Rowerki stacjonarne ranking

Ostatnio aktualizowane: 01.04.20

 

Najlepszym rowerkiem stacjonarnym okazuje się Hop-Sport HS-2070. Jest to sprzęt wyróżniony przez Internautów ze względu na to, że jest on bardzo kompaktowy. Umieszczenie urządzenia w nawet bardzo małym pomieszczeniu nie jest problemem. Fakt, że rowerek nie zajmuje zbyt dużo miejsca, nie ma jednak wpływu na efektywność jego działania. Jest to bardzo cichy sprzęt, więc trening z pewnością nie będzie przeszkadzał nam, ani innym domownikom. Sprzęt odznacza się dużą wygodą. Jego siodełko jest szerokie, a na dodatek urządzenie ma regulację kierownicy oraz siodełka. Wbudowany komputer pozwala nam analizować różne parametry ćwiczeń. Na uwagę zasługuje również rowerek stacjonarny Sapphire Ultimate II SG922B. Jest on bardzo często wybierany, ponieważ jest jednym z najbezpieczniejszych produktów tego typu. Sprzęt odznacza się solidną konstrukcją. Dużą zaletą rowerka jest wbudowany komputer z możliwością tworzenia programów treningowych bazujących na naszych wynikach widocznych na wyświetlaczu. Są one dopasowane do naszego tętna, tkanki tłuszczowej itp.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki rowerek stacjonarny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Rowerek treningowy to najprostszy sprzęt, jaki może stanąć w naszym domu. Dzięki niemu będziemy mogli zadbać o formę przez cały rok. Ogromnym plusem jazdy na rowerze jest to, że nie obciąża stawów, jak bieganie. Jest to sport idealny dla ludzi z nadwagą, gdyż doskonale wspiera zrzucanie zbędnych kilogramów. Nie można też zapomnieć, że pozwala nam ćwiczyć codziennie, niezależnie od warunków atmosferycznych, jakie panują na dworze. Dlatego w tym poradniku przedstawimy kilka istotnych rad dotyczących tego, jaki rowerek stacjonarny wybrać.

 

 

Podział rowerów

W sklepach sportowych znajdziemy najróżniejsze modele rowerków i zwykle wrzucamy je w kategorie – tani lub drogi; ewentualnie w średniej cenie. Jest to oczywiście podział intuicyjny. Zaczniemy więc od podziału rowerów na typy, przy okazji podpowiadając, czym charakteryzują się dane modele. Musisz bowiem wiedzieć, że pewne sprzęty są lepsze dla osób z chorym sercem, inne dla tych, którzy borykają się z problemami kręgosłupa. Wyróżniamy trzy typy rowerów, jeśli chodzi o pozycję jazdy – pionowe, poziome i spinningowe. Jednak to nie wszystko, ważny jest też mechanizm oporowy i w tym przypadku dzielimy rowery na magnetyczne, mechaniczne oraz elektromagnetyczne.

 

Rowery pionowe

W przypadku takich modeli podczas treningu przyjmujemy pozycję wyprostowaną lub lekko pochyloną do przodu, a więc mniej więcej taką samą, jak przy jeździe rowerem miejskim lub trekkingowym. Taki sprzęt będzie więc odpowiedni dla osób, które mają problemy z sercem – układem krążenia. Jest natomiast odradzany wszystkim tym, którzy cierpią na bóle kręgosłupa.

 

Rowery poziome

Jak sama nazwa wskazuje, w tym przypadku ćwiczy się w pozycji leżącej – siedzenie ma oparcie, a pedały są wysunięte do przodu, jak w przypadku niektórych pojazdów trójkołowych. Taki sprzęt jest odpowiedni dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, zwłaszcza dla otyłych, gdyż dodatkowo wspierają mięśnie brzucha.

 

Spinningowe – tylko dla sportowców?

Przyjęło się, że rowery spinningowe to typ, który skierowany jest dla profesjonalistów, gdyż swoją budową przypominają rowery wyczynowe. Oczywiście zapewniają bardziej intensywny trening, ale będzie on też odpowiedni dla osób otyłych, gdyż mają solidną konstrukcję.

 

Jak to działa, czyli rowery magnetyczne, mechaniczne i elektromagnetyczne

W przypadku pierwszego typu sprzętów, opór koła stanowi tutaj hamulec magnetyczny. Takie sprzęty są droższe od mechanicznych, ale przy okazji ciche i często bogate w różne funkcje. Tańszym rozwiązaniem są rowery mechaniczne, ale cechują się głośną pracą, co w małym mieszkaniu może być bardzo męczące. Najdroższą opcją są sprzęty elektromagnetyczne. Mamy tutaj mikroprocesor i silnik elektryczny, a więc urządzenie ma większy zakres regulacji pracy.  

 

Masa koła zamachowego nie pozostaje bez znaczenia

Bardzo ważnym elementem, który decyduje o tym jaki rowerek stacjonarny jest najlepszy będzie masa koła zamachowego. Musisz wiedzieć, że im wyższa jest ta waga tym sprzęt działa płynniej i jest bardziej stabilny. Na rynku znajdziemy sprzęt o wadze koła zamachowym od 4 kg do 20 kg, aczkolwiek najpopularniejsze są takie w zakresie 7 kg – 12 kg. Jeśli kupisz zbyt lekki sprzęt, co w momencie zakupu może wydawać Ci się atutem, w czasie pracy może on się przechylać. Stwarza to niebezpieczeństwo i dodatkowo sprawia, że maszyna jest głośniejsza.

 

Regulacja stopnia obciążenia

Rowerek powinien mieć regulację obciążenia, abyś mógł dopasować sprzęt do własnych potrzeb i efektów, jakie chcesz osiągnąć. Poza tym, często na jednej maszynie będzie ćwiczyć kilka osób, a każda ma inne oczekiwania.

 

Maksymalna waga osoby ćwiczącej

Jeśli kupujesz sprzęt z myślą o spadku wagi, to ten wątek jest dla Ciebie bardzo istotny. Większość urządzeń ma limity ok. 120 kg, ale są też modele, które wytrzymują nawet 160 kg. Jeśli nie masz takich potrzeb, nie będzie to dla Ciebie tak istotne. Jeśli jednak masz nadwagę lub kupujesz sprzęt z myślą o takich osobach, sprawdź to.

 

Waga, a potem wzrost

Sprawdziłeś wagę, a więc pora na wzrost. Każdy sprzęt ma jakieś ograniczenia, na szczęście istnieją regulacje, jak chociażby zakres regulacji wysokości siodełka. Jeśli jesteś bardzo wysoki, sprawdź, czy sprzęt można dostosować do Twoich potrzeb. Maszyny bez takiej regulacji nie są zbyt popularne, ale można na nie trafić. Pamiętaj też, że taki element jest ważny, gdy z urządzenia ma korzystać kilka osób. Warto też upewnić się, czy można regulować inne elementy – na przykład kierownicę czy rozstaw pedałów.

Waga i rozmiary urządzenia

Zanim kupisz sprzęt sprawdź, jakie ma wymiary i ile waży. Zwłaszcza jeśli powierzchnia, na której ma on stanąć jest ograniczona. Dobry rowerek powinien ważyć przynajmniej 20 kg, ale waga może też sięgać 80 kg. Nie kieruj się zasadą – lżejszy jest bardziej mobilny. Taki sprzęt musi być solidny. Jeśli chodzi o wymiary – długość zaczyna się od 50 cm, a kończy na 1,5 m, natomiast szerokość wynosi zwykle 70 cm. Wiele zależy od tego jaki typ wybierzesz – poziomy, pionowy czy spinningowy.

 

Funkcje, które wiele ułatwiają

Kiedyś rower treningowy był prostym urządzeniem, który od tradycyjnego sprzętu różnił się wyłącznie wyglądem. Teraz takie maszyny mają komputery i wiele funkcji. Nie wszystkie z nich są potrzebne, ale na większość będzie bardzo przydatna. Wśród nich znajduje się funkcja pomiaru pulsu, pomiar czasu, odległości (również całkowita ilość przejechanych kilometrów), prędkości, częstotliwość pedałowania, spalone kalorie, pomiar tętna w fazie odpoczynku z oceną sprawności. Urządzenie powinno mieć też system ustawiania indywidualnych parametrów: wiek, waga i wzrost – dzięki temu ćwiczenia na sprzęcie przyniosą jak najlepsze efekty.

Dobrze, jeśli ma wejście USB, czy inne tego typu rozwiązania, aby uprzyjemnić sobie jazdę słuchając muzyki. Warto też sprawdzić, czy sprzęt wykonuje pomiar sprawności i zapisuje wynik. Dzięki takiej funkcji sprawdzisz swoje wyniki przed rozpoczęciem treningów i po upływie kilku tygodni, oceniając efekty.

 

Wyposażenie dodatkowe

Taki sprzęt stoi na podłodze, a więc powinien być wsparty na elementach, które jej nie rysują. Oczywiście najlepiej zakupić matę eliminującą wstrząsy i wibrację – choć sam hałas może być niewielki, jeśli kupimy dobry sprzęt. Maszyna powinna mieć miejsce na ułożenie smartfonu lub tabletu. Oczywiście niektóre firmy oferują swoim klientom zaawansowany sprzęt z takimi rozwiązaniami. Dobrze, jeśli urządzenie ma też miejsce na włożenie butelki z wodą – nawadnianie w czasie treningu to podstawa.

 

Kto oferuje solidne rowerki stacjonarne w dobrych cenach?

Wśród najlepszych producentów sprzętu tego typu znajduje się: Body Sculpture, Fitplay, Hammer, HMS, Hop Sport, Johnson, Kettler, Master Sport, Matrix, Spokey, Star Track, Techno Gym i wielu innych. Jeśli chodzi o same ceny – w przypadku najprostszych modeli mechanicznych jest to wydatek ok. 200 zł, jeśli szukasz magnetycznego – przynajmniej 400 zł, elektromagnetyczne to już koszt powyżej 1500 zł.

 

 

Najlepsze rowerki stacjonarne w 2020 roku

 

Ruch to zdrowie. Jeśli jednak preferujesz ruszać się w zaciszu domowym to może Ci się przydać rowerek stacjonarny. Przeczytaj nasz ranking, by dowiedzieć się jakie modele są dostępne na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Hop-Sport HS-2070 

 

Chcielibyśmy zaprezentować  Hop-Sport HS-2070, rowerek stacjonarny z kołem zamachowym o wadze 7 kg – możliwa regulacja oporu. Z pomocą pokrętła możemy więc szybko dopasować sprzęt do swoich możliwości, a wraz z upływem czasu zmieniać obciążenie.

Na komputerze rowerka widzimy kilka użytecznych informacji. Między innymi: puls, czas, liczbę spalonych kalorii. Pomaga to kontrolować masę ciała oraz ulepszać treningi. Wymiary produktu wynoszą 90 cm x 41 cm x 120 cm. Jest to kompaktowy model, który zmieści się w każdym pomieszczeniu. Ćwiczenia na prezentowanym rowerku są bardzo przyjemne. Wysokość siodełka jest regulowana, a rączki są pokryte miękką pianką.

Jest to cichy model, dzięki któremu możesz ćwiczyć o każdej porze dnia. Maksymalna waga użytkownika nie powinna przekraczać 120 kg. Internauci uważają, że jest to jedno z najwygodniejszych urządzeń, na jakich mieli okazję ćwiczyć.

Hop-Sport HS-2070 to rowerek stacjonarny, którego obciążenie, nie może być większe niż 120 kg. Ciężar koła zamachowego wynosi 7 kg. Wymiary rowerka to 90 cm x 41 cm x 120 cm.

