Zestawy hantli ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Kompletujesz sprzęt do domowej siłowni i zauważyłeś, że brakuje Ci zestawu hantli? Nie martw się, w naszym rankingu bez wątpienia znajdziesz odpowiedni komplet. Najwięcej pozytywnych opinii zebrał produkt Hop-Sport 2×20. Zestaw obejmuje dwa chromowane gryfy, a także żeliwne talerze, które razem ważą 40 kg. To uniwersalny sprzęt treningowy, odpowiedni zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Panie mogą wykorzystywać do ćwiczeń mniejsze, a Panowie większe obciążenie. Istotne jest to, że część chwytna gryfów jest ryflowana, czyli specjalnie wyżłobiona, dlatego hantle pewnie leżą w dłoniach. Nie musisz się obawiać, że przypadkowo wypuścisz ciężary z dłoni, co mogłoby skończyć się bolesnym urazem np. stopy. Masz wrażenie, że zestaw nie do końca spełnia Twoje oczekiwania? W takim razie polecamy Ci komplet HMS ST20, składający się z dwóch gryfów oraz 8 talerzy (4 po 2,5 kg oraz 4 po 1,5 kg). Całość została zapakowana w poręczną walizkę. Z tego względu sprzęt jest łatwy w przechowywaniu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki zestaw hantli kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Hantle to najbardziej podstawowy sprzęt do ćwiczeń. Można z nimi trenować na siłowni, jak również w domu. Zajmują niewiele miejsca, a efekty, jakie pozwalają osiągnąć potrafią zaskoczyć. Nie muszą służyć wyłącznie do ćwiczenia ramion i barków, możesz z nimi wzmocnić mięśnie łydek, biustu czy pośladków. Istnieje wiele najróżniejszych planów treningowych, które uwzględniają użycie hantli. Dlatego w tym poradniku znajdziesz przydatne wskazówki na temat tego, jaki zestaw hantli wybrać.

Stopień zaawansowania i przeznaczenie

Wiele zależy od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z hantlami i do jakich ćwiczeń mają Ci służyć. Osoby, które stawiają pierwsze kroki nie powinny używać przyrządów cięższych niż 0,5 kg. Chociaż wydawałoby się, że to bardzo małe obciążenie, w rzeczywistości, przy pierwszych podejściach może być przyczyną sporych zakwasów. Z czasem jednak, gdy nasze mięśnie są już przyzwyczajone do takiego obciążenia, 0,5 kg to za mało. Pamiętaj jednak, że wiele zależy od rodzaju ćwiczeń jakie chcesz wykonywać. Jeśli mają to być wyłącznie ćwiczenia aerobowe i wzmacniające, lepiej zdecydować się na obciążenie maksymalnie 2 kg na jedną rękę. Z drugiej strony przy ćwiczeniach wzmacniających mięśnie brzucha, ramion czy pośladków, przyda się cięższy sprzęt. Dlatego warto sięgnąć po zestaw, który zawiera hantle 0,5 kg, 1 kg, 2 kg, 3 kg i 5 kg.

Taki komplet jest wystarczający gdy planujesz wykonywać wyłącznie trening aerobowy i wzmacniający. Jeśli jednak masz w planach trening siłowy – 5 kg hantle to najlżejsze, po jakie należałoby sięgnąć. Wiele zależy od stopnia zaawansowania oraz intensywności ćwiczeń. W tym przypadku warto zdecydować się na zakup zestawu kilku hantli – 10 kg, 15 kg i na przykład 30 kg.

 

Rodzaje hantli – jaki zestaw hantli jest najlepszy dla Ciebie?

Waga to nie wszystko, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze hantli. Ponieważ na rynku dostępne są modele z różnych materiałów, chcielibyśmy przybliżyć cechy każdego z nich:

Neoprenowe – mają wypełnienie żeliwne, a z zewnątrz pokryte są neoprenem. Materiał ten jest miły w dotyku i nie pochłania wilgoci, a więc hantle nie ślizgają się w dłoni. Dostępne są w przedziale wagowym od 0,5 kg do 5 kg. Stanowią odpowiednią propozycję dla osób początkujących oraz zaawansowanych do wykonywania treningu aerobowego. Dostępne są też w wersji z uchwytem zapinanym na rzep.

Winylowe – wewnętrzna część wykonana jest z masy betonowej, która dodatkowo jest pokryta warstwą winylu. Takie hantle mają okrągłe zakończenia ze specjalnymi żłobieniami, zapobiegającym turlaniu się po podłodze. Sprzęt tego typu polecany jest osobom o dużych dłoniach. Produkt dostępny jest w zakresie wagowym od 1,5 kg do 5 kg.

Gumowe – to sprzęty dostępne w przedziale wagowym od 0,5 kg do nawet 50 kg. Wyróżniamy trzy podtypy takich hantli – całe pokryte gumą o wadze 0,5 kg do 5 kg, pooklejane gumą na zakończeniach – do 50 kg i takie, które mają jedynie gumowe nakładki. Dzięki gumie hantle nie ślizgają się, zapewniając komfort podczas treningu.

Stalowe – dostępne w zakresie od 1 kg do nawet 50 kg. Przy intensywnym treningu wymagają użycia rękawiczek.

 

Postaw na bezpieczeństwo

Hantle mogą mieć różne zakończenia. Najczęściej zaokrąglone, co z jednej strony minimalizuje prawdopodobieństwo skaleczeń i urazów, ale z drugiej strony sprawia, że sprzęty turlają się po podłodze. Dlatego coraz większa ilość producentów oferuje hantle kwadratowe i trójkątne. Jest to świetne rozwiązanie, gdy podczas ćwiczeń często zmieniamy obciążenie i nie chcemy, aby odkładany sprzęt turlał się po podłodze.

Kolejna kwestia dotycząca nie tylko naszego bezpieczeństwa, ale też otoczenia to rozwiązania, które sprawiają, że przy upadku hantle są amortyzowane. Takie właściwości amortyzacji mają modele neoprenowe i gumowe. Gdy urządzenie spadnie na podłogę nie będzie to tak słyszalne, jak w przypadku urządzeń z innych materiałów. Jednocześnie nie musimy obawiać się o uszkodzenia. Wybierając inne sprzęty, warto sprawdzić czy mają przynajmniej gumowe wstawki, aby przy upadku nie uszkodziły podłogi

Dodatkowe wyposażanie

Decydując się na bardziej zaawansowany zestaw hantli warto sięgnąć po taki ze stojakiem. Modele niezaokrąglone nie będą się turlać po pokoju, aczkolwiek lepiej jest je przechowywać w bezpiecznym miejscu. Przy zakupie wybieraj solidny stojak z zabezpieczeniami. Jest to szczególnie istotne gdy masz dzieci. Oczywiście najbezpieczniej jest przechowywać hantle w takim miejscu, do którego dziecko nie ma dostępu, ale czasami nie mamy takiej możliwości. Kolejna kwestia to mata na podłogę, która nie tylko ochroni ją przed zniszczeniem, gdy przez przypadek upuścimy handle z dużej wysokości, ale też zamortyzuje upadek, nie powodując hałasu. Jest to szczególnie wskazane, gdy mieszkamy w bloku.

 

Zestawy hantli w dobrych cenach

Ceny hantli zaczynają się już od kilkunastu złotych i kończą na kilkuset. Najtańsze są modele gumowe i neoprenowe o wadze 0,5 kg. Im większe hantle wybierasz, tym więcej kosztują. Zakup pojedynczych par hantli wydaje nam się dużą oszczędnością. Warto jednak rozważyć wybór produktu w zestawie, który w ostatecznym rozrachunku będzie tańszy.

