Ranking 5 najlepszych hulajnóg dla dorosłych w 2020

Ostatnio aktualizowane: 26.09.20

 

Hulajnogę dla dorosłych – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Najlepszy model hulajnogi w 2020 roku to Xiaomi MiJia M365, co wynika z ocen użytkowników. Pojazd bardzo dobrze się sprawdza podczas wakacji np. do zwiedzania, a także jako środek transportu do pracy. Sprzęt jest wykonany z aluminium, jest on lekki i wytrzymały jednocześnie. Dzięki pompowanym kołom hulajnoga zapewnia płynną jazdę, a także odpowiednią przyczepność do podłoża. Komfort jazdy zapewnia też szeroki podest. Pojazd można składać, co ułatwia jego przenoszenie. Bezpieczeństwo zapewniają dwa hamulce ręczne, a także dzwonek i oświetlenie przednie i tylne. Pojazd jest łatwy w obsłudze, utrzymanie równowagi nie sprawia trudności. Waga użytkownika hulajnogi nie powinna przekroczyć 100 kg. Urządzenie ma atrakcyjny design, który jest utrzymany w nowoczesnym stylu i podkreśla dynamikę jazdy.Gdybyś jednak okazał się tradycjonalistą i ten model hulajnogi nie przypadł Ci do gustu, to polecamy drugi najlepszy model roku 2020, którym został Hudor Big Wheel Air 205. Ta hulajnoga również zyskała wysokie uznanie swoich użytkowników.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką hulajnogę dla dorosłych kupić?

 

Wydawać by się mogło, że hulajnoga to sprzęt przeznaczony dla dzieci czy młodzieży. A obecnie hulajnogi cieszą się również dużym zainteresowaniem wśród dorosłych. Pomijając to fakt, że jazda na hulajnodze to świetna zabawa, dostarcza ona również tak ważnego ruchu na świeżym powietrzu. A ze względu na małe rozmiary może też być wykorzystywana jako alternatywa roweru, czy transportu publicznego. Jednak, na co zwrócić uwagę kupując tego rodzaju urządzenie? Wybranie odpowiedniego modelu osobie niezaznajomionej z tego typu sprzętem może okazać się trudnym zadaniem. Po pierwsze musimy koniecznie sprawdzić maksymalne obciążenie sprzętu. Może się bowiem po zakupie okazać, że nabyta hulajnoga nie jest w stanie nas unieść. Także ważne jest, by urządzenie było wygodne. Nie chodzi o to przecież, by było nam niewygodnie podczas jazdy. Sprawdźmy więc jak długi i szeroki podest ma hulajnoga, byśmy mogli komfortowo postawić obydwie stopy na podłożu. Bardzo ważna jest również długość rączki. Upewnijmy się, że możemy wysunąć kierownicę do wysokości, która pozwoli wygodnie jej się trzymać. Tak, byśmy podczas jazdy nie musieli się garbić. Zobaczmy, na jakie parametry powinniśmy zwrócić uwagę, gdy próbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie: Jaką hulajnogę dla dorosłych wybrać.

 

1-hulajnogi-dla-doroslych

 

Ilość i rodzaj kółek

Myśląc o hulajnodze wyobrażamy sobie dwukołowy pojazd z rączką, stosujący siłę napędową w postaci naszych mięśni. Otóż obecnie możemy znaleźć hulajnogi trzy, lub nawet czterokołowe. Takie modele są bardziej stabilne i dodatkowo umożliwią pewniejszą jazdę na nierównym, wyboistym terenie. Polecane są też osobom mającym trudności w utrzymaniu równowagi, lub tym, którzy dopiero szkolą się w jeździe na hulajnodze.

Standardowo mamy do wyboru dwie wielkości kółek. Mniejsze, o średnicy 100 – 110 mm. Hulajnogi wyposażone w takie koła są idealne dla osób dopiero uczących się jazdy, ponieważ są one zwrotne i łatwo się prowadzą. Większe koła, w które możemy nasz sprzęt wyposażyć mają średnicę powyżej 120 mm. Polecane są one dla osób, które mają już jakieś doświadczenie w jeździe na hulajnodze. Pozwalają one rozwijać większą prędkość od kół o mniejszej średnicy.

Wybierając hulajnogę możemy również dobrać odpowiednią twardość kół. Koła wykonane z poliuretanu możemy obecnie spotkać o twardości miękkiej (74A – 82A), które szybko się ścierają, jednak zapewniają bardzo dobrą przyczepność i wysoki komfort jazdy. Są one polecane osobom uczącym się jazdy na hulajnodze. Koła twarde o oznaczeniach 86A – 100A charakteryzują się słabą przyczepnością i małą odpornością na wstrząsy. Przeznaczone są dla osób wykonujących różnego rodzaju skoki i tricki na hulajnodze. Natomiast koła średniotwarde są najbardziej popularne, ich twardość plasuje się w przedziale 82A – 86A. Najlepiej sprawdzają się one podczas jazdy na asfalcie.

Alternatywą dla kół poliuretanowych są takie wykonane z kauczuku syntetycznego, lub pompowane, gumowe koła.

 

Odpowiedni profil deski

Jeśli jesteś laikiem w temacie hulajnóg może Ci się wydawać, że wszystkie hulajnogi dla dorosłych w dobrych cenach są takie same. Nic bardzie mylnego. Możemy znaleźć w sklepach sprzęty w tej samej cenie, lecz diametralnie różniące się profilem. Obecnie użytkownik ma do dyspozycji profile płaskie, wąskie czy okrągłe. Płaskie profile są idealne dla osób szukających stabilności i przyczepności. Jednak zazwyczaj wybierane są przez osoby, które poszukują hulajnogi do jazdy agresywnej. Z kolei wąskie, ścięte profile charakteryzują się mniejszą stabilnością i przyczepnością.

Pozwala jednak na rozwijanie większych prędkości, dlatego też kupują ją Ci, którzy chcą uprawiać jazdę wyścigową. Ostatni z dostępnych profili, okrągły, jest idealny dla jazdy rekreacyjnej. I to jest model, który powinieneś wybrać, jeśli szukasz swojej pierwszej hulajnogi. Taki kształt profilu odznacza się stabilnością i przyczepnością na zakrętach, przy jednoczesnej możliwości rozwoju większej prędkości na prostych odcinkach drogi.

 

Składana, czy nieskładana?

Rozważania, czy zakupić hulajnogę składaną, czy nie powinniśmy oprzeć o sposób jej użytkowania. Sprzęt składany będzie zapewne bardziej wygodny w mieście, gdzie możemy go użytkować jako alternatywę komunikacji miejskiej. Po przebyciu drogi, hulajnogę w łatwy sposób złożymy i schowamy do plecaka, lub przewiesimy przez ramię. Urządzenie tego typu nie będzie też nam blokować możliwości przejazdu autobusem, czy tramwajem. Bez problemu zmieścimy się w każdym środku komunikacji miejskiej, nie doświadczymy też trudności we wstawianiu hulajnogi do wnętrza pojazdu, jak to niekiedy bywa w przypadku rowerów.

Natomiast jednoczęściowe hulajnogi uznaje się za trwalsze. Panuje też przekonanie, że sprzęt, który się nie rozkłada lepiej znosi wszystkie przeciążenia. Na pewno takie urządzenia będą bardziej wygodne podczas jazdy, a to dlatego, że ich producent może sobie pozwolić na większe ich wymiary. Także mogą być bardziej stabilne, ze względu na większą wagę. Jeśli dystans, który codziennie pokonujesz pozwoli Ci na unikniecie korzystania z innych środków transportu, oraz masz miejsce na przechowanie hulajnogi w całości to jednoczęściowy model może okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

 

2-hulajnogi-dla-doroslych

 

Napęd

Tradycyjna hulajnoga jest napędzana siłą naszych mięśni. Założenie jest takie, że stojąc na podeście jedną nogą odpychamy się od podłoża wprawiając całe urządzenie w ruch. Jest to wiec tradycyjnie środek transportu, który wspomaga zdrowy tryb życia. Wiadomo jednak, że taki rodzaj transportu na dłuższą metę będzie bardzo męczący. Dlatego też producenci hulajnóg wyszli naprzeciw wymaganiom klientów i stworzyli urządzenia, gdzie napęd jest elektryczny. Na rynku możemy też znaleźć modele napędzane silnikami spalinowymi.

