Orbitreki ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.03.19

 

Osoby, które chcą zadbać o kondycję i szukają dobrej jakości orbitreka powinny zapoznać się z przygotowanym przez nas rankingiem. Stworzyliśmy go po to, aby ułatwić konsumentom zakupy i uchronić ich przed wyborem trudnego w obsłudze sprzętu sportowego. Zgodnie z naszymi ustaleniami najlepszym orbitrekiem dostępnym obecnie na rynku jest Sportop E850P. Model ten został zrobiony z dobrych gatunkowo tworzyw. Odpowiednia konstrukcja zapewnia stabilność, co zwiększa nasze bezpieczeństwo w trakcie treningu. Należy dodać, że produkt nie generuje dużego hałasu – potwierdzają to opinie wielu konsumentów. Użytkownik ma do wyboru kilka programów treningowych. Na ekranie wyświetlane są najważniejsze informacje na temat treningu, m.in. przebyty dystans czy ilość spalonych kalorii. Na drugim miejscu znalazł się orbitrek Zipro Neon. Cieszy się on dużą popularnością wśród konsumentów, ponieważ można go kupić w przystępnej cenie. Dobrze wyprofilowane uchwyty gwarantują, że będziemy mieć zapewniony odpowiedni poziom komfortu. W zestawieniu znajdziesz też opisy innych, ciekawych produktów. Zachęcamy do dalszej lektury.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki orbitrek kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zdrowe ciało i jasny umysł to podstawa szczęśliwego życia. Z tego względu wciąż poszukujemy nowych sposobów, aby poprawić naszą kondycję fizyczną i psychiczną. Świetnym sposobem w osiąganiu tego celu jest uprawianie sportu. Właśnie dlatego producenci wprowadzili na rynek specjalne urządzenia, które pomagają w zdobywaniu oczekiwanych rezultatów. Jednym z nich jest orbitrek. Tego typu przyrząd pozwala spalać tkankę tłuszczową, pobudzając do pracy najważniejsze grupy mięśniowe. Co więcej nie obciąża stawów, dlatego jest bezpieczny również dla osób starszych. Szeroki asortyment stawia przed nami pytanie: „jaki orbitrek wybrać”, aby był skuteczny i przynosił efekty. W niniejszym artykule zwrócimy uwagę na najważniejsze cechy, jakie powinno posiadać dobrej jakości urządzenie.

 

 

Napęd – jaki orbitrek jest najlepszy?

Jednym z najważniejszych mechanizmów orbitreków jest ich napęd. Od niego zależy czy jazda na urządzeniu będzie efektywnie wpływać na proces spalania tłuszczu. Cała energia, którą wytwarzamy podczas naciskania pedałów gromadzi się w specjalnym kole. Im mechanizm jest cięższy, tym uprawianie sportu staje się bardziej korzystne dla naszego zdrowia. Jeśli jest on zbyt lekki, nie zdoła skumulować naszej energii i pedałowanie będzie o wiele trudniejsze, co wpłynie na niepotrzebne obciążenie stawów.

 

Rodzaje

Ze względu na miejsce, gdzie został zamontowany napęd, orbitreki możemy podzielić na 3 podstawowe grupy: z mechanizmem umieszczonym z tyłu, z przodu i pośrodku. Każdy z nich posiada swoje wady i zalety, dlatego dobrze jest wypróbować wszystkie dostępne typy.

Orbitreki z napędem na tył są najbardziej popularnym rodzajem tego typu sprzętów. Cały mechanizm, który odpowiada za napędzanie pedałów znajduje się za plecami sportowca. Koło zamachowe połączone jest z uchwytami dla rąk, dzięki czemu podczas treningu pracuje całe ciało. W przypadku orbitreków z napędem na tył pedały są nieco szerzej rozstawione, co wpływa na odpowiedni rozkład naszej siły. Urządzenia charakteryzują się stosunkowo niedużym rozmiarem i prostotą obsługi. Konstrukcja została zaprojektowana w taki sposób, aby sprzęt posiadał jak najmniej części ruchomych.

