Wiosła treningowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Nie będzie ani odrobiny przesady w stwierdzeniu, że Concept2 Model D PM5 to wiosła treningowe najlepiej sprzedające się w Polsce w 2021 roku. Ba, nie będzie przesady, gdy napiszemy, że wiosła te są najlepiej sprzedającym się sprzętem na całym świecie! Tak jest w istocie i nie bez przyczyny. Zapewnia on skuteczny trening cardio zwiększający poziom kondycji i kształtuje sylwetkę. Jest to model używany przez elity sportowców. Urządzenie doskonale oddaje rzeczywisty ruch wioślarza, który samodzielnie wybiera czas, dystans, tempo, moc i tętno na monitorze mocowanym na ruchomym ramieniu. Monitor posiada pamięć wewnętrzną z możliwością zapisu danych treningowych. Wszystkie dane, poprzez port USB, mogą być przekazane do komputera. Oprogramowanie Venue Race pozwala na realizację zawodów z wizualizacją. A program RowPro pozwala na prowadzenie indywidualnego treningu, a także realizację zawodów. Waga urządzenia wynosi 28 kg, siedzisko jest posadowione na wysokości 35,5 cm, a wymiary wioślarza wynoszą: 61 x 5 x 244 cm. Jeśli Twój budżet nie pozwala na zakup tego modelu, sprawdź funkcjonalność Kettler Coach M 7974-100. Jest to drugi najlepiej się sprzedający model na rynku i jest nieco tańszy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie wiosło treningowe kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Modne stało się bycie fit and slim, czyli po prostu dążenie do smukłej, wyrzeźbionej sylwetki. Łączy się to oczywiście ze zdrowym odżywieniem. W istocie aktywny tryb życia w połączeniu z dobrą dietą przyniesie nam nie tylko atrakcyjny wygląd, ale również zdrowie. Badania dowodzą bowiem, że osoby regularnie uprawiające sport żyją dłużej i mają mniejsze problemy ze zdrowiem. Oczywiście wiele zależy od uprawianego sportu. Jeśli jednak wszystko robimy z głową, kierujemy się drogą do sukcesu. Wśród aktywności fizycznych bardzo popularne jest bieganie, czy jazda na rowerze, ale coraz częściej wybieramy też siłownię.

Większość wciąż uczęszcza na siłownie osiedlowe lub w szkole, ale spora część osób stara się także przygotować własne miejsce do ćwiczeń. W domowym zaciszu nie musimy stać w kolejce do sprzętu, co jest częstym problemem na siłowni. Poza tym ćwiczysz wtedy, kiedy masz ochotę i jednocześnie nie musisz nigdzie dojeżdżać, tracąc cenny czas.

1-concept2-model-d-pm5

Jeśli szukasz urządzenia do ćwiczeń, które zapewni Ci treningi dla wszystkich części ciała, warto zwrócić uwagę na wiosła treningowe. Jest to niezastąpiony przyrząd do wzmocnienia wszystkich partii mięśni. Oczywiście początki bywają trudne, ale gdy wejdziemy w rytm wiosłowania, szybko zauważymy efekty ćwiczeń. Trzeba bowiem zauważyć, że ruch, jaki wykonujemy w czasie takiej aktywności, wymusza pracę niemal wszystkich mięśni ciała.

Taki ruch stanowi swoiste połączenie treningu siłowego z cardio, a poza tym ćwiczenia na tym przyrządzie sprawiają, że nasze ciało staje się bardziej elastyczne, a muskulatura rozwija harmonijnie we wszystkich partiach ciała. Pojawia się jednak pytanie jakie wiosło treningowe jest najlepsze? Ważniejszy jest materiał wykonania, dodatkowe funkcje, a może rodzaj zastosowanej technik wioślarskiej? Jakie aspekty urządzenia sprawiają, że jest ono tak skuteczne w uzyskaniu smukłej sylwetki? Oto prosty przewodnik dla ludzi, którzy są zainteresowani kupnem maszyny tego typu do domowej siłowni. Poniższe wskazówki podpowiedzą Ci, jak wybrać odpowiedni sprzęt..

