ᐅ Orbitrek magnetyczny. Opinie i recenzje

Orbitreki magnetyczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 11.12.19

 

Jaki orbitrek magnetyczny kupić ?

 

Przewodnik zakupowy

Ćwiczenia nie muszą wiązać się z ochotą na wyjścia z domu, siłownię lub jogging. Mimo wszystko, pragniemy jednak utrzymać dobrą kondycję fizyczną. Dobrym wyjściem z tej sytuacji może okazać się kupno orbitreku magnetycznego, który zadba o naszą kondycję w domowych warunkach. Nie jest łatwo wybrać urządzenie takiego typu. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jaki orbitrek magnetyczny wybrać. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Dopasowanie

Najważniejsze jest, aby odpowiednio dopasować orbitrek do naszych wymiarów. Jeżeli wybierzemy zbyt duże urządzenie, może się to szybko skończyć kontuzją. Zbyt mały sprzęt sprawi, że nasz trening będzie mało efektywny. Musimy także uważać, aby nie wybrać za delikatnej maszyny do dużej masy ciała. Istotne jest, aby przetestować sprzęt przed jego kupnem.

Źle dobrany przyrząd może demotywować nas do dalszych treningów, gdyż będzie to mało wygodne. Wybierając model dopasowany dobrze do naszego ciała sprawimy, że będziemy chcieli do niego powracać. Koniecznie zatem usiądźmy na maszynie i ją wypróbujmy. Jeśli zakupimy dobry, solidny sprzęt to będzie nam służył wiele lat. Wybierzmy także takie urządzenie, które nie jest zbyt ciężkie i duże. Ograniczy to jego mobilność i może sprawić nam problem w przenoszeniu.

 

Czynnik Q

Czynnik Q to inaczej szerokość rozstawu stóp. Jest to bardzo znaczący parametr w wyborze orbitreku magnetycznego. Ważne, aby wybrać sprzęt z jego małym rozstawem. W efekcie trening będzie wygodny, a co najważniejsze bezpieczny. Najoptymalniejszy rozstaw stóp to więcej niż 20 cm. W takim układzie nasze stawy są ustawione w bezpiecznej pozycji. Ten mniejszy niż 20 cm to ćwiczenie w bardzo niekomfortowym układzie. Bardzo łatwo jest w takim przypadku o kontuzje, ponieważ stanowi on zagrożenie dla naszych stawów.

 

Orbitrek magnetyczny a elektromagnetyczny  – jaki orbitrek jest najlepszy?

W systemie magnetycznym zostały zamocowane magnesy, które obniżają i zwiększają obciążenie poprzez przysuwanie i odsuwanie od silnika. Jest to prosty w obsłudze system, którym możemy sterować, używając innego urządzenia. Sprzęt jest cichy, a co więcej pracuje bardzo płynnie. Jest to najlepszy wybór do domowych warunków. Orbitrek elektromagnetyczny z kolei nie działa już tak zręcznie. Jest także o wiele droższy od wspomnianego wcześniej typu. Pobiera bardzo dużo prądu, jednak posiada też więcej funkcji.

 

Koło zamachowe

Ciężkie i duże koło nie zawsze musi oznaczać, że jest najlepsze. Przyjrzyjmy się, czy koło zamachowe jest proporcjonalnie duże do całego sprzętu. Wówczas mamy więcej pewności, że będzie ono działało poprawnie. Pamiętajmy, że zbyt małe koło może oznaczać niestabilny produkt. Użytkownicy chwalą sobie sprzęty o wadze około 12 kg. Niektórzy uważają jednak za najlepsze koła zamachowe ważące 20 kg. Mamy wtedy większy zakres regulacji. Jeżeli jesteśmy osobą lekką i niską, to najlepszym wyborem będzie urządzenie z kołem o mniejszej wadze.

 

Funkcje

Ciekawą, ale nie najważniejszą opcją może okazać się program treningowy. Przydatny będzie zapewne dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z tego typu sprzętem, lecz nie chcą pomocy trenera. Wiele modeli ma wbudowany czujnik pulsu. Jak dowodzą badania, jego kontrola w czasie ćwiczeń umożliwia nam uzyskanie lepszych efektów. Bardzo przydatną opcją jest również możliwość podłączenia do komputera lub tabletu.

