Ranking 6 najlepszych rowerów stacjonarnych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 19.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Rower stacjonarny – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Rower Magnetyczny Zipro Drift to obecnie najchętniej kupowany rower treningowy do domowego użytku. Dzieję się tak dlatego, że został on perfekcyjnie przystosowany do warunków domowych. Ma niewielkie wymiary (wymiary transportowe jeszcze mniejsze), nietrudno go przestawić z miejsca na miejsce, pozwala na to waga niespełna 20 kg. Także fakt, że jest on przystosowany do użytkownika ważącego do 120 kg sprawia, że większość z nas jest w stanie sprostać tym wymaganiom. Ważne jest również to, że sprzęt pracuje cicho i trening jednej osoby nie przeszkadza pozostałym domownikom. Użytkownicy też wypowiadają się na temat atrakcyjnego designu, którego nie da się pominąć, gdy rower jest w domu eksponowany. Nie warto szybko i pochopnie podejmować decyzji zakupowej sprzętu przeznaczonego do użytkowania przez kilka lat. Dlatego sprawdź naszą drugą propozycję: rower magnetyczny Zipro Beat z 6 kg kołem zamachowym. Nie generuje on dużego hałasu, co pozwala na przeprowadzenie treningu o dowolnej porze. Sprzęt ma kompaktowe wymiary i jest bardzo solidny. Przy kierownicy znajduje się komputer pozwalający na kontrolowanie czasu trwania ćwiczeń, przejechanego dystansu, a nawet ilości spalonych kalorii..

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki rowerek stacjonarny kupić?

 

Rowerek treningowy to najprostszy sprzęt, jaki może stanąć w naszym domu. Dzięki niemu będziemy mogli zadbać o formę przez cały rok. Ogromnym plusem jazdy na rowerze jest to, że nie obciąża stawów, jak bieganie. Jest to sport idealny dla ludzi z nadwagą, gdyż doskonale wspiera zrzucanie zbędnych kilogramów. Nie można też zapomnieć, że pozwala nam ćwiczyć codziennie, niezależnie od warunków atmosferycznych, jakie panują na dworze. Dlatego w tym poradniku przedstawimy kilka istotnych rad dotyczących tego, jaki rowerek stacjonarny wybrać.

 

 

Podział rowerów

W sklepach sportowych znajdziemy najróżniejsze modele rowerków i zwykle wrzucamy je w kategorie – tani lub drogi; ewentualnie w średniej cenie. Jest to oczywiście podział intuicyjny. Zaczniemy więc od podziału rowerów na typy, przy okazji podpowiadając, czym charakteryzują się dane modele. Musisz bowiem wiedzieć, że pewne sprzęty są lepsze dla osób z chorym sercem, inne dla tych, którzy borykają się z problemami kręgosłupa. Wyróżniamy trzy typy rowerów, jeśli chodzi o pozycję jazdy – pionowe, poziome i spinningowe. Jednak to nie wszystko, ważny jest też mechanizm oporowy i w tym przypadku dzielimy rowery na magnetyczne, mechaniczne oraz elektromagnetyczne.

 

Rowery pionowe

W przypadku takich modeli podczas treningu przyjmujemy pozycję wyprostowaną lub lekko pochyloną do przodu, a więc mniej więcej taką samą, jak przy jeździe rowerem miejskim lub trekkingowym. Taki sprzęt będzie więc odpowiedni dla osób, które mają problemy z sercem – układem krążenia. Jest natomiast odradzany wszystkim tym, którzy cierpią na bóle kręgosłupa.

 

Rowery poziome

Jak sama nazwa wskazuje, w tym przypadku ćwiczy się w pozycji leżącej – siedzenie ma oparcie, a pedały są wysunięte do przodu, jak w przypadku niektórych pojazdów trójkołowych. Taki sprzęt jest odpowiedni dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, zwłaszcza dla otyłych, gdyż dodatkowo wspierają mięśnie brzucha.

 

Spinningowe – tylko dla sportowców?

Przyjęło się, że rowery spinningowe to typ, który skierowany jest dla profesjonalistów, gdyż swoją budową przypominają rowery wyczynowe. Oczywiście zapewniają bardziej intensywny trening, ale będzie on też odpowiedni dla osób otyłych, gdyż mają solidną konstrukcję.

 

Jak to działa, czyli rowery magnetyczne, mechaniczne i elektromagnetyczne

W przypadku pierwszego typu sprzętów, opór koła stanowi tutaj hamulec magnetyczny. Takie sprzęty są droższe od mechanicznych, ale przy okazji ciche i często bogate w różne funkcje. Tańszym rozwiązaniem są rowery mechaniczne, ale cechują się głośną pracą, co w małym mieszkaniu może być bardzo męczące. Najdroższą opcją są sprzęty elektromagnetyczne. Mamy tutaj mikroprocesor i silnik elektryczny, a więc urządzenie ma większy zakres regulacji pracy.  

 

Masa koła zamachowego nie pozostaje bez znaczenia

Bardzo ważnym elementem, który decyduje o tym jaki rowerek stacjonarny jest najlepszy będzie masa koła zamachowego. Musisz wiedzieć, że im wyższa jest ta waga tym sprzęt działa płynniej i jest bardziej stabilny. Na rynku znajdziemy sprzęt o wadze koła zamachowym od 4 kg do 20 kg, aczkolwiek najpopularniejsze są takie w zakresie 7 kg – 12 kg. Jeśli kupisz zbyt lekki sprzęt, co w momencie zakupu może wydawać Ci się atutem, w czasie pracy może on się przechylać. Stwarza to niebezpieczeństwo i dodatkowo sprawia, że maszyna jest głośniejsza.

 

Regulacja stopnia obciążenia

Rowerek powinien mieć regulację obciążenia, abyś mógł dopasować sprzęt do własnych potrzeb i efektów, jakie chcesz osiągnąć. Poza tym, często na jednej maszynie będzie ćwiczyć kilka osób, a każda ma inne oczekiwania.

 

Maksymalna waga osoby ćwiczącej

Jeśli kupujesz sprzęt z myślą o spadku wagi, to ten wątek jest dla Ciebie bardzo istotny. Większość urządzeń ma limity ok. 120 kg, ale są też modele, które wytrzymują nawet 160 kg. Jeśli nie masz takich potrzeb, nie będzie to dla Ciebie tak istotne. Jeśli jednak masz nadwagę lub kupujesz sprzęt z myślą o takich osobach, sprawdź to.

 

Waga, a potem wzrost

Sprawdziłeś wagę, a więc pora na wzrost. Każdy sprzęt ma jakieś ograniczenia, na szczęście istnieją regulacje, jak chociażby zakres regulacji wysokości siodełka. Jeśli jesteś bardzo wysoki, sprawdź, czy sprzęt można dostosować do Twoich potrzeb. Maszyny bez takiej regulacji nie są zbyt popularne, ale można na nie trafić. Pamiętaj też, że taki element jest ważny, gdy z urządzenia ma korzystać kilka osób. Warto też upewnić się, czy można regulować inne elementy – na przykład kierownicę czy rozstaw pedałów.

Waga i rozmiary urządzenia

Zanim kupisz sprzęt sprawdź, jakie ma wymiary i ile waży. Zwłaszcza jeśli powierzchnia, na której ma on stanąć jest ograniczona. Dobry rowerek powinien ważyć przynajmniej 20 kg, ale waga może też sięgać 80 kg. Nie kieruj się zasadą – lżejszy jest bardziej mobilny. Taki sprzęt musi być solidny. Jeśli chodzi o wymiary – długość zaczyna się od 50 cm, a kończy na 1,5 m, natomiast szerokość wynosi zwykle 70 cm. Wiele zależy od tego jaki typ wybierzesz – poziomy, pionowy czy spinningowy.

 

Funkcje, które wiele ułatwiają

Kiedyś rower treningowy był prostym urządzeniem, który od tradycyjnego sprzętu różnił się wyłącznie wyglądem. Teraz takie maszyny mają komputery i wiele funkcji. Nie wszystkie z nich są potrzebne, ale na większość będzie bardzo przydatna. Wśród nich znajduje się funkcja pomiaru pulsu, pomiar czasu, odległości (również całkowita ilość przejechanych kilometrów), prędkości, częstotliwość pedałowania, spalone kalorie, pomiar tętna w fazie odpoczynku z oceną sprawności. Urządzenie powinno mieć też system ustawiania indywidualnych parametrów: wiek, waga i wzrost – dzięki temu ćwiczenia na sprzęcie przyniosą jak najlepsze efekty.

Dobrze, jeśli ma wejście USB, czy inne tego typu rozwiązania, aby uprzyjemnić sobie jazdę słuchając muzyki. Warto też sprawdzić, czy sprzęt wykonuje pomiar sprawności i zapisuje wynik. Dzięki takiej funkcji sprawdzisz swoje wyniki przed rozpoczęciem treningów i po upływie kilku tygodni, oceniając efekty.

 

Wyposażenie dodatkowe

Taki sprzęt stoi na podłodze, a więc powinien być wsparty na elementach, które jej nie rysują. Oczywiście najlepiej zakupić matę eliminującą wstrząsy i wibrację – choć sam hałas może być niewielki, jeśli kupimy dobry sprzęt. Maszyna powinna mieć miejsce na ułożenie smartfonu lub tabletu. Oczywiście niektóre firmy oferują swoim klientom zaawansowany sprzęt z takimi rozwiązaniami. Dobrze, jeśli urządzenie ma też miejsce na włożenie butelki z wodą – nawadnianie w czasie treningu to podstawa.

 

Kto oferuje solidne rowerki stacjonarne w dobrych cenach?

Wśród najlepszych producentów sprzętu tego typu znajduje się: Body Sculpture, Fitplay, Hammer, HMS, Hop Sport, Johnson, Kettler, Master Sport, Matrix, Spokey, Star Track, Techno Gym i wielu innych. Jeśli chodzi o same ceny – w przypadku najprostszych modeli mechanicznych jest to wydatek ok. 200 zł, jeśli szukasz magnetycznego – przynajmniej 400 zł, elektromagnetyczne to już koszt powyżej 1500 zł.

 

 

6 najlepszych rowerów stacjonarnych. Opinie w 2021 roku

 

Ruch to zdrowie. Jeśli jednak preferujesz ruszać się w zaciszu domowym to może Ci się przydać rowerek stacjonarny. Przeczytaj nasz ranking, by dowiedzieć się jakie modele są dostępne na rynku.

 

1. Rower Magnetyczny Zipro Drift

 

Wśród rowerów treningowych używanych w domowym zaciszu bardzo dużą popularnością cieszy się Rower Magnetyczny Zipro Drift. Wymiary jego są stosunkowo niewielkie, wynoszące 80 x 50 x 117 cm (wymiary transportowe to 64 x 25,5 x 56 cm), waga – 19,3 kg też pozwala w razie czego sprzęt przesunąć jednej osobie. Jest on przeznaczony do użytku dla ćwiczącego o maksymalnej wadze 120 kg i ma szerokie, wygodne, regulowane pod względem wysokości siedzisko.

Regulacja względem odległości od pedałów jest w zakresie od 62 do 72 cm. Pedały natomiast zaopatrzono w antypoślizgowe stopki, pozwalające na łatwe utrzymanie na nich stóp.  Tym co przyciąga użytkowników jest możliwość regulacji poziomów obciążenia w skali 8 stopniowej.

Regulacja odbywa się w sposób manualny. Waga koła zamachowego wynosi 6 kg, co przeznacza ten sprzęt dla początkujących i średniozaawansowanych użytkowników. Na uwagę zasługuje komputer pokładowy, wyświetlający na ekranie LCD między innymi informacje o dystansie, prędkości, czasie trwania treningu, poziomie pulsu i ilości spalonych kalorii. Rower Magnetyczny Zipro Drift to jeden z lepiej sprzedających się rowerów do użytku domowego. Dlaczego jest on tak popularny?

Zalety
Niewielkie wymiary:

Rower w domowych warunkach musi być kompaktowy. Warunek ten spełnia Zipro Drift, jego wymiary to 80 x 50 x 117 cm (wymiary transportowe wynoszą 64 x 25,5 x 56 cm).

Prosta obsługa:

Obsługa komputera, w celu odczytania informacji dotyczących treningu jest niezwykle prosta. Jeden funkcyjny przycisk obsługuje przejrzyście wszystkie dane. A funkcja SKAN pozwala na przeglądnięcie wszystkich parametrów. 

Pozycja do ćwiczeń:

Dzięki regulowanemu siodełku względem odległości od pedałów w zakresie od 62 do 72 cm, każdy z użytkowników dopasuje je do własnego wzrostu. Pedały wyposażone w antypoślizgowe wkładki i paski zapinane na rzepy stabilizują stopę podczas treningu.

System oporu:

Rower jest wyposażony w magnetyczny system oporu, który charakteryzuje cicha i płynna praca. 8 poziomów jego regulacji pozwala na dostosowanie oporu do kondycji osoby ćwiczącej. 

Monitoring postępów:

Dzięki pokładowemu komputerowi stale masz pod kontrolą ilość spalonych kalorii, pokonany dystans, aktualna prędkość i inne potrzebne dane do osiągania postawionych celów treningowych. 

Wady
Mechanizm regulacji obciążenia:

Z opinii użytkowników wynika, że ten element jest niezwykle trudno w sposób prawidłowy złożyć, bowiem instrukcja nie tylko jest mało czytelna, ale dołączone rysunki są rozmazane i nie przekazują potrzebnych informacji. 

 

 

 

 

2. Rower Magnetyczny Zipro Beat

 

Rower magnetyczny Zipro Beat powinien zainteresować osoby, które podczas treningów nie chcą przeszkadzać pozostałym domownikom. Model ten jest wyposażony w system oporu magnetycznego, w efekcie czego nie generuje dużego hałasu. To oznacza, że możemy bez obaw ćwiczyć nawet wcześnie rano lub późno wieczorem. Sprzęt ma 6 kg koło zamachowe i 8-stopniową regulację obciążenia.

Urządzenie pozwala na regulowanie odległości siodełka od pedałów, a także od podłoża. Możemy więc odpowiednio je ustawić i dopasować do swoich potrzeb, aby trening był komfortowy. Maksymalne obciążenie sprzętu to 120 kg. Wyposażono je w praktyczny komputer z czytelnym wyświetlaczem LCD. Dzięki niemu możemy kontrolować m.in. ilość spalonych kalorii czy przejechany dystans.

Po zapoznaniu się z opiniami kupujących można wywnioskować, że rowerek nie tylko nie jest hałaśliwy, ale też nie zajmuje dużo miejsca w pomieszczeniu. Jego konstrukcja jest wytrzymała i stabilna, co zapewnia bezpieczeństwo w czasie treningu. Ponadto sprzęt można łatwo przesunąć w inne miejsce za sprawą kółek transportowych.

Zipro Beat to sprzęt o wymiarach: 127 cm x 59 cm x 107 cm. Waży on 20,5 kg. Maksymalne obciążenie rowerka wynosi 120 kg. To model z systemem oporu magnetycznego.

Zalety
Nie jest hałaśliwy:

Rowerek nie generuje dużego hałasu, dlatego możemy na nim ćwiczyć o dowolnej porze, bez obaw o zakłócanie spokoju pozostałym domownikom.

Możliwość wygodnego przesuwania:

Jeśli pojawi się taka potrzeba, możemy szybko przesunąć sprzęt w inne miejsce. W podstawie umieszczono kółka transportowe.

Praktyczny komputer:

Rowerek ma komputer, za pomocą którego można stale kontrolować najważniejsze parametry treningu, w tym prędkość jazdy czy spalone kalorie.

Antypoślizgowe pedały:

Pedały są pokryte antypoślizgową powłoką, dlatego nie będziemy narzekać, że stopy wciąż się z nich zsuwają.

Wady
Nieprecyzyjny pomiar pulsu:

Na kierownicy są sensory dotykowe pozwalające na pomiar pulsu. Jednak wyniki nie są precyzyjne, dlatego lepiej dodatkowo założyć pulsometr np. na klatkę piersiową.

 

 

 

 

3. Rowerek Treningowy Hop-Sport HS-2070

 

Chcielibyśmy zaprezentować  Hop-Sport HS-2070, rowerek stacjonarny z kołem zamachowym o wadze 7 kg – możliwa regulacja oporu. Z pomocą pokrętła możemy więc szybko dopasować sprzęt do swoich możliwości, a wraz z upływem czasu zmieniać obciążenie.

Na komputerze rowerka widzimy kilka użytecznych informacji. Między innymi: puls, czas, liczbę spalonych kalorii. Pomaga to kontrolować masę ciała oraz ulepszać treningi. Wymiary produktu wynoszą 90 cm x 41 cm x 120 cm. Jest to kompaktowy model, który zmieści się w każdym pomieszczeniu. Ćwiczenia na prezentowanym rowerku są bardzo przyjemne. Wysokość siodełka jest regulowana, a rączki są pokryte miękką pianką.

Jest to cichy model, dzięki któremu możesz ćwiczyć o każdej porze dnia. Maksymalna waga użytkownika nie powinna przekraczać 120 kg. Internauci uważają, że jest to jedno z najwygodniejszych urządzeń, na jakich mieli okazję ćwiczyć.

Hop-Sport HS-2070 to rowerek stacjonarny, którego obciążenie, nie może być większe niż 120 kg. Ciężar koła zamachowego wynosi 7 kg. Wymiary rowerka to 90 cm x 41 cm x 120 cm.

Zalety
Wymiary:

Sprzęt jest kompaktowy. Jest to więc bardzo dobry wybór do umieszczenia w sali treningowej, a także w małym pokoju w domu.

Wygoda:

Dzięki dobrze wyprofilowanej konstrukcji oraz szerokiemu siodełku ćwiczenie na rowerku jest bardzo wygodne. Wielu użytkowników przyznało, że nawet dłuższe treningi są przyjemne.

Regulacje:

Kierownica urządzenia jest regulowana. Możemy przechylać ją w przód w tył lub zwiększać jej wysokość. W efekcie dokładnie dopasujemy ten element do naszych preferencji. Regulacji podlega również siodełko.

