Trampoliny fitness ranking

Ostatnio aktualizowane: 27.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

W roku 2021 klienci docenili zalety aktywności fizycznej na trampolinach i ocenili, że model Kettler 7291900 jest najlepszy. Trampolina przestała być jedynie zabawką dla dzieci i stała się przyrządem do poprawy kondycji fizycznej, do spalania kalorii i i odchudzania. Mata wybranego przez klientów modelu jest wykonana z polipropylenu oraz termicznie łączonego karbonu. Są to materiały na tyle trwałe, że po jednym sezonie nie zauważysz śladów używania. Szczególnie karbon charakteryzuje się lekkością, a jednocześnie trwałością.  Dodatkowo mata jest rozciągnięta na mocnej konstrukcji z podwójnie wzmacnianych, spawanych profili z kilkoma warstwami cynku, co gwarantuje trwałość na długie lata. Całość jest odporna na warunki atmosferyczne, konstrukcja nie rdzewieje i nie niszczy się.  Sześć nóżek wykonanych ze stali stabilnie utrzymuje urządzenie. Średnica trampoliny wynosi 120 cm, a jej wysokość to 25 cm. Model ten pozwala na maksymalne obciążenie 100 kg. Gdybyś poszukiwał równie dobrej trampoliny z uchwytem dla ćwiczącego, to polecamy drugą w kolejności najlepszą trampolinę roku 2021, którą został model: PHU Fitness CE6E-71895

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką trampolinę fitness kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Do niedawna synonim luksusu i ekstrawagancji, obecnie trampoliny zyskują coraz więcej zwolenników i amatorów tego rodzaju aktywności fizycznej. Jest to świetna propozycja nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Takie skoki na trampolinie sprawiają frajdę całej rodzinie, są świetną zabawą, a przy tym ćwiczą wiele partii mięśni wzmacniając je i dzięki temu poprawiają ogólną kondycję fizyczną. Trampoliny też przestały być sprzętem tylko dla zamożnych ludzi, obecnie każdy, kto chce ćwiczyć na trampolinie może sobie na nią pozwolić. Trampoliny fitness to takie, które są przeznaczone do treningów w klubach, a także do użytku domowego. Jaką trampolinę fitness wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie, aby sprzęt służył bezawaryjnie i przez długie lata? Przy zakupie takiego sprzętu najlepiej sięgnąć po sprawdzone rozwiązania.

Trampolina została skonstruowana przez dwóch Amerykanów z Uniwersytetu w Iowa. Jej nazwa została zaczerpnięta z hiszpańskiego słowa “trampolin.” Na początku były to urządzenia przeznaczone dla sportowców, ale bardzo szybko zyskały uznanie NASA w wojskowym szkoleniu lotniczym. Służyły również astronautom do ćwiczenia organizmu w stanie nieważkości i zachowania ciała w przestrzeni kosmicznej. Kolejnymi użytkownikami stali się akrobaci cyrkowi przedstawiający najrozmaitsze akrobacje przy użyciu tego sprzętu. W 2000 roku ćwiczenia na trampolinie stały się oficjalnym sportem Igrzysk Olimpijskich.

1-kettler-7291900

Na rynku jest wielu renomowanych producentów, których produkty gwarantują wysoką jakość wykonania. Jakość jest niezwykle ważna, ponieważ to decyduje nie tylko o walorach użytkowych sprzętu, ale także o bezpieczeństwie jego używania. Porządnie wykonaną trampolinę fitness można już kupić za mniej niż 1000 zł. Trampolina fitness nazywana jest również akrobatyczną, lub trampoliną fit and jump. Takie urządzenie może być używane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Udowodniono, że podczas godzinnego treningu na trampolinie można spalić 800 kcal. Dodatkowo trening odbywa się bez obciążania stawów.

 

Jaka jest najlepsza trampolina fitness?– Konstrukcja.

Kupując trampolinę fitness trzeba przyglądnąć się jej konstrukcji, ta bowiem stanowi o bezpieczeństwie użytkowania, a także trwałości sprzętu.