Zalety
Wymiary:

Sprzęt jest kompaktowy. Jest to więc bardzo dobry wybór do umieszczenia w sali treningowej, a także w małym pokoju w domu.

Wygoda:

Dzięki dobrze wyprofilowanej konstrukcji oraz szerokiemu siodełku ćwiczenie na rowerku jest bardzo wygodne. Wielu użytkowników przyznało, że nawet dłuższe treningi są przyjemne.

Regulacje:

Kierownica urządzenia jest regulowana. Możemy przechylać ją w przód w tył lub zwiększać jej wysokość. W efekcie dokładnie dopasujemy ten element do naszych preferencji. Regulacji podlega również siodełko.

Głośność:

Rowerek nie skrzypi oraz nie wydaje żadnych innych dźwięków. Jeżeli mieszkamy z rodziną lub współlokatorami, to nasze treningi z pewnością nie będą im przeszkadzać.

Komputer:

Komputer podaje wiele informacji na temat naszego ciała oraz to, w jaki sposób możemy ulepszać nasze treningi. Mamy możliwość kontrolowania tętna czy procesu spalania tkanki tłuszczowej.

Wady
Konstrukcja:

Wielu użytkowników donosi, że rowerek jest stosunkowo wysoki. Nawet w przypadku zmniejszenia wysokości siodełka do minimum, niższe osoby mogą mieć problem z wygodnym ćwiczeniem. Jest to produkt przeznaczony dla wyższych osób.

 

 

 

 

Sapphire Ultimate II SG922B 

 

Sapphire Ultimate II SG922B to produkt, z którego z pewnością będziesz zadowolony. Jest to elektromagnetyczny rower treningowy, dzięki któremu możesz przeprowadzać profesjonalne treningi w domu. Rower ma stabilną konstrukcję, która zapewnia nam bezpieczne ćwiczenia. Antypoślizgowe pedały z kolei uniemożliwiają upadek.

Prezentowany rower ma bardzo wiele funkcji, z których możemy skorzystać. Dzięki nim dowiemy się, jaki mamy puls, ile spaliliśmy kalorii, jaki dystans przebyliśmy itp. Rower ma certyfikaty, które potwierdzają, że jest on bezpieczny.

Ciężar koła zamachowego wynosi 7 kg. Kilka elementów rowerka np. siodełko oraz kierownica podlegają regulacji, co z pewnością sprawi, że nasze ćwiczenia będą przyjemniejsze. Urządzenie jest dobrze wykonane, a jego konstrukcja wytrzymuje obciążenie nawet 150 kg. Użytkownicy uważają, że prezentowany rower jest bezawaryjny i funkcjonalny – pozwala dokładnie śledzić nasze ćwiczenia.

Ciężar koła zamachowego Sapphire Ultimate II SG922B to 7 kg. Z kolei maksymalna waga użytkownika nie powinna przekraczać 150 kg.

Zalety
Wygoda:

Siodełko jest szerokie, a także wypełnione pianką, która nie jest zbyt miękka, lecz również nie za twarda. Możliwość regulacji wysokości siodełka sprawia, że korzystanie z rowerka jest bardzo wygodne.

Bezpieczeństwo:

Jest to produkt, który otrzymał kilka certyfikatów. Potwierdzają one, że jest on dobrze wykonany, a także to, że nie zagraża on naszemu bezpieczeństwu.

Wykonanie:

Stabilna konstrukcja rowerka sprawia, że nie przesuwa się podczas treningu. Wszystkie części są ze sobą dobrze połączone. Sprzęt ma nawet antypoślizgowe pedały, więc nie ześlizgniemy się z nich podczas wsiadania oraz zsiadania.

Programy:

Wbudowany komputer przygotowuje dla nas specjalne programy bazując na naszych  naszym tętnie czy preferencjach walki z kilogramami. W rezultacie nie przemęczamy się, lecz powoli dążymy do poprawienia kondycji i zredukowania wagi.

Wady
Kierownica:

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że kierownica modelu jest trochę poluzowana. Dlatego konieczne jest dokładne przykręcenie tego elementu lub podłożenie podkładek.

 

 

 

 

Kettler Giro C1

 

Model Kettler Giro C1 jest wyposażony w magnetyczny system hamowania. To sprzęt z możliwością 8-stopniowej regulacji obciążenia, w efekcie czego bez wątpienia przeprowadzimy trening o odpowiedniej intensywności. Produkt waży nieco ponad 30 kg, a jego wymiary po rozłożeniu to: wysokość – 136 cm, szerokość – 54 cm oraz długość – 90 cm.

Na kierownicy rowerka zamontowano czytelny wyświetlacz pozwalający na kontrolowanie parametrów treningu (jest zasilany 2 bateriami AA). Mowa tu o: prędkości jazdy, pokonanym dystansie, czasie trwania ćwiczeń, aktualnej wartości tętna itp. Sprzęt pozwala na trenowanie z wykorzystaniem aplikacji KETTMaps przez kamerę smartfona lub tabletu. Maksymalne obciążenie produktu wynosi 130 kg.

Konsumenci, którzy kupili model Kettler Giro C1, uważają, że cicho pracuje i do tego nie ogranicza wolnej przestrzeni w pokoju. Jest to więc dobra propozycja dla osób, które nie mają możliwości urządzenia domowej siłowni, a mimo to planują zakup sprzętu do ćwiczeń. Rowerek jest solidny i stabilny, ma w podstawie stopki poziomujące.

Sprzęt Kettler Giro C1 ma 6 kg koło zamachowe oraz 8-stopniową regulację obciążenia. Wymiary rowerka to: 136 cm x 54 cm x 90 cm (po rozłożeniu). Z kolei maksymalne obciążenie modelu to 130 kg.

Zalety
Czytelny wyświetlacz LCD:

Umieszczony na kierownicy wyświetlacz LCD jest duży i czytelny. Oznacza to, że nie będziemy mieć problemu z odczytaniem i kontrolowaniem najistotniejszych parametrów treningu, takich jak: pokonany dystans, czas trwania ćwiczeń czy tętno.