Pozwalają one nam kontrolować nasze treningi na różnych urządzeniach. Orbitrek magnetyczny zwykle posiada inne funkcje, jak regulację długości i wysokości kroku. Mogą okazać się całkiem korzystne w sterowaniu maszyną i w naszych treningach. Dla osób, które lubią kontrolować spalone kalorie przyda się opcja ich obliczania. Orbitrek magnetyczny możemy także połączyć z Google Maps.

Dodatki

Warto wybrać urządzenie, które posiada miejsce na bidon. Nie zapomnimy wtedy o uzupełnianiu płynów podczas treningów. Dobrym pomysłem jest też wybranie modelu z miejscem na ręcznik oraz telefon.

 

Orbitreki magnetyczne w dobrej cenie

Najtańsze z nich kosztują około 1 000 zł. Jeżeli jednak nie jest to urządzenie przechodzone, to nie należy do najlepszych wyborów. Maszyny te zwykle bardzo szybko się psują, a ich naprawa kosztuje więcej niż są tego warte. Nie są one zazwyczaj wyposażone w żadne dodatkowe funkcje. W okolicy 2 500 zł do 3 000 zł możemy nabyć całkiem przyzwoity sprzęt. Jest on zazwyczaj wystarczająco wygodny do codziennych treningów, lecz dość często zdarzają się w nim awarie. Bardzo dobry sprzęt kosztuje około 4 000 zł. Znajdziemy w nim wiele użytecznych opcji, a ponadto maszyna jest trwała.

Orbitreki magnetyczne powyżej 5 000 zł są zazwyczaj bardzo estetycznie wykonane i charakteryzuje je bardzo dobra jakość. Najbardziej przystosowane są one do domowych warunków. Warto kupić model, który wciąż jest produkowany. W każdym z nich może zdarzyć się awaria, więc będzie nam o wiele łatwiej znaleźć części do naszego sprzętu. Przypatrzmy się także gwarancji, czy zapewnia ona nam naprawę w domu. Inaczej będziemy zmuszeni wysyłać orbitrek do producenta, co z tak dużym urządzeniem może sprawić nam problem.

 

 

Najlepsze orbitreki magnetyczne w 2019 roku

 

Jeżeli masz już dość nadprogramowych kilogramów i chcesz polepszyć swoją sprawność fizyczną, powinieneś rozważyć zakup orbitreka. Sprzęt ten pozwoli Ci na odbycie treningu w domu. W ten sposób możesz jednocześnie oglądać film i ćwiczyć. W sklepach można znaleźć wiele modeli wyposażonych w dodatkowe funkcje. Część z nich szybko się psuje i nie jest warta swojej ceny. Dlatego też prezentujemy ranking orbitreków magnetycznych, które wyróżnia wysoka jakość wykonania.

 

Nasze zalecenia

 

Hammer Pro Line EX7

 

Produkt Hammer Pro Line EX7 rozpoczyna nasz ranking orbitreków magnetycznych. Model ten przeznaczony jest do użytku domowego. Urządzenie to zostało wykonane z wysokiej jakości komponentów. Dzięki temu jego używanie jest komfortowe i płynne. Ponadto konstrukcja tego modelu sprawia, że się nie zacina.

Ten najlepszy orbitrek magnetyczny jest bardzo kompaktowy. Rozmiary tego sprzętu to 145 cm x 52 cm. To sprawia, że może być używany nawet w niewielkich rozmiarów mieszkaniach.

Orbitrek wyposażony jest w komputer, który pozwala na dopasowanie treningu do swoich potrzeb. Użytkownik ma możliwość ustawienia ciężkości treningu za pomocą 24-stopniowej regulacji. Ponadto można wybrać program spośród 19 dostępnych. Sprzęt ten daje możliwość pomiaru tętna przez 60 sekund po wykonanym treningu. Pozwala to na ocenę wykonanych ćwiczeń.

Model ten ma wbudowane głośniki oraz wejście audio 3,5 mm jack, więc możesz podłączyć swoje urządzenie do orbitreka. Użytkownicy twierdzą, że sprzęt ten jest wygodny w obsłudze. Ponadto doceniają go za cichą pracę.

 

 

 

 

Zipro Neon

 

Następnie prezentujemy model Zipro Neon. Przeznaczony jest on dla wszystkich, którzy chcą schudnąć i wymodelować dolne partie ciała, takie jak łydki i uda. Maksymalna waga użytkownika to 120 kg.

Obsługa tego modelu jest stosunkowo prosta. Został on wyposażony w wyświetlacz LCD oraz 3 przyciski dotykowe, które pozwalają na zmianę ustawień. Na ekranie znajdują się informacje dotyczące dystansu, czasu, prędkości, a także ilości spalonych kalorii. Na rękojeści znajdują się sensory, które badają puls użytkownika.

Aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo użytkowania, platformy pod stopy są antypoślizgowe. Wymiary tego modelu to 107 cm x 66 cm x 152 cm.

Użytkownik ma do dyspozycji 8 poziomów obciążenia, które zmienia się wygodnym pokrętłem. Uchwyty są bardzo wygodnie wyprofilowane i sprawiają, że dłonie się nie męczą. Użytkownicy doceniają ten model za dobrą stabilność i solidne wykonanie.

 

 

 

 

Sapphire SG-511E Thunder II

 

Orbitrek Sapphire SG-511E Thunder II to kolejny model prezentowany w naszym rankingu. Sprzęt ten umożliwia spalenie dodatkowych kalorii. Ponadto przy regularnym stosowaniu model ten pozwala na osiągnięcie wymarzonej figury.

Produkt ten został wykonany z najwyższej jakości materiałów. Mechanizmy zostały wyciszone, aby zapewnić jak największy komfort użytkowania. Model ten ma możliwość 8-stopniowej regulacji obciążenia. Na rączkach znajdują się sensory pulsu, które informują użytkownika o przebiegu treningu. Ponadto wszelkie informacje dotyczące ćwiczeń pokazywane są na wyświetlaczu LCD. Maksymalna waga użytkownika to 150 kg. Wymiary tego urządzenia to 154 cm x 110 cm x 54 cm.

Opinie o orbitrekach magnetycznych producenta Sapphire są bardzo pozytywne. Użytkownicy twierdzą, że jest to model łatwy w montażu. Ponadto uważają oni, że charakteryzuje się ciekawym designem.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Kettler Rivo M

 

Kolejnym orbitrekiem wartym uwagi jest Kettler Rivo M. Przeznaczony jest on dla każdej osoby, która chce pozbyć się zbędnych kilogramów i poprawić swoją kondycję fizyczną.

Urządzenie wyposażone jest w podświetlany wyświetlacz LCD, który dostarcza informacje na temat treningu. Informuje on o tętnie, długości, prędkości czy odległości. W rękojeści znajdują się sensory, które pobierają informację dotyczącą pulsu. W przypadku osiągnięcia górnej granicy tętna użytkownik powiadamiany jest o tym sygnałem dźwiękowym. Konstrukcja tego modelu zapewnia cichą i płynną pracę.

Rozmiar tego sprzętu po rozłożeniu wynosi 130 cm x 64 cm x 160 cm. Maksymalna waga użytkownika to 110 kg. Produkt ten ma 8-stopniową regulację obciążenia. Urządzenie wyposażone jest w różne tryby pracy, które ustawiamy zależnie od sprawności fizycznej ćwiczącego. Dodatkowo wielkość oparcia dla stóp można regulować. Konsumenci twierdzą, że jest to solidny sprzęt, na którym można ćwiczyć codziennie.

 

 

Fitkraft Slimline

 

Nasz ranking kończymy prezentacją modelu Fitkraft Slimline. Sprzęt ten pozwala na ćwiczenie mięśni całego ciała ze szczególnym wysiłkiem skierowanym na dolne partie. Urządzenie to nie obciąża zbyt mocno stawów i sprawia, że intensywny trening nie jest tak silnie odczuwalny.

Model charakteryzuje się wysoką jakością wykonania. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się cichą i płynną pracą urządzenia.

Sprzęt ten wyposażony jest w ekran LCD, który informuje o pulsie, przebytym dystansie, liczbie spalonych kalorii, prędkości, a także czasie ćwiczeń. 8-stopniowa regulacja obciążenia pozwala na dostosowanie treningu do swojej kondycji. Ponadto wysokość uchwytów w tym modelu można regulować i dostosowywać do siebie.

Pedały są duże i antypoślizgowe, aby zapewnić jak największy komfort użytkowania. Stabilna konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo. Maksymalna waga trenującego to 120 kg.

Ten dobry i tani orbitrek magnetyczny cieszy się pozytywnymi opiniami wśród konsumentów. Twierdzą oni, że jest to dobry sprzęt, który pomaga pozbyć się warstwy tłuszczu.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status