Najlepszy smartband Acer

Ostatnio aktualizowane: 08.04.20

 

Jaki jest najlepszy smartband Acer w 2020 roku?

 

Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez wsparcia elektroniką. Urządzenia elektroniczne otaczają nas wszędzie. Towarzyszą naszej pracy, chorobom, rozrywkom czy transporcie. Jedne urządzenia są dla nas bezwzględnie konieczne, bez innych się obywamy, a o jeszcze innych w ogóle nie myślimy. Dziś chcieliśmy zapoznać naszych czytelników ze smartbandem, czyli inteligentną opaską, która monitoruje aktywność fizyczną swego właściciela, motywuje do ćwiczeń, opracowuje plany treningowe i informuje o postępach.

Podstawowa funkcjonalność smartbandu to liczenie kroków, mierzenie dystansu, jaki ćwiczący pokonał i rejestrowanie spalonych kalorii. Bardziej zaawansowane urządzenia śledzą za pomocą GPS pokonaną trasę, monitorują tempo i czas aktywności, a także przypominają o codziennej aktywności. Urządzenia te mogą również monitorować czas i jakość snu, a także mierzyć tętno użytkownika. Są również takie opaski, które samodzielnie wykrywają rodzaj wykonywanej przez użytkownika aktywności i dostosowują swoje działanie do pływania, biegania, jazdy na rowerze, czy siłowni. Inteligentne opaski potrafią użytkownikowi służyć również jako zegarek, a także wyświetlają powiadomienia ze smartfonu o nadejściu mejla, SMS-a czy informacji o wydarzeniu z kalendarza.

Obok dobrego materiału, z jakiego smartband powinien być wykonany, powinniśmy zwrócić uwagę również na inne czynniki. Gdy urządzenie jest używane na dworze musi być zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi. Szczególnie tu istotne jest, aby kupiony model był wodoodporny, by przelotny deszcz go nie uszkodził. Warto też sprawdzić, czy wyświetlacz jest czytelny również w pełnym słońcu, gdyż wiele z naszych urządzeń elektronicznych słabo sobie w tych warunkach radzi.

System operacyjny, w jaki jest zaopatrzony smartband to następna, ważna kwestia. Dopasuj system, który jest kompatybilny z Android, iOS lub Windows tak, aby pasował do systemu Twojego smartfonu. Inaczej urządzenia te nie będą współpracowały.  

W zależności też, do jakiego rodzaju aktywności będziemy smartband wykorzystywać inne będą pożądane jego cechy. Do biegania przyda nam się precyzyjne liczenie kroków, liczenie spalonych kalorii i ewentualnie pulsometr. Jeżdżąc na rowerze dobrze jest zadbać o łatwą obsługę, aby dało się odczytywać dane bez zatrzymywania się i schodzenia z roweru. Model rowerowy powinien też odliczać dystans, kontrolować rytm jazdy i czas, w jakim dany dystans pokonaliśmy. Z kolei na basenie będzie ważna wodoodporność przy zanurzeniu opaski i jej poprawna praca pod wodą. Specjalistyczne opaski dla pływaków potrafią rozpoznać styl pływania, tempo czy ilość wymachów rękoma, a także ich efektywność.

 

 

Acer Liquid Leap

Acer to przedsiębiorstwo założone w 1976 roku oferujące oprogramowanie i sprzęt IT. Oferta firmy jest skierowana zarówno do osób indywidualnych, jak i przemysłu. Acer to piąty na świecie dostawca urządzeń biorąc pod uwagę wielkość produkcji. Wśród produktów oferowanych przez korporację znajdziemy również smartbandy Acer. Są to produkty o wysokich parametrach jakościowych i przystępnych cenach, więc zyskały na całym świecie wielu użytkowników. Acer Liquid Leap jest również wśród cenionych sprzętów elektronicznych tej firmy.

 

Najważniejsze zalety

Z pewnością zaletą Acer Liquid Leap jest praca 120 godzin na jednym ładowaniu baterii. Sprawia to, że kilka dni użytkownik może używać tego modelu bez dostępu do ładowania. Bez wątpienia zaletą jest również stylowy wygląd smartbandu, a także niewielka jego waga wynosząca 20 gram.

 

Najważniejsze wady

Zaawansowani użytkownicy tego typu urządzeń przekazują, że model ten ma stosunkowo mało funkcji i dlatego nadaje się głownie dla osób zaczynających przygodę treningową z takim urządzeniem. Model ten też nie współpracuje z telefonami z systemem operacyjnym Windows, więc przed zakupem urządzenia upewnij się, jaki system posiada Twój smartfon.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Smartband ACER Liquid Leap jako wersja podstawowa jest w kolorze czarnym, a opaska została wykonana z miękkiego tworzywa łatwo dopasowującego się do nadgarstka. Ten dobry i tani smartband Acer można również zakupić w innej wersji kolorystycznej. Zastosowana technologia Bluetooth 4.0 pozwala na komunikację z urządzeniami w pobliżu. Zasięg komunikacji wynosi 10 metrów i jest ona możliwa z urządzeniami z systemem android lub iOS. Gdy sparujesz opaskę ze swoim smartfonem będziesz mógł zarządzać telefonem, wydarzeniami w kalendarzu, czy kontaktem na mediach społecznościowych z pozycji smartbandu. Model ten umożliwia również słuchanie muzyki i zarządzanie nią z opaski na nadgarstku.

Model ten również doskonale sprawdza się, jako towarzysz codziennej aktywności fizycznej. Urządzenie policzy kroki, jakie zrobiłeś, przebyty dystans, przeliczy czas aktywności i średnią prędkość, poda Ci dane o intensywności treningu, oraz spalonych kaloriach. Model ten dokona również analizy Twego snu, jego długość, czas potrzebny na zaśnięcie. Przeanalizuje, kiedy i ile i masz płytkich i głębokich faz snu i ile przebudzeń.

 

Waga Acer Liquid Leap to zaledwie 20 g. Mamy tu również spory, czytelny ekran o przekątnej 24 mm. Czas pracy na jednym ładowaniu jest rekordowo długi, bo wynosi do 120 godzin. Jest to zasługą trwałego akumulatora litowo-jonowego. Jako wyposażenie dodatkowe każdy z kupujących otrzyma kabel Micro USB, który pozwoli na komunikację przewodową z każdym elektronicznym urządzeniem.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status