Ranking 5 najlepszych rolek damskich w 2021

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Rolki damskie – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wybór odpowiednich rolek może nie być łatwy. Zdecydowaliśmy się Ci w tym pomóc i dlatego przygotowaliśmy ranking tego typu produktów. Najbardziej ceniony model to Vivo Pinky przeznaczony dla dzieci i dorosłych kobiet. Produkt jest dostępny w różnych rozmiarach, a co istotne, są one regulowane. W związku z tym łatwiej dopasować rolki tak, aby było one możliwie najwygodniejsze. Kółka zrobiono z wytrzymałego tworzywa PU, który nie ulega szybko przetarciom. Wiązania w postaci sznurówek, klamer i rzepów gwarantują dobre trzymanie stóp i tym samym odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Rollerblade Sirio Comp W to rolki damskie, które znalazły się na drugim miejscu w rankingu. Sprzęt polecamy osobom początkującym i zaawansowanym. Produkt ma ciemny kolor, więc pojawiające się na powierzchni zabrudzenia nie są widoczne. Jeśli przedstawione modele Cię nie zainteresowały, zapoznaj się z opisami pozostałych rolek.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie rolki damskie kupić?

 

Rolki to idealne rozwiązanie, aby poruszać się na świeżym powietrzu i utrzymać dobrą kondycję. Jazda na rolkach nie jest zbyt trudna, a może dostarczyć wiele radości. Mimo to, wybór dobrego sprzętu nie jest najprostszym zadaniem. Dlatego stworzyliśmy ten poradnik, aby podpowiedzieć Ci, jakie rolki damskie wybrać.

 

 

But

But jest najważniejszym elementem, jeżeli chodzi o wybór dobrych rolek damskich. Jeśli źle dobierzemy but, to możemy doprowadzić do trwałych kontuzji naszej stopy.  Niepoprawne dopasowanie może zranić nasze stopy, a nawet doprowadzić do ich trwałych uszkodzeń. Przed zakupem załóżmy rolkę na nogę i sprawdźmy, czy nas nie uwiera i swobodnie możemy się w niej poruszać. Ważne jest również dobranie dobrego rozmiaru.

Przed wybraniem się do sklepu, załóżmy grubsze skarpety na stopy, stańmy na kartce papieru i zaznaczmy skrajne punkty ołówkiem. Pamiętajmy, że stopy nie zawsze mają identyczne rozmiary. Dlatego też wybierzmy sprzęt dopasowany do tej dłuższej. Warto zaznaczyć, że różni producenci mają odmienne rozmiarówki. Wówczas porównanie naszego wyniku w centymetrach jest najlepszym rozwiązaniem. Możemy również sprawdzić nasz rozmiar, używając specjalnej miarki w sklepie sportowym. Dzięki temu jesteśmy pewni, że wynik jest dokładny i wybierzemy odpowiedni rozmiar.

Po wybraniu rozmiaru buta, zapnijmy go i przejedźmy się w nim kilka metrów. Najlepsze rolki damskie pozwolą nam dobrze usztywnić kostkę. Źle ustabilizowany staw skokowy może doprowadzić do wielu poważnych kontuzji. Nasze ruchy nie będą także wystarczająco efektywne. Koniecznie wybierzmy but rolki, który wyposażony został we wkładkę. Pomoże ona nam utrzymać go w czystości, ponieważ jedyne co musimy zrobić, to wyciągnąć ją i wyprać. Jeżeli dany model jej nie posiada, to polecamy dokupienie pary później.

 

Kółka twarde czy miękkie – jakie są najlepsze rolki damskie?

Bardzo ważną rolę spełniają kółka rolek. Mamy do wyboru dwa materiały, z których są zazwyczaj wykonane – uretan lub plastik. Te drugie nie są zbyt bezpieczne. Nie są również wygodne, a jazda nie jest płynna. Z kolei kółka wykonane z uretanu, posiadają dwa parametry decydujące o jeździe na nich. Są to:

twardość – dzieli się je na twarde i miękkie. Ten parametr opisuje się liczbami od 74 (bardzo miękkie) do 101 (bardzo twarde) i wyraża się literą A. Twarde kółka w rolkach charakteryzują się dużą wytrzymałością na zniszczenia, dzięki czemu mamy pewność, że posłużą nam przez długi czas. Ich jedyną wadą jest słaba amortyzacja, jednak to dzięki niej możemy rozwijać duże prędkości. Dla początkujących mogą wydawać się mało wygodne. Dlatego polecamy dla nich kółka miękkie. Cechują się dużą przyczepnością, co skutkuje w stosunkowo małej prędkości jazdy. Oznacza to, że są także bezpieczniejsze. Za sprawą dużej amortyzacji są wygodniejsze niż ich twarde odpowiedniki. Ich wadą może okazać się mała odporność na zniszczenia.

