Najlepszy worek treningowy wolnostojący

Ostatnio aktualizowane: 01.10.20

 

Jaki worek treningowy wolnostojący wybrać?

 

Ponieważ wolnostojący worek treningowy nie zajmuje zbyt dużo miejsca, może być doskonałym uzupełnieniem wyposażenia domowej siłowni. Ćwiczenia z takimi produktami są odpowiednie nie tylko dla bokserów, ale też innych osób chcących poprawić koordynację ruchową i sprawność. Umieszczony poniżej poradnik pomoże Ci w zakupie worka. W końcowym rankingu umieściliśmy opisy 3 wolnostojących modeli, które z pewnością Cię zainteresują.

Trening z workiem jest świetnym sposobem na poprawę kondycji fizycznej oraz zwiększenie wydolności organizmu. Poza tym w czasie ćwiczeń możemy szybko pozbyć się negatywnych emocji i towarzyszącego nam stresu. Mówi się, że najlepszy wolnostojący worek treningowy w 2020 roku jest na tyle wytrzymały, że z pewnością nie ulegnie uszkodzeniu w wyniku bardzo mocnego uderzenia. Aby znaleźć idealny dla siebie model, sprawdźmy materiał wykonania. Wierzchnią warstwę takich produktów zwykle stanowi sztuczna skóra lub PVC. Wewnątrz natomiast umieszcza się gąbkę lub piankę. Niektóre worki wypełnione są jedynie powietrzem, w efekcie czego są lekkie i idealne do aeroboksu oraz fitnessu.

Wolnostojący worek to doskonały wybór dla użytkowników, którzy nie mają możliwości zawieszenia takiego przyrządu do ćwiczeń na ścianie. Robiąc zakupy należy upewnić się, że wybrany produkt nie przewróci się po uderzeniu. Jak to zrobić? Wystarczy sprawdzić, jak zbudowana jest podstawa. Zazwyczaj należy wypełnić ją wodą lub piaskiem, aby stała stabilnie i nie przesuwała się po podłożu. Nie musimy więc przykręcać worka do podłogi.

Nasz przyrząd do ćwiczeń powinien mieć odpowiednie wymiary, aby każdy z domowników mógł z niego swobodnie korzystać. Jeżeli produkt ma nam służyć wyłącznie do ćwiczenia uderzeń rękami, najlepiej wybrać worek o długości do 100 cm, który jest idealny nie tylko dla dorosłych, ale i dzieci. Dłuższe przyrządy, do 150 cm, przeznaczone są do trenowania wymachów i wykopów nogą. Dostępne są również worki o długości 200 cm, które są przystosowane do tzw. low kicków, czyli kopnięć stopą i piszczelem.

Regularne trenowanie z workiem znacząco poprawia szybkość reakcji. To także doskonała metoda na spalenie zbędnych kalorii i tym samym pozbycie się kilku kilogramów. Mówi się, że wysiłek, jaki towarzyszy uderzaniu o worek treningowy, jest porównywany do zmęczenia po sprincie. Takie ćwiczenia są więc intensywne i mogą przynieść zaskakujące rezultaty.

 

 

Worki treningowe wolnostojące – Ranking

 

 

Everlast Power Tower 

 

Everlast Power Tower to nadmuchiwany wolnostojący worek treningowy w dobrej cenie, który jest odpowiedni dla kobiet i mężczyzn. Wysokość produktu to 160 cm. W zestawie znajdziemy pompkę, dlatego nadmuchanie przyrządu nie powinno nam sprawiać trudności. Model ten został wykonany z PVC.

Wypełniona wodą podstawa przyrządu zapewnia stabilność i bezpieczeństwo na treningu. Worek jest lekki (waży ok. 7 kg), dlatego w razie konieczności szybko go przesuniemy. Co ważne, po każdym uderzeniu produkt wraca do pionowej pozycji, dlatego nie musimy go ciągle poprawiać.

Konsumenci uważają, że model Everlast Power Tower jest praktyczny, a do tego wytrzymały. Worek wykazuje odporność na uszkodzenia. Co ważne, przyrząd nie zajmuje dużo miejsca w pomieszczeniu, dlatego możemy go ustawić również w pokoju o niewielkim metrażu. To dobry wybór dla osób, które podczas treningu chcą spalić kalorie, a jednocześnie pozbyć się stresu.

 

 

 

 

Taurus PA-2168SC 

 

Worek Taurus PA-2168SC został wykonany ze sztucznej skóry, dlatego świetnie się prezentuje, a jednocześnie nie jest podatny na uszkodzenia. Poza tym produkt jest łatwy do utrzymania w czystości, gdyż w razie zabrudzenia wystarczy go przetrzeć wilgotną ściereczką. To model o długości 131 cm, a jego średnica wynosi 26 cm.

Nóżkę worka należy wypełnić wodą lub piaskiem, aby przyrząd nie przewrócił się w czasie ćwiczeń. Produkt jest idealny dla osób rozpoczynających swoją przygodę z boksem. Model ten został wypełniony gąbką, dlatego nie odczuwamy bólu przy uderzeniu, a jednocześnie nie hałasujemy za bardzo podczas treningu.

Najlepsze wolnostojące worki treningowe nie przewracają się i zaraz po uderzeniu wracają do początkowej pozycji. To samo można powiedzieć o modelu Taurus PA-2168SC. Poza tym przyrząd bardzo łatwo się montuje, gdyż nie wymaga zawieszenia na ścianie, ani przykręcenia do podłoża. Warto dodać, że produkt jest odpowiedni dla dzieci i młodzieży.

 

 

 

 

Insportline SB2135 

 

Model Insportline SB2135 ma solidną podstawę, którą należy wypełnić piaskiem. Worek został wykonany z odpornego na ścieranie materiału PU (sztucznej skóry), wewnątrz umieszczono natomiast piankę. To powoduje, że podczas uderzenia nie powstaje duży hałas, dlatego nie przeszkadzamy innym domownikom, gdy ćwiczymy.

Całkowita wysokość produktu to 165 cm. Worek świetnie nadaje się do trenowania kopnięć i ciosów, z jego pomocą z pewnością poprawimy swoją szybkość, a także zwinność. Opisywany model pozwala na bezpieczne ćwiczenia wykonywane samodzielnie, bez asekuracji drugiej osoby. Przyrząd świetnie się prezentuje i na długo zachowuje estetyczny wygląd.

Jak twierdzą konsumenci, przedstawiony worek nadaje się do każdej domowej siłowni. Z jego pomocą skutecznie zwiększymy swoją sprawność fizyczną, poprawimy celność, możemy również zredukować napięcie mięśni spowodowane zbyt dużym stresem. Model Insportline SB2135 jest polecany w szczególności użytkownikom, którzy nie mogą znaleźć skutecznego sposobu na odprężenie się po ciężkim dniu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status