ᐅ Stojaki pod sztangę. Opinie i recenzje

Stojaki pod sztangę ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.12.19

 

Po zapoznaniu się z opiniami użytkowników wyłoniliśmy najciekawsze i najsolidniejsze stojaki na sztangi. Na pierwszym miejscu, stworzonego na podstawie recenzji konsumentów, zestawienia znalazł się Marbo-Sport MH-S001. Produkt pozwala na odłożenie na nim ciężarów o dużej masie. Model jest bardzo lekki, więc z łatwością możesz przesuwać go w dowolne miejsce. Wysokość w tym przyrządzie można regulować, co umożliwia dostosowanie go do wzrostu ćwiczącego, jak i wykonywanego przez niego treningu. Na drugim miejscu znalazł się produkt Master Sport 7708-900. Sprzęt może być używany w domu i w klubie fitness. Jest on stosunkowo ciężki, co zwiększa jego stabilność. Stojak jest bezpieczny w użyciu, gdyż wyposażony został w zamek chroniący sztangę przed spadnięciem. Aby zapoznać się z naszymi wskazówkami oraz opisami produktów, zapraszamy do dalszej lektury.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie stojaki na sztangę kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Sztangi, hantle, piłki lekarskie i inne przyrządy stosowane na siłowni profesjonalnej czy w domu nie powinny leżeć na podłodze. Stanowią wtedy zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Można się o nie potknąć. Jednocześnie układanie takich ciężarów na zwykłym stojaku też nie jest dobrym rozwiązaniem, bo mogą spaść na przykład na naszą stopę. Nie da się też ukryć, że porządek w siłowni, czy to amatorskiej czy profesjonalnej, jest podstawą. Każda osoba uczęszczająca na siłownię z pewnością potwierdzi, że szukanie przyrządów do ćwiczeń bywa frustrujące. Nie można też zapomnieć o bezpieczeństwie kręgosłupa. Każdorazowe podnoszenie sztangi z podłogi znacznie go obciąża, dlatego stojak pozwalający nam na chwytanie przyrządu z wyżej wysokości jest wskazany.

 

 

Jaki stojak na sztangę wybrać?

Chcąc ułatwić Ci podjęcie decyzji dotyczącej zakupu stojaka na sztangi przygotowaliśmy poradnik, w którym skupimy się na najważniejszych kwestiach – materiale, obciążeniu, komforcie i Twoim bezpieczeństwie.

 

Wykonanie

Sztangi są dość ciężkie i stanowią duże obciążenie dla stojaka, dlatego ten powinien być wykonany z wytrzymałych, odpornych na uszkodzenia materiałów. Najczęściej stosowana jest stal cechująca się solidnością. Warto wybrać produkt pokryty warstwą, która nie rdzewieje, dzięki temu będzie wyglądał estetycznie i w konsekwencji będzie też mniej awaryjny.

Sam materiał nie jest jednak gwarancją stabilności. Stojak powinien być dobrze wyważony, nie może się chwiać, ani przechylać. Tutaj pojawia się kwestia wagi. Zbyt lekki model ważący kilka kilogramów będzie raczej złym wyborem. Z drugiej strony zakup 40 kg konstrukcji sprawi, że jej przestawianie może być utrudnione.

 

Wytrzymałość – jaki stojak na sztangę jest najlepszy?

Maksymalne obciążenie to parametr podawany na opakowaniu każdego stojaka. Producent jest zobowiązany do tego, aby poinformować nas, jakie obciążenie wytrzyma dany model. Bardzo popularne są modele, których obciążenie maksymalne wynosi 100 kg, często wybierają je osoby prywatne. W siłowniach najczęściej stosuje się stojaki wytrzymujące obciążenie 200 kg.

 

Regulacja i inne rozwiązania

Warto zdecydować się na model, który ma regulację, na przykład wysokości. W ten sposób łatwiej nam będzie dostosować stojak do danego pomieszczania, miejsca, jakie posiadamy czy wielkości sztangi. Produkt powinien mieć też regulację rozstawu.

Dodatkowe rozwiązania, o jakich warto wspomnieć to kółka transportowe, przydatne zwłaszcza na siłowni, gdzie może pojawić się konieczność przeniesienia sztang między pomieszczeniami. Trzeba jednak upewnić się, że kółka posiadają odpowiednią blokadę, aby stojak sam się nie przesuwał.

Często do zestawu dołączone są nakładki i zaślepki, dzięki którym sprzęt jest bezpieczniejszy dla użytkownika, wygląda atrakcyjniej i nie rysuje podłogi.