średnica – parametr ten wyraża się w milimetrach. Średnicę wybiera się bazując na zaawansowaniu rolkarza. Małe kółka to takie, które mają średnicę od 47 mm do 70 mm. Są one bardzo zwrotne, a także można łatwo nimi manewrować. Jednak nie mamy możliwości rozwinąć w nich dużej prędkości. Cechują się dużą stabilnością i pochłaniają drgania, co sprawia, że są bardzo wygodne. Polecane są szczególnie początkującym. Z kolei kółka duże mają średnicę od 84 mm do 110 mm. Maksymalna prędkość, jaką można w nich rozwiną to aż 30 km/h. Dlatego są przeznaczone raczej dla osób doświadczonych w jeździe na rolkach. W odróżnieniu od małych kółek, nie jest tak łatwo nimi manewrować i są mniej stabilne. Dlatego też jazda na nich wymaga więcej wysiłku. Dla osób, które mają już jakieś doświadczenie z rolkami, polecamy rolki o średnim rozmiarze średnicy, czyli od 70 mm do 84 mm.

 

Płoza

Wybór dobrej płozy może przeważyć na odczuciu komfortu jazdy. Przybliży ona stopę do ziemi nawet przy bardzo dużych kółkach. Doda nam to stabilności i poczucia bezpieczeństwa. Wyróżniamy dwa rodzaje płóz, te wykonane z kompozytu lub z aluminium. Te pierwsze mają bardzo dużą amortyzację, a płozy zrobione z aluminium sprawiają, że szybciej będziemy jechać, ponieważ są lekkie. Wszystko to może sprawić, że jazda na nich będzie bardziej komfortowa. Wybierzmy model, który posiada hamulec przy jednej z płóz. Pomoże on szczególnie początkującym zapanować nad szybkością jazdy lub ułatwi proste zatrzymanie się. Jeżeli poczujesz się pewniej jeżdżąc na rolkach, to możesz ściągnąć hamulec.

 

Łożyska

Łożyska są elementem, który wprawia w ruch kółka rolek. Na rynku znajdziemy 5 typów łożysk :

ILQ – na ich budowę składa się tylko 6 kulek. Mają mniejszy opór, a co za tym idzie, posiadają je najszybsze rolki dostępne na rynku. Zostały one przystosowane do płynnej jazdy na długie dystanse.

ABEC – wybierając łożysko tego typu, sprawdźmy numer tuż za ich nazwą. Zazwyczaj jest to 5, 7 lub 9. Im niższy numer, tym bardziej odporne na zniszczenia są łożyska. Wiąże się to z wykorzystaniem innego rodzaju stali. Wraz ze wzrostem numeru, zwiększa się także obrotowość rolek. Musimy je jednak o wiele częściej czyścić i serwisować.

Łożyska typu HTO pozwalają rolkom na rozwinięcie bardzo dużych szybkości. Przeznaczone są jednak na krótkie dystanse. Od innych rodzajów wyróżnia je także o wiele wyższa cena.

SG – nazwa tego typu łożysk wzięła się od smaru Silicon Gel. Znajdziemy je w numerach 3,5,7 i 9. Najniższe wykorzystywane są do produkcji rolek dla dzieci. Najwyższe z kolei przeznaczone są dla profesjonalistów.

Ceramiczne – wyróżniają się tym, że są bardzo lekkie, a więc nie przeszkadzają w jeździe. Przeznaczone są jednak raczej dla specjalistów, ze względu na niełatwe korzystanie z nich, a także rozwijanie całkiem dużych szybkości.

 

 

Profil i odbicie

Profil płaski jest idealny do jazdy agresywnej, ponieważ pozwala na szybkie manewry, a także charakteryzuje się dużą przyczepnością. Profil ścięty będzie lepiej sprawdzał się przy mało stabilnej, lecz szybkiej jeździe. Z kolei profil okrągły pozwoli nam zachować średnią prędkość, lecz dużą zwrotność.

 

Design

Rolki damskie możemy znaleźć w wielu kolorach. Możemy również urozmaicić i spersonalizować je wybierając ciekawe kolory na sznurówki. Dostępne są również modele z różnymi wzorami.

 

Rolki damskie w dobrych cenach

Rolki, które są wyprodukowane z wysokiej jakości tworzyw, są wygodne i bezpieczne. Zwykle kosztują od około 300 do 700 zł. Do tej ceny trzeba oczywiście doliczyć dodatkowe wyposażenie, takie jak kaski i ochraniacze, które są niezbędne nie tylko dla początkujących.

 

 

5 najlepszych rolek damskich. Opinie w 2021

 

Jazda na rolkach jest sportem, który pozwala na ładne wyrzeźbienie mięśni nóg. Ponadto pozwala on na pozostanie fit i nie obciąża tak mocno stawów, jak chociażby bieganie. Najważniejszym elementem przy wyborze pary dla siebie powinna być wygoda użytkowania. Ponadto warto zwrócić uwagę na jakość jej wykonania. Poniższy ranking rolek damskich zawiera wytrzymałe modele, które zapewnią mnóstwo zabawy przez wiele lat użytkowania.

 

1. Rolki Vivo Pinky

 

Na liście popularnych i polecanych rolek jest model Vivo Pinky stworzony głównie z myślą o dziewczynkach i kobietach. Jest on dostępny w kilku rozmiarach, które dodatkowo podlegają regulacji. Do wyboru są rolki: 29-32, 33-36, 37-40 i 40-43. Ten produkt spełni oczekiwania zarówno osób początkujących, jak i bardziej doświadczonych. 

Rolki mają kółka z tworzywa PU, które jest wytrzymałe. W związku z tym nie trzeba często wymieniać tych elementów. Aluminiowa płoza nie jest podatna na zarysowania, jest lekka i dzięki temu jazda na rolkach okazuje się wygodniejsza i mniej męcząca. 3-elementowe zapięcie zapewnia bezpieczeństwo i odpowiednią stabilność naszym stopom. Rolki są w stanie wytrzymać obciążenie nawet do 100 kg.

Na pytanie, czy warto zainwestować w model Vivo Pinky, większość osób odpowiada, że tak. Rolki są solidnie zrobione i estetycznie wyglądają. Na czarnej skorupie są różowe i białe elementy, które nadają jej oryginalności.

Rolki Vivo Pinky mają regulowane rozmiary: 29-32, 33-36, 37-40 i 40-43. To model polecany dla początkujących i nieco bardziej zaawansowanych osób.

Zalety
Wytrzymałe kółka:

Kółka w rolkach są wysokiej jakości, zrobiono je z tworzywa PU. Mają odpowiednią twardość i nie są podatne na szybkie ścieranie. Ich średnica jest różna w zależności od wybranego rozmiaru.

Solidne wiązania:

Za zakupem Vivo Pinky przemawia solidnie wiązanie będące gwarancją stabilnej i bezpiecznej jazdy. Rolki mają mocne sznurówki, łatwe do ustawienia klamry i rzepy. Te ostatnie nie tracą szybko swoich początkowych właściwości.

Aluminiowa płoza:

Zrobiona z aluminium płoza odznacza się dobrą wytrzymałością. Jednocześnie jest ona lekka, więc rolki nie ważą dużo, a w związku z tym jazda na nich nie jest męcząca.

Solidny hamulec:

Z tyłu rolki znajduje się hamulec z TPR, który zrobiono w tak dobrze przemyślany sposób, aby osoba korzystająca ze sprzętu mogła w szybki i bezpieczny sposób się zatrzymać.

Maksymalne obciążenie:

Rolki są dostosowane do użytkowników o wadze nawet do 100 kg, co czyni je uniwersalnymi.

Wady
Trudna regulacja rozmiaru:

W niektórych opiniach można przeczytać, że regulacja rozmiaru nie zawsze przebiega bez problemów.

 

 

 

 

2. Rolki Rollerblade Sirio Comp W

 

Ciekawym modelem są rolki rekreacyjne Rollerblade Sirio Comp W. Sprzęt ten wyróżnia wysoka jakość wykonania. Konstrukcja zapewnia stabilność i mocne wsparcie stopy. Produkt ten można także używać w formie łyżew.

Model ten pozwala na osiąganie sporych prędkości. Odpowiednie rozłożenie ciężkości ułatwia zachowanie kontroli w trakcie jazdy i równowagę. Rolki te zostały stworzone do jazdy rekreacyjnej, Sprawdzą się zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych rolkarzy.

Produkt zaprojektowano i zbudowano z myślą o kobietach. But zewnętrzny zrobiony został z materiału, który jest odporny na zarysowania i skutecznie trzyma stopę. Natomiast jego wnętrze jest miękkie i wygodne. Dzięki temu użytkownik nie jest narażony na odciski. Kółka mają średnice 80 mm i wykonane są z poliuteranu.

Ich twardość należy do klasy 82A, więc są stosunkowo miękkie. Maksymalna waga użytkownika to 100 kg. Produkt dostępny jest w rozmiarach od 35 do 42. Konsumenci twierdzą, że jest to lekki i wygodny model.

