Rolki ranking

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Przeprowadziliśmy badania wśród konsumentów pytając ich, jakie są najlepsze rolki w 2021 roku. Sprawdziliśmy również opinie klientów, którzy rolki w ostatnim czasie kupili. Okazało się, że klienci jednomyślnie wskazali model Blackwheels Race 39686. Są to rolki, które aktualnie najlepiej się sprzedają, a także uzyskują najwięcej pozytywnych opinii. Nic też dziwnego, bo są one wyposażone w wytrzymałe kółka typu BW Transparent o twardości 82A. Taki rodzaj kółek skutecznie amortyzuje drgania w czasie jazdy. Wysokiej klasy łożyska ABEC-7 Carbon Steel (7 w 9-cio stopniowej skali) zapewniają rolkarzowi płynność jazdy. Na uwagę zasługują również skorupa Power Resist, system zapięć Slant Deliver i aluminiowa płoza Evo 3D Frame Power. Skorupa wykonana z twardych tworzyw sztucznych gwarantuje sztywność całej konstrukcji. System zapięć to asymetryczne wiązanie dopasowane do stopy i dodatkowy pasek dociskający pietę, oraz klamra, która stabilizuje stopę. Natomiast płoza z nisko położonym środkiem ciężkości i profilem efektywnie przekazuje energię z ruchu ciała na kółka. Drugi model, jaki wybrali klienci to K2 FIT 80 przeznaczony do jazdy rekreacyjnej.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie rolki kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Rolki zapewnią nam wspaniałą zabawę i ruch na świeżym powietrzu. Jest to idealny sposób na spędzenie letnich dni, a także na wyrobienie sobie dobrej kondycji. Wybór tego sprzętu może być szczególnie trudny dla osób początkujących. Dlatego stworzyliśmy ten oto poradnik, który podpowie Ci, jakie rolki wybrać.

 

 

But

Pierwszą ważną kwestią w doborze rolek jest but. Źle dopasowany może zranić nasze stopy, a nawet doprowadzić do ich trwałych uszkodzeń. Dlatego, tak jak przy wybieraniu butów na co dzień, musimy zwrócić szczególną uwagę na ten element. Swoje pierwsze rolki zawsze kupuj w sklepie stacjonarnym. Wszystko po to, aby założyć je na nogę i sprawdzić czy nigdzie Cię nie uwierają. Przed zakupem warto dokładnie zmierzyć swoje stopy. Żeby zrobić to dobrze, najlepiej ubrać skarpety, w których zamierzamy jeździć, a potem stanąć na kartce papieru i zaznaczyć dwa skrajne punkty. Warto zauważyć, że nasze stopy mogą nieznacznie różnić się między sobą wymiarami.

Wtedy powinniśmy dobrać rolki bazując na wymiarach naszej dłuższej stopy. Należy porównać nasze wyniki z rozmiarówkami wybranych producentów. Zamiast mierzenia na kartce możemy także udać się do sklepu sportowego. W takich miejscach można znaleźć specjalne miarki. Jeżeli nasz wynik wypadnie pomiędzy rozmiarami, zawsze wybieramy większy rozmiar. Koniecznie musimy zapiąć rolki i spróbować przejechać się, chociaż kilka metrów. Wtedy możemy ocenić czy nasz staw skokowy jest dobrze ustabilizowany.

Bez odpowiedniego usztywnienia kostki zmniejsza się efektywność naszych ruchów, a w razie upadku może doprowadzić do trwałych urazów. Warto zwrócić uwagę na to, czy but rolki wyposażony jest we wkładkę. Jest ona wielkim udogodnieniem, jeżeli chodzi o utrzymanie wnętrza rolek w czystości. Wystarczy ją wyjąć i wyprać. Jeżeli rolki jej nie mają, a zależy nam na danym produkcie, to warto się później w taką wkładkę zaopatrzyć.

 

Kółka twarde czy miękkie – jakie rolki są najlepsze?

Kolejnym elementem są kółka. Zazwyczaj wykonane są z uretanu lub z plastiku. Kółka wykonane z plastiku nie zawsze zapewniają wygodę, płynności czy bezpieczeństwa jazdy. Dlatego poleca się te uretanowe. Pamiętaj, że to twardość i średnica kółek wpływa na płynność i komfort jazdy.

 

Twardość

Twardość kółek wyraża się liczbami od 74 do 101 i literą A. Kółka możemy podzielić na twarde lub miękkie. Twarde kółka w rolkach są bardzo wytrzymałe, nie zepsują się tak szybko. Mają jednak mniejszą amortyzację niż kółka miękkie. Dlatego też mogą wydawać się mniej wygodne. Cechuje je także mniejsza przyczepność, co pozwala rozwinąć większe prędkości. Kółka twarde znajdziemy w przedziale od 84A do 101A.

Miękkie, ze względu na swoją dużą przyczepność, nie mogą rozwijać tak dużych szybkości, jak twarde. Zaleca się je dla początkujących, gdyż zwiększają bezpieczeństwo jazdy. Co więcej, kółka miękkie są wygodniejsze dzięki dużej amortyzacji. Oznaczane są literą i cyfrą od 74A do 82A. Kółka 74A są miękkie. Warto pamiętać, że taki typ kółek zużywa się szybciej niż twardy.

 

Średnica – mała, duża i średnia

Średnica kółek jest wyrażana w milimetrach. Zależnie od stopnia zaawansowania jazdy powinniśmy wybrać inną średnicę. Rozróżnia się kółka małe i duże. Kółka małe mają średnicę od 47 mm do 70 mm. Charakteryzują się dużą zwrotnością, a także możliwością swobodnego manewrowania. Nie możemy rozwinąć na nich zbyt dużych prędkości. Maksymalna prędkość jazdy to 20 km/h. Małe kółka są jednak bardzo stabilne, a także dają większy komfort jazdy ze względu na pochłanianie drgań.

Kółka duże mają średnicę od 84 mm do 110 mm. Można w nich rozwinąć prędkość wynoszącą ponad 30 km/h. Będą odpowiednie dla osób, które mają już jakieś doświadczenie z rolkami. Trudniej jest nimi manewrować. Są też mniej stabilne niż małe kółka, w efekcie jazda na nich nie jest tak samo komfortowa.

Jeżeli nie jesteś osobą początkującą, ale nie czujesz się jeszcze zupełnie pewnie jeżdżąc na rolkach, polecamy wybór kółek w przedziale średnim. Mają one rozmiar średnicy od 70 mm do 84 mm.

Płoza

Jest to element rolek, który może sprawić, że jazda na nich będzie bardziej komfortowa. Dzięki płozom nawet, gdy modele mają duże kółka, poczujemy się bezpieczniej i stabilniej. Płozy mogą być wykonane z kompozytu (zapewniają najlepszą amortyzację) lub z aluminium (są lżejsze, a więc możemy odpychać się szybciej). Do jednej z płóz doczepiony jest hamulec. Znacznie pomaga on niedoświadczonym osobom w zmniejszeniu prędkości lub zatrzymaniu się poprzez uniesienie przedniej części stopy. Jeżeli czujemy się bardziej pewnie jeżdżąc na rolkach, hamulec możemy zdjąć z płozy.

 

Łożyska

Łożyska wprawiają w ruch kółka rolek. Istnieje 5 typów łożysk o różnych właściwościach, które warto poznać, zanim wybierzesz produkt. Wśród nich znajdują się:

ABEC – przy wyborze takich łożysk bardzo ważny jest numer znajdujący się za napisem ABEC – 5, 7 lub 9. Niższe numery są bardziej odporne na zniszczenia, gdyż wykonane są z bardziej wytrzymałej stali. Ponadto, smar w łożyskach o niższych numerach jest bardziej lepki i lepiej do nich przylega. Łożyska o wyższym numerze mają o wiele szybszą obrotowość, ale trzeba o nie bardziej dbać (częściej serwisować i czyścić).

ILQ – pozwalają na szybką jazdę, ponieważ składają się tylko z 6 kulek. Dzięki temu mają mniejszy opór. Takie łożyska pozwalają nam pokonywać dłuższe dystanse i zapewniają płynną jazdę.

Łożyska ceramiczne – są bardzo lekkie, a więc nie odczuwa się ich w jeździe. Wspomagają także szybką jazdę. Takie łożyska nie są jednak dość drogie.

HTO – łożyska specjalistyczne, pozwalają uzyskać największa prędkość. Niestety jest to najdroższy typ łożysk, jakie znajdziemy na rynku.

SG – zawdzięczają swoją nazwę smarowi Silicon Gel. Ich numery to 3, 5, 7 i 9. Podczas gdy SG 3 wykorzystywane są w rolkach dla dzieci, to SG 9 prawie dorównują specjalistycznym łożyskom typu HTO.

 

Profil obuwia rolek

Profil płaski wykorzystywany jest w jeździe agresywnej, gdzie potrzebne są szybkie manewry i wysoki stopień przyczepności. Z kolei kółka o profilu ściętym będą idealne do jazdy szybkiej, ale za to mniej stabilnej. Istnieje także profil okrągły, który zapewnia średnią prędkość i bardzo dobrą zwrotność. Dlatego najczęściej jest używany w rolkach do hokeju i freestylu.

 

Rolki w dobrych cenach

Rolki, które są wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów zwykle kosztują od około 300 do 700 zł. Do tej ceny trzeba oczywiście doliczyć dodatkowe wyposażenie, takie jak kask i ochraniacze, które jest niezbędne nie tylko dla początkujących.

 

 

Najlepsze rolki w 2021 roku

 

Rolki zapewniają nie tylko wspaniałą zabawę, stanowią również świetny sposób na codzienną aktywność fizyczną. Regularna jazda na rolkach może przynieść wymierne korzyści dla zdrowia, jak również kształtowania sylwetki. Piękniejsze i smuklejsze nogi dzięki jeździe na rolkach? To możliwe! Sprawdź nasz ranking rolek i znajdź model spełniający Twoje wymagania.

 

Nasze zalecenia

 

Roces M12 UFS     

 

4.Roces M12 UFSCzwarta propozycja to łyżworolki ROCES M12 UFS. Rolki te są bardziej profesjonalne od wcześniej zaprezentowanych w rankingu modeli, a co za tym idzie – ich cena jest dużo wyższa. Para tych rolek kosztuje ok. 450 złotych. Oczywiście jakoś produktu jest adekwatna do jego ceny, a pozytywne opinie użytkowników tylko to potwierdzają.

Te łyżworolki z niską ramą uni-tech zostały zaprojektowane przez skaterów z myślą o innych skaterach, a sam projekt współtworzył Arlo Eisenberg – świetny skater, pionier w wielu stylach jazdy. Sygnowanie produktu nazwiskiem znanego skatera to gwarancja, że model ten jest naprawdę warty uwagi.

Rolki mają klamrę z pamięcią wentylowaną, do tego wkładkę wewnętrzną, centralnie umieszczony grind post 4 oraz kółka kauczukowe 58mm/88A i łożyska ABEC 3 MJ12, dzięki czemu są mocne i stabilne. Chociaż pierwszy model tych rolek powstał kilka lat temu, producent postanowił wnieść kilka poprawek.

Przede wszystkim jest nowy i wygodny liner, który charakteryzuje się większą wytrzymałością, dzięki czemu rolki dają sobie radę w nawet bardzo trudnych warunkach i przy jeździe wyczynowej.

Roces M12 UFS to model dla profesjonalistów, który został zaprojektowany przez profesjonalistów i skaterów.

Zalety
Rolki do jazdy agresywnej:

Zapewne będzie to zaleta dla tych osób, które doskonale radzą sobie na rolkach i preferują jazdę agresywną. Model Roces M12 UFS został stworzony właśnie dla takich osób.

Duży zakres rozmiarów:

Buty rolek tego modelu posiadają szeroką rozmiarówkę, można je kupić od rozmiaru 37 do 47. Dzięki temu zarówno panie, jak i panowie mogą dobrać rozmiar do własnej stopy.

Liner:

Liner tego modelu jest anatomicznie wyprofilowany, wykonany z pianki SLO-Memory zapamiętuje kształt stopy, dzięki czemu doskonale się dopasowuje do każdej stopy.

Kółka:

Model ten posiada zróżnicowane kółka w zależności od ich rozmieszczenia. Dwa skrajne kółka mają 58 mm i twardość 88A, natomiast dwa środkowe kółka są grindowe. Pozwalają one na robienie slajdów i innych akrobacji.

Szyna:

Rolki posiadają kompozytową szynę UFS. Jest ona z nylonu wzmocnionego włóknem szklanym. Wpływa ona na stabilność rolek i trwałość.

Wady
Wąskie soulplaty:

Klienci przekazują, że rolki mają bardzo wąskie soulplaty, a to przeszkadza w wykonywaniu tricków, takich jak soul, mizou, pornstar, czy acid.

Mało wygodny but:

Część osób przekazuje, że but wymaga przyzwyczajenia się do niego, zwłaszcza szerokość półek pozostawia wiele do życzenia.

 

 

 

 

Powerblade FX90 

 

5.Powerblade FX90Piąta propozycja to rolki POWERBLADE FX90, które są przeznaczone do jazdy fitness. Mają niezwykle nowoczesną konstrukcję i dobre parametry. Zaletą rolek jest również precyzyjne wykonanie i wysokiej jakości materiały. Model ma ruchomą skorupę, dzięki której rolkarz w czasie jazdy może zmienić pozycję nogi. Komfort użytkowania, a w zasadzie zakładania rolek, zapewniają również dwie pętle po bokach.

Jeśli chodzi o zapięcie, rolki mają dwusekcyjne klamry, sznurowadła oraz pasek na rzep, dzięki czemu nogi są odpowiednio ustabilizowane, a rolkarz ma zapewniony komfort jazdy. But jest delikatny i miły w dotyku, co jest zasługą tego, że został uszyty z ekologicznych materiałów o dużej przepuszczalności powietrza, sam oddycha, a noga nie poci się zbyt szybko.

Konstrukcja została wzbogacona o system Shock Absorber amortyzujący wstrząsy, który jest wysoko oceniany przez użytkowników. Natomiast kółka z poliuretanu mają większą wytrzymałość, a ich średnica – 82 mm – umożliwi osiągnięcie jeszcze większych prędkości przy niewielkim wysiłku. Płynna i przyjemna jazda oraz rozwijanie dużych prędkość to również zasługa wysokiej klasy łożysk ABEC-7 Carbon.

Powerblade FX90 to model do jazdy fitness dla rolkarzy o dużych wymaganiach.

Zalety
Ruchoma skorupa:

Wyjątkowa konstrukcja z ruchomą skorupą pozwala rolkarzowi na zmianę pozycji nogi podczas jazdy. Zwiększa to komfort użytkowania buta.

System zapięć:

Model został wyposażony w dwusekcyjną klamrę, pasek z rzepem, oraz sznurowadła. Taki system zapięć pozwala na dokładne usztywnienie stopy, zwiększając tym samym bezpieczeństwo i wygodę.

Oddychający but:

But o konstrukcji semi-soft został uszyty z ekologicznych materiałów o dużej przepuszczalności powietrza. A skorupa została wyposażona w specjalnie wyprofilowane otwory wentylacyjne, dzięki którym stopa \"oddycha\" jeszcze lepiej.

Kółka i prędkość:

Średnica zastosowanych tu kółek 82 mm pozwala na osiąganie dużych prędkości przy niewielkim wysiłku. Kółka są wykonane z poliuretanu o zwiększonej wytrzymałości.

Wady
Jakość buta:

Użytkownicy twierdzą, że stopa nie jest zbyt dobrze utrzymywana w tym modelu, bo but jest za miękki.

Sposób wykorzystania:

Użytkownicy wskazują, że model ten nie nadaje się do jazdy po poręczach oraz do wysokich skoków.

 

 

 

 

Spokey Silverado V2 

 

6.Spokey Silverado V2Szósta propozycja to dobre i tanie rolki Spokey Silverado V2. Łyżworolki są regulowane, dzięki czemu można je łatwo dopasować o dziecięcej stopy i co najważniejsze mogą służyć przez kilka sezonów. Rolki mają bardzo dobre łożyska klasy ABEC1, dzięki którym można rozwinąć całkiem niezłe prędkości, a dodatkowo zapewnią one pełne bezpieczeństwo. W produkcie wykorzystano też elastyczne płozy.

Poza tym mają one bardzo dobrą amortyzację. Szeroka rozmiarówka to niezwykle wygodne i praktyczne rozwiązanie dla rodziców, którzy mają pociechy w różnym wieku i szukają rolek odpowiednich dla młodszych i starszych dzieci. Model ten zamykany jest na klamrę dwusekcyjną z zabezpieczaniem, sznurówki oraz rzepy. Niewątpliwą zaletą produktu jest jego wygląd – czerń połączona z bielą na pewno spodoba się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom.

Dlatego też decydując się na te rolki, wybieramy produkt, który będzie służył dzieciom przez kilka lat, zwłaszcza jeśli są w różnym wieku. Potiwerdzają to również bardzo pozytywne opinie użytkowników. Warto też wspomnieć o samym obciążeniu, które w tym modelu wynosi 60 kg, a więc bez obaw na rolkach mogą jeździć również starsze dzieci.

Rolki Spokey Silverado V2 do model dziecięcy do jazdy rekreacyjnej polecany szczególnie nowicjuszom.

Zalety
Regulowany rozmiar:

Model ten jest dostępny w trzech regulowanych rozmiarach: 30-33, 34-37, oraz 38-41. Dzięki regulacji długości 1 egzemplarz będzie służył dziecku przez kilka sezonów.

Płoza:

Płoza w rolach rolkach Spokey Silverado V2 została wykonana z polipropylenu, a więc absorbuje ona część drgań powstających na przy jeździe po nierównej powierzchni.

Trzystopniowe zapięcie:

But z trzystopniowym systemem zapięć - sznurowany w dolnej części, w części środkowej zapinany na pasek typu velcro. Nad kostką but zapinany jest na klamrę z systemem Auto Lock zapobiegającym przypadkowemu otworzeniu się. System ten zapewnia duży zakres regulacji oraz stabilne trzymanie stopy.

But zewnętrzny i wewnętrzny:

But dwuwarstwowy. Zewnętrzna powłoka stanowi połączenie grubej tkaniny poliestrowej ze skórą ekologiczną o właściwościach izolacyjnych. Część wewnętrzna wykonana jest z miękkiej tkaniny zapewniającej maksimum komfortu i zapobiegającej otarciom stopy.

Wady
Łożyska:

Klienci podają, że precyzja wykonania łożyska budzi zastrzeżenia.

Wentylacja:

Według opinii niektórych klientów but nie jest zbyt dobrze wentylowany i noga może się w nim przegrzewać.

 

 

 

 

Spokey Colorado  

 

5.Powerblade FX90Trzecia pozycja należy do rolek Spokey Colorado. Dzięki temu, że model ten ma 4-stopniową regulację rozmiaru, dziecko nie wyrośnie z nich po jednym sezonie. Te dobre i tanie rolki (cena to ok. 130 zł) świetnie dopasowują się do dziecięcej stopy. Ponadto dwusekcyjna klamra z zabezpieczeniem, jak również mocowania na rzep oraz mocne sznurowania, zapewniają odpowiednią stabilność i wsparcie stopy.

Rolki mają łożyska ABEC1, które gwarantują komfortową jazdę typowo rekreacyjną – nie jest to model treningowy. Wciąż jednak wyróżniają się wyjątkowo dobrą przyczepnością podłoża i doskonałą zwrotnością. Świetnie nadają się dla dziecka, które dobrze wie, jak jeździć na rolkach, ale również dla tego dziecka, które dopiero zaczyna swoją przygodę z tym sportem.

Kolor modelu to róż połączony z bielą, dlatego zdecydowanie częściej wybierają go dziewczynki. Płoza została wykonana z polipropylenu, a koła z poliuretanu. Większy rozmiar może również służyć dorosłym kobietom o małych stopach, które nie ważą więcej niż maksymalne obciążenie tych rolek, czyli 60 kg.

Dzięki takiej specyfikacji produkt zyskał wiele pozytywnych opinii użytkowników. Doceniono nie tylko mocną konstrukcję, która ma wpływ na trwałość, ale również ciekawy design.

Spokey Colorado to model rolek dziecięcych. Marka Spokey znana jest ze swojej wszechstronności – oferuje produkty do uprawiania praktycznie każdej dyscypliny sportowej.

Zalety
But rośnie wraz z nogą dziecka:

Rolki Spokey Colorado mają w swojej konstrukcji regulowaną płozę, dzięki czemu rozmiar buta da się regulować w zakresie 4 rozmiarów. Jest to bardzo praktyczne, gdy dziecku noga rośnie i co sezon trzeba kupować nowe obuwie.

Dopasowanie do szerokości nogi:

Klamra dwusekcyjna z zabezpieczeniem przed samoczynnym zwolnieniem, pozwala na duży zakres regulacji szerokości buta.

Bezpieczeństwo i komfort:

But rolek posiada potrójny system zapinania. Są to sznurówki, klamra dwusekcyjna, oraz zapięcie na rzep. System taki gwarantuje dokładne dopasowanie buta do stopy i co za tym idzie bezpieczeństwo użytkowania.

Płoza:

Płoza tego modelu została wykonana z polipropylenu, dzięki czemu charakteryzuje się ona umiarkowaną sztywnością, dzięki czemu tłumi drgania przenoszone z podłoża, co wpływa na jakość jazdy.

Kółka i łożyska:

Kółka są przystosowane do jazdy rekreacyjnej i zostały zrobione z wytrzymałego poliuretanu o twardości 82A. Natomiast łożyska ABEC1, dzięki swojej długiej żywotności pozwalają na szybką i płynną i bezawaryjną jazdę przez długi czas.

Wady
Kolor:

Wszystkie warianty rolek Spokey mają kolory bardzo krzykliwe i agresywne. Nie wszystkim dzieciom odpowiadają takie modele.

Zbyt miękkie kółka:

Młodzież, która ma już za sobą początki w rolkarstwie wskazuje, że kółka są przystosowane głównie dla początkujących osób, bo są za miękkie dla zaawansowanych rolkarzy.

 

 

 

 

Jakie rolki na początek?

 

Jazda na rolkach sprawia wiele przyjemności, a do tego pomaga zadbać o smukłą figurę. Powyżej dokładnie opisaliśmy, na co zwrócić uwagę w czasie zakupów. Co jednak zrobić, gdy dopiero zaczynamy naszą przygodę z wrotkarstwem? Jakie rolki są polecane na początek? O co powinni zadbać amatorzy? Na te i inne pytanie odpowiemy w poniższym artykule.

 

 

Zadbaj o bezpieczeństwo

Gdy pierwszy raz mamy na nogach rolki jesteśmy znacznie bardziej narażeni na przewrócenie się, przetarcie kolana lub kontuzje. Dlatego powinniśmy dodatkowo zadbać o swoje bezpieczeństwo. Rzeczą, w którą warto się zaopatrzyć jest kask. Na początku jazdy na rolkach ciężko jest złapać równowagę, więc na pewno nie raz się przewrócisz. Należy chronić głowę, gdyż bolesny upadek może zakończyć się poważnym urazem. Porady, jak znaleźć kask znajdziesz w naszych innych tekstach. Przypominamy jednak, by zwrócić uwagę na materiał wykonania tego akcesorium. Dobrej jakości produkty są wytrzymałe, a do tego zapewniają odpowiednią wentylację, co zmniejsza potliwość głowy.

Koniecznie zaopatrz się też w ochraniacz na nadgarstki, łokcie i kolana. Jak pisaliśmy powyżej, upadki są częścią nauki jazdy na rolkach. Warto jednak dopilnować, by w ich czasie nie podrażnić swojej skóry. Ochraniacze zamortyzują ewentualny upadek.

 

Sprawdź twardość rolek

Dużą część poradnika poświęciliśmy na omówienie twardości i wielkości kółek w rolkach. W tej części chcemy tylko podkreślić, że początkujący rolkarz powinien zainwestować w model z kółkami, których średnica waha się od 78 mm do 82 mm. Z kolei twardość polecana dla osób zaczynających naukę jazdy mieści się między 72A a 82A.

Kółka o mniejszej twardości zapewniają znacznie większą przyczepność do podłoża. Dzięki temu znacznie prościej jest nam zachować równowagę, a to ułatwia naukę. Poza tym modele o małej twardości są bardziej zwrotne, czyli znacznie szybciej opanujesz takie czynności, jak hamowanie i zawracanie.

 

 

Rolki dla dzieci

Najczęściej rolki dla osób początkujących są skierowane do najmłodszych rolkarzy. Naukę jazdy można zacząć bardzo wcześnie, bo już od 4 roku życia. Pamiętaj jednak, że w tym czasie Twoja pociecha będzie wymagała asysty, by się nie przewrócić. Bardzo ważne jest, by kupić dziecku dobrze dopasowany model, który nie będzie uciskał malca, a jednocześnie zapewni odpowiednią stabilizację. Upewnij się również, że rolki są dobrze zbudowane z wytrzymałych materiałów. Pamiętaj, że maluszki czasem zatrzymują się nie przy pomocy hamulca, a poprzez złapanie przypadkowej ławki lub drzewa. Produkt wykonany z kiepskich materiałów szybko się uszkodzi.

Wybierając rolki dla najmłodszych polecamy zainwestować w modele z łożyskiem ABEC0 lub ABEC1, bo są one wytrzymałe. Co więcej, tego typu produkty nie pozwalają dziecku na rozpędzenie się do dużych prędkości, co zapewnią im bezpieczną jazdę.

 

Co zrobić przed pierwszą jazdą?

Wielu osobom wydaje się, że jazda na rolkach to sport relaksacyjny. Jest to oczywiście prawda, jednak należy podkreślić, że w czasie jazdy możemy ulec kontuzji. Szczególnie narażone są na to osoby, które po raz pierwszy mają na nogach rolki. Dlatego zaznaczamy, że przed każdą jazdą należy się rozciągnąć, bo minimalizuje to ryzyko skurczu. Wiążąc buty upewnij się, że stopa jest stabilna, w przeciwnym razie narazisz się na skręcenie kostki.

Początkujący rolkarze powinni unikać jazdy po nierównych powierzchniach. Zamiast tego najlepiej udać się do parku, gdzie nawierzchnia jest płaska. W czasie samej jazdy kontroluj swoją prędkość, bo zbyt szybkie przemieszczanie się może być niebezpieczne.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Backwheels Race 39686

 

1.Backwheels Race Damskie 39686Backwheels Race Damskie 39686 to najlepsze rolki, które znalazły się w naszym rankingu. Pozycję pierwszą zawdzięczają łożysku ABEC-7 Carbon Steel, ładnemu designowi i wysokiej jakości materiału.

Rolki Race Blackwheels mają konstrukcję, która jest idealna zarówno dla fanów szybkiej jazdy, jak i bardzo rekreacyjnych, wolnych przejazdów. Poza tym budowa jest niezwykle wytrzymała, a mocna skorupa BW Power Resist, która jest zintegrowana z butem wewnętrznym BW Slant Deliver, zapewnia trwałość tego modelu. Stabilność tego modelu doceniło wielu użytkowników.

Rolki powinny być dopasowane, ale nie mogą być też zbyt ciasne, dlatego zdecydowano się na rozwiązanie, jakim jest asymetryczne sznurowanie buta, dzięki czemu stopa jest odpowiednio przytrzymana, jazda jest bezpieczniejsza i bardziej pewna. Aby zapewnić komfort użytkownikowi, wnętrze wykończono przyjemnym w dotyku, niezwykle miękkim welwetem.

System Frame Power EVO 3D oraz kółka Blackwheels Power Speed na łożyskach Carbon Steel ABEC-7 zapewniają naprawdę świetną jazdę. Kontrola prędkości, kierunku jazdy, dynamiki, czy utrzymanie płynności z tymi rolkami nie jest trudne. Mają również odporne kółka z 5-ramiennym rdzeniem.

Blackwheels Race 39686, to model dobrych rolek do 200 zł pełen nowoczesnych rozwiązań, które gwarantują swobodę, komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Zalety
But zewnętrzny:

Zewnętrzna skorupa buta typu BW Power Resist wykonana jest z polipropylenu i polietylenu. But charakteryzuje się idealnym balansem między sztywnością skorupy i jej odpornością. Dzięki konstrukcji z lekkiego materiału but wpływa na maksymalną wydajność rolek podczas jazdy.

But wewnętrzny:

Wykonanie buta wewnętrznego z kilku połączonych materiałów, jak skóra, PCV i materiał Mesh, który jest o strukturze siatki, jest lekki i zapewnia przepływ powietrza, sprawia, że noga w bucie się nie męczy. Dodatkowo ma ona zapewnioną doskonałą wentylację.

Wyjmowana wkładka wewnętrzna:

Dodatkowa, wewnętrzna wkładka pozwala na jeszcze dokładniejsze dopasowanie buta do stopy.

Elementy jezdne:

Zastosowanie łożysk typu ABEC 7 Carbon Steal i płozy Frame Power EVO 3D, a także kółek Blackwheels Power Speed o twardości 82A pozwala na łatwą kontrolę kierunku jazdy, a także utrzymania płynności jazdy i odpowiedniej dynamiki.

Zapięcie buta:

Dzięki zastosowaniu podwójnego zapięcia – sznurowania, klamry i paska na rzep, but dobrze trzyma się nogi, zapięcie nie ma szans się poluzować w trakcie jazdy, co pozwala na bezpieczny trening.

Wady

Klienci, jako wadę tego modelu wskazują małą stabilizację stopy, a także brak w zestawie klucza imbusowego.

 

 

K2 FIT 80

 

2.K2 FIT 80Rolki K2 FIT 80 to druga propozycja w naszym rankingu. Jest to męski model rolek skierowany do Panów, którzy jazdę na rolkach traktują jako część swoich ćwiczeń, a więc potrzebują mocnego, stabilnego sprzętu. Model ten to przede wszystkim aluminiowa rama, cholewka Stability Cuff i kółka z łożyskami ABEC 5, które są solidne i wytrzymałe. To wszystko zapewnia szybką, płynną jazdę.

Rolki te mają również system Softboot dbający o wygodę użytkownika. Pokochają je nie tylko doświadczeni rolkarze, ale również osoby zaczynające przygodę z rolkami. Producent zadbał oto, aby produkt odznaczał się jak najwyższą jakością. W tym modelu zastosowano tradycyjne wiązanie sznurówkami oraz rzepy i klamry, żeby zapewnić stabilizację i bezpieczeństwo.

Marka K2 od lat dba o bezpieczeństwo swoich klientów, dlatego rolki mają cholewkę Stability Plus zapewniającą odpowiednie wsparcie. Solidność wykonania, dobra, mocna konstrukcja, dostępność w różnych rozmiarach i dobre opinie o rolkach sprawiły, że model K2 FIT 80 zyskał wielu zwolenników. Małym minusem jest dość wysoka cena, co nie zmienia faktu, że produkt cieszy się sporą popularnością i jest wysoko oceniany przez użytkowników.

K2 FIT 80 to rolki jednoznacznie kojarzone z marką K2, która oferuje produkty z najwyższej półki technologicznej. Firma ta jest wyznacznikiem jakości, komfortu i wysokiej technologii w rolkarstwie. Dlatego też K2 FIT 80 jest jednym z kandydatów na najlepsze rolki w 2021 roku.

Zalety
Przeznaczenie:

Model ten jest przeznaczony do jazdy rekreacyjnej, ale także do nauki dla początkujących rolkarzy. Odpowiednia konstrukcja rolek sprawia, że poczatkujący rolkarz nie ma problemów z utrzymaniem stopy w odpowiedniej pozycji.

But wewnętrzny:

Wykonany w technologii Liner K2 Softboot, która jest uznawana za jeden z najwygodniejszych Linerów. Dodatkowo wkładka, odpowiednio oddychająca z utwardzonym materiałem zapewnia komfort jazdy i pełną kontrolę nad rolką.

Szyna i łożyska:

Zastosowana kompozytowa szyna Tec Composite tłumi wszelkie wibracje i wstrząsy, a także cechuje ją wysoka wytrzymałość zapewniająca płynną jazdę. A łożyska wykonane w technologii K2 ABEC 5 są trwałe i bardziej ergonomiczne od standardowych.

Kółka:

Producent zastosowała tu poliuretanowe kółka 80 mm o twardości 80A (kauczukowe), które sprawdzają się doskonale w nauce jazdy na rolkach, a także przy jeździe rekreacyjnej, czy fitnessowej. Miękkie kółka doskonale tłumią wszelkie drgania.

Wiązanie:

Doskonale rozwiązane mocowania buta na stopie, przez tradycyjna sznurówkę, która jest wspomagana klamrą, i rzepem umieszczonym pod kątem 45°.

Wady

Bardziej zaawansowani użytkownicy uważają, że rolki w tym modelu są zbyt miękkie.

 

 

Tempish Verso Triple

 

7.Tempish Verso TripleSiódma propozycja to Tempish Verso Triple – wygodne rozwiązanie 3w1, czyli rolki, wrotki i łyżwy dla dzieci w jednym produkcie, dzięki czemu mogą służyć dziecku przez cały rok. Jest to produkt przeznaczony dla najmłodszych. Wrotki są wyposażone w dwie wymienne płozy. Jest to przede wszystkim czterokołowa płoza rolkowa oraz stalowa płoza hokejowa. Produkt ten ma kółka TEMPISH QUAD 54x32mm, 90A, a do tego łożyska ABEC5 Carbon Steel.

Wygodnym rozwiązaniem są wymienne hamulce na obu płozach. Rolki mają porządne zapięcie gwarantujące stabilność stopie. Jedna dwustronna klamra Auto-Lock, do tego sznurówki wzmocnione paskiem i rzepem. Szkielet rolek to trzyczęściowy hi-impact PP, bardzo lekki i wytrzymały. Wkładka została wzmocniona, aby zapewnić jeszcze lepszą stabilność i wygodę użytkownikowi.

Urządzenie jest przeznaczone do jazdy rekreacyjnej i kondycyjnej dla dzieci o wadze średniej. Ponieważ rolki mają kolor czarno-zielony będą odpowiadały zarówno chłopcu, jak i dziewczynce. Urządzenie może służyć dzieciom przez kilka sezonów, gdyż ma prostą regulację rozmiaru za pomocą przycisku. Docenili to wszyscy rodzice, którzy wybrali ten model.

Trzy w jednym, takie są rolki Tempish Verso Triple. Jest to model przeznaczony dla dzieci o trzech regulowanych rozmiarach.

Zalety
Trzy regulowane rozmiary:

Model jest dostępny w rozmiarze 26-29, 30-33 i 34-37, zatem nie tylko każdy młody człowiek znajdzie rozmiar odpowiedni dla siebie, ale dodatkowo będzie mógł go używać przez kilka sezonów.

Trzy rodzaje wymiennych płóz:

Model ten ma wymienne płozy. Można wybrać pomiędzy typowym, rolkowym podłożem z czterema rolkami ułożonymi w jednym rzędzie, układem typu wrotki, a także płozą przeznaczoną do jeżdżenia na łyżwach.

Szkielet buta:

Jest on wykonany z hi-impact polipropylenu. Dodatkowo jest on trzyczęściowy regulowany wzdłużnie, półmiękki i zamykany na dwustronna klamrę Auto Lock. Szkielet jest również wyposażony w sznurowanie, które zostało paskiem z rzepem.

Wkładka wewnętrzna:

Wykonana jest z nylonu z nylexem, o budowie anatomicznej i wzmocniona od zewnątrz wkładką z PVC.

Wady

Klienci twierdzą, że trzy wymienne płozy powodują, że but jest mniej stabilny. Połączenie często poruszane staje się mniej pewne.

Nadmiar:

Większość klientów jest zdania, że połączenie w jednym modelu i rolek i wrotek jest niepotrzebne i wyłącznie wpływa na cenę produktu.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir