Hulajnogi trójkołowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.01.20

 

Jeżeli szukasz produktu uniwersalnego, to polecamy Ci wybór Kindero Biedronka. Jest to hulajnoga, której części można swobodnie odłączać i przyłączać. Dlatego maluch może korzystać nie tylko z hulajnogi, ale również z deskorolki, jeździka, a także pchacza. W ten sposób dziecko może używać pojazdu począwszy od nauki chodzenia. Hulajnoga jest bardzo ładnie wykonana i jest dostępna w kilku kolorach. Na zewnętrznej stronie kierownicy znajduje się duża biedronka. Atrakcyjność pojazdu podnoszą też kółka, które świecą podczas jazdy. Rodzicom podoba się to, że siodełko oraz kierownicę można swobodnie dopasowywać do wzrostu dziecka. Chwalą oni również to, że pojazd nie jest zbyt ciężki (3 kg). Jeżeli szukasz hulajnogi dla starszego dziecka, to zainteresować powinna Cię Nils Extreme Fl145. Jest to pojazd typu fliker, co oznacza, że dziecko nie musi się odpychać, tylko balansować swoim ciałem. Hulajnoga jest dobrze wykonana, ładnie wygląda i jest wygodna dla każdego dziecka.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką hulajnogę trójkołową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jazda na hulajnodze to popularna rozrywka nie tylko wśród dzieci, ale też dorosłych. Coraz częściej słyszy się o tym, że w większych miastach firmy udostępniają możliwość wynajmu tych prostych pojazdów, którymi można swobodnie poruszać się po chodnikach, ścieżkach rowerowych, alejkach w parku itp. Po skończonej jeździe sprzęt można zabrać ze sobą do szkoły lub biura, a gdy pogoda nagle się zepsuje, bez trudu dokończymy jazdę autobusem miejskim. Wielu rodziców uważa również, że hulajnoga to świetny sposób na to, aby dziecko spędzało czas aktywnie i ćwiczyło umiejętność balansowania ciałem oraz utrzymania równowagi. Spośród wielu modeli, wybraliśmy sprzęty trzykołowe, tworząc poniższy poradnik na temat tego, jaka hulajnoga trójkołowa jest najlepsza.

Solidna konstrukcja

Chcesz, aby kupiony przez Ciebie model jak najdłużej służył Tobie lub Twojemu dziecku? W takim razie musi mieć solidną konstrukcję. W sklepach znajdziesz sprzęty stalowe, aluminiowe oraz  tytanowe. Ostatni z materiałów jest lekki i bardzo mocny, ale drogi, stosowany do produkcji tylko niektórych modeli. Hulajnoga stalowa to solidny sprzęt, ale trochę ciężki, dlatego najczęściej producenci łączą w swoich projektach bardzo mocną stal z lekkim aluminium, żeby całość była jak najmniej awaryjna. Odradza się raczej kupowanie pojazdów z tworzyw sztucznych. Taki materiał nie jest zbyt trwały. Nie oznacza to jednak, że części z tworzyw sztucznych są kiepskim rozwiązaniem. Wielu producentów decyduje się na zastosowanie plastiku na rączkach itp., czasem siedziska w zabawce dla dzieci.

Niezależnie od tego, na jaki materiał wykonania się zdecydujesz, pamiętaj, aby sprawdzić maksymalny udźwig pojazdu. Hulajnogi trójkołowe dla dzieci wytrzymują obciążenie do max. 50 kg, czasami 60 kg. Zdarzają się też bardzo małe wersje dla kilkulatków do 25 kg. Modele trójkołowe często mają regulowane elementy i wytrzymują obciążenie nawet do 100 kg, dzięki czemu z jednego pojazdu mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli.

 

Regulacja

Każda osoba ma inną budowę ciała i potrzeby, dlatego najlepsza hulajnoga trójkołowa ma szeroki zakres regulacji, chociażby kierownicy. Czasami również podest jest regulowany. Jeśli kupujesz pojazd, który ma służyć i Tobie i dziecku ważny jest nie tylko zakres regulacji, ale też to, jak ustawia się zmiany czy regulacja kierownicy wymaga użycia narzędzi. Jeśli tylko raz masz dostosować sprzęt do swoich potrzeb, możesz użyć odpowiednich śrubokrętów, ale jeśli przed każdą jazdą będziesz musiał szukać narzędzi i męczyć się ze zmianami, raczej nie będzie to wygodne.

W przypadku modeli dziecięcych możemy wyróżnić zabawki 3w1, które w zależności od etapu rozwoju maluszka możemy zamienić na pchacz, jeździć, a potem hulajnogę.

 

Szeroki podest

Po zakupie jakiegokolwiek produktu wiele osób dzieli się swoimi opiniami, wśród wad różnych hulajnóg często znajdziemy informacje o zbyt wąskim podeście, który sprawia, że komfort jazdy jest znacznie zmniejszony. Dlatego tak ważne jest, aby podest był odpowiednio szeroki. Najlepiej przed zakupem wypróbować kilka modeli, stanąć i sprawdzić, czy jazda jest dla nas komfortowa. Im większą stopę ma użytkownik, tym podest powinien być większy. Trzeba jednak pamiętać, że większa podstawa zmniejsza prędkość rozpędu.

 

Automatyczna czy nie?

Chociaż hulajnoga ma być pojazdem, który pozwoli na szybkie dotarcie z punktu A do B, przy jednoczesnym zadbaniu o kondycję, coraz częściej spotyka się urządzenia na akumulatory, które pozwalają osiągnąć prędkość do 25 km/h (regulacje prawne). Dla dzieci taki zakup jest zbędny, w końcu nawet odpychając się nogą, maluch będzie poruszał się szybciej niż idąc pieszo. Inwestycja w hulajnogę automatyczną ma sens wtedy, gdy faktycznie do pracy czy szkoły pokonujemy duże dystanse.

Kupując sprzęt akumulatorowy, zweryfikuj ile czasu się ładuje oraz jak długo jeździ na naładowanej do pełna baterii. Często producenci podają nie czas jazdy, a dystans, jaki można pokonać po pełnym naładowaniu. Jest to wygodne, bo można realnie ocenić, ile kilometrów pokonujemy każdego dnia i jak często musimy ładować pojazd, aby nagle się nie rozładował w czasie jazdy.

 

Wygodne rączki

Zastanawiając się nad tym, jaką hulajnogę trójkołową wybrać, powinieneś na chwilę zatrzymać się na wygodzie jazdy, czyli rączkach, w końcu to one pozwalają utrzymać pojazd i nim manewrować. Warto przyjrzeć się wykonaniu tego elementu, czy jest dobrze wyprofilowany, nie ma ostrych krawędzi, które mogłyby być szczególnie niebezpieczne dla dzieci.

Bezpieczeństwo

Komfort jazdy to jedna kwestia, ale pojawia się jeszcze sprawa bezpieczeństwa. Co na nie wpływa? Po pierwsze dobre koła, które nie zepsują się na nierównym chodniku i mają odpowiednią amortyzację. Najczęściej stosuje się koła poliuretanowe, ewentualnie kauczukowe, ale one raczej występują w zabawkach dla dzieci.  Dobrze, jeśli pojazd ma też odblaski, dzięki którym będziesz widoczny na drodze po zmroku. Oczywiście musisz też zadbać o inne elementy, jak kamizelka itd., zwłaszcza jeśli jeździsz nie po chodniku, a po drodze.

 

Waga

Rodzice małych dzieci zauważają, jak ważnym aspektem jest waga pojazdu. Nawet kupując pojazd dla osoby dorosłej, nie powinniśmy lekceważyć tego parametru. Ciężka hulajnoga ogranicza ruchy, trudniej się nią balansuje, a także trudno wnosi po schodach, a przecież z zasady ma być to pojazd wygodny w użyciu. Sprawdź więc ile waży sprzęt. Może to być ok. 3 kg, ale równie dobrze 10 kg, a to już duże obciążenie.

 

Hulajnogi trójkołowe w dobrych cenach

Cena hulajnogi zależy od popularności producenta, rozwiązań (droższe są sprzęty akumulatorowe), tego, czy jest to zabawka, pojazd dla maluszków czy dorosłych. Nie bez znaczenia jest też design. Cena za solidny sprzęt zaczyna się od 150 zł. Zabawki dla najmłodszych kosztują jednak mniej, nawet ok. 50 zł.

 

 

Najlepsza hulajnoga trójkołowa w 2020 roku

 

Utworzony przez nas ranking hulajnóg trójkołowych zawiera jedynie najlepsze produkty, które zostały uznane przez wielu użytkowników za bardzo dobre.

