Najlepsza maska do nurkowania na całą twarz

Ostatnio aktualizowane: 13.08.20

 

Jaką maskę do nurkowania na całą twarz wybrać?

 

Pełna maska do nurkowania, która zakrywa całą twarz, jest idealna do pływania, nurkowania rekreacyjnego oraz snorkelingu, czyli unoszenia się tuż pod powierzchnią wody i oglądania podwodnego świata. Chcemy podpowiedzieć Ci, jak znaleźć dobrze dopasowany i wygodny w noszeniu model. W tym celu przygotowaliśmy krótki poradnik, na końcu którego znajduje się ranking prezentujący maski znanych producentów.

 

 

Nurkowanie to według wielu osób jedna z ciekawszych form aktywności fizycznej. Zanurzanie się głęboko w wodzie sprzyja rozluźnieniu mięśni, wzmocnieniu płuc, a często również wyszczupleniu sylwetki. Nie należy zapomnieć także o możliwości obserwacji ryb i podwodnych roślin, co może okazać się niezwykle fascynujące. Do tego jednak potrzebna jest odpowiednia maska. Polecamy taką, która zakrywa całą twarz, ponieważ zapewnia szeroki kąt widzenia.

Jak znaleźć odpowiedni dla siebie produkt? Istotny jest przede wszystkim jego rozmiar. W sklepach dostępne są zarówno maski uniwersalne, jak też takie z oznaczeniami S/M, L/XL itp. Wybrany przez nas model musi dobrze przylegać do twarzy, choć jednocześnie sam czubek nosa nie powinien się z nim stykać (jeżeli tak się dzieje, należy poszukać produktu w większym rozmiarze). Nie możemy zapominać, że najlepsza maska do nurkowania na całą twarz w 2020 roku ma miękki kołnierz zapewniający idealne dopasowanie oraz komfort noszenia. Najlepiej jeśli element ten będzie wykonany z hipoalergicznego silikonu lub podobnego materiału, ponieważ wtedy zmniejsza się ryzyko podrażnienia skóry.

Robiąc zakupy nie możemy pominąć też kwestii swobodnego oddychania w wodzie. Najlepsze maski do nurkowania na całą twarz wyposażone są w specjalny system Ultra-Dry (lub podobny), który skutecznie eliminuje ryzyko przedostania się wody do fajki. Jest to możliwe za sprawą umieszczonego w obudowie pływaka. Kiedy się zanurzamy, jest on wypychany do góry, w efekcie czego otwór wlotowy do fajki zamyka się.

Nie zapomnijmy ponadto o upewnieniu się, czy szybka w masce jest wystarczająco solidna. Powinna ona być wykonana z odpornego na uszkodzenia mechaniczne poliwęglanu lub szkła hartowanego. Taką szybkę trudno jest zniszczyć, a jeśli już dojdzie do jej zbicia, prawdopodobieństwo uszkodzenia wzroku jest minimalne.

 

 

Maski do nurkowania na całą twarz – Ranking

 

 

Easybreath SUBEA 

 

Maska Easybreath SUBEA jest dostępna w dwóch rozmiarach do wyboru – S/M (odpowiednia dla dzieci, młodzieży i kobiet) oraz M/L (idealna dla mężczyzn). Produkt wyposażono w fajkę do oddychania z systemem Dry-Top, który ogranicza wlewanie się wody od góry. Panoramiczne pole widzenia (180 stopni) zapewnia komfortową obserwację podwodnego świata.

Prezentowany model ma umieszczony w dolnej części zawór spustowy, który służy do odprowadzania wody przy podnoszeniu głowy do góry. Kołnierz został wykonany z silikonu, co zapewnia nie tylko wygodę, ale również szczelność. Produkt ma solidną szybkę zabezpieczoną przed parowaniem. Maska waży ok. 700 g, a jej wymiary to: wysokość – 28 cm, szerokość – 18 cm oraz grubość – 12 cm.

Produkt zdobył wiele pochlebnych opinii konsumentów, ponieważ łatwo się go zakłada i zdejmuje. Wpływ na to ma m.in. regulowany, elastyczny pasek tekstylny, który nie ciągnie włosów. Poza tym maska dobrze dopasowuje się do twarzy oraz pozwala na komfortowe oddychanie przez nos i usta w czasie nurkowania.

 

 

 

 

Spectra L/XL

 

Model Spectra Maska do nurkowania Szaro-turkusowa zapewnia szerokie pole widzenia (180 stopni) i swobodną wymianę powietrza w czasie zanurzenia w wodzie bez konieczności ciągłego trzymania ustnika w ustach. Produkt dostępny jest w dwóch rozmiarach – S/M i L/XL.

Ta maska do nurkowania na całą twarz w dobrej cenie ma system Ultra-Dry, a także zawór wewnętrznego systemu cyrkulacji powietrza zapobiegający gromadzeniu się pary wodnej na szybce. Produkt wyposażono też w elastyczny pasek z regulacją pozwalający na idealne dopasowanie do twarzy. Na uwagę zasługuje również wykonany z hipoalergicznego silikonu kołnierz, który gwarantuje komfort noszenia.

Według konsumentów najważniejszymi zaletami modelu są: wytrzymała szybka z poliwęglanu, efektywny system odprowadzania powietrza i dołączone do kompletu etui do przechowywania. Co więcej, maska ma uniwersalny uchwyt do mocowania kamery, na którym możemy umieścić swój sprzęt do nagrywania.

 

 

 

 

Maxtech Pro MAMPPBLXL 

 

Produkt Maxtech Pro MAMPPBLXL został wyposażony w długą fajkę, co oznacza, że pozwala na głębsze zanurzenie się w wodzie. To model zapewniający pole widzenia do 180 stopni, a to umożliwia komfortową obserwację. Maska ma uniwersalny rozmiar, jest odpowiednia zarówno dla dorosłych, jak i młodzieży oraz dzieci od 6. roku życia.

Cechą wyróżniającą opisywany model jest zastosowanie podwójnego, silikonowego kołnierza gwarantującego nie tylko szczelność, ale dodatkowo świetne dopasowanie do twarzy. Produkt ma w fajce blokadę zapobiegającą wlewaniu się wody. Z uwagi na owalną obudowę maski, nie ma ryzyka zniekształcenia widzianego obrazu.

Konsumenci uważają, że produkt zapewnia bezpieczne nurkowanie, dzięki niemu można swobodnie obserwować żyjące w wodzie ryby i rośliny. Maska ma uchwyt przeznaczony do zamocowania kamery oraz specjalny pasek tekstylny do regulacji, który nie ciągnie włosów. Warto dodać, że przedstawiony model można przechowywać w dołączonym do zestawu pokrowcu, co zapobiega przypadkowemu uszkodzeniu szybki.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status