Ranking 5 najlepszych wędek feederowych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 19.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Wędka feeder – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wiemy, że sporo konsumentów szuka dobrej wędki feeder. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że duża ilość dostępnych na rynku modeli nie ułatwia podjęcia dobrej decyzji zakupowej. Przejrzeliśmy wiele recenzji i opisów produktów, a to pozwoliło nam wybrać najlepsze produkty, jakie są obecnie dostępne w sklepach. Pierwsze miejsce w zestawieniu należy do wędki Daiwa Ninja-X Feeder o długości 3,6 m, składanej do 1,27 m. Jej transport nie jest trudny, tym bardziej, że w zestawie znajduje się solidnie wykonany futerał. Blank jest zrobiony z wytrzymałego włókna węglowego. Korkowa rękojeść zapewnia pewny i wygodny chwyt. Dzięki niej łatwiej manewrować feederem. Poza opisanym modelem w zestawieniu są też inne godne uwagi produkty. Drugie miejsce w rankingu należy do wędki feeder Okuma Ceymar Feeder 3.60m 60-120g 57808. Jej uchwyt wykonano z wytrzymałej pianki EVA i wysokiej jakości korka. Kupujący otrzymuje w komplecie praktyczny pokrowiec.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką wędkę feeder kupić?

 

Wędki feeder służą do połowu ryb spokojnego żeru, a więc m.in.: karpia, leszcza, lina czy dorsza. Mając taki produkt, możemy wybrać się zarówno nad rzekę, jak i niewielki zbiornik wodny. Jeżeli wędkarstwo to Twoje hobby, ale masz wątpliwości, jaką wędkę feeder wybrać, jesteś we właściwym miejscu. Przygotowaliśmy artykuł, który pomoże Ci w podjęciu decyzji. Jego pierwszą część stanowi poradnik z praktycznymi wskazówkami.

Długość wędziska

Wędzisko to element wędki, do którego przymocowujemy żyłkę wędkarską zakończoną haczykiem. Dzięki niemu możemy celnie zarzucić przynętę, zaciąć rybę (wbić haczyk w jej pysk), a także szybko przyciągnąć ją na brzeg. Bardzo ważną rolę odgrywa długość wędziska, która ma wpływ na wygodę użytkowania produktu. Najczęściej wędkarze kupują modele 3,6 m oraz 3,9 m (choć dostępne są też krótsze i dłuższe produkty). Który z nich wybrać? Doświadczone osoby uważają, że dużą rolę w tej kwestii odgrywają indywidualne preferencje. Krótkie wędzisko ułatwia holowanie ryby i sprawdza się doskonale na każdym łowisku. Niemniej jednak 3,9 m wędką lepiej się zarzuca i możemy złowić rybę nawet w znacznej odległości od brzegu.

 

Akcja wędziska

Akcja wędziska informuje nas o tym, w jaki sposób produkt będzie zachowywać się zarówno w czasie wyrzucania do wody, jak i podczas holowania złowionego okazu na brzeg. Parametr ten określany jest przy pomocy liter od A do D. Wędki A i B mają akcję szczytową, co oznacza, że zapewniają precyzyjny rzut i szybkie zacięcie. Nie są one jednak polecane początkującym wędkarzom, ponieważ holowanie ryby może okazać się wyjątkowo trudne. Wędzisko oznaczone literą C ma akcję paraboliczną, a więc nie jest zbyt szybkie przy zacięciu, ale nie musimy mieć dużego doświadczenia w przyciąganiu zdobyczy na brzeg (drobne błędy nie powinny przyczynić się do zgubienia ryby z haczyka). Z kolei akcja D jest paraboliczna, a więc niemal niemożliwe jest natychmiastowe zacięcie. Niemniej jednak holowanie nie powinno nam sprawiać żadnych trudności również, gdy złowiony okaz będzie niespokojny.

Możemy łatwo sprawdzić, czy dane wędzisko spełni nasze oczekiwania, bez konieczności szukania na nim odpowiednich oznaczeń. Wystarczy wziąć produkt w ręce i kilka razy pomachać nim w kierunku góra-dół. Możemy w ten sposób zobaczyć, jak zachowuje się wędka. Im bardziej wybrany model się odkształca, tym wolniejsza jest jego akcja.

 

Ciężar wyrzutu

Na podstawie ciężaru wyrzutu wędki możemy szybko obliczyć, ile powinien ważyć wykorzystywany do połowu zestaw, czyli przynęta i ciężarki. W przypadku modeli feeder ciężar wyrzutu wynosi od 45 do ok. 120 g. Należy przez to rozumieć, że łowiąc ryby, powinniśmy użyć zestawu ważącego nie mniej niż 45 g i nie więcej niż 120 g. Wówczas uda nam się celnie zarzucić wędkę, a jednocześnie unikniemy przypadkowego złamania wędziska.

 

Długość transportowa

Podróżowanie z akcesoriami wędkarskimi nie musi być niekomfortowe. O tym, jaka wędka feeder jest najlepsza pod względem wygody użytkowania, decyduje nie tylko jej długość całkowita, ale również transportowa. Im mniejsze są wymiary produktu po złożeniu, tym łatwiej będzie nam ją schować do bagażnika samochodu. Z niewielką wędką możemy też bez obaw podróżować środkami komunikacji publicznej.

 

Waga

Waga wędki nie odgrywa zbyt dużej roli, jeżeli podczas połowu używamy stojaka. Jednak trzymanie produktu w dłoniach przez kilka godzin bez przerwy jest bardzo męczące, zwłaszcza dla mięśni rąk. W takim przypadku należy wybrać jak najlżejszy model. Panuje przekonanie, że najlepsza wędka feeder waży mniej niż 500 g.

 

Materiał wykonania

Chcąc uniknąć zbyt szybkiego zniszczenia zakupionego produktu, wybierzmy model wyprodukowany z włókna węglowego. Taka wędka jest lekka, wytrzymała, ponadto podczas wędkowania nie odczuwamy intensywnych drgań. Równie popularnym materiałem wykonania tego typu produktów jest włókno szklane, z którego powstają głównie tańsze modele.

Dla poprawy komfortu rękojeść bardzo często jest dodatkowo pokrywana materiałem pozwalającym na mocny chwyt i minimalizującym ryzyko wypadnięcia wędki z dłoni. Przeważnie jest to korek.

Budowa

Modele typu feeder zazwyczaj mają 3-częściową konstrukcję. Na każdym segmencie znajdują się przelotki. To inaczej niewielkie kółka służące do przewlekania żyłki wędkarskiej wzdłuż wędziska. Przelotek może być kilka lub kilkanaście, w zależności od długości wędki.

 

Szczytówka

Element nazywany szczytówką służy do sygnalizowania wędkarzowi momentu brania. Znajdziemy go na samym końcu wędki. Przeważnie szczytówki wykorzystuje się do łowienia techniką spinningową, ale można je też montować w produktach typu feeder, ponieważ znacząco zmniejszają ryzyko zgubienia ryby w czasie holowania.

 

Wędki feeder w dobrych cenach

Najtańsze wędki feeder kosztują ok. 100 zł. Jeśli mamy duże doświadczenie w połowie ryb i zależy nam na lepszym jakościowo modelu, przygotujmy się na wydatek rzędu minimum 500 zł. Starajmy się jednak nie patrzeć tylko na cenę produktu, ale też opisane wyżej parametry, a zwłaszcza akcję i długość wędziska oraz ciężar wyrzutu. To pozwoli nam znaleźć wędkę, która z pewnością nas nie zawiedzie.

 

5 najlepszych wędek feederowych. Opinie w 2021

 

Poniżej znajdziesz ranking wędek feederowych. Zawarliśmy w nim najważniejsze informacje o każdym produkcie, co powinno ułatwić Ci wybór.

 

1. Wędka Daiwa Ninja-X Feeder 3,60m 40-120g

 

Polecanym przez konsumentów produktem jest wędka Daiwa Ninja-X Feeder o długości równej 3,6 m. Ciężar wyrzutu wynosi od 40 g do 120 g. Długość transportowa to 127 cm. Waga produktu jest równa 270 g. Wędka jest dostępna w zestawie z dobrej jakości futerałem transportowym, więc nie ma problemu z tym, aby bezpiecznie ją przenosić. 

Blank wyprodukowano z wysokiej jakości włókna węglowego, które cechuje wytrzymałość. Wspomniany element jest dobrze wyważony i gwarantuje swobodę w trakcie holu. Wędka ma duże przelotki (Titanium – Oxyd) na drgających szczytówkach. Rękojeść jest pokryta korkowym materiałem, co przekłada się na większy komfort trzymania.

Większość wędkarzy bardzo dobrze ocenia ten model, zapewniając, że wygodnie się z niego korzysta. Jakość wykonania produktu jest bardzo dobra. Blank ma lekką, smukłą konstrukcję, co jest uznawane za sporą zaletę.

Daiwa Ninja-X Feeder 3,60m 40-120g to wędka z węglowym blankiem. Jej długość wynosi 3,6 cm, na czas transportu sprzęt można złożyć do 1,27 m.

Zalety
Węglowy blank:

Wędka ma lekki i cienki blank. Wyróżnia go bardzo dobre wyważenie. To przekłada się na większą swobodę w trakcie holu. Blank wykonano z wysokiej jakości włókna węglowego, które jest trwałe.

Wygodna rękojeść:

Feeder ma rękojeść pokrytą korkiem. Materiał ten jest miękki i delikatny dla skóry. Wędkę wygodnie trzyma się w dłoni i ma się poczucie kontroli.

Przelotki:

W komplecie znajdują się przelotki Titanium Oxyd. Są one solidnie zrobione, więc nie ma obawy o to, że trzeba je będzie szybko wymienić.

Futerał transportowy:

Do zestawu dołączono wysokiej jakości futerał transportowy. Umożliwia on wygodne i bezpieczne przenoszenie wędki. Dobrze zabezpiecza on ją przed czynnikami zewnętrznymi.

Waga:

Produkt waży 270 g, więc jest lekki. Nawet dłuższe wędkowanie z Daiwa Ninja-X Feeder nie powinno okazać się bardzo męczące.

Wady
Składanie:

Sprzęt można złożyć do długości 127 cm. Czasami jednak mechanizm za to odpowiadający się zacina i trudno zrobić to szybko.

 

 

 

 

2. Okuma Ceymar Feeder 3.60m 60-120g 57808

 

Dobre opinie zdobywa wędka feeder Okuma Ceymar Feeder o długości 3,6 m. Na czas transportu można ją złożyć do 1,25 m. Produkt jest sprzedawany w komplecie z pokrowcem do bezpiecznego przenoszenia. Produkt waży 282 g. Ciężar wyrzutu wynosi od 60 g do 120 g. Wędka ma 3 sekcje.

Do wykonania blanków wykorzystano włókno węglowe. Jest ono smukłe i dobrze wyważone. Uchwyt zrobiono z korka i pianki EVA. W modelu zastosowano mocowanie kołowrotka Okuma, które jest solidnie. Feeder ma lekkie przelotki i 3 szczytówki w komplecie. Wędka jest także dostępna w dłuższej wersji. 

Pozytywne recenzje użytkowników potwierdzają, że warto zainwestować w model Okuma Ceymar Feeder 3.60m 60-120g 57808. Z wędki wygodnie się korzysta, bo ma ona dobrze przemyślaną budowę i jest odpowiednio wyważona. 

Okuma Ceymar Feeder 3.60m 60-120g 57808 to wędka o długości 3,6 m. Jej długość transportowa wynosi 125 cm. Waga produktu wynosi 282 g.

Zalety
Solidne mocowanie kołowrotka:

Użytkownicy zwracają uwagę na grafitowe mocowanie kołowrotka Okuma. Jest ono solidnie zrobione, co daje pewność, że wspomniany element jest dobrze przytwierdzony do wędki.

Szczytówki:

W komplecie znajduje się tuba, a w środku niej 3 szczytówki. W rezultacie kupujący nie musi wydawać pieniędzy na zakup tych produktów. Ma pewien zapas, który może wykorzystać w przyszłości.

Dobrze wyważone blanki:

W wędce zastosowano węglowe blanki, które są smukłe i dobrze wyważone.

Pokrowiec:

Producent dołączył do zestawu praktyczny pokrowiec, w którym można bezpiecznie przenosić wędkę, nie martwiąc się o jej uszkodzenie. Warto pamiętać, że po złożeniu długość produktu wynosi 125 cm.

Wady
Uchwyt:

Niektóre osoby twierdzą, że jakość wykonania korkowego uchwytu mogłaby być nieco lepsza.

 

 

 

 

3. Wędka Robinson Carbonic Feeder, 3+3g 3,60m 60-180g

 

Wędka feeder Robinson Carbonic 1CB-FE-363 to produkt, którego nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. Jest to model wykonany z kompozytu węglowo-szklanego, dlatego też wyróżnia go wytrzymałość. Wędka ma prosty, klasyczny design, wiec powinna spodobać się każdemu. 

Długość sprzętu wędkarskiego jest równa 3,6 m, a waga wędki wynosi 395 g. Ciężar wyrzutu to od 50 g do 150 g. Warto podkreślić, że w tej serii znajdują się także inne wędki różniące się zarówno długością, wagą, jak i ciężarem wyrzutu. Zależnie od potrzeb możemy łatwo znaleźć to, czego potrzebujemy. Dzięki dobrze wyprofilowanej rękojeści swobodne utrzymanie sprzętu w dłoni nie jest trudne.

Osoby, które korzystają z Robinson Carbonic 1CB-FE-363 podczas połowów przyznają, że jest to wygodna wędka, która pozwala w odpowiednio krótkim czasie zareagować.

Robinson Carbonic 1CB-FE-363 to wędka feeder o długości 3,6 m. Jej waga jest równa 395 g. Ciężar wyrzutu wynosi od 50 g do 150 g.

Zalety
Rękojeść:

Na komfort użytkowania wpływa dobrze wyprofilowana rękojeść, dzięki której można pewnie złapać za wędkę i łatwiej nią manewrować.

Wytrzymały blank:

Jak zapewnia producent, blank został wykonany z trwałych materiałów, które nie są podatne na zniekształcenia i wytrzymują spore obciążenie. Potwierdzeniem na to, jest przeprowadzony przez użytkowników test wędek feeder.

Różne modele:

W ofercie mamy do wyboru wiele modeli z serii Carbonic różniących się od siebie ciężarem wyrzutu i przystosowaniem do używania różnego rodzaju koszyków. W rezultacie każda zainteresowana osoba powinna znaleźć odpowiedni dla siebie produkt.

Wady
Zarysowania:

Choć jakość wykonania produktu jest określana jako bardzo dobra trzeba liczyć się z tym, że po pewnym czasie na powierzchni pojawią się drobne zarysowania.

 

 

 

 

4. Wędka VDE-R Team Nano Core Method Feeder TX2

 

Jeśli szukasz wędki feeder, która będzie wygodna w użytkowaniu, polecamy Twojej uwadze model VDR Team Nano Core Method. Został on wykonany w ten sposób, aby wykonywanie czynności, takich jak podanie przynęty i odholowanie ryby nie stanowiło problemu nawet dla początkujących wędkarzy.

Wędka feeder VDR Team Nano Core Method ma długość równą 3 m, a jej waga wynosi 178 g. Ciężar wyrzutu osiąga do 45 g. W tej samej serii dostępne są także dłuższe modele mające większą wagę i ciężar wyrzutu. W skład zestawu wchodzą szczytówki: jedna wykonana z włókna węglowego i dwie z włókna szklanego.

Sugerując się opiniami wędkarzy można dojść do wniosku, że wędka VDR Team Nano Core Method sprawdza się w wielu sytuacjach i łatwo się z niej korzysta. Będzie to stanowiło dużą zachętę w szczególności dla mało doświadczonych użytkowników. Wszystkie elementy zostały wykonane w taki sposób, aby gwarantować wygodę i długi czas użytkowania.

Wędka feeder VDR Team Nano Core Method ma długość równą 3 m. Ciężar wyrzutu wynosi do 45 g. Model ma 12 przelotek.

Zalety
Łatwe podawanie przynęty:

Zarówno producent, jak i wędkarze wskazują, że podanie przynęty jest łatwe, nawet dla osób niemających tak dużego doświadczenia w wędkowaniu. Co więcej, wędka zapewnia pewny hol ryby.

Szczytówki:

W skład zestawu wchodzi jedna szczytówka węglowa i dwie wykonane z włókna szklanego. Dają one możliwość lepszego dopasowania sprzętu w zależności od potrzeb i panujących na wodzie warunków.

Waga:

Wędka waży niecałe 180 g, a w związku z tym korzystanie z niej jest wygodne i nie powoduje zbyt szybkiego zmęczenia.

Wady
Składanie:

Model składa się do długości 106 cm, jednak czasami czynność ta zajmuje więcej czasu. Ma to związek z tym, że produkt się zacina.

Ślady użytkowania:

Po stosunkowo krótkim czasie na sprzęcie można zauważyć pierwsze ślady użytkowania.

 

 

 

 

5. Wędka Delphin Magma M3 Medium Feeder 360Cm 120G

 

Delphin Magma M3 Medium Feeder 360 cm to wędka z 3 składami i 12 przelotkami. Jej długość transportowa wynosi 126 cm, a waga ok. 240 g. Średnica blanku nad uchwytem to 13,2 mm. Długość uchwytu liczona od końca wędki aż do końca uchwytu kołowrotka wynosi 47,5 cm. 

Wędka ma 5 rodzajów zapasowych szczytówek o różnej sztywności. PowerWrap, czyli dodatkowe uzwojenie węglowe na pręcie, zwiększa wytrzymałość produktu i odporność na jego chwilowe przeciążenie. W efekcie pręt jest mniej podatny na uszkodzenia mechaniczne. Na końcu każdego łączenia jest metalowy pierścień, a blank jest jednym z najcieńszych, jakie można spotkać w tego rodzaju produktach. 

Wędkarze wydają z reguły dobre opinie na temat prezentowanego produktu. Wędka feeder jest wykonana z zachowaniem staranności. Wygodnie się z niej korzysta, więc nic nie odbiera przyjemności z łowienia ryb. 

Delphin Magma M3 Medium Feeder 360Cm 120G to wędka feeder z 12 przelotkami i długością transportową 126 cm. Waga produktu to niecałe 240 g.

Zalety
Blank:

Na końcu każdego łączenia jest metalowy pierścień, więc blank jest mniej podatny na uszkodzenia. Warto dodać też, że na blanku znajdują się lekkie przelotki SiC pozwalające na płynne prowadzenie żyłki.

Technologia PowerWrap:

Przy produkcji tej wędki feeder wykorzystano technologię PowerWrap, co oznacza, że na całej długości pręta zastosowano dodatkowe uzwojenie węglowe.

Wady
Wytrzymałość uchwytu:

Do wykonania rękojeści wykorzystano m.in. korek, który po pewnym czasie traci swój początkowy wygląd.

Spora długość transportowa:

Trzeba mieć na uwadze to, że długość transportowa wędki to 126 cm. Nie da się jej złożyć do mniejszych wymiarów, co może powodować pewne problemy w transporcie.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Daiwa Windcast

 

Daiwa Windcast jest jedną z najchętniej wybieranych wędek feederów na rynku. Popularność zawdzięcza bardzo cienkiemu blankowi wykonanemu z włókna węglowego. Jest to bardzo lekki materiał, dzięki czemu maksymalny zasięg wyrzutu jest bardzo daleki. Blank jest dodatkowo stabilny, a wyrzut precyzyjny. Wszystko to przyczynia się do lepszych połowów.

Wędka ma długość 3,6 m, lecz składa się 3 razy, więc po złożeniu model ma jedynie 1,25 m. Bardzo łatwo można ją schować np. w samochodzie albo w piwnicy. Produkt waży jedynie 225 g. Rękojeść modelu jest wykonana z bardzo lekkiego korka. Ponadto jest ona zakończona miękką pianką EVA, więc trzymanie wędki nawet przez długi czas jest przyjemne.

Model ma 3 węglowe szczytówki. Jest to wędka doceniona przez dużą ilość wędkarzy. Bardzo często wspominają oni o małej wadze produktu, dzięki której trzymanie wędki nie jest uciążliwe. Wędkarze chwalą również bardzo mocny blank, który jest usadowiony stabilnie i dzięki temu mamy większą precyzję przy połowach.

 

 

Jaxon Black Arrow

 

Jaxon Black Arrow to dobra i tania wędka feederowa, która zapewnia wygodne wędkowanie. Rączka produktu jest wykonana z naturalnego korka. Jest to bardzo lekki materiał, który sprawia, że trzymanie wędki nie jest kłopotliwe. Za sprawą korka model waży jedynie 280 g. Z kolei długość produktu to 3,6 m. Po złożeniu wędki, jej długość wynosi 1,2 m. Przechowywanie wędki nie powinno więc sprawiać żadnego problemu.

Produkt został wyposażony w 2 szczytówki, czyli sygnalizatory brań. Są one wykonane z pełnego włókna, co oznacza, że są bardzo czułe. W zestawie znajdziemy koszyczek zanętowy. Nie musimy więc zaopatrzyć się w niego osobno. Jest to bardzo dobra wędka do połowu karpia, szczupaka i sandacza. Do sprzętu możemy przyczepiać przynęty o minimalnej wadze 60 g, a maksymalnej 120 g.

Do zestawu dołączono futerał, w którym możemy przechowywać wędkę. Większość użytkowników zauważyła, że produkt jest bardzo precyzyjny. Co więcej, doceniają lekką, lecz stabilną konstrukcję wędki.

 

 

Robinson Kinetik

 

Chcielibyśmy zaprezentować Robinson Kinetik, trzyczęściową wędkę typu feeder, którą możemy złożyć aż 3 razy. W rezultacie po złożeniu produkt ma długość 1,2 m, dzięki czemu możemy go łatwo transportować oraz przechowywać. Pełna długość wędki wynosi 3,6 m.

Jest to model przeznaczony do łowienia dużych ryb białych, takich jak szczupak, lin i karp. Na wędkę możemy zaczepić przynęty o wadze od 45 g do 120 g. W zestawie znajdziemy dodatkową szczytówkę, która informuje nas o braniu. Element ten stosunkowo szybko ulega zniszczeniu, więc warto mieć drugi w zestawie. Rączka prezentowanej wędki jest wykonana z lekkiego drewna otulonego miękką pianką EVA, która sprawia, że trzymanie produktu jest wygodne.

Użytkownicy donoszą, że wędka jest bardzo precyzyjna i dlatego też mogą oni łatwo trafić nią w obrane przez siebie wcześniej miejsce. Wędkarze dodają również, że model nie zajmuje zbyt dużo miejsca i łatwo się go przechowuje.

 

 

Konger Carbomaxx Team

 

Jeżeli jesteś zapalonym wędkarzem, to z pewnością zainteresuje Cię Konger Carbomaxx Team. Jest to wędka, która została wykonana z najlepszych materiałów. Dzięki nim produkt charakteryzuje się bardzo wysoką precyzyjnością oraz możliwością długiej eksploatacji. Szczytówka modelu jest czuła i zaczyna drgać, nawet kiedy ryba delikatnie złapie przynętę.

Jeżeli chodzi o koszyczek zanętowy, który został zamontowany do wędki, to możemy włożyć do niego nie tylko ciasto i robaki, ale także mniejsze ryby, które zainteresują drapieżniki takie jak szczupak. Rączka wędki jest głównie wykonana z korka. Dlatego model waży 375 g. Długość produktu wynosi 3,9 m, a po złożeniu 1,4 m. Do zestawu dołączono pokrowiec, w którym możemy bezpiecznie schować złożoną wędkę.

Opinie o wędkach feederowych tej marki są pozytywne. Użytkownicy są bardzo zadowoleni z wysoko gatunkowych materiałów, z jakich jest wykonany produkt. Oprócz tego wspominają o dużej precyzji wyrzutu oraz mocnej, lecz czułej szczytówce, która szybko informuje nas o braniu.

 

Shimano Beastmaster DX

 

Shimano Beastmaster DX to jedna z najcięższych wędek dostępnych na rynku. Jej długość wynosi 4,2 m. Oznacza to, że możemy dosięgnąć miejsc, które są od nas znacznie oddalone. Długa wędka oznacza, że jest ona również ciężka, a jest to 400 g. Dlatego dla niektórych trzymanie modelu przez dłuższy czas może być kłopotliwe.

Wędka ma 3 części, więc możemy ją złożyć do długości 1,4 m. Przechowywanie produktu nie będzie więc problemem. Prezentowany model nadaje się do łowienia dużych ryb takich jak karpie, szczupaki oraz liny. Rękojeść wędki jest wykonana z korka. Jeżeli chodzi o przynęty, to możemy umieszczać na sprzęcie takie, których waga nie przekracza 120 g.

Do zestawu zostały dołączone 2 dodatkowe szczytówki, czyli części sygnalizujące branie. Według użytkowników wędka bardzo ładnie się prezentuje, a co najważniejsze jest ona mocna i nie ulega łatwo zniszczeniu. Wędkarze chwalą również możliwość doczepienia do wędki stosunkowo ciężkiej przynęty, która zwabi duże ryby.

 

Jaxon Arcadia

 

Zapoznaj się z opisem wędki feeder Jaxon Arcadia, która jest dobrze oceniania przed początkujących i bardziej zaawansowanych wędkarzy. Model jest dostępny w przystępnej cenie, co biorąc pod uwagę wysoką jakość wykonania stanowi atrakcyjne połączenie. Do produkcji sprzętu wędkarskiego wykorzystano wytrzymały kompozyt. Materiał wykonania to włókno szklane i żywice epoksydowe.

Maksymalna długość wędki wynosi 3,6 m, a po złożeniu jest równa 128 cm. Sprzęt waży 418 g, więc jest stosunkowo lekki, jeśli uwzględnimy jego wymiary. Ciężar wyrzutu wynosi od 50 g do 120 g. Wędka została wyposażona w przelotki klasy SLIM TS, a także wkładki stabilizacyjne.

Czytając opinie na temat Jaxon Arcadia można bez wątpienia przyznać, że jest to polecany przez użytkowników model. Sprzęt wygodnie trzyma się w dłoni, jest lekki i wytrzymały, a łowienie ryb przy jego użyciu to przyjemność.

Jaxon Arcadia to bardzo dobra wędka feeder do 100 zł. Model ma długość 3,6 m, a jego waga wynosi 418 g.

Zalety
Wykonanie:

Prezentowana wędka została zrobiona z materiałów kompozytowych, w większości z włókna szklanego i żywic epoksydowych. W efekcie sprzęt jest wytrzymały i nie ulega zniekształceniom zapewniając długi czasu użytkowania bez konieczności dokonywania napraw.

Wkładki:

Uchwyty do kołowrotków są odpowiednio wykonane, co przekłada się na wygodę pracy. Mają one specjalne wkładki stabilizujące, które dobrze spełniają swoje zadanie.

Szczytówki:

Czytając opinie konsumentów można natrafić na komentarze sugerujące, że praca szczytówek jest precyzyjna. Widać dokładnie każde branie, więc łatwiej jest odpowiednio zareagować.

Waga:

Biorąc pod uwagę długość wędki jest ona lekka. Potwierdzają to zadowoleni z zakupu wędkarze, którzy wskazują, że łowienie ryb jest przyjemne i nie trzeba się martwić o zbyt szybko pojawiający się ból dłoni.

Przenoszenie:

Po złożeniu model ma 128 cm długości. Nie powinno być żadnego problemu z jego przewożeniem w samochodzie.

Wady
Farba:

Użytkownicy zauważyli, że farba pokrywająca model jest podatna na przetarcia, więc po pewnym czasie użytkowania sprzęt nie wygląda tak dobrze, jak na początku.

 

Shimano Alivio CX H

 

Prezentujemy wędkę feeder Shimano Alivio CX H, której długość wynosi 3,96 m. Model można złożyć do 135 cm, a wtedy jego transportowanie nie stanowi żadnego problemu. Ciężar wyrzutowy wynosi do 110 g, a waga produktu jest równa 317 g. Nawet dłuższe łowienie nie powoduje nadmiernego zmęczenia dłoni.

Blank wykonano z włókna węglowego XT30, a chcąc zapewnić dłuższy czas użytkowania wędki wzmocniono ją dodatkowo żywicą. Rękojeść zrobiono z korka i pianki EVA. Ostatni z wymienionych materiałów jest na tyle elastyczny, że dobrze dopasowuje się do kształtu dłoni. W komplecie znajdują się 2 wymienne szczytówki.

Opinie na temat wędki feeder Shimano Alivio CX H są pozytywne, a użytkownicy doceniają ją w szczególności na wszechstronność, która wynika z wymiennych szczytówek. Model ma przelotki Shimano zapewniające swobodne przesuwanie żyłką bez obaw o jej zacinanie.

Wędka feeder Shimano Alivio CX H ma ciężar wyrzutowy do 110 g. Jej długość wynosi 3,96 m, a waga jest równa 317 g.

Zalety
Blank:

Z uwagi na to, że blank wykonano z włókna węglowego XT30 wzmocnionego dodatkowo żywicą mamy pewność, że sprzęt na długo zachowa sprawność. Wędka nie jest podatna na zniekształcenia ani inne uszkodzenia mechaniczne.

Uniwersalność:

W zestawie znajdują 2 wymienne szczytówki o różnej czułości. W rezultacie wędkarz może dostosować ten element w zależności od sytuacji panującej na rzece, czyli m.in. prędkości przepływu wody i siły wiatru.

Łatwe transportowanie:

Po złożeniu długość wędki wynosi 135 cm. Z uwagi na to jej transportowanie nie powinno sprawiać problemu.

Niewielka waga:

Sprzęt wędkarski jest lekki, co dla użytkowników ma bardzo duże znaczenie. Jeśli wędka jest zbyt ciężka, kilkugodzinne przesiadywanie przy brzegu może okazać się bardzo męczące.

Wady
Tylko dla początkujących:

Model spełni oczekiwania osób początkujących, jednak może okazać się niewystarczający dla bardziej zaawansowanych wędkarzy.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mikołaj
Mikołaj
1 month ago

jaką akcje ma ta wędka na pierwszym miejscu? (Wędka Daiwa NINJA X Feeder 3,60 m.40-120g.)

Zespół NR
Admin
1 month ago
Reply to  Mikołaj

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Wędka Daiwa Ninja-X Feeder 3,60m 40-120g charakteryzuje się szybką akcją i progresywnym ugięciem.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status