Głośność:

Rowerek nie skrzypi oraz nie wydaje żadnych innych dźwięków. Jeżeli mieszkamy z rodziną lub współlokatorami, to nasze treningi z pewnością nie będą im przeszkadzać.

Komputer:

Komputer podaje wiele informacji na temat naszego ciała oraz to, w jaki sposób możemy ulepszać nasze treningi. Mamy możliwość kontrolowania tętna czy procesu spalania tkanki tłuszczowej.

Wady
Konstrukcja:

Wielu użytkowników donosi, że rowerek jest stosunkowo wysoki. Nawet w przypadku zmniejszenia wysokości siodełka do minimum, niższe osoby mogą mieć problem z wygodnym ćwiczeniem. Jest to produkt przeznaczony dla wyższych osób.

 

 

 

 

4. Rower Magnetyczny Zipro One S

 

Rower Magnetyczny Zipro One S to urządzenie o wymiarach 80 x 43 x 114 cm i wadze 16,5 kg. Zostało ono wyposażone w magnetyczny system oporu, który można regulować. Użytkownik ma możliwość wyboru jednego z 8 poziomów trudności. To urządzenie zostało wyposażone w szereg udogodnień, które sprawią, że ćwiczenia staną się przyjemnością. Są to m.in. antypoślizgowe, wyważone pedały oraz wygodne, regulowane siodełko (użytkownik ma dostępne 5 poziomów, których zakres wysokości mieści się w granicach 65 – 85 cm).

Ponadto producent wyposażył ten rowerek magnetyczny w szereg funkcji umożliwiających monitorowanie postępów ćwiczeń. I tak, dzięki komputerkowi możemy sprawdzić czas, prędkość, pokonany dystans i spalone kalorie. Natomiast dzięki dotykowym sensorom do pomiaru pulsu wiemy, jaki on jest podczas całych ćwiczeń. Ciekawym rozwiązaniem, które na pewno przypadnie do gustu młodszym osobom jest specjalna półeczka na urządzenia mobilne.

Możemy więc podczas ćwiczeń umieścić tam smartfon lub nawet tablet. Ci, którzy wykorzystują ten rowerek do ćwiczeń przekazują, że jest on dobrej jakości, a co ważniejsze, jest cichy.

Zalety
Kompaktowe wymiary:

Pomimo tego, że jest to rowerek magnetyczny, to wykazuje się raczej kompaktowymi wymiarami, które wynoszą: 80 cm długości, 42 cm szerokość i 114 cm wysokość. Nie trzeba więc posiadać dużo miejsca, by móc wykorzystać ten przyrząd do ćwiczeń.

Komfort ćwiczeń:

Wielu konsumentów przekazuje, że ten rowerek jest komfortowy przy wykonywaniu ćwiczeń głównie ze względu na cichą pracę. Głośne rowerki mogą być nie tylko irytujące dla osób postronnych, ale także dla tych wykonujących ćwiczenia. Ponadto konsumenci twierdzą, że sprzęt jest stabilny, co daje poczucie bezpieczeństwa podczas wykonywania ćwiczeń.

Łatwy montaż:

Sprzęt, po zakupie dostaje się w stanie do złożenia. Jak podają konsumenci, dzięki szczegółowej instrukcji, poskładanie rowerka zajmuje chwilę i może być przeprowadzone również przez osobę nie mającą dużego doświadczenia w tego typu pracach.

Wady
Niewystarczająca regulacja:

Osoby bardzo wysokie i bardzo niskie podają, że rowerek ten nie ma wystarczającego zakresu regulacji. Dla nich oznacza to, że ćwiczenia wykonują niewygodnie, a co za tym idzie szybciej się męczą i nadwyrężają kręgosłup.

Brak kółek transportowych:

Rower Magnetyczny Zipro One S nie został wyposażony w kółka transportowe, a ponieważ waży on ponad 16 kg, niektórzy mogą mieć problem z jego przemieszczaniem.

 

 

 

 

5. Rower Stacjonarny, Magnetyczny Body Sculpture C1660

 

Rower Stacjonarny, Magnetyczny Body Sculpture C1660 został wyposażony w koło zamachowe o wadze 5 kg. Cały sprzęt natomiast waży 17 kg, a jego wymiary wynoszą 77×50,5×123 cm. Ten rowerek treningowy jest zgodny z europejską normą bezpieczeństwa EN957. Producent określił maksymalną wagę użytkownika na 100 kg. W tym urządzeniu został zastosowany system oporu magnetycznego MMS (opór jest zwiększany lub zmniejszany poprzez zmniejszanie lub zwiększanie odstępu pomiędzy magnesem i kołem zamachowym).

Opór pedałów, który przekłada się na trudność treningu można regulować za pomocą pokrętła umieszczonego na kierownicy. W ćwiczeniach pomocny będzie komputer, który umożliwia śledzenie prędkości, czasu oraz kalorii spalonych podczas treningu. Rower Stacjonarny, Magnetyczny Body Sculpture C1660 został wyposażony również w sensory pomiaru pulsu, które pozwalają przeprowadzić bezpieczny trening.

Konsumenci przekazują, że jest to dobry rowerek, który umożliwia przeprowadzenie treningu w zaciszu domowym. Możemy więc zadbać o swoją sylwetkę i zdrowie nie wychodząc z domu.

Zalety
System oporu magnetycznego MMS:

Rower Stacjonarny, Magnetyczny Body Sculpture C1660 został wyposażony w system oporu magnetycznego MMS, który powoduje, że zarówno trening, jak i regulacja oporu jest płynna. System ten wpływa też pozytywnie na głośność pracy urządzenia.

Kompaktowe wymiary:

Rowerek ma następujące wymiary: 77 cm długości, 50,5 cm szerokości i 123 cm wysokości. Powinien on zmieścić się w przeciętnej wielkości domu bez kreowania uczucia bałaganu i zaśmiecania przestrzeni.

Wady
Brak rolek transportowych:

Urządzenie jest kompaktowe, jednak jego waga wynosząca 17 kg i brak rolek transportowych sprawia, że jego przemieszczanie może być wyzwaniem. Zdecydowanie nie powinno się tego podejmować w pojedynkę, bo można nie tylko uszkodzić swoje podłogi, ale co gorsza kręgosłup.

Małe maksymalne obciążenie:

Producent podaje, że maksymalne obciążenie tego rowerka, więc waga osoby ćwiczącej, nie powinna przekraczać 100 kg. Jest to dosyć mało, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że większości rowerków treningowych dostępnych w sklepach maksymalne obciążenie kształtuje się na poziomie 120 kg.

 

 

 

 

6. Rower Magnetyczny Hop Sport HS-045H Eos

 

Za pomocą roweru magnetycznego Hop Sport HS-045H Eos możesz wyćwiczyć takie partie mięśni jak mięśnie ud, łydek i pośladków. Rower został wyposażony w koło zamachowe o wadze 10 kg, a 8-stopniowy system oporu magnetycznego ustawia się mechanicznie za pomocą wygodnego pokrętła. Wymiaru sprzętu gotowego do pracy wynoszą: Wysokość 950 mm, szerokość 550 cm i głębokość 680 cm (wymiary transportowe – 68 cm x 41 cm x 122 cm), a jego waga to 17,5 kg.

Takie parametry pozwalają na bezproblemowe znalezienie miejsca na sprzęt w zaciszu do domowym, a fakt, że rower można zakupić w kilku wersjach kolorystycznych (czarny z elementami szarymi, białymi, niebieskimi lub czerwonymi) sprawia, że każdy z kupujących wybierze najbardziej dopasowany do stylistyki pomieszczenia model. Rower, aby użytkownik mógł śledzić postępy treningu, ma wmontowany komputer podający szereg danych treningowych. Przede wszystkim w rączkach kierownicy są czujniki mierzące puls osobie ćwiczącej.

Poza pulsem na ekranie odczytasz takie informacje jak prędkość z jaką się „poruszasz”, pokonany dystans, czas treningu i ilość spalonych kalorii. Dla osób uzależnionych od telefonu bądź tabletu wykonano specjalny uchwyt w kierownicy na te urządzenia, więc podczas treningu możesz słuchać muzyki, oglądać film, czy rozmawiać z przyjaciółmi. Dobrze sprawdza się przy użytku domowym rower magnetyczny Hop Sport HS-045H Eos dostępny w kilku wariantach kolorystycznych.

Zalety
Regulacja wysokości siodełka:

Rower pozwala na użytkowanie go przez ćwiczących o różnym wzroście. Siodełko jest regulowane w zakresie wysokości. Największy stopień wychylenia licząc odległość od pedałów wynosi 81 cm. 

Materiał wykonania:

To, że sprzęt został wykonany (elementy konstrukcyjne) ze stali, dobrze wróży w kwestii jego wytrzymałości i trwałości. 

Pomiary:

Komputer pokładowy mierzy za pomocą sensorów umieszczonych w rączkach kierownicy, puls osoby ćwiczącej, a także oblicza na podstawie wykonywanego treningu przebyty dystans, czas treningu, ilość spalonych kalorii oraz prędkość z jaką ćwiczący się „porusza”.

Regulacja obciążenia:

Wygodne pokrętło w łatwy sposób reguluje poziom obciążenia jakie musi pokonać ćwiczący podczas pedałowania. Do wyboru jest 8 poziomów oporu pedałów. 

