Trampolina fitness efekty

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Jaką trampolinę fitness wybrać?

 

Bardzo atrakcyjny sposób spalania tkanki tłuszczowej to ćwiczenia na trampolinie fitness. Jest to lubiany przez panie sposób na schudnięcie, bo skoki na trampolinie podnoszą poziom endorfin i dzięki temu wzrasta nasz poziom zadowolenia. Dodatkowo, trening taki ma wiele innych zalet. Skoki angażują duże partie mięśni do pracy jak nogi, brzuch, grzbiet i ramiona. Mięśnie uelastyczniają się, rozciągają i wzmacniają. Ćwiczenia na trampolinie to również doskonały trening cardio, wpływa pozytywnie na układ krążenia i układ oddechowy.

Skoki również poprawiają koordynację ruchową i poprawiają łatwość utrzymania równowagi. Skoki na trampolinie polecane są nawet osobom wymagającym rehabilitacji po operacjach i urazach. Taki trening nie obciąża stawów, a za to pomaga zredukować stres. Regularne ćwiczenia na trampolinie pozwalają na szybkie uwolnienie się od niechcianej tkanki tłuszczowej, a także przyspieszają przemianę materii oraz pomagają oczyścić organizm z toksyn. Poza tym jest to wspaniała zabawa w pojedynkę lub dla całej rodziny i warto spędzić trochę czasu dając swojemu organizmowi tego, czego potrzebuje.

Oczywiście są również i przeciwwskazania treningów na trampolinie. Nie powinny tego robić kobiety w ciąży, osoby, które mają problemy z kręgosłupem lub innymi kośćmi, a także ci, którzy chorują na rozmaite choroby organów wewnętrznych.

Przy zakupie trampoliny trzeba zwrócić uwagę na jej budowę i jakość. Najlepsze trampoliny fitness mają podstawę grubą (co najmniej 1,5 cm) i stabilną, pozbawioną ostrych krawędzi, a ramiona stelaży są zasłonięte specjalną pianką zabezpieczającą użytkownika przed urazami. Mata do skakania powinna być wykonana z materiału o nazwie PE mesh, bo tylko on gwarantuje odpowiednią sprężystość i elastyczność. Boki maty koniecznie muszą być obszyte taśmą wzmacniającą i do niej dopiero są przymocowane sprężyny. Te z kolei muszą być bardzo dobrze przymocowane, bo cała odpowiedzialność bezpieczeństwa spada właśnie na nie.

Zastanawiając się nad kupnem odpowiedniego modelu dla siebie należy także sprawdzić maksymalne dopuszczalne obciążenie sprzętu, który wpadł nam w oko. Najwięcej trampolin ma dopuszczalną nośność do 100 kg, ale można też na rynku dostać trampolinę fitness w dobrej cenie z nośnością 150 kg.

Trampoliny fitness są dostępne w wersji z rączką lub bez. Rączka ta często też jest nazywana „kierownicą”. Warto przed kupnem zastanowić się, który rodzaj bardziej nam będzie odpowiadać. Bo choć trampoliny fitness są niskie, to jednak obecność drążka przy wielu ćwiczeniach może okazać się użyteczna. A część ćwiczeń wymagających utrzymywania przy nich równowagi, bez podtrzymywania się, może być w ogóle niemożliwa do wykonania.

Poniżej przedstawiamy cechy dwóch wiodących trampolin fitness wraz z opisem ich cech, a także opiniami obecnych ich użytkowników. Zobacz, czy któraś z nich nie okaże się atrakcyjna dla Ciebie.

 

 

Trampoliny fitness – Ranking

 

 

PHU Fitness 

 

Model PHU Fitness ma średnicę 100 cm i zamontowany duży, solidny uchwyt. Maksymalna waga użytkownika, jaki może skakać na tym przyrządzie wynosi 100 kg. Mata jest w tym modelu wykonana z tkaniny pochodzącej z USA, PE mesh. Mata ta jest ma wysokości 22,5 cm od podłogi.

Natomiast sprężyny tu zastosowane mają aż 11, 5 cm długości, dzięki czemu ćwicząca osoba bardzo dobrze się na macie odbija. Są one zabezpieczone tworzywami PVC i EPE, dzięki czemu nie mogą się one wypiąć, a dodatkowo użytkownik nie zakleszczy stopy między nimi.  

Wszystkie profile ramy mają przekrój 25 x 25 x 1 mm, dzięki czemu charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia. Dodatkową atrakcją tego modelu jest to, że można go złożyć na cztery i schować do pudełka o wymiarach 39 x 15 x 76 cm. W takim właśnie pudełku można ten model kupić.  

Waga, wraz z opakowaniem, wynosi tu zaledwie 15 kg, zatem bez problemu po kupieniu przewieziesz go własnym samochodem i wniesiesz do pomieszczenia, w którym będą odbywać się ćwiczenia. Konsumenci określają ten model, jako trwały i wygodny w użytkowaniu i podoba im się, że trampolina ta łatwo się składa i rozkłada.

 

 

 

 

Kettler 7291900 

 

Drugi model, to Kettler 7291900, bardzo mocny model, który nie ulegnie zniszczeniu przez kilka lat użytkowania. Ma on bardzo mocną konstrukcję podwójnie wzmacnianych profili i bardzo solidne spawy. Wszystkie profile są ocynkowane, co zapewnia ich trwałość i ładny wygląd. Mata natomiast jest wykonana z polipropylenu oraz termicznie łączonego karbonu.

Karbon charakteryzuje się niską wagą i dużą wytrzymałością na uszkodzenia i na duże obciążenia, a dodatkowo ładnie rozświetla matę, przez co wygląda ona bardziej atrakcyjnie. Trampolina ta jest odporna na działanie warunków atmosferycznych, więc może być trzymana również w ogrodzie.

Stalowa konstrukcja nie zardzewieje, a mata nie sparcieje pod wpływem deszczu i słońca.  Średnica tego modelu wynosi 120 cm, wysokość od podłoża to 25 cm, tyle wynosi długość sześciu, stalowych nóżek. Maksymalna waga osoby ćwiczącej nie może przekraczać 100 kg.

Użytkownicy chwalą sobie ćwiczenia na tym przyrządzie, podoba im się to, że model ma zabezpieczenie elementów stalowych miękką gąbką, która zachodzi również na sprężyny, więc nie ma obawy, że ćwiczący uszkodzi sobie stopę. Klienci również twierdzą, że w tym przedziale cenowym jest to najlepsza trampolina fitness w 2020 roku.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status