Najlepszy zegarek GPS do biegania

Ostatnio aktualizowane: 14.07.20

 

Jaki zegarek GPS do biegania wybrać?

 

Dobrym sposobem na poprawę swojej kondycji i zrzucenie zbędnych kilogramów jest rozpoczęcie biegania. Samodzielnie możemy wybierać sobie trasy, tym samym odkrywając nowe miejsca. Niestety, łatwo się wtedy zgubić, dlatego dobrze mieć przy sobie urządzenie GPS. Jednak posiadanie osobnego sprzętu z nawigacją może być dość nieporęczne. Z tego powodu zachęcamy do zainwestowania w zegarek, który wyposażony jest w funkcję namierzania – dzięki niej zawsze będziesz wiedzieć, gdzie jesteś. Poniżej prezentujemy krótki poradnik, który pomoże Ci znaleźć właściwy model.

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na wytrzymałość sprzętu, który Cię interesuje. Najlepszy zegarek GPS do biegania w 2020 roku jest odporny na zalanie, pot, wstrząsy oraz kurz. Dzięki temu urządzenie nie zniszczy się w czasie uprawiania sportu. Jednym z najważniejszych elementów konstrukcji zegarka jest szkiełko, które w czasie takich aktywności, jak gry zespołowe chroni wewnętrzny mechanizm. Przed dokonaniem zakupu sprawdź, jaka jest wytrzymałość urządzenia. Wodoodporność to również ważna cecha. Niekiedy w czasie biegu złapie nas deszcz lub przypadkiem oblejemy się napojem. Tylko dobry, wodoszczelny zegarek nie ulegnie zniszczeniu.

Wybierając produkt z GPS’em warto zastanowić się nad innymi, dodatkowymi funkcjami. Duża część konsumentów wybiera sprzęty z krokomierzem. W ciągu dnia zegarek dokładnie liczy, ile kroków zrobiliśmy – dzięki temu wiemy, czy jesteśmy dostatecznie aktywni. Nowoczesne modele mają opcję zaprogramowania konkretnych celów (jak 6000, 10000 czy 12000 kroków na dzień), co motywuje do częstszego treningu. Popularnym dodatkami są pulsometr i licznik spalonych kalorii.

Niemal wszystkie najlepsze zegarki GPS do biegania wykonane są z materiałów, które umożliwiają swobodny przepływ powietrza. Dzięki temu dłoń nie poci się, co wpływa bardzo pozytywnie na wygodę. Niskiej jakości materiał może ocierać się o skórę powodując skaleczenie lub wywołując reakcję alergiczną. Dokonując zakupu unikaj ciężkich sprzętów oraz takich wykonanych ze srebra. Jest to bardzo elegancki materiał, który nie pasuje do sportowego stylu. Poza tym z racji swojej wagi poważnie obciąża nadgarstek, co krępuje ruchy dłoni w czasie biegu.

 

 

Zegarki GPS do biegania – ranking

 

 

Polar M400 HR

 

Model Polar M400 HR to dobry gatunkowo zegarek GPS do biegania w dobrej cenie. Tym, co wyróżnia produkt jest jego design. Urządzenie jest bardzo stylowe i będzie się dobrze prezentować w połączeniu ze stylem sportowym, jak i formalnym. Sprzęt przez całą dobę dokonuje dokładnego pomiaru Twojej aktywności, co daje Ci większą kontrolę nad treningiem i organizmem.

Zegarek ma wiele różnorodnych funkcji, które na pewno przypadną do gustu osobom aktywnym fizycznie. W czasie biegu dokonywany jest pomiar spalonych kalorii oraz tętna. Wbudowany system analizuje efektywność biegu, co pozwala Ci dokonać korzystnych zmian. Po zakończeniu treningu możesz porównać swoje wyniki z tymi z przeszłości. Dzięki temu dowiesz się, jak duże są Twoje postępy. Po zakupie zegarka możesz go skonfigurować z profilem na portalu Polar Flow, co umożliwia znacznie lepsze śledzenie wyników.

Zaprezentowany produkt cieszy się dużą popularnością zarówno w przypadku osób, które dopiero zaczynają przygodę z bieganiem, jak również profesjonalnych sportowców. Konsumenci pochwalili zegarek za prostą obsługę, atrakcyjną cenę oraz elegancki styl.

 

 

 

 

Garmin Fenix 3 010-01338-01 

 

Specjalnie dla osób aktywnych fizycznie powstał nowoczesny zegarek sportowy Garmin Fenix 3 010-01338-01. Jest to bardzo wytrzymały model, który może być używany nawet w ekstremalnych sytuacjach. Obudowa sprzętu jest odporna na zalanie, pot, kurz oraz wstrząsy, dlatego nic nie będzie Cię rozpraszać podczas treningu.

Z urządzenia mogą korzystać nie tylko biegacze, ale niemal wszyscy przedstawiciele innych dyscyplin. Zegarek dokonuje dokładnego pomiaru przez całą dobę każdej aktywności fizycznej podjętej w ciągu dnia, niezależnie od tego, czy biegniesz w maratonie czy spacerujesz z psem. Inteligentny system dokonuje wnikliwej analizy Twojego pulsu, przebytego dystansu oraz spalonych kalorii. Zebrane informacje są wysyłane na platformę internetową, do której dostęp ma użytkownik. Możesz samodzielnie zestawiać swoje wyniki, a do tego system przygotuje Ci listę sugestii, które pomogą poprawić wyniki. Sam zegarek jest nie tylko atrakcyjny, ale również wygodny.

Tym, co przypadło do gustu wielu konsumentom jest wysokiej jakości wykonanie. Zegarek nie ociera się o nadgarstek, co mogłoby powodować dyskomfort. Produkt jest wygodny i lekki, przez co nie przeszkadza podczas wykonywania codziennych czynności.

 

 

 

 

Tomtom Runner 3 Cardio L

 

Osobom, które cenią sobie eleganckie i nowoczesne gadżety polecamy Tomtom Runner 3 Cardio L. Jest to zegarek sportowy z wbudowaną funkcją GPS, która przez całą dobę dokonuje analizy lokalizacji. Dzięki temu obliczanie przebytego dystansu jest bardzo wygodne, a poza tym nie musimy martwić się o zgubienie podczas biegu.

Urządzenie dedykowane jest dla wszystkich sportowców, niezależnie od dyscypliny sportu, jaką uprawiają. Aktywność możesz monitorować w czasie biegu, jazdy na rowerze, treningu na siłowni, a także pływania. Podczas treningu sprzęt dokonuje pomiaru przebytego dystansu, wykonanych kroków, pulsu oraz spalonych kalorii. Pod koniec dnia użytkownik może zapoznać się ze swoimi wynikami, co umożliwi mu ich poprawienie. Sam zegarek został wykonany z dobrej jakości materiałów, które nie uczulają konsumenta oraz nie podrażniają jego nadgarstka. Model jest wodoodporny, dlatego możesz korzystać z niego również na basenie. Poza tym produkt nie jest podatny na wstrząsy czy pyłki, dlatego sprawdzi się nawet w ekstremalnych warunkach.

Elegancki design i atrakcyjna cena to dwie wymieniane przez konsumentów zalety produktu. Wielu sportowców jest zadowolonych z zakupu tego zegarka, gdyż umożliwia im zbieranie rzetelnych danych na temat swojej aktywności fizycznej.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status