Regulacja kierownicy i siodełka:

Rowerek możemy dopasować do swoich potrzeb tak, aby zapewnić sobie komfortowy trening. Wpływa na to możliwość regulacji kąta nachylenia kierownicy oraz wysokości siodełka.

Stabilność:

Model stoi stabilnie na podłodze i nie przewraca się na boki, ponieważ ma w podstawie stopki poziomujące. Co ważne, nie ma ryzyka, że rowerek zarysuje powierzchnię.

Wady
Kłopotliwa regulacja obciążenia:

Obciążenie reguluje się w tym przypadku przy pomocy pokrętła. Część konsumentów uważa, że przez to pojawia się problem z precyzyjnym ustawieniem tej opcji.

 

 

 

 

BH Fitness Open & Go YF90 

 

4.Bh Fitness Open & Go Bike Yf90 Bh TecnovitaNastępna nasza propozycja, BH Fitness Open & Go YF90, może bardziej przypaść do gustu Paniom, niż Panom, a to ze względu na kobiece wzory na ramie rowerka. Jest to również najbardziej mobilny z prezentowanych rowerków stacjonarnych.

Wymiary tego urządzenia wynoszą 68 x 39 x 117 cm, natomiast po złożeniu jest ono wielkości 28 x 39 x 130 cm. Całość waży 17 kg, a koło zamachowe tego modelu ma wagę 8 kg. Tymczasem maksymalne obciążenie wynosi 90 kg. Ponieważ rowerek został zaprojektowany tak, by można go było łatwo przenosić, został on również wyposażony w rolki transportowe.

Swoje postępy w ćwiczeniach możemy śledzić na zamontowanym wyświetlaczu, który wyświetla przebyty dystans, spalone kalorie, czas ćwiczeń i prędkość. Poziom ćwiczeń możemy dostosować do swoich potrzeb dzięki 8 stopniowej regulacji obciążenia.

Także siodełko w tym modelu dostosujemy do swojego wzrostu. Jest to dosyć dobry i tani rower stacjonarny. Użytkownicy wskazują, że urządzenie cicho pracuje, jest lekkie i zajmuje mało miejsca.

BH Fitness Open & Go YF90 to produkt lekki, który waży zaledwie 17 kg. Ma on koło zamachowe o wadze 8 kg. Jego wymiary to: 68 cm x 39 cm x 117 cm.

Zalety
Koło zamachowe:

Model ten ma 8 kg koło zamachowe. To sprawia, że ma szeroki zakres regulacji obciążenia. Możesz wykonać lekki trening lub też bardzo intensywny.

Wyświetlacz:

Urządzenie jest wyposażone w komputer i wyświetlacz, który jest łatwy w obsłudze i czytelny. Model ten pokazuje nam przebyty dystans, a także czas ćwiczeń, spalone kalorie i prędkość.

Siodełko:

Konsumenci potwierdzają, że prezentowany model ma wygodne, regulowane siodełko. Zapewnia ono komfort podczas ćwiczeń, zwłaszcza gdy wykonujemy wielogodzinny trening.

Wady
Maksymalne obciążenie:

Na urządzeniu mogą ćwiczyć osoby o wadze maksymalnej 90 kg. Nie jest to więc propozycja dla dobrze zbudowanych czy otyłych osób.

 

 

 

 

York C215 Perform 

 

Dla wymagających konsumentów mamy specjalną propozycję – urządzenie York C215 Perform, które ma bardzo zaawansowany komputer. Na jego ekranie możemy zobaczyć informacje na temat przebytego dystansu, spalonej tkanki tłuszczowej, tętna, prędkość obrotowej, a także wydatku energetycznego. Mamy również możliwość wyboru jednego z kilku programów ćwiczeń.

Maksymalna waga użytkownika, który może ćwiczyć na prezentowanym sprzęcie nie powinna przekraczać 150 kg. Produkt waży 32 kg, lecz ma on rolki transportujące, więc mamy możliwość przenoszenia go z pokoju do pokoju. Kierownica modelu przechyla się w przód i w tył, i możemy ją ustawić tak, jak jest nam wygodniej. Jeżeli chodzi o siodełko, to jest ono szerokie, a regulacja wysokości jest łatwa.

Urządzenie ma 32-stopniową regulację ciężkości. Możemy dopasować je do naszego poziomu oraz zwiększać wraz z rozwijaniem swoich umiejętności. Ciężar koła zamachowego wynosi 7 kg. Na sprzęcie znajduje się uchwyt na bidon, więc możemy wygodnie umieścić tam wodę i mieć ją zawsze pod ręką. Jest to rowerek chwalony najbardziej za rozbudowany komputer oraz za reprezentacyjny wygląd.

York C215 Perform to rowerek stacjonarny, który waży 32 kg. Ma on 32 poziomy obciążenia. Sprzęt jest wyposażony w rolki transportujące.

Zalety
Komputer:

Sprzęt ma rozbudowany komputer, który pokazuje wiele użytecznych informacji. Pomogą nam one w treningach oraz pozwolą mieć wgląd w nasze zdrowie. Mamy również możliwość wyboru jednego z przygotowanych wcześniej programów ćwiczeń.

Regulacja obciążenia:

Regulacja obciążenia to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nigdy wcześniej nie ćwiczyły na sprzęcie tego typu. Aby się nie przeciążać, możemy wybrać jeden z pierwszych poziomów, a potem po kolei zwiększać obciążenie.

Wady
Instrukcja obsługi:

Rowerek ma dość skomplikowaną instrukcję obsługi. Aby go poprawnie ustawić, musimy poświęcić na to sporo czasu. Zdarza się również, że komputer czasem nie wyświetla pewnych informacji.

Wykonanie:

Użytkownicy zgadzają się co do tego, że produkt nie ma zbyt trwałego siodełka. Jest ono wygodne, lecz na skutek częstej eksploatacji mogą pojawić się na nim przetarcia, a nawet mniejsze dziury.

 

 

 

 

Orbitrek czy rowerek stacjonarny?

 

Osoby, które nie lubią ćwiczyć na siłowni często decydują się na zakup sprzętów sportowych do użytku domowego. Największą popularnością cieszą się rowerki stacjonarne i orbitreki. Zastanawiasz się, który produkt lepiej sprawdzi się w Twoim przypadku? Przybliżyliśmy najważniejsze zalety i wady obu sprzętów.

 

 

Dlaczego warto wybrać orbitrek?

Orbitrek to maszyna eliptyczna, którą wykorzystuje się głównie do ćwiczeń cardio, czyli wytrzymałościowych. Podczas treningu do pracy angażujemy niemal wszystkie mięśnie, ponieważ poruszamy nogami i rękami, a dodatkowo balansujemy ciałem, aby utrzymać równowagę. Orbitrek umożliwia nie tylko spalenie kalorii, ale też poprawienie wydolności oraz wytrzymałości organizmu. Regularne ćwiczenia na sprzęcie sprawiają, że mamy lepszą kondycję i jesteśmy bardziej odporni na zmęczenie.

Jedną z najważniejszych zalet orbitreka jest to, że jest odpowiedni dla młodszych, jak i nieco starszych użytkowników. Trening jest niezwykle komfortowy, gdyż maszyna eliptyczna pracuje cicho, a ponadto ma specjalny silnik elektromagnetyczny, który pozwala na wybranie optymalnego programu ćwiczeń oraz stopnia obciążenia. Warto wspomnieć, że ćwiczenia na orbitreku są odpowiednie nie tylko dla osób odchudzających się, ale i dla tych przechodzących rehabilitację po różnego rodzaju urazach. Możliwość jednoczesnego treningu górnych i dolnych części ciała sprawia, że możemy uniknąć konieczności szukania specjalnych planów ćwiczeń umożliwiających wyrzeźbienie danej partii mięśni.

 

Wady orbitreka

Co prawda maszyna eliptyczna ma wiele zalet, jednak przed zakupem musimy zastanowić się, czy sprzęt nie zajmie zbyt dużo miejsca w domu. Zazwyczaj takie produkty są rozbudowane i mogą ograniczyć wolną przestrzeń w pomieszczeniu (choć niektóre modele w razie konieczności można szybko złożyć). Poza tym nie można zapomnieć, że rezultaty ćwiczeń na orbitreku zobaczymy tylko wtedy, gdy trening będzie wystarczająco długi (minimum to ok. 40 minut). Z tego względu użytkownicy ze słabą motywacją rezygnują z tej formy aktywności fizycznej już po kilku lub kilkunastu dniach. Maszyna eliptyczna nie przypadnie do gustu również osobom, które potrzebują urozmaiconego treningu, aby zbyt szybko nie zniechęcić się do sportu. W tym przypadku przez cały czas trzeba utrzymywać równe tempo, co nie jest łatwe, zwłaszcza jeżeli nie mamy zbyt dobrej kondycji.

 

 

Zalety rowerka treningowego

Gdy już wiemy, jaki rowerek stacjonarny jest polecany przez trenerów, zastanówmy się, czy taki produkt na pewno jest nam potrzebny. Tego typu sprzęt sportowy pozwala na szybkie spalanie kalorii i może z powodzeniem zastąpić tradycyjny rower, w szczególności w okresie jesienno-zimowym. Model stacjonarny umożliwia regulację obciążenia kół, a to powoduje, że nie odczuwamy dyskomfortu i możemy dobrać intensywność ćwiczeń do swoich możliwości.

Trening na rowerku wygląda nieco inaczej niż w przypadku orbitreka. Tutaj rzeźbimy głównie dolne partie ciała, a więc mięśnie łydek, ud oraz pośladków. Regularne pedałowanie to sposób na piękne wyrzeźbienie nóg, a także zmniejszenie widoczności cellulitu. Poza tym stacjonarny rower zazwyczaj jest tańszy niż maszyna eliptyczna, a do tego zajmuje mniej miejsca, więc z pewnością zmieści się nawet w niewielkiej, domowej siłowni.

 

Jakie są wady rowerka treningowego?

Za podstawową wadę rowerka treningowego uznaje się to, że musimy poszukać dodatkowych ćwiczeń, jeżeli chcemy też wyrzeźbić górne partie ciała. Trening musi być więc bardziej rozbudowany, a przez to zwykle zajmuje więcej czasu. Niemniej jednak spokojna jazda na rowerze treningowym to metoda na poprawę wytrzymałości organizmu, która jest polecana m.in. osobom po przebytym zawale serca.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Kettler Giro M 07630-000

 

3.Kettler Giro M 07630-000Kolejny produkt w naszym zestawieniu to Kettler Giro M 07630-000. Ten sprzęt sportowy ma wymiary 90 x 54 x 137 cm. Waga koła zamachowego tego modelu wynosi 6 kg, natomiast waga całościowa wynosi 30 kg. Producent zaleca, by nie ćwiczyły na urządzeniu osoby ważące więcej niż 110 kg.

Urządzenie ma wmontowany wyświetlacz z komputerem, który podczas ćwiczeń pokazuje pokonaną odległość, prędkość, czas, zużycie energii czy częstotliwość pedałowania. Dzięki zamontowanym w kierownicy czujnikom, zmierzy on również puls podczas ćwiczeń i poinformuje osobę ćwiczącą, jeśli puls przekroczył bezpieczną granicę.

Dodatkowo, oprócz manualnej regulacji obciążenia, mamy możliwość w tym modelu ustawić program ćwiczeń w oparciu o czas, dystans, czy spalone kalorie. Po przebytych ćwiczeniach możemy sprawdzić naszą kondycję fizyczną przeprowadzając test sprawności.

Natomiast użytkowanie powinny ułatwić regulowane siodełko i kierownica, antypoślizgowe i profilowane pedały oraz rolki transportowe. Urządzenie to spełnia oczekiwania jego użytkowników, którzy twierdzą, że jest to najlepszy rower stacjonarny. Swoje twierdzenie popierają zaletami urządzenia, którymi są: cicha praca, stabilność, estetyczny wygląd czy łatwość obsługi.

Rowerek Kettler Giro M 07630-000 ma wymiary 90 cm x 54 cm x 137 cm. Urządzenie posiada 6 kilogramowe koło zamachowe, a jego całkowita waga to 30 kg. Na tym rowerku mogą ćwiczyć osoby o wadze maksymalnej 110 kg.

Zalety
Komputer:

Prezentowany rower ma wyświetlacz z komputerem. W czasie pracy odczytamy na nim takie informacje, jak przebyty dystans, pokonana odległość, prędkość, spalone kalorie, czas treningu, a nawet częstotliwość pedałowania. Poza tym urządzenie ma wbudowane czujniki, a więc mierzy też nasz puls.

Regulacja pracy:

Sprzęt ma system regulacji pracy. Może dostosować obciążenie, a także ustawić program ćwiczeń w oparciu o inne parametry, jak czas czy spalone kalorie.

Dopasowanie sprzętu do swoich potrzeb:

Oprócz regulacji systemu pracy możemy zmieniać ustawienie siodełka czy kierownicy, aby ćwiczenia były dla nas komfortowe.

Cicha praca:

Konsumenci potwierdzają, że urządzenie jest stosunkowo ciche, a więc bez obaw możesz ćwiczyć również w nocy i nie przejmować się tym, że możesz zakłócić spokój pozostałych domowników.

Wady
Cena:

Prezentowany model kosztuje prawie 1800 zł i stanowi jedną z droższych propozycji w naszym zestawieniu.

 

 

Hop-Sport HS-76R Viper

 

5.Hop-Sport Hs-76R ViperNasz ranking rowerów stacjonarnych zamkniemy Hop-Sport HS-76R Viper. Ma on wymiary 95 – 132 x 52 x 151 cm, waga koła zamachowego wynosi 10 kg, natomiast waga całkowita wynosi 33,5 cm. Maksymalna waga użytkownika określona przez producenta to 150 kg. Model ten ma bardzo rozbudowane funkcje komputera.

Nie tylko pokazuje on podczas ćwiczeń prędkość, ilość obrotów, czas, dystans czy spalone kalorie. Urządzenie, dzięki wbudowanym w kierownicę sensorom możepodczas ćwiczeń monitorować poziom naszego tętna.

Oprócz możliwości ustawienia poziomu ćwiczeń na 16 stopniowej skali trudności, rowerek ma również zainstalowane 8 programów treningowych, m.in. program HRC i program celowy, wśród programów znajdziemy jeden sterowany tętnem. Jeśli posiadasz kilkuosobową rodzinę to każdy, kto będzie trenował na tym sprzęcie może ustawić sobie własny profil. Producent przewidział możliwość wprowadzenia aż czterech profili użytkowników.

W związku z możliwością ćwiczenia wielu osób na sprzęcie, ma on również rozbudowaną możliwość regulacji siedziska – w pionie i poziomie, oraz regulację nachylenia kierownicy. Osoby, które zakupiły ten produkt w swoich opiniach najbardziej chwalą dużą ilość wbudowanych programów, oraz możliwość wprowadzenia kilku użytkowników.

Hop-Sport HS-76R Viper to sprzęt o wymiarach: 95 – 132 cm x 52 cm x 151 cm. Waga koła zamachowego wynosi 10 kg.

Zalety
Wyświetlacz:

Urządzenie jest wyposażone w duży, czytelny wyświetlacz, który pokazuje prędkość, ilość obrotów pedałami, przebyty dystans, czas, a także spalone kalorie.

Regulacja pracy:

Model ten ma system regulacji poziomu trudności w 16 stopniowej skali. Posiada 8 różnych programów treningowych oraz możliwość ustawienia i spersonalizowania własnego profilu użytkownika.

Wady
Funkcje komputera:

Urządzenie nie zapisuje naszych wyników, a więc nie mamy możliwości ich porównywania.

Stosunek jakości do ceny:

Konsumenci zauważają, że jest to drogi sprzęt, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę solidność jego wykonania.

 

 

York C Aspire

 

1.York C AspireZacznijmy nasze zestawienie od York C Aspire. Urządzenie ma wymiary 91 x 48 x 137 cm. Waga koła zamachowego tego modelu wynosi 4 kg, natomiast waga całkowita to 22 kg. Producent zaleca maksymalne obciążenie rowerka do 130 kg. Model ten posiada 3 częściowy mechanizm korbowy.

Ten rower stacjonarny został wyposażony w wyświetlacz, gdzie podczas ćwiczeń sprawdzimy prędkość, dystans czy spalone kalorie. Osoba ćwicząca może monitorować swoje tętno dzięki sensorom zamieszczonym w kierownicy. Dodatkowo wbudowany komputer posiada 12 programów, 4 z nich są sterowane pracą serca.

Możemy jednak sami sterować poziomem obciążenia, który jest 16 stopniowy, poprzez elektroniczną regulację. Rowerek posiada również test sprawności, który pomoże nam ustalić naszą kondycję początkową i śledzić postępy. Ponieważ urządzenie zostało wyposażone w rolki transportowe, ewentualny transport nie powinien być problematyczny.

Natomiast stabilność ćwiczeń zapewnią stopki poziomujące. Użytkownicy są zadowoleni z zakupu tego modelu. W swoich opiniach piszą, że rowerek jest solidny, wytrzymały, a przy tym wygodny i cichy.

Model York C Aspire to urządzenie o wymiarach 91 cm x 48 cm x 137 cm. Produkt jest wyposażony w 4 kg koło zamachowe. Przeznaczony jest on dla osób o wadze maksymalnej 130 kg. Urządzenie zyskało uznanie konsumentów. Uważane jest za solidne i łatwe w obsłudze.

Zalety
Wyświetlacz:

Rower został wyposażony w wyświetlacz, który ułatwi nam wybranie odpowiedniej funkcji. Poza tym to na nim odczytamy informacje na temat naszego treningu. Przede wszystkim prędkość, dystans, a także spalone kalorie. Wyświetlacz jest dość duży i tym samym czytelny.

Sensor tętna:

Dzięki sensorom umieszczonym w kierownicy urządzenie mierzy nasze tętno. Za sprawą tego możemy je kontrolować w czasie ćwiczeń.

Regulacja pracy:

Rowerek jest bardzo funkcjonalny, gdyż ma elektroniczną regulację pracy. Możemy między innymi wybrać jeden z 12 programów ćwiczeń, z czego 4 są sterowane pracą serca. Poza tym możemy zmieniać poziom obciążenia w 16 stopniowej skali.

Rolki transportowe:

Sprzęt ten jest wyposażony w rolki transportowe, które ułatwią Ci przesuwanie rowerka między pomieszczeniami.

Cicha praca:

Konsumenci wysoko oceniają solidne wykonanie, ale także cichą pracę urządzenia. Nawet gdy inni domownicy śpią, Ty możesz spokojnie wykonać ćwiczenia bez obawy, że zakłócisz ich sen.

Wady

 

 

Sapphire Falcon SG-911B

 

2.Sapphire Falcon SG-911BMagnetyczny rowerek do ćwiczeń Sapphire Falcon SG-911B ma wymiary 90 x 54 x 120 cm. Jego waga, która uwzględnia ciężar 7-mio kilowego koła zamachowego, wynosi 21 kg. Natomiast maksymalna masa użytkownika tego sprzętu nie powinna przekraczać 120 kg. Pomimo dosyć dużej wagi, sprzęt powinno się łatwo przemieszczać dzięki zainstalowanym rolkom transportowym.

Kupując ten rowerek stacjonarny możemy liczyć na to, że cała rodzina z niego skorzysta. A to dlatego, że zarówno kierownica, jak i siodełko jest regulowane i może zostać dostosowane do wzrostu ćwiczącego. Również poziom trudności może być regulowany na 8 stopniowej skali.

Na kierownicy roweru został zainstalowany wyświetlacz wbudowanego komputera, który śledzi nasze postępy. Pokazuje informacje na temat przebytego dystansu, spalonych kalorii, prędkości czy naszego pulsu, który jest mierzony poprzez zainstalowane w kierownicy czujniki.

Komputer posiada również funkcję SCAN, która umożliwia podgląd wartości w odstępach czasu. Opinie o rowerach stacjonarnych firmy Sapphire są bardzo dobre. Użytkownicy piszą o tym, że produkty są dobrze wykonane, natomiast komentarze dotyczące tego modelu chwalą jego cichą pracę, stabilność i wygodne siedzisko.

Magnetyczny rowerek do ćwiczeń Sapphire Falcon SG-911B to produkt z kołem zamachowym o wadze 7 kilogramów. Prezentowany sprzęt ma wymiary 90 cm x 54 cm x 120 cm. Mogą na nim ćwiczyć osoby o wadze maksymalnej 120 kg.

Zalety
Regulacja:

Sprzęt ten ma system regulacji pracy. Bez problemu ustawisz różne obciążenia, wyregulujesz pracę urządzenia, tym samym dostosowując je do swoich potrzeb.

Rolki do transportu:

Jest to dość ciężki sprzęt, ale jego transportowanie czy po prostu przesuwanie w pokoju lub między pomieszczeniami, nie sprawi Ci większego problemu. To zasługa rolek transportowych.

Wyświetlacz:

Model ten posiada praktyczny, wyraźny wyświetlacz i wbudowany komputer. Urządzenie pokaże Ci nie tylko Twoją prędkość, przebyty dystans czy puls, ale również spalone kalorie. To pozwala na lepszą analizę osiągów.

Funkcja SCAN:

Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jest opcja SCAN. Dzięki niej masz podgląd na mierzone wartości w odstępach czasu.

Wygodne siodełko:

Użytkownicy zauważają, że rowerek ma bardzo wygodne siodełko. W czasie treningu komfort też jest istotny, a jak wiemy, niewygodne siodełko potrafi skutecznie zniechęcić nas do aktywności fizycznej.

Wady
Jakość wykonania:

Sprzęt nie jest zbyt solidny, co wpływa na jego trwałość.

 

 

 

Jaki rowerek stacjonarny wybrać?

 

Czy warto kupić rower stacjonarny do ćwiczeń w domu? A jeśli tak to, jaki model? Czy najlepszy rowerek stacjonarny w 2020 roku zapewni takie funkcje, że osiągniemy zamierzone efekty ćwiczeń? Sprawdźmy, więc co jest dostępne na rynku i czego możemy oczekiwać używając roweru systematycznie.

 

 

Rowery treningowe, to sprzęt, który jest jednym z bardziej popularnych wykorzystywanych do ćwiczeń. Trening na takim rowerze to trening aerobowy, który wpływa na kształtowanie ud, podudzi i pośladków. Ze względu na rodzaj mechanizmu oporowego możemy wyróżnić urządzenia mechaniczne, są to rowerki stacjonarne w dobrej cenie, najtańsze na rynku, bez żadnych programów treningowych, magnetyczne – ciche w pracy z możliwością regulacji pokrętłem lub silnikiem, z bogatym wyborem programów treningowych, oraz rowery elektromagnetyczne – sterowane za pomocą komputera z olbrzymim wachlarzem funkcji.

Kupując rower stacjonarny należy się kierować również pozycją, w jakiej jest odbywany trening, bowiem różne modele są polecane różnym osobom. Rozróżniamy rowery poziome, pionowe, hybrydowe oraz spinningowe. Rowery poziome powodują, że ćwiczący przyjmuje pozycję leżącą, bądź półleżącą. Jest to polecany rower dla wszystkich, którzy chcą odciążyć odcinek lędźwiowy kręgosłupa i uaktywnić mięśnie brzucha. Zalecane są również dla osób otyłych.

Rowery pionowe, to stacjonarna kopia roweru miejskiego. Polecany jest do ćwiczeń osobom z problemami kardiologicznymi, czy też układu krążenia. Gdy osoba taka regularnie ćwiczy, to równocześnie stymuluje układ krążenia i obniża ciśnienie krwi, zwiększa pojemność płuc i również zmniejsza tętno spoczynkowe. Obszary, jakie są trenowane na takim rowerze to mięśnie pośladków ud i podudzi.

Rowery hybrydowe, jak nazwa wskazuje to połączenie roweru pionowego i poziomego, poleca się trening na nich osobom z dolegliwościami w dolnej części pleców.

Rowery spinningowe to rowery wyczynowe służące do bardzo intensywnych treningów. Taki rower pozwala na spalenie dużej ilości kalorii w krótkim czasie, więc są zalecane osobom, którym zależy na szybkim schudnięciu. Rowery takie zwykle też charakteryzują się bardzo solidną budową.

Gdy decydujemy się na rozpoczęcie treningu na rowerze stacjonarnym kieruje nami jeden z dwóch powodów: chcemy poprawić kondycję i ogólny stan organizmu, lub zależy nam na redukcji tkanki tłuszczowej i wymodelowaniu ciała. Oba powody są dobre, aby ćwiczenia zacząć i w obydwu przypadkach mamy szansę na osiągnięcie sukcesu, rower bowiem świetnie może wymodelować sylwetkę, jak i poprawić ogólną kondycję.

Trening ogólny, mający na celu poprawę kondycji to trening aerobowy, który jest treningiem o umiarkowanej intensywności. Przy odchudzaniu wykorzystujemy trening intensywny, interwałowy, bo taki jest najbardziej skuteczny do spalenia dużej ilości kalorii. Ale w obu przypadkach ważny jest dobór ćwiczeń, aby osiągnąć zamierzone efekty.

Ćwiczenia na rowerze powinny składać się z dwóch etapów, zawsze poprzedzone rozgrzewką. Rozgrzewka taka to na przykład powolne pedałowanie przez kilka minut pozwalające rozciągnąć ręce i nogi. Potem przechodzimy do ćwiczeń właściwych o odpowiednio dobranej intensywności. Przy spalaniu tkanki tłuszczowej nasz puls powinien wynosić 120 – 140 uderzeń na minutę, bo wówczas ćwiczenie jest najskuteczniejsze. Następnie po około 5 min treningu zwalniamy, aby puls spadł do normalnej wartości, a mięśnie mogły odpocząć. By po chwili powrócić do intensywnego treningu.

 

 

Rowereki stacjonarne – Ranking

 

 

Sapphire Falcon SG-911B 

 

Rower magnetyczny Sapphire Falcon SG-911B to idealny model dla osób szukających solidnego urządzenia do treningu fizycznego w domu. Waga całkowita roweru wynosi 21 kg, z czego 7 kg to koło zamachowe, i może on udźwignąć użytkownika ważącego do 120 kg. Jest to model stabilny i bezpieczny, a dla łatwiejszego transportu zaopatrzony został w rolki transportowe.

Sapphire Falcon SG-911B jest wyposażony w regulację oporu w 8 stopniowej skali, nowoczesny komputer z tacką na telefon lub smartfon, a także kierownicę wyposażoną w sensory pulsu, a rączki kierownicy zostały pokryte miękką pianką wysokiej jakości. Dzięki regulowanemu siodełku, każdy użytkownik dostosuje wysokość do własnych potrzeb.

Odległość możemy regulować w zakresie od 64 do 86 cm. Natomiast dzięki wykorzystaniu magnetycznego mechanizmu oporu, model ten pracuje bardzo cicho, więc Twój trening nie będzie przeszkadzał domownikom. Użytkownicy właśnie cichą pracę podają, jako jedną z zalet tego rowerka, podoba im się również regulowana kierownica, wygodne, regulowane siodełko i solidne oraz estetyczne wykonanie.

 

 

 

 

Kettler Giro C1

 

Kettler Giro C1 to zaawansowany technologicznie rower magnetyczny. Pozwala on na określenie celów treningowych z odliczaniem czasu treningu, dystansem, oraz spalonych kalorii. Dodatkowo pozwala na pomiar tętna w fazie spoczynku z oceną sprawności, ponadto użytkownik dysponuje tu funkcją szybki start, która pozwala na rozpoczęcie treningu bez wstępnych ustawień jego parametrów.

Podczas treningu użytkownik ma udostępnione takie dane, jak czas treningu, prędkość, pokonany dystans, kadencja w obrotach na minutę, zużycie energii oraz częstotliwość uderzeń serca. A po zakończeniu treningu udostępniane są wskazania średnich wartości. Model ten został wyposażony w kierownicę w kształcie litery U, samonastawne pedały z paskami, wygodne siodełko fitnessowe o regulowanej wysokości, uchwyt dla tabletu lub smartfonu, oraz kółka transportowe. Obudowa wyświetlacza LCD o wymiarach 85 x 48 mm jest wykonana z materiałów odpornych na działanie potu i jest pokryta szkłem akrylowym.

Rower jest przeznaczony dla użytkowników o maksymalnej wadze 130 kg, a jego wymiary po rozłożeniu wynoszą długość 90 cm, szerokość 54, wysokość 136 cm. Użytkownicy cenią sobie w tym modelu to, że wyświetlacz pokazuje wszystkie osiągnięcia treningowe, a do tego zapewnia spokojną równomierną i cichą pracę.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status