Najważniejsze cechy, jakie powinna mieć podstawa urządzenia, czyli stelaż, to stabilność. Na podstawę składają się rama, na której jest naciągnięta mata do skakania, oraz nogi. Nogi powinny być grube i stabilne. Gdy trampolina będzie ustawiona na zewnątrz, to nogi również powinny być ocynkowane, aby zabezpieczyć je przed szkodliwym działaniem wilgoci. Stelaż powinien mieć ramiona zbudowane z profili o grubości co najmniej 1,5 cm. Powinien też być obłożony pianką, chroniącą użytkownika przed bolesnymi urazami, gdy podczas skoków dosięgnie stelaża.

Drugi element mający wpływ na jakość ćwiczeń, to sprężyny. Muszą być masywne oraz być solidnie przymocowane, tak, aby podczas treningu nie wysunęły się. Powinny też być zabezpieczone osłonami, nie tylko wodoodpornymi, co wpłynie na ich trwałość, ale także zabezpieczone przed mimowolnym wsunięciem stopy między nie. Zatem osłona sprężyn powinna ochraniać same sprężyny przed korozją, oraz użytkownika przed wypadkiem. Często też ten rodzaj trampolin zamiast sprężyn ma zastosowane grube gumy. Jest to opcja o tyle wygodna, że sprężyny mogą być źródłem urazu użytkownika, gumy są miękkie i same w sobie nie stanowią zagrożenia dla osoby ćwiczącej, chyba że jej noga utkwi pomiędzy gumami.

Mata do skakania natomiast powinna być wykonana z elastycznego i bardzo wytrzymałego materiału. Najlepsze tworzywa są w amerykańskiej produkcji PE mesh. Ponadto na skraju materiał ten powinien być obszyty mocną taśmą, bo tam właśnie są mocowane sprężyny. Generalnie wszystkie połączenia w trampolinie muszą być mocne, odpowiednio wyprofilowane i wykończone. Najlepiej, gdy są przykręcane lub ryglowane.

Trampoliny fitness, jak sprzęt, na którym wykonuje się specyficzne ćwiczenia, często posiada rączkę, (niekiedy zwaną „kierownicą”) lub uchwyt po jednej stronie urządzenia. Taki uchwyt jest pomocny przy wykonywaniu ćwiczeń wymagających utrzymania równowagi. A ze względu na specyfikę takiej trampoliny, wykonuje się na niej określone ćwiczenia powtarzane w szybkim tempie.

 

Średnica i maksymalne obciążenie

Na pewno przyjemniej się skacze na trampolinie nie będąc ograniczonym jej małymi rozmiarami. Jednak planując zakup takiego urządzenia trzeba realnie sprawdzić, jaką przestrzenią dysponujemy i gdzie zamierzamy sprzęt ustawić. Batuty fitness są dostępne w następujących średnicach: 80 cm, 97 cm, 100 cm, 122 cm. Większość trampolin posiada też odkręcane nóżki, dzięki czemu można sprzęt łatwiej przechować, gdy nie jest używany. Nóżki w wielu modelach mają możliwość regulacji wysokości.

Natomiast maksymalne obciążenie, powinno być określone przy każdym produkcie i przy zakupie na te parametry należy zawracać baczną uwagę. Na ogół obciążenie, jakie producenci oferują to 100 kg. Nie należy przekraczać podanego na produkcie maksymalnego obciążenia, bo doprowadzi to najpierw do zniszczenia urządzenia: powyciągają się sprężyny, puszczą szwy na macie itp. A w konsekwencji trampolina stanie się urządzeniem, które nie będzie zapewniało bezpieczeństwa przy treningu.

2-fit-and-jump-fitness-122-cm

Korzyści wynikające z ćwiczeń na trampolinie fitness

Skoki na trampolinie niestety nie są dla wszystkich. Na przykład stronić od niej powinny kobiety w ciąży, osoby borykające się z problemami z kręgosłupem, a także osoby z dużą nadwagą. Dla wszystkich pozostałych ćwiczenia mogą to być źródłem dobrego samopoczucia, bo przy skokach nasz organizm wytwarza endorfiny, które wpływają na nasz dobry humor. A ponadto ćwiczymy mięśnie nóg, brzucha, grzbietu i ramion. Dzięki trampolinie wszystkie mięśnie i stawy uelastyczniają się i rozciągają. Dzięki treningowi na trampolinie, można się szybko pozbyć niechcianych kilogramów.

