Najlepszy zestaw hantli w walizce

Ostatnio aktualizowane: 26.05.20

 

Jaki zestaw hantli w walizce wybrać?

 

Zestaw hantli do ćwiczeń to wyposażenie, którego nie może zabraknąć w domowej siłowni. Kupując cały zestaw hantli nie musimy już trenować wyłącznie na siłowni. Co zrobić, jeżeli nigdy wcześniej nie kupowałeś takiego produktu? W takim wypadku warto przeczytać poniższy poradnik, który zawiera kilka ciekawych rad oraz opisy produktów mogących Cię zainteresować.

 

 

Według opinii osób, które już od wielu lat używają wyposażenia tego typu najlepszy zestaw hantli w walizce w 2020 roku jest bezpieczny dla nas, a także dla otoczenia. Warto zaopatrzyć się w komplet, w którym każdy hantel ma amortyzację – to daje pewność, że podczas upadku ciężarka na podłogę nie zniszczymy ani jej, ani hantla. Jeżeli jesteś początkujący, to warto wybrać hantle z osłonami na dłonie lub po prostu zakupić specjalne rękawice. Niektóre modele zamiast są kwadratowe lub trójkątne, więc gdy upadną na podłągę nie będą się po niej toczyć i zagrażać meblom lub innym przedmiotom.

Warto dokładnie przyjrzeć się, jakie hantle zostały umieszczone w zestawie. Dla początkujących proponujemy komplet, w którym najcięższy element waży 5 kg. Najlepiej zacząć od najlżejszych modeli, które ważą 0,5 kg. Po pewnym czasie można zwiększyć obciążenie, lecz należy robić to stopniowo. Jeżeli podnoszenie takich hantli nie sprawia Ci problemu, to zainwestuj w komplet, w którym znajdziesz nawet 30 kg akcesorium do ćwiczeń.

Niektóre osoby stwierdzają, że najlepsze zestawy hantli w walizce są wykonane z odpowiedniego materiału. Jeżeli zależy Ci na komforcie użytkowania, to wybierz modele gumowe. Są one dostępne w dużym przedziale obciążenia, a podnoszenie ich nie sprawia, że ręce się ślizgają. Osobom profesjonalnie trenującym podnoszenie polecamy hantle stalowe. Musimy jednak pamiętać, że potrzebne są do nich rękawiczki. Modele neoprenowe są wypełnione żeliwem. Takie hantle nie ważą więcej niż 5 kg i są przeznaczone raczej do trenowania aerobiku.

Zestawy najczęściej znajdują się w poręcznej walizce. W wielu wypadkach każdy element kompletu ma swoje miejsce, więc łatwo jest utrzymać porządek. Często tego typu zestawy są podzielone na części. Dlatego gryfy oraz talerze znajdziemy w walizce osobno. Naszym zadaniem jest nałożenie pożądanego talerza na gryf i zabezpieczenie go dołączonymi zaciskami.

 

 

Zestawy hantli w walizce – ranking

 

 

Hop-Sport 2x10kg 

 

Hop-Sport 2x10kg to zestaw hantli, który z pewnością Ci się spodoba. W jego skład wchodzą 2 gryfy o długości 35 cm. Waga obu z nich to 1,5 kg. Do tego są dołączone 4 talerze o wadze 0,5 kg, 4 o wadze 1,25 kg i 4 talerze o wadze 2,5 kg. W komplecie znajdują się również zaciski gwintowe dociskające ciężary na gryfach.

Talerze wykonane są z żeliwa i są do tego chromowane. Stalowe gryfy są niklowane oraz gwintowane. Oprócz tego mają one ryflowane uchwyty, dzięki którym podczas podnoszenia ciężarów ręce nie ślizgają się na stali. Waga całego zestawu to 22 kg.

Wszystkie hantle oraz gryfy znajdują się w specjalnej walizce, w której jest miejsce na poszczególne elementy. Dzięki niej przechowywanie zestawu jest łatwiejsze, a same hantle nie ulegają zniszczeniu. Osobom zaopatrzonym w prezentowany komplet podoba się różnorodność elementów w zestawie oraz możliwość przechowywania hantli w walizce.

 

 

 

 

Movit 20kg

 

Chcielibyśmy zaprezentować Movit 20kg. Jest to zestaw hantli dla osób, które chcą ćwiczyć nie tylko na siłowni. Cały komplet znajduje się w walizce z wyprofilowanym uchwytem. Dlatego przenoszenie oraz przechowywanie hantli jest bardzo łatwe. Wszystkie elementy są wykonane z żeliwa, dlatego możemy mieć pewność, co do ich wytrzymałości. Warto dodać, że są one chromowane.

Jeżeli chodzi o to, co znajduje się w komplecie, to jest to kilka elementów. Są to 4 talerze o wadze 2,5 kg i średnicy 16,5 cm, 4 talerze o wadze 1,25 kg i średnicy 13 cm. Do tego dołączone są 2 gryfy, których długość wynosi 35 cm. Waga każdego z nich to 1,5 kg. Dodatkowo w walizce są 4 zaciski, każdy o wadze 0,5 kg, które pozwalają stabilnie umieścić talerze na gryfie.

Cały komplet waży 20 kg. Osoby, które zdecydowały się na ćwiczenia przy użyciu tych hantli uważają, że są one bardzo dobrze wykonane, co oznacza, że jest to inwestycja na lata. Użytkownicy twierdzą również, że komplet łatwo się przenosi.

 

 

 

 

Energetic Body 15 KG

 

Dzięki Energetic Body 15 KG możesz bez problemu urządzić sobie ćwiczenia siłowe czy typu fitness w domu. Z pomocą hantli dołączonych do zestawu możesz wyrzeźbić sobie mięśnie lub przeprowadzić trening wydolnościowy. Cały komplet jest umieszczony w walizce, więc nie musisz ograniczać się do treningów w domu, lecz w każdym miejscu, jakie Ci się podoba.

Ten zestaw hantli w walizce w dobrej cenie zawiera dwa gryfy proste o długości 35 cm. Do tego są tam obciążenia o wadze 1 kg w ilości 8, a także 4 obciążenia o wadze 0,75 kg. Z pomocą dołączonych nakrętek mocujących można solidnie umieścić obciążenia na gryfie.

Materiał, z jakiego jest wykonany zestaw to żeliwo. Dodatkowo nakrętki mocujące są chromowane. Waga całego zestawu wynosi 15 kg. Osoby ćwiczące tymi hantlami wypowiadają się o nich bardzo pozytywnie. Najczęściej wspominają o łatwej i szybkiej wymianie obciążeń oraz solidnym ich wykonaniu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status