ᐅ Dobre stacjonarne rowerki treningowe - Rankingi i opinie

Najlepszy rowerek treningowy stacjonarny

Ostatnio aktualizowane: 13.12.19

 

Jaki rowerek treningowy stacjonarny wybrać?

 

Stacjonarny rowerek treningowy pozwala zadbać o ciało i poprawić kondycję. Jeśli zdecydujesz się na zakup solidnie wykonanego i komfortowego modelu możesz mieć pewność, że będziesz z niego chętnie korzystał. Jeśli chcesz poznać opisy sprawdzonych przez konsumentów sprzętów zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem. Znajdziesz w nim nie tylko zestawienie prezentujące najlepsze stacjonarne rowerki treningowe, ale także krótki poradnik, który znacznie ułatwi Ci zakupy.

 

 

Jedną z najbardziej istotnych kwestii są wymiary modelu. Musimy dostosować je do naszych możliwości. Co to oznacza? Jeśli mamy małe mieszkanie i każda wolna przestrzeń jest niezwykle cenna lepiej zdecydować się na zakup rowerka o kompaktowych wymiarach. Trzeba przy tym pamiętać, aby mimo wszystko sprzęt zapewniał nam odpowiedni komfort w trakcie jazdy. Warto także sprawdzić wagę urządzenia. Jeśli nie chcemy mieć problemu z jego przenoszeniem dobrym wyborem będą modele ważące nie więcej niż 20-25 kg. Dobrze, jeśli rowerek został wyposażony w rolki transportowe. Są one dużym ułatwieniem i zwiększają mobilność sprzętu.

Konsumenci są zgodni, co do tego, że najlepszy stacjonarny rowerek treningowy w 2019 roku ma wygodne siedzisko. To od niego w szczególności zależy to, czy będziemy czuć się komfortowo w trakcie ćwiczeń i zbyt szybko nie zrezygnujemy z treningu. Najlepiej przed zakupem urządzenia przetestować go. Dobrym źródłem informacji są także opinie zamieszczane przez konsumentów w Internecie. Kolejnym, ważnym elementem są uchwyty. Powinny być one pokryte przyjaznym dla skóry materiałem. W innym wypadku na naszych dłoniach pojawią się pęcherze czy otarcia.

Bez wątpienia dobry rower treningowy powinien mieć szeroki zakres regulacji intensywności ćwiczeń. Zwykle użytkownik może wybrać jeden z 8 poziomów trudności. W niektórych modelach są także specjalne tryby ćwiczeń, które urozmaicają trening. Warto wspomnieć również o wadze koła zamachowego – im będzie ona wyższa, tym bardziej wyczerpujący trening będziemy w stanie wykonać. Tym samym szybciej zauważymy pierwsze rezultaty, jakie daje systematyczna aktywność fizyczna.

 

 

Stacjonarne rowerki treningowe – ranking

 

 

Hop-Sport HS-2070 Onyx 

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez stacjonarnego roweru treningowego Hop-Sport HS-2070 Onyx. Wymiary produktu są następujące: długość – 90 cm, szerokość – 41 cm i wysokość – 120 cm. Model nie zajmuje dużo miejsca, więc będzie odpowiedni także do małych mieszkań. Jego waga to 22 kg, dzięki czemu przenoszenie sprzętu raczej nie stanowi problemu.

Koło zamachowe waży 7 kg. Użytkownik ma możliwość regulacji stopnia oporu w zakresie od 1 do 8 stopni. W ten sposób może łatwo dopasować produkt do swoich potrzeb i w razie konieczności zwiększyć lub zmniejszyć intensywność treningu. Sprzęt został wyposażony w wygodne siodełko – można dowolnie regulować jego wysokość. Miękka w dotyku pianka pokrywająca uchwyty chroni dłonie przed podrażnieniami.

Wiele osób uważa, że rower Hop-Sport HS-2070 Onyx jest jednym z najlepszych modeli dostępnych na rynku. Wśród atutów sprzętu konsumenci wyróżniają atrakcyjną cenę, prosty design i łatwy system obsługi. Niewątpliwą zaletą produktu jest także cicha praca.

 

 

 

 

Sapphire Ultimate II 

 

Z uwagi na to, że stacjonarny rowerek treningowy Sapphire Ultimate II cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów nie mogło go zabraknąć w naszym zestawieniu. Produkt będzie odpowiedni dla osób ważących do 150 kg. Dzięki temu mogą z niego korzystać także osoby borykające się z nadwagą.

Wymiary prezentowanego modelu są następujące: długość – 70 cm, szerokość 43,5 cm i wysokość 127 cm. Waga sprzętu jest równa 23,5 kg, więc jego przenoszenie nie stanowi problemu. Dodatkowym ułatwieniem są zamontowane przy podstawie rolki transportowe. Koło zamachowe waży 7 kg, a użytkownik może regulować jego opór. Pokrywa koła zamachowego sprawia, że sprzęt nie generuje dużego hałasu w trakcie użytkowania.

Pedały zostały pokryte antypoślizgową powłoką, co znacznie zwiększa nie tylko komfort, ale także bezpieczeństwo podczas treningu. Siedzisko ma odpowiedni kształt, więc jest wygodne. Kąt nachylenia kierownicy można dowolnie ustawiać, co ułatwia dostosowanie produktu do naszych aktualnych potrzeb.

 

 

 

 

Zipro Prime 

 

Przedstawiamy rowerek treningowy Zipro Prime. Produkt uznawany jest za łatwy w obsłudze. Na kierownicy zamontowany został czytelny wyświetlacz, na którym pojawiają się informacje m.in. na temat przebytego dystansu, osiągniętej prędkości, ilości spalonych kalorii czy tętna. Dzięki temu możemy monitorować przebieg naszego treningu.

Ten stacjonarny rowerek treningowy w dobrej cenie ma następujące wymiary: wysokość – 125,5 cm, długość – 85 cm i szerokość – 53 cm. Istnieje możliwość dostosowania wysokości siodełka do naszego wzrostu. Waga modelu jest równa 17 kg, a koła zamachowego – 4,5 kg. Użytkownik może regulować intensywność treningu dzięki 8-stopniowej skali. Na pedałach umieszczone zostały solidnie wykonane paski na stopy. Zapewniają one stabilność i komfort w trakcie treningu.

W opiniach wielu konsumentów pojawia się informacja o tym, że sprzęt jest niezwykle cichy. Koło zamachowe zostało pokryte specjalną obudową, która wycisza hałas. Dzięki temu trenując nie musisz obawiać się, że będziesz przeszkadzać innym domownikom.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status