Rolki męskie ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.07.18

 

Na naszej stronie znajdziesz najciekawsze i najpopularniejsze modele rolek męskich na rynku. Kierując się opiniami użytkowników, wyłoniliśmy dwa najlepsze produkty. Szczególnym zainteresowaniem od wielu miesięcy cieszy się model Powerblade Fx90. Sprzęt ten pozwala na rekreacyjną jazdę po mieście. Idealnie sprawdza się do jazdy freestyle. Produkt jest odpowiedni dla początkujących rolkarzy, którzy stawiają swoje pierwsze kroki. Również średnio-zaawansowani będą mieli w trakcie jazdy mnóstwo zabawy. Rolki te nie pozwalają na osiąganie dużych prędkości. Jednocześnie nie są zbyt zwrotne, więc gdy jedzie się w tłumie, trzeba uważać. Ponadto model ten jest przyczepny i dobrze amortyzuje nawet na nierównej nawierzchni. Produkt ten charakteryzuje wysoka jakość wykonania. To sprawia, że sprzęt jest wytrzymały i można z niego korzystać przez wiele lat. Jednocześnie wnętrze rolek jest wygodne i dopasowuje się do stopy. Dzięki temu jazda jest bardzo przyjemna. Jednak możliwe, że ten model Ci się nie spodobał i oczekujesz od rolek czegoś innego. Dlatego też zachęcamy do zapoznania się ze sprzętem Blackwheels Slalom, który zajął drugie miejsce w naszym zestawieniu.

 

 

Jakie rolki męskie kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Rolki to świetna opcja, aby spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu, a także, aby utrzymać dobrą kondycję. Nauka jazdy na rolkach należy do jednych z prostszych czynności, dlatego ten sport jest tak popularny. Jednak wybór odpowiedniego sprzętu nie jest już taki prosty. Dlatego stworzyliśmy ten poradnik, aby podpowiedzieć Ci, jakie rolki męskie wybrać.

But

Element, na który powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności jest but. Wybierając nieodpowiedni but jesteśmy narażeni na zranienie się i kontuzję naszej stopy. Po dłuższej jeździe w źle dobranym bucie, może się okazać, że uszkodzenia są trwałe. Przed zakupem przymierz go. Jeżeli rolki chociaż trochę Cię uwierają, to warto poszukać innego modelu.

Nie zapominaj o dobraniu prawidłowego rozmiaru. Najlepiej przygotuj się do tego jeszcze przed zakupami. Załóż grube skarpetki, które zamierzasz wykorzystać podczas jazdy na rolkach. Następnie stań na białej kartce papieru i zaznacz ołówkiem dwa najbardziej wysunięte punkty Twojej stopy. Powtórz to jeżeli chodzi o drugą stopę, ponieważ zdarza się, że mogą się między sobą minimalnie różnić. W tym wypadku wybierzmy but dopasowany do większej stopy. Nie polegajmy zbytnio na rozmiarówkach określonych przez poszczególnych producentów. Kolejnym sposobem jest użycie specjalnej miarki, którą powinieneś znaleźć w każdym profesjonalnym sklepie sportowym. Znacznie ułatwi to wybranie odpowiedniego rozmiaru.

Po zdecydowaniu się na daną parę, koniecznie załóż ją i przejedź się kilka metrów. Zwróć uwagę, czy rolki usztywniają Twoją kostkę. Jeżeli podczas jazdy staw skokowy jest nieodpowiednio ustabilizowany, to jesteśmy bardziej narażeni na trwałe kontuzje, a nasze ruchy są ograniczone. Przypatrz się także, czy wewnątrz buta znajduje się wymienna wkładka. Ułatwi nam to znacznie czyszczenie rolek. Jeżeli nie ma ich w wyposażeniu, to polecamy dokupienie ich, o ile nie będą nam przeszkadzać podczas jazdy.

 

Kółka twarde, czy miękkie – jakie rolki męskie są najlepsze?

