ᐅ Deskorolka dla początkujących. Opinie i recenzje

Deskorolki dla początkujących ranking

Ostatnio aktualizowane: 12.12.19

 

Na naszej stronie stworzyliśmy ranking najpopularniejszych deskorolek elektrycznych. Wśród nich model Manta Smart Balance Viper MSB001 zebrał najwięcej pozytywnych opinii i ocen. Z tego względu zajął on pierwsze miejsce w naszym zestawieniu. Produkt ten przeznaczony jest do użytku zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Maluchy rozwijają swój zmysł koordynacji, natomiast starsi mogą używać deskorolki do poruszania się po centrum handlowym czy lotnisku. Sterowanie produktem jest łatwe, mimo że jeździ się tylko na dwóch kołach. Należy odpowiednio balansować ciałem, bo to pozwala na przekazywanie informacji sensorom umieszczonym w deskorolce. Sprzęt umożliwia stosunkowo długie przejazdy bez ładowania. Silnik produktu jest mocny, więc osoby ważące do 120 kg mogą z niego korzystać. Maksymalna prędkość jest szybsza od standardowego chodu i pozwala na cieszenie się przejażdżką. Urządzenie to charakteryzuje się trwałością i wytrzymałością. Jeżeli model ten nie spełnia Twoich oczekiwań, zachęcamy do zapoznania się z deskorolką Skymaster 2wheels 6,5 BT. Zajęła ona drugie miejsce w naszym rankingu.

 

 

Jaką deskorolkę dla początkujących kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Sprzętem, który na pewno zainteresuje Twoje dziecko jest deskorolka. Dzięki niej, każdy nastolatek będzie w stanie nie tylko rozwijać się sportowo, ale również nauczy się równowagi. Ponieważ początki nauki bywają dość trudne i bolesne, warto zainwestować w dobrej jakości produkt, który pomoże Ci w złapaniu równowagi. Z tego powodu polecamy lekturę naszego poradnika, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę oraz jaką deskorolkę wybrać. Tekst pełen jest rad, które na pewno ułatwią Ci podjęcie właściwej decyzji.

Gdzie kupić dobry model?

Jeśli poszukujesz deskorolki, to pierwszą radą, jakią możemy Ci udzielić jest omijanie takich miejsc jak supermarkety oraz targowiska. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że oferowane tam produkty są równie dobre, co sprzęty w profesjonalnych sklepach. Niestety, są to deskorolki dość niskiej jakości, co sprawia, że szybko się psują. Co więcej, wielu zawodowych skaterów samodzielnie kompletuje swój pojazd, dzięki temu jest on dostosowany do ich umiejętności oraz wagi. To samo chcemy zasugerować Tobie.

Wiedz jednak, że zakup poszczególnych elementów jest dość trudny i niejednokrotnie będziesz polegać na poradach ekspedienta, dlatego dużo lepszym pomysłem jest udanie się do profesjonalisty, który podziela Twoją pasję. Pamiętaj, że niskiej jakości sprzęty bardzo szybko się niszczą oraz nie są odporne na uszkodzenia mechaniczne.  Dlatego nie powinniśmy przedkładać niskiej ceny nad własne bezpieczeństwo.

 

Czy warto kupić kompletny produkt?

Jeśli zapytasz, jaka deskorolka jest najlepsza, wiele osób odpowie, że gotowy sprzęt, który został skompletowany przez producenta. Taka inwestycja jest dużą oszczędnością czasu, bowiem nie musisz samodzielnie wybierać wszystkich poszczególnych elementów. Taki typ produktów chcemy polecić początkującym skaterom, którzy dopiero niedawno zainteresowali się jazdą na desce. W produktach kompletnych, wszystkie elementy pochodzą od jednego producenta, co na pewno ułatwi Ci wymianę, czy naprawę zniszczonych części.

Są to urządzenia uniwersalne, które są zazwyczaj dodatkowo wzmocnione. Zatem nie musisz się obawiać, że kilka przewróceń zniszczy pojazd. Dużą zaletą tego typu rozwiązań jest ich uniwersalne wyważenie, dzięki czemu bardzo łatwo nauczyć się poprawnej postawy w czasie jazdy. Blat w tego typu produktach najczęściej jest wykonany z klonu kanadyjskiego. Jest to bardzo mocne drewno, które gwarantuje dużą stabilność.

 

Deskorolki składane samodzielnie

Wielu profesjonalnych skaterów decyduje się na zakup każdego elementu wyposażenia deski samodzielnie. Dzięki temu, użytkownik może zapewnić sobie większą równowagę, poprzez dopasowanie produktu do swojej wagi oraz umiejętności. Wiedz, że każda deska składa się z blatu (nazywanego deckiem), 2 sztuk trucków, 4 kółek, 8 sztuk łożyska, 2 podkładek pod trucki, 8 montażowych śrubek oraz gripu.

 

Jak wybrać blat?

W pierwszej kolejności kupujemy blat, który następnie pokrywamy gripem, czyli papierem ściernym. Materiał ten zapewni nam dużo większą przyczepność, co sprawi, że nasze stopy nie będą się zsuwać w czasie jazdy. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujemy wykonywać różne triki lub ewolucje na naszej desce. W przypadku, gdy stopa nie będzie stała stabilnie, bardzo łatwo jest skręcić kostkę.

Najczęściej spotykanym materiałem jest klon kanadyjski, który posiada 7 warstw. Jest to bardzo mocny materiał, który zapewni Ci odpowiednie wyważenie w czasie jazdy. Wynika to z tego, że mimo odporności na uszkodzenia mechaniczne jest on dość lekki. Godne polecenia są modele, które w swoim składzie mają również domieszki włókna szklanego, węglowego lub keblaru. Takie wykonanie gwarantuje znacznie lepsze odbicie oraz większą wytrzymałość, co docenią wielbiciele ekstremalnych trików.

Kolejnym parametrem, na który musisz zwrócić uwagę jest wielkość blatu, która podawana jest w calach. Najczęściej spotykanym rozmiarem jest 7.250 cala lub 8.500 cala. Każdy z tych produktów różni się długością i szerokością. Z tego powodu, przed dokonaniem zakupu polecamy sprawdzić, który z modeli jest dla nas najbardziej komfortowy. Ważne jest bowiem równomierne rozłożenie wagi oraz duża zwrotność produktu. Wyprofilowanie produktu zależy od tego, gdzie chcemy używać deskorolki. Inny produkt polecany jest do parków, zaś inny do jazdy na rampie i w skateparku.

 

Wybór trucków – najlepsza deskorolka

Ten element mocowany jest na desce, a następnie przytwierdza się do niego koła. Dobrze dobrany produkt, który wykonano z wysokiej jakości materiału pozwoli Ci na wieloletnią, spokojną jazdę. Polecamy modele wykonane ze stali lub dobrej jakości aluminium, dzięki czemu nie ulegną zniszczeniu zbyt szybko.

Następnie musimy zakupić podkładki pod trucki, które służą do izolacji drgań. Jest to szczególnie ważne, gdy jeździmy po mieście, gdzie nawierzchnia jest dość nierówna. Aby element ten sprawdził się w Twojej desce powinien być dokładnie dopasowany do wielkości trucka. Równocześnie, im grubsza jest podkładka, tym lepiej tłumi drgania.

 

Zakup kółek

Jednym z najważniejszych elementów całej deskorolki są kółka. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na ich wielkość. Im większy model, tym lepsza przyczepność do podłoża. Ważna jest również ich twardość, którą wyraża się za pomocą specjalnego oznaczenia. 92A to elementy dość miękkie, zaś 102A są bardzo twarde. Na początku przygody z jazdą na desce, zalecamy zakup miększego sprzętu, co zagwarantuje Ci komfortową jazdę. Jednak wraz z polepszeniem umiejętności, polecamy zmianę na produkty twardsze.

Jakie gumki wybrać?

Istotnym, choć często pomijanym elementem wykonania deskorolki są gumki. Na początku jazdy nasze trucki są skręcone, gdyż łatwiej zachować wtedy równowagę. W tym czasie gumki nie mają dla nas zbyt wielkiego znaczenia. Jednak, gdy tylko zaczniemy wykonywać triki i ewolucje szybko zauważymy różnicę. Zgodnie z własnymi preferencjami będziesz musiał wybrać produkty soft (twardość 90A), medium (95 A) oraz hard (ponad 100 A). Wybór tego elementu powinien być podyktowany Twoimi własnymi preferencjami.

 

Deskorolki w dobrych cenach

Koszty zakupu dobrego modelu są bardzo zróżnicowane. Jeśli jesteś zainteresowany produktem już skompletowanym przez producenta powinieneś się liczyć z wydatkiem od 250 zł do nawet 450 zł. Taka rozbieżność w cenach wynika z wykonania oraz marki. Im trwalszy jest blat, tym koszty zakupu ulegają zwiększeniu. Pamiętaj jednak, że w grę wchodzi bezpieczeństwo użytkownika, zatem warto zdecydować się na zainwestowanie w droższy i solidniejszy produkt. Decydując się na model już skompletowany, możesz liczyć na to, że każdy element będzie do siebie pasować, co zapewni komfortową jazdę.

Zakup produktu jest znacznie cięższy, bowiem skompletowanie profesjonalnego modelu może Cię kosztować nawet 1000 zł. Wszystko zależy bowiem od cen poszczególnych elementów. Cena deski waha się od 100 zł do nawet 400 zł. Dodatkowym kosztem jest antypoślizgowy grip, którego koszty wynoszą około 50 zł – 100 zł. Następnym elementem są trucki, których wartość szacuje się na 200 zł – 230 zł. Tanią inwestycja są podkładki oraz gumki, które razem kosztują około 40 zł. Zestaw kółek może kosztować nawet 400 zł, zaś łożysko – 70 zł.

 

 

Najlepsze deskorolki dla początkujących w 2019 roku

 

Poszukiwanie prezentu dla dziecka potrafi być bardzo trudne. Dobrym wyborem zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca jest inwestycja w deskorolkę elektryczną. Sprawia ona, że maluchy spędzają więcej czasu na dworze i uczą się panowania nad własnym ciałem. Jeżeli jesteś gadżeciarzem, to także Ciebie ucieszy taki sprzęt. Aby pomóc Ci w wyborze, zebraliśmy ranking deskorolek składający się z 5 modeli.

 

Nasze zalecenia

 

Manta Smart Balance Viper MSB001

 

Manta Smart Balance Viper MSB001 to ciekawy typ deskorolki, który cieszy się dużą popularnością. Sprzęt sprawdzi się jako prezent dla dziecka zarówno na urodziny, jak i pod choinkę. Spodoba się nie tylko chłopcom, lecz również dziewczynkom. Urządzenie będzie także dobrym rozwiązaniem dla dorosłych, którzy lubią ciekawe gadżety.

Pojazd wyposażony jest w 2 kółka. Mimo to jego sterowanie jest proste i intuicyjne. Polega ono jedynie na odpowiednim balansowaniu ciałem. Sprzęt działa na baterie. Jedno ładowanie trwa około 60 – 90 minut i wystarcza na średnio 13 km jazdy. Produkt waży 11,5 kg, więc jest stosunkowo lekki.

Do zestawu dołączona jest torba, w której można przenosić urządzenie. Na deskorolce mogą jeździć osoby ważące do 120 kg. Maksymalna prędkość jazdy wynosi 12 km/h. Konsumenci są bardzo zadowoleni z użytkowania sprzętu. Twierdzą oni, że model ten cechuje się dużą trwałością i wygodą w trakcie jazdy.

 

 

 

 

Skymaster 2wheels 6,5 BT

 

Deskorolką, która robi furorę zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych jest Skymaster 2wheels 6,5 BT. Model ten przeznaczony jest do użytku w terenie i w pomieszczeniach zamkniętych.

Sprzęt zasilany jest dwoma silnikami o łącznej mocy 700 W. Znajdują się one przy poszczególnych kołach pojazdu. Produkt wyposażony jest w akumulatory. Aby bateria była pełna, należy ją podłączyć na 2 h do zasilania. Jedno ładowanie pozwala na przejechanie około 20 km. Maksymalna prędkość wynosi 15 km/h, dlatego też trzeba uważać przy jeździe na zewnątrz.

Koła mają średnicę 6,5″. Taka wielkość jest optymalna, aby użytkownik zachował równowagę. Maksymalne obciążenie sprzętu jest równe 120 kg. To sprawia, że frajdę dostarcza nie tylko dzieciom. Obsługa deskorolki jest prosta. Należy odpowiednio balansować ciałem, bo to przekazuje informację do zamieszczonych w urządzeniu czujników.

Model ten charakteryzuje się ciekawym designem. Obudowa sprzętu jest w kolorze białym. Ponadto produkt jest wytrzymały i solidny. Zawdzięcza to wysokiej jakości materiałom wykorzystanym do budowy. Użytkownicy doceniają ten model za solidność.

 

 

 

 

Kawasaki Balance KX-PRO10.0

 

Kawasaki Balance KX-PRO10.0 to deskorolka, która podbiła serca wielu maluchów. Sprzęt sprawdza się jako prezent urodzinowy lub komunijny. Urządzenie zachęca dzieciaki do zabawy zarówno w domu, jak i w terenie. Jednakże na powietrzu trzeba mieć na oku swojego podopiecznego, aby nie bawił się na jezdni.

Sprzęt pozwala na rozwijanie prędkości do 20 km/h. Przy tak szybkiej jeździe trzeba uważać, aby nie wpaść na żadne przeszkody. Model wyposażony jest w 2 koła o średnicy 10″. Przy nich znajdują się silniczki urządzenia, których moc jest równa 700 W. Produkt jest solidnie wykonany, a obudowa jest szczelna i wodoodporna.

Zasilany jest na akumulator, który ładuje się przez 3 godziny. To wystarcza na przejechanie około 20 km. Do zestawu dołączona jest ładowarka. Obudowa tego modelu jest w kolorze czarno-zielonym. Maksymalne obciążenie wynosi 120 kg. Użytkownicy doceniają sprzęt za niską wagę i długość działania na baterii.

 

 

 

 

GoBoard BT Remote 10

 

Ciekawym modelem jest GoBoard BT Remote 10. Sprzęt ten przeznaczony jest do jazdy zarówno we wnętrzu, jak i na dworze. Produkt sprawdzi się nie tylko jako zabawka, lecz również środek transportu dla osób pracujących w centrach handlowych, czy na lotniskach.

Model ten zasilany jest akumulatorowo. Ładowanie trwa około 3 h. Przy pełnej baterii można przejechać do 20 km. Produkt pozwala na jazdę z prędkością 15 km/h.

Urządzenie wyposażone jest w 2 kółka o średnicy 10″. Przy nich znajdują się silniki o mocy 700 W łącznie. Pozwalają one na wjazd na wzniesienia do 15 st..

Sprzęt ten wykonany jest solidnie. To sprawia, że maksymalne obciążenie urządzenia wynosi 150 kg. Z tego względu nie tylko dzieci, lecz również potężnie zbudowane osoby mogą dostarczyć sobie mnóstwo zabawy. Obudowa tego modelu jest kolorowa. Sprzęt jest wodoodporny, więc można z niego korzystać w trakcie deszczu, lub jeździć po kałużach. Użytkownicy doceniają deskorolkę za ciekawy design.

 

 

 

 

Manta MSB9001

 

Deskorolka Manta MSB9001 jest dobrej jakości. Sprawdza się przy intensywnym użytkowaniu. Z urządzenia mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Maksymalne obciążenie sprzętu wynosi 120 kg. Ta dobra i tania deskorolka przeznaczona jest do użytku w zabawie i jako środek transportu w galerii handlowej lub lotnisku. Pokonywanie długich odległości nie sprawia problemu, a człowiek się nie męczy. Ważne jest, aby precyzyjnie opanować sztukę balansowania ciałem, która służy do kontroli nad pojazdem.

Produkt zasilany jest za pomocą akumulatora. Ładuje się około 3 godziny. Przy pełnej baterii można przejechać do 15 km. Sprzęt umożliwia jazdę z prędkością 15 km/h. Dzieje się tak za sprawą 2 silników zamontowanych przy kołach. Każdy z nich ma moc 350 W. Umożliwiają one podjazd pod wzniesienia do 15 st..

Do zestawu dołączona jest torba, do której można schować pojazd, aby się nie kurzył. Opinie o deskorolkach producenta Manta są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za możliwość robienia piruetów i innych trików.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status