Maski do nurkowania ranking

Ostatnio aktualizowane: 08.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jeśli będąc na wakacjach chcesz odkrywać podwodny świat, bez wątpienia zastanawiasz się nad zakupem maski do nurkowania. Ilość dostępnych na rynku modeli nie pomaga jednak w podjęciu dobrej decyzji. Postanowiliśmy przygotować dla Ciebie ranking, w którym znalazły się wyłącznie produkty polecane przez konsumentów. Pierwsze miejsce w zestawieniu należy do maski do nurkowania Spokey Talon. Wśród najważniejszych zalet produktu wyróżnia się atrakcyjny stosunek ceny do jakości wykonania. Model wyposażono w szybę hartowaną, która nie tylko wykazuje dużą odproność na uszkodzenia mechaniczne, ale też gwarantuje szerokie pole widzenia. Możesz mieć pewność, że użytkowanie sprzętu jest w pełni bezpieczne. Ma on zawór, który zabezpiecza przed wlewaniem się wody do wnętrza maski. Zaprezentowany przez nas model nie do końca Cię przekonał? Jeśli tak, poznaj inne nasze propozycje. Na drugim miejscu w rankingu uplasowała się maska do nurkowania Snorkel GoPro 0000001774. Ma ona podwójny system wentylacji, dzięki czemu na szybce nie osadza się para, która mogłaby zmniejszyć widoczność.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Materiały, których użyto do wykonania maski, są bardzo wytrzymałe i odporne na pęknięcia. Szybkę zrobiono z hartowanego szkła, które cechuje się bardzo dużą trwałością. Możliwość regulowania paska na głowie umożliwia łatwe dopasowanie sprzętu do wymiarów głowy właściciela.

Wady

Sprzęt nadaje się do amatorskiego użytkowania podczas nurkowania w płytkich zbiornikach wodnych. Specjaliści odradzają używania tego modelu profesjonalistom na większych głębokościach.

Podsumowanie

Kształt produktu został tak zaprojektowany, by łatwo go było dopasować do każdej twarzy. Brak jest ostrych krawędzi w sprzęcie, dlatego ryzyko skaleczenia się jest niewielkie. Rurka, którą znajdziesz w zestawie, ma średnicę 21 mm. Ustnik wykonano z wytrzymałego, hipoalergicznego silikonu, który łatwo utrzymać w czystości.

Drugi wybór

Zalety

Produkt gwarantuje 180-stopniowe pole widzenia, co pozwala obserwować życie podwodne. Szybkę wykonano z poliwęglanu, który jest bardzo wytrzymały. Model zaprojektowano tak, by umożliwić Ci swobodne oddychanie przez nos i usta.

Wady

Nie wszyscy kupujący są zadowoleni z tego, jak zakłada się maskę. Według nich, odpowiednie dopasowanie paska trzymającego produkt jest czasochłonne. Poza tym w czasie regulacji łatwo jest ciągnąć się za włosy lub nawet je wyrwać.

Podsumowanie

Nowoczesna technologia pozwoliła na wyeliminowanie problemu parowania. System wentylacji zapobiega gromadzeniu się wody na szybie. Fajka Dry Top gwarantuje najlepszą możliwą szczelność, więc woda nie będzie się wlewała podczas nurkowania. Z kolei na dole maski znajduje się zawór spustowy, który doprowadzi ciecz, gdy podniesiesz głowę.

Rozważ też

Zalety

Maska ma specjalny uchwyt służący do zamocowania kamery, co pozwala na nagranie swoich przygód. Dzięki zaworom możliwa jest swobodna wymiana powietrza, co ułatwia oddychanie. System Ultra Dry zapobiega dostawaniu się wody do fajki. Maska ma też silikonowy kołnierz, który ułatwia dopasowanie modelu do twarzy.

Wady

Sprzęt nie pozwala na wyrównanie ciśnienia w uszach, ze względu na utrudniony dostęp do nosa. Dlatego produkt nie powinien być używany w nurkowaniu na dużej głębokości.

Podsumowanie

Szybka została wykonana z trwałego poliwęglanu, który jest odporny na pęknięcia. Specjalny zawór pozwala na regulowanie powietrza w obiegu, dlatego na masce nie gromadzi się para wodna. Pasek, który utrzymuje model na twarzy, jest regulowany. Element ten wykonano z mieszanki gumy i materiału, która nie uszkodzi Twoich włosów.

 

 

Jaką maskę do nurkowania kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Podziwianie podwodnej flory i fauny to bardzo ciekawy sport, który niestety wymaga specjalnego sprzętu. Wynika to z tego, że nasze oczy nie są przyzwyczajone do pracy pod wodą, zatem próba ich otworzenia może zakończyć się bólem. Nie musisz się jednak martwić, bowiem wystarczy zakup odpowiedniej maski do nurkowania. Jeśli martwisz się, że nie kupisz dobrego sprzętu, to polecamy Ci lekturę naszego poradnika. Znajdziesz w nim wiele przydatnych informacji o tym, jaką maskę do nurkowania wybrać.

 

 

Jak powinna wyglądać najlepsza maska do nurkowania?

W pierwszej kolejności powinieneś wiedzieć, że dobrze dobrany model powinien odpowiednio zakrywać Ci nos. Jest to niezbędne, gdyż w czasie nurkowania mamy do czynienia z różnym ciśnieniem. Nie zakrycie nosa powoduje duży dyskomfort. Niektórzy producenci starają się sprzedać okulary do pływania pod nazwą maski. Zdecydowanie unikaj takich produktów.

 

Rodzaje masek – szyba

Zanim udasz się na zakupy, powinieneś zastanowić się, jaki typ maski będzie dla Ciebie najlepszy. W pierwszej kolejności podzieliliśmy produkty ze względu na rodzaj użytej szyby. Pierwszym rodzajem są maski z pojedynczą szybą. Tego typu produkty nie mają ramki łączącej, która często znajduje się w okolicach nosa. Gwarantuje nam to bardzo dobrą widoczność, co na pewno docenią wielbiciele raf koralowych.

Alternatywą są modele z dzieloną szybą, które z wyglądu nieco przypominają większe okulary. Same szybki osadzone są w ramkach, co zapewnia mniejsze pole widzenia. Jeśli interesuje Cię tego typu model, zdecydowanie polecamy zakup maski, w której szkiełka ustawione są pod kątem. Takie rozwiązanie zapewnia większą widoczność tego, co dzieje się z boku.

Trzecim rodzajem są modele panoramiczne, w których szkła montowane są nie tylko po bokach maski, ale i u jej dołu. Obecnie producenci oferują produkty, w których znajdziemy nawet 6 szyb, pozwalających nam na bezpieczne i komfortowe obserwowanie morskiego życia.

 

Ramka na szkła

Na rynku dostępne są modele, które swoim wyglądem nieco przypominają tradycyjne okulary. Wynika to z tego, że poszczególne szkła osadzone są w ramkach. Zadaniem tego elementu jest ich utrzymanie i ochrona przed ewentualnym wypadnięciem.

Drugim typem masek są sprzęty, których konstrukcja pozbawiona jest ramki. W tego rodzaju modelach szkła mocowane są na mocno usztywnionym kołnierzu. Zaletą takich rozwiązań jest to, że szkło znajduje się bliżej oka, co pozwala na większy komfort użytkowania. Co więcej, gwarantuje znacznie lepsze pole widzenia.

 

Maski dla profesjonalistów

Chcielibyśmy polecić Ci dwa rodzaje modeli, które cieszą się dużą popularnością wśród profesjonalnych pływaków. Pierwszym produktem są maski, które zakrywają całą twarz. Takie sprzęty są używane przez zawodowych nurków lub żołnierzy, jednak coraz częściej sięgają po nie również turyści. Zakrycie całej twarzy sprawia, że nie musimy obawiać się różnicy ciśnień, gdy zejdziemy poza próg 2 metrów. Dodatkowo, w tego typu modelach często montuje się mikrofony, abyśmy mogli komunikować się z towarzyszami podróży.

Jednak najbardziej profesjonalnym modelem jest ten, który umożliwia robienie podwodnych zdjęć oraz kręcenie filmów w czasie nurkowania. Maski z wbudowanymi aparatami stały się popularne wraz z upowszechnieniem się wideoblogów na platformach typu YouTube. Coraz więcej profesjonalistów oraz półprofesjonalistów chce podzielić się ze światem swoimi podmorskimi przeżyciami. Maska taka ma wbudowaną kamerę. Zdecydowana większość modeli jest w stanie wytrzymać ciśnienie, jakie znajduje się na głębokości 5 m.

 

Wykonanie – jaka maska do nurkowania jest najlepsza?

Aby zapewnić sobie niezbędny komfort i bezpieczeństwo powinniśmy dokładnie przyjrzeć się wykonaniu poszczególnych elementów interesującego nas modelu.

Dobrej jakości szyba powinna być zrobiona ze szkła hartowanego, które nie pęknie pod wpływem zbyt dużego ciśnienia. Co więcej, element ten nie ulegnie zniszczeniu na skutek uderzenia, czy otarcia. Poza tym ten rodzaj szkła zapewnia dużą przejrzystość.

Ramki najczęściej wykonuje się z tworzywa sztucznego. Zdecydowanie Ci polecamy takie produkty. Warto jednak zwrócić uwagę na kolor. Dla niektórych konsumentów modele bezbarwne są najwygodniejsze, gdyż nie rozpraszają ich w czasie nurkowania. Pamiętaj jednak, że ten element zależy tylko i wyłącznie od Twoich upodobań.

Pasek, który odpowiada za regulację i dopasowanie do średnicy głowy najczęściej wykonywany jest z silikonu. Dzięki temu, gdy mocniej go pociągniemy, nie urwie się on. Również w tym przypadku kolor elementu może wpłynąć na komfort użytkowania. Jak pokazują opinie klientów, kołnierze bezbarwne i przezroczyste powodują wrażenie lepszego kontaktu z otoczeniem. W czasie nurkowania wydaje się nam, że między nami i przyrodą nie ma bariery. Jest to jednak jedynie subiektywne wrażenie każdego nurka.

Maski do nurkowania w dobrych cenach

W czasie poszukiwania odpowiedniego modelu szybko przekonasz się, że znajdziesz na rynku wiele rodzajów sprzętów. Niestety, kilku producentów oferuje przyrządy wykonane ze słabej jakości materiałów. Możesz je rozpoznać, bo zbyt niskich cenach. Niestety, wysokiej jakości maski nie kupisz za 30 zł. Taki sprzęt przyniesie Ci tylko uczucie dyskomfortu, a co więcej nie uchroni Cię przed wodą.

Koszt zakupu dobrej maski zaczyna się od 80 zł. Jeśli jednak zależy Ci na modelu z wbudowaną kamerą, musisz się przygotować na wydatek wynoszący nawet 1000 zł. Kosztowne są również modele ze specjalnymi szkłami korekcyjnymi, który ceny zaczynają się od 100 zł.

 

 

Najlepsze maski do nurkowania w 2021 roku

 

Maski do nurkowania służą do uprawiania snorkelingu. Dzięki nim możesz z łatwością obserwować podwodny świat. Poniżej prezentujemy ranking masek do nurkowania, wśród których znajdziesz model odpowiadający Twoim potrzebom.

 

Nasze zalecenia

 

Spokey Talon

 

Spokey Talon to model, który cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników. Może on być stosowany do amatorskiego nurkowania w różnego rodzaju zbiornikach wodnych. Produkt ma obudowę w kolorze czarnym.

Do produkcji wykorzystano wysokiej jakości materiały. Szybka wykonana została z hartowanego szkła. Ponadto zastosowano podwójną warstwę szkła, aby maska była szczelna. Część elementów zrobiono z nylonu, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Pasek trzymający maskę na głowie można regulować i dostosować do swoich rozmiarów w bardzo prosty i szybki sposób. Zrobiono go z silikonu charakteryzujący się hipoalergicznością. Model ma ma świetnie wyprofilowany kształt który można wygodnie dopasować do swojej twarzy.

Do zestawu dołączona jest rurka, za pomocą której się oddycha w trakcie snorkelingu. Jej średnica wynosi 21 mm. Ustnik także wykonany jest z silikonu. Łatwo go utrzymać w czystości. Ponadto rurka wyposażona jest w zawór. Dzięki niemu, gdy zanurkujesz, nie wleje się ona do środka. Użytkownicy doceniają ten model za wytrzymałość.

Spokey Talon to bardzo dobra maska do nurkowania do 100 zł. W zestawie znajduje się także rurka. Model ma czarny kolor.

Zalety
Szyba:

Prezentowana maska do nurkowania wyposażona została w stosunkowo dużą szybę, przez którą możemy swobodnie podziwiać podwodny świat. Warto dodać, że szyba została wykonana z mocnego, odpornego na zarysowania szkła hartowanego.

Zawór:

Na dołączonej do zestawu rurce znajduje się zawór, który skutecznie zapobiega wlewaniu się wody do maski w trakcie nurkowania. To daje pewność, że użytkowanie sprzętu jest nie tylko komfortowe, ale także bezpieczne.

Wykonanie:

Do produkcji modelu wykorzystano hipoalergiczny silikon. Jest to materiał delikatny dla skóry. Możemy być pewni, że jeśli założymy maskę do nurkowania, na twarzy nie pojawiają się bolesne podrażnienia.

Łatwa regulacja:

Obwód opaski można swobodnie regulować, co pozwala dostosować sprzęt do pływania do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Design:

Produkt bez wątpienia spodoba się każdej osobie, bez względu na płeć. Wszystko przez to, że maska ma czarny kolor, który jak wiadomo, pasuje do różnych strojów kąpielowych.

Wady
Kształt:

Pojedyncze osoby wskazują, że model mógłby być lepiej wyprofilowany.

 

 

 

 

 

Snorkel GoPro 0000001774

 

Ciekawym modelem jest Snorkel GoPro 0000001774. Przeznaczony jest on do snorkelingu. Producent zastosował w nim nowatorskie rozwiązanie. Produkt wyróżnia pełne zabudowanie twarzy. Maska umożliwia oddychanie zarówno za pomocą ust, jak i nosa. Zastosowana konstrukcja nie powoduje zaparowania szybki, gdyż sprzęt ma podwójny obieg powietrza. Co więcej, użytkownik ma duże pole widzenia, bo aż 180 st..

Produkt wykonany został z wysokiej jakości materiałów. Szybka została zrobiona z poliwęglanu, który jest mocnym, nietłukącym się tworzywem. Dzięki temu maska jest bardzo szczelna. Oprócz tego w trakcie zanurzenia się, uruchamia się blokada, która uniemożliwia wlanie się wody do środka.

Sprzęt łatwo się nakłada na głowę, gdyż wyposażony jest w elastyczny i regulowany pasek. Ponadto w trakcie ubierania nie ciągnie on włosów. Model dostępny jest w 2 rozmiarach (S/M i L/XL). Użytkownicy doceniają go to, że dobrze się w nim nurkuje i ma tego nieprzyjemne odczucia, jakie niesie za sobą korzystanie z ustnika fajki.

Maska do nurkowania Snorkel GoPro 0000001774 jest dostępna w rozmiarze S/M i L/XL. Model występuje w kilku kolorach m.in. czarnym i niebiesko-białym.

Zalety
Odpowiednia wentylacja:

Produkt ma podwójny system wentylacji. W związku z tym zapewniony jest odpowiedni przepływ powietrza, a tym samym na znajdującej się na masce szybce nie pojawia się para. Mamy więc zapewnioną odpowiednią widoczność bez względu na okoliczności.

Komfort użytkowania:

Model został wyposażony w elastyczny pasek, który nie uciska zbyt mocno głowy. Zaletą jest również to, że nie ciągnie włosów, co ma znaczenie szczególnie podczas zakładania i ściągania maski.

Bezpieczeństwo:

Przyłączona do sprzętu rurka wystaje ponad powierzchnię wody, a tym samym jesteśmy widoczni dla innych osób. To bez wątpienia podnosi nasze bezpieczeństwo.

Szerokie pole widzenia:

Konsumenci doceniają to, że maska gwarantuje szerokie pole widzenia. W efekcie przebywanie pod wodą jest przyjemniejsze.

Wady
Zarysowania:

Pewna grupa konsumentów wskazuje, że wykonana z poliwęglanu szybka jest podatna na zarysowania.

 

 

 

 

Spectra 6505

 

Jeśli szukasz stosunkowo taniej, a przy okazji funkcjonalnej maski do pływania, zachęcamy do zapoznania się z dokładnym opisem Spectra 6505. Model jest przeznaczony do pływania na niewielkich głębokościach przy powierzchni wody. Produkt jest dostępny w 3 kolorach do wyboru: niebieskim turkusowym i różowym. Sprzęt można kupić w rozmiarze S/M lub L/XL.

Szybę maski do nurkowania Spectra 6505 wykonano z dobrej jakości poliwęglanu. Materiał ten nie jest podatny na zarysowania. Kołnierz maski zrobiono z silikonu. Dostosowuje się on do kształtu twarzy i nie podrażnia skóry. Na bokach ramki maski znajdują się dwa zawory wylotowe. W efekcie powietrze jest poprawnie odprowadzane, co zwiększa komfort oddychania. Produkt sprzedawany jest w zestawie z workiem do przechowywania.

Zdaniem konsumentów prezentowana maska zadowoli nawet bardzo wymagające osoby. Dzięki regulowanemu paskowi, można ją łatwo dostosować do kształtu głowy. Znajdujący się na sprzęcie uchwyt na kamerkę pozwala na rejestrowanie podwodnych obrazów.

Spectra 6505 to maska do nurkowania dostępna w niebieskim kolorze. Model jest przystosowany do pływania przy powierzchni wody.

Zalety
Uchwyt na kamerkę:

W górnej części produktu znajduje się praktyczny uchwyt umożliwiający bezpieczne zamontowanie kamerki. Z pewnością zainteresuje to osoby, które chcą uwiecznić niezapomniane chwile na wakacjach.

Kołnierz:

Jak podaje producent, kołnierz maski został zrobiony z dobrej jakości silikonu. Materiał ten dobrze dopasowuje się do kształtu twarzy, a co najważniejsze jest delikatny dla skóry. W związku z tym nawet długie pływanie nie powoduje podrażnień naskórka.

Regulowany pasek:

Nie ma obaw o to, że maska spadnie w trakcie pływania. Wszystko przez to, że pasek, który utrzymuje ją na twarzy można swobodnie regulować i dostosowywać do kształtu naszej głowy.

Wady
Worek z siatki:

W zestawie otrzymujemy worek z siatki przeznaczony do przechowywania sprzętu. Niemniej jednak musimy mieć na uwadze to, że pokrowiec jest podatny na uszkodzenia.

 

 

 

 

Spokey Kraken II

 

Produktem, który zyskał wiele pochlebnych komentarzy, jest Spokey Kraken II. Pozwala on na zwiedzanie podwodnego świata. Sprzęt przeznaczony jest do snorkelingu. Został stworzony  z myślą o amatorach nurkowania, którzy planują spędzić wakacje nad zbiornikiem wodnym.

Model wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Szkiełko zrobione zostało z hartowanego szkła. Dzięki temu jest ono bardzo wytrzymałe. Ponadto maska ta charakteryzuje się dużą szczelnością. Do produkcji wykorzystano także silikon oraz PCV. Do zestawu dołączona jest fajka z ustnikiem, który dopasowuje się do twarzy. Co więcej, maskę na głowę zakłada się z pomocą elastycznego paska, który można regulować. Dzięki temu istnieje możliwość szczelnego jej założenia.

Sprzęt charakteryzuje się ciekawym designem. Wykonano go przy połączeniu przezroczystych elementów z różowymi. To sprawia, że będzie Cię dobrze widać z brzegu. Opinie o maskach do nurkowania producenta Spokey są bardzo pochlebne. Konsumenci doceniają ten model za wygodę użytkowania.

Maska do nurkowania Spokey Kraken II jest dostępna w kolorze różowym, niebieskim i zielonym. Produkt wykonano m.in. ze szkła hartowanego i silikonu.

Zalety
Dopasowanie:

Użytkownik ma możliwość regulacji obwodu maski. Jeśli odpowiednio ustawiamy pasek, będziemy mogli być pewni, że sprzęt nie zsunie się z naszej głowy ani nie będzie się przesuwał w trakcie pływania.

Jakość:

Wykorzystane do produkcji materiały są wytrzymałe. Szybka jest odporna na zarysowania, a miękki silikon dobrze dopasowuje się do kształtu naszej twarzy.

Design:

Wiele osób zwraca uwagę na ciekawy design produktu. Istotną zaletą jest to, że model można kupić w kilku kolorach do wyboru.

Wady
Mocowanie rurki:

W niektórych opiniach można przeczytać, że mocowanie rurki do maski nie jest najlepsze.

Szybka:

W porównaniu z innymi, dostępnymi na rynku modelami, szybka nie jest duża, co może ograniczać nieco pole widzenia.

 

 

 

 

Tusa Imprex Set

 

Wartym uwagi modelem jest Tusa Imprex Set. Produkt przeznaczony jest do snorkelingu. Sprawdzi się w trakcie pływania w morzu i jeziorze. Sprzęt został wykonany z wysokiej jakości materiałów. Maska jest hipoalergiczna. To sprawia, że każdy może z niej korzystać.

Sprzęt ten jest bardzo wygodny i nie przeszkadza nam w trakcie noszenia. Model pokrywa zarówno oczy, jak i nos. Ponadto zapewnia on panoramiczny widok. Dzieje się tak za sprawą szkieł umieszczonych po bokach. Z tego względu możesz wyraźnie widzieć na krawędziach i dostrzeżesz ryby pływające po obu stronach. Oprócz tego ustnik jest wygodny i łatwy w pielęgnacji.

Produkt dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych, w tym: morskiej, zielonej, żółtej, jasnoniebieskiej, turkusowej i czarnej. Natomiast silikon jest przezroczysty lub czarny. W zestawie znajduje się maska i fajka. Użytkownicy doceniają ten model za dużą trwałość, a także wygodę noszenia, jaką zapewnia.

Tusa Imprex Set to maska do nurkowania sprzedawana w zestawie z rurką. Model wykonano m.in. z silikonu. Sprzęt jest dostępny w kilku kolorach.

Zalety
Duże pole widzenia:

Nie musisz się martwić o to, że zakładając maskę do wody coś Ci umknie. Prezentowany model został dodatkowo wyposażony w szyby boczne, które zwiększają pole widzenia.

Bezpieczeństwo:

Produkt ma zaworek w części nosowej, który pozwala na szybkie pozbycie się wody z maski - wystarczy jeden wydech.

Wady
Dyskomfort:

Konsumenci wskazują, że po pewnym czasie użytkowania możemy zacząć odczuwać dyskomfort. Jest to spowodowane tym, że użyty do produkcji silikon lekko podrażnia skórę.

Pokrowiec:

Nie w każdym sklepie otrzymamy pokrowiec. Jeśli nie będzie go w zestawie, trzeba wydać dodatkowe pieniądze na jego zakup.

 

 

 

 

Jak wyczyścić maskę do nurkowania?

 

Przechodząc do tej części artykułu z pewnością wiesz już doskonale, jaka maska do nurkowania jest polecana przez doświadczonych nurków. Musisz jednak pamiętać, że wybrany produkt nie będzie Ci długo służył, jeżeli nie zadbasz o niego w odpowiedni sposób. Jak czyścić markę do nurkowania i gdzie najlepiej ją przechowywać? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz poniżej.

 

 

Przygotowanie maski przed pierwszym użyciem

Zanim wypróbujemy maskę po raz pierwszy po zakupie trzeba dokładnie ją wyczyścić z substancji, które są pozostałością po produkcji. W tym celu potrzebujemy właściwego środka czyszczącego, którym może być np. płyn do mycia naczyń lub specjalistyczny preparat do akcesoriów dla nurków. Aby mieć pewność, że usunęliśmy z maski wszystkie zanieczyszczenia, należy czyścić ją przez minimum 5 minut. Środek należy nałożyć przede wszystkim na wewnętrzną stronę szkieł, a następnie energicznie pocierać kciukiem i spłukać wodą. Zaleca się, aby czynność tę powtórzyć kilka lub nawet kilkanaście razy. Jak sprawdzić, czy maska jest już gotowa do użytku? Wystarczy przyłożyć ją do twarzy i zrobić wydech. Jeżeli szkła jedynie lekko parują i wszystko dokładnie przez nie widać, nie ma potrzeby dalszego czyszczenia.

 

Jak często trzeba płukać maskę?

Maskę do nurkowania trzeba dokładnie opłukać wtedy, gdy była narażona na działanie szkodliwej substancji, mułu, piasku albo soli (najlepiej robić to po każdym jej użyciu). Trzeba do tego używać wody słodkiej, a więc wystarczy ta płynąca z kranu. Podczas płukania należy skupić się w szczególności na zapięciach, ponieważ to w nich gromadzi się najwięcej zanieczyszczeń.

Nie musimy płukać maski, jeżeli nurkujemy w słodkiej wodzie. W takiej sytuacji wystarczy dokładne osuszenie produktu. Niemniej jednak częste i długotrwałe pływanie w słonym zbiorniku wodnym może negatywnie wpłynąć na maskę, dlatego warto raz na jakiś czas zanurzyć ją na całą noc w pojemniku z ciepłą, słodką wodą.

 

 

Jak dbać o maskę do nurkowania?

Akcesoria do nurkowania musimy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, z dala od promieni słonecznych. Mogą one przyczynić się do wypłowienia i zniszczenia maski, głównie szkieł. Najlepiej trzymać produkt w przeznaczonym w tym celu etui, które nierzadko jest dołączone do zestawu. W nim należy również przewozić maskę, gdyż tylko tak możemy zapobiec przypadkowemu stłuczeniu szkieł i uszkodzeniu silikonowej ramki (naprawy zepsutego sprzętu do nurkowania często są dużym wydatkiem).

 

Co zrobić, gdy maska do nurkowania paruje?

Parowanie szkiełek w masce to problem wielu nurków, który znacząco ogranicza widoczność, a tym samym zmniejsza przyjemność przebywania w wodzie. Można jednak temu zapobiec wykorzystując sprawdzone metody. Pierwszą z nich jest posmarowanie szkieł od wewnątrz pastą do zębów (możemy zrobić to palcami albo miękką ściereczką) – w jej składzie nie powinno być substancji wybielających i zbędnych dodatków. Posmarowaną maskę najlepiej zostawić na całą noc.

Kolejny sposób zapobiegający parowaniu szkieł to ich wypalenie od wewnątrz do momentu, aż pokryją się czarną powłoką (należy ją starannie zetrzeć miękką szmatką). Płomień zapalniczki (ewentualnie świeczki) wypali pozostałe po procesie produkcji warstwy chemiczne przyczyniające się do osiadania pary wodnej. Przy tej metodzie musimy uważać na to, aby przypadkowo nie stopić silikonowych części maski. Parowaniu maski może też zapobiec przemycie jej w szamponie dla dzieci lub mydłem glicerynowym. Bezpośrednio przed nurkowaniem warto dodatkowo posmarować szkła od wewnątrz śliną.

 

 


» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

 

Intex 559

 

Wiele osób ceni sobie model Intex 559. Ta dobra i tania maska do nurkowania sprawdzi się do pływania zarówno w morzu i jeziorze, jak i na basenie. Została ona wykonana z myślą o dzieciach powyżej 8 roku życia. Ważną kwestią jest kształt maski. Zasłania ona nie tylko oczy, lecz także chroni nos przed dostaniem się do niego wody.

Do zestawu dołączona jest rurka, więc sprzęt sprawdzi się do snorkelingu. Model odznacza się ciekawym designem. Całość jest przeźroczysta. Jedynie obramowanie maski i elementy rurki są w kolorze błękitnym. Z kolei ustnik jest silikonowy i wykonany został w kolorze pomarańczowym. Wykorzystany do produkcji materiał jest hipoalergiczny.

Maska trzyma się na głowie za pomocą elastycznej gumki. Jej długość można regulować, aby dziecko miało duży komfort użytkowania. Użytkownicy doceniają ten model za trwałość. Ponadto twierdzą oni, że jest on wygodny.

 

 

Easybreath SUBEA

 

Maska Easybreath SUBEA jest dostępna w dwóch rozmiarach do wyboru – S/M (odpowiednia dla dzieci, młodzieży i kobiet) oraz M/L (idealna dla mężczyzn). Produkt wyposażono w fajkę do oddychania z systemem Dry-Top, który ogranicza wlewanie się wody od góry. Panoramiczne pole widzenia (180 stopni) zapewnia komfortową obserwację podwodnego świata.

Prezentowany model ma umieszczony w dolnej części zawór spustowy, który służy do odprowadzania wody przy podnoszeniu głowy do góry. Kołnierz został wykonany z silikonu, co zapewnia nie tylko wygodę, ale również szczelność. Produkt ma solidną szybkę zabezpieczoną przed parowaniem. Maska waży ok. 700 g, a jej wymiary to: wysokość – 28 cm, szerokość – 18 cm oraz grubość – 12 cm.

Produkt zdobył wiele pochlebnych opinii konsumentów, ponieważ łatwo się go zakłada i zdejmuje. Wpływ na to ma m.in. regulowany, elastyczny pasek tekstylny, który nie ciągnie włosów. Poza tym maska dobrze dopasowuje się do twarzy oraz pozwala na komfortowe oddychanie przez nos i usta w czasie nurkowania.

 

 

Spectra L/XL

 

Model Spectra Maska do nurkowania Szaro-turkusowa zapewnia szerokie pole widzenia (180 stopni) i swobodną wymianę powietrza w czasie zanurzenia w wodzie bez konieczności ciągłego trzymania ustnika w ustach. Produkt dostępny jest w dwóch rozmiarach – S/M i L/XL.

Ta maska do nurkowania na całą twarz w dobrej cenie ma system Ultra-Dry, a także zawór wewnętrznego systemu cyrkulacji powietrza zapobiegający gromadzeniu się pary wodnej na szybce. Produkt wyposażono też w elastyczny pasek z regulacją pozwalający na idealne dopasowanie do twarzy. Na uwagę zasługuje również wykonany z hipoalergicznego silikonu kołnierz, który gwarantuje komfort noszenia.

Według konsumentów najważniejszymi zaletami modelu są: wytrzymała szybka z poliwęglanu, efektywny system odprowadzania powietrza i dołączone do kompletu etui do przechowywania. Co więcej, maska ma uniwersalny uchwyt do mocowania kamery, na którym możemy umieścić swój sprzęt do nagrywania.

 

 

Maxtech Pro MAMPPBLXL

 

Produkt Maxtech Pro MAMPPBLXL został wyposażony w długą fajkę, co oznacza, że pozwala na głębsze zanurzenie się w wodzie. To model zapewniający pole widzenia do 180 stopni, a to umożliwia komfortową obserwację. Maska ma uniwersalny rozmiar, jest odpowiednia zarówno dla dorosłych, jak i młodzieży oraz dzieci od 6. roku życia.

Cechą wyróżniającą opisywany model jest zastosowanie podwójnego, silikonowego kołnierza gwarantującego nie tylko szczelność, ale dodatkowo świetne dopasowanie do twarzy. Produkt ma w fajce blokadę zapobiegającą wlewaniu się wody. Z uwagi na owalną obudowę maski, nie ma ryzyka zniekształcenia widzianego obrazu.

Konsumenci uważają, że produkt zapewnia bezpieczne nurkowanie, dzięki niemu można swobodnie obserwować żyjące w wodzie ryby i rośliny. Maska ma uchwyt przeznaczony do zamocowania kamery oraz specjalny pasek tekstylny do regulacji, który nie ciągnie włosów. Warto dodać, że przedstawiony model można przechowywać w dołączonym do zestawu pokrowcu, co zapobiega przypadkowemu uszkodzeniu szybki.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir