Najlepsza hulajnoga trójkołowa dla dorosłych

Ostatnio aktualizowane: 16.08.18

 

Jaką hulajnogę trójkołową dla dorosłych wybrać?

 

Trójkołowe hulajnogi to popularny środek transportu zwłaszcza w Zachodniej Europie. Mogą być bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnych rowerów, dlatego w naszym kraju ten trend również powoli zaczyna się przyjmować. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jak wybrać najlepszy model. Na końcu znajduje się też zestawienie, które zawiera trzy hulajnogi w dobrych cenach.

Hulajnoga to nie jest już pojazd, na którym jeżdżą wyłącznie dzieci. W wielu sklepach sportowych bez problemów znajdziemy również modele dedykowane dorosłym. To bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które uwielbiają aktywny tryb życia i szukają innych sposobów na dojazd do pracy, uczelnię czy po prostu na małe zakupy. Jazda na takiej hulajnodze może bardzo korzystnie wpłynąć na zdrowie, ponieważ możemy dotlenić swój organizm, wzmocnić mięśnie (zwłaszcza pleców i nóg), a także poprawić pracę swojego serca. Niemniej, aby wybrać najlepszy dla siebie model trzeba przed zakupem sprawdzić kilka ważnych elementów.

Najważniejsze w hulajnodze dla dorosłych są wysokość i wytrzymałość. Dostępne na rynku tego typu pojazdy zazwyczaj dostosowane są do osób, których wzrost wynosi maksymalnie 190 cm, a górna granica wagi to 100 kg. W sklepach często można jednak znaleźć modele, których obciążenie wynosi nawet 120 kg i więcej.

Na nasze bezpieczeństwo w czasie jazdy wpływa konstrukcja hulajnogi. Przed zakupem musimy się więc upewnić, że wszystkie jej elementy wykonano z solidnych, wysokiej jakości materiałów. Mowa tu w szczególności o układzie kierowniczym, rurze i decku (czyli podstawie, na której stawiamy nogi) – powinny być wykonane z aluminium.

Jednak niemniej istotne są koła, ponieważ to od nich zależy zarówno komfort, jak i szybkość jazdy. Zazwyczaj ich średnica wynosi od 120 mm do 200 mm. Panuje przekonanie, by wybierać koła jak najszersze, gdyż dzięki temu można łatwiej pokonywać wszelkie nierówności na drodze, a poza tym w jazdę włożymy znacznie mniej wysiłku.

Elementy, które także powinna mieć idealna hulajnoga to m.in. warstwa antypoślizgowa, która przyda się nam zwłaszcza w czasie deszczu, jak i amortyzacja. To ona minimalizuje drgania pojawiające się podczas jazdy po złej nawierzchni. Zawsze sprawdzajmy też, ile waży pojazd (optymalna waga to 4-5 kg) i jak wygląda po złożeniu.

 

 

Hulajnogi trójkołowe dla dorosłych – ranking

 

 

Nils Fl145

 

Naszą pierwszą propozycją jest hulajnoga trójkołowa dla dorosłych w dobrej cenie Nils Fl145. To model o wytrzymałych, stalowych ramach, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo nawet podczas bardzo szybkiej jazdy. Dzięki temu jest on odporny także na wszelkie mechaniczne uszkodzenia. Został on wyposażony w skrętne tylne koła, w efekcie na hulajnodze można swobodnie manewrować zwłaszcza na zakrętach.

Do stworzenia konstrukcji tego pojazdu wykorzystano łożyska ABEC 7, dzięki czemu można na nim rozpędzać się do naprawdę dużych prędkości. Poza tym nie trzeba się na nim często odpychać. Stopy mogą pozostawać na dwóch antypoślizgowych platformach, ponieważ za zmianę kierunku jazdy i utrzymanie równowagi odpowiadają przede wszystkich ruchy bioder.

Konsumenci doceniają w tym modelu nie tylko wytrzymałą konstrukcję, ale również ciekawy design i zakres regulacji wysokości kierownicy (od 86 cm do 101 cm). Dla wielu plusem są jego niewielkie rozmiary po złożeniu (długość – 100 cm i szerokość – 63 cm). Ta najlepsza hulajnoga trójkołowa dla dorosłych w 2018 roku waży 8,5 kg, jej maksymalne obciążenie wynosi 100 kg.

 

 

 

 

Nils Flikker Fl200

 

Model Nils Fliker Fl200 to hulajnoga, która także posiada gwarantującą bezpieczeństwo i wytrzymałość stalową ramę. Skrętne tylne koła pozwalają na szybkie i łatwe pokonywanie nawet bardzo ostrych zakrętów, a łożyska ABEC 7 wpływające na rozwijanie dużych prędkości, zmieniając jazdę w prawdziwą przyjemność.

Wysokość tej hulajnogi od platform na stopy do kierownicy wynosi 86 cm, natomiast jej maksymalne obciążenie to 100 kg. Model ten waży 9,7 kg, a po złożeniu jego wymiary wynoszą: długość – 121 cm i szerokość – 63 cm. Wykorzystanie trzech kół sprawia, że stabilność tego pojazdu jest bardzo wysoka, mogą na nim jeździć nawet osoby początkujące.

Konsumenci doceniają tę hulajnogę przede wszystkim za ergonomiczny kształt kierownicy, który poprawia komfort jazdy. Zaletą są też niewielkie rozmiary pojazdu po złożeniu, dzięki czemu nie zajmuje on wiele miejsca w piwnicy czy garażu. Jazda na nim jest dla wielu doskonałym sposobem na utrzymanie szczupłej sylwetki.

 

 

 

 

Trikke Colt

 

Nasz ranking zamyka hulajnoga Trikke Colt, czyli trójkołowy model elektryczny. Wyposażony został w pneumatyczne koła, które zapewniają bezpieczeństwo podczas jazdy i czynią ten model idealnym nawet dla najmłodszych. Jego przednie koło jest napędzane silnikiem, a prędkość maksymalna wynosi 21 km/h.

Hulajnoga posiada półobrotową manetkę gazu, którą wystarczy obrócić, by rozpocząć jazdę. Widnieje na niej również wskaźnik poziomu naładowania akumulatora, dzięki któremu dowiadujemy się, ile kilometrów będziemy w stanie przejechać. Zasięg tego modelu wynosi do 15 km, jednak jest on uzależniony od naszej wagi i ukształtowania terenu. Maksymalne obciążenie wynosi 91 kg, waga zalecana to mniej niż 68 kg. Sam pojazd waży 21 kg z bateriami i 17 kg bez baterii.

Pojazdy tej firmy to najlepsze hulajnogi trójkołowe dla dorosłych. Konsumenci doceniają ten model za solidność (posiada on stalową ramę) i wbudowany silnik, który umożliwia jazdę bez konieczności odpychania się nogami.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...