt ten został wykonany z wysokiej jakości materiałów. W 40% wykorzystane zostało włókno węglowego. Dzięki niemu kijki są zarówno lekkie, jak i elastyczne. Natomiast w 60% zrobione są one z włókna szklanego, które zapewnia im dużą wytrzymałość. Takie połączenie sprawia, że sprzęt jest bardzo wytrzymały. Rurka ma średnicę 16 mm. Końcówka produktu jest gumowa, co dobrze stabilizuje ręce w trakcie chodu.

Długość w tym modelu jest stała. Dostępne do zakupu są kijki, których wymiary znajdują się w granicach od 115 cm do 125 cm. Z tego względu możesz dobrać odpowiednie sztuki do swojego wzrostu. Waga jednego produktu przy najmniejszym rozmiarze jest równa 155 g. Duża lekkość sprawia, że ręce nie są obciążone i można skupić się na sporcie. Opinie o kijach do Nordic Walking producenta Fizan są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za trwałość.

Fizan Runner to kije do nordic walking wykonane z włókna węglowego i szklanego. Ich długość wynosi ok. 115 cm, a waga to ok. 155 g.

 

Zalety

Dobrze absorbuje drgania: Prezentowane kije do nordic walking dobrze absorbują drgania, dzięki czemu nie ma obaw o to, że dłonie zaczną nas boleć już po kilkuminutowym marszu.

Model jednoczęściowy: Kijki składają się z jednej części. Brak łączonych elementów to gwarancja, że ten sprzęt sportowy będzie bezpieczny w użyciu. Nie ma ryzyka, że kijki złożą się samoczynnie w trakcie intensywnego marszu, co mogłoby okazać się niebezpieczne.

Wykonanie: Popularność produktu wiąże się m.in. z jakością jego wykonania. Każdy konsument chce, aby zakupiony przez niego model cechował się wytrzymałością. Kije do nordic walking wykonano z włókna szklanego i węglowego, czyli jednych z mocniejszych materiałów.

Wygoda: Sprzęt sportowy jest dobrze wyprofilowany, a przy tym niezbyt ciężki. Dzięki temu korzystanie z niego jest wygodne.

Końcówki: W skład zestawu wchodzą końcówki typu bucik, które są przeznaczone na twarde, wymagające podłoże. W efekcie będziemy mogli maszerować po chodniku i nie martwić się o zniszczenie kijków.

 

Wady

Rękawiczki: Przymocowane do modelu rękawiczki nie są odpowiednie dla każdej osoby. W razie potrzeby można jej jednak odpiąć.

 

 

 

 

2. Kije Nordic Walking NW Speed Fizan

 

Ciekawym produktem jest Fizan NW Speed. Przeznaczony jest on do uprawiania Nordic Walking. Sprawdzi się zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Kijki najlepiej używać w lesie lub na innej, miękkiej nawierzchni. Przy wymianie końcówek można również chodzić po asfalcie.

Produkt wykonany został z aluminium. Materiał ten charakteryzuje się dużą trwałością. Ponadto jest bardzo lekki. Waga jednego kija jest równa 175 g. Dzięki temu ręka się nie męczy w trakcie treningu i można zachować odpowiedni kąt i uderzenie. Rękojeść i korek są zrobione z gumy. Taka końcówka amortyzuje wstrząsy. Rączka jest ergonomicznie wykonana i wygodna.

Przyrząd ten ma regulowaną wysokość. Można ją ustawić między 85 cm, a 125 cm. Do zestawu dołączona jest rękawica, dzięki której nie będziesz mieć obtartych rąk. Ponadto masz do dyspozycji końcówki przeznaczone do chodzenia po twardych nawierzchniach. Użytkownicy doceniają ten produkt za jakość wykonania i lekkość.

Kije do nordic walking Fizan NW Speed mają regulowaną długość w zakresie od 85 cm do 125 cm. Produkt waży 175 g.

 

Zalety

Rękojeść: Rękojeść pokryto antypoślizgowym materiałem zapewniającym pewny chwyt. Nie trzeba co chwilę poprawiać ułożenia kijków, aby zagwarantować sobie komfort w trakcie marszu.

Solidne stopki: Model ma solidne stopki. Otrzymujemy je w zestawie, więc nie musimy inwestować w dodatkowe akcesoria. Znajdujące się w komplecie stopki są odpowiednie do różnego rodzaju nawierzchni.