Rolki damskie Rollerblade Sirio Comp W są przeznaczone do jazdy rekreacyjnej. Płozę wykonano z kompozytu. Model jest dostępny w rozmiarach od 37 do 42,5. Produkt ma czarno-fioletowy kolor.

Zalety
But wewnętrzny:

Z uwagi na to, że but wewnętrzny zrobiono z dobrej jakości materiałów mamy zagwarantowany komfort w trakcie jazdy. Możemy zapomnieć o bolesnych podrażnieniach, które często pojawiają się na stopach.

Zastosowanie:

Prezentowany sprzęt będzie odpowiedni dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jazdą na rolkach. Komentarze Internautów potwierdzają jednak, że model okaże się atrakcyjny także dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Płoza:

Wykonana z kompozytu płoza jest lekka, a jednocześnie wytrzymała. Gwarantuje odpowiednią stabilność w trakcie jazdy, co przekłada się na większe bezpieczeństwo.

Mocowanie:

Dobrze opracowany system mocowania pozwala dostosować produkt do naszych preferencji. Zrobione z wytrzymałych tworzyw klamry są łatwe w regulacji. Konsumenci zaznaczają też, że rzepy nie tracą zbyt szybko swoich właściwości.

Wady
Maksymalne obciążenie:

Z uwagi na to, że maksymalne obciążenie produktu wynosi 100 kg, ze sprzętu nie mogą korzystać osoby ze sporą nadwagą.

 

 

 

 

3. Łyżworolki Nils Extreme NA1118

 

Do naszego zestawienia wybraliśmy rolki Nils Extreme NA1118 dla dziewczyn. Model ma regulowany rozmiar w zakresie od 31 do 34. Twardość kółek to 82A. Rolki mają wytrzymałą, aluminiową płozę i solidne łożyska ABEC-9 pozwalające rozwinąć zadowalającą prędkość. System zapinania jest solidny i składa się z paska na rzep, sznurówek i klamry.

But jest półmiękki, a wkładka dobrze wyprofilowana. Do jej produkcji wykorzystano wytrzymałą piankę o stosunkowo dużej gęstości. W rezultacie istnieje małe ryzyko, że nawet podczas dłuższej jazdy dojdzie do otarcia skóry. Znajdujący się na jednej z rolek hamulec poprawia bezpieczeństwo użytkowania.

Czytając recenzje dotyczące łyżworolek Nils Extreme NA1118, można stwierdzić, że spełniają one oczekiwania kupujących. Są one wygodne i pozwalają zachować stabilność jazdy. Z uwagi na niską wagę nie powodują szybkiego zmęczenia. 

Łyżworolki Nils Extreme NA1118 są przeznaczone dla dziewczynek. Model ma regulowany rozmiar w zakresie od 31 do 34.

Zalety
Łożyska:

W tych rolkach zastosowano łożyska klasy ABEC-9, które gwarantują mniejsze opory toczenia. W związku z tym osobie, która jeździ na rolkach łatwiej jest rozwinąć zadowalającą prędkość.

But wewnętrzny:

Model ma solidnie zrobiony but wewnętrzny z siatką mesh 145 g. Materiał jest też dodatkowo wzmocniony przy użyciu 3 mm pianki i oddychającej membrany. To wszystko zapewnia komfort jazdy.

Możliwość regulacji rozmiaru:

Sporo osób docenia to, że rozmiar rolek jest regulowany, a ich ustawienie nie zajmuje dużo czasu.

Wady
Zarysowania:

Niektórzy zauważyli, że po pewnym czasie użytkowania na skorupie pojawiają się drobne zarysowania.

 

 

 

 

4. Wrotki Damskie Retro Swirl Nijdam 52RH

 

Nijdam Retro 52RH to profesjonalny model przeznaczony dla kobiet, które mają doświadczenie w jeździe. Produkt ten wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, które pozwalają na wiele lat użytkowania. Konstrukcja przyrządu jest dopasowana do kształtu stopy, a miękka wyściółka wnętrza buta zapewnia komfort użytkowania.

Model ten wyróżnia ciekawy design. Rolki te sprawdzają się do użytku rekreacyjnego. Produkt wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Wnętrza są zrobione z eko skóry, która sprawia, że noga się nie poci. Kółka są kauczukowe, a ich średnica wynosi 54 mm. Natomiast twardość kółek jest równa 85A, co oznacza, że są one stosunkowo dobre.

Sprzęt jest sznurowany, co zapewnia ścisłe przyleganie do nogi i jej stabilność. Użytkownicy mają do dyspozycji rolki w rozmiarach od 34 do 41. Natomiast maksymalne obciążenie wynosi około 90 kg. Konsumenci doceniają ten model za ciekawe wzornictwo.

