Najlepszy stabilizator stawu kolanowego dla sportowców

Ostatnio aktualizowane: 29.06.20

 

Jaki stabilizator stawu kolanowego dla sportowców wybrać?

 

Jeśli zdarzyła Ci się kontuzja, jej leczenie warto wspomóc używając specjalnego stabilizatora. Wybór odpowiedniego modelu jednak zależy od rodzaju dolegliwości. Nieco inny typ wybierzemy do profilaktycznej ochrony stawów, inny do nabytych już urazów i kontuzji, których doznaliśmy na przykład podczas treningu, a jeszcze inny w przypadku leczenia zwyrodnień. W tym artykule doradzimy, jak wybrać najodpowiedniejszy model, a także przedstawimy kilka propozycji znanych marek.

Zdecydowana większość sportów znacznie obciąża stawy kolanowe. Popularnym zabezpieczeniem przed nastąpieniem kontuzji są opaski bezszwowe dostępne w aptekach oraz sklepach sportowych. Zapewniają one utrzymanie odpowiedniej temperatury i chronią przed lekkimi stłuczeniami. Opaski wykonane są z elastycznego materiału, dlatego łatwo dopasowują się do budowy ciała użytkownika. Podobnie działają popularniejsze wśród sportowców ściągacze, które można stosować pod koniec lub po zakończeniu rehabilitacji urazu. Ściągacze redukują obciążenie stawów, oraz pozytywnie wpływają na krążenie krwi. Opaski czy ściągacze nie są jednak odpowiednim wyborem podczas leczenia nabytych już kontuzji – tu powinniśmy wybrać stabilizator szynowy.

Stabilizatory stosuje się zwykle podczas leczenia nabytej już kontuzji, lub gdy doświadczamy mocnego bólu, który może wskazywać na nadwyrężenie kolana. Najlepsze stabilizatory stawu kolanowego dla sportowców mogą być także stosowane podczas osłabienia więzadeł, zwyrodnień czy złamań. Ich konstrukcja pozwala na kontynuowanie uprawiania sportów po zakończonym procesie rehabilitacji.

Bardzo popularne są ortezy pooperacyjne, które stanowią wsparcie dla kolana podczas rewalidacji oraz znacznie przyspieszają powrót do pełnej sprawności fizycznej. Ich budowa jest oparta na jednej lub dwóch szynach biegnących wzdłuż nogi. Modele te obejmują jednocześnie goleń i udo użytkownika. Mimo nazwy ich używanie zalecane jest również podczas leczenia urazów, które nie wymagały operacji. Noszenie ortezy zaleca się również w przypadku oczekiwania na zabieg, jak i po.

Najlepszy stabilizator stawu kolanowego dla sportowców w 2020 roku jest wykonany z elastycznych materiałów, które zapewnią skórze odpowiedni przepływ powietrza i pozytywnie wpłyną na krążenie krwi. Jego budowa powinna być lekka i nieprzeszkadzająca w życiu codziennym.

 

 

Stabilizatory stawu kolanowego dla sportowców – ranking

 

 

Reh4Mat Atom/2RA 

 

Reh4Mat Atom/2RA to stabilizator stawu kolanowego dla sportowców w dobrej cenie. Produkt ma cztery punkty podparcia i został wykonany z dobrej jakości aluminium pokrytego farbą proszkową. Produkt ma dwa anatomiczne zegary, których zadaniem jest odwzorowanie pracy stawu kolanowego.

Ortezy można używać profilaktycznie, by nie doszło do uszkodzenia kolana, a także po kontuzji, by zapewnić pełną stabilizację oraz w celu ochrony po operacji. Produkt marki Reh4Mat jedynie zmniejsza, a nie wyklucza napięcia więzadeł, dzięki czemu nie dojdzie do ich osłabienia podczas użytkowania ortezy. Model Atom ma 4 punkty zmniejszenia napięcia.

Pierwszy z nich znajduje się na frontowej części uda, a drugi został przyłożony na łydce. 3 i 4 punkt to kolejno taśma na tylnej stronie uda oraz na przedniej stronie podudzia. Dzięki temu kość piszczelowa jest delikatnie przesunięta do tyłu, co zmniejsza napięcie stawów. Model ma bardzo dobre opinie. Użytkownicy są zadowoleni z wygody użytkowania oraz łatwego zakładania ortezy. Atom chroni więzadło i bardzo dobrze sprawdza się podczas rehabilitacji pooperacyjnej.

 

 

 

 

Art-reh AM-OSK-zL/2RA-ACL 

 

Orteza AM-OSK-zL/2RA-ACL marki Art-reh to wyrób medyczny przeznaczony do rehabilitacji stawu kolanowego po uszkodzeniu więzadeł krzyżowych, przy zwyrodnieniu i osłabieniu stawów oraz podczas rehabilitacji po leczeniu operacyjnym. Zadaniem produktu jest ochrona stawów i więzadeł oraz poprawa wydolności chodu.

Model ten został wykonany z surowca ACTIV PREN. Wyróżnia się on miękkością i elastycznością, dzięki czemu produkty z niego wykonane dobrze przylegają do ciała użytkownika. Technologia zastosowana w produkcji to Air Supply System, czyli wewnętrzna perforacja miękkich elementów ortezy – to pozwala skórze swobodnie oddychać, a wilgoć jest odprowadzana na zewnątrz. Taśmy dociągowe Velcro pozwalają na dynamiczne wzmocnienie więzadeł krzyżowych.

Orteza ma szyny wykonane z lekkiego aluminium, dodatkowo pokrytego farbą proszkową. Chroni ona metal przed negatywnym działaniem potu. Ponadto szyny mają szereg blokad: przeciw-przeprostną 15 stopni, blokadę całkowitego przeprostu oraz blokadę zgięcia 75 stopni. Użytkownicy produktu są bardzo zadowoleni z działania ortezy oraz jej możliwości stabilizacji stawu kolanowego i redukcji obrzęku. Nie jest im również obojętna jakość użytych materiałów oraz technologii zastosowanych do produkcji stabilizatora.

 

 

 

 

MDH Trainer GII 

 

Trainer G II to orteza jednoszynowa posiadająca 3 punkty wsparcia stawu. Ten stabilizator jest przeznaczony do użytku zwłaszcza podczas treningów obciążających kolano, takich jak jazda na rowerze, bieganie, gimnastyka czy siatkówka lub narciarstwo. Jego stosowanie jest również zalecane w trakcie leczenia nabytych już urazów oraz schorzeń i zmian zwyrodnieniowych.

Konstrukcja ortezy jest oparta na zastosowaniu pojedynczej, zewnętrznej szyny bocznej i elastycznych taśm dociągowych. W efekcie mamy pełną kontrolę nad przemieszczaniem się kości piszczelowej oraz jej ruchem. Produkt wyposażono także w monocentryczny zamek, który daje nam możliwość regulacji zgięcia w 3 różnych kątach – 0 st. 20 st. i 70 st. Propozycja marki MDH występuje w 5 różnych rozmiarach – od XS do XL zapewniając maksymalne dopasowanie produktu do ciała użytkownika, co z kolei przekłada się na jakość ochrony stawu i jego rehabilitacji.

Produkt cieszy się bardzo dobrymi opiniami. Użytkownicy są zadowoleni zwłaszcza z wygody użytkowania ortezy, którą zapewnia zastosowanie materiału CoolFlex. Nie tylko gwarantuje on swobodny przepływ powietrza, ale zapobiega też powstawaniu otarć.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status