 

 

Najlepsze zestawy hantli w 2021 roku

 

W tym artykule zebraliśmy przydatne informacje, które pomogą Ci podjąć decyzję, jaki zestaw hantli wybrać. Producenci oferują różne produkty ze względu na płeć użytkownika oraz materiał, z którego hantle są wykonane.

 

Nasze zalecenia

 

Hop-Sport 2×20

 

1. Hop-Sport 2x20Hantle żeliwne Hop-Sport, o wadze 2 x 20 kg, będą efektywnym przyrządem do ćwiczeń dla każdego, niezależnie od płci czy siły. Mogą być one wykorzystywane w ćwiczeniach ogólnorozwojowych oraz fitnessie. Umożliwiają przede wszystkim trening górnych partii ciała – bicepsów, tricepsów, przedramion oraz wielu mięśni pleców.

Ten sprzęt sportowy przyciąga uwagę ze względu na dobre wykonanie – gryfy są bowiem z niklowanej, wzmacnianej stali. Specjalne przecięcia na uchwytach są bardzo funkcjonalne – sprawiają, że ręka nie ślizga się podczas ćwiczeń. To rozwiązanie zwiększa zarówno efektywność treningu, jaki i Twoje bezpieczeństwo – hantle nie wypadną Ci dzięki niemu z ręki.

Doskonale odlane zaciski pozwolą na sztywne zamocowanie talerzy na gryfach. Możliwe jest oczywiście też zmniejszenie obciążenia. Materiał, z którego ciężary są wykonane (żeliwo), należy do najlepszych w kategorii tego typu przyrządów sportowych.

Nie ma tu mowy o obsypywaniu się, które doprowadza do zmniejszenia masy sprzętu ani o potencjalnych uszkodzeniach. To wielka zaleta metalowych sprzętów do ćwiczeń.

Hop-Sport 2×20 to zestaw, w którym znajdziemy dwa chromowane gryfy o długości 40 cm oraz żeliwne talerze. Ich łączna waga wynosi 40 kg, po 20 kg na każdą hantlę.

Zalety
Antypoślizgowe uchwyty:

Uchwyty ciężarków są specjalnie wyżłobione i antypoślizgowe. Zwiększa to komfort treningu oraz nasze bezpieczeństwo.

Solidne talerze:

Nie ma ryzyka, że talerze szybko się zniszczą. Wykazują one podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także na korozję.

Precyzyjny docisk obciążenia:

W komplecie otrzymujemy cztery gwintowane zaciski, które gwarantują precyzyjny docisk talerzy i zapobiegają ich przesuwaniu się na gryfie.

Nie tylko dla mężczyzn:

Po hantle mogą sięgać mężczyźni, jak i kobiety. W zestawie są talerze ważące: 1 kg, 2 kg, 2,5 kg oraz 3,75 kg.

Do różnorodnych ćwiczeń:

Z pomocą kompletu możemy wyrzeźbić mięśnie rąk, jak również pleców. Co więcej, akcesorium znajduje zastosowanie w czasie treningu fitness.

Wady
Zsuwające się gumki z nakrętek:

Podczas dokręcania obciążenia należy zachować ostrożność, bo z zacisków często zsuwają się zabezpieczające gumki. Wtedy nie można ich odpowiednio zamocować.

 

 

 

 

HMS ST20

 

HMS ST20 to komplet, w skład którego wchodzą dwa proste gryfy, 4 talerze o wadze 2,5 kg oraz cztery talerze o wadze 1,25 kg. Całość jest zapakowana w praktyczną i poręczną walizkę. Chroni ona sprzęt treningowy przed osiadaniem kurzu, w efekcie nie musimy go czyścić przed ćwiczeniami. 

Materiałem wykonania gryfów jest solidna, chromowana stal. Uchwyty są ryflowane, dlatego ryzyko przypadkowego wypadnięcia hantli z dłoni jest zmniejszone do minimum. Za mocowanie talerzy na gryfie odpowiadają zaciski. Wystarczy je mocno dokręcić, aby obciążenie nie przesuwało się. Nie jest to zbyt kłopotliwe.

Posiadacze zestawu chwalą go za trwałość. Hantle nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego nawet po dłuższym czasie niewidoczne są ślady użytkowania. Biorąc pod uwagę dołączone obciążenie, można stwierdzić, że to uniwersalny sprzęt, z którego mogą korzystać wszyscy aktywni fizycznie domownicy. Każdy z nich może swobodnie wymieniać talerze na lżejsze lub cięższe, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Hantle HMS ST20 razem z obciążeniem ważą 20 kg. W komplecie są cztery talerze o wadze 2,5 kg oraz cztery o wadze 1,25 kg. Ich materiałem wykonania jest żeliwo.

Zalety
Ryflowane uchwyty:

Ponieważ uchwyty są ryflowane, nie należy się obawiać, że hantle nagle wypadną nam z dłoni (nawet gdy mocno się spocimy).

Praktyczna walizka:

Znajdujące się w zestawie elementy zostały zapakowane w praktyczną walizkę. Możemy przechowywać w niej sprzęt, aby ochronić go przed osiadaniem kurzu. To sprawia, że nie musimy przed każdym treningiem czyścić hantli.

Gwintowane końce gryfów:

Gryfy mają gwintowane końce, w efekcie czego osadzanie na nich talerzy nie jest kłopotliwe. Wystarczy założyć obciążenie i zablokować przy użyciu nakrętek.

Trwałość:

Nasz test zestawów hantli udowodnił, że to trwały sprzęt treningowy. Z pewnością nie zniszczy się on zbyt szybko, nawet jeśli będą z niego regularnie korzystać wszyscy domownicy.

Wady
Za małe obciążenie:

Doświadczone osoby uważają, że w zestawie powinno znaleźć się więcej talerzy.

 

 

 

 

Energetic Body Waliza 15

 

3. Energetic Body Waliza 15Firma Energetic przygotowała tani i dobry zestaw hantli w walizce. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest mobilność sprzętu, możliwość jego wygodnego przenoszenia. Walizka skonstruowana jest w taki sposób, że jednego z hantli wcale nie musimy demontować, co znacznie skraca czas przygotowania sprzętu do następnego treningu. Łączna masa wszystkich obciążeń jest mała – to zaledwie 15 kg.

Dzięki temu komplet doskonale sprawdzi się w przypadku ćwiczeń dodatkowych i domowych. Mała waga czyni produkt też doskonale dopasowanym do potrzeb kobiet, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem siłowym.

Ciężar został podzielony na aż 12 talerzy o różnej wadze, dzięki czemu każdy może precyzyjnie dopasować obciążenie treningowe do swoich możliwości. W przypadku tego produktu obciążniki także zostały wykonane z żeliwa, co gwarantuje ich dużą trwałość.

Dość typowa średnica gryfu – 25,4 mm – sprawia, że nowo zakupione, cięższe talerze, będzie można z łatwością dopasować do hantli. 4 nakrętki mocujące w zestawie doskonale zabezpieczą obciążenia przed ich wypadaniem.

Komplet Energetic Body Waliza 15 obejmuje dwa gryfy oraz 12 talerzy: 8 po 1 kg i 4 po 1,5 kg. Łączna waga obciążenia to 15 kg.

Zalety
Wygodne przechowywanie:

Nie powinniśmy narzekać na mało komfortowe przechowywanie czy przenoszenie zestawu. Wszystkie elementy są w walizce. Możemy je odpowiednio poukładać i zabezpieczyć przed kurzem. Co więcej, za sprawą takiego rozwiązania zmniejszamy ryzyko zgubienia nakrętek.

Wytrzymałość:

Gryfy zostały wykonane ze stali, a talerze z żeliwa. To oznacza, że komplet jest wytrzymały i dobrze przystosowany do intensywnej eksploatacji.

Duża średnica gryfu:

Średnica gryfu jest równa 25,4 mm. Możemy go pewnie chwycić i komfortowo ćwiczyć, potwierdzają to osoby mające duże dłonie.

Wady
Konieczność zakładania dużej ilości talerzy:

Talerze ważą 1 kg i 1,5 kg. Aby ćwiczyć z dużym obciążeniem musimy założyć na gryf większość z nich.

 

 

 

 

Axer winylowe

 

4. Axer winyloweHantle winylowe to w zasadzie hantle żeliwne pokryte gładkim, błyszczącym wykończeniem. Dzięki temu stają się dużo bardziej przyjemne w dotyku i mniej narażają dłonie na razy. Dlatego sprzęt proponowany przez firmę Axer będzie doskonały dla kobiet. Przemawiają też za tym kolory hantli – turkusowy oraz fioletowy, a także ich mała masa (2 x 1,5 kg).

Są to dodatkowe obciążenia stosowane na przykład podczas tańca, aby zwiększyć efekty treningu oraz wykonać większy wysiłek w jednym podejściu. Z zakupu tych hantli stałych (obciążenie nie jest regulowane) skorzysta też każda osoba uprawiająca aerobik, fitness oraz ćwicząca w zaciszu domowym.

Tego typu obciążenia nie prowadzą w zasadzie do rozwoju mięśni, ale utrzymują je w bardzo dobrej kondycji. To także dobra informacja dla kobiet, które obawiają się zbyt dużego rozrostu masy mięśniowej.

Z uwagi na niewielką wagę oraz gładką powierzchnię hantli właściwie nie istnieje ryzyko urazu, nawet kiedy przyrząd upadnie na stopę ćwiczącego. Do treningu z użyciem tego produktu niekonieczne są specjalne rękawiczki.

Axer winylowe to dobry zestaw hantli do 50 zł. W skład kompletu wchodzą dwie hantle, każda z nich waży 1,5 kg. Są one pokryte winylem.

Zalety
Do lekkich ćwiczeń:

Ponieważ hantle nie są ciężkie, nadają się dla początkujących osób. Pozwalają one na uatrakcyjnienie treningów fitness czy nawet ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Antypoślizgowa powierzchnia:

Winylowa powierzchnia sprawia, że możemy pewnie chwycić ciężarki i z pewnością nie wypuścimy ich przypadkowo z rąk.

Łatwe czyszczenie:

W razie zabrudzenia hantle można szybko wyczyścić. Potrzebna jest do tego jedynie wilgotna ściereczka.

Wady
Nie wpływają na przyrost mięśni:

Nie jest to dobry wybór dla osób, którym zależy na przyroście masy mięśniowej. Ćwiczenia z zestawem nie zapewnią tego efektu, ponieważ jest za lekki.

Głównie dla kobiet:

Produkt jest odpowiedni przede wszystkim dla kobiet. Dla mężczyzn prawdopodobnie będzie oferował zbyt małe obciążenie, poza tym hantle mają stosunkowo małe uchwyty.

 

 

 

 

Laubr Case 15Kg

 

W zestawieniu nie mogło zabraknąć produktu Laubr Case 15Kg. To komplet, w skład którego wchodzą: 4 talerze 0,5 kg, 8 talerzy 1 kg oraz dwa chromowane gryfy o średnicy 3 cm i długości równej 35 cm. Wszystkie elementy zostały zapakowane w walizkę. Z pomocą kompletu możemy wyrzeźbić górną część ciała, w szczególności ramiona oraz klatkę piersiową.

Hantle zapewniają bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Nie trzeba się obawiać o nagłe zsunięcie talerzy z gryfu. Takim sytuacjom zapobiegają cztery nakrętki unieruchamiające obciążenie. Co ważne, część chwytna hantli jest pokryta gumą o antypoślizgowych właściwościach.

Jak twierdzą kupujący, zestaw nadaje się na prezent dla aktywnej fizycznie osoby. Może on zachęcać do dalszej walki o piękną i szczupłą sylwetkę. Ponieważ w komplecie jest duża ilość talerzy, nie ma ryzyka, że szybko stanie za lekki i tym samym mało użyteczny. Walizka służąca do przechowywania hantli jest solidna i do tego poręczna.

Komplet Laubr Case 15Kg składa się z: dwóch chromowanych gryfów, 4 talerzy po 0,5 kg oraz 8 talerzy po 1 kg. Zestaw uzupełniają cztery nakrętki.

Zalety
Zapewnia bezpieczny trening:

Część chwytna gryfu została pokryta czarną gumą o antypoślizgowych właściwościach. Z tego względu ryzyko nagłego wypadnięcia hantli z dłoni jest zmniejszone do minimum. Poza tym nakrętki zapobiegają ciągłemu przesuwaniu się obciążenia.

Możliwość dokupienia dodatkowych talerzy:

Jeżeli po pewnym czasie okaże się, że musimy ćwiczyć z większym obciążeniem, możemy zastosować dodatkowe talerze. Możemy je dokupić lub dobrać z innego kompletu, pod warunkiem, że ich średnica jest równa 3 cm.

Wady
Konieczność zdjęcia talerzy przed zapakowaniem:

Zanim umieścimy hantle w walizce, najpierw musimy zdjąć wszystkie obciążniki i odpowiednio je poukładać.

Piszczenie przy zakładaniu nakrętek:

Zakładaniu nakrętek na gryf towarzyszy głośne piszczenie, które według większości użytkowników jest mało przyjemne.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Hop-Sport 34

 

2. Hop-Sport 34To wykonany z użyciem talerzy bitumicznych zestaw hantli. Opinie o tym rodzaju materiału są podzielone, jednak nie można odmówić mu niskiej ceny. Przez to komplet jest bardzo tani, dzięki czemu będzie doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich początkujących kulturystów oraz sportowców-amatorów innego typu.

W skład zestawu wchodzą talerze o masie 1,25, 2,5 oraz 5 kilogramów, dzięki czemu możesz dobrać obciążenie odpowiednie dla swoich możliwości oraz regularnie je zwiększać. Dołączone do kompletu rękawiczki treningowe zapobiegną odciskom na rękach, które mogą wystąpić u niedoświadczonych osób.

Łączny ciężar 34 kilogramów pozwala na wykonanie zarówno treningu ramion, jak i pleców. Ze względu na wykonanie z metalu (gryf jest dość szorstki) sprzęt polecalibyśmy raczej mężczyznom. Co ważne, w zestawie otrzymujesz także gryf łamany, co znacznie zwiększa możliwy zakres wykonywanych ćwiczeń (możesz wykonywać ruchy obiema rękami jednocześnie).

Bardzo istotną zaletą produktu jest możliwość jego rozbudowy – kiedy rozwiniesz swoją siłę, możesz dokupić więcej obciążeń, nie rezygnując z pierwotnego zestawu.

 

 

Reebok RE-20060

 

5. Reebok RE-20060Ten zestaw hantli ze stojakiem firmy Reebok w zupełności spełni oczekiwania najbardziej wymagających kulturystów, siłowni i klubów fitness. Możliwość błyskawicznego wyboru obciążenia (od 1 do 10 kilogramów) znacznie skraca czas treningu oraz przygotowanie do niego. Dlatego to najlepszy zestaw hantli dla osób zapracowanych.

Ćwiczący ma oczywiście do dyspozycji od razu parę sztangielek o tej samej wadze – dzięki temu może trenować obie ręce jednocześnie. Profil stojaka pozwala na łatwy dostęp do wszystkich elementów zestawu, jest też w pełni bezpieczny oraz stabilny. Zakres ciężarów pozwoli na efektywne korzystanie z hantli zarówno mężczyznom, jak i kobietom.

Górna granica 10 kilogramów czyni sprzęt idealnym do ćwiczenia mięśni ramion – bicepsów, tricepsów oraz przedramion. Z powodzeniem można wykonać z użyciem tych elementów co najmniej kilkanaście ćwiczeń w różny sposób stymulujących rozwój mięśni rąk.

Dwuletni okres gwarancyjny proponowany przez producenta świadczy o dużej trwałości produktu. Bardzo elegancki, estetyczny wygląd sprawia, że sprzęt doskonale pasuje do studia fitness wysokiej klasy.

 

 

 

Jaki zestaw hantli ze stojakiem wybrać?

 

Sztangielki, czyli inaczej hantle, to najbardziej uniwersalne oraz bardzo popularne przyrządy przeznaczone do szeroko rozumianego treningu kulturystycznego oraz siłowego. Produkt ten możemy podzielić na dwie kategorie. Wyróżniamy hantle z możliwością regulacji obciążenia, czyli na gryf zakłada się odpowiednią liczbę talerzy. Drugi rodzaj ma stałe obciążenie. Jeśli nie jesteś pewien, który typ wybrać, przeczytaj poniższy poradnik.

 

 

Sztangielki to przede wszystkim podstawowy sprzęt do treningu. Ćwiczenia z ich pomocą mogą być wykonywane zarówno w domu, jak i na siłowni. Najlepszy zestaw hantli ze stojakiem daje możliwość wzmocnienia zarówno mięśni łydek, biustu, pośladków, jak też ramion i barków.

Wybór produktu zależy od tego, czy zaczynamy dopiero przygodę z hantlami, czy też mamy już jakieś doświadczenie. Istotny jest rodzaj wykonywanych ćwiczeń. Osoby rozpoczynające trenowanie powinny używać produktów z obciążeniem do 0,5 kg, aby zapobiec zakwasom. Z czasem oczywiście możemy zwiększyć ciężar. Wykonując ćwiczenia wzmacniające i aerobowe lepiej zdecydować się hantle maksymalnie do 2 kg na jedną rękę. Jeżeli jednak planujemy tylko ćwiczenia wzmacniające, przyda nam się cięższy sprzęt. Warto zaopatrzyć się w zestaw, który ma hantle od 0,5 kg do 5 kg. Jeśli myślimy o treningach siłowych, to 5 kg obciążenie jest najlżejszym, po które powinno się sięgać. Dużo też zależy od intensywności ćwiczeń oraz stopnia zaawansowania. Jeżeli mamy duże doświadczenie z tego typu sprzętem, należy zaopatrzyć się wtedy w zestaw kilku ciężarów od 10 kg do nawet 30 kg.

Hantle mogą być wykonane z różnego tworzywa. Jest to element, który również trzeba wziąć pod uwagę. Wyróżniamy produkty: neoprenowe, winylowe, gumowe oraz stalowe. Zastanawiając się nad zakupem trzeba przeanalizować, czy najlepszy zestaw hantli ze stojakiem w 2021 roku będzie w pełni bezpieczny. Ważne jest ich wykończenie, które zwykle jest zaokrąglone, co minimalizuje skaleczenia i urazy, jednak nie chroni przed turlaniem się hantli. Duża część producentów ma w swojej ofercie hantle kwadratowe i trójkątne. Poza tym nasze bezpieczeństwo podczas ćwiczeń wzrasta, gdy sprzęt jest amortyzowany. Takie właściwości mają produkty gumowe i neoprenowe. W hantlach o innym wykończeniu trzeba sprawdzić, czy mają one, chociażby gumowe wstawki, aby przy upadku nic nie uszkodzić.

 

 

Hantle ze stojakiem – Ranking

 

 

Marbo Sport S MP HSGK5 S K1

 

Godnym polecenia jest zestaw Marbo Sport S MP HSGK5 S K1. Cały komplet hantli i stojak zajmie tylko 0,86 m2 powierzchni. Ten zestaw tworzą hantle z obciążeniem od 5 kg do 17,5 kg. Łączna waga wszystkich sztangielek to 135 kg, natomiast sam stojak waży 56 kg.

Do produkcji hantli użyto wzmocnionego gryfu i pełnych obciążeń stalowych. Każda sztangielka ma lakierowany na wysoki połysk end – plate wraz z naklejką, która informuje o wadze. Każdy z hantli jest stalowy i gumowany oraz skręcany na stałe. Poza tym wszystkie elementy mają nakładkę wykonaną z wysokiej jakości gumy.

Użytkownicy pozytywnie recenzują ten komplet, gdyż dołączony jest do niego stojak o długości 110 cm. Ma on budowę kaskadową, co sprawia, że jest wygodny w użytkowaniu. Konsumenci chwalą również to, że hantle zabezpieczone są tworzywem gumowym, dlatego przy upadku niczego nie uszkodzimy.

 

 

 

 

Body Sculpture 24H + BW 108T 

 

Jeżeli szukasz praktycznego sprzętu, który będzie można wykorzystać do ćwiczeń w domowym zaciszu, to Body Sculpture 24H + BW 108T jest produktem stworzony dla Ciebie. Jest to idealny komplet przeznaczony do ćwiczeń kulturystycznych, usprawniających oraz fitnessu czy też sztuk walki. Przyda się on również podczas rehabilitacji.

W zestawie są po 2 sztuki hantli o wadze 1,5 kg, 3 kg oraz 5 kg. Łącznie waga zestawu to 19 kg. Wszystkie hantle ustawione są na poręcznym i estetycznym stojaku. Sprzęt pokryty jest z zewnątrz winylem, natomiast wypełnienie jest żeliwne. Wyprofilowane boki hantli uniemożliwiają toczenie się ich po podłodze. Co więcej, perforowany uchwyt sprawia, że akcesorium nie ślizga się w dłoniach.

Osoby, które kupiły ten zestaw hantli ze stojakiem w dobrej cenie zadowolone są z kolorystyki kompletu. Pasuje on zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Użytkownicy pozytywnie oceniają to, że można korzystać z produktu w domu. Nie trzeba chodzić zatem na siłownię, aby wykonać trening.

 

 

 

 

Marbo MP-S006

 

Marbo MP-S006 to zestaw hantli chromowanych o łącznej wadze 110 kg. Natomiast komplet waży 147 kg. Znajdziemy tu 20 hantli od 1 kg do 10 kg. Do zestawu dołączony jest też stojak o bardzo mocnej i stabilnej konstrukcji, wykonanej z grubej blachy oraz profili o szerokości 12 cm.

Sprzęt do ćwiczeń ma wypełnienie żeliwne, a w całości pokryty jest chromem. Powoduje to, że przez długi czas te hantle do ćwiczeń nie utracą błysku i nie zostaną naruszone przez rdzę. Co więcej, zestaw bardzo ekskluzywnie się prezentuje. Gryf każdej hantli jest radełkowany i ma długość 15 cm. Sprawia to, że bardzo dobrze leży w dłoni. Dodatkowo każda sztangielka ma wyżłobioną informację odnoszącą się do obciążenia.

Użytkownicy chwalą ten zestaw z uwagi na to, że sztangielki są zaprojektowane łącznie ze stojakiem i idealnie są do siebie dopasowane. Co więcej, są one trwałe i dobrze zabezpieczone przed pojawieniem się rdzy, co też jest ich dużą zaletą.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafi
Rafi
2 years ago

Oczywiście o tych na samej górze mowa – Hop-Sport 2×20. MiniGryf i wymienne krążki to nie hantel, a sztangielka.

DMCA.com Protection Status