ᐅ Pulsometry Bluetooth. Opinie i recenzje

Pulsometry Bluetooth ranking

Ostatnio aktualizowane: 13.12.19

 

Jaki pulsometr Bluetooth kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Osoby, które biegają, pływają, czy jeżdżą na rowerze, wraz ze zwiększeniem intensywności swoich treningów chcą sprawdzać, czy rzeczywiście osiągają postępy. W tym celu kupują pulsometr. To niezwykle funkcjonalne urządzenie. Pozwala ono nie tylko kontrolować puls w czasie ćwiczeń i dobrać na jego podstawie intensywność wysiłku, ale także sprawdzić swoją lokalizację, warunki pogodowe, czy przesłać wyniki do specjalnych aplikacji mobilnych. Jeśli zależy nam na dużej ilości zaawansowanych opcji, najlepiej kupić model z funkcją łączenia się z komputerem, czy telefonem przez Bluetooth. Stworzyliśmy ten poradnik by podpowiedzieć Ci, jaki pulsometr Bluetooth wybrać, by być z niego w pełni zadowolonym.

Zalety pulsometrów

Wbrew pozorom, pulsometr nie jest zbędnym gadżetem, który jest przydatny wyłącznie zaawansowanym sportowcom. Mogą z niego swobodnie korzystać również amatorzy, ponieważ to urządzenie pokazuje dokładny pomiar spalonych kalorii, liczbę kroków, czy długość przemierzonego dystansu. Pozwala też monitorować nasze treningowe postępy.

Przy regularnych ćwiczeniach mierzenie tętna ma istotne znaczenie, ponieważ to właśnie w ten sposób możemy kontrolować nasz wysiłek. Podczas biegania, czy jazdy na rowerze możemy z łatwością ustalić swój indywidualny rytm, przez co osiągnięcie wyznaczonego sobie celu staje się łatwiejsze. Tego typu urządzenie może nas też motywować do dalszej pracy nad sobą, dzięki niemu o wiele łatwiej ćwiczy się interwałami.

Jeśli wybierzemy urządzenie Bluetooth, będziemy mogli szybko skonfigurować je z naszym smartfonem. Dzięki temu na wyświetlaczu takiego pulsometru w czasie treningu mogą wyświetlać się powiadomienia informujące o nadejściu wiadomośc,i czy przychodzącym połączeniu. Łączność Bluetooth ułatwia nam także przesyłanie osiągniętych wyników do specjalnych aplikacji dla sportowców. Możemy więc analizować osiągane czasy, czy odległości, a także chwalić się rezultatami swoim znajomym.

 

Rodzaje Bluetooth pulsometrów

Przed zakupem pulsometru z łącznością Bluetooth musimy zastanowić się, jaki rodzaj będzie dla nas najwygodniejszy. Możemy wyróżnić modele klasyczne, jednoczęściowe oraz z licznikiem rowerowym. Produkt klasyczny składa się z nadajnika (należy nim obwiązać klatkę piersiową) oraz zakładanego na nadgarstek zegarka. Taka konstrukcja umożliwia uzyskanie bardzo dokładnego pomiaru. W dodatku tego typu modele mają również szereg innych funkcji, takich jak kalendarz, pomiar spalonych kalorii, zegar, stoper czy możliwość podświetlania wyświetlacza.

Pulsometr jednoczęściowy może być zakładany na nadgarstek, na palec lub na szyję. Pomiar tętna w tym przypadku niekiedy może nie być tak dokładny. Ponadto takie produkty najczęściej mają dość ograniczone opcje. To może być dobre rozwiązanie dla osób, którym nie zależy na bardzo dokładnych danych i nie potrafią przyzwyczaić się do czujnika na klatce piersiowej.

Z kolei urządzenia z licznikiem rowerowym są skierowane przede wszystkim do rowerzystów. Składają się one z czujnika (który należy umieścić na ramie roweru), paska na klatkę piersiową oraz prędkościomierza (powinno się go założyć na widełki koła). Model ten nie tylko mierzy nasze tętno, ale i pozwala kontrolować pracę serca, ustawić tętno maksymalne oraz mierzyć prędkość jazdy wraz z przebytymi kilometrami.

