Najlepszy zegarek z GPS i pulsometrem

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Jaki zegarek z GPS i pulsometrem wybrać?

 

Zegarki z GPS i pulsometrem to nowoczesne urządzenia mające na celu monitorowanie naszej aktywności oraz samego organizmu, niezależnie od naszego aktualnego miejsca pobytu. Dzięki satelicie oraz umieszczonym wewnątrz mechanizmom pomiarowym możliwe jest zdobycie informacji na temat reakcji zachodzących w naszym organizmie, zwłaszcza tych związanych z podejmowanym wysiłkiem. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem tego typu urządzenia, a nie bardzo wiesz, co jest istotne, zapoznaj się z naszym poradnikiem zakupowym.

Najlepsze zegarki z GPS’em i pulsometrem sprawdzą się nawet w ekstremalnych warunkach związanych z dużym wysiłkiem fizycznym. Różnią się one do popularnych zegarków fitness tym, że mają więcej funkcji pomiarowych. Wyniki są również podawane z większą precyzją i dokładnością. Warto w tym miejscu wspomnieć o funkcji motywacyjnej tego typu urządzeń – podając wynik spalonych kalorii po zakończonym treningu mamy poczucie dobrze wykonanej pracy. Wszelkie wskaźniki aktywności również mają za zadanie pomóc nam w określeniu optymalnego sposobu ćwiczeń w celu osiągnięcia założonych celów. Ponadto urządzenie pozwala nam uzyskać istotne informacje na temat funkcjonowania naszego organizmu, co czasem może być przydatne przy diagnostyce i leczeniu różnego rodzaju schorzeń. GPS natomiast pomaga w mierzeniu ilości przebytych kilometrów oraz pokazuje nasze położenie. Zwykle GPS w takich zegarkach działa niezależnie od Internetu, co jest szczególnie ważne przy korzystaniu z urządzenia w ekstremalnych warunkach.

Wielu sportowców podkreśla, że najlepszy zegarek z GPS’em z pulsometrem w 2020 roku ma mnóstwo funkcji dodatkowych, co sprawia, że jest modnym gadżetem. Dobrze, jeśli będziemy mogli bez korzystania z telefonu sprawdzić, kto próbował się z nami połączyć – jest to możliwe dzięki synchronizacji zegarka z naszym smartfonem. Przydatna jest również funkcja podsumowania naszej aktywności – dzięki niej będziemy mogli sprawdzić, w jaki sposób nieco zwiększyć wydolność organizmu. Pomoże nam to w ustaleniu najlepiej dopasowanego do nas planu treningowego. Zegarek powinien być wygodny w noszeniu oraz posiadać mocną baterię. Dla pasjonatów pływania producenci przewidzieli również możliwość wodoodporności sprzętu.

Kolejnymi, przydatnymi dodatkami do zegarków GPS z pulsometrem są: łącze Bluetooth, informacje zwrotne po treningach, pola danych oraz monitorowanie snu. Urządzenie jest wprost stworzone dla osób chcących żyć zdrowo oraz zwiększać świadomość reakcji własnego ciała, a także zadbać o ich stopniową poprawę.

 

 

Zegarki z GPS i pulsometrem – ranking

 

 

Polar M400 

 

Polar M400 to urządzenie, dzięki któremu możemy dokonać całodobowych, kompleksowych pomiarów naszej aktywności, oraz udostępniać lokalizację i liczyć przebyte kilometry.

Ten zegarek z GPS’em i pulsometrem w dobrej cenie ma również zaawansowane funkcje Smart Coaching. Dzięki nim możemy wykonać test wydolności, który pomoże nam monitorować nasze bieżące postępy. Urządzenie obliczy nasze parametry w kilka minut. Kolejna, praktyczna funkcja pomaga określić efektywność biegu. Bardzo przydatny dla osób prowadzących zdrowy tryb życia jest również licznik kalorii pozwalający określić ich liczbę spaloną w trakcie treningu w oparciu o nasz wiek, płeć, masę ciała oraz wzrost. GPS z kolei pomoże nam obliczyć przebyty dystans. Wodoszczelność zegarka na poziomie 30m/3ATM chroni mechanizm przed wodą (odporny na sporadyczne zachlapania).

Użytkownicy cenią ten praktyczny gadżet głównie za wskaźnik ogólnej aktywności w ciągu dnia, który pozwala na porównanie jej z zaleceniami ogólnoświatowymi. Możemy też dopasować intensywność oraz częstotliwość ćwiczeń do naszego stylu życia.

 

 

 

 

Suunto Ambit 3 Peak 

 

Model Suunto Ambit 3 Peak pozwala na udostępnianie swojego miejsca pobytu oraz posiada funkcje szczególnie przydatne osobom uprawiającym triathlon, między innymi zmianę na tryb sportowy odbywającą się za pomocą jednego przycisku.

Zegarek przypadnie do gustu również pływakom – jest wodoszczelny, a czasomierz informuje np. o przebytym dystansie oraz ilości przepłyniętych basenów. W tym czasie urządzenie będzie również dokonywał pomiaru naszego tętna. Jego wodoszczelność sięga głębokości 100 metrów.

Możliwość sprawdzania połączeń oraz wiadomości tekstowych szczególnie podoba się kupującym, którzy nie lubią rozpraszać się w trakcie treningu. Dzięki połączeniu zegarka ze smartfonem możemy również zmieniać ustawienia oraz dostosować tryby sportowe, za pomocą aplikacji Suunto Movescount.

Kupujący chętnie raportują o swojej aktywności prosto do portalu Movescount.com. Część ustawień możemy również zmienić w trybie offline – np. język urządzenia, dźwięki oraz format czasu. Warto również wspomnieć o zaletach wyglądu zegarka – dzięki swojemu kształtowi bardzo ładnie prezentuje się na nadgarstku, zarówno na szczupłym, jak i nieco szerszym. GPS w opinii użytkujących jest bardzo dokładny i pozwala na precyzyjne określenie przebytych kilometrów.

 

 

 

 

Garmin Forerunner 235

 

Jeśli poszukujesz eleganckiego, a zarazem funkcjonalnego zegarka, Garmin Forerunner 235 został stworzony dla Ciebie. Mierzy on wiele parametrów – między innymi tempo, w jakim się poruszamy i nasze tętno.

Przydatną funkcją jest monitorowanie snu i aktywności w ciągu dnia. Pozwala to na zbadanie swojej wydajności oraz racjonalne planowanie treningu. Dla biegaczy przydatny będzie czujnik tętna na nadgarstku pozwalający na bieganie bez paska na klatce piersiowej.

Dużą zaletą urządzenia jest jego design. Atrakcyjny wygląd zewnętrzny to w tym przypadku nie wszystko – kolorowe wskaźniki pozwalają na szybkie odczytanie interesujących nas informacji.

Wiele osób ceni w urządzeniu możliwość jego personalizacji. Możliwe jest ustawienie opcji treningu dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Można także pobierać widżety i aplikacje dedykowane temu modelowi ze sklepu Connect IQ.

Ważnym elementem zegarka jest również wbudowany akcelerometr rejestrujący dystans i tempo podczas biegu. Garmin Forerunner 235 to doskonały prezent dla osoby pasjonującej się aktywnością fizyczną. Dzięki modułowi GPS możliwe jest monitorowanie pokonanych odległości, co szczególnie cenią sobie użytkownicy prowadzący precyzyjne zapiski odnośnie do codziennej aktywności.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status