Ranking 5 najlepszych hulajnóg dla dorosłych w 2020

Ostatnio aktualizowane: 18.01.20

 

Hulajnogę dla dorosłych – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Najlepszy model hulajnogi w 2020 roku to Xiaomi MiJia M365, co wynika z ocen użytkowników. Pojazd bardzo dobrze się sprawdza podczas wakacji np. do zwiedzania, a także jako środek transportu do pracy. Sprzęt jest wykonany z aluminium, jest on lekki i wytrzymały jednocześnie. Dzięki pompowanym kołom hulajnoga zapewnia płynną jazdę, a także odpowiednią przyczepność do podłoża. Komfort jazdy zapewnia też szeroki podest. Pojazd można składać, co ułatwia jego przenoszenie. Bezpieczeństwo zapewniają dwa hamulce ręczne, a także dzwonek i oświetlenie przednie i tylne. Pojazd jest łatwy w obsłudze, utrzymanie równowagi nie sprawia trudności. Waga użytkownika hulajnogi nie powinna przekroczyć 100 kg. Urządzenie ma atrakcyjny design, który jest utrzymany w nowoczesnym stylu i podkreśla dynamikę jazdy.Gdybyś jednak okazał się tradycjonalistą i ten model hulajnogi nie przypadł Ci do gustu, to polecamy drugi najlepszy model roku 2020, którym został Hudor Big Wheel Air 205. Ta hulajnoga również zyskała wysokie uznanie swoich użytkowników.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką hulajnogę dla dorosłych kupić?

 

Wydawać by się mogło, że hulajnoga to sprzęt przeznaczony dla dzieci czy młodzieży. A obecnie hulajnogi cieszą się również dużym zainteresowaniem wśród dorosłych. Pomijając to fakt, że jazda na hulajnodze to świetna zabawa, dostarcza ona również tak ważnego ruchu na świeżym powietrzu. A ze względu na małe rozmiary może też być wykorzystywana jako alternatywa roweru, czy transportu publicznego. Jednak, na co zwrócić uwagę kupując tego rodzaju urządzenie? Wybranie odpowiedniego modelu osobie niezaznajomionej z tego typu sprzętem może okazać się trudnym zadaniem. Po pierwsze musimy koniecznie sprawdzić maksymalne obciążenie sprzętu. Może się bowiem po zakupie okazać, że nabyta hulajnoga nie jest w stanie nas unieść. Także ważne jest, by urządzenie było wygodne. Nie chodzi o to przecież, by było nam niewygodnie podczas jazdy. Sprawdźmy więc jak długi i szeroki podest ma hulajnoga, byśmy mogli komfortowo postawić obydwie stopy na podłożu. Bardzo ważna jest również długość rączki. Upewnijmy się, że możemy wysunąć kierownicę do wysokości, która pozwoli wygodnie jej się trzymać. Tak, byśmy podczas jazdy nie musieli się garbić. Zobaczmy, na jakie parametry powinniśmy zwrócić uwagę, gdy próbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie: Jaką hulajnogę dla dorosłych wybrać.

 

1-hulajnogi-dla-doroslych

 

Ilość i rodzaj kółek

Myśląc o hulajnodze wyobrażamy sobie dwukołowy pojazd z rączką, stosujący siłę napędową w postaci naszych mięśni. Otóż obecnie możemy znaleźć hulajnogi trzy, lub nawet czterokołowe. Takie modele są bardziej stabilne i dodatkowo umożliwią pewniejszą jazdę na nierównym, wyboistym terenie. Polecane są też osobom mającym trudności w utrzymaniu równowagi, lub tym, którzy dopiero szkolą się w jeździe na hulajnodze.

Standardowo mamy do wyboru dwie wielkości kółek. Mniejsze, o średnicy 100 – 110 mm. Hulajnogi wyposażone w takie koła są idealne dla osób dopiero uczących się jazdy, ponieważ są one zwrotne i łatwo się prowadzą. Większe koła, w które możemy nasz sprzęt wyposażyć mają średnicę powyżej 120 mm. Polecane są one dla osób, które mają już jakieś doświadczenie w jeździe na hulajnodze. Pozwalają one rozwijać większą prędkość od kół o mniejszej średnicy.

Wybierając hulajnogę możemy również dobrać odpowiednią twardość kół. Koła wykonane z poliuretanu możemy obecnie spotkać o twardości miękkiej (74A – 82A), które szybko się ścierają, jednak zapewniają bardzo dobrą przyczepność i wysoki komfort jazdy. Są one polecane osobom uczącym się jazdy na hulajnodze. Koła twarde o oznaczeniach 86A – 100A charakteryzują się słabą przyczepnością i małą odpornością na wstrząsy. Przeznaczone są dla osób wykonujących różnego rodzaju skoki i tricki na hulajnodze. Natomiast koła średniotwarde są najbardziej popularne, ich twardość plasuje się w przedziale 82A – 86A. Najlepiej sprawdzają się one podczas jazdy na asfalcie.

Alternatywą dla kół poliuretanowych są takie wykonane z kauczuku syntetycznego, lub pompowane, gumowe koła.

 

Odpowiedni profil deski

Jeśli jesteś laikiem w temacie hulajnóg może Ci się wydawać, że wszystkie hulajnogi dla dorosłych w dobrych cenach są takie same. Nic bardzie mylnego. Możemy znaleźć w sklepach sprzęty w tej samej cenie, lecz diametralnie różniące się profilem. Obecnie użytkownik ma do dyspozycji profile płaskie, wąskie czy okrągłe. Płaskie profile są idealne dla osób szukających stabilności i przyczepności. Jednak zazwyczaj wybierane są przez osoby, które poszukują hulajnogi do jazdy agresywnej. Z kolei wąskie, ścięte profile charakteryzują się mniejszą stabilnością i przyczepnością.

Pozwala jednak na rozwijanie większych prędkości, dlatego też kupują ją Ci, którzy chcą uprawiać jazdę wyścigową. Ostatni z dostępnych profili, okrągły, jest idealny dla jazdy rekreacyjnej. I to jest model, który powinieneś wybrać, jeśli szukasz swojej pierwszej hulajnogi. Taki kształt profilu odznacza się stabilnością i przyczepnością na zakrętach, przy jednoczesnej możliwości rozwoju większej prędkości na prostych odcinkach drogi.

 

Składana, czy nieskładana?

Rozważania, czy zakupić hulajnogę składaną, czy nie powinniśmy oprzeć o sposób jej użytkowania. Sprzęt składany będzie zapewne bardziej wygodny w mieście, gdzie możemy go użytkować jako alternatywę komunikacji miejskiej. Po przebyciu drogi, hulajnogę w łatwy sposób złożymy i schowamy do plecaka, lub przewiesimy przez ramię. Urządzenie tego typu nie będzie też nam blokować możliwości przejazdu autobusem, czy tramwajem. Bez problemu zmieścimy się w każdym środku komunikacji miejskiej, nie doświadczymy też trudności we wstawianiu hulajnogi do wnętrza pojazdu, jak to niekiedy bywa w przypadku rowerów.

Natomiast jednoczęściowe hulajnogi uznaje się za trwalsze. Panuje też przekonanie, że sprzęt, który się nie rozkłada lepiej znosi wszystkie przeciążenia. Na pewno takie urządzenia będą bardziej wygodne podczas jazdy, a to dlatego, że ich producent może sobie pozwolić na większe ich wymiary. Także mogą być bardziej stabilne, ze względu na większą wagę. Jeśli dystans, który codziennie pokonujesz pozwoli Ci na unikniecie korzystania z innych środków transportu, oraz masz miejsce na przechowanie hulajnogi w całości to jednoczęściowy model może okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

 

2-hulajnogi-dla-doroslych

 

Napęd

Tradycyjna hulajnoga jest napędzana siłą naszych mięśni. Założenie jest takie, że stojąc na podeście jedną nogą odpychamy się od podłoża wprawiając całe urządzenie w ruch. Jest to wiec tradycyjnie środek transportu, który wspomaga zdrowy tryb życia. Wiadomo jednak, że taki rodzaj transportu na dłuższą metę będzie bardzo męczący. Dlatego też producenci hulajnóg wyszli naprzeciw wymaganiom klientów i stworzyli urządzenia, gdzie napęd jest elektryczny. Na rynku możemy też znaleźć modele napędzane silnikami spalinowymi.

O ile podstawowe wersje hulajnóg z zasilaniem akumulatorowym możemy traktować jako alternatywny sposób napędzania urządzenia. W razie potrzeby możemy korzystać z siły naszych mięśni, a gdy mamy duży dystans do pokonania możemy wspomóc się elektrycznym napędem. O tyle zaawansowane urządzenia zasilane akumulatorowo, czy napędzane silnikiem spalinowym będą za ciężkie by wprawić je w ruch tylko siłą naszych mięśni. Często też możemy spotkać takie urządzenia z dodatkowym wyposażeniem podnoszącym komfort naszej jazdy, np. siedzisko. Pamiętajmy, że takie hulajnogi nie należą jednak do najtańszych. Jednak jeśli zdecydujemy się na droższy model, to może on służyć do przebywania sporych odcinków drogi. Niektóre hulajnogi mogą rozwinąć prędkość nawet to 40 km/h, a ich zasięg wynosi 30 km.

 

Jaka jest najlepsza hulajnoga dla dorosłych?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczne. Każdy z nas ma inne potrzeby i wyobrażenia, dlatego też każdemu będzie odpowiadać inny model hulajnogi. Ważne jest, by podczas wyboru odpowiedniego sprzętu wziąć pod uwag nasze umiejętności, oraz drogę, po jakiej będziemy podróżować. Jeśli nasza podróż będzie prowadziła przez wyboiste ścieżki to warto zaopatrzyć się w pompowane koła. Jeśli jednak będziemy jeździć głównie po asfalcie, to najlepsze będą poliuretanowe, średniotwarde koła.

Tak samo weźmy pod uwagę pokonywany dystans. Jeśli codziennie pokonujemy kilkanaście kilometrów, może warto nam będzie zainwestować w model z dodatkowym zasilaniem. Jeśli jednak będziemy się częściowo poruszać komunikacją miejską to najlepszym wyborem będzie dla nas hulajnoga składana.

 

 

5 najlepszych hulajnóg dla dorosłych. Opinie w 2020 roku

 

Dorośli też powinni mieć trochę przyjemności w życiu. Dlatego zdecydowaliśmy się przedstawić ranking hulajnóg dla dorosłych. Zaletą tego typu sprzętu jest też to, że cała rodzina może czerpać przyjemność z korzystania z niego. Koniecznie przeczytaj nasze zestawienie, może Cię zaskoczy jakie modele są teraz dostępne.

 

1. Xiaomi Mijia Hulajnoga Elektryczna M365

 

Warto zainteresować się hulajnogą elektryczną Xiaomi MiJia M365, którą można dojeżdżać do pracy, na uczelnię lub do szkoły. Produkt jest odpowiedni zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Maksymalne obciążenie pojazdu wynosi 100 kg. Sprzęt ma oświetlenie przednie i tylne, co zapewnia widoczność podczas wieczornej jazdy.

Hulajnoga rozwija prędkość max. 25 km/h, co umożliwia szybki powrót do domu. Urządzenie ma wbudowaną baterię o pojemności 280 Wh, a pełne naładowanie wystarcza na ok. 30 km. Sprzęt ładuje się przez ok. 3,5 godziny. Pojazd ma wbudowany silnik bezszczotkowy o mocy 500 W.

Hulajnoga waży 12,5 kg i jest składana, co pozwala na jej łatwe wniesienie do budynku. Samo złożenie pojazdu trwa jedynie 3 sekundy. Model jest zrobiony ze stopu aluminium. Hulajnoga ma niewielką nóżkę, więc nie trzeba jej o nic opierać. Kupujący są zadowoleni z tego modelu, ponieważ jest bardzo wygodny i szybki.

Xiaomi MiJia M365 to ma silnik o mocy 500 W. Urządzenie rozpędza się nawet do 25 km/h. Pojazd ma podwójny układ hamulcowy.

Zalety
Sterowanie:

Hulajnogą łatwo się kieruje i podczas jazdy reaguje ona na delikatne ruchy kierownicą.

Składanie:

Model można w 3 sekundy złożyć i schować do domu lub wziąć ze sobą do pracy, aby nikt go nie zabrał.

Pojemność baterii:

Pojemność baterii wynosi 280 Wh, a jej pełne naładowanie pozwala na przejechanie ok. 30 km, a nawet więcej.

Wykonanie:

Hulajnoga jest zrobiona ze stopu aluminium, który cechuje się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia, a jednocześnie jest dość lekki. Wykonanie pozwala na maksymalne obciążenie równe 100 kg.

Design:

Model bardzo atrakcyjnie się prezentuje: jest pomalowany na czarno i ma czerwone elementy odblaskowe dodające stylu i zapewniające bezpieczeństwo.

Wady
Brak amortyzacji:

Model nie ma amortyzacji, dlatego jazda po nierównościach może się okazać bardzo nieprzyjemna.

 

 

 

 

2. Hulajnoga Hudora Big Wheel 205 Air

 

5.Hudor Big Wheel Air 205Hudor Big Wheel Air 205 to hulajnoga niemieckiej firmy Hudora, która od ponad 90 lat zajmuje się produkcją sprzętów sportowo – rekreacyjnych. Model ten całkowicie się składa, a po złożeniu największy z wymiarów wynosi 88 cm. Dodatkowo producent wyposażył ten model w poręczny pasek, dzięki któremu możemy po skończonej jeździe hulajnogę przerzucić przez ramię i nieść jak torbę.

Jej waga wynosi tylko 3,7 kg, więc nie powinna być uciążliwa w transporcie. Jej mała waga spowodowana jest wykonaniem z aluminium. Trwałości konstrukcji dodaje stalowy widelec.  Dodatkowo wysoką jakość sprzętu gwarantuje certyfikat TUV GS – gepruft, CE. Komfort podróży podnoszą duże, pompowane koła z łożyskami ABEC – 5.

Hulajnoga będzie odpowiednia zarówno dla dziecka, jak i dorosłego, a to wszystko z powodu regulowanej kierownicy. Minimalna jej wysokość wynosi 92 cm, a maksymalna 103 cm. Pamiętajmy tylko, że waga użytkownika nie powinna przekraczać 80 kg. Komentarze pozostawione przez konsumentów mówią, że produkt jest lekki i zwinny oraz o wysokiej jakości.

Kolejnym produktem w naszym zestawieniu jest hulajnoga Hudora Big Wheel Air 205. Jest to pojazd znanej niemieckiej firmy Hudora, która już od ponad 90 lat zajmuje się produkcją różnych sprzętów sportowo – rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Zalety
Jakość:

Dużym atutem pojazdu jest materiał jego wykonania. Do konstrukcji użyto najwyższej jakości aluminium, które czyni pojazd lekkim, ale i odpornym na uszkodzenia.

Regulacja kierownicy:

Ponieważ prezentowany pojazd posiada możliwość regulacji kierownicy, można bez problemu dostosować jej wysokość zarówno do wzrostu osoby dorosłej, jak i dziecka.

Pasek:

Producent wyposażył ten model hulajnogi w wyjątkowo poręczny pasek. Dzięki takiemu wyposażeniu, po skończonej jeździe, użytkownik może swoją hulajnogę przerzucić przez ramię i nieść jak torbę.

Waga:

Prezentowany model waży tylko 3,7 kg, co sprawia, że jego transport jest dość wygodny. Zarówno dorośli, jak i dzieci nie powinni mieć problemu z przeniesieniem pojazdu.

Wady
Cena:

Jest to jeden z droższych modeli w naszym zestawieniu. Wysoka cena jest spowodowana dobrym i dokładnym wykonaniem oraz estetycznym designem.

 

 

 

 

3. Nils Hulajnoga Fliker FL145

 

2.Nils Fliker FL145Następna pozycja w naszym zestawieniu, Nils Fliker FL145, ma niecodzienny wygląd. Pierwszą rzeczą, która odróżnia ten model od standardowych hulajnóg to trzy koła. Urządzenie wygląda tak, jakby ktoś przez przypadek rozciął je w połowie. Jest to hulajnoga typu fliker. Nie tylko jest ona bardziej stabilna od innych pojazdów tego typu.

Dzięki konstrukcji urządzenia użytkownik musi angażować całe swoje ciało przy sterowaniu. A to dlatego, że tylko przednie kółka są kółkami skrętnymi. Praca ciała porównywana jest do jazdy na nartach. Wymiary tego modelu wynoszą 100 x 63 cm. To co powoduje, że hulajnoga zarówno może być użytkowana przez dorosłych, jak i dzieci, to możliwość regulacji kierownicy.

Minimalna wysokość kierownicy wynosi 86 cm, natomiast maksymalna – 101 cm. Jej szerokość nie jest regulowana i ma 63 cm. Urządzenie zostało wykonane ze stali, a jego maksymalne obciążenie to 100 kg. Użytkownicy w swoich komentarzach przekazują, że hulajnoga jest dobrej jakości. Dodatkowo wskazują, że jest ona trwała i wygodna w eksploatacji.

Następnym urządzeniem w naszym zestawieniu jest Nils Fliker FL145. Jest to hulajnoga dla dorosłych o wyjątkowo niecodziennym wyglądzie – posiada ona trzy koła.

Zalety
Możliwość dopasowania do dzieci:

Jest to produkt skierowany również do dzieci i nastolatków. Aby dopasować sprzęt do wzrostu użytkownika, wystarczy wyregulować kierownicę.

Materiał:

Produkt został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu jest bardziej wytrzymały na ciężar użytkownika niż inne materiały (maksymalnie 100 kg) oraz uszkodzenia mechaniczne.

Trening całego ciała:

W czasie jazdy użytkownik musi używać różnych partii mięśni. Jazda na tym pojeździe przypomina zjazd na nartach. W efekcie, mamy możliwość wykonania pełnego treningu cardio.

Stabilność:

Hulajnoga wyposażona jest w trzy koła, a więc jest bardziej stabilna.

Wady
Hamulec tylny:

Niestety tylni hamulec wymaga użycia większej siły.

 

 

 

 

 

4. Hulajnoga Micro Speed+ Srebrna SA0142

 

3.Micro Speed+Ranking hulajnóg dla dorosłych kontynuujemy prezentacją Micro Speed+. Jest to produkt szwajcarski. Został on wykonany z aluminium, z tego powodu waży on jedyne 3,75 kg. Producent przedstawia hulajnogę nie tylko jako urządzanie służące do zabawy, lecz również jako środek transportu. Ze względu na małą wagę i możliwość bezproblemowego złożenia tego modelu, oraz możliwość jego oparcia o składaną nóżkę, możemy go wykorzystać do podróży do pracy lub szkoły.

Hulajnoga ma wymiary: wysokość od 67 do 96 cm, szerokość kierownicy 38 cm i długość 77 cm. Jednak, gdy ją złożymy to kurczy się ro rozmiarów 28 x 12 x 67 cm. Maksymalne obciążenie tego modelu zostało określone na 100 kg. Podest urządzenia został pokryty antypoślizgowym materiałem, zostało ono również wyposażone w hamulec na tylnie koło.

Konsumenci, którzy zakupili tę hulajnogę są zadowoleni z jakości sprzętu. Przede wszystkim jednak komentują bardzo przyjemną jazdę pozbawioną wybojów dzięki odpowiednio dobranym komponentom. Dodatkowo użytkownicy dodają, że zarówno dzieci, rodzice i dziadkowie świetnie się bawią tą hulajnogą.

Kolejnym produktem w naszym rankingu jest hulajnoga dla dorosłych Micro Speed+. Jest to produkt szwajcarskiej marki, który cechuje się dobrą jakością wykonania oraz estetycznym designem.

Zalety
Obciążenie:

Na uwagę zasługuje fakt, że model ten posiada maksymalne obciążenie wynoszące 100 kg. Dzięki temu osoby z nadwagą będą mogły cieszyć się jazdą na świeżym powietrzu.

Małe wymiary po złożeniu:

Prezentowana hulajnoga ma wymiary: wysokość regulowana od 67 do 96 cm, szerokość kierownicy - 38 cm i długość 77 cm. Należy zwrócić uwagą, że gdy ją złożymy to ma wymiary 28 cm x 12 cm x 67 cm.

Waga:

Model ten charakteryzuje się stosunkowo małą wagą (3,7 kg). Dzięki temu zarówno dorośli, jak i mniejsze dzieci, nie będą miały problemu z jego przenoszeniem.

Wady
Cena:

Jest to jeden z najdroższych produktów w naszym zestawieniu.

 

 

 

 

5. Nils Na Pompowanych Kołach 12 I 16 Wh118A 16-3-082

 

4.Nils WH118A 16-3-082Kolejna hulajnoga w naszym zestawieniu, Nils WH118A 16-3- 082, swoim wyglądem przypomina rower. A to ze względu na rozbudowaną kierownicę, kształtem przypominające te instalowane w BMX-ach. Koła w tym modelu również są nietypowe. Tylne koło ma średnicę 12 cali, przednie jest jeszcze większe i jego średnica wynosi 16 cali. Typowe hulajnogi mają zazwyczaj o wiele mniejsze koła.

Zastosowanie kół rowerowych sprawia jednak, że podnosi się przyczepność do podłoża i niweluje wszystkie nierówności terenu. Dodatkowo aluminiowe felgi dodają elegancji hulajnodze. Podest sprzętu ma wymiary 36 x 12 cm, a wymiary kierownicy wynoszą od 71,5 do 100,5 cm w zależności od jej wysunięcia.

Sama hulajnoga waży 9,5 kg, a waga jej użytkownika nie powinna przekraczać 80 kg. Dla wygodny urządzenie zostało wyposażone w składaną stopkę, która pozwoli na zatrzymanie się i oparcie pojazdu w każdym miejscu. Opinie o tych hulajnogach dla dorosłych są bardzo pozytywne.

Pomimo tego, że sprzęt ten może być użytkowany również przez dorosłego, to najwięcej frajdy sprawia dzieciom. Klienci, którzy zakupili ten model twierdzą, że jest dobrej jakości, a zamontowane duże koła dodają komfortu jeździe.

Wiele osób może uważać, że hulajnoga to sprzęt przeznaczony tylko dla dzieci czy młodzieży. Jednak obecnie hulajnogi cieszą się również dużym zainteresowaniem wśród dorosłych. Stanowią nie tylko świetną zabawkę, ale dostarczają również ważnego ruchu na świeżym powietrzu. Jako pierwszy prezentujemy model Nils WH118A 16-3- 082. Jest to najlepsza hulajnoga dla dorosłych w 2020 roku.

Zalety
Odpowiednia dla dzieci:

Choć jest to hulajnoga dla dorosłych, to stanowi ona również ciekawą zabawkę dla dzieci. Pojazd ten jest w pełni bezpieczny, a więc możesz go udostępnić dziecku do zabawy.

Dopasowanie do wzrostu:

Ponieważ ludzie różnią się od siebie wzrostem, pojazd został wyposażony w regulowaną kierownicę. Dzięki temu dopasujemy hulajnogę do naszych potrzeb.

Wygląd:

Dużą zaletą tego pojazdu jest jego wygląd. Ze względu na rozbudowaną kierownicę wielu osobom bardziej przypomina rower niż hulajnogę. Należy jednak podkreślić, że za sprawą designu model ten jest unikalny.

Duże koła:

Koła w tym produkcie są dość nietypowe. W przeciętnych hulajnogach są one zdecydowanie mniejsze. Tutaj tylne koło ma średnicę 12 cali, a przednie - 16 cali.

Cena:

Jest to najtańszy pojazd w naszym zestawieniu. Ta dobra hulajnoga do 350 zł stanowi jedną z najlepszych i najtańszych opcji dostępnych na rynku.

Wady
Ustawienie hamulców:

Niestety początkujący fani hulajnóg będą mieli problem z ich opanowaniem.

 

 

 

 

Czy jazda na hulajnodze jest zdrowa?

 

Kilkanaście lat temu hulajnoga uznawana była za pojazd przeznaczony wyłącznie dla dzieci. Dziś jednak dostępne są również modele dla dorosłych, które mogą być świetną alternatywą dla zwykłego roweru. Po długich poszukiwaniach udało nam się znaleźć odpowiedź na pytanie: jaka hulajnoga jest polecana przez osoby preferujące aktywny tryb życia. Dowiedzieliśmy się również, jakie korzyści płyną z jazdy na takim pojeździe.

 

 

Jak jazda na hulajnodze wpływa na sylwetkę?

Każda forma aktywności fizycznej ma bardzo dobry wpływ na naszą kondycję zdrowotną, jak i wygląd zewnętrzny. Regularna jazda na hulajnodze może przyczynić się do szybszego zrzucenia zbędnych kilogramów i spalenia nadmiaru tkanki tłuszczowej. Konieczność odpychania się nogami od podłoża w celu utrzymania optymalnej prędkości jazdy sprawia, że intensywnie pracują mięśnie dolnych kończyn, jak również pośladków i brzucha. Z tego powodu zakup hulajnogi polecamy w szczególności Paniom, które nie lubią chodzić na siłownię, a jednocześnie marzą o pięknie wyrzeźbionej sylwetce.

Jeżdżąc na hulajnodze, musimy lekko balansować ciałem, aby utrzymać równowagę. To zmusza do pracy mięśnie rąk. Bardzo często okazuje się, że osoby preferujące poruszanie się na hulajnodze są lepiej wysportowane niż miłośnicy rowerów. Wpływ na to ma pobudzenie do aktywności większej ilości mięśni oraz konieczność ciągłego koordynowania ruchów całego ciała.

 

Działanie uspokajające

Użytkownicy jeżdżący na hulajnodze przekonują, że zawsze są w bardzo dobrym humorze, a dodatkowo stają się odporni na stres. Przyczynia się do tego m.in. lepsze dotlenienie organizmu. Poza tym nawet niewielki wysiłek fizyczny pobudza wytwarzanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Z tego względu codziennie powinniśmy poświęcić kilka minut wolnego czasu na przejażdżkę po parku czy najbliższej okolicy. Jazda na hulajnodze może przywoływać miłe wspomnienia z dzieciństwa, czyli okresu kojarzącego się przede wszystkim z beztroską i świetną zabawą. To pozwala na zapomnienie na pewien czas o codziennych problemach.

 

Czy hulajnoga może zastąpić siłownię?

Według obliczeń dietetyków i trenerów kalorie zawarte w słodyczach czy niezdrowych przekąskach spalamy dopiero po upływie kilkudziesięciu minut ćwiczeń. Dotyczy to nie tylko intensywnych treningów na siłowni, ale też rekreacyjnej przejażdżki na rowerze czy biegu po parku. Niemniej jednak w czasie jazdy na hulajnodze pobudzamy niemal całe ciało do cięższej niż zwykle pracy, co może znacząco przyspieszać proces spalania kalorii. Nawet krótki dojazd do pracy każdego dnia przyczynia się do wzmocnienia organizmu i zwiększenia wydolności. Jeśli więc nie chcemy ćwiczyć z obcymi osobami na siłowni lub nie możemy znaleźć odpowiedniego dla siebie miejsca, zakup hulajnogi jest idealnym rozwiązaniem na utrzymanie dobrej kondycji.

 

 

Czy jazda na hulajnodze może być niebezpieczna?

Każdy, kto jeździ na hulajnodze, powinien pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa, aby uniknąć wypadków i bolesnych kontuzji. Najważniejsze jest to, aby nie wjeżdżać na ruchliwą ulicę. Lepiej trzymać się ścieżek rowerowych i chodników, gdyż w ten sposób zmniejszamy ryzyko potrącenia przez samochód. Z jazdy na hulajnodze powinniśmy zrezygnować podczas deszczowej pogody, ponieważ mokre podłoże jest śliskie i łatwo może dojść do upadku. Poza tym niewskazane są przejazdy przez tory tramwajowe i kolejowe, gdyż niewielkie kółka pojazdu mogą utknąć w szczelinie. Podczas jazdy z dużą prędkością może w ten sposób dojść do wypadku skutkującego złamaniem nogi albo ręki.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Razor E300

 

1.Razor E300Razor E300 to jedna z najdroższych hulajnóg prezentowanych w naszym rankingu. Jest też ona jedną z wygodniejszych. Dlaczego? Ponieważ jest zasilana poprzez dwa akumulatory wielokrotnego ładowania. Nie wymaga więc ona od użytkownika mozolnego odpychania się nogą, by mknąć do przodu. Ten model wykona za nas całą pracę. Może nawet służyć jako środek transportu, gdyż rozwija prędkość do 24 km/h.

Na jednym ładowaniu przejedziemy bez zatrzymania się około 40 minut. Wymiary tej hulajnogi wynoszą 104,1 x 43,1 x 106,6 cm. Urządzenie zostało wykonane ze stali, co zapewnia wytrzymałość. Dodatkowo producent wyposażył ten model w przydatną stopkę. Komfortu jeździe dodadzą pneumatyczne opony o średnicy 10 cali, które złagodzą wyboje na drodze. A bezpieczeństwa, hamulce oraz regulacja prędkości umieszczone w kierownicy.

Producent podaje, że sprzęt przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci powyżej 10 roku życia. Dodatkowo określone zostało maksymalne obciążenie urządzenia, które wynosi 100 kg. Ci, co zakupili ten produkt przekonują, że produkt jest wysokiej jakości.

Ostatnią propozycją w naszym rankingu jest pojazd marki Razor – model E300. Jest to hulajnoga wyposażona w dwa akumulatory, która nie wymaga użycia siły własnych nóg.

Zalety
Komfort jazdy:

Podczas jazdy pneumatyczne opony, o średnicy 10 cali, zapewnią Ci komfort. Co więcej złagodzą one odczuwanie nierówności na drodze.

Pełne zautomatyzowanie:

Hulajnoga firmy Razor działa dzięki dwóm akumulatorom, nie potrzebuje do pracy siły ludzkich mięśni.

Prędkość:

Prezentowany pojazd może służyć jako prawdziwy środek transportu i alternatywa dla rowerów, jest bowiem w stanie rozwinąć prędkość do 24 km/h.

Wady
Wydajność:

Model ten charakteryzuje się stosunkowo małą wydajnością, gdyż na jednym naładowaniu możliwe jest poruszanie się przez około 40 minut.

Cena:

Ze względu na to, że jest to w pełni zautomatyzowane urządzenie, które nie potrzebuje do poruszania się siły ludzkich mięśni, jest ono również najdroższe - kosztuje ponad 1000 zł.

 

 

Poweriser SXT Turbo

 

6.Poweriser SXT TurboPoweriser SXT Turbo to elektryczna hulajnoga. Jest to też najdroższy model prezentowany w zestawieniu. Zdecydowanie przypadnie on do gustu starszym użytkownikom. A to z powodu wygody, jaką oferuje. Nie tylko nie wymaga on wysiłku fizycznego, by wprawić maszynę w ruch. Ma na wyposażeniu również wygodne siodełko, które pozwoli odpocząć podczas jazdy. Urządzenie porusza się samoistnie dzięki zainstalowanemu akumulatorowi.

Na jednym naładowaniu możemy przejechać do 25 km z prędkością aż 32 km/h. By naładować ponownie akumulator do pełna musimy podłączyć do go ładowarki na 6 do 8 godzin. Wymiary platformy hulajnogi wynoszą 48 x 25 x 27 cm. Siedzenie możemy regulować w granicy 76 – 90 cm od platformy, a wysokość kierownicy wynosi 110 cm od podłoża. W kierownicy znajdują się gaz i hamulec, poprzez które sterujemy maszyną.

Natomiast uruchamiamy ją za pomocą dołączonego kluczyka. Producent podaje, że po złożeniu hulajnogi będziemy mogli łatwo przetransportować ją, np. w bagażniku samochodu. Gdy jest złożona przyjmuje wymiary 127 x 73 x 60 cm. Jej waga wynosi 40 kg, a maksymalne obciążenie to 120 kg.

Opinie pozostawione przez użytkowników przekonują, że jest to najlepsza hulajnoga dla dorosłych. Jest ona bardzo dobrej jakości, o najszybszej prędkości wśród tego typu sprzętów i bardzo wygodny w użytkowaniu.

 

 

 

Spokey Toxic 80179

 

7.Spokey Toxic 80179Zestawienie kończymy piękną, zieloną hulajnogą Spokey Toxic 80179. Jest to najtańszy produkt wśród prezentowanych. Została ona wykonana w 100% z aluminium, dlatego waży niespełna 4 kg. Urządzenie zostało wyposażone w kółka 200 mm PU 85 A i łożyska ABEC 7. Taka konstrukcja zapewni, nie tylko długowieczność hulajnodze, lecz również przyjemną jazdę, nawet po wyboistej drodze.

Dodatkowo dla bezpieczeństwa podest został wyłożony antypoślizgowym materiałem, który zapewnia stabilność podczas jazdy. Całość dopełniają miękkie rączki kierownicy. Wymiary tego sprzętu wynoszą: podest 59 x 14 cm i maksymalna wysokość kierownicy 112 cm. Po przejażdżce model ten łatwo złożymy. Dodatkowo producent wyposażył go w przydatną taśmę, która ułatwi nam transport sprzętu w formie złożonej. Możemy bez problemu przełożyć go przez ramię i nieść jak zwykłą torbę.

Zdecydowaną zaletą tej hulajnogi jest wysokie maksymalne obciążenie, które wynosi 100 kg. Konsumenci informują w swoich opiniach, że jest to dobra i tania hulajnoga dla dorosłych. Wykonana została z dobrych materiałów, a dodatkowo ma bardzo ładny design.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Inne artykuly, którymi mozesz byc zainteresowany:

Jak jest zbudowana hulajnoga wyczynowa?

prawo.gazetaprawna.pl

Jak stworzyć własny skate park?

https://thescooterist.com/17-best-scooter-ramps-reviews-analysis/

How to build ramps?

 

8
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Zespół NRAndrzejPiotreknajlepszerankingi.plIwona Recent comment authors
  Subskrybuj  
newest oldest most voted
Notify of
Iwona
Guest
Iwona

Zdecydowanie Razor wygrywa! jakością, trwałością, wszystkim.
Polecam każdemu, kto szuka sprzętu na długo, nie na jeden sezon.

najlepszerankingi.pl
Admin

Dziękujemy za komentarz. Każda opinia użytkownika jest skarbnicą wiedzy dla osoby, która chce nabyć dany produkt. Jesteśmy przekonani, że nasi czytelnicy będą wdzięczni za Pani ocenę.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Piotrek
Guest
Piotrek

A ma ktoś może hulajnogę Skymaster? Bo widziałam niedawno w media expert i rozważam kupno 😉

andrzej
Guest
andrzej

Nie rozumiem jednej rzeczy. Czy producenci hulajnóg nigdy nie jeździli na pojazdach , które sami produkują ? Od długiego czasu nie mogę kupić dla siebie takiego pojazdu , którym uwielbiałem jeździć jako dzieciak i młodzieniec. Problemem jest sprawa długości podestu dla hulajnóg dla dorosłych. Przeważnie jest to około 38-40 cm. ,a dla normalnego człowieka , który ma stopę z obuwiem około 25 cm. nie ma miejsca na wygodne postawienie drugiej stopy po rozpędzeniu się czy jechaniu z górki. To są momenty na odpoczynek i wygodną postawę na kilkanaście sekund. Jestem pewien , że to błąd w myśleniu czy braku wyobraźni… Read more »

Andrzej
Guest
Andrzej

Największy problem jaki zauważyłem w dzisiejszych hulajnogach to krótki podest. Niestety to powoduje mały komfort jazdy na dłuższych dystansach.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 4.64 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status