Orbitreki ranking

Ostatnio aktualizowane: 25.04.18

 

Jaki orbitrek kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zdrowe ciało i jasny umysł to podstawa szczęśliwego życia. Z tego względu wciąż poszukujemy nowych sposobów, aby poprawić naszą kondycję fizyczną i psychiczną. Świetnym sposobem w osiąganiu tego celu jest uprawianie sportu. Właśnie dlatego producenci wprowadzili na rynek specjalne urządzenia, które pomagają w zdobywaniu oczekiwanych rezultatów. Jednym z nich jest orbitrek. Tego typu przyrząd pozwala spalać tkankę tłuszczową, pobudzając do pracy najważniejsze grupy mięśniowe. Co więcej nie obciąża stawów, dlatego jest bezpieczny również dla osób starszych. Szeroki asortyment stawia przed nami pytanie: „jaki orbitrek wybrać”, aby był skuteczny i przynosił efekty. W niniejszym artykule zwrócimy uwagę na najważniejsze cechy, jakie powinno posiadać dobrej jakości urządzenie.

 

 

Napęd – jaki orbitrek jest najlepszy?

Jednym z najważniejszych mechanizmów orbitreków jest ich napęd. Od niego zależy czy jazda na urządzeniu będzie efektywnie wpływać na proces spalania tłuszczu. Cała energia, którą wytwarzamy podczas naciskania pedałów gromadzi się w specjalnym kole. Im mechanizm jest cięższy, tym uprawianie sportu staje się bardziej korzystne dla naszego zdrowia. Jeśli jest on zbyt lekki, nie zdoła skumulować naszej energii i pedałowanie będzie o wiele trudniejsze, co wpłynie na niepotrzebne obciążenie stawów.

 

Rodzaje

Ze względu na miejsce, gdzie został zamontowany napęd, orbitreki możemy podzielić na 3 podstawowe grupy: z mechanizmem umieszczonym z tyłu, z przodu i pośrodku. Każdy z nich posiada swoje wady i zalety, dlatego dobrze jest wypróbować wszystkie dostępne typy.

Orbitreki z napędem na tył są najbardziej popularnym rodzajem tego typu sprzętów. Cały mechanizm, który odpowiada za napędzanie pedałów znajduje się za plecami sportowca. Koło zamachowe połączone jest z uchwytami dla rąk, dzięki czemu podczas treningu pracuje całe ciało. W przypadku orbitreków z napędem na tył pedały są nieco szerzej rozstawione, co wpływa na odpowiedni rozkład naszej siły. Urządzenia charakteryzują się stosunkowo niedużym rozmiarem i prostotą obsługi. Konstrukcja została zaprojektowana w taki sposób, aby sprzęt posiadał jak najmniej części ruchomych.

Orbitreki z napędem na przód zostały wprowadzone na rynek krótko po przedstawieniu ich odpowiednika z tylnym mechanizmem. Aby wyróżnić swój produkt, producenci zaprojektowali modele, które wyglądają nieco masywniej, co może wywoływać u nas przekonanie o większej efektywności sprzętu. W rzeczywistości orbitrek tego typu wpływa bardzo podobnie na proces spalania tłuszczu. Różnica, jaką z pewnością zauważysz zawarta jest m.in. w wadze produktu. Ze względu na to że koło zamachowe zamontowane jest z przodu, cała konstrukcja była nieco niestabilna. Dołożenie kilku obciążników rozwiązało ten problem.

Nowinką na naszym rynku jest orbitrek, w którym napęd został rozłożony centralnie. Jest to najbardziej kompleksowy sprzęt, który z pewnością zajmie mniej miejsca niż poprzednie modele. Przede wszystkim produkt jest bardzo stabilny. Wpływa na to masywna podstawa, która zabezpiecza urządzenie przed przechyleniem. Oprócz tego zajmuje ono mało miejsca podczas eksploatacji. Pedały nie wystają tak, jak w ich odpowiednikach z napędem na tył lub przód, dzięki czemu nie musisz się martwić o przypadkowe uderzenie kogoś lub uszkodzenie sp. ściany.