Orbitreki z napędem na przód zostały wprowadzone na rynek krótko po przedstawieniu ich odpowiednika z tylnym mechanizmem. Aby wyróżnić swój produkt, producenci zaprojektowali modele, które wyglądają nieco masywniej, co może wywoływać u nas przekonanie o większej efektywności sprzętu. W rzeczywistości orbitrek tego typu wpływa bardzo podobnie na proces spalania tłuszczu. Różnica, jaką z pewnością zauważysz zawarta jest m.in. w wadze produktu. Ze względu na to że koło zamachowe zamontowane jest z przodu, cała konstrukcja była nieco niestabilna. Dołożenie kilku obciążników rozwiązało ten problem.

Nowinką na naszym rynku jest orbitrek, w którym napęd został rozłożony centralnie. Jest to najbardziej kompleksowy sprzęt, który z pewnością zajmie mniej miejsca niż poprzednie modele. Przede wszystkim produkt jest bardzo stabilny. Wpływa na to masywna podstawa, która zabezpiecza urządzenie przed przechyleniem. Oprócz tego zajmuje ono mało miejsca podczas eksploatacji. Pedały nie wystają tak, jak w ich odpowiednikach z napędem na tył lub przód, dzięki czemu nie musisz się martwić o przypadkowe uderzenie kogoś lub uszkodzenie sp. ściany.

 

Rodzaje systemu hamowania

Jednym z najważniejszych właściwości orbitreków jest system hamowania. W dzisiejszych czasach na rynku spotkamy 3 ich rodzaje: mechaniczny, magnetyczny i elektromagnetyczny.

Początkowo wszystkie urządzenia były wyposażone w system mechaniczny. Został on skonstruowany w taki sposób, że nasz nacisk na pedały powoduje kręcenie się specjalnego pasa połączonego z kołem zamachowym. Mechanizm przypomina nieco system wykorzystywany w produkcji zwykłych rowerów. Stopień trudności ustawiamy za pomocą specjalnych przerzutek zamontowanych w panelu sterowania. Oczywiście ten rodzaj napędu nie daje nam gwarancji płynnego i stabilnego ruchu. Z tego względu modele te są znacznie tańsze od pozostałych. Inną wadą urządzenia jest nieprzyjemny szum podczas użytkowania. Oczywiście na małą skalę nie stanowi to większego problemu, jednak jeśli np. planujesz otworzyć siłownię i postawić w niej kilka sprzętów, z pewnością będzie on na dłuższą metę denerwujący. Mimo wszystko konsumenci decydują się na ich zakup, ponieważ mogą pracować bez prądu i łatwo składają się nawet do bardzo małych rozmiarów.

Inaczej działają orbitreki z magnetycznym systemem hamowania. W tym przypadku obciążenie jest wynikiem zamontowania w sprzęcie specjalnych magnesów. Hamowanie nasila się lub obniża analogicznie do zmiany odległości pomiędzy magnesami. To pozwala na stosunkowo szybkie przełączenie pracy sprzętu z trybu lekkiego do bardziej wymagającego. Zastosowanie magnesów znacznie obniża szum podczas korzystania z orbitreka i umożliwia ustawienie idealnej dla nas trudności. Wszelkie zmiany obciążenia są bardzo płynne, dzięki czemu Twój organizm stopniowo będzie adaptować się do danej prędkości. Jest to optymalne cenowo urządzenie. Jednym z jego mankamentów jest brak programów treningowych.

Najbardziej zaawansowanym i efektywnym sprzętem jest orbitrek z elektromagnetycznym systemem hamowania. Łączy w sobie bowiem dwa sposoby kontrolowania urządzenia: magnetyczny i elektryczny. Zaawansowana elektronika pozwoli Ci dostosować stopień trudności ćwiczeń, dzięki czemu możesz dokładnie zaplanować swój trening. Dodatkowym atutem orbitreka jest wmontowany w konstrukcję sprzętu komputer. Posiada on szereg funkcji np. włączenie planu treningowego nastawionego na spalanie tłuszczu, budowanie tkanki mięśniowej, system cardio lub relax. Oprócz tego często wyposażony jest w specjalne czujniki, które kontrolują Twój puls, ciśnienie oraz pokazują ilość spalonych kalorii itp. Tego typu sprzęty świetnie sprawdzą się nie tylko w zaciszu Twojego domu, ale również w profesjonalnych klubach fitness. Niestety są one stosunkowo drogie i nie mogą być uruchomione bez prądu.