 

Cena – tańsze nie znaczy gorsze

Chociaż często wydaje nam się, że produkty w niższych cenach mają gorszą jakość, tak naprawdę nawet już za niewielkie pieniądze znajdziemy dobry sprzęt. Dlatego dobrze wyznaczyć sobie zakres cen, jaki nas interesuje. Określając zakres cenowy, wiemy, na jakie przyrządy nie zwracać uwagi. Chociaż najczęściej ciągnie nas do tych najtańszych, bo to niewątpliwa oszczędność, szukajmy modeli uwzględniając trwałość, czy jakość wykonania. Stosując się poniższych porad, na pewno odnajdziesz wiosła treningowe w dobrych cenach.

 

Składany czy zwykły

Istnieją dwa typy maszyn wiosłowych do użytku domowego – stałe i ze stałą konstrukcją. Składane maszyny typu wiosłowego zajmują mniej miejsca, a na maszyny stałe musimy zarezerwować nieco więcej powierzchni. Doświadczeni użytkownicy podkreślają jednak, że urządzenia stałe są bardziej wytrzymałe.

 

Typ wiosła

Rodzaj wiosła jest kolejną ważną rzeczą do rozważenia przy zakupie maszyny do użytku domowego. Istnieje 6 rodzajów wioseł w zależności od systemu oporu: wodne, powietrzne, hydrauliczne, magnetyczne, elektromagnetyczne i z gumowymi linkami. Dwa pierwsze są najcichsze i najczęściej stosowane przez profesjonalistów. Jeśli chodzi o hydrauliczne wiosło -maszyny te są lekkie i łatwe do przechowywania. Tak więc są najlepsze do użytku domowego. Natomiast magnetyczny mają regulowany system oporu. Poza tym wyróżniają się wysoką odpornością na uszkodzenia.

 

Materiał

Wiosła powinny być wykonane z trwałego materiału i muszą mieć silny uchwyt ułatwiający pracę wiosłową. Ponadto, długość prowadnicy ślizgowej i materiałów siedziska to również ważne sprawy. Lepiej sprawdzić te rzeczy przed faktycznym zakupem, aby upewnić się że kupujemy trwały produkt. Dlatego warto wcześniej wypróbować maszynę w sklepie.

System łaciński lub skandynawski

Wśród wioseł wyróżnia się różne typy systemów wiosłowania. Jeśli szukasz urządzenia, które pozwoli Ci wykonywać ruchy najbardziej zbliżone do wiosłowania, powinien zainteresować Cię model z systemem łacińskim lub inaczej skandynawskim. Pozwala on ma wierne odtworzenie ruchów wykonywanych przez wioślarzy. Trudne może się jednak okazać opanowanie ruchu, zwłaszcza, gdy nie mamy doświadczenia w wioślarstwie.

 

System centralny – dla powracających do kondycji

System centralny jest najpopularniejszym rozwiązaniem wybieranym przez siłownie, ale również osoby prywatne. Zapewnia symetryczny ruch o dużej płynności. W efekcie lepiej koncentrujemy się na prawidłowej pozycji ciała. Zapewnia nam to komfort i jednocześnie lepsze efekty.

2-kettler-coach-m-7974-100

Machizm oporowy ma znaczenie

Dostępne są urządzenie z dwoma różnymi typami mechanizmów oporowych. Po pierwsze opór magnetyczny, który jest prosty w użyciu i bardzo cichy. Dlatego doskonale sprawdza się w bloku, gdzie hałas powstający przy używaniu urządzeń tego typu bywa nieprzyjemny dla sąsiadów, a my rezygnujemy przez to z aktywności. Natomiast system oporu powietrza zapewnia nam ewolucyjny sposób trenowania. W efekcie liczba poziomów oporu jest niezliczona i sami dostosowujemy urządzenie do swych potrzeb.

 

Rozmiar ma znaczenie

Wybierając wioślarza musisz pamiętać rozmiarze. Nie powinien być zbyt duży, aby nie zajmował zbyt dużej ilości miejsc. Oczywiście, jeśli możemy pozwolić sobie na zorganizowanie siłowi ma to mniejsze znaczenie, ale musimy pamiętać, że większe sprzęty są cięższe, a więc mniej mobilne.