 

Rodzaje systemu hamowania

Jednym z najważniejszych właściwości orbitreków jest system hamowania. W dzisiejszych czasach na rynku spotkamy 3 ich rodzaje: mechaniczny, magnetyczny i elektromagnetyczny.

Początkowo wszystkie urządzenia były wyposażone w system mechaniczny. Został on skonstruowany w taki sposób, że nasz nacisk na pedały powoduje kręcenie się specjalnego pasa połączonego z kołem zamachowym. Mechanizm przypomina nieco system wykorzystywany w produkcji zwykłych rowerów. Stopień trudności ustawiamy za pomocą specjalnych przerzutek zamontowanych w panelu sterowania. Oczywiście ten rodzaj napędu nie daje nam gwarancji płynnego i stabilnego ruchu. Z tego względu modele te są znacznie tańsze od pozostałych. Inną wadą urządzenia jest nieprzyjemny szum podczas użytkowania. Oczywiście na małą skalę nie stanowi to większego problemu, jednak jeśli np. planujesz otworzyć siłownię i postawić w niej kilka sprzętów, z pewnością będzie on na dłuższą metę denerwujący. Mimo wszystko konsumenci decydują się na ich zakup, ponieważ mogą pracować bez prądu i łatwo składają się nawet do bardzo małych rozmiarów.

Inaczej działają orbitreki z magnetycznym systemem hamowania. W tym przypadku obciążenie jest wynikiem zamontowania w sprzęcie specjalnych magnesów. Hamowanie nasila się lub obniża analogicznie do zmiany odległości pomiędzy magnesami. To pozwala na stosunkowo szybkie przełączenie pracy sprzętu z trybu lekkiego do bardziej wymagającego. Zastosowanie magnesów znacznie obniża szum podczas korzystania z orbitreka i umożliwia ustawienie idealnej dla nas trudności. Wszelkie zmiany obciążenia są bardzo płynne, dzięki czemu Twój organizm stopniowo będzie adaptować się do danej prędkości. Jest to optymalne cenowo urządzenie. Jednym z jego mankamentów jest brak programów treningowych.

Najbardziej zaawansowanym i efektywnym sprzętem jest orbitrek z elektromagnetycznym systemem hamowania. Łączy w sobie bowiem dwa sposoby kontrolowania urządzenia: magnetyczny i elektryczny. Zaawansowana elektronika pozwoli Ci dostosować stopień trudności ćwiczeń, dzięki czemu możesz dokładnie zaplanować swój trening. Dodatkowym atutem orbitreka jest wmontowany w konstrukcję sprzętu komputer. Posiada on szereg funkcji np. włączenie planu treningowego nastawionego na spalanie tłuszczu, budowanie tkanki mięśniowej, system cardio lub relax. Oprócz tego często wyposażony jest w specjalne czujniki, które kontrolują Twój puls, ciśnienie oraz pokazują ilość spalonych kalorii itp. Tego typu sprzęty świetnie sprawdzą się nie tylko w zaciszu Twojego domu, ale również w profesjonalnych klubach fitness. Niestety są one stosunkowo drogie i nie mogą być uruchomione bez prądu.

 

 

Rozstaw stóp

Często pomijaną właściwością orbitreków jest rozstaw pedałów, inaczej zwany czynnikiem Q. Użytkownicy rzadko zwracają uwagę na ten szczegół, a przecież nasza wygoda to najważniejsza kwestia w uprawianiu sportu. Przed zakupem urządzenia warto więc przez chwilę popracować na nim w sklepie. Pamiętaj, że im mniejszy rozstaw między pedałami, tym Twoje ruchy będą bardziej naturalne. To ważne, abyś podczas uprawiania sportu nie odczuwał jakiegokolwiek dyskomfortu. W przeciwnym razie możesz narazić się nie tylko na szybkie zniechęcenie do korzystanie z orbitreka, ale również na poważne kontuzje.

Dobrej jakości sprzęt powinien posiadać czynnik q mniejszy niż 20 cm. Taki rozstaw zapewni Ci w pełni bezpieczne i efektywne użytkowanie. Jeśli zobaczysz, że parametr jest większy niż 20 cm – zastanów się nad jego zakupem.

 

Gwarancja

Decydując się na urządzenie, dokładnie zapoznaj się z jego dokumentem gwarancyjnym. Najlepszy orbitrek to taki, który będzie solidnie służył Ci przez wiele lat. Sprawdź więc, jakie warunki musisz spełnić, aby sprzęt funkcjonował prawidłowo.

 

Orbitreki w dobrych cenach

Ceny orbitreków są bardzo zróżnicowane. Wpływa na nie marka, funkcje i model. Najtańsze urządzenie kupisz już za 1000 zł. Jeśli jednak zastanawiasz się nad wyborem solidniejszego sprzętu wyposażonego w szereg dodatkowych funkcji, musisz przygotować się na wydatek rzędu 5000 zł.

 

 

Najlepsze orbitreki w 2018 roku

 

Sport to zdrowie, a ćwiczenia na orbitreku pozwalają nam zadbać o kondycję, spalić sporo kalorii i wzmocnić mięśnie całego ciała. Jak to możliwe? Ćwicząc na takim przyrządzie poruszamy naszym całym ciałem – zarówno nogami, jak i rękami. Możemy zmienić obciążenie, prędkość lub ustawić tryb ćwiczenia i dostosować go do naszych potrzeb oraz wyznaczonego celu. Aby ułatwić Ci zakup takiej maszyny, przygotowaliśmy ranking orbitreków.

 

Nasze zalecenia

 

Sportop E850

 

Orbitrek E850P to model magnetyczny. Ma on wytrzymałą, stabilną konstrukcję. Posiada koło zamachowe o wadze 12 kg oraz komputer z możliwością ustawienia trybu pracy, a więc możesz ćwiczyć na różnych poziomach obciążenia.

Poza tym ma licznik wskazujący czas ćwiczenia, Twoją prędkość i przebyty dystans. Urządzenie wyposażone jest również w funkcję mierzenia pulsu. To wszystko pozwala ocenić użytkownikowi wydajność jego organizmu.

Urządzenie ma praktyczne rolki transportowe, co czyni je dość mobilną propozycją. Nośność użytkowa tego sprzętu to aż 110 kg. Ma on wymiary 104 cm x 61 cm x 158 cm. W zestawie znajduje się bidon na napoje. Ten najlepszy orbitrek zyskał wiele pozytywnych ocen konsumentów.

Produkt ceniony jest za solidne wykonanie oraz wysoką bezawaryjność. Poza tym użytkownicy w swoich opiniach podkreślają, że jest on łatwy w obsłudze.

 

 

 

 

Zipro Neon

 

Zipro Neon to orbitrek magnetyczny z systemem oporu, który bazuje na 7 kg kole zamachowym. Urządzenie cechuje płynność ruchu, co zapewnia rytmiczny trening bez zakłóceń. Sprzęt jest stabilny, zatem nawet w czasie intensywnego treningu nie stanowi zagrożenia dla użytkownika.

Co więcej, posiada wygodne rękojeści i jest pokryty materiałem antypoślizgowym. Podobnie element na stopy, co wpływa  na komfort ćwiczeń. Model ten ma wymiary: 107 cm x 66 cm x 152 cm, a jego waga wynosi 28,9 kg.

Orbitrek ma system manualnej regulacji oporu i aż 8 poziomów obciążenia, a więc bez problemu dostosujesz go do swoich potrzeb, dzięki czemu osiągniesz bardzo dobre rezultaty ćwiczeń.

Na kierownicy znajdują się dotykowe sensory pulsu, dzięki czemu możesz kontrolować swoje wyniki – jest to szczególnie ważne dla osób z chorobami serca. Urządzenie jest wyposażone w rolki transportowe wbudowane w przedni stabilizator.

