fbpx

Najlepszy rolki agresywne dla początkujących

Ostatnio aktualizowane: 19.05.19

 

Jakie rolki agresywne dla początkujących wybrać?

 

Rolki do jazdy agresywnej są szersze i bardziej wytrzymałe niż modele fitness. Takie produkty pozwalają na wykonywanie różnych trików, w tym także skoków po murku i zjazdów po poręczach. Jeżeli chcesz nauczyć się efektownych akrobacji i kupić przystosowane do tego rolki, świetnie trafiłeś. W naszym poradniku zebraliśmy kilka porad pozwalających na znalezienie idealnego modelu agresywnego. Przygotowaliśmy także krótkie zestawienie popularnych wśród konsumentów produktów.

Rolki agresywne idealnie nadają się do wyczynowej jazdy, na co wpływa głównie ich specyficzna budowa. Takie modele wyposażone są w kółka ułożone w różnej kombinacji (np. dwa małe i dwa duże), co zapewnia im zwrotność i możliwość rozwijania dużych prędkości. Produkty przystosowane do jazdy agresywnej są na tyle solidne, że z pewnością nie zniszczą się nawet w wyniku intensywnej eksploatacji.

Najlepsze rolki agresywne dla początkujących w 2019 roku mają kółka o odpowiedniej twardości, najlepiej 82A lub więcej. Modele oznaczone symbolem 80A i niższym nie nadają się do wykonywania skomplikowanych akrobacji, ponieważ szybko się niszczą i wyszczerbiają. Podczas poszukiwań powinniśmy także sprawdzić łożyska, ponieważ to od nich zależy sprawność kręcenia się kółek. Jeżeli chodzi o modele agresywne, zazwyczaj wykorzystywane są łożyska ABEC7 lub ABEC9 (zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych rolkarzy). Na takich rolkach możemy szybko się rozpędzić.

Chcąc uniknąć poważnych kontuzji podczas upadku przy wykonywaniu triku najlepiej sięgnąć po model z twardą i sztywną skorupą, która będzie dobrze trzymać stopę oraz stabilizować kostkę. Miękki z zewnątrz but nie zapewnia wystarczającej ochrony podczas zjazdów i skoków, dlatego jesteśmy bardziej narażeni na poważne kontuzje.

Najważniejsze przy doborze rolek jest to, aby znaleźć idealnie dopasowany rozmiar. Dotyczy to nie tylko modeli agresywnych, ale i tych służących do nauki jazdy. Praktycznym rozwiązaniem, w szczególności dla dzieci i młodzieży, jest zakup produktu z regulacją rozmiaru. Czasem jednak tego typu rolki jest trudno znaleźć. Wówczas musimy przymierzyć kilka modeli i sprawdzić, który z nich jest najlepiej dopasowany do stopy. Dla ułatwienia możemy przed wyjściem na zakupy zmierzyć długość wkładki w noszonych na co dzień butach. To może nam pomóc w szybszym znalezieniu odpowiedniego rozmiaru.

 

 

Rolki agresywne dla początkujących – Ranking

 

 

Tempish Agresor 

 

Rolki Tempish Agresor zostały wyposażone w bardzo twarde kółka (94A) o średnicy 56 mm oraz łożyska ABEC7. To powoduje, że możemy jeździć z bardzo dużą prędkością, a dodatkowo wykonywać różne akrobacje, bez obaw o uszkodzenie produktu. Prezentowany model jest dostępny w rozmiarze od 38 do 45.

Produkt wyróżnia się zastosowaniem systemu Ideal Position Control Chassis, który gwarantuje odpowiednie ułożenie płozy względem szkieletu buta. Jest to możliwe za sprawą rozmieszczonych we właściwych miejscach punktów mocujących. Model ten ma anatomicznie uformowaną wkładkę, co zapewnia bardzo dobre dopasowanie do stopy.

Rolki mają sztywną skorupę, dlatego świetnie chronią stopy przed urazami, a jednocześnie nie obcierają skóry. Produkt został wykonany ze sztucznej skóry PU oraz wzmocnionego nylonu i nylexu. Zastosowana wkładka pochłania wstrząsy, dlatego jazda jest niezwykle komfortowa. Konsumenci uważają, że jest to idealny wybór dla początkujących, jak również bardziej doświadczonych rolkarzy, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.

 

 

 

 

Smj Sport Urban MZS507

 

Model Smj Sport Urban MZS507 jest przystosowany do jazdy agresywnej i miejskiej. Rolki wyposażono w kółka o twardości 85A i średnicy 80 mm, a także łożyska ABEC9. Produkt ma aluminiową płozę, która jest lekka i wyjątkowo wytrzymała. Podwyższony, sztywny szkielet gwarantuje wysoką ochronę podczas szybkiej jazdy i ćwiczenia nowych akrobacji.

Najlepsze rolki agresywne dla początkujących mają solidne zapięcie. Z tego względu prezentowany model jest zapinany na dwie klamry (jedna ma mikroregulację). Umieszczone w dolnej części buta sznurówki pozwalają z kolei lepiej dopasować produkt do stopy. Wewnątrz znajduje się specjalna wkładka Coolmax, która redukuje drgania i dodatkowo hamuje rozwój bakterii.

Konsumentom spodobały się rolki Smj Sport Urban MZS507, ponieważ są wygodne i odporne na uszkodzenia. W podeszwie znajdują się otwory wentylacyjne, a to zapobiega nadmiernej potliwości stóp i powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Co ważne, produkt ma slidery, czyli umieszczone po zewnętrznej stronie panele, które chronią but przed otarciami podczas upadku.

 

 

 

 

Zealot Urban 14 

 

Chcielibyśmy przedstawić Zealot Urban 14 – rolki agresywne odpowiednie nie tylko dla początkujących, ale i doświadczonych osób. Model ten jest dostępny w kilku rozmiarach, od 37 do 45. Produkt został wyposażony w łożyska ABEC7 oraz kółka o twardości 82A, których średnica wynosi 80 mm.

But został wykonany z materiału syntetycznego. Aluminiowa rama została dodatkowo wzmocniona, więc nie ma ryzyka, że zniszczymy produkt podczas upadku. Te rolki agresywne dla początkujących w dobrej cenie wyglądają stylowo, a ponadto doskonale chronią przed kontuzjami, m.in. skręceniem kostki. Wpływa na to solidny system zapinania, na który składają się sznurówki i klamry.

Rolki umożliwiają szybkie rozpędzenie się, a także efektowne zjazdy po barierkach. Jak przekonują konsumenci, model Zealot Urban 14 jest odporny na uszkodzenia i bardzo wygodny. But został pokryty od wewnątrz miękkim materiałem, dlatego nie obciera stóp.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status