Najlepsze łyżworolki męskie

Ostatnio aktualizowane: 29.06.20

 

Jakie łyżworolki męskie kupić?

 

Jazda na rolkach jest jedną z najchętniej wybieranych form spędzania aktywnie wolnego czasu. Na rolkach można jeździć w każdym wieku – mając 5, 15, 20, 40 czy nawet 70 lat. Aby móc w pełni cieszyć się jazdą, warto wybrać maksymalnie komfortowy i bezpieczny sprzęt, który pozwoli nam uprawiać ten sport długo i bez ryzyka kontuzji. Panowie szczególnie chętnie wybierają bardzo solidne modele pozwalające im wykonywać różnego rodzaju akrobacje oraz umożliwiające szybkie poruszanie się. W naszym poradniku zakupowym umieściliśmy cechy, które zdaniem konsumentów mają najlepsze łyżworolki męskie.

Zaletą łyżworolek jest to, że można ich używać cały rok, bo po sezonie rolkowym, gdy zaczyna się zima, zmieniamy kółka na płozy i możemy udać się na lodowisko.

Ważną kwestią w doborze rolek jest but. Źle dopasowany może nie tylko zranić stopę, ale również być przyczyną bolesnych kontuzji. Warto kupować sprzęty w sklepach stacjonarnych, przynajmniej pierwszą parę łyżworolek. Wówczas zorientujemy się, jaki rozmiar będzie dla nas odpowiedni. Jeśli preferujemy jednak zakupy online, zmierzmy dokładnie naszą stopę najlepiej w skarpetach, w których zamierzamy jeździć. Zdarza się, że nasze stopy delikatnie różnią się rozmiarem między sobą, nie należy się tym jednak specjalnie przejmować. Wybierzmy rozmiar według wielkości naszej dłuższej stopy. But musi zapewniać nam odpowiednie usztywnienie kostki – chronić ją to przed otarciami w trakcie upadków oraz zwichnięciami. Dobrze, jeśli but rolek jest wyposażony w specjalną, wykonaną z antybakteryjnych tworzyw wkładkę, która pozwoli na utrzymanie rolek w czystości.

Najlepsze łyżworolki męskie w 2020 roku mają wytrzymałe kółka. Nie ważne, czy są one wykonane z plastiku czy z uretanu – grunt, aby ich mocowanie było odpowiednie do szybkiej jazdy, którą często preferują Panowie. Miękkie kółka będą odpowiednie, jeśli ktoś planuje wykonywanie akrobacji wraz z częstymi zeskokami – wówczas upadek jest dobrze amortyzowany. Twarde kółka natomiast pozwalają na rozwijanie większych prędkości. Co do łyżwy, jej mocowanie powinno być bardzo łatwe i szybkie, niewymagające specjalistycznych narzędzi do tego celu. Wielofunkcyjność łyżworolek jest ich główną zaletą, ważne więc, aby można było z niej w pełni korzystać. Dobrze, aby łyżworolki miały dodatkowe zabezpieczenia w postaci klamer na górze butów. Dzięki temu kostka będzie bardziej usztywniona. Wraz z zakupem rolek dobrze od razu zaopatrzyć się w komplet ochraniaczy. To znacznie zwiększy bezpieczeństwo jazdy.

 

 

Łyżworolki męskie – ranking

 

 

Powerblade Fx90 

 

Powerblade Fx10 to łyżworolki męskie w dobrej cenie, dzięki którym Panowie będą mogli poruszać się po mieście oraz trenować jazdę slalomem. But dobrze dopasowuje się do stopy, przez co korzystanie zarówno z łyżew, jak i rolek jest bardzo przyjemne.

Kauczukowe kółka dobrze amortyzują wstrząsy i do tego są dość duże, przez co możliwa jest szybka jazda. Płoza łyżew natomiast została wykonana z odpornego na uszkodzenia aluminium. Niski profil płozy pozwala na większą kontrolę podczas jazdy czyniąc model zwrotnym i szybkim. Dzięki trzystopniowemu zapięciu (pasek, klamra i rzep) kostka jest dobrze zabezpieczona w razie upadku.

Osoby lubiące jazdę na rolkach bardzo cenią sobie ten model za wkładkę amortyzującą Shock Absorber znajdującą się przy pięcie. But jest bezpieczny i zyskał sympatię rolkarzy. Ma on również system pozwalający na cyrkulację powietrza, dzięki czemu stopa się nie poci.

 

 

 

 

Rollerblade Fusion X3 

 

Jeśli poszukujesz markowych rolek klasy Urban, powinieneś zastanowić się nad zakupem modelu Rollerblade Fusion X3. Te łyżworolki doskonale tłumią drgania powstałe w trakcie jazdy po chodnikach czyniąc jazdę o wiele stabilniejszą i bezpieczniejszą.

But jest bardzo wygodny i odporny na otarcia i uderzenia. Jego trwałość i stabilność są idealnie dostosowane do twardości i wyboistości miejskich dróg. Noga nie spoci się nawet podczas długotrwałej, agresywnej jazdy, ponieważ but jest wentylowany. Rolki mają również wkładkę, która dobrze dopasowuje się do stopy oraz zapewnia higienę stopom.

Kupujący doceniają zamysł producenta, dzięki któremu udało się wytłumić drgania rolek. Przyczyniło się do tego zastosowanie pianki poliuretanowej. Stopa jest dobrze zabezpieczona – zastosowano tutaj klamrę zamocowaną pod kątem 45 stopni, górny pasek z rzepem oraz sznurowania. Kółka poliuretanowe o średnicy 80 mm pozwalają na szybką jazdę.

 

 

 

 

Tempish Cronos 

 

Model Tempish Cronos jest stworzony do jazdy typu street oraz Freestyle. W zależności od rozmiaru kółka mają rozstaw 230 mm lub 243 mm. Między rozmiarami istnieją również różnice w średnicy kółek – w mniejszych  rolkach średnica wynosi 76 mm, a w większych – 80 mm.

Te łyżworolki są dobrym wyborem zarówno dla rolkarzy początkujących, jak i tych nieco bardziej zaawansowanych. Wentylowany but pozwala na komfortową jazdę, nawet w najbardziej upalne dni. Rolki zostały wyposażone również w but wewnętrzny, który utrzymuje suchą stopę oraz chroni ją przed otarciami.

Rolkarze lubiący nieco bardziej wyczynową jazdę cenią ten model za bezpieczeństwo i stabilność, jaką zapewnia. Dzięki górnej klamrze samozaciskowej kostka jest dobrze zabezpieczona przed zwichnięciami. Wysokiej jakości płoza pozwala na szybką jazdę również zimą. Całość konstrukcji rolki jest przystosowana do obciążeń typowo sportowych.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status