Maksymalna waga użytkownika wynosi 120 kg. Konsumenci wysoko ocenili nie tylko solidne wykonanie orbitreka, ale też jego niewielką wagę, która czyni go bardzo mobilnym.

 

 

 

 

Kettler Rivo M

 

Crosstrainer Kettler RIVO M to trzeci ciekawy orbitrek, jaki można znaleźć na polskim rynku. Urządzenie jest wyposażone w komputer treningowy, który pokazuje czas treningu, przebyty dystans, tętno oraz prędkość.

Dzięki temu zawsze masz wgląd w swoje osiągnięcia, a także puls czy inne dane. Bardzo ważne jest to, że urządzenie obsługiwane jest za pomocą odpornej na pot, klawiatury foliowej. Dzięki temu, nawet w czasie intensywnego treningu, będziesz mógł bezpiecznie przełączyć funkcje swojego sprzętu.

Urządzenie ma system ręcznego sterowania obciążeniem. Kolejną funkcją jest możliwość manualnej zmiany rodzaju treningu. Maksymalne obciążenie wagowe orbitreka wynosi 110 kg. Jest to model magnetyczny z kołem zamachowym o wadze ok. 12 kg. Wymiary maszyny po rozłożeniu to: 130 cm x 64 cm x 160 cm.

Opinie o orbitrekach tej marki są bardzo pochlebne. Produkt ten uważany jest za solidną propozycję, idealną do treningu w domowym zaciszu.

 

 

 

 

York X110

 

Czwarty produkt to York X110 z linii Active. Jest to model magnetyczny z zakresem obciążenie 1-8 (regulacja manualna). Płozy tego produktu są antypoślizgowe, co gwarantuje nam ochronę w czasie ćwiczeń.

Urządzenie ma wbudowany system pomiaru tętna – sensory dotykowe znajdują się na nieruchomych rękojeściach. Sprzęt ten ma rolki transportowe, a ponieważ waży 29,5 kg jest dość mobilny. Model ten jest wyposażony w uchwyt na bidon, co zwiększa jego funkcjonalność podczas bardzo intensywnych treningów.

Maksymalna waga użytkownika wynosi 110 kg. Wymiary produktu to 120 cm x 64 cm x 157 cm. Szczególnie przydatnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób z chorobami serca, jest sygnalizacja przekroczenia tętna maksymalnego.

Model ten ma 4 programy treningowe. Poza tym urządzenie mierzy czas treningu, spalone kalorie czy pokonany dystans, a więc masz wgląd nie tylko w swoje osiągi, ale też wydajność organizmu.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Fitkfraft Limline

 

Orbitrek magnetyczny SLIMLINE marki FITKRAFT to ostatni produkt w naszym zestawieniu. Urządzenie łączy w sobie ruchy steppera, bieżni mechanicznej i roweru treningowego. Ten dobry i tani orbitrek posiada zewnętrzne, magnetyczne koło zamachowe o wadze 3 kg i 5 wbudowanych magnesów.

Urządzenie ma cichy i gładki mechanizm oporowy, co ułatwia jego eksploatację. Model jest też wyposażony we wzmocnioną, gumową powłokę podstawy oraz metalową ramę, wysoce odporną na uszkodzenia. Na uchwytach znajduje się miękka pianka.

Poza tym sprzęt ten ma wbudowany komputer z wyświetlaczem LCD, na którym odczytasz czas treningu, Twoją prędkość, pokonaną odległość, a także spalone kalorie czy puls. Dzięki dużym, antypoślizgowym pedałom, masz zapewnione pełne bezpieczeństwo w czasie swojego treningu. Płynna, 8-stopniowa regulacja oporu umożliwi Ci swobodne dostosowanie maszyny do Twoich potrzeb.

Maksymalna waga użytkownika wynosi 120 kg. Wymiary tego modelu to: 164 cm x 51 cm x 105 cm. Produkt zyskał uznanie wielu konsumentów. Wysoko oceniają jego solidne wykonanie.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...