 

Zasilanie

Zasilanie pulsometrów to istotna kwestia, o której nie powinno się zapominać. Jako, że jest to urządzenie o charakterze mobilnym, które często towarzyszy nam przez całą dobę, jest zasilane wymienną baterią lub wbudowanym akumulatorem. Przed zakupem sprawdźmy, jaka jest pojemność znajdującej się w środku baterii, i jaki jest maksymalny czas pracy wybranego przez nas modelu na jednym ładowaniu. Na podstawie tych informacji łatwiej będzie nam zdecydować, które urządzenie będzie właściwe.

 

Design

Dla wielu design pulsometru jest bardzo ważny. Współczesne modele charakteryzuje nowoczesny wygląd, który z pewnością przypadnie do gustu zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Takie urządzenia najczęściej są uniwersalne i nie są podzielone na damskie i męskie. To jednak nie problem, ponieważ zazwyczaj producenci oferują pulsometry w kilku kolorach do wyboru, często też można wybrać pomiędzy gumowym paskiem, a szerszą bransoletą (w przypadku urządzeń w formie zegarka). Dlatego też każdy sportowiec z pewnością znajdzie dla siebie produkt, który będzie odpowiadał jego upodobaniom.

 

Obudowa

Choć sam design odgrywa istotną rolę, nie tylko on powinien decydować o zakupie. Chcąc wybrać najlepszy pulsometr Bluetooth musimy sprawdzić, z jakiego materiału została wykonana jego obudowa. Powinna być ona odporna na wstrząsy, czy ewentualne upadki, na które podczas aktywności fizycznej jesteśmy przecież narażeni. Dobrze, jeśli wybrany przez nas model będzie miał wzmocnioną ramkę (wykonaną np. ze stali nierdzewnej) i będzie wodoodporny. Dzięki temu nawet, gdy niespodziewanie na treningu złapie nas deszcz, nie będziemy musieli martwić się o stan swojego urządzenia.

Funkcjonalność

Choć pulsometr kupujemy głównie po to, by móc kontrolować tętno, warto wybrać model z szeregiem dodatkowych funkcji, które mogą poprawić efektywność treningów. Jeśli urządzenie będzie miało wbudowany czujnik GPS, będziemy mogli śledzić trasę, a przy bardziej zaawansowanym modelu także sprawdzić naszą dokładną lokalizację. Dzięki temu nie zgubimy się i możemy znaleźć nowe, ciekawe miejsca do ćwiczeń.

Jeżeli chcemy dobrze przygotować się do zawodów, czy maratonu, warto wybrać pulsometr ze stoperem. Z jego pomocą możemy odmierzać czas, np. na kolejnych odcinkach trasy i sprawdzać, czy musimy jeszcze popracować nad swoją szybkością.

Dużym ułatwieniem będzie również podświetlenie wyświetlacza, które okaże się przydatne w szczególności na treningach wieczornych. Istotny jest też wskaźnik zużycia baterii, który pokazuje nam, ile zostało jeszcze czasu do jej całkowitego rozładowania. W ten sposób nie zaskoczy nas nagłe wyłączenie się urządzenia, przez co nie będziemy mogli poznać efektów naszych wysiłków.

 

Kompatybilność z aplikacjami

Jeśli nadal zastanawiasz się, jaki pulsometr Bluetooth jest najlepszy, podczas zakupu zwróć również uwagę na możliwość współpracy wybranego modelu ze specjalnymi, sportowymi aplikacjami. Za pośrednictwem technologii Bluetooth możemy połączyć nasz pulsometr z komputerem, czy telefonem i wgrać do nich uzyskane wyniki. Możemy je też przesłać bezpośrednio do programów, dzięki którym przeanalizujemy nasz czas i przebyty dystans oraz uzyskamy wizualizację odbytego treningu.