 

Nasze zalecenia

 

Kindero Biedronka


Kindero Biedronka to nie tylko dobra i tania hulajnoga trójkołowa, ale również jeździk i deskorolka. Wystarczy zamontować lub zdemontować niektóre części, aby hulajnoga zmieniła się w inny pojazd. Jest to bezpieczny sprzęt, który spełnia wszystkie europejskie normy. Hulajnoga jest bardzo stabilna i nie przewraca się pod wpływem gwałtownych ruchów dziecka.

Kółka pojazdu mają 12 cm średnicy. Zostały skonstruowane w taki sposób, że są bardzo ciche i mają właściwości antypoślizgowe. Właśnie dlatego dziecko jest bezpieczne nawet podczas jazdy w domu na śliskiej posadzce, a jeżdżący maluch nie przeszkadza rodzicom. Kółka są wykonane z kauczuku, a podczas jazdy świecą, co jest niemałą atrakcją dla każdego dziecka.

Model ma skrętne przednie koła i nożny hamulec. Siedzisko oraz kierownica są regulowane, co jest chwalone przez rodziców, ponieważ dopasowanie hulajnogi do każdego dziecka nie stanowi problemu. Konstrukcja pojazdu nie jest ciężka (całość ze wszystkimi elementami waży 3 kg), a maksymalne obciążenie wynosi 25 kg.

Kindero Biedronka to dobra hulajnoga trójkołowa do 100 zł. Pojazd waży ok. 3 kg. Jest on odpowiedni dla dzieci do 8. roku życia.

Zalety
Nie tylko hulajnoga:

To model 3w1, który może pełnić funkcję hulajnogi, jak również jeździka oraz deskorolki. To oznacza, że pojazd zapewnia maluchowi świetną zabawę przez długi czas.

Regulacja wysokości kierownicy:

Jeżdżące na hulajnodze dziecko na pewno nie będzie zbyt mocno pochylać się do przodu. Możemy zmieniać wysokość kierownicy, dopasowując ją do wzrostu pociechy.

Antypoślizgowy podest:

Podest pojazdu pokryto antypoślizgowym materiałem, dlatego stopy malucha nie będą się z niego zsuwać.

Ciekawy wygląd:

Hulajnoga jest dostępna w dwóch kolorach – niebieskim i różowym. Na kierownicy znajduje się atrakcyjna dla dzieci ozdoba – biedronka.

Zapewnia bezpieczeństwo:

To stabilny oraz zapewniający bezpieczną zabawę pojazd. Kółka hulajnogi świecą podczas jazdy, w efekcie czego pociecha jest doskonale widoczna na drodze.

Wady
Mało solidne kółka:

Mimo że kauczukowe kółka pojazdu są ciche, to według rodziców szybko się niszczą, zwłaszcza gdy dziecko często jeździ po nierównej i nieutwardzonej nawierzchni.

 

 

 

 

Nils Extreme Fl145

 

Nils Extreme Fl145 to hulajnoga inna niż wszystkie, a nazywana jest fliker. Jeżdżenie na niej polega na balansowaniu biodrami, ponieważ tylne koła są skrętne. Dzięki hulajnodze typu fliker dziecko uczy się prawidłowego utrzymania balansu oraz rozporządzaniem energią, jaką wytwarza ciało. Dodatkowo hulajnoga wzmacnia mięśnie i wspomaga ich prawidłowy rozwoju.

Wysokość kierownicy jest regulowana. Całość sprzętu jest wykonana ze stali, więc jest to inwestycja na kilka lat. Dlatego też hulajnoga jest chwalona przez wielu rodziców. Godne uwagi są poliuretanowe kółka, które nie kruszą się i nie wytwarzają dźwięku. Pozwalają również na osiąganie stosunkowo dużych prędkości, więc pojazd jest polecany dla trochę starszych dzieci.

Maksymalne obciążenie sprzętu to 100 kg i dlatego mogą korzystać z niego również dorośli. Specjalny kształt uchwytów jest doceniany przez rodziców, ponieważ czynią one pojazd wygodnym w użytkowaniu. Warto dodać, że hulajnoga spełnia wszystkie wymogi europejskie i jest całkowicie bezpieczna dla każdego dziecka. Jej waga to 8,5 kg.

Model Nils Extreme Fl145 waży 8,5 kg. To propozycja dla starszych dzieci, nastolatków, a także dorosłych. Po złożeniu pojazd ma wymiary: 107 cm x 21 cm x 23 cm.

Zalety
Skrętne tylne koła:

Umieszczone z tyłu hulajnogi dwa koła są skrętne, dlatego podczas jazdy nie musimy energicznie odpychać się stopami od podłoża. Wystarczy, że w odpowiedni sposób będziemy balansować biodrami.

Hamulec na kierownicy:

Nawet jeśli będziemy jechać z dużą prędkością, możemy szybko zahamować. Umożliwia to ręczny hamulec umieszczony przy kierownicy.

Poliuretanowe kółka:

W podstawie modelu zamontowano kółka wykonane z poliuretanu. Są one odporne na zniszczenie, a w dodatku nie generują hałasu w czasie jazdy.

Amortyzacja wstrząsów:

Uchwyty przy kierownicy skutecznie pochłaniają wstrząsy i wibracje, co pozwala czerpać więcej przyjemności z jazdy na hulajnodze.

Wady
Za wąskie podesty:

Osoby noszące buty w większym rozmiarze (powyżej 40) narzekają, że podesty są stosunkowo wąskie i stopy się z nich ześlizgują.

 

 

 

 

Globber 425-106 PRIMO STARLIGHT


Globber 425-106 PRIMO STARLIGHT to hulajnoga, która wyróżnia się na tle wielu innych pojazdów tego typu, głównie dzięki limonkowemu kolorowi. Dziecku z pewnością się on spodoba. Hulajnoga waży jedynie 2,5 kg, więc jazda na niej i przenoszenie jej nie stanowi żadnego problemu dla malucha. Dzieci korzystające z pojazdu nie mogą mieć więcej niż 6 lat oraz mniej niż 3 lata.

Kółka pojazdu są wykonane z poliuretanu. W kołach oraz na podstawie hulajnogi znajdują się świecące światełka LED. Mają one różne kolory i sprawiają, że jazda jest bardziej atrakcyjna. To, co podoba się rodzicom to specjalna blokada na kierownicy. Po jej założeniu maluch może jeździć jedynie prosto. Kiedy już będzie umiał utrzymać balans, blokada może zostać zdjęta.

Opinie o hulajnogach trójkołowych tej firmy zachęcają do jej kupna. Chwalona jest bardzo duża podstawa pojazdu, która pozwala na swobodne ułożenie nóg dziecka. Oprócz tego rodzice uważają, że zmiana wysokości kierownicy pomaga w nauce jazdy na hulajnodze i sprawia, że jest ona wygodna.

Pojazd Globber 425-106 PRIMO STARLIGHT nadaje się dla pociech w wieku od 3 do 6 lat. Wymiary modelu to: 57,5 cm x 13,5 cm. Hulajnoga waży 2,5 kg.

Zalety
Ułatwia naukę jazdy:

To model doskonale nadający się do nauki jazdy dla młodszych pociech. Jest on stabilny, a dodatkowo ma blokadę kierownicy „Easy Learning”, dzięki której można zablokować skręt i w ten sposób ułatwić dziecku jazdę prosto.

Kolorowe oświetlenie:

W kółkach hulajnogi zamontowano diody LED, które świecą na różne kolory. To sprawia, że pojazd jest atrakcyjny dla pociech, poza tym zwiększa ich widoczność na drodze, zwłaszcza po zmroku. Akumulatory zasilające diody można naładować poprzez kabel z końcówką micro-USB.

Lekkość:

Pojazd jest lekki, wykonano go z aluminium i tworzywa sztucznego. Dziecko nie powinno mieć problemu z samodzielnym przeniesieniem hulajnogi w inne miejsce lub wniesieniem jej po schodach do domu.

Wady
Kłopotliwe hamowanie:

Aby zahamować, pociecha musi wcisnąć hamulec znajdujący się przy tylnym kole. Początkowo jest to dla malucha kłopotliwe i przez oglądanie się za siebie może przypadkowo się przewrócić.

 

 

 

 

Worker Fliker 100


Worker Fliker 100 to hulajnoga typu fliker o wadze około 6 kg. Balansowanie pojazdem jest dla większości dzieci bardzo łatwe. To, co jest chwalone przez większość użytkowników, to możliwość szybkiego składania hulajnogi. Dzięki możliwości składania nie zabiera ona dużo miejsca i można ją łatwo przenosić. Transport ułatwia także specjalny pasek, który można przewiesić przez ramię.

Hamulec, w odróżnieniu od wielu modeli, jest zamontowany w kierownicy. Dziecko musi jedynie nacisnąć na specjalny uchwyt, aby się zatrzymać. Z kolei antypoślizgowe bieżniki gwarantują, że maluch nie przewróci się podczas jazdy. Rodzice doceniają nóżkę, dzięki której hulajnoga samodzielnie stoi.

Błotniki chronią dziecko przed opryskaniem wodą z kałuży. Warto dodać, że hulajnoga jest dobrze wykonana. Kierownica jest regulowana, więc nie ma żadnego problemu, kiedy maluch trochę podrośnie. Pamiętaj jednak, że dziecko nie może ważyć więcej niż 50 kg.

Produkt Worker Fliker 100 ma wymiary: 51 cm x 86 cm x 20 cm (po złożeniu). Hulajnoga waży 6,25 kg i jest świetną zabawką dla maluchów powyżej 5. roku życia.

Zalety
Wygodne przechowywanie:

Z uwagi na to, że w razie konieczności hulajnogę możemy złożyć, jej przechowywanie (np. na czas zimy) nie stanowi żadnego problemu. Pojazd można też wygodnie przewozić w samochodowym bagażniku.

Nóżka przy podeście:

Przy podeście jest nóżka umożliwiająca postawienie hulajnogi w dowolnym miejscu. Nie musimy jej opierać o ścianę czy drzewo na czas postoju.

Chroni przed zachlapaniem błotem:

Pojazd został skonstruowany w taki sposób, aby zapewnić dziecku przyjemną zabawę. Co ciekawe, maluch może swobodnie jeździć także po drodze pełnej kałuż, ponieważ gumowe błotniki zapobiegają zachlapaniu ubrań błotem.

Wady
Zacinający się hamulec:

Znajdujący się przy kierownicy hamulec od czasu do czasu się zacina, przez co pociecha nie ma możliwości szybkiego zatrzymania się.

Nie amortyzuje wstrząsów:

Niektóre maluchy twierdzą, że podczas jazdy na niezbyt równej nawierzchni mocno odczuwają wstrząsy, co powoduje dyskomfort.

 

 

 

 

Scootandride Highwaykick1 2W1 


Scootandride Highwaykick1 2W1 to hulajnoga, która może towarzyszyć dziecku już od momentu stawiania pierwszych kroków. Jest to bardzo mały sprzęt, który dodatkowo ma siedzisko. Maluch może bez problemu usiąść na nim. Kiedy podrośnie, wystarczy zdemontować siedzisko i używać pojazdu na stojąco.

Rodzice najczęściej chwalą szorstki podest, dzięki któremu nóżki dziecka się nie przesuwają podczas jazdy. Doceniana jest również regulowana kierownica. Siedzisko także może być regulowane i warto dodać, że jest tak zrobione, że każde dziecko będzie bardzo wygodnie siedzieć. Konstrukcja hulajnogi jest solidna i maluchy mogą pojazdem bezpiecznie się poruszać.

Waga produktu wynosi jedynie 2,8 kg. Maksymalne obciążenie nie może wynosić więcej niż 50 kg. Pojazd jest dostępny w kilku kolorach, więc możesz wybrać ten, który podoba się dziecku najbardziej. Produkt spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa, więc nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swojego malucha.

Hulajnoga Scootandride Highwaykick1 2W1 jest idealna dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat. Waży ona 2,8 kg. Pojazd może być używany także jako jeździk.

Zalety
Zapewnia bezpieczną zabawę:

Test hulajnóg trójkołowych, który przeprowadziliśmy, pozwolił nam dojść do wniosku, że to model zapewniający w pełni bezpieczną zabawę. Jest on wykonany z solidnych materiałów i został wyposażony w niezawodnie działające hamulce. Pojazd ma antypoślizgowy podest i specjalny system safety-pad.

Szybki demontaż części:

Aby zmienić hulajnogę w jeździk dla młodszego dziecka, nie musimy używać specjalistycznych narzędzi. Montaż poszczególnych części budowy pojazdu nie jest trudny.

Wady
Nie dla starszych dzieci:

Rodzicom przeszkadza przede wszystkim to, że model nie nadaje się dla pociech w wieku szkolnym, czyli powyżej 5. roku życia, choć maksymalne obciążenie pojazdu to 50 kg.

Podatny na przetarcia podest:

Po kilku miesiącach zabaw z hulajnogą na jej podeście pojawiają się przetarcia. Nie wyglądają one zbyt estetycznie.

 

 

 

 

Kiedy dziecko może zacząć jeździć na trójkołowej hulajnodze?

 

Wielu ekspertów twierdzi, że warto już od najmłodszych lat zachęcać dzieci do aktywności fizycznej. W ten sposób można je przekonać, że trzeba uprawiać sporty. Poza tym ruch pozytywnie wpłynie na ich rozwój. Jednym z lepszych prezentów dla pociechy jest trójkołowa hulajnoga. Jednak kiedy jest właściwy moment na jej zakup?

 

 

W jakim wieku maluch może jeździć na trójkołowym pojeździe?

Hulajnogi, które są wyposażone w trzy, a nie dwa koła, idealnie nadają się dla pociech już od 2. roku życia. Z uwagi na specyficzną budowę, tego typu pojazdy są stabilne i zmniejsza się ryzyko upadku na ziemię. Co ważne, większość modeli pozwala na regulację wysokości rączki, dlatego można je z łatwością dopasować do wzrostu pociechy. Kiedy dziecko podrośnie, nie musi rezygnować z jazdy na hulajnodze z trzema kołami. Na rynku są też nieco większe, zbudowane w taki sam sposób pojazdy, które nierzadko sprawdzają się znacznie lepiej niż modele dwukołowe.

 

Jak rozpoznać, że dziecko jest gotowe do jazdy na hulajnodze?

Kiedy maluch potrafi już samodzielnie chodzić, staje się ciekawszy świata i uważnie obserwuje to, co dzieje się wokół niego. Po ukończeniu 12. miesiąca życia pociechy zaczynają grymasić w spacerowym wózku i chcą, aby je wyciągnąć ze środka. To dobry moment na zastanowienie się nad zakupem pojazdu, który najpierw posłuży dziecku jako jeździk, a później zmieni się w hulajnogę. Maluchy mogą też zauważyć swoich rówieśników jeżdżących na hulajnogach na placu zabaw. To sygnał, że pora na znalezienie dla dziecka jego własnej hulajnogi.

 

 

Zalety jazdy na trójkołowej hulajnodze

Tak naprawdę każda zabawa na świeżym powietrzu ma pozytywny wpływ na zdrowie oraz rozwój malucha. Przebywające na zewnątrz dziecko może się dotlenić, wzmacnia się jego odporność, a poza tym może nawiązać głębszą więź ze swoimi rodzicami lub rówieśnikami. Jazda na hulajnodze niesie za sobą kilka dodatkowych korzyści. Ponieważ czynność ta wymaga odpychania się nogą od podłoża i balansowania ciałem w celu utrzymania równowagi, pociecha wzmacnia swoje nogi, ręce i kręgosłup, ćwicząc jednocześnie koordynację. Co więcej, taka zabawa rozwija u malucha wyobraźnię przestrzenną, gdyż uczy się, kiedy trzeba zahamować i przyspieszyć oraz jak radzić sobie podczas jazdy z dużą prędkością.

 

Czy jazda na hulajnodze trójkołowej jest bezpieczna?

Żeby zapewnić dziecku bezpieczeństwo w czasie zabawy, trzeba wiedzieć, jaka hulajnoga trójkołowa jest polecana przez ekspertów i kierować się tym, robiąc zakupy. Ponadto powinniśmy stale obserwować pociechę i pilnować, aby jeździła tylko w wyznaczonym miejscu oraz z odpowiednią prędkością. Przed zabawą najlepiej założyć dziecku na głowę kask, mogą przydać się także ochraniacze na kolana i łokcie. Wówczas w czasie upadku na ziemię maluch nie zrobi sobie krzywdy. Zwróćmy uwagę na to, czy pociecha naprzemiennie odpycha się od podłoża lewą i prawą nogą. Inaczej jedna strona ciała będzie bardziej obciążona niż druga, co sprzyja powstawaniu wad kręgosłupa.

Przed podarowaniem dziecku hulajnogi należy również upewnić się, że jest wystarczająco solidna oraz dopasowana do jego potrzeb. Zwykle producenci informują, dla dzieci w jakim wieku przeznaczony jest dany pojazd, co ułatwia dokonanie wyboru. Podest pojazdu musi być szeroki i antypoślizgowy, a cała konstrukcja odporna na uszkodzenia mechaniczne.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status