Biorąc pod uwagę ilość spalonych kalorii to 10 minut treningu na trampolinie odpowiada 30 minutowemu biegowi. Ponadto skoki pozwalają zredukować stres, oraz wpływają na poprawę układu krążenia i oddechowego.

 

Czyli jaką trampolinę fitness wybrać?

Po lekturze naszego przewodnika powinieneś być już w stanie wybrać sprzęt dla siebie lub Twoich bliskich. Sztuką jest znaleźć trampoliny fitness w dobrych cenach i o dopowiadających nam parametrach. Dokonując wyboru pamiętaj, że solidność wykonania wiąże się z bezpieczeństwem użytkowania. Zwracaj, więc uwagę na wszelkie elementy nośne i konstrukcyjne, na ich zabezpieczenie przed bolesnym kontaktem z osobą skaczącą. Pamiętaj, że właściwie jedyna odpowiednia mata jest wykonana z PE mesh. Aby łatwiej było ćwiczyć przyda się rączka z regulowaną wysokością, umocowana na jednej ze stron trampoliny. Wygodniejsze do ćwiczeń też są trampoliny o większej średnicy, bo można na nich wykonać więcej rodzajów ćwiczeń.

Również, gdy planujesz okresowe używanie trampoliny, przyjrzyj się możliwości i sposobie jej składania, aby przechować ją, gdy nie jest potrzebna. A gdy już nabędziesz taki sprzęt, pamiętaj, aby stosować się do instrukcji użytkowania. Okresowo trampolinę należy czyścić środkami przeznaczonymi do tego, oraz od czasu do czasu sprawdzać stan mocowania sprężyn i ich osłon, batut, nóżek.

 

 

Najlepsze trampoliny fitness w 2021 roku

 

Pragniesz zrzucić kilka kilogramów i nabrać kondycji fizycznej? Chcesz umilić dzieciom chwile spędzone w ogródku?  Jeśli zastanawiasz się jaką trampolinę kupić polecamy lekturę naszego rankingu. Opisaliśmy w nim produkty, które są sprawdzone i cieszą się dobrą opinią zadowolonych użytkowników.

 

Nasze zalecenia

 

Kettler 7291900

 

1. Kettler 7291900Pierwsza propozycja to  trampolina renomowanej firmy Kettler.  Jest to marka  z najwyższej półki – szeroko znana osobom,  które uczęszczają na   siłownię czy fitness. Jej cechą charakterystyczną są wysokiej jakości sprzęty, które znane są z wytrzymałości. Trampolina tej firmy również charakteryzuje się wysoką jakością materiałów. Mimo dość wysokiej ceny cieszy się dużą popularnością.

Jest to stabilny i bezpieczny sprzęt. Nadaje się do użytku domowego lub w klubie fitness. Skakanie na trampolinie jest szczególnie polecane osobą które się i chcą spalić dużą ilość kalorii. Skacząc na trampolinie zaledwie godzinę można spalić prawie 1000 kalorii. Rama trampoliny jest stalowa, a jej konstrukcja opiera się na 8 nogach.

Sprężyna oraz krawędź trampoliny zostały zabezpieczone materiałem. Maksymalne obciążenie trampoliny to 100 kg. Średnica trampoliny to 121 cm.  Jest to optymalny rozmiar.

Bardzo wygodnie się na niej skacze, a jednocześnie sprzęt nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Według wielu jest to najlepsza trampolina fitness. Urządzenie bardzo dobrze się sprawdza do codziennego użytku.

Jeśli masz kilka nadprogramowych kilogramów albo chcesz pozostać fit, dobrym pomysłem będą ćwiczenia na trampolinie. W ciągu godziny pozwalają spalić nawet 800 kcal. Oprócz tego urządzenie dostarczy wiele radości Tobie, a także Twojej rodzinie. Będzie to również świetna zabawka dla Twojego malucha. Najlepsza trampolina fitness w 2021 roku to model Kettler 7291900. Jest to propozycja znanego i cenionego producenta.

Zalety
Wysoka jakość wykonania:

Produkt wykonany został z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają jego dużą wytrzymałość. Dzięki konstrukcji ze stali hartowanej sprzęt jest odporny na odkształcenia. Natomiast poszycie zrobione jest z polipropylenu i karbonu, co zapewnia właściwą ochronę krawędzi i sprężyn.