Nijdam Retro 52RH to wrotki damskie dostępne w rozmiarze od 34 do 41. Maksymalne obciążenie modelu wynosi ok. 75 kg. Produkt ma biały kolor.

Zalety
Hamulce:

Wrotki wyposażono w hamulce gwarantujące bezpieczeństwo jazdy. Wiele osób podkreśla, że elementy te są dobrze wyprofilowane.

Płoza:

Do produkcji płozy wykorzystano materiał PP. Tworzywo to cechuje duża wytrzymałość. W rezultacie produkt nie niszczy się zbyt szybko, a użytkownik ma zapewnioną stabilność.

Design:

Produkt ma atrakcyjny design. Nawiązanie do stylistyki retro powoduje, że wrotki wyróżniają się na tle innych, dostępnych na rynku modeli i zwracają uwagę innych osób.

Wady
Brudzą się:

W związku z tym, że wrotki mają biały kolor stosunkowo szybko się brudzą. Jeśli chcemy zachować ich estetyczny wygląd, musimy często je czyścić.

Obciążenie:

Maksymalne obciążenie modelu wynosi ok. 75 kg. Zdaniem niektórych konsumentów jest to spory minus.

 

 

 

 

5. Rolki łyżworolki Spokey Halo II

 

Dużym zainteresowaniem użytkowników cieszy się model Spokey Halo Ii. Te dobre i tanie rolki damskie przeznaczone są do użytku przez początkujących i osoby, które potrafią już jeździć.

Produkt ten wyposażony jest w kółka o twardości 82A, więc są one stosunkowo miękkie. To sprawia, że bardzo dobrze pochłaniają drgania i amortyzują jazdę na nierównej nawierzchni. Średnica kółek wynosi 80 mm. Łożyska są precyzyjnie ukształtowane, co zapewnia rolkom trwałość, a użytkownikowi szybką jazdę. Wnętrze wyściełane jest wysokiej jakości, miękkim tworzywem, który chroni przed otarciami i zapewnia wygodę.

Model ten wyróżnia ciekawe wzornictwo. Jego obudowa jest biało-różowa. Maksymalne obciążenie sprzętu wynosi 100 kg. Produkt dostępny jest w rozmiarach od 38 do 42. Opinie o rolkach damskich producenta Spokey są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za dużą wygodę użytkowania.

Rolki damskie Spokey Halo II wytrzymują obciążenie do 100 kg. Do produkcji modelu wykorzystano m.in. kompozyt. Sprzęt jest przeznaczony do jazdy rekreacyjnej.

Zalety
Płoza:

Wykonana z wytrzymałych tworzyw płoza niweluje drgania, dzięki czemu jazda na rolkach jest przyjemna, a nasze stopy nie męczą się zbyt szybko.

But:

Wielu użytkowników potwierdza, że but wewnętrzny jest miękki, dzięki czemu na stopach nie pojawiają się podrażnienia. Dodatkowym atutem jest fakt, że materiał pokrywający ten element przepuszcza powietrze, co chroni przed nadmierną potliwością stóp.

Wady
Dostępność:

Produkt w większości sklepów dostępny jest jedynie w dużych rozmiarach (41 i 42).

Kółka:

W niektórych komentarzach można przeczytać, że kółka nie wykazują dużej odporności na ścieranie. Jeśli więc regularnie korzystamy z rolek, prawdopodobnie będziemy musieli dość często wymieniać te elementy.

 

 

 

 

Kiedy wymienić kółka rolki damskie?

 

Częsta jazda na rolkach prowadzi do zużycia kółek, co negatywnie wpływa na komfort jazdy. Nie wymienienie ich w odpowiednim momencie może doprowadzić nawet do wypadku. Chcesz temu zaradzić? Jeśli tak zapraszamy Cię do przeczytania poniższego tekstu – przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym opisaliśmy, kiedy najlepiej wymienić kółka w damskich rolkach.

 

 

Co wpływa na zużycie kółek?

Kółka w rolkach to element najbardziej narażony na zużycie. Trwałości elementu zależy od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest rodzaj mieszanki, z jakiej wykonano kółko. Jeśli zakupiłeś tanie rolki, musisz liczyć się z tym, że materiał ich wykonania jest dość awaryjny. Poza tym twardość oraz profil modelu też ma wpływ na jego trwałość. Eliptyczne kółka ścierają się znacznie szybciej niż inne typy.