 

Wyposażenie

W naszym rankingu przedstawimy Ci zarówno stojaki składające się z dwóch elementów, które służą wyłącznie do ułożenia sztangi, jak i maszyny bardziej rozbudowane, które oprócz stojaka mają także ławeczkę do ćwiczeń. Wpływa to oczywiście na funkcjonalność sprzętu, ale też trzeba mieć świadomość tego, że taki produkt zajmuje więcej miejsca.

 

Bezpieczeństwo

Najlepszy stojak na sztangę musi zapewniać nam maksimum bezpieczeństwa. Przede wszystkim poinformują nas o tym, przyznane mu atesty i certyfikaty. Kolejna kwestia to wspomina wcześniej stabilność, a także zabezpieczenia. W przypadku dużych siłowni każdorazowe zabezpieczenie sztangi przed upadkiem, na przykład przy użyciu kłódki czy blokady, zabiera nam czas i jest frustrujące. Wystarczy, że stojak ma dobrze zaprojektowane uchwyty. Jednak w przypadku domowych siłowni, gdzie dostęp do maszyn mogą mieć dzieci, takie zabezpieczenie jest wręcz konieczne.

Ilość miejsc

Odpowiedni dobór stojaka pod kątem wielkości będzie uzależniony od tego, ile sztang chcemy na nim ustawić – im więcej, tym bardziej rozbudowany model będzie nam potrzebny. Jednak sam uchwyt na sztangę to nie wszystko, potrzebne są też uchwyty na obciążniki, czy specjalna półka do ich ułożenia. Te elementy też należy dobrać uwzględniając nasze indywidualne potrzeby jednocześnie pamiętając, że czasem konieczne może okazać się dokupienie dodatkowych elementów wyposażenia, więc większa ilość miejsca na stojaku będzie przydatna.

Jeśli zależy nam wyłącznie na tym, aby komfortowo podnosić sztangę ze stojaka dodatkowe miejsca są zbędne, wystarczy, że na stojaku będziemy mogli ustawić jeden przyrząd.

 

Gabaryty

Sztanga nie jest małym przyrządem, więc musimy liczyć się z tym, że stojak też nie jest najmniejszym produktem, jaki znajdziemy na siłowni. Niemniej jednak należy podkreślić, że w sklepach dostępne są zarówno modele o średnich gabarytach, jak i te bardzo duże, których szerokość może przekroczyć 2 m, a to, jak wiemy może okazać się problematyczne, zwłaszcza w domowej siłowni.

 

Stojaki na sztangę w dobrych cenach

Chyba nie musimy Cię przekonywać, że zakup solidnego, certyfikowanego i nieco droższego produktu to zdecydowanie lepsze posunięcie niż wybór stojaka wykonanego nie tylko ze stali, ale też plastiku. Nie oznacza to jednak, że taki sprzęt musi kosztować kilka tysięcy. Już za około 200 zł kupisz naprawdę solidny, sprawdzony model. Im bardziej rozbudowany będzie produkt, tym jego cena będzie wyższa.

 

 

Najlepsze stojaki pod sztangę w 2019 roku

 

Skoro wiesz już, jakie modele są bezpieczne w użyciu pora na nasz ranking stojaków pod sztangę. Znajdziesz tu wytrzymałe produkty  z różnych półek cenowych.

 

Nasze zalecenia

 

Marbo-Sport MH-S001 

 

Wiele osób ceni sobie model Marbo-Sport MH-S001, gdyż skutecznie utrzymuje sztangę. Sprzęt służy do przeprowadzenia bezpiecznego treningu. Można na nim także przechowywać obciążniki i ciężary.

Przyrząd wykonany jest z wytrzymałego metalu, który następnie pomalowano zabezpieczając przed uszkodzeniami. Za sprawą solidnej konstrukcji produkt przeznaczony jest do utrzymania ciężaru do 200 kg – nawet przy intensywnym użyciu jest odporny na przecieranie. Wysokość stojaka można regulować w zakresie od 98 cm do 157 cm. W ten sposób dostosujesz sprzęt do swoich potrzeb. Na końcówkach znajdują się gumowe nakładki, więc model nie rysuje podłogi, a przy odkładaniu sztangi nie powstaje żaden hałas.

Stojak przeznaczony jest do ustawienia w domu. Jego waga wynosi 6 kg, więc z łatwością postawisz go w dogodnym dla siebie miejscu. Wymiary produktu są równe 51 cm x 42 cm. Użytkownicy cenią sobie go za dobrą amortyzację ciężarów.

 

 

 

 

Master Sport 7708-900 

 

Produkt Master Sport 7708-900 wykorzystywany jest zarówno w domowych warunkach, jak i na siłowniach. Ten dobry i tani stojak pod sztangę używany jest przez profesjonalistów. Pozwala on na odłożenie dużego ciężaru. Wygodnie się z niego korzysta w trakcie treningu siłowego. Dzięki przyrządowi przeprowadzisz bezpieczną sesję i nie przeciążysz się. Ponadto zyskasz miejsce, na którym będziesz mógł trzymać swoją sztangę.

Model wykonany jest ze stali, co świadczy o jego wytrzymałości. Konstrukcja jest stabilna i umożliwia utrzymanie do 160 kg. Sprzęt ma regulowaną wysokość szczebelek (5 stopni), na które można ustawić sztangę w zakresie od 91 cm do 155 cm. Stojak wyposażony jest w zamek, który zabezpiecza sztangę przed spadnięciem, gdy nie jest używana.

Waga produktu jest równa 16 kg. Jego wymiary wynoszą 62 cm x 107 cm x 150 cm. Model składa się z dwóch stojaków, przez to można także ustawić ich rozstaw na różnej odległości (od 80 cm do 112 cm). Konsumenci twierdzą, że Master Sport 7708-900 jest bardzo funkcjonalny. Można z niego korzystać w trakcie wstawania ze sztangą, a także podnoszenia ciężarów na ławeczce.

 

 

 

 

Hop-Sport HS-1015 

 

Model Hop-Sport HS-1015 jest regulowanym stojakiem, na który zakłada się sztangę. Służy on do asekuracji osób, które ćwiczą z ciężarami. Produkt może być wykorzystywany w domu, na siłowni i w klubie fitness. Ułatwia on rozbudowanie wielu partii mięśniowych.

Sprzęt umożliwia zmianę wysokości (12 stopni) od 95 cm do 150 cm. W ten sposób można dostosować model do swojego wzrostu, a także rodzaju wykonywanego ćwiczenia. Przyrząd daje także możliwość ustawienia wysokości asekuracji w 5 stopniach od 49 cm do 74 cm. Wymiary podstawy wynoszą 51 cm x 48 cm.

Na widełkach, na których odkłada się sztangę naklejono nakładki antypoślizgowe, żeby ciężary nie wypadły przypadkiem po odłożeniu. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowania. Model wykonany jest ze stali, więc jest wytrzymały. Maksymalne obciążenie sprzętu wynosi 200 kg. Ponadto na stopkach zastosowano gumowe nakładki, aby Model Hop-Sport HS-1015 nie porysował podłogi. Użytkownicy wysoko ocenili ten stojak za łatwość obsługi.

 

 

 

 

Kettler 7708-900

 

Ciekawym produktem, który polecamy do domowych siłowni, jest Kettler 7708-900. Przyrząd przeznaczony jest do odkładania na niego sztangi. W ten sposób możesz bezpiecznie odbyć trening siłowy z podnoszeniem ciężarów. Możesz usiąść na ławce lub położyć się na niej, aby ćwiczyć klatkę piersiową.

Konstrukcja stojaków jest stabilna, więc odkładnie sztangi jest bezpieczne. Za sprawą amortyzacji sprzęt nie hałasuje w trakcie ćwiczeń. Model wykonany jest ze stali, co sprawia, że jest wytrzymały. Pomalowano go farbą proszkową, która nie odpryskuje nawet przy intensywnym wykorzystaniu. Na stojakach znajdują się zabezpieczenia z chromu, które chronią sztangę przed niekontrolowanym upadkiem.

Maksymalne obciążenie tego produktu jest równe 150 kg. Waga sprzętu wynosi 26 kg. Jego wymiary są równe 105 cm x 110 cm x 170 cm. Stojaki rozstawione są na odległość 93 cm. Konsumenci wysoko ocenili ten model za dużą stabilność oraz to, że wytrzymuje spore obciążenie.

 

 

 

 

Body-Solid GPR370

 

Przyrząd Body-Solid GPR370 wykorzystywany jest w domowym zaciszu oraz w klubach fitness. Produkt może mieć wiele zastosowań do różnego rodzaju ćwiczeń siłowych. Stojak pozwala zachować bezpieczeństwo w trakcie treningu.

Wysokość produktu można regulować (14 pozycji). To pozwala na dostosowanie go do wzrostu użytkownika, jak i do ćwiczeń, jakie chce wykonać. Widełki mają zabezpieczenia, aby sztanga z nich nie spadła.

Model wykonany jest ze stali, która jest wytrzymała i odporna na wyginanie. Z tego względu jego maksymalne obciążenie wynosi aż 450 kg. Na konstrukcji znajdują się dodatkowe haki, na których możesz powiesić swoje obciążenia. Body-Solid GPR370 można przykręcić do podłoża, aby się nie ruszało. Wymiary produktu są równe 188 cm x 114 cm x 163 cm. Opinie o stojakach pod sztangę producenta Body-Solid są bardzo pochlebne. Prezentowany model także zyskał wysokie oceny. Konsumenci, którzy ćwiczyli na tym sprzęcie cenią go sobie za wielofunkcyjność.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status