O ile podstawowe wersje hulajnóg z zasilaniem akumulatorowym możemy traktować jako alternatywny sposób napędzania urządzenia. W razie potrzeby możemy korzystać z siły naszych mięśni, a gdy mamy duży dystans do pokonania możemy wspomóc się elektrycznym napędem. O tyle zaawansowane urządzenia zasilane akumulatorowo, czy napędzane silnikiem spalinowym będą za ciężkie by wprawić je w ruch tylko siłą naszych mięśni. Często też możemy spotkać takie urządzenia z dodatkowym wyposażeniem podnoszącym komfort naszej jazdy, np. siedzisko. Pamiętajmy, że takie hulajnogi nie należą jednak do najtańszych. Jednak jeśli zdecydujemy się na droższy model, to może on służyć do przebywania sporych odcinków drogi. Niektóre hulajnogi mogą rozwinąć prędkość nawet to 40 km/h, a ich zasięg wynosi 30 km.

 

Jaka jest najlepsza hulajnoga dla dorosłych?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczne. Każdy z nas ma inne potrzeby i wyobrażenia, dlatego też każdemu będzie odpowiadać inny model hulajnogi. Ważne jest, by podczas wyboru odpowiedniego sprzętu wziąć pod uwag nasze umiejętności, oraz drogę, po jakiej będziemy podróżować. Jeśli nasza podróż będzie prowadziła przez wyboiste ścieżki to warto zaopatrzyć się w pompowane koła. Jeśli jednak będziemy jeździć głównie po asfalcie, to najlepsze będą poliuretanowe, średniotwarde koła.

Tak samo weźmy pod uwagę pokonywany dystans. Jeśli codziennie pokonujemy kilkanaście kilometrów, może warto nam będzie zainwestować w model z dodatkowym zasilaniem. Jeśli jednak będziemy się częściowo poruszać komunikacją miejską to najlepszym wyborem będzie dla nas hulajnoga składana.

 

 

5 najlepszych hulajnóg dla dorosłych. Opinie w 2020 roku

 

Dorośli też powinni mieć trochę przyjemności w życiu. Dlatego zdecydowaliśmy się przedstawić ranking hulajnóg dla dorosłych. Zaletą tego typu sprzętu jest też to, że cała rodzina może czerpać przyjemność z korzystania z niego. Koniecznie przeczytaj nasze zestawienie, może Cię zaskoczy jakie modele są teraz dostępne.

 

1. Xiaomi Mijia Hulajnoga Elektryczna M365

 

Warto zainteresować się hulajnogą elektryczną Xiaomi MiJia M365, którą można dojeżdżać do pracy, na uczelnię lub do szkoły. Produkt jest odpowiedni zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Maksymalne obciążenie pojazdu wynosi 100 kg. Sprzęt ma oświetlenie przednie i tylne, co zapewnia widoczność podczas wieczornej jazdy.

Hulajnoga rozwija prędkość max. 25 km/h, co umożliwia szybki powrót do domu. Urządzenie ma wbudowaną baterię o pojemności 280 Wh, a pełne naładowanie wystarcza na ok. 30 km. Sprzęt ładuje się przez ok. 3,5 godziny. Pojazd ma wbudowany silnik bezszczotkowy o mocy 500 W.

Hulajnoga waży 12,5 kg i jest składana, co pozwala na jej łatwe wniesienie do budynku. Samo złożenie pojazdu trwa jedynie 3 sekundy. Model jest zrobiony ze stopu aluminium. Hulajnoga ma niewielką nóżkę, więc nie trzeba jej o nic opierać. Kupujący są zadowoleni z tego modelu, ponieważ jest bardzo wygodny i szybki.

Xiaomi MiJia M365 to ma silnik o mocy 500 W. Urządzenie rozpędza się nawet do 25 km/h. Pojazd ma podwójny układ hamulcowy.

Zalety
Sterowanie:

Hulajnogą łatwo się kieruje i podczas jazdy reaguje ona na delikatne ruchy kierownicą.

Składanie:

Model można w 3 sekundy złożyć i schować do domu lub wziąć ze sobą do pracy, aby nikt go nie zabrał.

Pojemność baterii:

Pojemność baterii wynosi 280 Wh, a jej pełne naładowanie pozwala na przejechanie ok. 30 km, a nawet więcej.

Wykonanie:

Hulajnoga jest zrobiona ze stopu aluminium, który cechuje się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia, a jednocześnie jest dość lekki. Wykonanie pozwala na maksymalne obciążenie równe 100 kg.

Design:

Model bardzo atrakcyjnie się prezentuje: jest pomalowany na czarno i ma czerwone elementy odblaskowe dodające stylu i zapewniające bezpieczeństwo.

Wady
Brak amortyzacji:

Model nie ma amortyzacji, dlatego jazda po nierównościach może się okazać bardzo nieprzyjemna.

 

 

 

 

2. Hulajnoga Hudora Big Wheel 205 Air

 

5.Hudor Big Wheel Air 205Hudor Big Wheel Air 205 to hulajnoga niemieckiej firmy Hudora, która od ponad 90 lat zajmuje się produkcją sprzętów sportowo – rekreacyjnych. Model ten całkowicie się składa, a po złożeniu największy z wymiarów wynosi 88 cm. Dodatkowo producent wyposażył ten model w poręczny pasek, dzięki któremu możemy po skończonej jeździe hulajnogę przerzucić przez ramię i nieść jak torbę.

Jej waga wynosi tylko 3,7 kg, więc nie powinna być uciążliwa w transporcie. Jej mała waga spowodowana jest wykonaniem z aluminium. Trwałości konstrukcji dodaje stalowy widelec.  Dodatkowo wysoką jakość sprzętu gwarantuje certyfikat TUV GS – gepruft, CE. Komfort podróży podnoszą duże, pompowane koła z łożyskami ABEC – 5.

Hulajnoga będzie odpowiednia zarówno dla dziecka, jak i dorosłego, a to wszystko z powodu regulowanej kierownicy. Minimalna jej wysokość wynosi 92 cm, a maksymalna 103 cm. Pamiętajmy tylko, że waga użytkownika nie powinna przekraczać 80 kg. Komentarze pozostawione przez konsumentów mówią, że produkt jest lekki i zwinny oraz o wysokiej jakości.

Kolejnym produktem w naszym zestawieniu jest hulajnoga Hudora Big Wheel Air 205. Jest to pojazd znanej niemieckiej firmy Hudora, która już od ponad 90 lat zajmuje się produkcją różnych sprzętów sportowo – rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Zalety
Jakość:

Dużym atutem pojazdu jest materiał jego wykonania. Do konstrukcji użyto najwyższej jakości aluminium, które czyni pojazd lekkim, ale i odpornym na uszkodzenia.

Regulacja kierownicy:

Ponieważ prezentowany pojazd posiada możliwość regulacji kierownicy, można bez problemu dostosować jej wysokość zarówno do wzrostu osoby dorosłej, jak i dziecka.

Pasek:

Producent wyposażył ten model hulajnogi w wyjątkowo poręczny pasek. Dzięki takiemu wyposażeniu, po skończonej jeździe, użytkownik może swoją hulajnogę przerzucić przez ramię i nieść jak torbę.

Waga:

Prezentowany model waży tylko 3,7 kg, co sprawia, że jego transport jest dość wygodny. Zarówno dorośli, jak i dzieci nie powinni mieć problemu z przeniesieniem pojazdu.

Wady
Cena:

Jest to jeden z droższych modeli w naszym zestawieniu. Wysoka cena jest spowodowana dobrym i dokładnym wykonaniem oraz estetycznym designem.

 

 

 

 

3. Nils Hulajnoga Fliker FL145

 

2.Nils Fliker FL145Następna pozycja w naszym zestawieniu, Nils Fliker FL145, ma niecodzienny wygląd. Pierwszą rzeczą, która odróżnia ten model od standardowych hulajnóg to trzy koła. Urządzenie wygląda tak, jakby ktoś przez przypadek rozciął je w połowie. Jest to hulajnoga typu fliker. Nie tylko jest ona bardziej stabilna od innych pojazdów tego typu.

Dzięki konstrukcji urządzenia użytkownik musi angażować całe swoje ciało przy sterowaniu. A to dlatego, że tylko przednie kółka są kółkami skrętnymi. Praca ciała porównywana jest do jazdy na nartach. Wymiary tego modelu wynoszą 100 x 63 cm. To co powoduje, że hulajnoga zarówno może być użytkowana przez dorosłych, jak i dzieci, to możliwość regulacji kierownicy.

Minimalna wysokość kierownicy wynosi 86 cm, natomiast maksymalna – 101 cm. Jej szerokość nie jest regulowana i ma 63 cm. Urządzenie zostało wykonane ze stali, a jego maksymalne obciążenie to 100 kg. Użytkownicy w swoich komentarzach przekazują, że hulajnoga jest dobrej jakości. Dodatkowo wskazują, że jest ona trwała i wygodna w eksploatacji.

Następnym urządzeniem w naszym zestawieniu jest Nils Fliker FL145. Jest to hulajnoga dla dorosłych o wyjątkowo niecodziennym wyglądzie – posiada ona trzy koła.

Zalety
Możliwość dopasowania do dzieci:

Jest to produkt skierowany również do dzieci i nastolatków. Aby dopasować sprzęt do wzrostu użytkownika, wystarczy wyregulować kierownicę.

Materiał:

Produkt został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu jest bardziej wytrzymały na ciężar użytkownika niż inne materiały (maksymalnie 100 kg) oraz uszkodzenia mechaniczne.

Trening całego ciała:

W czasie jazdy użytkownik musi używać różnych partii mięśni. Jazda na tym pojeździe przypomina zjazd na nartach. W efekcie, mamy możliwość wykonania pełnego treningu cardio.

Stabilność:

Hulajnoga wyposażona jest w trzy koła, a więc jest bardziej stabilna.

Wady
Hamulec tylny:

Niestety tylni hamulec wymaga użycia większej siły.

 

 

 

 

 

4. Hulajnoga Micro Speed+ Srebrna SA0142

 

3.Micro Speed+Ranking hulajnóg dla dorosłych kontynuujemy prezentacją Micro Speed+. Jest to produkt szwajcarski. Został on wykonany z aluminium, z tego powodu waży on jedyne 3,75 kg. Producent przedstawia hulajnogę nie tylko jako urządzanie służące do zabawy, lecz również jako środek transportu. Ze względu na małą wagę i możliwość bezproblemowego złożenia tego modelu, oraz możliwość jego oparcia o składaną nóżkę, możemy go wykorzystać do podróży do pracy lub szkoły.

Hulajnoga ma wymiary: wysokość od 67 do 96 cm, szerokość kierownicy 38 cm i długość 77 cm. Jednak, gdy ją złożymy to kurczy się ro rozmiarów 28 x 12 x 67 cm. Maksymalne obciążenie tego modelu zostało określone na 100 kg. Podest urządzenia został pokryty antypoślizgowym materiałem, zostało ono również wyposażone w hamulec na tylnie koło.

Konsumenci, którzy zakupili tę hulajnogę są zadowoleni z jakości sprzętu. Przede wszystkim jednak komentują bardzo przyjemną jazdę pozbawioną wybojów dzięki odpowiednio dobranym komponentom. Dodatkowo użytkownicy dodają, że zarówno dzieci, rodzice i dziadkowie świetnie się bawią tą hulajnogą.

Kolejnym produktem w naszym rankingu jest hulajnoga dla dorosłych Micro Speed+. Jest to produkt szwajcarskiej marki, który cechuje się dobrą jakością wykonania oraz estetycznym designem.

Zalety
Obciążenie:

Na uwagę zasługuje fakt, że model ten posiada maksymalne obciążenie wynoszące 100 kg. Dzięki temu osoby z nadwagą będą mogły cieszyć się jazdą na świeżym powietrzu.

Małe wymiary po złożeniu:

Prezentowana hulajnoga ma wymiary: wysokość regulowana od 67 do 96 cm, szerokość kierownicy - 38 cm i długość 77 cm. Należy zwrócić uwagą, że gdy ją złożymy to ma wymiary 28 cm x 12 cm x 67 cm.

Waga:

Model ten charakteryzuje się stosunkowo małą wagą (3,7 kg). Dzięki temu zarówno dorośli, jak i mniejsze dzieci, nie będą miały problemu z jego przenoszeniem.

Wady
Cena:

Jest to jeden z najdroższych produktów w naszym zestawieniu.

 

 

 

 

5. Nils Na Pompowanych Kołach 12 I 16 Wh118A 16-3-082

 

4.Nils WH118A 16-3-082Kolejna hulajnoga w naszym zestawieniu, Nils WH118A 16-3- 082, swoim wyglądem przypomina rower. A to ze względu na rozbudowaną kierownicę, kształtem przypominające te instalowane w BMX-ach. Koła w tym modelu również są nietypowe. Tylne koło ma średnicę 12 cali, przednie jest jeszcze większe i jego średnica wynosi 16 cali. Typowe hulajnogi mają zazwyczaj o wiele mniejsze koła.

Zastosowanie kół rowerowych sprawia jednak, że podnosi się przyczepność do podłoża i niweluje wszystkie nierówności terenu. Dodatkowo aluminiowe felgi dodają elegancji hulajnodze. Podest sprzętu ma wymiary 36 x 12 cm, a wymiary kierownicy wynoszą od 71,5 do 100,5 cm w zależności od jej wysunięcia.

Sama hulajnoga waży 9,5 kg, a waga jej użytkownika nie powinna przekraczać 80 kg. Dla wygodny urządzenie zostało wyposażone w składaną stopkę, która pozwoli na zatrzymanie się i oparcie pojazdu w każdym miejscu. Opinie o tych hulajnogach dla dorosłych są bardzo pozytywne.

Pomimo tego, że sprzęt ten może być użytkowany również przez dorosłego, to najwięcej frajdy sprawia dzieciom. Klienci, którzy zakupili ten model twierdzą, że jest dobrej jakości, a zamontowane duże koła dodają komfortu jeździe.

Wiele osób może uważać, że hulajnoga to sprzęt przeznaczony tylko dla dzieci czy młodzieży. Jednak obecnie hulajnogi cieszą się również dużym zainteresowaniem wśród dorosłych. Stanowią nie tylko świetną zabawkę, ale dostarczają również ważnego ruchu na świeżym powietrzu. Jako pierwszy prezentujemy model Nils WH118A 16-3- 082. Jest to najlepsza hulajnoga dla dorosłych w 2020 roku.

Zalety
Odpowiednia dla dzieci:

Choć jest to hulajnoga dla dorosłych, to stanowi ona również ciekawą zabawkę dla dzieci. Pojazd ten jest w pełni bezpieczny, a więc możesz go udostępnić dziecku do zabawy.

Dopasowanie do wzrostu:

Ponieważ ludzie różnią się od siebie wzrostem, pojazd został wyposażony w regulowaną kierownicę. Dzięki temu dopasujemy hulajnogę do naszych potrzeb.

Wygląd:

Dużą zaletą tego pojazdu jest jego wygląd. Ze względu na rozbudowaną kierownicę wielu osobom bardziej przypomina rower niż hulajnogę. Należy jednak podkreślić, że za sprawą designu model ten jest unikalny.

Duże koła:

Koła w tym produkcie są dość nietypowe. W przeciętnych hulajnogach są one zdecydowanie mniejsze. Tutaj tylne koło ma średnicę 12 cali, a przednie - 16 cali.

Cena:

Jest to najtańszy pojazd w naszym zestawieniu. Ta dobra hulajnoga do 350 zł stanowi jedną z najlepszych i najtańszych opcji dostępnych na rynku.

Wady
Ustawienie hamulców:

Niestety początkujący fani hulajnóg będą mieli problem z ich opanowaniem.

 

 

 

 

Czy jazda na hulajnodze jest zdrowa?

 

Kilkanaście lat temu hulajnoga uznawana była za pojazd przeznaczony wyłącznie dla dzieci. Dziś jednak dostępne są również modele dla dorosłych, które mogą być świetną alternatywą dla zwykłego roweru. Po długich poszukiwaniach udało nam się znaleźć odpowiedź na pytanie: jaka hulajnoga jest polecana przez osoby preferujące aktywny tryb życia. Dowiedzieliśmy się również, jakie korzyści płyną z jazdy na takim pojeździe.

 

 

Jak jazda na hulajnodze wpływa na sylwetkę?

Każda forma aktywności fizycznej ma bardzo dobry wpływ na naszą kondycję zdrowotną, jak i wygląd zewnętrzny. Regularna jazda na hulajnodze może przyczynić się do szybszego zrzucenia zbędnych kilogramów i spalenia nadmiaru tkanki tłuszczowej. Konieczność odpychania się nogami od podłoża w celu utrzymania optymalnej prędkości jazdy sprawia, że intensywnie pracują mięśnie dolnych kończyn, jak również pośladków i brzucha. Z tego powodu zakup hulajnogi polecamy w szczególności Paniom, które nie lubią chodzić na siłownię, a jednocześnie marzą o pięknie wyrzeźbionej sylwetce.

Jeżdżąc na hulajnodze, musimy lekko balansować ciałem, aby utrzymać równowagę. To zmusza do pracy mięśnie rąk. Bardzo często okazuje się, że osoby preferujące poruszanie się na hulajnodze są lepiej wysportowane niż miłośnicy rowerów. Wpływ na to ma pobudzenie do aktywności większej ilości mięśni oraz konieczność ciągłego koordynowania ruchów całego ciała.

 

Działanie uspokajające

Użytkownicy jeżdżący na hulajnodze przekonują, że zawsze są w bardzo dobrym humorze, a dodatkowo stają się odporni na stres. Przyczynia się do tego m.in. lepsze dotlenienie organizmu. Poza tym nawet niewielki wysiłek fizyczny pobudza wytwarzanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Z tego względu codziennie powinniśmy poświęcić kilka minut wolnego czasu na przejażdżkę po parku czy najbliższej okolicy. Jazda na hulajnodze może przywoływać miłe wspomnienia z dzieciństwa, czyli okresu kojarzącego się przede wszystkim z beztroską i świetną zabawą. To pozwala na zapomnienie na pewien czas o codziennych problemach.

 

Czy hulajnoga może zastąpić siłownię?

Według obliczeń dietetyków i trenerów kalorie zawarte w słodyczach czy niezdrowych przekąskach spalamy dopiero po upływie kilkudziesięciu minut ćwiczeń. Dotyczy to nie tylko intensywnych treningów na siłowni, ale też rekreacyjnej przejażdżki na rowerze czy biegu po parku. Niemniej jednak w czasie jazdy na hulajnodze pobudzamy niemal całe ciało do cięższej niż zwykle pracy, co może znacząco przyspieszać proces spalania kalorii. Nawet krótki dojazd do pracy każdego dnia przyczynia się do wzmocnienia organizmu i zwiększenia wydolności. Jeśli więc nie chcemy ćwiczyć z obcymi osobami na siłowni lub nie możemy znaleźć odpowiedniego dla siebie miejsca, zakup hulajnogi jest idealnym rozwiązaniem na utrzymanie dobrej kondycji.

 

 

Czy jazda na hulajnodze może być niebezpieczna?

Każdy, kto jeździ na hulajnodze, powinien pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa, aby uniknąć wypadków i bolesnych kontuzji. Najważniejsze jest to, aby nie wjeżdżać na ruchliwą ulicę. Lepiej trzymać się ścieżek rowerowych i chodników, gdyż w ten sposób zmniejszamy ryzyko potrącenia przez samochód. Z jazdy na hulajnodze powinniśmy zrezygnować podczas deszczowej pogody, ponieważ mokre podłoże jest śliskie i łatwo może dojść do upadku. Poza tym niewskazane są przejazdy przez tory tramwajowe i kolejowe, gdyż niewielkie kółka pojazdu mogą utknąć w szczelinie. Podczas jazdy z dużą prędkością może w ten sposób dojść do wypadku skutkującego złamaniem nogi albo ręki.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Razor E300

 

1.Razor E300Razor E300 to jedna z najdroższych hulajnóg prezentowanych w naszym rankingu. Jest też ona jedną z wygodniejszych. Dlaczego? Ponieważ jest zasilana poprzez dwa akumulatory wielokrotnego ładowania. Nie wymaga więc ona od użytkownika mozolnego odpychania się nogą, by mknąć do przodu. Ten model wykona za nas całą pracę. Może nawet służyć jako środek transportu, gdyż rozwija prędkość do 24 km/h.

Na jednym ładowaniu przejedziemy bez zatrzymania się około 40 minut. Wymiary tej hulajnogi wynoszą 104,1 x 43,1 x 106,6 cm. Urządzenie zostało wykonane ze stali, co zapewnia wytrzymałość. Dodatkowo producent wyposażył ten model w przydatną stopkę. Komfortu jeździe dodadzą pneumatyczne opony o średnicy 10 cali, które złagodzą wyboje na drodze. A bezpieczeństwa, hamulce oraz regulacja prędkości umieszczone w kierownicy.

Producent podaje, że sprzęt przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci powyżej 10 roku życia. Dodatkowo określone zostało maksymalne obciążenie urządzenia, które wynosi 100 kg. Ci, co zakupili ten produkt przekonują, że produkt jest wysokiej jakości.

Ostatnią propozycją w naszym rankingu jest pojazd marki Razor – model E300. Jest to hulajnoga wyposażona w dwa akumulatory, która nie wymaga użycia siły własnych nóg.

Zalety
Komfort jazdy:

Podczas jazdy pneumatyczne opony, o średnicy 10 cali, zapewnią Ci komfort. Co więcej złagodzą one odczuwanie nierówności na drodze.

Pełne zautomatyzowanie:

Hulajnoga firmy Razor działa dzięki dwóm akumulatorom, nie potrzebuje do pracy siły ludzkich mięśni.

Prędkość:

Prezentowany pojazd może służyć jako prawdziwy środek transportu i alternatywa dla rowerów, jest bowiem w stanie rozwinąć prędkość do 24 km/h.

Wady
Wydajność:

Model ten charakteryzuje się stosunkowo małą wydajnością, gdyż na jednym naładowaniu możliwe jest poruszanie się przez około 40 minut.

Cena:

Ze względu na to, że jest to w pełni zautomatyzowane urządzenie, które nie potrzebuje do poruszania się siły ludzkich mięśni, jest ono również najdroższe - kosztuje ponad 1000 zł.

 

 

Poweriser SXT Turbo

 

6.Poweriser SXT TurboPoweriser SXT Turbo to elektryczna hulajnoga. Jest to też najdroższy model prezentowany w zestawieniu. Zdecydowanie przypadnie on do gustu starszym użytkownikom. A to z powodu wygody, jaką oferuje. Nie tylko nie wymaga on wysiłku fizycznego, by wprawić maszynę w ruch. Ma na wyposażeniu również wygodne siodełko, które pozwoli odpocząć podczas jazdy. Urządzenie porusza się samoistnie dzięki zainstalowanemu akumulatorowi.

Na jednym naładowaniu możemy przejechać do 25 km z prędkością aż 32 km/h. By naładować ponownie akumulator do pełna musimy podłączyć do go ładowarki na 6 do 8 godzin. Wymiary platformy hulajnogi wynoszą 48 x 25 x 27 cm. Siedzenie możemy regulować w granicy 76 – 90 cm od platformy, a wysokość kierownicy wynosi 110 cm od podłoża. W kierownicy znajdują się gaz i hamulec, poprzez które sterujemy maszyną.

Natomiast uruchamiamy ją za pomocą dołączonego kluczyka. Producent podaje, że po złożeniu hulajnogi będziemy mogli łatwo przetransportować ją, np. w bagażniku samochodu. Gdy jest złożona przyjmuje wymiary 127 x 73 x 60 cm. Jej waga wynosi 40 kg, a maksymalne obciążenie to 120 kg.

Opinie pozostawione przez użytkowników przekonują, że jest to najlepsza hulajnoga dla dorosłych. Jest ona bardzo dobrej jakości, o najszybszej prędkości wśród tego typu sprzętów i bardzo wygodny w użytkowaniu.

 

 

 

Spokey Toxic 80179

 

7.Spokey Toxic 80179Zestawienie kończymy piękną, zieloną hulajnogą Spokey Toxic 80179. Jest to najtańszy produkt wśród prezentowanych. Została ona wykonana w 100% z aluminium, dlatego waży niespełna 4 kg. Urządzenie zostało wyposażone w kółka 200 mm PU 85 A i łożyska ABEC 7. Taka konstrukcja zapewni, nie tylko długowieczność hulajnodze, lecz również przyjemną jazdę, nawet po wyboistej drodze.

Dodatkowo dla bezpieczeństwa podest został wyłożony antypoślizgowym materiałem, który zapewnia stabilność podczas jazdy. Całość dopełniają miękkie rączki kierownicy. Wymiary tego sprzętu wynoszą: podest 59 x 14 cm i maksymalna wysokość kierownicy 112 cm. Po przejażdżce model ten łatwo złożymy. Dodatkowo producent wyposażył go w przydatną taśmę, która ułatwi nam transport sprzętu w formie złożonej. Możemy bez problemu przełożyć go przez ramię i nieść jak zwykłą torbę.

Zdecydowaną zaletą tej hulajnogi jest wysokie maksymalne obciążenie, które wynosi 100 kg. Konsumenci informują w swoich opiniach, że jest to dobra i tania hulajnoga dla dorosłych. Wykonana została z dobrych materiałów, a dodatkowo ma bardzo ładny design.

 

 

 

Inne artykuly, którymi mozesz byc zainteresowany:

Jak jest zbudowana hulajnoga wyczynowa?

prawo.gazetaprawna.pl

Jak stworzyć własny skate park?

https://thescooterist.com/17-best-scooter-ramps-reviews-analysis/

How to build ramps?

 

 

Hulajnoga elektryczna to wygodna i praktyczna alternatywa dla roweru czy rolek. Jeśli podjąłeś decyzję o zakupie pojazdu, ale wahasz się, który model będzie odpowiedni, z pomocą przychodzi nasz artykuł. Zamieszczony w nim ranking zawiera hulajnogi, które cieszą się dużą popularnością wśród najbardziej wymagających konsumentów. Na pierwszym miejscu znajdziemy model Xiaomi MiJia M365. Jest to pojazd o lekkiej i solidnej konstrukcji, który może rozpędzić się do 25 km/h. Hulajnoga jest łatwa w obsłudze, samoczynnie się rozkłada oraz jest dostosowana do różnych nawierzchni. Wszystkie elementy sterujące znajdują się w kierownicy. Jeśli jednak opisany produkt nie spełnia Twoich oczekiwań, na drugim miejscu zestawienia umieściliśmy model Kawasaki KX-FS5.5, przeznaczony dla nieco młodszych użytkowników. Pojazd zapewnia bezpieczeństwo dzięki solidnej budowie. Stabilne koła, piankowe rączki i szeroki podest gwarantują komfort jazdy. Bateria hulajnogi działa przez 8 godzin i pozwala na przejechanie 10 km. Zapraszamy do lektury całego artykułu i zapoznania się z naszymi pozostałymi propozycjami.

 

Jaką hulajnogę elektryczną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Marzy Ci się nowoczesna hulajnoga elektryczna? Być może chcesz podarować taki pojazd w prezencie swojemu dziecku? W takim razie koniecznie zapoznaj się z poradnikiem zakupowym, który przygotowaliśmy dla osób takich jak Ty. Podpowiemy Ci, jaką hulajnogę elektryczną wybrać, aby zapewniała bezpieczną, ale też komfortową jazdę.

 

 

Czy warto kupić elektryczną hulajnogę?

Pojazdy wyposażone w napęd elektryczny są coraz bardziej popularne. W większych miastach stały się one kolejnym środkiem transportu, za sprawą którego można uniknąć stania w korkach w czasie dojazdu do pracy czy szkoły. Hulajnoga elektryczna ma niewielkie wymiary, a poza tym większość modeli można złożyć, co ułatwia ich przechowywanie. Warto podkreślić, że podczas jazdy nie musimy energicznie odpychać się stopami od podłoża, jak w tradycyjnej hulajnodze. Z tego względu z zakupu modelu z napędem elektrycznym z pewnością będą zadowolone osoby nielubiące intensywnego wysiłku fizycznego. Tego typu pojazdy są odpowiednie dla dzieci i dorosłych, mogą być świetną zachętą do spędzania wolnego czasu na zewnątrz.

W przeciwieństwie do samochodu czy motocykla, do jazdy na hulajnodze elektrycznej nie potrzebujemy specjalnych uprawnień. Jeżeli zachowamy ostrożność i weźmiemy pod uwagę to, że nie jesteśmy sami na drodze, z pewnością uda nam się uniknąć wypadku. Pojazdy elektryczne pozwalają zapomnieć o takich problemach, jak ciągłe tankowanie auta czy szukanie miejsca parkingowego. Mimo że nie są one zbyt tanie, to jednak po dłuższym czasie ich posiadacze zauważają, że była to dobra inwestycja.

 

Maksymalna prędkość jazdy

Jedną z ważniejszych kwestii w przypadku zakupu hulajnogi elektrycznej jest maksymalna prędkość jazdy. Należy pamiętać, że pojazd przeznaczony dla dziecka nie powinien być zbyt szybki, gdyż pociecha w czasie zabawy staje się bardziej narażona na niebezpieczny wypadek. Z tego powodu hulajnogi dziecięce pozwalają na jazdę z prędkością do ok. 10 km/h. Modele przeznaczone dla dorosłych są nieco szybsze, co wynika z zastosowania silnika o większej mocy. Możemy na nich osiągać prędkość nawet ponad 20 km/h, w efekcie czego jazda jest ekscytująca i sprawia dużo radości.

 

Waga

To, ile waży pojazd, ma istotny wpływ na łatwość jego przenoszenia oraz przechowywania. Nie można zapomnieć o sprawdzeniu wagi hulajnogi, zwłaszcza jeśli zamierzamy codziennie dojeżdżać na niej do pracy lub szkoły. Przeciętnie modele z napędem elektrycznym ważą od 8 kg do 15 kg.

 

Maksymalny zasięg

Jeżeli nie zwrócimy uwagi na maksymalny zasięg hulajnogi, możemy rozczarować się zakupem. Zależnie od pojemności baterii, po jej pełnym naładowaniu można pokonać dystans wynoszący kilka, kilkanaście, a czasami kilkadziesiąt kilometrów. Musimy więc wybrać taki pojazd, który umożliwi nam dojechanie do określonego celu oraz późniejszy powrót do domu, bez potrzeby ładowania akumulatora w międzyczasie. Najlepsza hulajnoga elektryczna to taka, której zasięg wynosi ponad 10 km.

 

Koła

Koła pojazdu nie mogą być zbyt małe, gdyż wtedy omijanie przeszkód na drodze czy jazda po chodniku pełnym wybojów nie będzie łatwe. Ich średnica powinna wynosić minimum 14 cm. Bardzo ważne jest też to, z czego zostały wykonane koła. Te plastikowe nie amortyzują wstrząsów w czasie poruszania się po nierównym podłożu. Znacznie lepiej sprawdzają się kółka kauczukowe (poliuretanowe), które zmniejszają ryzyko odczuwania drgań, zapewniają dobrą przyczepność, a poza tym nie są hałaśliwe.

 

Maksymalne obciążenie

Maksymalne obciążenie hulajnogi elektrycznej to przeważnie ok. 100 kg, czasami 120 kg bądź 150 kg. Na tej podstawie możemy zdecydować, czy model, który przypadł nam do gustu, jest dla nas odpowiedni. Nie powinniśmy zbyt mocno obciążać pojazdu, gdyż może to doprowadzić do zniszczenia jego konstrukcji.

Bezpieczeństwo jazdy

Każdy dobry pojazd z napędem elektrycznym jest wyposażony w niezawodny system hamowania. W hulajnogach hamulce przeważnie zamontowane są na błotniku przy tylnym kole, często też w manetce na kierownicy (to system elektryczny). Na bezpieczeństwo jazdy wpływa również to, czy pojazd został wyposażony w oświetlenie. Jeżeli go nie ma, musimy samodzielnie zamontować lampę, aby mieć gwarancję, że zostaniemy zauważeni przez innych uczestników ruchu drogowego, w szczególności podczas jazdy po zmroku. To, jaka hulajnoga elektryczna jest najlepsza, często uzależnia się też od budowy jej podestu. Powinien on być odpowiednio szeroki i pokryty antypoślizgowym materiałem zapewniającym stopom stabilność.

 

Konstrukcja

Konstrukcja hulajnogi powinna być wykonana z solidnego materiału, wykazującego odporność na pęknięcia i podobne uszkodzenia. Bardzo dobrze sprawdza się więc stal oraz aluminium. Pojazd, który nie jest wystarczająco wytrzymały, może stosunkowo szybko się zniszczyć na skutek częstego użytkowania.

 

Hulajnogi elektryczne w dobrych cenach

Hulajnoga elektryczna dla dzieci kosztuje od 300 zł do ok. 600 zł. Ponieważ modele dla dorosłych są wyposażone w mocniejszy silnik i pozwalają na jazdę z większą prędkością, przeważnie są droższe. Za solidny pojazd z pojemną baterią nierzadko trzeba zapłacić ponad 1000 zł. Nie jest to mały wydatek, choć warto przy tym wziąć pod uwagę, jak dużo możemy zaoszczędzić choćby z uwagi na brak konieczności ciągłego uzupełniania paliwa w samochodzie.

 

 

Najlepsze hulajnogi elektryczne w 2020 roku

 

Niniejszy ranking hulajnóg elektrycznych powstał w oparciu o opinie najbardziej wymagających miłośników tego typu pojazdów. Zestawienie składa się z nowoczesnych i praktycznych modeli, cechujących się solidną konstrukcją, lekkością i wygodą użycia.

 

Nasze zalecenia

 

Xiaomi MiJia M365

 

Jeśli szukasz elektrycznej hulajnogi o prostej konstrukcji, łatwej i wygodnej w użytkowaniu, koniecznie wypróbuj model Xiaomi MiJia M365. Pojazd ma solidną, składana konstrukcję, pneumatyczne opony i stabilną kierownicę, dzięki którym świetnie się sprawdza na każdej nawierzchni.

Produkt jest wyposażony w wygodny przycisk, po naciśnięciu którego samoczynnie się składa i rozkłada. W ten sposób już po zaledwie 3 sekundach pojazd jest gotowy do jazdy. Po złożeniu, hulajnogę można wygodnie schować. Całość waży 12,5 kg, jest więc również łatwa w przenoszeniu. Kierownica tego modelu zawiera wszystkie elementy sterujące.

Silnik hulajnogi uruchamia się za pomocą przycisku zasilania na kierownicy, obok którego znajdziemy diodę LED informującą o poziomie naładowania baterii. Aby kontrolować szybkość jazdy, należy skręcić przepustnicę i dostosować prędkość. Hulajnoga może rozpędzić się do 25 km/h. Miłośnicy jazdy na hulajnodze podkreślają, że jest to wysokiej klasy sprzęt.

Xiaomi MiJia M365 to pojazd elektryczny umożliwiający jazdę z prędkością do 25 km/h. Maksymalne obciążenie modelu wynosi 100 kg, a jego zasięg na jednym ładowaniu to 30 km.

Zalety
Amortyzacja wstrząsów:

Hulajnoga została wyposażona w koła w rozmiarze 8,5 cala. Z uwagi na pneumatyczne opony, nie powinniśmy odczuwać wstrząsów podczas jazdy, również na nierównym podłożu.

Szybkie składanie:

Składanie pojazdu zajmuje tylko kilka sekund. Nie wymaga to użycia dużej siły ani specjalistycznych narzędzi

Podwójny system hamowania:

To model wyróżniający się zastosowaniem podwójnego systemu hamowania – elektrycznego (umieszczonego w manetce na kierownicy) oraz mechanicznego, na błotniku tylnej opony.

Oświetlenie LED:

Ponieważ hulajnoga ma zamontowane diody LED, umożliwia bezpieczną jazdę także po zmroku.

Szeroki podest:

Podest pojazdu jest na tyle szeroki, że możemy na nim swobodnie ustawić obie stopy.

Wady
Nieodpowiednio zabezpieczony panel sterujący:

Umieszczony na kierownicy panel sterujący nie został zabezpieczony przed wilgocią, dlatego w czasie deszczu trzeba go zakryć.

 

 

 

 

Kawasaki KX-FS5.5 

 

Dobra i tania hulajnoga elektryczna Kawasaki KX-FS5.5 zapewnia doskonałą zabawę i przyjemność z jazdy. Jest to bardzo dobra alternatywa dla rolek czy roweru nie wymagająca wiele wysiłku. Pojazd jest solidnie wykonany, dlatego zapewnia nam stabilność w czasie jazdy i całkowite bezpieczeństwo. Na uwagę zasługuje również ciekawy, wyróżniający się design.

Hulajnoga ma duży, antypoślizgowy podest, gwarantujący komfort jazdy. Za sprawą silnika 120 W, pojazd rozpędza się do 12 km/h. Jest to model akumulatorowy, którego bateria działa przez 8 godzin i pozwala na przejechanie 10 km. Koła tego modelu mają średnicę 145 mm i zapewniają stabilność.

Produkt jest składany i bardzo lekki (waży zaledwie 11,5 kg), dlatego można go łatwo i wygodnie przenosić oraz przechowywać. Jest przeznaczony dla dzieci powyżej 8 roku życia i dorosłych, których waga nie przekracza 70 kg. Według konsumentów, Kawasaki KX-FS5.5 to solidna hulajnoga, która posłuży przez długi czas.

Model Kawasaki KX-FS5.5 zapewnia zasięg do 10 km. Ta dobra hulajnoga elektryczna do 600 zł rozpędza się do 12 km/h. Jej maksymalne obciążenie to 70 kg.

Zalety
Świetny prezent dla dziecka:

Pojazd jest świetnie przystosowany do potrzeb dziecka. Z pewnością sprawi on wiele radości maluchowi. Co ważne, hulajnoga nie pozwala rozwijać bardzo dużej prędkości jazdy.

Stabilność:

Pociecha z łatwością utrzyma równowagę na podeście. To model z kołami o odpowiedniej średnicy, które zapobiegają odczuwaniu wstrząsów i wibracji.

Wygodne przechowywanie:

Kiedy dziecko nie używa hulajnogi, może przechowywać ją nawet w swoim pokoju. Po złożeniu pojazd nie zajmuje dużo miejsca.

Pozwala pokonywać wzniesienia:

Model wyposażono w silnik o mocy 120 W. Pozwala on na pokonywanie wzniesień o kącie nachylenia do 10 stopni. Podjazd pod górkę nie jest tak męczący, jak w przypadku zwykłej hulajnogi.

Wady
Konieczność unikania przeładowania akumulatora:

Czas ładowania akumulatora pojazdu wynosi 8 godzin. Nie powinniśmy go narażać na przeładowanie, gdyż może się to przyczynić do zmniejszenia jego pojemności.

 

 

 

 

Razor E90

 

Jeśli szukasz wyjątkowego prezentu dla swojego dziecka, którym na pewno szybko się nie znudzi, podaruj mu hulajnogę elektryczną. Polecamy model Razor E90, który zapewni wiele godzin wspaniałej rozrywki. Produkt ma oszczędny silnik, dzięki czemu można jej używać przez 80 minut na jednym ładowaniu.

Hulajnoga jest wyposażona w ręczny hamulec znajdujący się w przednim kole. W tylnym kole umieszczony jest silnik o wysokim momencie obrotowym, umożliwiający szybkie uruchamianie pojazdu. Przy prawej rączce znajdziemy przycisk przyspieszania, który może rozpędzić pojazd nawet do 15 km/h.

Komfort jazdy zapewniają piankowe uchwyty, antypoślizgowy podest oraz koła z poliuretanu. Rama modelu jest składana, a cała konstrukcja waży tylko 8,3 kg. Produkt jest solidnie wykonany, dlatego możemy mieć pewność, że nasze dziecko szybko go nie zniszczy. Rodzice podkreślają również, że hulajnoga Razor E90 jest nowoczesna i praktyczna.

Dziecięca hulajnoga Razor E90 pozwala na jeżdżenie z prędkością 15 km/h. Maksymalne obciążenie pojazdu wynosi 54 kg, a jego czas działania po naładowaniu baterii to 80 minut.

Zalety
Antypoślizgowy podest:

Podest hulajnogi jest szeroki i zmieszczą się na nim obie stopy. Co więcej, pokryto go materiałem o antypoślizgowych właściwościach, a to zwiększa poziom bezpieczeństwa w czasie jazdy.

Solidna konstrukcja:

Konstrukcja pojazdu została wykonana ze stali. Materiał ten nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne. Test hulajnóg elektrycznych pokazał, że model bez wątpienia nie zniszczy się szybko.

Kauczukowe kółka:

W podstawie pojazdu znajdują się kauczukowe kółka gwarantujące dobrą przyczepność do podłoża. Nie generują one hałasu podczas jazdy, poza tym dobrze amortyzują drgania.

Wady
Waga:

Sprzęt waży prawie 9 kg. Jest to ciężki model, zwłaszcza dla młodszych dzieci. Jego przenoszenie po schodach może być trudne.

 

 

 

 

Blaupunkt ESC505 

 

Godnym polecenia produktem jest hulajnoga elektryczna Blaupunkt ESC505. Pojazd jest przeznaczony dla dorosłych, którzy nie chcą przemieszczać się przy pomocy roweru czy samochodu, lecz bardziej wyszukanego środka transportu. Hulajnoga może stanowić również świetną rozrywkę dla dzieci i młodzieży.

Produkt ma silnik o mocy 350 W, pozwalający na rozpędzenie się pojazdu do 25 km/h. Za sprawą trzystopniowej regulacji możemy dostosować prędkość pojazdu do warunków panujących na drodze. Hulajnoga ma dwa hamulce, przedni i tylni, dzięki którym możemy bezpiecznie się zatrzymać.

Jedno ładowanie akumulatora pozwala na 20 km jazdy, a czas jego pełnego uzupełnienia to 2 godziny. Maksymalne obciążenie pojazdu to 120 kg. Hulajnoga ma także przednie światło LED. Zarówno prosty mechanizm składania, jak i niewielka waga pojazdu wynosząca 8 kg, ułatwiają jego przechowywanie i przenoszenie. Miłośnicy jazdy na hulajnodze zwracają również uwagę na solidną konstrukcję, zapewniającą trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Blaupunkt ESC505 to pojazd, którego maksymalne obciążenie wynosi 120 kg. Na hulajnodze można jeździć z prędkością do 25 km/h. Jej zasięg to 20 km.

Zalety
Praktyczny mechanizm składania:

Model wyposażono w praktyczny mechanizm pozwalający na szybkie złożenie konstrukcji. To ułatwia nie tylko przechowywanie hulajnogi, ale także przewożenie jej w bagażniku samochodu lub publicznych środkach transportu.

Trzystopniowa regulacja prędkości:

Z uwagi na trzystopniową regulację prędkości, szybkość poruszania się na hulajnodze możemy łatwo dostosować do rodzaju nawierzchni czy natężenia ruchu na drodze.

Niezawodne hamulce:

Nawet jeśli będziemy szybko jechać, możemy zatrzymać się w dowolnym momencie. Umożliwiają to niezawodnie działające hamulce. Jeden znajduje się przy tylnym kole, a drugi z przodu pojazdu.

Wady
Niebezpieczna dla małych dzieci:

Biorąc pod uwagę to, jaką prędkość można rozwinąć na hulajnodze, nie jest to odpowiednia propozycja dla małych dzieci. Model jest przeznaczony dla nastolatków i dorosłych.

Za niska kierownica:

Wysokie osoby twierdzą, że kierownica jest za niska. Jeśli byłaby ona wyższa o kilka centymetrów, wówczas zniknąłby problem nadmiernego pochylania się do przodu podczas jazdy.

 

 

 

 

GoClever City Rider 5 

 

Hulajnoga elektryczna GoClever City Rider 5 zachwyci zarówno starszych, jak i młodszych użytkowników. Sterowanie pojazdem jest bardzo łatwe, dlatego poradzą z nim sobie nawet dzieci. Hulajnoga jest nie tylko wygodnym środkiem transportu, ale również zapewnia doskonałą rozrywkę.

Kierownica modelu jest wyposażona w manetki, którymi możemy regulować prędkość oraz siłę hamowania hulajnogi. Dodatkowy hamulec manualny umieszczono w tylnym kole, dzięki czemu pojazd zapewnia bezpieczną jazdę. Duże, 5-calowe koła są wykonane z kauczuku, co znacząco wpływa na komfort użycia.

Produkt jest łatwy w transporcie i przechowywaniu za sprawą niewielkiej wagi 8,2 kg oraz składanej konstrukcji. Unikatowy silnik INSIDE ROLL został umieszczony w przednim kole, dlatego hulajnoga jest bezawaryjna oraz wydajniej wykorzystuje generowaną moc. Na kierownicy znajduje się niewielki wyświetlacz LED, na którym możemy obserwować stan naładowania baterii, prędkość czy przebyty dystans. Hulajnoga może się rozpędzić do 15 km/h, a jej zasięg na jednym naładowaniu baterii to 20 km. Z opinii konsumentów można wywnioskować, że to solidny sprzęt.

Model GoClever City Rider 5 pozwala się rozpędzić do 15 km/h. Zasięg hulajnogi po naładowaniu baterii wynosi 20 km. Maksymalne obciążenie pojazdu to 100 kg.

Zalety
Silnik Inside Roll:

To, co wyróżnia hulajnogę, to zastosowanie innowacyjnego silnika INSIDE ROLL. Znajduje się on w przednim kole i pracuje na tyle efektywnie, że szybko można osiągnąć maksymalną prędkość jazdy oraz ją utrzymać.

Duże koła:

Model wyposażono w koła o średnicy 5 cali. Umożliwiają one łatwe ominięcie przeszkód na drodze, a do tego minimalizują odczuwanie drgań i wstrząsów. Z tego względu jazda jest wyjątkowo przyjemna i możemy się odstresować.

Wady
Za wąski podest:

Dorośli posiadacze hulajnogi narzekają, że podest jest za wąski. Ustawienie na nim stóp obok siebie jest trudne, a to może uniemożliwiać utrzymanie równowagi.

Mało solidna stopka:

Przy podeście można zauważyć małą stopkę umożliwiającą postawienie hulajnogi w dowolnym miejscu, bez konieczności opierania jej o ścianę. Jednak podpórka nie jest zbyt solidna i przy przypadkowym przewróceniu się pojazdu może pęknąć.

 

 

 

 

Jak bezpiecznie jeździć na hulajnodze elektrycznej?

 

Hulajnogą elektryczną mogą poruszać się dorośli i dzieci. Jazda na takim pojeździe może sprawić dużo radości, ale trzeba też pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Jak wygląda prawidłowa technika jazdy na hulajnodze z napędem elektrycznym i gdzie można wypróbować jej możliwości, nie narażając się na otrzymanie mandatu? Wszystkie potrzebne informacje znajdują się w tej części artykułu.

 

 

Czy warto kupić hulajnogę elektryczną?

Po lekturze poradnika i rankingu każdy z nas z pewnością wie, jaka hulajnoga elektryczna jest polecana jako mocna i solidna. Jednak osoby, które wciąż nie są przekonane do wypróbowania tego typu pojazdów, twierdzą, że jazda na nich nie wpływa pozytywnie na kondycję ani sylwetkę. Niekiedy słyszy się ponadto, że ciągłe ładowanie hulajnogi szybko staje się uciążliwe. Warto zdać sobie sprawę z tego, że modele z napędem elektrycznym mają również kilka istotnych zalet. Z uwagi na to, że rozwijanie stosunkowo dużej prędkości nie wymaga intensywnego odpychania się od podłoża, na hulajnodze elektrycznej może jeździć każdy z nas, niezależnie od swojej wytrzymałości i wydolności organizmu. W większych miastach traktuje się ją jako świetną alternatywę dla roweru i samochodu, dlatego mało kogo dziwi widok osób dojeżdżających w ten sposób do pracy. Hulajnoga elektryczna zachęca do spędzania wolnego czasu na zewnątrz, a tym samym ułatwia zrezygnowanie z ciągłego oglądania telewizji czy siedzenia przed komputerem.

 

Technika jazdy na hulajnodze elektrycznej

Podczas jazdy na zwykłej hulajnodze musimy energicznie odpychać się stopą od podłoża. Konieczne jest też balansowanie ciałem, aby utrzymać równowagę i nie przewrócić się. Nieco inaczej wygląda to w przypadku pojazdów elektrycznych, ale jednocześnie nie oznacza to, że jazda na nich jest trudniejsza. Napęd hulajnogi od razu po włączeniu osiąga pełną sprawność, dlatego musimy poświęcić chwilę na naukę spokojnego, powolnego ruszania z miejsca. Modele z napędem elektrycznym mają hamulec umieszczony w tylnym błotniku. Trzeba nacisnąć na niego stopą, aby zwolnić lub się zatrzymać. Należy robić to powoli, aby przypadkowo nie przewrócić się na skutek mocnego szarpnięcia pojazdem.

 

 

Gdzie można jeździć hulajnogą elektryczną?

Biorąc pod uwagę obowiązujące przepisy prawa, niełatwo jest określić, gdzie możemy bezpiecznie poruszać się na hulajnodze elektrycznej. To samo dotyczy nowoczesnych rowerów z napędem. Droga, po której jeżdżą samochody, nie jest odpowiednim miejscem, gdyż istnieje duże ryzyko potrącenia. Niemniej jednak jazda po chodniku także nie jest dobrym rozwiązaniem. To miejsce przeznaczone dla pieszych. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że hulajnogi elektryczne pozwalają na rozwijanie stosunkowo dużych prędkości, nawet ponad 20 km/h. Możemy więc przez nieuwagę wpaść na przechodnia i zrobić krzywdę jemu, a także sobie. Z tego powodu posiadacze elektrycznych pojazdów najczęściej wybierają ścieżki rowerowe. Wciąż trwają pracę nad nowelizacją ustawy prawa o ruchu drogowym, aby pojawiły się w nim jasne zasady dotyczące jazdy na rowerach i hulajnogach elektrycznych. Wówczas miłośnicy takich pojazdów będą mieli pewność, po jakich ścieżkach i drogach można się poruszać, aby nie otrzymać mandatu.

 

Czy dzieci mogą jeździć na hulajnogach elektrycznych?

Hulajnogi elektryczne to pojazdy odpowiednie nie tylko dla dorosłych i nastolatków, ale też dzieci w wieku szkolnym. Model dla malucha powinien mieć mniejszą moc, aby nie można było rozwijać zbyt dużych prędkości jazdy. Żeby pociecha była bezpieczna w czasie zabawy, warto dokupić jej kask, ewentualnie ochraniacze na kolana, nadgarstki i łokcie.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
10 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Iwona
Iwona
2 years ago

Zdecydowanie Razor wygrywa! jakością, trwałością, wszystkim.
Polecam każdemu, kto szuka sprzętu na długo, nie na jeden sezon.

najlepszerankingi.pl
Admin
2 years ago
Reply to  Iwona

Dziękujemy za komentarz. Każda opinia użytkownika jest skarbnicą wiedzy dla osoby, która chce nabyć dany produkt. Jesteśmy przekonani, że nasi czytelnicy będą wdzięczni za Pani ocenę.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Piotrek
Piotrek
2 years ago

A ma ktoś może hulajnogę Skymaster? Bo widziałam niedawno w media expert i rozważam kupno 😉

andrzej
andrzej
2 years ago

Nie rozumiem jednej rzeczy. Czy producenci hulajnóg nigdy nie jeździli na pojazdach , które sami produkują ? Od długiego czasu nie mogę kupić dla siebie takiego pojazdu , którym uwielbiałem jeździć jako dzieciak i młodzieniec. Problemem jest sprawa długości podestu dla hulajnóg dla dorosłych. Przeważnie jest to około 38-40 cm. ,a dla normalnego człowieka , który ma stopę z obuwiem około 25 cm. nie ma miejsca na wygodne postawienie drugiej stopy po rozpędzeniu się czy jechaniu z górki. To są momenty na odpoczynek i wygodną postawę na kilkanaście sekund. Jestem pewien , że to błąd w myśleniu czy braku wyobraźni… Read more »

Andrzej
Andrzej
1 year ago

Największy problem jaki zauważyłem w dzisiejszych hulajnogach to krótki podest. Niestety to powoduje mały komfort jazdy na dłuższych dystansach.

Ilona
Ilona
3 months ago

mam ninebota segway i bardzo sobie go chwalę, mam es1 i nie ma na co narzekać, fajnie się jeździ.

DMCA.com Protection Status