 

Konsola – pamiętaj o obsłudze i dodatkowych rozwiązaniach.

Rozwój technologii sprawił, że obecnie na każdym przyrządzie w siłowni jest konsola informująca nas o czasie treningu, pokonanym dystansie, czy też prędkość oraz, co dla wielu osób jest najważniejsze, spalonych kaloriach. Warto jednak szukać komputerów, które mają nieco więcej opcji. Wiadomo, że jeśli ćwiczymy rekreacyjnie mniej istotny jest pulsometr, ale to naprawdę przydatne rozwiązanie.

Oczywiście można go dokupić osobno, w formie zegarka i paska przypinanego na klatce piersiowej, ale jeśli istnieje taka możliwość, lepiej wybrać wiosło, które ma już wbudowane rozwiązanie tego typu. Jeśli dopiero zaczynasz i nie wiesz jak ćwiczyć, wybierz wiosło, które ma gotowe programy treningowe. Kolejna kwestia to sam wygląd konsoli. Bardzo często, w tanich modelach ekran jest słabo podświetlony, a jego obsługa trudna. Przy zakupie warto sprawdzić, czy faktycznie wszystko obsługuje się sprawnie i wygodnie.

 

Atesty – to też ma znaczenie

W przypadku wszelkich urządzeń warto zwrócić uwagę na atesty. Informują nas one o tym, czy dany sprzęt w istocie jest bezpieczny i nie musimy obawiać się o uszkodzenie ciała. Bardzo ważnym aspektem będzie sprawdzenie, czy wszystkie systemy w urządzeniu zostały dobrze skonstruowane. Chodzi tutaj też o efektywność ćwiczeń.

Po przeczytaniu powyższych rad, na pewno dowiedziałeś się kilku przydatnych informacji na temat tego sprzętu i wiesz, jakie wiosło treningowe wybrać. Trudno jest jasno stwierdzić, która firma oferuje najlepsze sprzęty, w każdym znajdą się jakieś minusy. Teraz jednak masz większą świadomość tego na co zwrócić uwagę przy wyborze, czym kierować się, gdy udasz się do sklepu sportowego. Zawsze pamiętaj też o przetestowaniu urządzenia, aby mieć 100% pewność, że kupujesz takie, które spełni Twoje oczekiwania.

 

 

Najlepsze wiosła treningowe w 2021 roku

 

W naszym rankingu staramy się odpowiedzieć na pytanie, jaki wioślarz kupić, kierując się przy tym opiniami Klientów. Bierzemy pod uwagę modele magnetyczne oraz mechaniczne. Zapraszamy do czytania.

 

Nasze zalecenia

 

Concept2 Model D PM5

 

1.Concept2 Model D PM5Concept2 Model D to wioślarz treningowy o niemal nieograniczonych możliwościach. Po pierwsze jest bardzo wygodny, ponieważ producent zadbał zarówno o ergonomię siedziska, jak i uchwytów.

Dzięki temu, że ustawienie monitora jest regulowane, każda osoba, niezależnie od wzrostu, będzie mogła umieścić wyświetlacz na poziomie wzroku. Po zakończeniu ćwiczeń ergonometr można złożyć, dzięki czemu zaoszczędzisz miejsce w swoim domu.

W kole zamachowym urządzenia zainstalowano amortyzator, przez co praca wioślarza jest bardzo cicha. To pozwala na pełne skupienie podczas wykonywania powtórzeń. Komputer mierzy tętno ćwiczącego i może bezpośrednio przekazywać je do pamięci flash, razem z innymi danymi treningowymi. To umożliwia Ci stworzenie optymalnego planu ćwiczeń.