Kółka to kolejny element, któremu powinniśmy się bliżej przypatrzeć. Jeżeli chodzi o ich wykonanie, to zazwyczaj mamy dwie opcje – uretan lub plastik. Te drugie są już coraz rzadziej spotykane ze względu na to, że są niebezpieczne. Nie dają także dużego komfortu jazdy. Jeżeli chodzi o wybór kółek uretanowych, istotne są dwa parametry, czyli twardość i średnica.

Na rynku znajdziemy kółka, które podzielone są na miękkie i twarde. Opisuje je się numerami rozpoczynającymi się od 74, co oznacza bardzo miękkie kółka, a kończy na 101 – są to najtwardsze modele, jakie możemy znaleźć. Na końcu liczby zapisuje się literkę A. Kółka twarde cechują się tym, że są bardzo wytrzymałe. Nie musimy się więc martwić, że pękną przy pierwszej jeździe. Ich jedynym mankamentem jest dość ograniczona amortyzacja, co sprawia, że nie są one najwygodniejsze. Za to możemy jeździć w nich o wiele szybciej niż na rolkach z miękkimi kółkami.

Te są z kolei lepszą opcją dla początkujących rolkarzy. Mają większą przyczepność, a duża amortyzacja sprawia, że wygodnie się na nich jeździ. Nie możemy rozwijać w nich dużych prędkości, co oznacza, że jest to o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie. Musimy jednak pamiętać, że nie są zbyt odporne na zniszczenia. Średnica wyrażana jest w milimetrach. W zależności od tego, na jakim stopniu zaawansowania w jeździe na rolkach jesteśmy, taką średnicę powinniśmy wybrać. Jeżeli jesteśmy początkującymi rolkarzami, to najlepiej będziemy się czuć jeżdżąc na małych rolkach, czyli takich o średnicy od 47 mm do 70 mm. Wszystko dlatego, że są bardzo wygodne. Dzieje się to za sprawą pochłaniania przez nie drgań powstałych na skutek nierówności na drodze. Oprócz tego, nie mamy problemu, aby nimi łatwo manewrować.

Cechują się dużą stabilnością, a ich jedynym mankamentem jest to, że nie możemy w nich rozwinąć dużych prędkości. Kółka o dużej średnicy to takie, które mają od 84 mm do 110 mm. Polecane są dla osób, które mają już jakieś doświadczenie w jeździe na rolkach. Możemy rozwinąć w nich bardzo duże prędkości, może to być nawet 30 km/h. Oprócz tego nie są aż tak stabilne. Dlatego też, są o wiele mniej bezpieczne niż kółka o małej średnicy. Różnią się od nich także tym, że manewrowanie nimi nie jest takie łatwe i nie są aż tak bardzo zwrotne. Osoby, które nie są zaawansowane, lecz to nie są ich pierwsze rolki, zwykle zadowolone są z kółek o średniej średnicy, to jest od 70 mm do 84 mm.

 

Łożyska

To właśnie łożyska sprawiają, że kółka w rolkach się poruszają. Każdy z ich pięciu typów znacznie różni się od siebie, dlatego poniżej przedstawiamy wszystkie dostępne typy. Wśród nich znajdziemy łożyska:

ILQ – ich budowa jest bardzo prosta, ponieważ mają tylko 6 kulek. Charakteryzuje je mniejszy opór. Dzięki temu kółka, które posiadają łożyska ILQ są jednymi z najszybszych, dostępnych modeli. Przeznaczone są do jazdy długodystansowej.

ABEC – w łożyskach tego rodzaju, najważniejszy jest numer, jaki na nich znajdziemy. Jest to zwykle 5, 9 i 7. Łożyska z niskimi numerami są bardzo wytrzymałe, ponieważ do ich produkcji został użyty inny rodzaj stali. Z kolei wyższe numery są bardziej obrotowe. Niestety trzeba je za to często oczyszczać i naprawiać.

HTO – to rodzaj łożyska, który wykorzystywany jest w rolkach przeznaczonych na wyścigi. Sprawia on, że sprzęt jest bardzo szybki, a jazda na nich jest płynna. Jest to także najdroższy typ łożyska dostępny na rynku.

SG – tak samo nazywa się również specjalny żel (Silicon Gel), który de facto jest używany w produkcji tego rodzaju łożysk. Mają różne podtypy oznaczone różnymi numerami od 3, poprzez 5, 7, kończąc na 9. Bazując na wielkości tych numerów, łatwo nam wybrać łożyska dla dziecka, jak i dla profesjonalnego rolkarza.

ceramiczne – jest to najlżejszy typ, jaki znajdziemy na sklepowych półkach. Przeznaczony jest do bardzo szybkiej jazdy, dlatego polecany jest raczej osobom z dużym doświadczeniem.

Profil

Istnieją 3 rodzaje profili. Pierwszy z nich, płaski, nadaje się do jazdy agresywnej. Wszystko dlatego, że ma dużą przyczepność. Drugi z nich, ścięty, jest idealny do jazdy wyczynowej. Profil okrągły jest spośród nich najzwrotniejszy, lecz także najwolniejszy.  

Rolki męskie w dobrych cenach

Cena rolek wykonanych z wysokiej jakości materiałów zazwyczaj przekracza 300 zł i sięga około 700 zł. Musimy także liczyć się z tym, że oprócz rolek będziemy potrzebowali dodatkowe wyposażenie, które pozwoli nam bezpiecznie cieszyć się jazdą na rolkach. Najlepsze rolki męskie mają je już te elementy w zestawie.

 

 

Najlepsze rolki męskie w 2018 roku

 

Jazda na rolkach to świetny sport ogólnorozwojowy, który pozwala na intensywną pracę dolnych części ciała i ukształtowanie nóg. Jednakże największym jego atutem jest dostarczanie radości rolkarzowi. Gdy planujesz zakup modelu dla siebie, zastanów się, na jakim jesteś poziomie. Zwróć uwagę na wielkość i twardość kół. Stworzyliśmy poniższy ranking rolek męskich, aby pomóc Ci w poznaniu najciekawszej oferty.

 

Nasze zalecenia

 

Powerblade Fx90

 

Rolki Powerblade Fx90 na pewno Cię zainteresują, jeśli szukasz modelu, na którym możesz jeździć rekreacyjnie. Sprzęt został stworzony z myślą o stylu dowolnym i jeździe po mieście. Jego wnętrze wyściełane jest miękkim materiałem, który dobrze dopasowuje się do stopy, co zapewnia użytkownikowi wygodę.

Produkt dobrze się sprawdza do jazdy slalomem. Kółka, które zamontowano w modelu, są zrobione z kauczuku. Ich średnica wynosi 90 mm, a ich klasa twardości jest równa 82A. To oznacza, że są one duże i stosunkowo miękkie, więc najlepiej sprawdzą się do jazdy dla początkujących. Ponadto rolki te dobrze pochłaniają drgania, ale nie są zbyt zwrotne.

Model ten charakteryzuje wysokiej jakości konstrukcja. Wykorzystane łożyska zapewniają mu dużą żywotność i bezawaryjność. Sprzęt wyróżnia nowoczesna forma. Obudowa produktu łączy ze sobą kolor czarny, srebrny i pomarańczowy. Maksymalne obciążenie rolek wynosi 100 kg. Użytkownicy doceniają ten model za jakość wykonania i wygodę użytkowania.

 

 

 

 

Blackwheels Slalom

 

Blackwheels Slalom 39687 to model, który cieszy się dużym zainteresowaniem konsumentów. W pierwszej kolejności produkt ten przyciąga uwagę nowoczesnym designem. Obudowa łączy ze sobą kolor czarny z jasnozielonym.

Sprzęt ten wykonany został z wytrzymałych materiałów. Skorupa jest w dużym stopniu odporna na uderzenia. Natomiast wnętrze wyściełane zostało miękkim, oddychającym materiałem, który jest wygodny.

Model ten dostępny jest w 2 rozmiarach. Każdy z nich ma inną wielkość kółek (80 mm, 84 mm). Natomiast ich twardość zalicza się do klasy 82A. Duży rozmiar kółek i ich miękkość sprawiają, że rolki nadają się do jazdy dla początkujących i średnio-zaawansowanych. Sprzęt charakteryzuje się stosunkowo dobrą amortyzacją. Opinie o rolkach męskich producenta Blackwheels są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za dużą stabilność i komfortową jazdę.