Regulacja wysokości: Użytkownik może regulować wysokość kijków, a w ten sposób dopasować je idealnie do swojego wzrostu.

Otwory wentylacyjne: Rękojeść wykonano z korka i gumy. Oba materiały są przyjemne w dotyku. Na szczególną uwagę zasługuje to, że na uchwytach znajdują się niewielkie otwory wentylacyjne.

 

Wady

Głośność: Z uwagi na to, że sprzęt ma składaną konstrukcję, jest on nieco głośniejszych niż modele jednoczęściowe. Poszczególne elementy lekko uderzają o siebie w trakcie ruchu.

 

 

 

 

3. Spokey Kije Nordic Walking

 

Spokey Foog to model przeznaczony do uprawiania Nordic Walking. Kije te będą idealnym towarzyszem podczas przechadzek po parku i lesie. Produkt ten ułatwi Ci skuteczne zrzucenie wagi, a także pozwoli na osiągnięcie dobrej kondycji.

Przyrząd wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Rurka jest zrobiona z aluminium. Dzięki temu jest wytrzymała i lekka. Grot wykonany jest ze stali. Z tego względu sprzęt sprawdzi się do użytku na miękkim podłożu, czyli w lesie i na polu. Model ten wyposażony jest w system Anti-shock, który dobrze amortyzuje wstrząsy. Ważne jest ergonomiczne wykonanie rękojeści kijków. Sprawia ono, że wygodnie się ich używa nawet na długich trasach.

Długość tego modelu jest regulowana. Minimalnie wynosi ona 105 cm, a maksymalnie 140 cm. Jednocześnie sprzęt można złożyć i wtedy jego długość mierzy 85 cm. Jego waga jest równa 440 g. Duża lekkość sprawia, że produkt wygodnie się układa w rękach i nie męczy ich. Do zestawu dołączone są końcówki. Użytkownicy doceniają ten wariant za dobrą sztywność i absorpcję wstrząsów.

Spokey Foog to dobre kije do nordic walking do 100 zł. Ich długość jest regulowana w zakresie od 105 cm do 140 cm. Łączna waga produktu to 440 g.

 

Zalety

Przenoszenie: Po złożeniu kijki mierzą tylko 85 cm. W związku z tym można bez problemu przewozić je w małym bagażniku umożliwiając sobie tym samym aktywne spędzanie czasu podczas urlopu.

Odpinanie rękawiczek: Konsumenci dobrze oceniają system Spokey Easy Click Glove, który umożliwia szybkie odpięcie rękawiczki z rączki kija. Zwiększa to wygodę użytkowania Spokey Foog.

Uniwersalność: Ze względu na to, że model ma regulowaną wysokość, każdy może go dopasować do swojego wzrostu. Z kijków do nordic walking może korzystać kilku użytkowników.

 

Wady

Paski: Użytkownicy zwracają uwagę na to, że paski mogą nieco uwierać, jednak kluczem do rozwiązania tego problemu jest przede wszystkim odpowiednia regulacja długości sprzętu sportowego.

 

 

 

 

4. kijki Black Diamond Trail

 

Black Diamond Trail to kije do trekkingu cieszące się sporym zainteresowaniem zarówno wśród osób, które rozpoczynają swoją przygodę z tego rodzaju aktywnością, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników. W zestawie znajdują się talerzyki na lato i zimę, więc można korzystać ze sprzętu sportowego przez cały rok.

Długość kijków jest regulowana w zakresie od 63,5 cm do 140 cm. Każdy może je dopasować do swojego wzrostu gwarantując sobie tym samym komfort i bezpieczeństwo w trakcie treningu. Model ma skuteczny system blokady FlickLock. Komplet waży prawie 500 g. W zestawie znajdują się pętle na nadgarstki zrobione z miękkiego i przyjemnego dla skóry materiału.

Większość osób jest zadowolona z zakupu Black Diamond Trail. Te kije do trekkingu umożliwiają wykonanie efektywnego treningu. Po złożeniu produkt zajmuje niewiele miejsca, więc można go łatwo przechowywać. Nie trzeba też zbyt długo zastanawiać się, jak spakować sprzęt na wyjazd.

Kije do nordic walking Black Diamond Trail mierzą od 63,5 cm do 140 cm w zależności od tego, jak je ustawimy. Waga kompletu jest równa 489 g.

 

Zalety

Pętle na nadgarstki: Kijki mają pętle na nadgarstki, które można regulować. Sporym atutem jest to, że są one pokryte miękką w dotyku wyściółką.

Wymienne talerzyki: Sprzęt sportowy wyposażono w wymienne talerzyki. W efekcie istnieje możliwość użytkowania kijów przez cały rok, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.

System blokady: Model ma solidny system blokady FlickLock, który nigdy nie zawodzi.

 

Wady

Słaba wytrzymałość w bardzo wymagających warunkach: Przeprowadzony test kijów do trekkingu Black Diamond Trail dowiódł, że nie nadają się one do użytkowania w bardzo wymagających warunkach np. podczas trekkingu w Himalajach.

Waga: Według niektórych osób kijki są nieco ciężkie, a w związku z tym dłonie szybciej się męczą.

 

 

 

 

5. kijki Leki Walker Platinum

 

Sprzętem sportowym, w który warto zainwestować jest Leki Walker Platinium. Model ten przeznaczony jest do Nordic Walking. Pozwala on na długie i trudne piesze wycieczki. Przyrząd możesz zabierać zarówno do lasu, jak i używać na twardych nawierzchniach. Sprawdzi się także na wycieczce po górach.

Produkt ten wykonany został z wysokiej jakości materiałów. Rurka zrobiona została z włókna węglowego. Dzięki temu sprzęt charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Natomiast rękojeść stworzono z korka i wygodnie ukształtowano. To sprawia, że ręka się nie męczy, a także mamy możliwość precyzyjnej obsługi sprzętu. Oprócz tego końcówka jest gumowa.

Do zestawu dołączona jest wygodna rękawiczka, która chroni przed otarciami. Została ona przytwierdzona do kijka. Jedna sztuka waży jedynie 154 g. Duża lekkość sprawia, że piesze wycieczki są przyjemne. Produkt ten ma regulowaną długość w zakresie od 100 cm do 130 cm. Użytkownicy doceniają ten model za wysoką jakość wykonania.

Leki Walker Platinium to kije do nordic walking dostępne w długości od 100 cm do 130 cm. Waga kompletu jest równa 230 g.

 

Zalety

Zakończenie kijków: Na komfort użytkowania wpływa zakończenie kijków (Speed Tip). Jest ono tak wykonane, aby kontakt z podłożem nie ograniczał naszej prędkości. Przy pomocy Leki Walker Platinium można więc ćwiczyć efektywnie.

Materiał wykonania: Model wykonano z włókna węglowego, czyli materiału cechującego się trwałością.

 

Wady

Dla zaawansowanych użytkowników: Biorąc pod uwagę nie tylko trwałość, ale także koszt zakupu produktu można stwierdzić, że model jest przeznaczony wyłącznie dla zaawansowanych użytkowników.

Nakładki: Pojedyncze osoby twierdzą, że dołączone do zestawu nakładki typu bucik stosunkowo szybko się ścierają.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie kije do nordic walking kupić?

 

Nordic Walking stał się ostatnimi czasy bardzo popularną formą uprawiania sportu. Jest to bowiem przyjemny rodzaj aktywności fizycznej, bezpieczny dla osób w różnym wieku. Dobór odpowiedniej techniki i gadżetów daje nam niemal 100% gwarancję, że przy regularnym spacerze możemy zrzucić zbędne kilogramy oraz znacznie poprawić kondycję i stan zdrowia. Pozytywny wpływ tego rodzaju sportu jest już powszechnie znany, jednak wciąż wiele ludzi odkłada swój pierwszy spacer. Zastanawiają się bowiem, jakie kije Nordic Walking wybrać, aby rzeczywiście okazały się dobrym narzędziem do aktywnego odpoczynku. W niniejszym artykule wskażemy najważniejsze właściwości, jakimi powinien charakteryzować się dobrej jakości sprzęt.

Materiał – jakie kije do Nordic Walking są najlepsze?

Obecnie na rynku znajdziesz kije do Nordic Walking, które różnią się między sobą materiałem, z jakiego zostały wykonane. Ma to wpływ nie tylko na wytrzymałość gadżetu, ale również na jego funkcjonalność. Należy pamiętać, że kije są naszą podporą i powinniśmy maksymalnie przenosić na nie nasz ciężar ciała. Z tego względu muszą być wykonane solidnie. Najbardziej popularnymi tworzywami wykorzystywanymi w produkcji tego rodzaju gadżetu jest włókno szklane, węglowe i aluminium.

Pierwszy z nich jest zrobiony z wyjątkowo lekkiej mieszanki kilku substancji. Przede wszystkim zawiera w sobie cząsteczki szkła i węgla, dzięki czemu sprzęt bardzo dobrze neutralizuje wibracje. Jedynym mankamentem tworzywa jest jego kruchość. Wielu konsumentów twierdzi, że po dłuższym czasie lub przy energicznych ruchach kijki mogą się połamać.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, producenci zdecydowali się doprecyzować dotychczasową technologię i stworzyli produkt zrobiony głównie z włókna węglowego. Mieszanka zawiera także cząsteczki szklane, jednak stanowią one mniejszość. Im więcej karbonizowanej substancji, tym narzędzie jest trwalsze. Zaleca się, aby wybierać kijki, które w min. 60% zrobione są z węglowego materiału. Taki rodzaj sprzętu gwarantuje nam wysoki komfort użytkowania. Jest bowiem lekki, sprężysty, a przy tym o wiele bardziej odporny na wszelkie czynniki zewnętrzne.

Ostatnim rodzajem materiału często wykorzystywanym do produkcji kijków jest aluminium. Swą popularność zyskało przede wszystkim dzięki stosunkowo niskiej cenie, która zdecydowanie wyróżnia się na tyle innych. Niestety, aluminiowy sprzęt słabo amortyzuje wibracje, przez co uprawianie sportu może przysporzyć nam kilku niepożądanych dolegliwości. Największym dyskomfortem odczuwanym przez użytkowników jest ból rąk i stawów.

 

Rączki

W odróżnieniu od kijków narciarskich, lub służących do wędrówek alpejskich, sprzęt do Nordic Walking powinien być wyposażony w dobre rączki. Ruch wykonywany podczas kroków wymaga, aby ciągle puszczać i zaciskać dłonie. To sprawia, że nasze ręce mocno się pocą, dlatego też uchwyty powinny dobrze wchłaniać wilgoć.

W sklepach znajdziemy trzy rodzaje rączek: plastikowe, korkowe i gumowe. Pierwsze z nich stanowią najprostszy wariant, który zupełnie nie absorbuje wody. Przez to po kilku minutach mogą stać się śliskie i niewygodne w trzymaniu. Mimo wszystko, kijki tego typu są stosunkowo tanie, dlatego też jeśli poszukujesz ekonomicznego rozwiązania pamiętaj, aby na wędrówkę zabrać ze sobą rękawiczki.

Nieco bardziej profesjonalnym rozwiązaniem są rączki zrobione z naturalnego korka. Ten rodzaj surowca świetnie wchłania pot, dzięki czemu ręka podczas dużego wysiłku wciąż pozostaje sucha. Dodatkowo, miękki korek wspomaga amortyzację, co znacznie poprawia komfort użytkowania. Niestety, jest on dość kruchy i po pewnym czasie może się wyszczerbiać.

Najdroższymi i jednocześnie najwygodniejszymi rączkami są uchwyty gumowe. Zwykle zrobione zostały z mieszanki korka i gumy dzięki czemu zachowują zdolność do wchłaniania potu i są znacznie bardziej wytrzymałe.

 

Długość

Bardzo ważną właściwością sprzętu jest jego długość. Najlepsze kije do Nordic Walking to takie, które zostały idealnie dobrane do naszego wzrostu. Z tego względu warto posłużyć się kilkoma prostymi wzorami, które wskażą, jaki model będzie dla Ciebie odpowiedni.

Jeśli borykasz się z problemami zdrowotnymi i zamierzasz uprawiać sport w nieco spokojniejszej formie, pomnóż swój wzrost przez 0,66 i wynik zaokrąglij w dół tak, aby ostatnia cyfra miała wartość 0 lub 5. To oznacza, że osoba mierząca 161 cm powinna wybrać gadżet o długości 105 cm (161 cm x 0,66 = 106,26).

Dla zdrowych ludzi, którzy szukają sposobu na usprawnienie kondycji i zrzucenie zbędnych kilogramów, zaleca się dobór nieco dłuższych kijków. Wybieramy je podobnie, jak w powyższym przykładzie, jednak współczynnik, przez jaki mnożymy wzrost wynosi 0,68.

Profesjonalni sportowcy często decydują się na znacznie większe modele. Jeśli marzysz o szybkim chodzie z podwyższonym obciążeniem dobierz czynnik o wartości 0,7.

 

Końcówki

Każdy nasz krok podczas spacerów z kijkami do Nordic Walking wiąże się z uderzaniem sprzętem o ziemię. Z racji tego, że czasami ciężko jest określić rodzaj trasy, jaką obierzemy, warto zaopatrzyć się w kilka końcówek. Na szczęście w sklepach sportowych znajdziemy niewielkie zestawy, które zawierają różne rodzaje gadżetów.

Zazwyczaj kijki zakończone są stałą nakładką wykonaną z węglika wolframu. Jest to bardzo wytrzymały materiał, który świetnie nadaje się do spacerów, zarówno po piaszczystym, jak i twardym podłożu. Nie ślizgają się i nie stukają, dlatego też bardzo często wybierane są przez konsumentów.

Jeśli szukasz tańszego rozwiązania, możesz zdecydować się na zakup dodatkowych końcówek. Do wyboru masz modele plastikowe i gumowe. Pierwszy z nich jest dość kruchym tworzywem, które szybko może się zniszczyć. Ponadto, podczas kontaktu z betonem wydaje charakterystyczny dźwięk, który na dłuższą metę może być irytujący. Z drugiej zaś strony plastikowe nakładki są bardzo lekkie, dzięki czemu nie obciążysz nimi swoich kijków.

Modele gumowe są znacznie bardziej ciche i wygodne w użytkowaniu. Dość dobrze amortyzują uderzenia dlatego też nie będziemy odczuwać nieprzyjemnych wibracji w łokciach i nadgarstkach. Oczywiście, przy intensywnym użytkowaniu gadżet może się delikatnie zetrzeć, co nieco zmieni jego kształt.

Paski

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Nordic Walking wymaga systematycznego puszczania i ponownego chwytania kijków. Z tego względu bardzo ważną rolę odgrywają w sprzęcie specjalne paski mocujące. Kupując gadżet zwróć więc uwagę, czy wybrany model został wyposażony w odpowiedniej długości uchwyty. Weź kijki w swoje dłonie i zrób parę kroków. Przytrzymaj je, puść i sprawdź, czy dobrze trzymają się na nadgarstkach. Jeśli czujesz, że sprzęt nie jest stabilny, wybierz inny model. Ten detal jest bowiem jednym z kluczowych elementów wypracowania odpowiednich nawyków w sporcie.

 

Kije do Nordic Walking w dobrych cenach

Kijki do Nordic Walking kupisz już za niecałe 15 zł. Jest to jednak bardzo prosty sprzęt, który na dłuższą metę nie przyniesie Ci większych efektów. Z tego względu kupując gadżet staraj się zwracać uwagę na jego jakość i wykonanie. W przypadku kijków zrobionych z dobrego materiału wydatek jest znacznie wyższy. Mogą być one warte nawet 250 zł.

 

 

Dodaj komentarz

4 KOMENTARZ

Darek

November 8, 2023 at 8:46 am

Cześć,
Chciałbym dodać opinie na temat kijów/pasków LEKI Smart Flash.
Kije są głośne. Paski dołączone do kijów to BUBEL jakich mało. Po ok 300km pętelka przyłączana do kijów przetarła się i rozerwała. Moje poprzednie kije z decathlonu po kilkunastu tys. km wyglądają lepiej i nic im nie dolega. Chciałem profesjonajny sprzęt a dostałem bubel jakich mało za kasę za którą kupiłbym 5 par kijów w decathlon.
Leki NIE POLECAM.

Odpowiadać
Zespół PlanujWłuczęgę.com

December 10, 2023 at 7:12 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół PlanujWłóczęgę.com

Odpowiadać
Reńka

July 1, 2021 at 11:45 am

Kto to pisał?? Kije Black Diamond Trail to kije trekkingowe a nie do Nordic Walking różnica jest spora choć jedno i drugie służy do chodzenia nie wprowadzajcie ludzi w błąd

Odpowiadać
Zespół PlanujWłuczęgę.com

July 9, 2021 at 9:40 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i wskazanie błędu w tekście. Opis został zredagowany.

Pozdrawiamy,
Zespół PlanujWłóczęgę.com

Odpowiadać