Wady
Brak regulacji kierownicy:

Wysokie osoby ćwiczące na tym rowerku informują, że przydałaby się regulacja kierownicy przynajmniej w 2 poziomach. Osoby te musza się nieco pochylać w trakcie treningów, a także aby odczytać dane dotyczące treningu prezentowane na wyświetlaczu. 

 

 

 

 

Orbitrek czy rowerek stacjonarny?

 

Osoby, które nie lubią ćwiczyć na siłowni często decydują się na zakup sprzętów sportowych do użytku domowego. Największą popularnością cieszą się rowerki stacjonarne i orbitreki. Zastanawiasz się, który produkt lepiej sprawdzi się w Twoim przypadku? Przybliżyliśmy najważniejsze zalety i wady obu sprzętów.

 

 

Dlaczego warto wybrać orbitrek?

Orbitrek to maszyna eliptyczna, którą wykorzystuje się głównie do ćwiczeń cardio, czyli wytrzymałościowych. Podczas treningu do pracy angażujemy niemal wszystkie mięśnie, ponieważ poruszamy nogami i rękami, a dodatkowo balansujemy ciałem, aby utrzymać równowagę. Orbitrek umożliwia nie tylko spalenie kalorii, ale też poprawienie wydolności oraz wytrzymałości organizmu. Regularne ćwiczenia na sprzęcie sprawiają, że mamy lepszą kondycję i jesteśmy bardziej odporni na zmęczenie.

Jedną z najważniejszych zalet orbitreka jest to, że jest odpowiedni dla młodszych, jak i nieco starszych użytkowników. Trening jest niezwykle komfortowy, gdyż maszyna eliptyczna pracuje cicho, a ponadto ma specjalny silnik elektromagnetyczny, który pozwala na wybranie optymalnego programu ćwiczeń oraz stopnia obciążenia. Warto wspomnieć, że ćwiczenia na orbitreku są odpowiednie nie tylko dla osób odchudzających się, ale i dla tych przechodzących rehabilitację po różnego rodzaju urazach. Możliwość jednoczesnego treningu górnych i dolnych części ciała sprawia, że możemy uniknąć konieczności szukania specjalnych planów ćwiczeń umożliwiających wyrzeźbienie danej partii mięśni.

 

Wady orbitreka

Co prawda maszyna eliptyczna ma wiele zalet, jednak przed zakupem musimy zastanowić się, czy sprzęt nie zajmie zbyt dużo miejsca w domu. Zazwyczaj takie produkty są rozbudowane i mogą ograniczyć wolną przestrzeń w pomieszczeniu (choć niektóre modele w razie konieczności można szybko złożyć). Poza tym nie można zapomnieć, że rezultaty ćwiczeń na orbitreku zobaczymy tylko wtedy, gdy trening będzie wystarczająco długi (minimum to ok. 40 minut). Z tego względu użytkownicy ze słabą motywacją rezygnują z tej formy aktywności fizycznej już po kilku lub kilkunastu dniach. Maszyna eliptyczna nie przypadnie do gustu również osobom, które potrzebują urozmaiconego treningu, aby zbyt szybko nie zniechęcić się do sportu. W tym przypadku przez cały czas trzeba utrzymywać równe tempo, co nie jest łatwe, zwłaszcza jeżeli nie mamy zbyt dobrej kondycji.

 

 

Zalety rowerka treningowego

Gdy już wiemy, jaki rowerek stacjonarny jest polecany przez trenerów, zastanówmy się, czy taki produkt na pewno jest nam potrzebny. Tego typu sprzęt sportowy pozwala na szybkie spalanie kalorii i może z powodzeniem zastąpić tradycyjny rower, w szczególności w okresie jesienno-zimowym. Model stacjonarny umożliwia regulację obciążenia kół, a to powoduje, że nie odczuwamy dyskomfortu i możemy dobrać intensywność ćwiczeń do swoich możliwości.

Trening na rowerku wygląda nieco inaczej niż w przypadku orbitreka. Tutaj rzeźbimy głównie dolne partie ciała, a więc mięśnie łydek, ud oraz pośladków. Regularne pedałowanie to sposób na piękne wyrzeźbienie nóg, a także zmniejszenie widoczności cellulitu. Poza tym stacjonarny rower zazwyczaj jest tańszy niż maszyna eliptyczna, a do tego zajmuje mniej miejsca, więc z pewnością zmieści się nawet w niewielkiej, domowej siłowni.

 

Jakie są wady rowerka treningowego?

Za podstawową wadę rowerka treningowego uznaje się to, że musimy poszukać dodatkowych ćwiczeń, jeżeli chcemy też wyrzeźbić górne partie ciała. Trening musi być więc bardziej rozbudowany, a przez to zwykle zajmuje więcej czasu. Niemniej jednak spokojna jazda na rowerze treningowym to metoda na poprawę wytrzymałości organizmu, która jest polecana m.in. osobom po przebytym zawale serca.

 

 

FAQ

 

P1: Co daje rowerek stacjonarny?

Jazda na rowerku stacjonarnym, podobnie jak każda inna aktywność, niesie za sobą określone korzyści. Regularne ćwiczenia pozwalają poprawić kondycję i sprawić, że zmęczenie będzie pojawiało się później, niż to było zazwyczaj. Podczas jazdy na rowerze pracują przede wszystkim nogi, więc po czasie mogą stać się one bardziej umięśnione, a skóra wyraźnie napięta. Ćwiczenia tego typu przyczyniają się także do zrzucenia nadprogramowych kilogramów. Trzeba jednak być cierpliwym, bo efekty nie pojawiają się od razu. Jazdę na rowerku stacjonarnym można zaliczyć do grupy ćwiczeń typu cardio, czyli wytrzymałościowych, mających za zadanie poprawić wydolność serca. Zaletą takiej aktywności jest to, że może rozpocząć ją niemal każdy i istnieje bardzo małe ryzyko wystąpienia jakiejkolwiek kontuzji.

P2: Rowerek stacjonarny – jak ćwiczyć, żeby schudnąć?

Często powodem, dla którego ludzie decydują się na regularne treningi jest chęć schudnięcia. Czy można to zrobić jeżdżąc na rowerku stacjonarnym? Oczywiście, że tak. Niemniej jednak trening tego typu trzeba wykonywać przez odpowiednio długi czas i pamiętać o regularności, jeśli zależy nam na osiągnięciu efektów. Przyjmuje się, że spalanie tkanki tłuszczowej następuje dopiero po około 30 minutach aktywności fizycznej. Jeśli więc zależy nam na osiągnięciu określonej wagi, najlepiej jeśli poświęcimy na ćwiczenia około 40 minut. Warto też kontrolować swoje tętno w trakcie aktywności, zaleca się, aby w ciągu minuty było od 120 do 140 uderzeń serca. Niektóre z dostępnych na rynku urządzeń sportowych mają wbudowane pulsometry znajdujące się zazwyczaj na rączkach kierownicy. W rezultacie nie trzeba korzystać z żadnych osobnych gadżetów w celu kontroli efektywności treningu. 

 

P3: Rowerek stacjonarny – ile kalorii można spalić?

Wiele osób interesuje to, ile kalorii można spalić na rowerku stacjonarnym. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, bo wpływ na to mają różne czynniki, a dokładniej: tempo pracy, nasza waga, czas trwania treningu. Szacuje się, że podczas godzinnej jazdy jesteśmy w stanie spalić nawet do 750 kcal. Często rowerki są wyposażone w specjalne komputery, które szacują ilość spalonych kalorii. Jeśli chcemy, aby trening był bardziej efektywny, czyli przyniósł lepsze efekty, powinniśmy przede wszystkim wydłużyć czas jego trwania. Dobrze jest też zachować stałe tempo podczas treningu.

 

P4: Ile kosztuje rowerek stacjonarny?

Czy zakup rowerka stacjonarnego to duży wydatek? Zależy to od naszych oczekiwań. Jeśli wystarczy nam podstawowy model, zwykle nie zapłacimy za niego więcej niż kilkaset złotych. Dobrej jakości sprzęt sportowy zrobiony z wysokiej jakości materiałów i wygodny w przenoszeniu można nabyć już za ok. 400 zł. Im rowerek stacjonarny ma więcej funkcji i nowatorskich rozwiązań, tym jest droższy. W sklepach dostępne są modele za ponad 1000 zł. Nierzadko cena sprzętu sięga nawet 2000 zł. 

P5: Gdzie kupić rowerek stacjonarny?

Konsumenci mogą nabyć rowerek stacjonarny na dwa sposoby: udając się do sklepu albo wybierając zakupy przez Internet. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Jeśli mowa o zaletach, zakupy w sklepie stacjonarnym mają tę przewagę, że można na miejscu sprawdzić sprzęt, a nierzadko też go przetestować. Zakupy online z kolei nie wymagają aż tak dużego zaangażowania, bo można dokonać ich z każdego miejsca, o każdej porze dnia i nocy. Nierzadko też rowerki stacjonarne są tańsze przez Internet niż w zwykłym sklepie.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

Rower Mechaniczny HS-010H Rio

 

Rower Mechaniczny HS-010H Rio to sprzęt sportowy, który w szczególności powinien spodobać się osobom planującym dzielić go z innymi, niekoniecznie o podobnym wzroście, gdyż opisywany przez nas rowerek posiada aż 6 ustawień siodełka, w zakresie od 70 cm do 90 cm. Dodatkowo siedzisko, jak i kierownica pokryte są miękką pianką, która zapobiega różnym bólom spowodowanym długimi treningami.

Cały sprzęt waży 12 kg, a jego wymiary to 120 cm x 42 cm x 93 cm. Natomiast maksymalna waga osoby ćwiczącej nie powinna przekroczyć 120 kg. Jest to rowerek mechaniczny, jednak posiada on możliwość regulacji oporu. Użytkownik może tego dokonać za pomocą płynnej, manualnej regulacji oporu. Rower Mechaniczny HS-010H Rio został wyposażony w komputerek, który pozwala na kontrolowanie najważniejszych parametrów treningu podczas ćwiczeń. Tak więc możemy monitorować prędkość, czas ćwiczeń, pokonany dystans oraz ilość spalonych kalorii.

Większość konsumentów jest zadowolonych z zakupu Rower Mechaniczny HS-010H Rio. Wskazują przede wszystkim, że rowerek jest kompaktowy i idealny dla osób początkujących lub takich, które nie planują intensywnych treningów.

Zalety
Kompaktowe rozmiary:

Ponieważ jest to rowerek mechaniczny, nie został wyposażony w koło zamachowe, co oznacza, że waży on tylko 12 kilogramów. Charakteryzuje się też kompaktowymi wymiarami, które wynoszą 120x42x93 cm.

Łatwość obsługi:

Jest to podstawowa wersja rowerka do ćwiczeń. Oznacza to, że nie charakteryzuje się on dużą liczbą funkcji oraz dużą różnorodnością ustawień. Z tego powodu sprzęt jest łatwy w obsłudze, także dla osób niemających doświadczenia w obsłudze tego typu sprzętów.

Plastikowe nakładki:

Producent wyposażył ten rowerek w plastikowe nakładki na stópki, które nie tylko zapobiegają porysowaniu podłogi, ale też stabilizują sprzęt redukując ryzyko jego poruszania się przy intensywnych ćwiczeniach.

Wady
Brak kółek transportowych:

Rower Mechaniczny HS-010H Rio nie został wyposażony w kółka transportowe. Na szczęście sprzęt waży tylko 12 kg, więc większość osób nie powinna mieć problemów z jego przestawieniem.

Tylko dla kobiet:

Męska część konsumentów twierdzi, że rowerek raczej jest skierowany do płci pięknej i mężczyznom planującym intensywny trening może nie wystarczyć.

 

Rower magnetyczny poziomy HMS R9259

 

Rower magnetyczny poziomy HMS R9259 zasługuje na uwagę nie tylko osób starszych, dla których doskonale się nadaje ze względu na wyposażenie go w duże siedzisko i oparcie na plecy. Siodełko jest regulowane i można je przesuwać poziomo, a kierownica ma regulowany stopień pochylenia. Jest to typ roweru magnetycznego poziomego i stąd jego nieco inna konstrukcja niż roweru pionowego.

Po złożeniu roweru w trybie do treningu ma on wymiary: Długość: 142 cm szerokość: 65 cm wysokość: 98 cm. Waga koła zamachowego wynosi 9 kg, a całkowita roweru to 28,5 kg. Dla lepszej mobilności producent wyposażył sprzęt w rolki transportowe. Do dyspozycji użytkownika zostaje oddany sprzęt z 8-stopniową regulacją oporu obsługiwaną manualnie. Jest on przystosowany do użytku przez osoby o maksymalnej masie ciała do 120 kg.

A z udogodnień, o których wspominają użytkownicy należy wymienić komputer pokładowy, który za sprawą sensorów w drążkach kierownicy pokazuje puls osoby ćwiczącej, a także czas wykonywania ćwiczeń, pokonany dystans i prędkość z jaką go pokonano. Odczytać można też ilość spalonych kalorii. Poziomy rower do ćwiczeń jest polecany szczególnie osobom starszym. Rower magnetyczny poziomy HMS R9259 to jeden z modeli polecanych tej grupie użytkowników.

Zalety
Wygodne siodełko:

Jak wiele poziomych rowerów i ten ma szerokie siodełko regulowane w zakresie przód – tył. Dodatkowo, wygodne oparcie sprawia, że pozycja w trakcie ćwiczeń jest rzeczywiście wygodna.

Regulowana kierownica:

Kierownica z regulowanymi ustawieniami pozwala na dopasowanie jej poziomu do długości rąk osoby, która ćwiczy. 

Rolki transportowe:

Choć sprzęt waży sporo, bo 28.5 kg, to jednak jego transport czy przenoszenie do sąsiedniego pomieszczenia nie jest uciążliwe. Producent wyposażył go w rolki transportowe.  

Pedały:

Powierzchnia pedałów została powleczona tworzywem antypoślizgowym. Dodatkowo zaopatrzone w paski sprawiają, że stopa stabilnie trzyma się ich powierzchni.

Wady
Brak regulacji oparcia:

Część osób uważa, że regulowane oparcie sprawiłoby, że ćwiczenia byłyby przeprowadzane w bardziej komfortowych warunkach. Niestety oparcia nie można regulować. 

Krótka rama:

Osoby o wysokim wzroście twierdzą, że rama roweru jest dla nich zbyt krótka, a dodatkowo rozciągnięta do maksymalnego wymiaru sprawia, że rower staje się mało stabilny.

 

 

Rower Treningowy BH Fitness Open & Go YF90

 

Następna nasza propozycja, BH Fitness Open & Go YF90, może bardziej przypaść do gustu Paniom, niż Panom, a to ze względu na kobiece wzory na ramie rowerka. Jest to również najbardziej mobilny z prezentowanych rowerków stacjonarnych.

Wymiary tego urządzenia wynoszą 68 x 39 x 117 cm, natomiast po złożeniu jest ono wielkości 28 x 39 x 130 cm. Całość waży 17 kg, a koło zamachowe tego modelu ma wagę 8 kg. Tymczasem maksymalne obciążenie wynosi 90 kg. Ponieważ rowerek został zaprojektowany tak, by można go było łatwo przenosić, został on również wyposażony w rolki transportowe.

Swoje postępy w ćwiczeniach możemy śledzić na zamontowanym wyświetlaczu, który wyświetla przebyty dystans, spalone kalorie, czas ćwiczeń i prędkość. Poziom ćwiczeń możemy dostosować do swoich potrzeb dzięki 8 stopniowej regulacji obciążenia.

Także siodełko w tym modelu dostosujemy do swojego wzrostu. Jest to dosyć dobry i tani rower stacjonarny. Użytkownicy wskazują, że urządzenie cicho pracuje, jest lekkie i zajmuje mało miejsca.

BH Fitness Open & Go YF90 to produkt lekki, który waży zaledwie 17 kg. Ma on koło zamachowe o wadze 8 kg. Jego wymiary to: 68 cm x 39 cm x 117 cm.

Zalety
Koło zamachowe:

Model ten ma 8 kg koło zamachowe. To sprawia, że ma szeroki zakres regulacji obciążenia. Możesz wykonać lekki trening lub też bardzo intensywny.

Wyświetlacz:

Urządzenie jest wyposażone w komputer i wyświetlacz, który jest łatwy w obsłudze i czytelny. Model ten pokazuje nam przebyty dystans, a także czas ćwiczeń, spalone kalorie i prędkość.

Siodełko:

Konsumenci potwierdzają, że prezentowany model ma wygodne, regulowane siodełko. Zapewnia ono komfort podczas ćwiczeń, zwłaszcza gdy wykonujemy wielogodzinny trening.

Wady
Maksymalne obciążenie:

Na urządzeniu mogą ćwiczyć osoby o wadze maksymalnej 90 kg. Nie jest to więc propozycja dla dobrze zbudowanych czy otyłych osób.

 

 

Rower Magnetyczny York C215 Perform

 

Dla wymagających konsumentów mamy specjalną propozycję – urządzenie York C215 Perform, które ma bardzo zaawansowany komputer. Na jego ekranie możemy zobaczyć informacje na temat przebytego dystansu, spalonej tkanki tłuszczowej, tętna, prędkość obrotowej, a także wydatku energetycznego. Mamy również możliwość wyboru jednego z kilku programów ćwiczeń.

Maksymalna waga użytkownika, który może ćwiczyć na prezentowanym sprzęcie nie powinna przekraczać 150 kg. Produkt waży 32 kg, lecz ma on rolki transportujące, więc mamy możliwość przenoszenia go z pokoju do pokoju. Kierownica modelu przechyla się w przód i w tył, i możemy ją ustawić tak, jak jest nam wygodniej. Jeżeli chodzi o siodełko, to jest ono szerokie, a regulacja wysokości jest łatwa.

Urządzenie ma 32-stopniową regulację ciężkości. Możemy dopasować je do naszego poziomu oraz zwiększać wraz z rozwijaniem swoich umiejętności. Ciężar koła zamachowego wynosi 7 kg. Na sprzęcie znajduje się uchwyt na bidon, więc możemy wygodnie umieścić tam wodę i mieć ją zawsze pod ręką. Jest to rowerek chwalony najbardziej za rozbudowany komputer oraz za reprezentacyjny wygląd.

York C215 Perform to rowerek stacjonarny, który waży 32 kg. Ma on 32 poziomy obciążenia. Sprzęt jest wyposażony w rolki transportujące.

Zalety
Komputer:

Sprzęt ma rozbudowany komputer, który pokazuje wiele użytecznych informacji. Pomogą nam one w treningach oraz pozwolą mieć wgląd w nasze zdrowie. Mamy również możliwość wyboru jednego z przygotowanych wcześniej programów ćwiczeń.

Regulacja obciążenia:

Regulacja obciążenia to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nigdy wcześniej nie ćwiczyły na sprzęcie tego typu. Aby się nie przeciążać, możemy wybrać jeden z pierwszych poziomów, a potem po kolei zwiększać obciążenie.

Wady
Instrukcja obsługi:

Rowerek ma dość skomplikowaną instrukcję obsługi. Aby go poprawnie ustawić, musimy poświęcić na to sporo czasu. Zdarza się również, że komputer czasem nie wyświetla pewnych informacji.

Wykonanie:

Użytkownicy zgadzają się co do tego, że produkt nie ma zbyt trwałego siodełka. Jest ono wygodne, lecz na skutek częstej eksploatacji mogą pojawić się na nim przetarcia, a nawet mniejsze dziury.

 

 

Sapphire Ultimate II SG922B

 

Sapphire Ultimate II SG922B to produkt, z którego z pewnością będziesz zadowolony. Jest to elektromagnetyczny rower treningowy, dzięki któremu możesz przeprowadzać profesjonalne treningi w domu. Rower ma stabilną konstrukcję, która zapewnia nam bezpieczne ćwiczenia. Antypoślizgowe pedały z kolei uniemożliwiają upadek.

Prezentowany rower ma bardzo wiele funkcji, z których możemy skorzystać. Dzięki nim dowiemy się, jaki mamy puls, ile spaliliśmy kalorii, jaki dystans przebyliśmy itp. Rower ma certyfikaty, które potwierdzają, że jest on bezpieczny.

Ciężar koła zamachowego wynosi 7 kg. Kilka elementów rowerka np. siodełko oraz kierownica podlegają regulacji, co z pewnością sprawi, że nasze ćwiczenia będą przyjemniejsze. Urządzenie jest dobrze wykonane, a jego konstrukcja wytrzymuje obciążenie nawet 150 kg. Użytkownicy uważają, że prezentowany rower jest bezawaryjny i funkcjonalny – pozwala dokładnie śledzić nasze ćwiczenia.

Ciężar koła zamachowego Sapphire Ultimate II SG922B to 7 kg. Z kolei maksymalna waga użytkownika nie powinna przekraczać 150 kg.

Zalety
Wygoda:

Siodełko jest szerokie, a także wypełnione pianką, która nie jest zbyt miękka, lecz również nie za twarda. Możliwość regulacji wysokości siodełka sprawia, że korzystanie z rowerka jest bardzo wygodne.

Bezpieczeństwo:

Jest to produkt, który otrzymał kilka certyfikatów. Potwierdzają one, że jest on dobrze wykonany, a także to, że nie zagraża on naszemu bezpieczeństwu.

Wykonanie:

Stabilna konstrukcja rowerka sprawia, że nie przesuwa się podczas treningu. Wszystkie części są ze sobą dobrze połączone. Sprzęt ma nawet antypoślizgowe pedały, więc nie ześlizgniemy się z nich podczas wsiadania oraz zsiadania.

Programy:

Wbudowany komputer przygotowuje dla nas specjalne programy bazując na naszych  naszym tętnie czy preferencjach walki z kilogramami. W rezultacie nie przemęczamy się, lecz powoli dążymy do poprawienia kondycji i zredukowania wagi.

Wady
Kierownica:

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że kierownica modelu jest trochę poluzowana. Dlatego konieczne jest dokładne przykręcenie tego elementu lub podłożenie podkładek.

 

 

Kettler Giro C1

 

Model Kettler Giro C1 jest wyposażony w magnetyczny system hamowania. To sprzęt z możliwością 8-stopniowej regulacji obciążenia, w efekcie czego bez wątpienia przeprowadzimy trening o odpowiedniej intensywności. Produkt waży nieco ponad 30 kg, a jego wymiary po rozłożeniu to: wysokość – 136 cm, szerokość – 54 cm oraz długość – 90 cm.

Na kierownicy rowerka zamontowano czytelny wyświetlacz pozwalający na kontrolowanie parametrów treningu (jest zasilany 2 bateriami AA). Mowa tu o: prędkości jazdy, pokonanym dystansie, czasie trwania ćwiczeń, aktualnej wartości tętna itp. Sprzęt pozwala na trenowanie z wykorzystaniem aplikacji KETTMaps przez kamerę smartfona lub tabletu. Maksymalne obciążenie produktu wynosi 130 kg.

Konsumenci, którzy kupili model Kettler Giro C1, uważają, że cicho pracuje i do tego nie ogranicza wolnej przestrzeni w pokoju. Jest to więc dobra propozycja dla osób, które nie mają możliwości urządzenia domowej siłowni, a mimo to planują zakup sprzętu do ćwiczeń. Rowerek jest solidny i stabilny, ma w podstawie stopki poziomujące.

Sprzęt Kettler Giro C1 ma 6 kg koło zamachowe oraz 8-stopniową regulację obciążenia. Wymiary rowerka to: 136 cm x 54 cm x 90 cm (po rozłożeniu). Z kolei maksymalne obciążenie modelu to 130 kg.

Zalety
Czytelny wyświetlacz LCD:

Umieszczony na kierownicy wyświetlacz LCD jest duży i czytelny. Oznacza to, że nie będziemy mieć problemu z odczytaniem i kontrolowaniem najistotniejszych parametrów treningu, takich jak: pokonany dystans, czas trwania ćwiczeń czy tętno.

Regulacja kierownicy i siodełka:

Rowerek możemy dopasować do swoich potrzeb tak, aby zapewnić sobie komfortowy trening. Wpływa na to możliwość regulacji kąta nachylenia kierownicy oraz wysokości siodełka.

Stabilność:

Model stoi stabilnie na podłodze i nie przewraca się na boki, ponieważ ma w podstawie stopki poziomujące. Co ważne, nie ma ryzyka, że rowerek zarysuje powierzchnię.

Wady
Kłopotliwa regulacja obciążenia:

Obciążenie reguluje się w tym przypadku przy pomocy pokrętła. Część konsumentów uważa, że przez to pojawia się problem z precyzyjnym ustawieniem tej opcji.

 

 

Kettler Giro M 07630-000

 

Kolejny produkt w naszym zestawieniu to Kettler Giro M 07630-000. Ten sprzęt sportowy ma wymiary 90 x 54 x 137 cm. Waga koła zamachowego tego modelu wynosi 6 kg, natomiast waga całościowa wynosi 30 kg. Producent zaleca, by nie ćwiczyły na urządzeniu osoby ważące więcej niż 110 kg.

Urządzenie ma wmontowany wyświetlacz z komputerem, który podczas ćwiczeń pokazuje pokonaną odległość, prędkość, czas, zużycie energii czy częstotliwość pedałowania. Dzięki zamontowanym w kierownicy czujnikom, zmierzy on również puls podczas ćwiczeń i poinformuje osobę ćwiczącą, jeśli puls przekroczył bezpieczną granicę.

Dodatkowo, oprócz manualnej regulacji obciążenia, mamy możliwość w tym modelu ustawić program ćwiczeń w oparciu o czas, dystans, czy spalone kalorie. Po przebytych ćwiczeniach możemy sprawdzić naszą kondycję fizyczną przeprowadzając test sprawności.

Natomiast użytkowanie powinny ułatwić regulowane siodełko i kierownica, antypoślizgowe i profilowane pedały oraz rolki transportowe. Urządzenie to spełnia oczekiwania jego użytkowników, którzy twierdzą, że jest to najlepszy rower stacjonarny. Swoje twierdzenie popierają zaletami urządzenia, którymi są: cicha praca, stabilność, estetyczny wygląd czy łatwość obsługi.

Rowerek Kettler Giro M 07630-000 ma wymiary 90 cm x 54 cm x 137 cm. Urządzenie posiada 6 kilogramowe koło zamachowe, a jego całkowita waga to 30 kg. Na tym rowerku mogą ćwiczyć osoby o wadze maksymalnej 110 kg.

Zalety
Komputer:

Prezentowany rower ma wyświetlacz z komputerem. W czasie pracy odczytamy na nim takie informacje, jak przebyty dystans, pokonana odległość, prędkość, spalone kalorie, czas treningu, a nawet częstotliwość pedałowania. Poza tym urządzenie ma wbudowane czujniki, a więc mierzy też nasz puls.

Regulacja pracy:

Sprzęt ma system regulacji pracy. Może dostosować obciążenie, a także ustawić program ćwiczeń w oparciu o inne parametry, jak czas czy spalone kalorie.

Dopasowanie sprzętu do swoich potrzeb:

Oprócz regulacji systemu pracy możemy zmieniać ustawienie siodełka czy kierownicy, aby ćwiczenia były dla nas komfortowe.

Cicha praca:

Konsumenci potwierdzają, że urządzenie jest stosunkowo ciche, a więc bez obaw możesz ćwiczyć również w nocy i nie przejmować się tym, że możesz zakłócić spokój pozostałych domowników.

Wady
Cena:

Prezentowany model kosztuje prawie 1800 zł i stanowi jedną z droższych propozycji w naszym zestawieniu.

 

 

Hop-Sport HS-76R Viper

 

Nasz ranking rowerów stacjonarnych zamkniemy Hop-Sport HS-76R Viper. Ma on wymiary 95 – 132 x 52 x 151 cm, waga koła zamachowego wynosi 10 kg, natomiast waga całkowita wynosi 33,5 cm. Maksymalna waga użytkownika określona przez producenta to 150 kg. Model ten ma bardzo rozbudowane funkcje komputera.

Nie tylko pokazuje on podczas ćwiczeń prędkość, ilość obrotów, czas, dystans czy spalone kalorie. Urządzenie, dzięki wbudowanym w kierownicę sensorom możepodczas ćwiczeń monitorować poziom naszego tętna.

Oprócz możliwości ustawienia poziomu ćwiczeń na 16 stopniowej skali trudności, rowerek ma również zainstalowane 8 programów treningowych, m.in. program HRC i program celowy, wśród programów znajdziemy jeden sterowany tętnem. Jeśli posiadasz kilkuosobową rodzinę to każdy, kto będzie trenował na tym sprzęcie może ustawić sobie własny profil. Producent przewidział możliwość wprowadzenia aż czterech profili użytkowników.

W związku z możliwością ćwiczenia wielu osób na sprzęcie, ma on również rozbudowaną możliwość regulacji siedziska – w pionie i poziomie, oraz regulację nachylenia kierownicy. Osoby, które zakupiły ten produkt w swoich opiniach najbardziej chwalą dużą ilość wbudowanych programów, oraz możliwość wprowadzenia kilku użytkowników.

Hop-Sport HS-76R Viper to sprzęt o wymiarach: 95 – 132 cm x 52 cm x 151 cm. Waga koła zamachowego wynosi 10 kg.

Zalety
Wyświetlacz:

Urządzenie jest wyposażone w duży, czytelny wyświetlacz, który pokazuje prędkość, ilość obrotów pedałami, przebyty dystans, czas, a także spalone kalorie.

Regulacja pracy:

Model ten ma system regulacji poziomu trudności w 16 stopniowej skali. Posiada 8 różnych programów treningowych oraz możliwość ustawienia i spersonalizowania własnego profilu użytkownika.

Wady
Funkcje komputera:

Urządzenie nie zapisuje naszych wyników, a więc nie mamy możliwości ich porównywania.

Stosunek jakości do ceny:

Konsumenci zauważają, że jest to drogi sprzęt, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę solidność jego wykonania.

 

 

York C Aspire

 

Zacznijmy nasze zestawienie od York C Aspire. Urządzenie ma wymiary 91 x 48 x 137 cm. Waga koła zamachowego tego modelu wynosi 4 kg, natomiast waga całkowita to 22 kg. Producent zaleca maksymalne obciążenie rowerka do 130 kg. Model ten posiada 3 częściowy mechanizm korbowy.

Ten rower stacjonarny został wyposażony w wyświetlacz, gdzie podczas ćwiczeń sprawdzimy prędkość, dystans czy spalone kalorie. Osoba ćwicząca może monitorować swoje tętno dzięki sensorom zamieszczonym w kierownicy. Dodatkowo wbudowany komputer posiada 12 programów, 4 z nich są sterowane pracą serca.

Możemy jednak sami sterować poziomem obciążenia, który jest 16 stopniowy, poprzez elektroniczną regulację. Rowerek posiada również test sprawności, który pomoże nam ustalić naszą kondycję początkową i śledzić postępy. Ponieważ urządzenie zostało wyposażone w rolki transportowe, ewentualny transport nie powinien być problematyczny.

Natomiast stabilność ćwiczeń zapewnią stopki poziomujące. Użytkownicy są zadowoleni z zakupu tego modelu. W swoich opiniach piszą, że rowerek jest solidny, wytrzymały, a przy tym wygodny i cichy.

Model York C Aspire to urządzenie o wymiarach 91 cm x 48 cm x 137 cm. Produkt jest wyposażony w 4 kg koło zamachowe. Przeznaczony jest on dla osób o wadze maksymalnej 130 kg. Urządzenie zyskało uznanie konsumentów. Uważane jest za solidne i łatwe w obsłudze.

Zalety
Wyświetlacz:

Rower został wyposażony w wyświetlacz, który ułatwi nam wybranie odpowiedniej funkcji. Poza tym to na nim odczytamy informacje na temat naszego treningu. Przede wszystkim prędkość, dystans, a także spalone kalorie. Wyświetlacz jest dość duży i tym samym czytelny.

Sensor tętna:

Dzięki sensorom umieszczonym w kierownicy urządzenie mierzy nasze tętno. Za sprawą tego możemy je kontrolować w czasie ćwiczeń.

Regulacja pracy:

Rowerek jest bardzo funkcjonalny, gdyż ma elektroniczną regulację pracy. Możemy między innymi wybrać jeden z 12 programów ćwiczeń, z czego 4 są sterowane pracą serca. Poza tym możemy zmieniać poziom obciążenia w 16 stopniowej skali.

Rolki transportowe:

Sprzęt ten jest wyposażony w rolki transportowe, które ułatwią Ci przesuwanie rowerka między pomieszczeniami.

Cicha praca:

Konsumenci wysoko oceniają solidne wykonanie, ale także cichą pracę urządzenia. Nawet gdy inni domownicy śpią, Ty możesz spokojnie wykonać ćwiczenia bez obawy, że zakłócisz ich sen.

Wady

 

 

Sapphire Falcon SG-911B

 

Magnetyczny rowerek do ćwiczeń Sapphire Falcon SG-911B ma wymiary 90 x 54 x 120 cm. Jego waga, która uwzględnia ciężar 7-mio kilowego koła zamachowego, wynosi 21 kg. Natomiast maksymalna masa użytkownika tego sprzętu nie powinna przekraczać 120 kg. Pomimo dosyć dużej wagi, sprzęt powinno się łatwo przemieszczać dzięki zainstalowanym rolkom transportowym.

Kupując ten rowerek stacjonarny możemy liczyć na to, że cała rodzina z niego skorzysta. A to dlatego, że zarówno kierownica, jak i siodełko jest regulowane i może zostać dostosowane do wzrostu ćwiczącego. Również poziom trudności może być regulowany na 8 stopniowej skali.

Na kierownicy roweru został zainstalowany wyświetlacz wbudowanego komputera, który śledzi nasze postępy. Pokazuje informacje na temat przebytego dystansu, spalonych kalorii, prędkości czy naszego pulsu, który jest mierzony poprzez zainstalowane w kierownicy czujniki.

Komputer posiada również funkcję SCAN, która umożliwia podgląd wartości w odstępach czasu. Opinie o rowerach stacjonarnych firmy Sapphire są bardzo dobre. Użytkownicy piszą o tym, że produkty są dobrze wykonane, natomiast komentarze dotyczące tego modelu chwalą jego cichą pracę, stabilność i wygodne siedzisko.

Magnetyczny rowerek do ćwiczeń Sapphire Falcon SG-911B to produkt z kołem zamachowym o wadze 7 kilogramów. Prezentowany sprzęt ma wymiary 90 cm x 54 cm x 120 cm. Mogą na nim ćwiczyć osoby o wadze maksymalnej 120 kg.

Zalety
Regulacja:

Sprzęt ten ma system regulacji pracy. Bez problemu ustawisz różne obciążenia, wyregulujesz pracę urządzenia, tym samym dostosowując je do swoich potrzeb.

Rolki do transportu:

Jest to dość ciężki sprzęt, ale jego transportowanie czy po prostu przesuwanie w pokoju lub między pomieszczeniami, nie sprawi Ci większego problemu. To zasługa rolek transportowych.

Wyświetlacz:

Model ten posiada praktyczny, wyraźny wyświetlacz i wbudowany komputer. Urządzenie pokaże Ci nie tylko Twoją prędkość, przebyty dystans czy puls, ale również spalone kalorie. To pozwala na lepszą analizę osiągów.

Funkcja SCAN:

Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jest opcja SCAN. Dzięki niej masz podgląd na mierzone wartości w odstępach czasu.

Wygodne siodełko:

Użytkownicy zauważają, że rowerek ma bardzo wygodne siodełko. W czasie treningu komfort też jest istotny, a jak wiemy, niewygodne siodełko potrafi skutecznie zniechęcić nas do aktywności fizycznej.

Wady
Jakość wykonania:

Sprzęt nie jest zbyt solidny, co wpływa na jego trwałość.

 

 

Rower Treningowy Kettler Axos Cycle Avior M

 

Kettler Axos Cycle Avior M to rowerek treningowy odpowiedni dla każdego, bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Sprawdza się zarówno podczas treningu cardio czy obwodowego, jak i w czasie rehabilitacji po doznanym urazie. To model z magnetycznym systemem hamowania, 6 kg kołem zamachowym oraz 8-stopniową regulacją oporu.

Maksymalne obciążenie sprzętu wynosi 110 kg. Jego wymiary po rozłożeniu to: Wysokość – 144 cm, szerokość – 64 cm oraz długość – 80 cm. Rowerek jest wyposażony w komputer treningowy zasilany 2 bateriami AA. Ma on czytelny wyświetlacz, co ułatwia śledzenie parametrów treningu.

Urządzenie spodobało się wielu konsumentom, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca w pokoju i nie generuje dużego hałasu. Pedały są antypoślizgowe i znajduje się przy nich pasek zapobiegający ciągłemu zsuwaniu się stóp. Poza tym rowerek w razie potrzeby można łatwo przestawić w inne miejsce, gdyż ma kółka transportowe.

Sprzęt Kettler Axos Cycle Avior M waży 35 kg, a jego wymiary to: 144 cm x 64 cm x 80 cm. To pionowy rowerek treningowy ze stalową ramą i U-kształtną kierownicą.

Zalety
Praktyczny komputer treningowy:

Sprzęt ma komputer treningowy, który nie wymaga podłączenia do prądu (jest zasilany bateriami). Na czytelnym wyświetlaczu możemy śledzić ważne parametry treningu: Czas, spalone kalorie, prędkość jazdy czy pokonany dystans.

8-stopniowa regulacja oporu:

Intensywność treningu możemy z łatwością dopasować do własnych potrzeb, a wszystko za sprawą 8-stopniowej regulacji oporu. Z tego względu rowerek jest polecany nie tylko do regularnych treningów, ale i rehabilitacji.

Kompaktowe wymiary:

Rozłożony sprzęt ma kompaktowe wymiary, dlatego nie powinien zająć dużo miejsca w pomieszczeniu.

Wady
Regulacja siodełka tylko w pionie:

Ustawienie siodełka można regulować tylko w pionie, dlatego według części osób trening może początkowo wydawać się nie do końca komfortowy.

 

 

Jaki rowerek stacjonarny wybrać?

 

Czy warto kupić rower stacjonarny do ćwiczeń w domu? A jeśli tak to, jaki model? Czy najlepszy rowerek stacjonarny w 2021 roku zapewni takie funkcje, że osiągniemy zamierzone efekty ćwiczeń? Sprawdźmy, więc co jest dostępne na rynku i czego możemy oczekiwać używając roweru systematycznie.

Rowery treningowe, to sprzęt, który jest jednym z bardziej popularnych wykorzystywanych do ćwiczeń. Trening na takim rowerze to trening aerobowy, który wpływa na kształtowanie ud, podudzi i pośladków. Ze względu na rodzaj mechanizmu oporowego możemy wyróżnić urządzenia mechaniczne, są to rowerki stacjonarne w dobrej cenie, najtańsze na rynku, bez żadnych programów treningowych, magnetyczne – ciche w pracy z możliwością regulacji pokrętłem lub silnikiem, z bogatym wyborem programów treningowych, oraz rowery elektromagnetyczne – sterowane za pomocą komputera z olbrzymim wachlarzem funkcji.

Kupując rower stacjonarny należy się kierować również pozycją, w jakiej jest odbywany trening, bowiem różne modele są polecane różnym osobom. Rozróżniamy rowery poziome, pionowe, hybrydowe oraz spinningowe. Rowery poziome powodują, że ćwiczący przyjmuje pozycję leżącą, bądź półleżącą. Jest to polecany rower dla wszystkich, którzy chcą odciążyć odcinek lędźwiowy kręgosłupa i uaktywnić mięśnie brzucha. Zalecane są również dla osób otyłych.

Rowery pionowe, to stacjonarna kopia roweru miejskiego. Polecany jest do ćwiczeń osobom z problemami kardiologicznymi, czy też układu krążenia. Gdy osoba taka regularnie ćwiczy, to równocześnie stymuluje układ krążenia i obniża ciśnienie krwi, zwiększa pojemność płuc i również zmniejsza tętno spoczynkowe. Obszary, jakie są trenowane na takim rowerze to mięśnie pośladków ud i podudzi.

Rowery hybrydowe, jak nazwa wskazuje to połączenie roweru pionowego i poziomego, poleca się trening na nich osobom z dolegliwościami w dolnej części pleców.

Rowery spinningowe to rowery wyczynowe służące do bardzo intensywnych treningów. Taki rower pozwala na spalenie dużej ilości kalorii w krótkim czasie, więc są zalecane osobom, którym zależy na szybkim schudnięciu. Rowery takie zwykle też charakteryzują się bardzo solidną budową.

Gdy decydujemy się na rozpoczęcie treningu na rowerze stacjonarnym kieruje nami jeden z dwóch powodów: chcemy poprawić kondycję i ogólny stan organizmu, lub zależy nam na redukcji tkanki tłuszczowej i wymodelowaniu ciała. Oba powody są dobre, aby ćwiczenia zacząć i w obydwu przypadkach mamy szansę na osiągnięcie sukcesu, rower bowiem świetnie może wymodelować sylwetkę, jak i poprawić ogólną kondycję.

Trening ogólny, mający na celu poprawę kondycji to trening aerobowy, który jest treningiem o umiarkowanej intensywności. Przy odchudzaniu wykorzystujemy trening intensywny, interwałowy, bo taki jest najbardziej skuteczny do spalenia dużej ilości kalorii. Ale w obu przypadkach ważny jest dobór ćwiczeń, aby osiągnąć zamierzone efekty.

Ćwiczenia na rowerze powinny składać się z dwóch etapów, zawsze poprzedzone rozgrzewką. Rozgrzewka taka to na przykład powolne pedałowanie przez kilka minut pozwalające rozciągnąć ręce i nogi. Potem przechodzimy do ćwiczeń właściwych o odpowiednio dobranej intensywności. Przy spalaniu tkanki tłuszczowej nasz puls powinien wynosić 120 – 140 uderzeń na minutę, bo wówczas ćwiczenie jest najskuteczniejsze. Następnie po około 5 min treningu zwalniamy, aby puls spadł do normalnej wartości, a mięśnie mogły odpocząć. By po chwili powrócić do intensywnego treningu.

 

Rowereki stacjonarne – Ranking

 

Sapphire Falcon SG-911B 

 

Rower magnetyczny Sapphire Falcon SG-911B to idealny model dla osób szukających solidnego urządzenia do treningu fizycznego w domu. Waga całkowita roweru wynosi 21 kg, z czego 7 kg to koło zamachowe, i może on udźwignąć użytkownika ważącego do 120 kg. Jest to model stabilny i bezpieczny, a dla łatwiejszego transportu zaopatrzony został w rolki transportowe.

Sapphire Falcon SG-911B jest wyposażony w regulację oporu w 8 stopniowej skali, nowoczesny komputer z tacką na telefon lub smartfon, a także kierownicę wyposażoną w sensory pulsu, a rączki kierownicy zostały pokryte miękką pianką wysokiej jakości. Dzięki regulowanemu siodełku, każdy użytkownik dostosuje wysokość do własnych potrzeb.

Odległość możemy regulować w zakresie od 64 do 86 cm. Natomiast dzięki wykorzystaniu magnetycznego mechanizmu oporu, model ten pracuje bardzo cicho, więc Twój trening nie będzie przeszkadzał domownikom. Użytkownicy właśnie cichą pracę podają, jako jedną z zalet tego rowerka, podoba im się również regulowana kierownica, wygodne, regulowane siodełko i solidne oraz estetyczne wykonanie.

 

 

Kettler Giro C1

 

Kettler Giro C1 to zaawansowany technologicznie rower magnetyczny. Pozwala on na określenie celów treningowych z odliczaniem czasu treningu, dystansem, oraz spalonych kalorii. Dodatkowo pozwala na pomiar tętna w fazie spoczynku z oceną sprawności, ponadto użytkownik dysponuje tu funkcją szybki start, która pozwala na rozpoczęcie treningu bez wstępnych ustawień jego parametrów.

Podczas treningu użytkownik ma udostępnione takie dane, jak czas treningu, prędkość, pokonany dystans, kadencja w obrotach na minutę, zużycie energii oraz częstotliwość uderzeń serca. A po zakończeniu treningu udostępniane są wskazania średnich wartości. Model ten został wyposażony w kierownicę w kształcie litery U, samonastawne pedały z paskami, wygodne siodełko fitnessowe o regulowanej wysokości, uchwyt dla tabletu lub smartfonu, oraz kółka transportowe. Obudowa wyświetlacza LCD o wymiarach 85 x 48 mm jest wykonana z materiałów odpornych na działanie potu i jest pokryta szkłem akrylowym.

Rower jest przeznaczony dla użytkowników o maksymalnej wadze 130 kg, a jego wymiary po rozłożeniu wynoszą długość 90 cm, szerokość 54, wysokość 136 cm. Użytkownicy cenią sobie w tym modelu to, że wyświetlacz pokazuje wszystkie osiągnięcia treningowe, a do tego zapewnia spokojną równomierną i cichą pracę.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status