Takie aplikacje nie tylko zbierają dane na temat naszych ćwiczeń, ale też pozwalają porównać osiągane wyniki z innymi użytkownikami. To w wielu przypadkach jest dodatkową motywacją do dalszej pracy nad sobą i swoją kondycją.

 

Pulsometry Bluetooth w dobrych cenach

Ceny pulsometrów Bluetooth zaczynają się już od 100 zł. Wiele zależy od tego, czy wybrany przez nas model ma mieć mnóstwo dodatkowych opcji, czy może jednak wystarczy nam bardzo proste urządzenie. Cena najczęściej jest też uzależniona od samej marki.

Za pulsometr w formie zegarka lub opaski znanego producenta musimy zapłacić ok. 200-400 zł. Zazwyczaj będzie on kompatybilny z większością smartfonów. Bardziej zaawansowane urządzenia często kosztują powyżej 1000 zł. Mają one wiele dodatkowych funkcji, jak wbudowany czujnik GPS, możliwość sprawdzenia pogody, czy pomiar wysokości terenu.

 

 

Najlepsze pulsometry Bluetooth w 2019 roku

 

Dla wielu osób uprawiających sporty, zwłaszcza bieganie, pulsometr jest niemal niezbędnym urządzeniem. Bez niego często trening nie jest kompletny. Taki sprzęt potrafi nie tylko monitorować pracę serca, czy pokazywać czas biegu. Nowoczesne modele mają także wbudowany kompas, GPS czy barometr. Najlepiej wybrać produkt, za pomocą którego można wgrać nasze wyniki do różnych aplikacji mobilnych. Dzięki temu możemy np. przeanalizować nasze postępy. Nasz ranking pulsometrów Bluetooth ma na celu pokazanie Ci godnych uwagi urządzenia.

 

Nasze zalecenia

 

Polar M400

 

Produkt Polar M400 to wodoodporny zegarek sportowy, który może pełnić rolę pulsometru. Ma on wbudowany GPS oraz monitor aktywności, który działa przez całą dobę. To urządzenie zostało wyposażone w wiele funkcji, które z pewnością przypadną do gustu sportowcom. Znajduje się tutaj m.in. licznik kalorii, który pozwala określić, ile kalorii udało nam się spalić podczas treningu. Bierze on pod uwagę naszą masę ciała, jak również wiek, płeć, intensywność treningu i maksymalne tętno.

Ten model oferuje przeszło 70 różnych funkcji. Można podzielić je na cztery kategorie, czyli Smart Coaching, Całodobowy pomiar aktywności, Profile sportowe i Funkcje GPS. Ten pulsometr jest zasilany akumulatorem jonowo-polimerowym 190 mAh. Jego wymiary to: szerokość – 38 mm, wysokość – 43 mm i grubość – 11,5 mm. Waży on ok. 56,6 g.

Konsumenci doceniają ten produkt za efektowny design, wygodę użytkowania oraz funkcjonalność. Ten pulsometr można połączyć ze swoim telefonem za pomocą Bluetooth, dzięki czemu możemy otrzymywać powiadomienia choćby o przychodzącym połączeniu, czy otrzymanej wiadomości.

 

 

 

 

Garmin Fenix 3 Sapphire Performer Bundle

 

Model Garmin Fenix 3 Sapphire Performer Bundle jest pulsometrem w postaci zegarka na rękę. Ma on wbudowany GPS i został wykonany ze stali nierdzewnej. Jego wymiary wynoszą: szerokość – 51,5 mm, wysokość – 51,5 mm i grubość – 16 mm.

Produkt ten waży 186 g (z metalową bransoletą) i jest zasilany baterią litowo-jonową 300 mAh. Umożliwia on całodobowy pomiar aktywności, a także monitorowanie spalonych podczas treningu kalorii, czy wykonaną liczbę kroków. Model ten został dodatkowo wyposażony w wysokościomierz, barometr oraz kompas, które na bieżąco mogą dostarczać cennych informacji podczas treningu. Aby zwiększyć wytrzymałość tego urządzenia, zastosowano w nim wzmocnioną obudowę.

Opinie o pulsometrach Bluetooth tego producenta są bardzo dobre i sytuacja wygląda podobnie w przypadku tego modelu. Konsumenci doceniają go głównie za czytelny, nawet w słońcu, wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, a także możliwość konfiguracji ze smartfonem. Dzięki temu możemy otrzymywać na bieżąco powiadomienia w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.

 

 

 

 

Suunto Ambit3 Peak Sapphire Hr Ss020673000

 

Jeśli szukasz zegarka z pulsometrem, który umożliwia bezprzewodową łączność ze smartfonem, model Suunto Ambit3 Peak Sapphire Hr Ss02067300 może Cię zainteresować. Do zestawu dołączany jest tu kabel USB i pas służący do pomiaru tętna. Produkt ten ma wbudowany GPS, dzięki któremu zawsze będziemy wiedzieć, gdzie dokładnie się znajdujemy.

Ten pulsometr jest zasilany akumulatorem jonowo-litowym. Jego wymiary to: szerokość – 50 mm, wysokość – 50 mm i grubość – 17 mm. Podczas treningu na wyświetlaczu możemy obserwować przebyty dystans, dokładną prędkość, a przy użyciu opcjonalnego czujnika również kontrolować tętno. Model ten waży 92 g, pokazuje aktualne informacje o pogodzie, czy wykres wysokości terenu.

Jak twierdzą konsumenci, produkt ten zasługuje na uwagę ze względu na szereg różnych funkcji, które przydadzą się nie tylko biegaczom, ale również rowerzystom, czy pływakom. Po konfiguracji ze specjalną aplikacją Suunto można nawet zaplanować szczegółowy trening interwałowy, a podczas jego trwania na wyświetlaczu pojawią się cenne wskazówki.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Tomtom Runner Hrm 1Rr0.001.03

 

Zegarek sportowy Tomtom Runner Hrm 1Rr0.001.03 został wyposażony nie tylko w pulsometr, czy wbudowany czujnik GPS, ale również w duży i wytrzymały wyświetlacz, który zapewnia komfort użytkowania. Urządzenie waży 50 g, a jego grubość wynosi 11,5 mm.

Ten model steruje się intuicyjnie za pomocą jednego przycisku. Ułatwia to poruszanie się po menu i wybranie odpowiedniej opcji. Ponadto umożliwia on śledzenie osiąganych wyników podczas biegania zarówno na zewnątrz, jak i w obiektach zamkniętych, czy na bieżni. Dzięki zastosowaniu technologii o nazwie QuickGPSFix można znacznie szybciej ustalić swoją lokalizację i natychmiast rozpocząć swój trening.

Konsumenci doceniają ten produkt za bardzo ergonomiczną konstrukcję, dzięki której urządzenie można z łatwością dopasować do swojego nadgarstka. To urządzenie, które przypadnie do gustu w szczególności biegaczom, ponieważ jest ono wytrzymałe i odporne na wstrząsy. Wystarczy jedno, szybkie spojrzenie na jego ekran, by skontrolować przebyty dystans lub swój puls.

 

 

Mio Fuse 79429

 

Jeżeli chcesz kupić dobry i tani pulsometr Bluetooth, który nie zawiedzie Cię w żadnej sytuacji, zwróć uwagę na urządzenie Mio Fuse 79429. To silikonowa opaska o wyjątkowo nowoczesnym designie, która jest zasilana wbudowanym akumulatorem litowo-polimerowym. Nie ma ona czujnika GPS, ale pozwala na kontrolowanie pulsu, ilość spalanych kalorii i przebytego dystansu.

Model ten można bardzo łatwo skonfigurować z najpopularniejszymi aplikacjami treningowymi lub firmowym programem Mio GO. Jego wymiary to: 250 mm x 30 mm x 16 mm. Waży on ok. 39 g.

Konsumenci doceniają tę opaskę w szczególności za kompatybilność z większością dostępnych na rynku smartfonów oraz pomiar tętna z nadgarstka z dokładnością aż do 99% EKG. Dzięki temu można skutecznie zwiększyć efektywność swoich treningów.

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status