Innym czynnikiem, który wpływa na żywotność modelu jest nasza częstotliwość jazdy. Naturalnie, rzadko używany sprzęt będzie w lepszym stanie niż ten, na którym jeździmy codziennie. Również sposób, w jaki hamujemy ma wpływ na trwałość kółek. Technika T-Stop znacznie przyśpiesza zużycie kółek. Co więcej, nasza technika jazdy też ma spory wpływ na trwałość kółek. Rolki, które używane są podczas uprawiania roller derby lub akrobatycznych trików znacznie szybciej się psują, niż te wykorzystywane przy jeździe rekreacyjnej. Ostatnią rzeczą, która ma duży wpływ na tempo zużycia rolek jest waga rolkarza. Osoby z nadwagą lub otyłe wywierają większy nacisk na sprzęt, przez co tempo zużywania jest szybsze.

 

Niewielkie triki, które przedłużają żywotność kółek

Tym, co może zrobić każdy rolkarz to regularne przekładanie i obracanie kółek, by przedłużyć ich trwałość. W czasie jazdy różne części bardziej się ścierają, co powoduje powstawanie nieregularnego kształtu. Kółka zawsze ulegają mocniejszemu zniszczeniu od zewnętrznej strony. Wynika to z tego, że w czasie jazdy odpychamy się i często hamujemy techniką T-Stop. Czynności te wymagają od rolkarza przeniesienia ciężaru ciała właśnie na wewnętrzną część rolki.

Warto podkreślić, że kółka wykorzystywane do hamowania metodą T-Stop zawsze są mocniej wytarte. Poza tym podczas jazdy najbardziej obciążone jest zawsze pierwsze kółko. Jest to spowodowane tym, że użytkownik najczęściej przyjmuje pozycję pochyloną.

 

 

Kiedy dokładnie wymienić kółka?

Zastanawiasz się, jakie rolki damskie są polecane? Chciałbyś aby rolki służyły przez wiele lat? Wiele osób mówi, że podstawą są gumowe kółka. Guma to wytrzymały materiał, który cechuje się dużą odpornością na ścieranie. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się komfortową jazdą przez długi czas.

Niestety czas, kiedy trzeba wymienić kółka zawsze nadejdzie. Jak go rozpoznać? Jeśli zauważysz, że wykonywanie niektórych trików jest dla Ciebie trudne lub odczujesz brak stabilności w czasie jazdy, to oznacza, że trzeba wymienić kółka w sprzęcie. Początkowo pomóc może regularne przekładanie ich, tak by ścieranie następowało równomiernie. W celu zachowania bezpieczeństwa polecamy kierować się zasadą, że pierwsze kółko z lewej rolki wymieniamy na trzecie z prawej, drugie (z lewej) na czwarte (z prawej).

Jeśli zauważysz, że profil jednego z kółek nie jest równy i po dokładnym sprawdzeniu wygląda na wyraźnie wytarty z obu stron należy wypiąć je z rolki i wymienić na nowszy model. Inną, niepokojącą sytuacją jest to, gdy przy swobodnej jeździe koła same zmieniają tor. Powoduje to wymuszenie nieprawidłowej pozycji kostki, co skutkować może jej skręceniem. Opisane powyżej sytuacje wpływają bardzo negatywnie na komfort jazdy i jedynym rozwiązaniem jest wymiana zużytych już kółek.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

RAVEN Pulse Black/Mint

 

RAVEN Pulse Black/Mint to rolki, które zyskały uznanie dużej grupy osób. Są one dostępne w rozmiarze od 37 do 40. Model ma specjalną funkcję regulacji wkładki, więc dopasowanie go do stopy nie stanowi żadnego problemu. Sprzęt może być używany do jazdy rekreacyjnej, jak i fitness.

Wielu osobom podoba się specjalne zapięcie, które składa się z klamry, paska oraz sznurowadła. Dzięki nim można stabilnie umieścić stopę w rolce oraz usztywnić kostkę, dzięki czemu nie jesteśmy narażeni na kontuzję. Skorupa modelu jest wykonana z poliwęglanu, który jest mocny, a jednocześnie bardzo lekki. W środku rolki są wyściełane potrójną pianką, która jest bardzo wygodna.

Użytkownicy są zadowoleni z jakości kółek wykonanych z kauczuku. Mają one twardość 82A. Zostały w nich zastosowane specjalne łożyska ABEC 7. Hamulec jest wykonany z poliwęglanu i doczepiony do prawego buta, lecz można go przełożyć. Z kolei płoza jest wykonana z aluminium.

RAVEN Pulse Black/Mint to rolki przeznaczone dla osób, których stopa ma długość od 23,5 cm do 26 cm, czyli rozmiar 37 – 40. Mogą z nich korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Model może być wykorzystany do jazdy fitness, a także rekreacyjnej.

Zalety
Wygoda:

But wewnętrzny został wyściełany materiałem Triple Foam, czyli potrójną pianką. Właśnie dlatego jeżdżenie na rolkach jest bardzo przyjemne. Warto dodać, że są one bardzo dobrze wyprofilowane.

