Buty narciarskie męskie ranking

Ostatnio aktualizowane: 04.06.20

 

Wybierając się na stok narciarski, nie możemy zapomnieć o przygotowaniu nie tylko odpowiednich nart, ale i również butów narciarskich. Chcemy ułatwić Ci wybór odpowiedniego obuwia, więc stworzyliśmy zestawienie, które z całą pewnością ułatwi Ci zakupy. Najpierw zaprezentujemy produkt, według nas, z pierwszego miejsca – Head Advant Edge 105 – który daje użytkownikowi dużą świadomość jazdy. Obuwie wykonane jest z dobrych jakościowo materiałów, więc jest twarde i dobrze trzyma nogę, zapewniając duże bezpieczeństwo podczas jazdy. But wewnętrzny dopasowuje się do stopy, co zwiększa pozytywne doznania i komfort jazdy. Jeśli ten produkt Ci nie odpowiada, to zachęcamy do zapoznania się z kolejną propozycją – Fischer Cruzar X 8.5. Model jest odpowiedni dla osób, które zjeżdżają na nartach rekreacyjnie i już umieją robić to dość dobrze. Produkt skutecznie izoluje przed zimnem i wilgocią, co pozwala na wiele godzin przebywania na stoku. Obuwie jest wygodne i dobrze dopasowane do nogi.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie męskie buty narciarskie kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Każdy narciarz, niezależnie od poziomu zaawansowania, musi mieć odpowiednie buty narciarskie. Inaczej jazda na stoku okaże się mało przyjemna. Właściwy model musi być dopasowany m.in. pod względem szerokości i długości stopy. Nie wiesz, który produkt kupić? Nie martw się. Informacje o tym, jakie męskie buty narciarskie wybrać, znajdują się w poniższym poradniku.

Buty do jazdy rekreacyjnej

Panowie, którzy dopiero uczą się jeździć na nartach lub mają niewielkie doświadczenie, powinni kupić buty przeznaczone do jazdy rekreacyjnej. Takie produkty są lekkie i przede wszystkim wyjątkowo wygodne, dlatego z pewnością nie będą uciskać stóp ani obcierać skóry. Wewnątrz obuwia dla początkujących narciarzy znajduje się miękka wkładka zapewniająca ochronę przed mrozem. Należące do tej grupy modele zwykle oznaczone są symbolem “Allround”.

 

Buty do jazdy po przygotowanych trasach

Produkty przeznaczone do jazdy po przygotowanych trasach ze średnią i dużą prędkością, to inaczej modele “All mountain”. Tego typu buty świetnie sprawdzają się na nierównym terenie, są odpowiednie dla średniozaawansowanych i doświadczonych narciarzy. Mając takie obuwie, możemy bez przeszkód jeździć również po świeżym i nieutwardzonym śniegu, gdyż produkt “All mountain” jest odpowiednio twardy i często daje nam możliwość zmiany nachylenia cholewki. To powoduje, że w czasie jazdy można przyjąć bardziej dynamiczną pozycję.

 

Buty do slalomu

Buty narciarskie przeznaczone do slalomu to modele “race”, umożliwiające szybkie wykonanie skrętu, nawet gdy jedziemy z bardzo dużą prędkością. Produkty te są twarde i sztywne, wybierają je Panowie doświadczeni, często odwiedzający mocno ubite, sztucznie naśnieżane stoki narciarskie. Buty “race” ułatwiają sterowanie nartami, a poza tym zmniejszają odczuwanie przeciążeń.

 

Rozmiar

Dobór rozmiaru obuwia narciarskiego wielu osobom sprawia duży kłopot. Nie powinniśmy kupować modelu bez wcześniejszego przymierzenia, ponieważ bardzo prawdopodobne jest, że nie będzie pasować, nawet jeśli jest w tym samym rozmiarze, co buty noszone przez nas na co dzień. Aby kupić dopasowany produkt, musimy przed wyjściem na zakupy zmierzyć długość stopy, najlepiej po odrysowaniu jej konturu na kartce papieru. Wtedy dowiemy się, jak długa powinna być wkładka w butach i na podstawie tej wartości dobierzemy właściwe buty (wspomagając się tabelkami podanymi przez producentów). Zaleca się, aby do długości stopy dodać 0,5 cm lub 1 cm, jeżeli szukamy modelu do jazdy rekreacyjnej. Nie musimy tego robić, jeśli kupujemy produkt typu “race”.

Nie zapominajmy, że najlepsze męskie buty narciarskie są dopasowane również pod względem szerokości stopy (mierzonej w okolicach kości śródstopia). Do jazdy sportowej przeznaczone są modele wąskie, poniżej 98 mm. Dla Panów preferujących jazdę z dużą prędkością idealne są produkty o szerokości od 98 mm do 100 mm, a tym, którzy wyżej stawiają komfort niż precyzję, przypadną do gustu nieco szersze buty, od 100 mm do 104 mm. Te powyżej 104 mm dedykowane są początkującym narciarzom.

 

Flex – jakie męskie buty narciarskie są najlepsze?

Flex oznacza sztywność buta, a to, który model wybierzemy, uzależnione jest od kilku różnych czynników – głównie naszych umiejętności oraz fizycznych predyspozycji. Produkty z flexem o wartości od 40 do 70 są przeznaczone dla niedoświadczonych mężczyzn, ponieważ nie są zbyt twarde. Dla ważących więcej i bardziej doświadczonych narciarzy odpowiednie są buty z flexem do 90, a te powyżej 100 przeznaczone są dla osób zaawansowanych.

 

But zewnętrzny

Zewnętrzna skorupa narciarskiego obuwia musi być wytrzymała, aby odpowiednio chronić stopy przed urazami. Najbardziej solidne są modele wykonane z poliuretanu i podobnych tworzyw sztucznych, ponieważ są odporne na pęknięcia, zarysowania oraz inne uszkodzenia, jakie mogą powstać w czasie jazdy.

But wewnętrzny

Od wewnątrz but powinien być pokryty miękkim materiałem. Dobrze, jeśli będzie to gruba i ocieplona tkanina, ponieważ wtedy nie musimy się obawiać odmrożenia stóp. W obuwiu powinna się także znaleźć anatomiczna wkładka, która zapewnia komfort noszenia i jazdy.

 

Zapinanie

Na system zapinania butów narciarskich składają się klamry, zazwyczaj jest ich kilka. Mają one różną wielkość i możemy regulować ich długość. Zapięcia powinny być mocne, aby nie odpięły się ani nie poluzowały podczas jazdy, co mogłoby doprowadzić do upadku. Klamry powstają najczęściej z aluminium, dlatego nie obciążają nadmiernie obuwia.

 

Podeszwa

Podeszwa wybranego przez nas modelu powinna być wykonana z trwałego tworzywa, np. poliamidu. Możemy mieć wtedy pewność, że produkt nie zniszczy się zbyt szybko. Dobrze, jeśli przód butów będzie lekko zakrzywiony, gdyż da nam to możliwość swobodnego chodzenia po odpięciu nart. Stabilność zapewniają natomiast specjalne, gumowe podkładki, za sprawą których możemy nawet wspinać się po skałach czy oblodzonej powierzchni.

 

Buty narciarskie męskie w dobrych cenach

Buty narciarskie, w zależności od marki i zastosowanych technologii, kosztują od 200 zł do ponad 1000 zł. O ile początkujący Panowie nie potrzebują bardzo drogiego modelu, tak profesjonalni narciarze nie powinni oszczędzać na obuwiu, gdyż jest równie ważne co narty (niekiedy nawet ważniejsze). Niemniej jednak nawet jeśli dopiero uczymy się jeździć, starajmy się nie kierować ceną, tylko najważniejszymi cechami takich produktów, które zostały opisane powyżej.

 

 

Najlepsze męskie buty narciarskie w 2020 roku

 

Zachęcamy do zapoznania się prezentowanym przez nas obuwiem narciarskim – możesz dobierać produkt dostosowany do swoich umiejętności. W poniższym zestawieniu zawarliśmy najciekawsze, według opinii konsumentów, modele. Przygotowany przez nas ranking męskich butów narciarskich pomoże Ci w wybraniu odpowiedniego produktu dla siebie.

 

Nasze zalecenia

 

Head Advant Edge 105 

 

Męskie buty narciarskie Head Advant Edge 105 umożliwiają rozpędzenie się do średniej prędkości. Model został zaprojektowany do użytku przez doświadczonych narciarzy, których noga przyzwyczajona jest do wysiłku. But taki może być stosowany na zadbanych stokach. Podczas zjazdu użytkownik może dobrze kontrolować narty i swój zjazd, więc obuwie ułatwia nawet gwałtowne skręcanie.

Skorupa produktu zrobiona jest z tworzywa sztucznego, dzięki któremu jest on wytrzymały i sztywny. But wewnętrzny jest dość miękki i ma właściwości, dzięki którym dopasowuje się on do kształtu stopy – materiał nie uwiera i dobrze się układa nawet po kilku godzinach jazdy. Co istotne obuwie ma bardzo dobry system zapinania – klamry i rzepy – dzięki którym noga jest usztywniona a but nie odpina się w trakcie jazdy.

Indeks twardości tych butów wynosi 105, co oznacza, że są one dość twarde, dobrze trzymające stopę, gdy narciarz się rozpędzi. Produkt dostępny jest w rozmiarze od 37 do 47. Konsumenci cenią ten model za trwałość.

 

 

 

 

Fischer Cruzar X 8.5 

 

Obuwie Fischer Cruzar X 8.5 zachwyciło wielu konsumentów stylowym designem, jednak atrakcyjny wygląd produktu to nie wszystko – użytkownicy twierdzą, że dobrze dopasowuje się on do stopy. Wnętrze buta wyściełane jest materiałem, który kształtuje się pod wpływem ciepła. Na palcach pozostawiono trochę miejsca, więc nawet jeśli stopa lekko spuchnie podczas wysiłku, nie obciera nogi.

Te dobre i tanie męskie buty narciarskie są przystosowane do jazdy zarówno sportowej, jak i rekreacyjnej, co oznacza, że możesz jeździć na nich dość szybko i jednocześnie komfortowo. Indeks twardości produktu wynosi 85 – sprzęt przeznaczony jest dla średniozaawansowanych narciarzy. Obuwie zapewnia dobrą izolację termiczną, więc stopa nie marznie na mrozie.

Po założeniu produktu użytkownik ma dość wysoko ułożoną piętę, co daje mu dużą wygodę podczas zjazdu. Co istotne buty można łatwo i szybko zakładać. Obuwie zapewnia narciarzowi dużą kontrolę w trakcie jazdy, szczególnie podczas skrętów.

 

 

 

 

Dalbello Panterra 100 

 

Dalbello Panterra 100 to buty narciarskie, które dobrze wspierają łydkę i stopę. Warto podkreślić, że obuwie dopasowuje się do nogi niezależnie od jej kształtu, gdyż wypełnione jest wkładem, który formuje się pod wpływem ciepła.

Indeks twardości jest równy 100, więc model zaprojektowany został do użytku przez średniozaawansowanych i zaawansowanych narciarzy. Na podeszwie zastosowano gumę, dzięki której podczas chodzenia bez nart nie trzeba obawiać się poślizgnięcia. Klamry produktu zapewniają odpowiednie dopasowanie buta do nogi, sztywność stopy i stabilizację pięty. Obuwie można kupić w rozmiarze od 34 do 50.

W butach zastosowano dodatkowe wzmocnienia w newralgicznych miejscach (najbardziej narażonych na obtarcia i obicia – palce, pięta, kostka i wewnętrzne podbicie stopy). Konsumenci w szczególności docenili w tym modelu wygodę noszenia – nawet po kilku godzinach jazdy po stoku stopa nie jest obolała.

 

 

 

 

Salomon X Pro 110 

 

Model Salomon X Pro 110 używany jest przez średniozaawansowanych narciarzy, którzy chcą rozwijać swoje zdolności. But zapinany jest na 4 klamry, zrobione z aluminium, które powodują, że skorupa jest dopasowana do kostki, zapewniając jej odpowiednią stabilizację podczas wymagających zjazdów.

Podeszwę modelu wykonano z poliamidu, dzięki któremu jest ona twarda i wytrzymała – nie niszczy się na skutek uderzenia. Wnętrze buta wyściełane jest miękką i lekką pianką, która dopasowuje się do stopy, chroniąc ją przed otarciami. Warto wspomnieć, że oprócz dużej funkcjonalności model wyróżnia atrakcyjny design.

W obuwiu zastosowano pokrętło, służące do regulacji twardości – wraz z rozwojem zdolności można ją zwiększać i próbować swoich sił na coraz cięższych trasach. Konsumenci twierdzą, że produkt jest elastyczny, co umożliwia dobrą kontrolę jazdy i komfortowe skręcanie, nawet przy dużych prędkościach.

 

 

 

 

Atomic Hawx Ultra 120 

 

Modelem, który cechuje się dużą lekkością, jest Atomic Hawx Ultra 120. Produkt zawdzięcza niską wagę użytym do produkcji materiałom. Skorupa obuwia jest wytrzymała – wzmocniona przede wszystkim w miejscach, najbardziej narażonych na odciski. Buty zapewniają nodze odpowiednią stabilizację i amortyzację podczas jazdy.

Indeks twardości modelu wynosi 120, więc może być użytkowany przez ekspertów – podczas profesjonalnej jazdy, obuwie zapewnia stopie maksymalne wsparcie. Wkładka wewnętrzna wykonana jest z miękkiej pianki, która ma właściwości termoregulacyjne, a także dopasowuje się do nogi pod wpływem ciepła.

Opinie o męskich butach narciarskich tej firmy są bardzo pozytywne. Także opisywany model spotkał się z pozytywną oceną konsumentów. Użytkownicy twierdzą, że produkt pasuje na wyjątkowo wąskie stopy, na które ciężko znaleźć dobrze dopasowane obuwie. Narciarzom spodobał się również design butów, który sprawia, że sportowiec jest dobrze widoczny na stoku.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status