Zestawy hantli ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.03.19

 

Jaki zestaw hantli kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Hantle to najbardziej podstawowy sprzęt do ćwiczeń. Można z nimi trenować na siłowni, jak również w domu. Zajmują niewiele miejsca, a efekty, jakie pozwalają osiągnąć potrafią zaskoczyć. Nie muszą służyć wyłącznie do ćwiczenia ramion i barków, możesz z nimi wzmocnić mięśnie łydek, biustu czy pośladków. Istnieje wiele najróżniejszych planów treningowych, które uwzględniają użycie hantli. Dlatego w tym poradniku znajdziesz przydatne wskazówki na temat tego, jaki zestaw hantli wybrać.

Stopień zaawansowania i przeznaczenie

Wiele zależy od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z hantlami i do jakich ćwiczeń mają Ci służyć. Osoby, które stawiają pierwsze kroki nie powinny używać przyrządów cięższych niż 0,5 kg. Chociaż wydawałoby się, że to bardzo małe obciążenie, w rzeczywistości, przy pierwszych podejściach może być przyczyną sporych zakwasów. Z czasem jednak, gdy nasze mięśnie są już przyzwyczajone do takiego obciążenia, 0,5 kg to za mało. Pamiętaj jednak, że wiele zależy od rodzaju ćwiczeń jakie chcesz wykonywać. Jeśli mają to być wyłącznie ćwiczenia aerobowe i wzmacniające, lepiej zdecydować się na obciążenie maksymalnie 2 kg na jedną rękę. Z drugiej strony przy ćwiczeniach wzmacniających mięśnie brzucha, ramion czy pośladków, przyda się cięższy sprzęt. Dlatego warto sięgnąć po zestaw, który zawiera hantle 0,5 kg, 1 kg, 2 kg, 3 kg i 5 kg.

Taki komplet jest wystarczający gdy planujesz wykonywać wyłącznie trening aerobowy i wzmacniający. Jeśli jednak masz w planach trening siłowy – 5 kg hantle to najlżejsze, po jakie należałoby sięgnąć. Wiele zależy od stopnia zaawansowania oraz intensywności ćwiczeń. W tym przypadku warto zdecydować się na zakup zestawu kilku hantli – 10 kg, 15 kg i na przykład 30 kg.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Rodzaje hantli – jaki zestaw hantli jest najlepszy dla Ciebie?

Waga to nie wszystko, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze hantli. Ponieważ na rynku dostępne są modele z różnych materiałów, chcielibyśmy przybliżyć cechy każdego z nich:

Neoprenowe – mają wypełnienie żeliwne, a z zewnątrz pokryte są neoprenem. Materiał ten jest miły w dotyku i nie pochłania wilgoci, a więc hantle nie ślizgają się w dłoni. Dostępne są w przedziale wagowym od 0,5 kg do 5 kg. Stanowią odpowiednią propozycję dla osób początkujących oraz zaawansowanych do wykonywania treningu aerobowego. Dostępne są też w wersji z uchwytem zapinanym na rzep.

Winylowe – wewnętrzna część wykonana jest z masy betonowej, która dodatkowo jest pokryta warstwą winylu. Takie hantle mają okrągłe zakończenia ze specjalnymi żłobieniami, zapobiegającym turlaniu się po podłodze. Sprzęt tego typu polecany jest osobom o dużych dłoniach. Produkt dostępny jest w zakresie wagowym od 1,5 kg do 5 kg.

Gumowe – to sprzęty dostępne w przedziale wagowym od 0,5 kg do nawet 50 kg. Wyróżniamy trzy podtypy takich hantli – całe pokryte gumą o wadze 0,5 kg do 5 kg, pooklejane gumą na zakończeniach – do 50 kg i takie, które mają jedynie gumowe nakładki. Dzięki gumie hantle nie ślizgają się, zapewniając komfort podczas treningu.

Stalowe – dostępne w zakresie od 1 kg do nawet 50 kg. Przy intensywnym treningu wymagają użycia rękawiczek.

 

Postaw na bezpieczeństwo

Hantle mogą mieć różne zakończenia. Najczęściej zaokrąglone, co z jednej strony minimalizuje prawdopodobieństwo skaleczeń i urazów, ale z drugiej strony sprawia, że sprzęty turlają się po podłodze. Dlatego coraz większa ilość producentów oferuje hantle kwadratowe i trójkątne. Jest to świetne rozwiązanie, gdy podczas ćwiczeń często zmieniamy obciążenie i nie chcemy, aby odkładany sprzęt turlał się po podłodze.

Kolejna kwestia dotycząca nie tylko naszego bezpieczeństwa, ale też otoczenia to rozwiązania, które sprawiają, że przy upadku hantle są amortyzowane. Takie właściwości amortyzacji mają modele neoprenowe i gumowe. Gdy urządzenie spadnie na podłogę nie będzie to tak słyszalne, jak w przypadku urządzeń z innych materiałów. Jednocześnie nie musimy obawiać się o uszkodzenia. Wybierając inne sprzęty, warto sprawdzić czy mają przynajmniej gumowe wstawki, aby przy upadku nie uszkodziły podłogi

Dodatkowe wyposażanie

Decydując się na bardziej zaawansowany zestaw hantli warto sięgnąć po taki ze stojakiem. Modele niezaokrąglone nie będą się turlać po pokoju, aczkolwiek lepiej jest je przechowywać w bezpiecznym miejscu. Przy zakupie wybieraj solidny stojak z zabezpieczeniami. Jest to szczególnie istotne gdy masz dzieci. Oczywiście najbezpieczniej jest przechowywać hantle w takim miejscu, do którego dziecko nie ma dostępu, ale czasami nie mamy takiej możliwości. Kolejna kwestia to mata na podłogę, która nie tylko ochroni ją przed zniszczeniem, gdy przez przypadek upuścimy handle z dużej wysokości, ale też zamortyzuje upadek, nie powodując hałasu. Jest to szczególnie wskazane, gdy mieszkamy w bloku.

 

Zestawy hantli w dobrych cenach

Ceny hantli zaczynają się już od kilkunastu złotych i kończą na kilkuset. Najtańsze są modele gumowe i neoprenowe o wadze 0,5 kg. Im większe hantle wybierasz, tym więcej kosztują. Zakup pojedynczych par hantli wydaje nam się dużą oszczędnością. Warto jednak rozważyć wybór produktu w zestawie, który w ostatecznym rozrachunku będzie tańszy.

 

 

Najlepsze zestawy hantli w 2019 roku

 

W tym artykule zebraliśmy przydatne informacje, które pomogą Ci podjąć decyzję, jaki zestaw hantli wybrać. Producenci oferują różne produkty ze względu na płeć użytkownika oraz materiał, z którego hantle są wykonane.

 

Nasze zalecenia

 

Hop-Sport 2×20

 

1. Hop-Sport 2x20Hantle żeliwne Hop-Sport, o wadze 2 x 20 kg, będą efektywnym przyrządem do ćwiczeń dla każdego, niezależnie od płci czy siły. Mogą być one wykorzystywane w ćwiczeniach ogólnorozwojowych oraz fitnessie. Umożliwiają przede wszystkim trening górnych partii ciała – bicepsów, tricepsów, przedramion oraz wielu mięśni pleców.

Ten sprzęt sportowy przyciąga uwagę ze względu na dobre wykonanie – gryfy są bowiem z niklowanej, wzmacnianej stali. Specjalne przecięcia na uchwytach są bardzo funkcjonalne – sprawiają, że ręka nie ślizga się podczas ćwiczeń. To rozwiązanie zwiększa zarówno efektywność treningu, jaki i Twoje bezpieczeństwo – hantle nie wypadną Ci dzięki niemu z ręki.

Doskonale odlane zaciski pozwolą na sztywne zamocowanie talerzy na gryfach. Możliwe jest oczywiście też zmniejszenie obciążenia. Materiał, z którego ciężary są wykonane (żeliwo), należy do najlepszych w kategorii tego typu przyrządów sportowych.

Nie ma tu mowy o obsypywaniu się, które doprowadza do zmniejszenia masy sprzętu ani o potencjalnych uszkodzeniach. To wielka zaleta metalowych sprzętów do ćwiczeń.

 

 

 

 

Energetic Body Waliza 15

 

3. Energetic Body Waliza 15Firma Energetic przygotowała tani i dobry zestaw hantli w walizce. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest mobilność sprzętu, możliwość jego wygodnego przenoszenia. Walizka skonstruowana jest w taki sposób, że jednego z hantli wcale nie musimy demontować, co znacznie skraca czas przygotowania sprzętu do następnego treningu. Łączna masa wszystkich obciążeń jest mała – to zaledwie 15 kg.

Dzięki temu komplet doskonale sprawdzi się w przypadku ćwiczeń dodatkowych i domowych. Mała waga czyni produkt też doskonale dopasowanym do potrzeb kobiet, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem siłowym.

Ciężar został podzielony na aż 12 talerzy o różnej wadze, dzięki czemu każdy może precyzyjnie dopasować obciążenie treningowe do swoich możliwości. W przypadku tego produktu obciążniki także zostały wykonane z żeliwa, co gwarantuje ich dużą trwałość.

Dość typowa średnica gryfu – 25,4 mm – sprawia, że nowo zakupione, cięższe talerze, będzie można z łatwością dopasować do hantli. 4 nakrętki mocujące w zestawie doskonale zabezpieczą obciążenia przed ich wypadaniem.

 

 

 

 

Axer winylowe

 

4. Axer winyloweHantle winylowe to w zasadzie hantle żeliwne pokryte gładkim, błyszczącym wykończeniem. Dzięki temu stają się dużo bardziej przyjemne w dotyku i mniej narażają dłonie na razy. Dlatego sprzęt proponowany przez firmę Axer będzie doskonały dla kobiet. Przemawiają też za tym kolory hantli – turkusowy oraz fioletowy, a także ich mała masa (2 x 1,5 kg).

Są to dodatkowe obciążenia stosowane na przykład podczas tańca, aby zwiększyć efekty treningu oraz wykonać większy wysiłek w jednym podejściu. Z zakupu tych hantli stałych (obciążenie nie jest regulowane) skorzysta też każda osoba uprawiająca aerobik, fitness oraz ćwicząca w zaciszu domowym.

Tego typu obciążenia nie prowadzą w zasadzie do rozwoju mięśni, ale utrzymują je w bardzo dobrej kondycji. To także dobra informacja dla kobiet, które obawiają się zbyt dużego rozrostu masy mięśniowej.

Z uwagi na niewielką wagę oraz gładką powierzchnię hantli właściwie nie istnieje ryzyko urazu, nawet kiedy przyrząd upadnie na stopę ćwiczącego. Do treningu z użyciem tego produktu niekonieczne są specjalne rękawiczki.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Hop-Sport 34

 

2. Hop-Sport 34To wykonany z użyciem talerzy bitumicznych zestaw hantli. Opinie o tym rodzaju materiału są podzielone, jednak nie można odmówić mu niskiej ceny. Przez to komplet jest bardzo tani, dzięki czemu będzie doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich początkujących kulturystów oraz sportowców-amatorów innego typu.

W skład zestawu wchodzą talerze o masie 1,25, 2,5 oraz 5 kilogramów, dzięki czemu możesz dobrać obciążenie odpowiednie dla swoich możliwości oraz regularnie je zwiększać. Dołączone do kompletu rękawiczki treningowe zapobiegną odciskom na rękach, które mogą wystąpić u niedoświadczonych osób.

Łączny ciężar 34 kilogramów pozwala na wykonanie zarówno treningu ramion, jak i pleców. Ze względu na wykonanie z metalu (gryf jest dość szorstki) sprzęt polecalibyśmy raczej mężczyznom. Co ważne, w zestawie otrzymujesz także gryf łamany, co znacznie zwiększa możliwy zakres wykonywanych ćwiczeń (możesz wykonywać ruchy obiema rękami jednocześnie).

Bardzo istotną zaletą produktu jest możliwość jego rozbudowy – kiedy rozwiniesz swoją siłę, możesz dokupić więcej obciążeń, nie rezygnując z pierwotnego zestawu.

 

 

Reebok RE-20060

 

5. Reebok RE-20060Ten zestaw hantli ze stojakiem firmy Reebok w zupełności spełni oczekiwania najbardziej wymagających kulturystów, siłowni i klubów fitness. Możliwość błyskawicznego wyboru obciążenia (od 1 do 10 kilogramów) znacznie skraca czas treningu oraz przygotowanie do niego. Dlatego to najlepszy zestaw hantli dla osób zapracowanych.

Ćwiczący ma oczywiście do dyspozycji od razu parę sztangielek o tej samej wadze – dzięki temu może trenować obie ręce jednocześnie. Profil stojaka pozwala na łatwy dostęp do wszystkich elementów zestawu, jest też w pełni bezpieczny oraz stabilny. Zakres ciężarów pozwoli na efektywne korzystanie z hantli zarówno mężczyznom, jak i kobietom.

Górna granica 10 kilogramów czyni sprzęt idealnym do ćwiczenia mięśni ramion – bicepsów, tricepsów oraz przedramion. Z powodzeniem można wykonać z użyciem tych elementów co najmniej kilkanaście ćwiczeń w różny sposób stymulujących rozwój mięśni rąk.

Dwuletni okres gwarancyjny proponowany przez producenta świadczy o dużej trwałości produktu. Bardzo elegancki, estetyczny wygląd sprawia, że sprzęt doskonale pasuje do studia fitness wysokiej klasy.

 

 

 

 

 

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Zespół NRRafi Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Rafi
Guest
Rafi

Oczywiście o tych na samej górze mowa – Hop-Sport 2×20. MiniGryf i wymienne krążki to nie hantel, a sztangielka.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4.83 out of 5)
Loading...