Wykonanie:

Model jest dobrze wykonany, więc nie ulegnie szybko zniszczeniu. Jego skorupa oraz hamulec to poliwęglan. Z kolei kółka to kauczuk. Płoza produktu jest wykonana z aluminium.

Zapięcia:

Dzięki 3-poziomowym zapięciom mamy pewność, że rolka nie zsunie się z nogi, a co najważniejsze, kostka będzie odpowiednio usztywniona. Zapięcia stanowi pasek, klamra oraz sznurowadło.

Systemy:

Model ma kilka systemów, dzięki którym użytkowanie go jest przyjemniejsze. Jest to na przykład SAS, czyli system pochłaniający drgania oraz Triple Vent System, za sprawą którego rolki mają potrójną wentylację.

Jazda:

Ze względu na dobre wykonanie kółek (kauczuk) oraz ich twardość (82A), jazda na rolkach jest wygodna nawet dla początkujących. Znaczenie mają również łożyska, które zapewniają płynną jazdę.

Wady
Początkowo nie są wygodne:

Na początku rolki mogą wydawać się dość twarde, lecz po pewnym czasie odpowiednio dopasowują się do stóp.

 

 

Blackwheels Race 39686

 

Blackwheels Race 39686 to ciekawy model rolek, na który warto zwrócić uwagę. Produkt wykonany jest z wysokiej jakości tworzyw. Obudowa opiera się na konstrukcji BW Power Resist. Dzięki niej sprzęt jest odporny na uszkodzenia i jest sztywny w trakcie jazdy. Ponadto wykorzystany materiał jest lekki, co pozwala na wygodną jazdę, bez dodatkowego obciążenia.

But wewnętrzny wyłożony jest miękką tkaniną, co zapewnia wygodę użytkowania i eliminuje otarcia. Co więcej, kształt dopasowany jest do stopy, więc utrzymuje jej stabilność. Produkt sznurowany jest asymetrycznie, co także ma na celu zwiększenie równowagi i pewnej jazdy.

Rolki są dostępne w 2 rozmiarach. Jeden przystosowany jest do rozmiaru buta od 37 do 42, a drugi od 43 do 46. W zależności od wybranej wielkości kółka, mają średnice 80 mm lub 84 mm. Ich twardość wynosi 82A, co oznacza, że są one stosunkowo miękkie. Taki rodzaj sprawdzi się u osób, które uczą się jeździć, gdyż amortyzują drgania na nierównej powierzchni. Dlatego też rolki te zapewniają komfortową jazdę. Użytkownicy twierdzą, że Blackwheels Race 39686 to solidny i wytrzymały model.

Blackwheels Race to bardzo dobre rolki damskie do 200 zł. Produkt jest dostępny w rozmiarze od 37 do 42 włącznie. Model ma czarno-różowy kolor.

Zalety
Wygoda:

W opiniach wielu konsumentów można przeczytać, że prezentowane rolki są wygodne. Materiał znajdujący się we wnętrzu buta jest idealnie miękki, dzięki czemu nie musimy się obawiać o bolesne otarcia na stopach.

BW Slant Deliver:

System mocowania BW Slant Deliver gwarantuje odpowiednią ochronę w trakcie jazdy. Solidnie wykonane wiązania umożliwiają dopasowanie rolek do kształtu stopy i zapewniają stabilność. W efekcie ryzyko kontuzji jest ograniczone do minimum.

Frame Power EVO 3D:

Płoza Frame Power EVO 3D została wykonana z wytrzymałych tworzyw. Użyty do produkcji materiał jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i duże obciążenie.

Klamry:

Spora grupa użytkowników potwierdza, że klamry są solidnie zrobione, a ich regulacja jest płynna.

Design:

Produkt ma bardzo kobiecy design. Połączenie koloru czarnego i różowego jest nie tylko atrakcyjne, ale też ponadczasowe. Dodatkowo elementy w kolorze srebrnym dopełniają całości.

Wady
Nieoddychający materiał:

Niektóre osoby zauważyły, że materiał pokrywający wnętrze buta nie gwarantuje dobrej cyrkulacji powietrza, co może przyczynić się do nadmiernej potliwości stóp.

 

 

Rolki Damskie Blackwheels Race

 

Zastanawiasz się, jakie rolki damskie wybrać, aby być zadowolonym z zakupu? Warto postawić na model Blackwheels Race zdobywający w większości dobre recenzje kupujących. W modelu tym zastosowano płozy ECO 3D Aluminium, a kółka wykonano z materiału PU Casted. Ich twardość to 82A. Rolki mają wytrzymałe łożyska ABEC-7 Carbon Steel.

Skorupa, w której znajduje się miękki but została zrobiona z lekkiego, a jednocześnie wytrzymałego tworzywa. Jak potwierdza producent, materiał ten wykazuje zwiększoną odporność na uszkodzenia mechaniczne. But wewnętrzny jest pokryty specjalnym materiałem, który jest w stanie wchłonąć nadmiar wilgoci i zapewnić poczucie komfortu i świeżości podczas jazdy.

Osoby, które zdecydowały się kupić rolki damskie Blackwheels Race, uważają, że była to dobra decyzja. Model estetycznie się prezentuje, jest wytrzymały i dostępny w wielu rozmiarach. Produkt nadaje się w szczególności do jazdy rekreacyjnej i fitnessowej.

Rolki damskie Blackwheels Race mają łożyska ABEC-7 Carbon Steel i płozy EVO 3D. Twardość kółek to 82A.

Zalety
Skorupa Power Resist:

Rolki mają wytrzymałą skorupę zrobioną ze specjalnego tworzywa. Nie jest ono podatne na zarysowania, zniekształcenia czy inne uszkodzenia mechaniczne. To daje gwarancję, że produkt będzie wyglądał estetycznie nawet po dłuższym czasie od zakupu.

Zapięcie Classic Strap System:

W rolkach zastosowano zapięcie Classic Strap System, na które składają się: klamra, pasek i specjalne sznurowania. Pięta jest dobrze ustabilizowana i stopa nie przesuwa się podczas jazdy.

Aluminiowa płoza:

Rolki mają aluminiowe płozy, które wzmacniają całą konstrukcję. Płozy te nie są podatne na zniekształcenia i wytrzymują spore obciążenie.

Kółka:

W modelu zastosowano mocne kółka, które nie tylko płynnie działają, ale też wykazują odporność na ścieranie. Oczywiście po czasie wymagają wymiany, ale nie następuje to szybko. Ich twardość to 82A.

Hamulec:

Na prawej rolce znajduje się hamulec, który umożliwia swobodne zatrzymanie.

Wady
Otarcia:

Część osób uważa, że wnętrze buta nie jest idealnie wyprofilowane i w związku z tym podczas jazdy mogą pojawić się problemy z otarciami.

 

 

Tempish Wire Lad

 

Rolki Tempish Wire Lady to model, który sprawdzi szczególnie dla zaawansowanych rolkarzy. Będą one odpowiednie do szybkiej jazdy, a także do rekreacji. Sprzęt został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić jak najwyższy komfort i bezpieczeństwo w trakcie użytkowania.

Produkt ten pozwala na rozwój kondycji i techniki. Ponadto uczy on koordynacji i stabilności nawet przy dużych prędkościach. Model zrobiony jest z wysokiej jakości tworzyw. Łożyska są chromowane, więc dodatkowo odporne na zniszczenie. Poza tym, dodają estetycznego wyglądu, But jest odpowiednio wzmocniony, co chroni przed nadwyrężeniem stopy i kostki. Wnętrze wyściełane jest materiałem, który zapewnia komfort w trakcie jazdy.

Rolki charakteryzują się dużą lekkością, co ułatwia manewrowanie. Kółka zrobione są z kauczuku i mają średnicę 84 mm. Twardość ich wykonania jest równa 82A, więc są stosunkowo miękkie i dobrze amortyzują drgania. Użytkownicy twierdzą, że model wykonany został z bardzo wytrzymałych materiałów.

Tempish Wire Lady to rolki damskie dostępne w rozmiarze od 37 do 42. Produkt jest przeznaczony do jazdy rekreacyjnej. Model ma czarno-biały kolor i różowe elementy.

Zalety
Kółka:

Znajdujące się u podstawy kółka Tempish Radical są wykonane z mocnych tworzyw, dzięki czemu nie ścierają się zbyt szybko. Co więcej, zapewniają płynną jazdę i niwelują nieprzyjemne drgania.

Każdy poziom zaawansowania:

Bez względu na to, czy dopiero zrodziła się Twoja pasja do jazdy na rolkach, czy trenujesz od wielu lat model Tempish Wire Lady będzie odpowiedni dla Ciebie. Sprzęt ułatwia naukę jazdy, a także pozwala na wykonywanie różnego rodzaju tricków.

Bezpieczeństwo:

But wewnętrzny został wzmocniony listwą PVC. W efekcie nie musimy się obawiać, że nasza stopa będzie się przesuwać w trakcie jazdy, co mogłoby być niebezpieczne i prowadzić do kontuzji.

Wady
Klamry:

Część osób zauważyło, że plastikowe klamry niekiedy zacinają się w trakcie regulacji, co bywa kłopotliwe i wydłuża czas potrzebny na przygotowanie do jazdy.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir