Najlepsza maska do nurkowania pełnotwarzowa

Ostatnio aktualizowane: 25.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką maskę do nurkowania pełnotwarzową wybrać?

 

Jednym z popularniejszych sportów wodnych jest nurkowanie. Wiadomo jednak, że nie można nurkować bez specjalnego sprzętu. Podstawowe wyposażenie to płetwy, maska oraz rurka. W tym artykule zajmiemy się wyborem odpowiedniej maski pełnotwarzowej. Kontynuuj czytanie, jeżeli chcesz się dowiedzieć, jaka jest najlepsza pełnotwarzowa maska do nurkowania w 2021 roku.

 

 

Maska pełnotwarzowa jest zazwyczaj używana przez osoby, które podchodzą do nurkowania profesjonalnie. Dlatego zauważymy, że są one noszone przez np. żołnierzy czy nurków. Maski pełnotwarzowe robią się jednak coraz bardziej popularne. Są one wygodniejsze od modeli, które zasłaniają tylko część twarzy. Co najważniejsze, maski pełnotwarzowe dają lepszą kontrolę nad ciśnieniem i dlatego pływanie w nich jest bardziej komfortowe.

Najlepsze pełnotwarzowe maski do nurkowania mają kilka warstw szkła osłaniającego twarz. Dobre produkty tego typu zazwyczaj mają od 3 do 6 warstw szkła. Kilka warstw lepiej utrzymuje odpowiednie ciśnienie pod maską i szczelnie zakrywa nos. Zazwyczaj jedna warstwa szkła nie wystarczy i możemy być pod wpływem bardzo niskiego ciśnienia.

Jeżeli chodzi o wykonanie pozostałej części maski to zazwyczaj jest to tworzywo sztuczne. Taka maska jest lekka, więc nie będzie nam przeszkadzać podczas pływania. Bardzo ważny jest również pasek. Najlepiej, jeżeli jest on wykonany z silikonu. Pamiętaj, aby wybrać maskę, której pasek można łatwo regulować. Jeżeli jest on źle dopasowany, to istnieje ryzyko, że woda będzie przedostawać się do środka maski.

Istotna jest również wygoda noszenia maski. Przed zakupem koniecznie przymierz akcesorium do swojej twarzy. Sprawdź, czy każdy element dobrze przylega do twarzy, aby woda nie docierała do środka. Oprócz wygody ważna jest również funkcjonalność maski. Powinno nam się w niej dobrze pływać, a rurka ma dostarczać odpowiednią ilość powietrza. Sprawdź wszystkie elementy, szczególnie jeżeli jesteś początkujący.

 

 

Maski do nurkowania pełnotwarzowe – ranking

 

 

Easybreath SUBEA 

 

Jeżeli szukasz dobrej maski pełnotwarzowej, to z pewnością zainteresuje Cię model Easybreath SUBEA. Opisywana maska szczelnie otula twarz i nie dopuszcza do niej wody. Z każdej strony znajdziemy specjalne uszczelki, które zostały bardzo dobrze wykonane. Główny materiał produktu to tworzywo sztuczne.

Z kolei szybka to szkło hartowane, którego znajdziemy aż 3 warstwy. Dzięki temu możemy bezpiecznie obserwować podwodny świat bez obaw, że zbyt niskie ciśnienie będzie dla nas niebezpieczne. Warto wspomnieć, że szybki się nie rysują, więc mamy bardzo dobrą widoczność. Rurka powierzchniowa nie dopuszcza wody do środka.

Z tyłu maski znajduje się silikonowy pasek, który można łatwo kontrolować. Maska jest więc bardzo dobrze dopasowana do naszej głowy. Co więcej, produkt odznacza się ciekawym designem, więc prezentujemy się bardzo dobrze nawet pod wodą. Nurkowie uważają, że maska jest solidnie wykonana. Jest ona również bardzo bezpieczna podczas nurkowania.

 

 

 

 

Spectra Szaro-Niebieska 

 

Spectra Szaro-Niebieska to pełnotwarzowa maska do nurkowania w dobrej cenie dla zaawansowanych nurków. Jedną z największych zalet tego modelu jest fakt, że nie musimy trzymać rurki w ustach. Znajduje się ona w najwyższym punkcie maski, a specjalny system cyrkulacji powietrza sprawia, że woda nie dostaje się pod maskę, a nurek może swobodnie oddychać przez bardzo długi czas.

Szybka jest mocna, a dzięki specjalnej cyrkulacji powietrza nie paruje, więc cały czas mamy dobrą widoczność. Co więcej, mamy aż 180 st. widoczności, co jest więcej niż w standardowych maskach do nurkowania. Regulowany pasek sprawia, że zdejmowanie oraz zakładanie maski nie jest problematyczne.

Produkt jest wyposażony w silikonowy kołnierz. Dobrze dopasowuje się on do szyi, co sprawia, że maska trzyma się stabilnie w jednym miejscu. Z kolei system Ultra Dry odpowiada za to, aby fajka zamknęła się w momencie zanurzenia się. Dlatego woda nie wpada pod maskę. Użytkownicy najbardziej chwalą profesjonalne wykonanie sprzętu oraz specjalne odprowadzanie powietrza.

 

 

 

 

Beon Pro Blue

 

Uniwersalny rozmiar Beon Pro Blue sprawia, że maskę mogą nosić dzieci, młodzież oraz dorośli. Na początku należy zwrócić uwagę na rurkę prezentowanego produktu. Została ona wykonana w taki sposób, że powietrze przepływa swobodnie, a w momencie zanurzenia się, zawór zostaje zamknięty. W rezultacie podczas nurkowania wnętrze maski jest zawsze suche.

4-warstwowe szkło nie ulega zniszczeniu. Jest ono bardzo przejrzyste, więc dokładnie widzimy to, co się dzieje wokół nas. Możemy spokojnie odkrywać podwodny świat. Maska bardzo dobrze się prezentuje i wygląda estetycznie.

Części, które przylegają do twarzy są wykonane z silikonu. Nie dopuszczają wody do środka, lecz jednocześnie nie podrażniają skóry. Warto również wspomnieć, że produkt jest lekki, więc poruszanie się pod wodą nie sprawia żadnego problemu i jest bardzo przyjemne. Użytkownicy w komentarzach piszą, że maska zapewnia dobrą widoczność, a także jest solidna.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status