 

 

Rozstaw stóp

Często pomijaną właściwością orbitreków jest rozstaw pedałów, inaczej zwany czynnikiem Q. Użytkownicy rzadko zwracają uwagę na ten szczegół, a przecież nasza wygoda to najważniejsza kwestia w uprawianiu sportu. Przed zakupem urządzenia warto więc przez chwilę popracować na nim w sklepie. Pamiętaj, że im mniejszy rozstaw między pedałami, tym Twoje ruchy będą bardziej naturalne. To ważne, abyś podczas uprawiania sportu nie odczuwał jakiegokolwiek dyskomfortu. W przeciwnym razie możesz narazić się nie tylko na szybkie zniechęcenie do korzystanie z orbitreka, ale również na poważne kontuzje.

Dobrej jakości sprzęt powinien posiadać czynnik q mniejszy niż 20 cm. Taki rozstaw zapewni Ci w pełni bezpieczne i efektywne użytkowanie. Jeśli zobaczysz, że parametr jest większy niż 20 cm – zastanów się nad jego zakupem.

 

Gwarancja

Decydując się na urządzenie, dokładnie zapoznaj się z jego dokumentem gwarancyjnym. Najlepszy orbitrek to taki, który będzie solidnie służył Ci przez wiele lat. Sprawdź więc, jakie warunki musisz spełnić, aby sprzęt funkcjonował prawidłowo.

 

Orbitreki w dobrych cenach

Ceny orbitreków są bardzo zróżnicowane. Wpływa na nie marka, funkcje i model. Najtańsze urządzenie kupisz już za 1000 zł. Jeśli jednak zastanawiasz się nad wyborem solidniejszego sprzętu wyposażonego w szereg dodatkowych funkcji, musisz przygotować się na wydatek rzędu 5000 zł.

 

 

Najlepsze orbitreki w 2019 roku

 

Sport to zdrowie, a ćwiczenia na orbitreku pozwalają nam zadbać o kondycję, spalić sporo kalorii i wzmocnić mięśnie całego ciała. Jak to możliwe? Ćwicząc na takim przyrządzie poruszamy naszym całym ciałem – zarówno nogami, jak i rękami. Możemy zmienić obciążenie, prędkość lub ustawić tryb ćwiczenia i dostosować go do naszych potrzeb oraz wyznaczonego celu. Aby ułatwić Ci zakup takiej maszyny, przygotowaliśmy ranking orbitreków.

 

Nasze zalecenia

 

Sportop E850

 

Orbitrek E850P to model magnetyczny. Ma on wytrzymałą, stabilną konstrukcję. Posiada koło zamachowe o wadze 12 kg oraz komputer z możliwością ustawienia trybu pracy, a więc możesz ćwiczyć na różnych poziomach obciążenia.

Poza tym ma licznik wskazujący czas ćwiczenia, Twoją prędkość i przebyty dystans. Urządzenie wyposażone jest również w funkcję mierzenia pulsu. To wszystko pozwala ocenić użytkownikowi wydajność jego organizmu.

Urządzenie ma praktyczne rolki transportowe, co czyni je dość mobilną propozycją. Nośność użytkowa tego sprzętu to aż 110 kg. Ma on wymiary 104 cm x 61 cm x 158 cm. W zestawie znajduje się bidon na napoje. Ten najlepszy orbitrek zyskał wiele pozytywnych ocen konsumentów.

Produkt ceniony jest za solidne wykonanie oraz wysoką bezawaryjność. Poza tym użytkownicy w swoich opiniach podkreślają, że jest on łatwy w obsłudze.

Orbitrek magnetyczny Sportop E850P ma następujące wymiary: 104 cm x 61 cm x 158 cm, a jego waga jest równa 43,5 kg. Maksymalne obciążenie sprzętu wynosi 110 kg.

 

Zalety

Głośność: Z uwagi na to, że konstrukcja orbitreka została odpowiednio przemyślana, a użyte do produkcji materiały są wysokiej jakości, sprzęt nie generuje dużego hałasu w trakcie pracy. Korzystając z niego, nie musimy się obawiać, że będziemy przeszkadzać domownikom.

Nośność: Maksymalne obciążenie produktu wynosi 110 kg. Dlatego mogą z niego korzystać nie tylko osoby szczupłe, ale także te, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów.

Wyświetlacz: Prezentowany model został wyposażony w wyświetlacz. Ma on odpowiednie wymiary, co sprawia, że pokazywane na nim informacje są czytelne.

Obsługa: Wiele osób potwierdza, że obsługa sprzętu nie jest trudna i poradzi sobie z nią nawet osoba, która nigdy wcześniej nie korzystała z tego typu urządzeń. Ułatwienie stanowi dołączona do kompletu instrukcja obsługi.

Programy: Orbitrek ma kilka programów treningowych. Z pewnością znajdziesz taki, który spełni Twoje oczekiwania, bez względu na Twój poziom zaawansowania.

 

Wady

Montaż: W opiniach części konsumentów pojawia się informacja o tym, że montaż sprzętu niekiedy sprawia trudność.

 

 

 

 

Zipro Neon

 

Zipro Neon to orbitrek magnetyczny z systemem oporu, który bazuje na 7 kg kole zamachowym. Urządzenie cechuje płynność ruchu, co zapewnia rytmiczny trening bez zakłóceń. Sprzęt jest stabilny, zatem nawet w czasie intensywnego treningu nie stanowi zagrożenia dla użytkownika.

Co więcej, posiada wygodne rękojeści i jest pokryty materiałem antypoślizgowym. Podobnie element na stopy, co wpływa  na komfort ćwiczeń. Model ten ma wymiary: 107 cm x 66 cm x 152 cm, a jego waga wynosi 28,9 kg.

Orbitrek ma system manualnej regulacji oporu i aż 8 poziomów obciążenia, a więc bez problemu dostosujesz go do swoich potrzeb, dzięki czemu osiągniesz bardzo dobre rezultaty ćwiczeń.

Na kierownicy znajdują się dotykowe sensory pulsu, dzięki czemu możesz kontrolować swoje wyniki – jest to szczególnie ważne dla osób z chorobami serca. Urządzenie jest wyposażone w rolki transportowe wbudowane w przedni stabilizator.

Maksymalna waga użytkownika wynosi 120 kg. Konsumenci wysoko ocenili nie tylko solidne wykonanie orbitreka, ale też jego niewielką wagę, która czyni go bardzo mobilnym.

Zipro Neon to bardzo dobry orbitrek do 500 zł. Wymiary urządzenia są następujące: 107 cm x 66 cm x 152 cm. Waga produktu wynosi ok. 30 kg, a maksymalne obciążenie to 120 kg.

 

Zalety

Antypoślizgowe podstawy: Orbitrek ma antypoślizgowe podstawy pod stopy, co gwarantuje odpowiedni poziom bezpieczeństwa w trakcie ćwiczeń. Nogi nie ślizgają się podczas ćwiczeń.

Waga: Choć urządzenie waży 30 kg, jego przenoszenie nie jest trudne. Dużym ułatwieniem są rolki transportowe umieszczone na przednim stabilizatorze. Są one zrobione z dobrych gatunkowo tworzyw, więc nie rysują podłogi.

Uchwyty: Użytkownicy twierdzą, że uchwyty są odpowiednio wyprofilowane. Dodatkowo zostały pokryte przyjemnym w dotyku materiałem. Nie musisz się obawiać, że po treningu Twoje dłonie będą podrażnione.

Wyświetlacz: Na wyświetlaczu prezentowane są wszystkie najważniejsze informacje m.in. o przebytym dystansie i spalonych kaloriach. W ten sposób możesz monitorować swoje postępy.

 

Wady

Głośność pracy: Czytając recenzje konsumentów można natrafić na informacje, że produkt generuje stosunkowo duży hałas, przez co może być uciążliwy dla domowników.

 

 

 

 

Kettler Rivo M

 

Crosstrainer Kettler RIVO M to trzeci ciekawy orbitrek, jaki można znaleźć na polskim rynku. Urządzenie jest wyposażone w komputer treningowy, który pokazuje czas treningu, przebyty dystans, tętno oraz prędkość.

Dzięki temu zawsze masz wgląd w swoje osiągnięcia, a także puls czy inne dane. Bardzo ważne jest to, że urządzenie obsługiwane jest za pomocą odpornej na pot, klawiatury foliowej. Dzięki temu, nawet w czasie intensywnego treningu, będziesz mógł bezpiecznie przełączyć funkcje swojego sprzętu.

Urządzenie ma system ręcznego sterowania obciążeniem. Kolejną funkcją jest możliwość manualnej zmiany rodzaju treningu. Maksymalne obciążenie wagowe orbitreka wynosi 110 kg. Jest to model magnetyczny z kołem zamachowym o wadze ok. 12 kg. Wymiary maszyny po rozłożeniu to: 130 cm x 64 cm x 160 cm.

Opinie o orbitrekach tej marki są bardzo pochlebne. Produkt ten uważany jest za solidną propozycję, idealną do treningu w domowym zaciszu.

Orbitrek Kettler Rivo M ma następujące wymiary: długość – 130 cm, szerokość – 64 cm i wysokość – 160 cm. Maksymalne obciążenie sprzętu wynosi 120 kg.

 

Zalety

Czujniki tętna: W uchwytach umieszczone zostały czujniki tętna. Pozwalają one monitorować nasze postępy, a także wpływają na bezpieczeństwo treningu. Jeśli okaże się, że ćwiczenia zbyt mocno obciążają nasz organizm, będziemy o tym wiedzieć.

Rolki transportowe: W komentarzach na temat Kettler Rivo M można przeczytać, że rolki transportowe nie zacinają się i są wykonane z dobrych gatunkowo tworzyw. To daje nam pewność, że nie zniszczą się one zbyt szybko.

Dostosowanie: Użytkownik ma możliwość dostosowania poziomu trudności treningu do stopnia zaawansowania. Za sprawą dobrze opisanych przycisków wybranie preferowanych ustawień jest niezwykle łatwe.

 

Wady

Obudowa: Niektórzy konsumenci są zdania, że obudowa modelu nie została wykonana z najlepszych gatunkowo tworzyw. Już po kilku tygodniach użytkowania można zauważyć na niej nieestetycznie wyglądające zarysowania.

 

 

 

 

York X110

 

Czwarty produkt to York X110 z linii Active. Jest to model magnetyczny z zakresem obciążenie 1-8 (regulacja manualna). Płozy tego produktu są antypoślizgowe, co gwarantuje nam ochronę w czasie ćwiczeń.

Urządzenie ma wbudowany system pomiaru tętna – sensory dotykowe znajdują się na nieruchomych rękojeściach. Sprzęt ten ma rolki transportowe, a ponieważ waży 29,5 kg jest dość mobilny. Model ten jest wyposażony w uchwyt na bidon, co zwiększa jego funkcjonalność podczas bardzo intensywnych treningów.

Maksymalna waga użytkownika wynosi 110 kg. Wymiary produktu to 120 cm x 64 cm x 157 cm. Szczególnie przydatnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób z chorobami serca, jest sygnalizacja przekroczenia tętna maksymalnego.

Model ten ma 4 programy treningowe. Poza tym urządzenie mierzy czas treningu, spalone kalorie czy pokonany dystans, a więc masz wgląd nie tylko w swoje osiągi, ale też wydajność organizmu.

York X110 to orbitrek magnetyczny o wymiarach 120 cm x 64 cm x 157 cm. Waga produktu jest równa 29,5 kg, a maksymalne obciążenie wynosi 110 kg.

 

Zalety

Uchwyt na bidon: Niezwykle przydatnym rozwiązaniem jest zamontowany na urządzeniu uchwyt na bidon. Dzięki niemu możesz mieć butelkę z wodą zawsze pod ręką.

Kompaktowe wymiary: Produkt ma kompaktowe wymiary, więc będzie odpowiedni także do małych mieszkań.

Test sprawności: Dostępne w urządzeniu opcje przewidują możliwość wykonania testu sprawności. Będziesz więc mógł sprawdzić, czy zrobiłeś postępy, od kiedy zdecydowałeś się na systematyczną aktywność fizyczną.

 

Wady

Skrzypi: Część użytkowników zauważyło, że podczas użytkowania sprzętu słychać skrzypienie, co dla niektórych osób może być uciążliwe.

Wyświetlacz: Niektórzy konsumenci uważają, że pojawiające się na wyświetlaczu informacje nie są czytelne.

 

 

 

 

Body Sculpture BE 1900 

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez orbitreka Body Sculpture BE 1900. Biorąc pod uwagę inne, dostępne na rynku modele cena za produkt jest stosunkowo niska, dlatego też wielu konsumentów decyduje się na inwestycję w to urządzenie.

Prezentowany orbitrek magnetyczny ma następujące wymiary: długość – 100 cm, szerokość – 61 cm i wysokość – 160 cm. Waga modelu wynosi 26 kg, a maksymalne obciążenie jest równe 100 kg. Użytkownik ma możliwość regulowania stopnia zaawansowania treningu, co sprawia, że może on dostosować sprzęt do swoich preferencji. W uchwytach zamontowano sensory służące do pomiaru tętna. Płozy pokryte są antypoślizgowym materiałem, więc nie musimy się obawiać, że produkt będzie się przesuwał.

Opinie na temat Body Sculpture BE 1900 są z reguły pochlebne. Konsumenci doceniają to, że produkt jest łatwy w obsłudze i ma wiele udogodnień m.in. czujnik pomiaru tętna czy rolki transportowe. Elementy te zwiększają komfort użytkowania sprzętu.

Body Sculpture BE 1900 to orbitrek magnetyczny o wymiarach: długość – 100 cm, szerokość – 61 cm i wysokość – 160 cm. Waga produktu jest równa 26 kg.

 

Zalety

Rolki transportowe: Z racji tego, że rolki transportowe zostały wykonane z dobrych gatunkowo tworzyw nie niszczą się one zbyt szybko, a co najważniejsze znacznie ułatwiają transportowanie orbitreka.

Konstrukcja: Odpowiednio przemyślana, stabilna konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo w trakcie ćwiczeń i minimalizuje ryzyko wystąpienia kontuzji spowodowanych np. upadkiem.

 

Wady

Uchwyty: W opiniach niektórych konsumentów można przeczytać, że pokrywający uchwyty materiał nie jest przyjemny w dotyku, dlatego czasami podrażnia skórę.

Głośność pracy: Pewna grupa konsumentów uważa, że koło zamachowe generuje stosunkowo duży hałas w trakcie pracy.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Fitkfraft Limline

 

Orbitrek magnetyczny SLIMLINE marki FITKRAFT to ostatni produkt w naszym zestawieniu. Urządzenie łączy w sobie ruchy steppera, bieżni mechanicznej i roweru treningowego. Ten dobry i tani orbitrek posiada zewnętrzne, magnetyczne koło zamachowe o wadze 3 kg i 5 wbudowanych magnesów.

Urządzenie ma cichy i gładki mechanizm oporowy, co ułatwia jego eksploatację. Model jest też wyposażony we wzmocnioną, gumową powłokę podstawy oraz metalową ramę, wysoce odporną na uszkodzenia. Na uchwytach znajduje się miękka pianka.

Poza tym sprzęt ten ma wbudowany komputer z wyświetlaczem LCD, na którym odczytasz czas treningu, Twoją prędkość, pokonaną odległość, a także spalone kalorie czy puls. Dzięki dużym, antypoślizgowym pedałom, masz zapewnione pełne bezpieczeństwo w czasie swojego treningu. Płynna, 8-stopniowa regulacja oporu umożliwi Ci swobodne dostosowanie maszyny do Twoich potrzeb.

Maksymalna waga użytkownika wynosi 120 kg. Wymiary tego modelu to: 164 cm x 51 cm x 105 cm. Produkt zyskał uznanie wielu konsumentów. Wysoko oceniają jego solidne wykonanie.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...