Najlepszy rowerek treningowy magnetyczny

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jaki rowerek treningowy magnetyczny wybrać?

 

Magnetyczny rower treningowy to idealny sprzęt dla osób, które chciałyby lepiej zadbać o zdrowie i sylwetkę, ale nie mają zbyt dużo czasu, by chodzić na siłownię. Posiadając taki produkt w domu możemy ćwiczyć o dowolnej porze. Jeśli planujesz zakup wytrzymałego i praktycznego rowerka zapoznaj się z poradami umieszczonymi w prezentowanym poradniku. Wówczas na pewno uda Ci się znaleźć model dostosowany do swoich potrzeb. Pomocny bez wątpienia okaże się również znajdujący się na końcu ranking trzech dobrych jakościowo sprzętów w korzystnych cenach.

 

 

Jedną z największych zalet rowerka magnetycznego jest wyjątkowo cicha praca. Z tego względu chętnie kupują go konsumenci mający małe dzieci. Niezależnie od pory ćwiczeń, na pewno nie będziemy zakłócać spokoju reszty domowników, dlatego możemy uniknąć niepotrzebnych kłótni czy uwag. Kupując model magnetyczny zyskujemy ponadto możliwość bardziej precyzyjnej regulacji oporu koła, co docenią w szczególności zaawansowani użytkownicy.

Szukając dobrego sprzętu sprawdźmy kilka najważniejszych parametrów. Istotną rolę odgrywa m.in. maksymalne obciążenie, które daje nam informację o tym, jak wytrzymały jest dany model. Limit wynosi zwykle ok. 100 kg, choć niekiedy może to być nawet 120 kg.

Najlepszy magnetyczny rowerek treningowy w 2021 roku jest wyposażony w specjalny, niewielki komputer, na którego ekranie możemy obserwować: tempo jazdy, czas treningu, liczbę pokonanych kilometrów i spalonych kalorii, a także puls (pod warunkiem, że na kierownicy umieszczono sensory dotykowe umożliwiające pomiar).

Dobrze, jeśli wybrany produkt nie będzie zajmował zbyt dużo miejsca w pokoju. Inaczej niepotrzebnie ograniczymy wolną przestrzeń. Na szczęście dostępne na rynku rowerki w większości mają na tyle kompaktowe wymiary, także mieszczą się nawet w pomieszczeniu o niewielkim metrażu i mimo wszystko nikomu nie przeszkadzają.

Ze względu na to, że najlepsze magnetyczne rowerki treningowe zapewniają komfortowy trening zwróćmy uwagę na siodełko i kierownicę. Od tych elementów zależy, czy będziemy mogli odpowiednio długo ćwiczyć bez uciążliwego bólu nadgarstków czy kręgosłupa (wynikającego z przyjęcia nienaturalnej pozycji). Siodełko musi być na tyle szerokie, że nie będziemy się z niego zsuwać. Dla zwiększenia wygody element ten zwykle ma możliwość regulacji wysokości i odległości od pedałów. Jeśli chodzi o kierownicę, powinna być pokryta miękkim materiałem, np. pianką. Wówczas jazda na rowerku będzie wyjątkowo przyjemna i stanie się dobrym sposobem na odprężenie po całym dniu pracy.

 

 

Magnetyczne rowerki treningowe – ranking

 

 

Hop-Sport HS-2070 Onyx 

 

Model Hop-Sport HS-2070 Onyx jest zasilany bateriami. To powoduje, że możemy bez przeszkód ćwiczyć, nawet gdy nie mamy dostępu do prądu (np. w wyniku awarii). Całkowite wymiary produktu to: 90 cm x 41 cm x 120 cm. Sprzęt waży ok. 21 kg, a maksymalne obciążenie wynosi 120 kg.

Ze względu na to, że rowerek jest wyposażony w komputer z wyświetlaczem LCD mamy możliwość kontrolowania tempa treningu, pokonanego dystansu i liczby spalonych kalorii. Na kierownicy umieszczono sensory dotykowe, które pozwalają na pomiar pulsu. Sprzęt ma wygodne, szerokie siodełko z regulacją w poziomie i pionie. Antypoślizgowe pedały z paskami zabezpieczającymi zapobiegają zsuwaniu się stóp.

Według konsumentów rowerek jest godny uwagi, ponieważ pozwala przeprowadzić trening bez generowania zbyt dużego hałasu. Produkt ma 8-stopniową regulację oporu, dlatego możemy samodzielnie decydować o intensywności wykonywanych ćwiczeń. Rączki kierownicy pokryto miękką pianką, a konstrukcja jest na tyle stabilna, że nie ma ryzyka przewrócenia się podczas jazdy.

 

 

 

 

Zipro Drift

 

Zipro Drift to magnetyczny rowerek, którego maksymalne obciążenie wynosi 120 kg. Z uwagi na 8-stopniową regulację oporu mamy możliwość dostosowania działania sprzętu do swoich potrzeb.  Co ważne, produkt ma regulowane siedzisko pod względem wysokości oraz odległości od pedałów (w zakresie od 52 cm do 72 cm).

Model marki Zipro pozwala nam na kontrolowanie: prędkości jazdy, liczby spalonych kalorii, czasu treningu, pokonanego dystansu i pulsu. Wszystko za sprawą komputera z wyświetlaczem LCD, który umieszczono na kierownicy. Sprzęt ma stabilizatory z antypoślizgowymi stopkami, dlatego nie kołysze nie na boki podczas ćwiczeń. Rowerek mierzy: 80 cm x 50 cm x 117 cm.

Do zalet produktu należy zaliczyć: solidną konstrukcję, cichą pracę oraz ciekawy design. Opisany wyżej model nie zajmuje za dużo miejsca w pomieszczeniu, a dodatkowo bardzo dobrze się prezentuje.

 

 

 

 

Body Sculpture BC 1430 V2.0

 

Osobom, którym marzy się magnetyczny rowerek treningowy w dobrej cenie powinny przyjrzeć się produktowi Body Sculpture BC 1430 V2.0. To sprzęt z maksymalnym obciążeniem do 100 kg, który wyposażono w komputer pozwalający na sprawdzenie podstawowych parametrów treningu.

Rowerek jest przeznaczony nie tylko dla użytkowników chcących pozbyć się zbędnych kilogramów, ale również dla tych, którzy potrzebują regularnej rehabilitacji, aby powrócić do zdrowia (np. po poważnej kontuzji). Sprzęt spełnia podstawowe normy bezpieczeństwa Unii Europejskiej, co dowodzi, że można go bez obaw użytkować. Wymiary prezentowanego modelu to: 50 cm x 77 cm x 104,5 cm. Szerokie siodełko z możliwością regulacji i kierownica pokryta pianką znacząco wpływają na komfort ćwiczeń.

Konsumenci chwalą produkt głównie za możliwość swobodnej regulacji stopnia oporu. Przeprowadzany z pomocą sprzętu trening to doskonały sposób na wyszczuplenie sylwetki, wzmocnienie mięśni i poprawienie kondycji zdrowotnej.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir