ᐅ Dobre maski i rurki do nurkowania - rankingi i opinie 

Najlepsza maska i rurka do nurkowania

Ostatnio aktualizowane: 15.12.19

 

Jaką maskę i rurkę do nurkowania wybrać?

 

Nurkowanie to sport i pasja w jednym pozwala podziwiać piękny, podwodny świat i co najważniejsze, nie trzeba od razu inwestować wielkich sum w zaawansowany sprzęt. Na sam początek wystarczy dobrze dobrana maska z rurką. Jaki model wybrać, aby można było bezpiecznie oglądać podwodny świat? Co wyróżnia najlepsze marki i rurki do nurkowania? Przeczytaj poniższy tekst, który wszystko dokładnie wyjaśnia.

 

 

Zacznijmy od typów masek – wyróżniamy modele z dzieloną szybką, przypominające okulary, bez przedzielenia oraz panoramiczne, które w tym miejscu, gdzie inne modele mają plastikową ramkę, mają szybkę. Jaki typ wybrać? Produkty panoramiczne są ciekawe, ale najdroższe, przy tym trzeba uważać, aby nie uszkodzić szkiełka. Dlatego tak wiele osób kupuje produkty z plastikową ramką. Podzielona szybka czy nie? Jedni uważają, że podzielona szybka jest o tyle wygodniejsza, że okulary lepiej przylegają do twarzy, inni twierdzą natomiast, że nie odczuwają żadnej różnicy, a brak przedzielenia zapewnia lepszą widoczność. Najlepiej jest przetestować każdy z modeli i dopiero wtedy podjąć decyzję. Nie ważne jednak, jaki typ wybierzesz, zawsze pamiętaj o tym, żeby szybka była jak najgrubsza, nie parowała, a do tego nie rysowała się. Dobra ramka jest gwarancją tego, że maska zbyt szybko nie ulegnie uszkodzeniu, powinna być odpowiednio wyprofilowana, aby nie uciskała. To samo tyczy się opaski na tył głowy. Najlepiej wybrać produkt z systemem regulacji.

Wiele masek sprzedawanych jest w zestawie z rurką, ale spotkamy też produkty, w których rurkę należy dokupić osobno. Niezależnie od typu ważne jest, aby rurka była dosyć długa, wygodna w montażu i odporna na uszkodzenia. Bardzo przydatne okazują się zabezpieczenia przed napływem wody do środka fajki.

Najlepsza maska i rurka do nurkowania w 2019 roku nie uczula, nie podrażnia skóry i zapewnia dobrą widoczność. Pamiętaj też, że producenci w swojej ofercie mają osobne produkty dla dzieci i dla dorosłych.

 

 

Maski i rurki do nurkowania – ranking

 

 

Aqua-Speed Aquatic Enzo+Samos

 

Aqua-Speed Aquatic Enzo+Samos to maska do nurkowania z rurką, przeznaczona dla dzieci. Model ma pasek z systemem regulacji Easy adjust – łatwo dopasujesz maskę do głowy dziecka i zabezpieczysz pasek przed niekontrolowanym rozpięciem. Szkło hartowane o grubości 4 mm jest odporne na zarysowania.

Kołnierz oraz pasek wykonano z silikonu, który dobrze przylega do twarzy, a także nie podrażnia skóry. Rurka ma zawór dolny i górny, dlatego nie trzeba się obawiać o zalanie. Fajka ma jaskrawy kolor, więc bez problemu dostrzeżemy, gdzie jest dziecko. Ustnik jest odpowiednio wyprofilowany, nie łamie się i nie uczula.

Korzystające z produktu dzieci potwierdzają, że maska dobrze przylega do twarzy i nie paruje, do tego zapewnia dobrą widoczność, co pozwala na komfortowe podziwianie podwodnego świata. Konsumenci podkreślają również, że korzystanie z rurki jest wygodne i bezpieczne.

 

 

 

 

Spokey Coral 84099 

 

Zestaw do nurkowania Spokey Coral 84099 składa się z maski i rurki, jest odpowiedni dla dzieci do nurkowania rekreacyjnego. Maskę wykonano z dobrego tworzywa i dwóch warstw hartowanego szkła, które nie zaparowuje, nie rysuje się i tym samym zapewnia dobrą widoczność podwodnego świata. Ma ona regulowane paski, co pozwala dopasować całość do głowy użytkownika.

Rurkę wyprodukowano z silikonu, który nie podrażnia skóry, nie uczula i dobrze dopasowuje się do głowy. Antyfalowa końcówka reguluje ilość wody, która może wlać się do środka rurki, w efekcie czego nie należy obawiać się o zachłyśnięcie wodą. Fajka nie zgina się, ma obrotowy uchwyt  i dobrze wyprofilowany ustnik.

Wszystkie elementy zestawu są bezpieczne dla użytkownika i wygodne. Duże przeszklenia umożliwiają wygodne oglądanie podwodnego świata. Produkt wyróżnia atrakcyjny stosunek ceny do jakości wykonania. Model zyskał uznanie szerokiej grupy konsumentów ze względu na solidne wykonanie i atrakcyjny wygląd.

 

 

 

 

Waimea Różowy 

 

Waimea Różowy to maska i rurka do nurkowania w dobrej cenie. Zestaw został zaprojektowany z myślą o najmłodszych nurkach, którzy chcą poznać podwodny świat. Ramka maski została wykonana z PVC, a szybka to mocne, hartowane szkło, natomiast kołnierz jest poliwęglanowy, a pasek maski silikonowy. Wykorzystane do produkcji materiały są solidne i bezpieczne dla zdrowia dziecka. Szkiełka nie zaparowują i nie rysują się.

Pasek maski można regulować, dostosowując do potrzeb dziecka. Nie uciska on głowy i też nie zsuwa się. Zestaw dodatkowo zawiera płetwy wpływające na efektywność pływania, jak również ułatwiające chodzenie po kamienistym dnie.

Rurka ma odpowiednie zabezpieczenie przed nadmiernym napływem wody, jest odpowiednio wyprofilowana, więc nie powoduje dyskomfortu. Jaskrawy, różowy kolor całego zestawu sprawia, że jest on z daleka widoczny i rodzic ma ciągłą kontrolę nad dzieckiem. Produkt został doceniony za solidne wykonanie i atrakcyjny wygląd.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status