Obciążenie:

Trampolina opiera się na 8 nogach i wytrzymuje obciążenie do 100 kg. Dla zapewnienia trwałości, urządzenia zostało zrobione z 44 sprężyn.

Bezpieczeństwo:

Gruby materiał pokrywający sprężyny i brzegi trampoliny chroni przed zranieniem. Dzięki antypoślizgowemu pokryciu nóg sprzęt jest stabilny.

Wielkość:

Produkt zajmuje niewiele miejsca. Jego wymiary to: średnica - 120 cm i wysokość - 26 cm. Jest to optymalny rozmiar do ćwiczeń. Można go ustawić w ogordzie lub w domu.

Wady
Brak dodatków:

Do trampoliny nie ma dołączonego uchwytu, ułatwiającego skoki, więc do ćwiczeń warto się w niego zaopatrzyć. Taki uchwyt umożliwia wykonanie większej ilości ćwiczeń.

 

 

 

 

PHU Fitness CE6E-71895

 

Na drugim miejscu naszego zestawienia znalazł się produkt PHU Fitness CE6E-71895. Jest to niewielkich rozmiarów trampolina o wysokości 22,5 cm i średnicy 100 cm. Waga sprzętu wynosi 15 kg. Bardzo dobrze sprawdzi się do użytku w domu. Dodatkowo, dzięki funkcji składania i rozkładania, amatorzy sportów mogą zabierać produkt ze sobą w podróż.

Natomiast osoby z niewielką powierzchnią mieszkalną mogą schować go pod łóżko czy za szafę. Jest to wysokiej jakości urządzenie. Do wykonania stelaża wykorzystano stal, która jest bardzo solidna. Beczkowe sprężyny użyte do mocowania maty zapewniają trampolinie wytrzymałość.

Natomiast powłoka zrobiona z polietylenu i tworzywa PCV chroni krawędzie i sprężyny przed uszkodzeniami. Trampolina wyposażona została w uchwyt, który pozwala na wykorzystanie jej do wszelkich układów fitness. Maksymalne obciążenie urządzenia wynosi 100 kg.

Sprzęt zapewni mnóstwo zabawy i poprawi kondycję zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Użytkownicy twierdzą, że trampolina PHU Fitness CE6E-71895 jest bardzo wygodna w obsłudze i prosta w montażu.

Kolejnym prezentowanym produktem jest PHU Fitness CE6E-71895. Model ten pozwoli Ci na poprawienie kondycji fizycznej w domowym zaciszu.

Zalety
Jakość:

Wysokiej jakości materiały wykorzystane w produkcji, zapewniają dużą wytrzymałość. Metalowa konstrukcja i powłoka ochronna z polietylenu i tworzywa sztucznego zapewniają trwałość sprzętu.

Łatwość obsługi:

Produkt można z łatwością składać i rozkładać, dzięki czemu jest bardzo mobilny i funkcjonalny. Gdy nie będziesz go używać, bez problemu schowasz go do szafy.

Wytrzymałość:

W produkcie zastosowano profesjonalne, beczkowe sprężyny. Mocna konstrukcja pozwala na mnóstwo zabawy i łatwy trening dla osób ważących do 100 kg.

Funkcjonalność:

Urządzenie wyposażone jest w uchwyt, który ułatwia ćwiczenie w wielu pozycjach. Rączka zapewnia również poczucie bezpieczeństwa i stabilność podczas skakania.

Rozmiar:

Średnica trampoliny wynosi jedynie 100 cm. To sprawia, że można się nią posługiwać nawet na niewielkiej przestrzeni. Oprócz tego możliwość złożenia pozwala na schowanie jej, a także na zabranie ze sobą w każde miejsce.

Wady
Emitowany hałas:

Wykorzystane w mocowaniach sprężyny są hałaśliwe, co może wpłynąć na komfort używania przyrządu.

 

 

 

 

Insportline Cordy 114 Cm

 

Insportline Cordy 114 Cm to model, który może służyć zarówno w domu prywatnym, jak i w klubie fitness. Trampolina ma 114 cm średnicy i 34 cm wysokości. Takie parametry sprawiają, że ćwiczenia fitness na niej są wygodne i efektywne. Dla osób, które bezpieczniej się czują posiadając barierkę jest dobra wiadomość, model ten ma zdejmowany uchwyt o regulowanej wysokości mocowania od 118,5 do 128,5 cm.

Na urządzeniu mogą ćwiczyć osoby, których waga nie przekracza 110 kg. Podczas ćwiczeń trampolina pracuje bezgłośnie, bo zamiast sprężyn użyto tu zestawu 32 elastycznych lin do mocowania materiału do skakania. Sam ten materiał wykonany z tkaniny mesh jest miękki, antypoślizgowy i wodoodporny.

Wszystkie rurki stanowiące konstrukcję przyrządu mają średnicę 25 mm i grubość 1,2 mm. Model ten został wyposażony w 8 nóżek zakończonych gumowymi podkładkami, co zapewnia stabilności i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Klienci, którzy mieli do czynienia z tym przyrządem uważają, że jest on wytrzymały i odpowiedni do wyposażenie klubu fitness czy siłowni.

Trampolina Insportline Cordy 114 cm, to przyrząd do ćwiczeń fitness. Obecnie jest to urządzenie uważane za jedne z najbardziej skuteczne w walce z otyłością.

Zalety
Materiał do skakania:

Trampolina jest powleczona materiałem wykazującym dużą sprężystość. Jest to antypoślizgowy, a także wodoodporny materiał o nazwie mesh.

Nośność:

Model ten jest przystosowany do użytku przez osoby ważące nawet 110 kg. Oznacza to, że większość osób walczących z nadwagą może z urządzenia korzystać.

Mocna stabilna udowa:

Urządzenie jest wykonane z ramiaka zbudowanego z rurek o średnicy 25 mm i grubości ścianek 1,2 mm. Jest zaopatrzone w 8 stabilnych nóżek zakończonych gumowymi, antypoślizgowymi podkładkami.

Ciche działanie:

W miejscu, gdzie inne trampoliny mają sprężyny ten model jest wyposażony w elastyczne liny, które napinają materiał trampoliny. Dzięki temu skakanie po trampolinie nie wiąże się z charakterystycznym odgłosem pracujących sprężyn.

Wady
Duża średnica:

Średnica 114 cm dedykuje ją do pomieszczeń o większej powierzchni. Trudno jest tak dużą trampolinę umieścić w mieszkaniu.

Sztywność materiału:

Mimo zapewnień producenta o miękkości materiału do skakania, nie jest możliwe dłuższe skakanie bez butów. W krótkim czasie stopy są obolałe i poobcierane.

 

 

 

 

Gofit Tdg38

 

4. Gofit Tdg38Kolejny sprzęt w bardzo korzystnej kategorii cenowej. Jest to marka, która działa w branży sportowej od prawie piętnastu lat. Specjalizuje się w produkcji trampolin oraz piłek fitness. Producent przykłada dużą uwagę w zachowaniu wysokich norm bezpieczeństwa.

Prezentowana trampolina ma średnicę szerokości 97 cm. Powierzchnia do skakania została oparta na 32 sprężynach wyprodukowanych z ocynkowanego drutu stalowego.  Stalowy drut został  pokryty bardzo trwałym materiałem Oxford. Konstrukcja trampoliny utrzymuje się na 6 nóżkach.

Kolorystyka produktu jest utrzymana w kolorze czarnym. Dzięki temu trampolina nie brudzi się i łatwo zachować ją w czystości. Jest to produkt bardzo uniwersalny. Trampolinę można używać zarówno na świeżym powietrzu, w ogródku, jak i w środku. Maksymalne obciążenie to 100 kg.

Świetnie sprawdzi się jako forma aktywności fitness, jak i zabawa dla dzieci. Trampolina oceniana jest bardzo pozytywnie. Jest mała i kompaktowa, przez co nie zajmuje dużo miejsca. Łatwo ją przechowywać, zmieści się pod łóżkiem czy za szafą.

Kolejną propozycją jest model Tdg38 producenta Gofit. Firma ta specjalizuje się w produkcji trampolin. To sprawia, że wykorzystane rozwiązania są sprawdzone i bezpieczne.

Zalety
Materiały wykorzystane do produkcji:

Konstrukcja i sprężyny zbudowane zostały z ocynkowanej stali, która sprawia, że produkt jest odporny na korozję i wilgoć. Dla bezpieczeństwa brzegi trampoliny pokryto płachtą z bardzo wytrzymałego materiału Oxford, który jest wodoodporny. Wykorzystane rozwiązania pozwalają na użytkowanie sprzętu na dworze.

Rozmiary:

Średnica trampoliny to 97 cm. Te niewielkie wymiary pozwalają na wygodne jej użytkowanie i przechowywanie.

Wady
Brak rączki:

Urządzenie nie jest wyposażone w rączkę, co nie pozwala na wykonywanie bardziej intensywnych ćwiczeń.

Kolorystyka:

Trampolina ma kolor czarny, więc przy niepogodzie bardzo się brudzi. Dlatego też warto zainwestować w pokrowiec.

 

 

 

 

Insportline Mini IN752

 

5. Insportline Mini IN752Ostatnia nasza propozycja  to produkt czeskiej firmy, która od dwudziestu lat zajmuje się produkcją sprzętu sportowego. Firma zachowuje najwyższe standardy bezpieczeństwa i może pochwalić się licznymi certyfikatami. Powierzchnia do skakania na trampolinie charakteryzuje się dużą wytrzymałością.

Została pokryta materiałem, który został zaprojektowany w Stanach Zjednoczonych. Sprężyny, które zostały użyte do produkcji są galwanizowane oraz niekorodujące.  Zamontowano ich 44 sztuki. Materiał powierzchni do skakania jest odporny na promienie UV, dzięki czemu możemy używać jej także w bardzo nasłonecznionych miejscach.  Świetnie sprawdzi się jako atrakcja naszego domowego ogródka, zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Konstrukcja trampoliny jest odporna na korozję. Nie straszne są jej zatem gorsze warunki atmosferyczne. W celu podniesienia bezpieczeństwa na brzegach trampoliny została umieszczona ochronna poduszka.

Daje to duży komfort użytkowania i minimalizuje ryzyko kontuzji i bolesnych upadków. Konstrukcja trampoliny jest stalowa. Sprzęt jest bardzo wytrzymały i trwały. Nośność trampoliny to standardowe 100 kg.

Na ostatnim miejscu naszego zestawienia znalazła się trampolina Insportline Mini IN752. Produkty tego czeskiego producenta cieszą się dużym powodzeniem szczególnie przez wzgląd na zachowane standardy bezpieczeństwa.

Zalety
Wytrzymałość:

Stalowa konstrukcja zapewnia trwałość produktu. Wykorzystanie 44 sprężyn mocujących matę sprawia, że sprzęt szybko się nie zużyje.

Dporność na działanie czynników zewnętrznych:

Trampolina została zbudowana z wysokiej jakości komponentów. Elementy są odporne na promieniowanie UV. To sprawia, że konstrukcja jest odporna na korozję i może być użytkowana na podwórku.

Bezpieczeństwo:

Na krawędziach produktu zamontowano poduszki, które amortyzują upadek. Zwiększa to poczucie bezpieczeństwa użytkownika i chroni przed poważniejszymi kontuzjami.

Wady
Brak uchwytu:

Trampolina nie jest wyposażona w rączkę, co sprawia, że jej użytkowanie nie jest wygodne. Uchwyt można dokupić we własnym zakresie.

Brak mobilności:

Przy średnicy 120 cm i wysokości 30 cm, brak możliwości złożenia sprzętu może być kłopotliwy, zwłaszcza przy użytkowaniu na niewielkich powierzchniach.

 

 

 

 

Jak krok po kroku złożyć trampolinę fitness?

 

Poradnik zakupowy zadedykowaliśmy odpowiedzi na pytanie, jaka trampolina fitness jest polecana dla amatorów fitnessu, a w tej części artykułu skupimy się na jej poprawnym złożeniu. W tekście znajdziesz cenne informacje o tym, ile osób powinno wykonywać tę czynność i jakie niezbędne środki bezpieczeństwa trzeba zachować.

Komu polecane są zajęcia na trampolinie fitness?

Producenci zapewniają, że z trampolin fitness mogą korzystać wszystkie osoby, niezależnie od wieku. Ta forma aktywności jest szczególnie polecana osobom otyłym lub kontuzjami, które uniemożliwiają wykonywanie innych sportów. W czasie zabawy angażowane są niemal wszystkie grupy mięśni, dlatego szybko zobaczysz efekty w postaci spadku wagi.

 

Czy trampolinę można złożyć samodzielnie?

Trampoliny fitness są znacznie mniejsze od ich ogrodowych odpowiedników, dlatego złożenie produktu przebiega szybciej. Mimo że czynność nie jest skomplikowana, warto poprosić kogoś o pomoc, by  poprawnie i z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa zamontować sprzęt. Pamiętaj jednak, że niektóre sprzęty sprzedawane są w zestawie, w którym znajdują się 2 elementy: trampolina i rączka asekuracyjna. Złożenie produktu wymaga wtedy odpowiedniego przykręcenia uchwytu, co można wykonać samodzielnie w ciągu 10 minut. Jeśli jednak zakupiony przez Ciebie sprzęt ma znacznie więcej elementów, warto skorzystać z asysty przyjaciela. Wykonując tę czynność we dwójkę skrócicie czas pracy do godziny lub nawet 30 min.

Bezpieczeństwo podczas składania trampoliny fitness

Wiele osób, które nigdy wcześnie nie korzystało z trampoliny fitness jest ciekawych, czy jest to bezpieczne zajęcie. Na początku musisz wiedzieć, że montaż nie wymaga używania gogli lub rękawic ochronnych. Należy jednak przez cały czas zachować czujność, bo łatwo o skaleczenie. Napinając matę możesz zahaczyć ręką o sprężynę, czy uderzyć się o metalowe nóżki lub rączkę. Są to niewielkie niedogodności, które zakończą się bolesnymi siniakami. Dlatego każdą czynność wykonuj ostrożnie i dokładnie, dzięki temu nie narazisz się na wypadek.

Co więcej, w czasie montażu na pewno zauważysz, że zestaw obejmuje kilkanaście niewielkich śrubek i łączeń. Z tego powodu montaż trampoliny powinien odbywać się z daleka od dzieci, gdyż mogą one połknąć jeden z niewielkich elementów.

 

Montaż trampoliny fitness krok po kroku

Pierwszą czynnością, którą musisz wykonać jest rozpakowanie kupionej trampoliny i wyjęcie wszystkich elementów znajdujących się w zestawie. Dzięki temu bez trudu znajdziesz ten, którego aktualnie potrzebujesz. W tym momencie chcemy wyjaśnić, że niektóre modele sprzedawane są niemal w całości gotowe do montażu. Do maty przyczepione są sprężyny, więc Twoim zdaniem jest przymocowanie ich do stelaża, a następnie zamontowanie uchwytu, który będzie asekurował Cię w czasie skoków. Kilka sprzętów wymaga potem użycia specjalnej tasiemki zabezpieczającej sprężyny, by w czasie ćwiczeń nie naskoczyć na nie i nie uszkodzić nogi. Złożenie takiego produktu zajmie Ci około 20 minut.

Co jednak zrobić, gdy nasza trampolina nie została wcześniej złożona? Pierwszym krokiem będzie złożenie nóżek i obręczy. Następnie naciągamy batutę i przypinamy ją do sprężyn. Wielu specjalistów poleca, aby najpierw zaczepić materiał o 4-5 haczyków w celu jego napięcia. Zdecydowanie ułatwi to dalszy montaż. Bardzo ważne jest sprawdzenie, czy mata została dobrze napięta. Jeśli materiał będzie zbyt luźny, nie wybijesz się w czasie ćwiczeń.  Kolejnym krokiem jest umieszczenie osłony na sprężyny. Montaż trampoliny fitness kończymy poprzez zainstalowanie po bokach uchwytu asekuracyjnego.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Athletic24 92 cm Fitness

 

3. Athletic24 92 cm FitnessNastępna propozycja to sprzęt wyprodukowany przez firmę Athletic 24. Niewątpliwym atutem jest niska cena produktu. To świetna propozycja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze skakaniem. Jeśli chcemy się przekonać czy polubimy ten sport nie warto inwestować w sprzęt zbyt dużych pieniędzy.

Trampolina świetnie sprawdzi dla osób, które chcą poprawić swoją sprawność fizyczną oraz zgubić kilka kilogramów. Idealnie sprawdzi się także jako element zabawy dla dzieci. Trampolina jest dość mała  i nie zajmuje dużo miejsca. Jej średnica to 92 cm. Trampolina  jest oparta na 6 nóżkach. Nóżki zostały pokryte antypoślizgowym materiałem, który zwiększa bezpieczeństwo korzystania z trampoliny.

Do jej produkcji zastosowano 30 sprężyn wykonanych ze stalowego drutu. Powierzchnia do skakania  została pokryta specjalnym materiałem, który jest wytrzymały i skutecznie osłania zamontowane sprężyny. Materiał jest odporny także na promieniowanie UV, więc z trampoliny można korzystać w bardzo nasłonecznionych miejscach.

Trampolina fitness ma dobre opinie.  Świetnie sprawdza się do domowego użytku. Jest dość trwała i stabilna mimo bardzo niskiej ceny.

Na trzecim miejscu znajduje się model Athletic24 92 cm Fitness. Jest to dobra trampolina fitness do 300 zł.

Zalety
Wielkość:

Dużym plusem tego produktu jest jego niewielki rozmiar. Średnica sprzętu wynosi zaledwie 92 cm. Dzięki małym gabarytom jest on kompaktowy i tym samym bardzo mobilny.

Łatwość składania:

Złożenie produktu jest bardzo proste. To sprawia, że użytkowanie sprzętu w domowych warunkach nie jest kłopotliwe.

Materiały wykorzystane do produkcji:

Sprężyny wykonane zostały z ocynkowanej stali, a następnie polakierowane, dzięki czemu produkt jest odporny na korozję. Ponadto powłoka pokrywająca krawędzie i sprężyny zbudowana została z bardzo trwałego materiału PE, podbitego gąbką, co chroni przed uszkodzeniami. Warto nadmienić, że poszczególne części trampoliny są odporne na promieniowanie UV.

Cena:

Jest to propozycja, która nie wymaga dużych nakładów finansowych. Cena sprzętu to niewiele ponad 100 zł. Jeżeli dopiero zaczynasz ćwiczenia na trampolinie i nie chcesz inwestować w droższe urządzenie, to najlepsza propozycja na początek Twojej przygody z tym sportem.

Wady
Brak uchwytu:

Produkt nie jest wyposażony w rączkę, więc nie ma możliwości wykonywania intensywniejszych podskoków. Aby zapewnić sobie większą stabilność, najlepiej ją dokupić.

 

 

Fit and Jump Fitness 122 cm

 

2. Fit and Jump Fitness 122 cmKolejny produkt godny polecenia to trampolina firmy Fit and Jump.  Jeśli lubisz wspomagać polskie marki, jest to propozycja dla Ciebie. Marka Fit and Jump używa do produkcji swojego sprzętu najwyższej jakości surowców. Dzięki temu trampoliny są bardzo trwałe i wytrzymałe.

To bardzo solidna trampolina fitness z uchwytem. Cena  jest dość wygórowana aczkolwiek wysoka jakość musi kosztować. Montaż trampoliny jest bardzo prosty i szybki. Wystarczy połączyć ze sobą dwie części trampoliny za pomocą ręcznych zakrętek.

Dużą zaletą tego sprzętu jest jego cicha obsługa. Skakanie na trampolinie nie powoduje skrzypienia czy innych nieprzyjemnych hałasów. Dzieje się tak za sprawą tego, że do jej produkcji nie zostały użyte sprężyny lecz specjalistyczne linki gumowe ekspandor.

Trampolina jest w kształcie sześciokąta. Opinie o niej są bardzo pozytywne. Trampolina charakteryzuje się dużą wygodą obsługi. Czujemy się na niej bezpiecznie. Solidna konstrukcja i trwałość to jej największe zalety.

 

 

 

Myslimy, ze ponizsze artykuly beda dla Ciebie interesujace, jesli spodobal Ci sie ten, który wlasnie przeczytales:

 

Dobre masażery do stóp

Najlepsze poduszki ortopedyczne

Rowery trekkingowe ranking

Najlepsza hulajnoga dla dorosłych

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status