 

 

 

 

Rollerblade Tws 80

 

Ciekawym modelem przeznaczonym do jazdy dowolnym stylem jest Rollerblade Tws 80. Produkt ten charakteryzuje duża wygoda użytkowania. Sprzęt ten jest precyzyjnie wykonany. Łożyska dobrze pracują w połączeniu z kółkami, nie wymagając dodatkowych konserwacji.

Model ten wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Kółka należą do serii SUPREME i zrobione są z kauczuku. To oznacza, że są one wytrzymałe i stosunkowo wolno się ścierają. Ich średnica jest równa 80 mm, a twardość należy do klasy 85A. To sprawia, że rolki te bardzo dobrze sprawdzą się dla początkujących i jeżdżących rekreacyjnie. Ponadto sprzęt jest zwrotny i z przyjemnością można na nim jeździć slalomem.

Co więcej model ten jest bezpieczny. Odlewana skorupa jest bardzo wytrzymała, przez co nawet w trakcie upadku stopa jest w stabilnej pozycji. Dodatkowo jest ona odpowiednio wentylowana, co chroni przed odparzeniami. Użytkownicy doceniają ten produkt za dobrą amortyzację i zwrotność.

 

 

 

 

Spokey Halo II

 

Spokey Halo II to model, który wyróżnia duża amortyzacja. Te dobre i tanie rolki męskie sprawdzają się na jeździe po nierównych nawierzchniach, gdyż większość drgań jest pochłaniania. Dzieje się tak za sprawą wykorzystania elastycznej płozy i odpowiednich kółek.

Sprzęt wyróżnia ciekawy design. Obudowa jest w kolorze czarnym z elementami, bieli, czerwieni i szarości. Model ten wyposażony jest w kółka o średnicy 80 mm i twardości 82A. Sprawdzają się one do jazdy dla początkujących, a także tych, którzy posiadają już pewne umiejętności.

Dlatego też sprzęt ten jest idealny do jazdy rekreacyjnej oraz fitness. Wnętrze wyściełane jest wysokiej jakości materiałem, który zapewnia rolkarzowi komfort. Produkt ten jest stosunkowo lekki, co sprawia, że stopa mniej się męczy w trakcie jazdy. Daje to również większą kontrolę nad kierowaniem. Użytkownicy twierdzą, że to dobra inwestycja, która sprawdza się dla osób na poziomie średnio-zaawansowanym. Ponadto uważają oni, że sprzęt jest bardzo wygodny.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Rollerblade Storm

 

Rollerblade Storm to model dopracowany pod względem konstrukcji i designu. Obudowa tych rolek jest w kolorze czarnym z elementami bieli, zieleni i niebieskiego. Sprzęt sprawdzi się do jazdy po mieście. Rolki te zostały stworzone z myślą o mężczyznach, ale mogą z nich korzystać także kobiety.

Model jest bardzo zwrotny, co daje duże pole do popisu w przypadku jazdy dowolnym stylem. Ponadto pozwala na wygodne operowanie przy jeździe w tłumie. Wkładka wewnętrzna jest bardzo wygodna i dopasowuje się do kształtu stopy użytkownika. Zwiększa to w dużym stopniu komfort jazdy. Średnica kółek w tym produkcie wynosi 80 mm, a ich twardość jest równa 85A. Taki rodzaj jest przystosowany do jazdy rekreacyjnej, a także mogą na nich zaczynać początkujący.

Skorupa sprzętu jest bardzo wytrzymała i stabilnie trzyma nogę. Ponadto cholewka ma zapewnioną dobrą cyrkulację powietrza, co chroni przed zbyt mocnym poceniem i zabezpiecza przed powstawaniem odparzeń. Konsumenci doceniają ten model za solidne wykonanie i wysoką jakość.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (30 votes, average: 4.66 out of 5)
Loading...