Wygodnym dodatkiem jest pasek na oparciach stóp – dzięki temu są one dobrze zablokowane w trakcie treningu. Maksymalna dopuszczalna masa ćwiczącego to aż 227 kg, zatem z tego modelu może skorzystać każdy, bez względu na wagę. Maksymalna dopuszczalna masa ćwiczącego to aż 227 kg, zatem z tego modelu może skorzystać każdy, bez względu na wagę. Producent daje użytkownikom ciekawą możliwość rywalizacji w ramach sieci, co wpływa na poprawę Twoich wyników.

Jeśli jesteś zainteresowany intensywnym treningiem, zakup odpowiedniego przyrządu, takiego jak wioślarz treningowy, to podstawa. Gwarantuje on skuteczny trening cardio, dzięki któremu zwiększysz swoją kondycję oraz ukształtujesz sylwetkę. Najlepsze wiosło treningowe w 2021 roku, które zyskało uznanie wielu konsumentów to Concept2 Model D.

Zalety
Cicha praca:

Dzięki wmontowanym amortyzatorom, urządzenie pracuje niezwykle cicho. Nie rozprasza to zatem ani ćwiczącego, ani osób w jego otoczeniu.

Wygoda:

Aby możliwie ułatwić Ci trening, producent zaopatrzył sprzęt w pasek na oparciach stóp – dzięki temu w trakcie treningu masz zapewnione bezpieczeństwo i wygodę.

Komputer:

Wioślarz treningowy wyposażony jest w komputer, który mierzy tętno ćwiczącego. Te dane można bezpośrednio przekazywać do pamięci flash, razem z innymi informacjami zebranymi podczas treningu (pokonane kilometry, spalone kalorie). Opcja ta umożliwia Ci stworzenie optymalnego planu ćwiczeń.

Szerokie spektrum wagowe:

Maksymalna dopuszczalna masa osoby ćwiczącej to aż 227 kg. Dzięki temu może z niego skorzystać każdy, bez względu na swoją wagę. Dodatkowo, model ma opcję rywalizacji w ramach sieci, co wpływa na poprawę indywidualnych wyników.

Wady
Cena:

Ze względu na wysoką jakość wykonania, jest to dość drogi przyrząd do ćwiczeń.

 

 

 

 

Kettler Coach M 7974-100

 

2.Kettler Coach M 7974-100Producent Kettler udziela na swoje urządzenia aż trzyletniej gwarancji, co dobrze świadczy o ich jakości. Ten model oferuje użytkownikowi aż 10 stopni obciążeń, dzięki czemu każdy może dostosować tryb do swojej wydolności oraz kondycji.

Pomiar pulsu w tym przypadku dokonuje się za pomocą pasa telemetrycznego. Wyniki pomiarów są bardzo przydatne, ponieważ dzięki nim możesz nauczyć się utrzymywać tętno na optymalnym poziomie. To z kolei pozwoli na osiągnięcie najlepszych rezultatów i ciągły rozwój fizyczny.

Funkcja oceny sprawności pozwoli Ci sprawdzić, na ile dobra jest Twoja kondycja oraz ile wymaga pracy. Sprzęt wyposażony jest w rolki transportowe, dzięki czemu nie grozi uszkodzeniem podłogi. Dlatego to dobry wioślarz do domu.

Urządzenie wytrzymuje maksymalne obciążenie w wysokości 130 kg, dlatego nadaje się do użytkowania przez większość osób. Zaawansowany komputer mierzy pokonaną odległość, spalone kalorie oraz tempo wiosłowania – te funkcje pozwalają wymiernie ocenić rezultaty treningu. System mechaniczny pozwala na wykonywanie bardziej płynnych ruchów. Opinie Klientów potwierdzają bardzo cichą pracę urządzenia.

Drugim wioślarzem treningowym w naszym rankingu jest urządzenie firmy Kettler – model Coach M 7974-100.

Zalety
Solidna budowa:

Jest to sprzęt bardzo wytrzymały, wykonany jest z materiałów najwyższej jakości. Dzięki temu charakteryzuje się wyjątkową bezawaryjnością.

Dostosowanie do indywidualnych preferencji:

Dzięki temu, że prezentowany wioślarz treningowy posiada aż 10 stopni obciążeń, każdy z użytkowników może go dostosować do swoich możliwości, wydajności oraz kondycji.

Cena:

Jest to dobry wioślarz treningowy do 3000 zł. Jednak mimo dość niskiej ceny, cieszy się on wysoką jakością wykonania.

Wyposażenie:

Sprzęt treningowy wyposażony jest w pas telemetryczny do pomiaru pulsu. Jest to niezbędna funkcja w tego typu urządzeniach, gdyż dzięki niej nauczysz się utrzymywać tętno na optymalnym poziomie. Ponadto, sprzęt wyposażony jest też w specjalne rolki transportowe, dzięki którym podłoga nie zostanie uszkodzona. Co więcej, zaawansowany komputer w urządzeniu, zmierzy pokonaną odległość, spalone kalorie oraz tempo wiosłowania.

Wady
Maksymalne obciążenie:

Produkt marki Kettler posiada maksymalne obciążenie, które wynosi 130 kg. W efekcie nie mogą z niego korzystać osoby bardzo otyłe.

 

 

 

 

Body Sculpture BR 3010

 

3.Body Sculpture BR 3010Jeśli wybrany przez Ciebie wioślarz ma być przede wszystkim tani, to proponujemy ten model Body Sculpture. Producentowi udało się uzyskać niską cenę, ponieważ w pracy urządzenia zastosowano system podłączanych, gumowych linek, które zmieniają opór.

Oczywiście urządzenie zostało wyposażone w komputer, który bada takie wartości jak zużyta do ćwiczeń energia czy czas treningu, pokazując te pomiary cyklicznie, co pozwala zorientować się w aktualnych postępach. Zaletą sprzętu jest możliwość również ćwiczenia górnych i dolnych partii mięśni w inny sposób niż za pomocą wiosłowania – to doskonałe urozmaicenie tradycyjnych ćwiczeń, które może przełożyć się na lepsze osiągi.

Z uwagi na zastosowany mechanizm urządzenie jest bardzo lekkie (13 kg), dlatego można je bez problemu przenosić z miejsca na miejsce. Opcja składania pozwoli na oszczędność miejsca, dlatego wioślarz doskonale nadaje się nawet dla właścicieli małych mieszkań.

Szaro-pomarańczowe kolory przyrządu nadają mu nowoczesny wygląd. Z pewnością docenią go osoby, dla których ważny jest udany design domowych sprzętów.

Kolejnym modelem prezentowanym w naszym rankingu wioślarzy treningowych, jest Body Sculpture BR 3100.

Zalety
Waga:

Jest to bardzo lekkie urządzenie treningowe - waży jedynie 13 kg - dlatego można je bez większego problemu przenosić z miejsca na miejsce.

Cena:

Jest to jeden z najtańszych modeli zaprezentowanych w naszym zestawieniu.

Dobre wyposażenie:

Urządzenie jest wyposażone w komputer, który rejestruje takie wartości, jak zużyta do ćwiczeń energia czy czas treningu. Pokazuje te pomiary cyklicznie, co pozwala zorientować się w aktualnych postępach naszych treningów.

Mobilność:

Dzięki opcji składania można oszczędzić sporo miejsca w pomieszczeniu.

Wady
Głośna praca:

Niestety w czasie treningu przesuwane krzesełko wydaje dość głośne dźwięki, co może przeszkadzać zarówno użytkownikowi jak i reszcie osób w jego otoczeniu.

Nie jest antypoślizgowy:

Podczas intensywnego wysiłku fizycznego urządzenie ślizga się po parkiecie, co może zmniejszać komfort użytkowania. Należy więc zakupić odpowiednią matę antypoślizgową.

 

 

 

 

WaterRower A1 Home

 

4.WaterRower A1 HomeTen produkt firmy WaterRower to najlepszy wioślarz treningowy dla osób, które cenią sobie przede wszystkim jakość, funkcjonalność oraz dobry wygląd sprzętu.

Jest to bowiem naturalny przyrząd wykonany z drewna, wyposażony w napęd wodny (hydrauliczny). Podstawową cechą tego mechanizmu jest płynność ruchów. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych szarpnięć powodowanych przez inne urządzenia, które mogą wywołać kontuzje.

Inną zaletą systemu jest automatyczne dopasowywanie się do siły ćwiczącego. To rozwiązanie na wagę złota, ponieważ praktycznie eliminuje możliwość przepracowania się. Wspomnieliśmy o funkcjonalności – jej najlepszym dowodem jest sposób przechowywania sprzętu, który umożliwia urządzenie. Mianowicie, wystarczy je postawić pionowo.

To doskonały pomysł producenta na zaoszczędzenie cennego miejsca, zwłaszcza że wioślarz w tej pozycji jest bardzo stabilny i nie grozi niebezpieczeństwem dla domowników. Wykorzystanie jesionu w budowie przyrządu gwarantuje z jednej strony elastyczność całej konstrukcji, która pozwala na lepsze dopasowanie się do naturalnej sylwetki ćwiczącego. Z drugiej, zapewnia wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, o które nietrudno podczas treningu. Dlatego Klienci bardzo cenią sobie ten rodzaj wykonania.

Kolejnym produktem w naszym zestawieniu jest wysokiej jakości wioślarz treningowy firmy WaterRower.

Zalety
Napęd hydrauliczny:

Jest to innowacyjny i zarazem naturalny przyrząd wykonany z drewna, wyposażony w napęd hydrauliczny. Dzięki temu urządzenie jest trwałe, niezawodne i stosunkowo ciche.

Szybkie dostosowanie do ćwiczącego:

Sprzęt automatycznie dostosowuje się do siły osoby na nim ćwiczącej, dzięki czemu ryzyko przetrenowania się jest niemal praktycznie wyeliminowane.

Łatwe przechowywanie:

Urządzenie jest niezwykle proste w przechowywaniu, wystarczy ustawić je pionowo by zajmowało mniej miejsca. Dzięki temu sprawdzi się się również do średniej wielkości mieszkań.

Wady
Cena:

Nie jest to niestety tani sprzęt. Oczywiście wysoka cena gwarantuje w tym przypadku najwyższą jakość wykonania i bezawaryjność.

Mocowanie dla stóp:

Stałość tego elementu nie jest zbyt dobrze zabezpieczona, dlatego przy intensywnym treningu stopa może być niestabilna.

 

 

 

 

York R 301

 

5.York R 301Ten model firmy York to dobra propozycja dla wszystkich fanów sportu ze względu na aż 16-stopniową skalę regulacji obciążeń.

Ta funkcja pozwala na pełną personalizację ustawień – dzięki temu wysiłek zostanie prawidłowo dopasowany do Twoich możliwości. Co więcej, obciążeniami steruje się elektronicznie, co pozwala na duży komfort ćwiczącego.

Komputer proponuje aż 8 programów treningowych, dzięki którym rozwiniesz swoje możliwości, poprawisz kondycję oraz nie pozwolisz sobie popaść w rutynę, która może pojawić się podczas dłuższych treningów. To bardzo istotne, aby stawiać sobie cele, bo dzięki temu łatwiej nam się zmotywować. Istnieje możliwość również zaprogramowania pomiaru czasu na danym dystansie.

Ta funkcja pozwala zbadać swoją kondycję. Jeśli chodzi o inne parametry sprzętu, to na uwagę zasługuje magnetyczny system hamowania. Zapewnia on wysoką płynność ruchu. W zestawie znajduje się opcjonalny pas do pomiaru tętna. Jest bezprzewodowy, dlatego podczas treningu nie przeszkodzą Ci kable. Jeśli chodzi o ten wioślarz magnetyczny, opinie Klientów doceniają głównie jego elektroniczne możliwości.

Jednym z ostatnich urządzeń w naszym zestawieniu jest model R 301 firmy York.

Zalety
Skala regulacji:

Urządzenie posiada 16-stopniową skalę regulacji obciążeń. Dzięki temu masz pełną personalizację wszystkich ustawień, więc wysiłek zostanie prawidłowo dopasowany do indywidualnych możliwości. Sterowanie obciążeniami jest w pełni elektroniczne, co podnosi komfort użytkownika. Wbudowany komputer posiada aż 8 różnych programów treningowych, dzięki czemu Twój trening może być bardzo urozmaicony.

Programowanie czasu:

Wioślarz treningowy posiada możliwość wcześniejszego zaprogramowania pomiaru czasu na danym dystansie. Dzięki temu zbadasz swoją kondycję.

Model magnetyczny:

Jest to sprzęt magnetyczny, dzięki czemu jest on elektryczny. Za sprawą braku kabli, zapewniona jest płynność ruchów.

Wady
Trwałość:

Przy bardzo intensywnym treningu niektóre z elementów są dość awaryjne. Dotyczy to głównie miejsca na stopy.

Siedzenie:

Twarde siedzenie może być uciążliwe podczas długotrwałego i intensywnego treningu.

 

 

 

 

Body Sculture BR2200

 

6.Body Sculture BR2200Ten wioślarz mechaniczny Body Sculpture również przeznaczony jest do treningu domowego. Podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu, ten również pozwala na wykonywanie innych ćwiczeń siłowych poza symulacją naturalnego wiosłowania.

To dobra informacja dla osób, których pasją jest siłownia w bardziej klasycznym wydaniu. Co istotne podczas trudnych i długich treningów, urządzenie posiada klawiaturę odporną na wilgoć. Dzięki temu komputer nie zostanie uszkodzony pod wpływem potu.

Uwagę zwraca dodatkowe połączenie pomiędzy ramionami wioślarza, dzięki któremu cała konstrukcja jest bardziej stabilna oraz mniej narażona na uszkodzenia. Ponieważ w tym modelu zastosowano nowoczesny, mechaniczny mechanizm oporu, podczas ćwiczeń nie dochodzi do przegrzewania się tłoków.

W praktyce oznacza to możliwość uprawiania długich treningów, bez obawy o potencjalną awarię sprzętu. Atrakcyjna cena przyrządu powinna zachęcić Cię do zakupu, zwłaszcza że sprzęt oferuje wiele identycznych funkcji, co inne, o wiele droższe urządzenia. Regulatory zostały umieszczone w zasięgu ramion osoby ćwiczącej, co pozwala na zmianę ustawień bez przerywania treningu.

Ostatnim produktem w naszym zestawieniu jest wioślarz treningowy marki Body Sculpture – model BR 2200.

Zalety
Odporność na wilgoć:

Sprzęt treningowy cechuje się dużą odpornością na wilgoć. Dzięki temu nie zostanie on zniszczony przez pot w czasie intensywnego wysiłku fizycznego.

Bezpieczeństwo:

Połączenie pomiędzy ramionami wioślarza jest bardzo stabilne. Konsekwencją tego jest zwiększona równowaga całego sprzętu, co zmniejsza jego awaryjność. Ponieważ w tym modelu użyto nowoczesnego mechanizmu oporu mechanicznego, podczas ćwiczeń nie dochodzi do przegrzewania się tłoków. Zwiększa to komfort użytkowania.

Cena:

Model ten wiele przydatnych funkcji i jednocześnie jest to jeden z tańszych wioślarzy.

Wady
Wielkość:

Niestety jest to dość duży sprzęt, który nie zmieści się w każdym mieszkaniu. Jego wymiary to: szerokość -79 cm, wysokość - 30 cm i długość - 126 cm.

Trudność ustawienia:

Regulacja obciążenia odbywa się poprzez przekręcanie tłoków niżej lub wyżej. Jest to dość niepraktyczne, gdy ćwiczą na przemian dwie osoby z innymi obciążeniami. 

 

 

 

 

Jak ćwiczyć na wiosłach treningowych?

 

Ćwiczenia na wiosłach treningowych pobudzają do pracy kilkanaście różnych grup mięśni, w efekcie czego możemy wzmocnić nie tylko ramiona i plecy, ale również brzuch, pośladki i nogi. Zanim zaczniemy używać takiego sprzętu musimy dowiedzieć się, jak prawidłowo przeprowadzać na nim trening, aby nie narazić się na kontuzję. O tym jest kolejna część artykułu.

 

 

Technika ćwiczeń na ergometrze wioślarskim

Ćwiczenia na wiosłach treningowych opierają się na czterech fazach. Są to: chwyt, przyciąganie, odchylenie oraz powrót. Każda z nich wymaga skoncentrowania się i utrzymania ciała w prawidłowej pozycji. Nawet chwila nieuwagi wystarczy, aby przypadkowo naciągnąć mięśnie lub doprowadzić do bardziej bolesnego urazu. Poza tym zła technika ćwiczeń na ergometrze wioślarskim sprzyja zbyt szybkiemu zmęczeniu, co może nas skutecznie zniechęcić do dalszego korzystania z tego sprzętu.

 

Faza pierwsza – chwyt

Chwyt to pierwsza, statyczna faza treningu na wiosłach. Musimy usiąść na siodełku tak, aby nogi były ugięte i znajdowały się jak najbliżej koła zamachowego. Kości piszczelowe mają być ułożone prostopadle do podłoża, a ramiona całkowicie wyprostowane tak, aby nadgarstki tworzyły jedną linię z przedramionami. Tułów należy pochylić lekko do przodu (niezbyt mocno, ponieważ możemy zbyt mocno obciążyć kręgosłup).

 

Faza druga – przyciąganie

W fazie przyciągania musimy zacząć prostować nogi, co doprowadzi do powolnego odjeżdżania siodełka w tył. Podczas treningu na ergometrze wioślarskim najważniejszą rolę odgrywa praca nóg, ramiona na tym etapie mają pozostać luźne i wyprostowane. Górną część ciała należy zaangażować do ćwiczeń dopiero w momencie, kiedy trzymany uchwyt sprzętu znajdzie się nad kolanami.

 

Faza trzecia – odchylenie

Odchylenie, czyli trzecia faza ćwiczeń, to moment, w którym nasze nogi są już całkowicie wyprostowane. Musimy więc przyciągnąć uchwyt do brzucha i jednocześnie lekko odchylić się do tyłu. Przedramiona mają być ustawione równolegle do podłoża.

 

 

Faza czwarta – powrót

W fazie czwartej powracamy do pierwotnej pozycji, co oznacza, że cały ruch wykonujemy odwrotnie. Lekko pochylamy się więc do przodu, oddalamy ręce i zaczynamy uginać nogi, gdy uchwyt znajdzie się nad kolanami. Istotne jest to, aby przez wszystkie opisane wyżej fazy przechodzić płynnie, a więc nie zatrzymywać się i nie robić przerw np. na sprawdzenie, czy mamy prawidłowo ułożone ręce. Początkowo ćwiczenia prawdopodobnie będziemy wykonywać powoli, jednak z czasem z pewnością dojdziemy do wprawy.

 

Błędy zmniejszające efektywność ćwiczeń

Wspomnieliśmy, że nieprawidłowe ćwiczenie na wiosłach treningowych może być przyczyną kontuzji. Do nieprzyjemnych sytuacji dochodzi zwłaszcza wtedy, gdy zbyt wcześnie się odchylimy – wówczas plecy są mocno obciążone, a to może wywołać uciążliwy ból kręgosłupa. Osoby początkujące często wiosłują z ugiętymi łokciami lub zginają nadgarstki w ostatniej, czwartej fazie ćwiczeń, co nierzadko prowadzi do nadwyrężenia mięśni. Uważajmy też, aby na pierwszych treningach nie ustawiać zbyt dużego oporu, ponieważ możemy mieć problem z odpychaniem się i za mocno obciążyć stawy.

Ćwiczenia z wiosłami treningowymi dają nam możliwość wyrzeźbienia sylwetki i wzmocnienia swojego ciała. Nie możemy jednak przesadzić z intensywnością treningów ani ich częstotliwością. Z ergometru wioślarskiego najlepiej korzystać co drugi dzień, bardziej doświadczone osoby mogą ćwiczyć nieco częściej, nawet do 5 razy w tygodniu. Mamy nadzieję, że wiesz już doskonale, jakie wiosła treningowe są polecane do domowej siłowni i jak powinno się na nich ćwiczyć.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status