Najlepsza hulajnoga dla dorosłych pompowane koła

Ostatnio aktualizowane: 15.08.18

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką hulajnogę dla dorosłych z pompowanymi kołami wybrać?

 

Hulajnoga w ostatnich czasach staje się środkiem transportu w mieście, takim jak rower czy rolki. Dlatego warto zastanowić się przed kupnem tego sprzętu, aby spełniał wszystkie postawione mu wymagania. Zatem tematem naszego poradnika tym razem są najlepsze hulajnogi dla dorosłych z pompowanymi kołami. W sklepach sportowych można znaleźć wiele modeli przeznaczonych dla dorosłych. Różnią się one od dziecięcych zastosowanymi materiałami, czy nośnością. Jednak radość z jazdy jest taka sama, a dodatkowo taki sport dotleni Twój organizm, sprawiając, że lepiej będzie pracować serce, a także utrzymasz cały organizm w dobrym stanie.

Szukając odpowiedniego modelu trzeba przy zakupie zwrócić uwagę na nośność pojazdu. Większość z nich jest przystosowana do wzrostu 1,9 m i maksymalnej wagi użytkownika 100 kg. Ale gdy zajdzie taka potrzeba znajdziesz również modele przystosowane do użytkownika ważącego 120 kg. Aby wygodnie się na hulajnodze jeździło, koniecznie wybierz model, którego kierownica sięga powyżej pachwin.

Rozglądając się za odpowiednim sprzętem najlepiej wybrać taki, którego układ kierowniczy, rura i deck zostały wykonane z aluminium. Jest to lekki i wyjątkowo wytrzymały materiał. Na podeście powinny móc się zmieścić obie nogi. Najlepsze z nich mają usztywnienia, które gwarantują stabilność i brak odkształceń. Powierzchnia podestu powinna być pokryta materiałem antypoślizgowym, który nie odklei się ani nie zetrze w pierwszym miesiącu użytkowania.

Gdy zamierzasz używać sprzętu, jako transportu do pracy, zwróć uwagę na wielkość kół. Od ich wielkości zależy szybkość jazdy. Dostępne są modele z kołami od 120 do 200 mm. Najlepsza jednak będzie hulajnoga dla dorosłych z pompowanymi kołami w dobrej cenie. Pompowane koła znacznie poprawiają komfort jazdy. Aby ten komfort uzyskać jeszcze lepszy zwróć uwagę na zastosowane w kołach łożyska. Najlepsze będą modele ABEC5 i ABEC7.

Dobra hulajnoga powinna również być wyposażona w hamulce. Najczęściej spotkamy się z hamulcem tylnym, naciskanym nogą. Jednak takie rozwiązanie na dłuższą metę niszczy koło. Lepiej, aby Twoja hulajnoga była wyposażona w hamulec ręczny, podobny do tego z roweru.

W hulajnodze wszelkie drgania są przenoszone na kierownicę i ręce, dlatego zadbaj, aby Twój model został wyposażony w amortyzatory. Nawet takie niewielkie montowane na przednie koło jest lepszym rozwiązaniem niż całkowity ich brak.

 

 

Hulajnogi dla dorosłych pompowane koła – ranking

 

 

Hudora Big Wheel Air 205 14005 

 

Jeśli zastanawiasz, jaka jest najlepsza hulajnoga dla dorosłych z pompowanymi kołami w 2018 roku to według wielu użytkowników jest to Hudora Big Wheel Air 205 14005. Jest to bardzo kompaktowa propozycja, dla tych, którzy chcieliby używać hulajnogi jako środka transportu w mieście.  

Złożona przyjmuje wielkość małego pakunku, a że została wyposażona w pasek na ramię to z łatwością ją przeniesiemy. Pomimo małych rozmiarów jest to bardzo solidny sprzęt, którego udźwig wynosi aż 120 kg. Natomiast aluminiowa konstrukcja powoduje, że waga hulajnogi wynosi niecałe 6 kg.

Jeśli chodzi o elementy konstrukcyjne to mamy tutaj podest na nogi o wymiarach 35 x 14 cm z nóżką do parkowania oraz regulowaną kierownicę o wymiarach 84,5 – 105 cm i szerokości  41 cm. Producent wyposażył ten model w pompowane koła 205 mm z łożyskami ABEC 5 chrom, by jazda na hulajnodze była jak najmniej wyboista.

Konsumenci potwierdzają, że po złożeniu Hudora Big Wheel Air 205 14005 jest kompaktowa i łatwa w transporcie. Podają również, że hulajnoga jest lekka , także wniesienie jej po schodach nie sprawia problemu.  

 

 

 

 

Nils WH118A 16-3-082 

 

Kolejna hulajnoga, która jest produkcji firmy Nils znanej z produkcji sprzętu sportowego, to bardzo wytrzymała maszyna. W całości jest wykonany ze stali. Dzięki temu jest wyjątkowo odporna na wszelkie odkształcenia i uszkodzenia.

Hulajnogę tę cechują wyjątkowo duże, pompowane koła, dzięki którym użytkownik może liczyć na płynną, pozbawioną wstrząsów jazdę. Koło przednie ma aż 16 cali, co jest już porównywalne z kołem rowerowym, a wymiar tylnego koła to 12 cali. Tak duże koła sprawiają też, że hulajnoga jest niezwykle szybka.

Mamy tu również regulowaną kierownicę, której wysokość można ustawić do wzrostu użytkownika. Dodatkowo kierownica jest wyposażona w wygodne rączki, dzięki którym łatwo i wygodnie się wykonuje wszelkie manewry.

Gdy musisz na chwile hulajnogę odstawić, możesz ją oprzeć o stopkę nie narażając jej na położenie na ziemi i zabrudzenie czy uszkodzenie. Podest ma wymiary 36 cm x 12 cm. Waga całego urządzenia wynosi 9,5 kg i jest ono przystosowane do użytkownika o maksymalnej masie 80 kg. Bezpieczeństwo jazdy zapewniają również 2 hamulce ręczne.

Według opinii użytkowników jest to szybka hulajnoga o ładnym designie. Osobom używającym ten model najbardziej przypadły do gustu duże koła hulajnogi.

 

 

 

 

Sicaro Impulso 

 

Nasza ostatnia propozycja to hulajnoga z pompowanymi kołami dla lżejszych dorosłych, gdyż maksymalne obciążenie modelu Sicaro Impulso wynosi 90 kg. Sprzęt jest skonstruowany z aluminium (rama, kierownica i jej wspornik) oraz stali (widelec).

Całość waży 8,75 kg i ma wymiary (dł. x szer. x wys.): 150 x 58 x 95-105cm. Wysokość jest zmienna z powodu ruchomej kierownicy. Taka konstrukcja pozwala na dostosowanie pojazdu do użytkownika. Hulajnoga została wyposażona w pompowane koła o wielkości 20 cali przednie oraz 16 cali tylne.

Pompowane koła będą niwelować nierówności podłoża, po którym będziemy podróżować, natomiast ich wielkość pozytywnie wpłynie na prędkość jazdy. Producent zastosował dwa rodzaje hamulców, które zagwarantują bezpieczeństwo użytkownika. Tak więc zarówno z przodu jak i z tyłu mamy mechaniczne hamulce tarczowe.

Osoby, które zdecydowały się na zakup Sicaro Impulso są bardzo zadowolone z nabytku i polecają hulajnogę innym. Oprócz świetnej zabawy wskazują, jako zaletę zdrowotne korzyści z korzystania z takiego sprzętu, jakimi są aktywność fizyczna i przebywanie na świeżym powietrzu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...