Najlepsze płetwy Mares

Ostatnio aktualizowane: 14.08.20

 

Jakie płetwy Mares wybrać?

 

Płetwy są coraz częściej nabywanym akcesorium nie tylko przez profesjonalnych sportowców, ale również amatorów, którzy chcą poprawić swoje osiągnięcia w pływaniu. Tego typu produkt może mieć różną budowę, długość czy kształt, dlatego warto się zorientować, jaki model będzie dla nas odpowiedni. W niniejszym artykule zamieściliśmy szereg wskazówek pomocnych podczas zakupu. Na końcu znajdziesz również ranking, w którym zestawiliśmy najlepsze płetwy Mares w 2020 roku.

 

 

Mares to włoskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji akcesoriów i sprzętu do nurkowania. Założone zostało w 1949 roku i od tamtej pory oferuje szeroką gamę masek, płetw, odzieży i wielu innych. Firma jest znana na całym świecie, a jej produkty cechują się niezawodnością, solidnym wykonaniem i nowoczesnym wzornictwem.

Płetwy mają wiele zalet, z których najważniejszą jest to, że przyśpieszają pływanie. Dlatego jest to niezastąpiony przyrząd podczas nurkowania i pływania na czas. Poza tym najlepsze płetwy Mares odciążają mięśnie, ułatwiają poruszanie się w wodzie oraz pomagają przy wykonywaniu różnych manewrów.

Nabywając nowe płetwy warto znać ich podział. Wyróżnia się dwa podstawowe modele: kaloszowe i paskowe. Pierwszy typ zakłada się bezpośrednio na gołe stopy, muszą zatem do nich idealnie przylegać, aby woda nie wlewała się do środka. Tego typu model stosuje się głównie do pływania w basenach. Drugi rodzaj przeznaczony jest do pływania w morzu i do nurkowania. Płetwy paskowe zakłada się na specjalne buty dla nurków.

Przed zakupem powinniśmy również zastanowić się nad poziomem naszego zaawansowania, aby dobrze dobrać długość i twardość płetwy. Osoby początkujące, które dopiero zaczynają pływać z płetwami powinny zaopatrzyć się w model, który jest miękki, ma elastyczną konstrukcję i krótsze pióro, czyli główny element napędowy (28 cm – 36 cm). Takimi płetwami łatwiej się manewruje i są bardziej zwrotne. Osobom doświadczonym i profesjonalistom poleca się modele twarde z długim piórem (37 cm – 45 cm), gdyż wymagają one silnej pracy mięśni nóg i odpowiedniej techniki pływania.

 

 

Płetwy Mares – Ranking  

 

 

Mares Avanti Quattro+ 

 

Jeśli szukasz płetw, które doskonale sprawdzą się podczas pływania rekreacyjnego i technicznego, koniecznie zapoznaj się z modelem Mares Avanti Quattro+. Jest to chętnie wybierany produkt przez profesjonalnych nurków, którzy cenią jego dużą siłę napędu i solidne wykonanie.

Jest to model paskowy wyposażony w nowoczesne zapięcie Mares Bungee Strap. Do produkcji płetw wykorzystano materiał hi-flex oraz termoplastyczną gumę, które zapewniają wysoką wydajność pływania i trwałość. Produkt wykonany jest w technologii Channel Trust polegającej na ukierunkowaniu przepływu wody za pomocą kanałów. Dzięki temu płetwy zapewniają większą siłę napędową przy minimalnej pracy mięśni.

Długość pióra tego modelu wynosi 38 cm, a waga pary płetw to 0,9 kg. Model ten dostępny jest w kilku kolorach: zielonym, żółtym, różowym, białym, niebieskim i czarnym. Produkt występuje w 3 rozmiarach: S (37-40), R (41-44) i XL (45-48).

Konsumenci w swoich opiniach podkreślają, że płetwy Mares Avanti Quattro+ są bardzo stabilne, dzięki czemu nie ma ryzyka skręcenia stawu skokowego.

 

 

 

 

Mares Spa Volo Race 

 

Model Spa Volo Race to płetwy Mares w dobrej cenie przeznaczone do nurkowania w różnych warunkach oraz pływania rekreacyjnego. Produkt świetnie sprawdzi się zarówno do pływania w basenie, jak i w morzu.

Jest to model kaloszowy, który zakłada się bezpośrednio na gołą stopę. Płetwy idealnie przylegają i nie przepuszczają wody, a technologia Channel Thrust sprawia, że zapewniają bardzo dużą wydajność pływania przy minimalnym wysiłku. Do produkcji tego modelu wykorzystano system OPB (Optimized Pivoting Blade), który optymalizuje kąt nachylenia pióra podczas pracy płetwy. W efekcie pływak utrzymuje stałą siłę ciąg, co znacznie zmniejsza zmęczenie mięśni nóg.

Długość pióra tego modelu wynosi 37 cm. Płetwy są dostępne w 6 rozmiarach (36/37, 38/39, 40/41, 42/43, 44/45, 46/47) oraz 3 kolorach (niebieskim, szarym, żółtym). Waga jednej pary to 1,5 kg. Z krążących w Internecie komentarzy możemy wywnioskować, że model Mares Spa Volo Race cieszy się dużym zaufaniem konsumentów. Produkt zawdzięcza swoją popularność wygodzie noszenia oraz solidnemu wykonaniu.

 

 

 

 

Mares Avanti Superchannel 

 

Mares Avanti Superchannel to płetwy przeznaczone przede wszystkim dla profesjonalnych nurków. Model ten ma ortopedyczny kalosz, który zapewnia komfort noszenia oraz idealne dopasowanie do stopy. Produkt wyposażony jest w 3 kanały przepływowe, które zapewniają optymalny przepływ strumienia wody oraz przekazują siłę napędową z kalosza na pióro. W ten sposób mamy możliwość uzyskania większej prędkości podczas pływania nie wkładając w to dużo wysiłku.

Płetwy dostępne są w trzech rozmiarach: S/M (38 – 40), M/L (41 – 43), L/XL (44 – 46). Ich długość, w zależności od rozmiaru, wynosi 59 cm, 62 cm lub 63 cm. Produkt występuje w trzech kolorach: żółtym, czerwonym i niebieskim.

Według konsumentów podstawową zaletą modelu Mares Avanti Superchannel jest idealne dopasowanie do stopy i komfort noszenia. Poza tym pływacy twierdzą, że produkt idealnie dopasowuje się do stopy, jest lekki i wygodny.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status